Rondje Kultur(hus) in teken poëzie en vliegende professor Ouders en 3VO bezorgd over maïstransport en scholieren Mysterieuze nacht op Holterberg Overwinning schakers Computercursussen dorpshuis Boschkamp Ingezonden Brief Dakkapel vliegt in brand Opbrengst collecte Auto gestolen Bijeenkomst bejaardensoos Bijeenkomst over gemeentepolitiek Bijeenkomst NBvP Espelo Floralia met thema sport Spoorwerk Korenavond gemengd koor Opbrengst Nierstichting Weekend weer Avond over concentratie Cursus composteren Donderdag 13 oktober 2005 Holtens Nieuwsblad 5 VSP Holten, de keuze is aan de politiek Op 17 oktober komt het voor stel van het college voor fase l van het Verkeerstructuurplan Holten in de commissie grond gebied aan de orde. De bijeen komst is een vervolg op de in formatie avond van juli jongst leden in Vosman en begint om half acht in het oude gemeente huis in Holten. De voorstellen van het college voor deze fase omvatten de aanleg van het Zil verzandtracé het HJ Wansinktr- acé en het verkeersluw maken van het centrum. Uit de gehouden inspraakronde blijkt dat diverse insprekers vinden dat met het Zilver zandtracé de problemen alleen maar verplaatst worden. Daar naast wordt er door verschillen de insprekers gewezen op de optie van de Noordelijke rond weg als oplossing voor de pro blemen. Maar de reacties lijken genegeerd te worden. De reactie van het college komt erop neer dat het Zilverzandtr acé nodig is als onderdeel van een doorgaande weg en om de Kol weg te ontlasten. Op de op tie van een Noordelijke rond weg wordt, inhoudelijk niet in gegaan omdat dit wordt voor gesteld als een onderdeel van fase 2. Maar de keuzes in fase 1 zijn heel bepalend voor de mo gelijkheden in fase 2. Maar als we het dan nu over fa se 1 hebben. Met welke reden wordt er dan over delen van fa se 1 niet gecommuniceerd in het voorstel van het college? Uit de reactienota blijkt name lijk dat ook het Groenewegje aangepast moet worden, om de problemen die met de aanleg van hel Zilverzandlracé worden gemaakt deels te compenseren. Het Groenewegje loopt ten noorden van de spoorlijn, daar waar de noordelijke rondweg is geprojecteerd. Het te asfalteren Groenewegje, vanaf de over weg Waagweg tot de overweg Reebokkenweg is, compleet met straatlantaarnvcrlichting op maaiveld hoogte, wegge gooid geld, als men in fase 2 tot de conclusie komt dat een weg ten noorden van het spoor in samenwerking met Regio, Pro vincie en ProRail een haalbare optie is. Met de aanleg van het Groenwegje wordt overigens een nieuw verkeersprobleem gecreëerd bij de aansluiting van het Groenwegje via de overweg op de Waagweg. Zo zal het college de noodzaak voor aanleg van het Zilver zandtracé dit keer ongetwijfeld ondersteunen met dc argumen tatie dat een te verwachten pro bleem op de Kolweg moet wor den opgelost. Maar uit een aan vullende notitie van DHV, die ten tijde van de ter inzage leg ging van de stukken nog niet beschikbaar was, blijkt dat bij niet aanleggen van het Zilver zandtracé pas in 2020 op de Kolweg een probleem ontstaat. Een probleem overigens van veel minder grote omvang dan het probleem wat nu op de Sta tionsstraat wordt gecreëerd en waarvoor geen oplossing is ge vonden. Bovendien zal dit pro bleem op de Kolweg er hele maal niet komen als in 2020 een weg aangelegd is ten noor den van dc spoorlijn. Hoewel de gemeente beweert grote waarde te hechten aan het betrekken van de burgers bij het onderkennen van proble men en het zoeken van oploss ingen komt dat nog niet echt tot uiting in de voorstellen van het college. Maar het zijn natuurlijk uitein delijk dé politieke vertegen woordigers van de kiezers die het laatste woord hebben. Ver wacht mag worden dat ook de Holtense vertegenwoordigers in de commissie en de raad lui steren naar de wens van de bur ger. De tijd zal het leren. HS Support Verkeersluw centrum alleen met rondweg twee kilometer buiten het dorpje) Fase 1 en tevens de enige fase die er toe doet, in een goede Holten-City-Visie, is het ver wijderen van 3200 Rijssense zware voertuigen per dag uit het hele plaatsje Holten. (.Op achtduizend voertuigen door de Dorpsstraat, de N 344, per et maal.) Alleen met een wijde boog dóórtrekken van de N 350 naar de nieuwe industrieterreinen aan de A I N 332 zal het toe ristische product Holten, en het woongenotproduct Holten kun nen verbeteren. Verbinden met de N 344 via Dorperdijk? Oude Statuinsweg Dijkcrhoek. Neem als voorbeeld zusterstad Winterberg. Wijde diepliggen de wegen, ruim buiten het dorp. een tunnel waar het echt nodig is. Waarom heet alles daar As ten trouwens? Geen randwegtracés, knippen in straten. 50 meter probleem verschuiving in plaats van de Meesterzet. Geen tienduizend voertuigen door de Holterenk in 2020, ook oma heeft nog oren en een neus, en vleermui zen ook. Laat B en W niet dc fout uit 1870 herhalen, door weer de schep in de Holterenk te steken ten behoeve van het goedkoopst mogelijke ver voersplan. Het nieuwe hart van Holten, aan het Stationsplein, heeft dan direct zijn infarct te pakken! Volg niet de slappe Nijverda- loplossing, volg het dappere Borculo of Eibergen. Niemand van de negenduizend Hollena ren wil een weg van de minste weerstand als een echte goede oplossing wordt getoond. De N 344, de Dorpsstraat, over 300 meter, deels sluiten, en dat verkeersdeel met vier hoeken van 90 graden, nu 900 meter, door een bestaande woonwijk en toekomstig hart van Holten sturen, doet tenminste drie din gen fouten. Ik noem er twee: De emissie wordt lineair driem aal zo groot, en met vier boch ten erbij kwadratisch. Met vier maal stoplichten, wordt het derde macht. Voor mijn twee parkeergarages moet het verkeer juist in de Dorpsstraat blijven, dan kan»ik graven bij het station. Ik heb twee goede rapporten gelezen van Arcadis en SAB. om 15 procent toerisme en werkgelegenheidsgroei te reali seren. DHV en ECO-groen hebben grote steken ongehecht zweven. (V/aar zijn alle emis sierapporten bijvoorbeeld.) Na 671 DVC opgenomen straatinterviews in 68 dagen burgerinitiatief, tussen Zutphcn en Zwolle, durf ik te stellen dat Holten fluks een grote sprong voorwaarts moet zetten. Het wordt onbekend e'n onbemind. Gelukkig kom ik nog bij de mensen thuis en in korte broek hoor je meer. Politiek-vrij, belangen-vrij en kosteloos heb ik mijn inter views met burgers, onderne mers. VVV'crs. uitvoerende ambtelijke staf (overigens ui terst deskundig en sympa in Rijssen-Holten). in een mees- terplan voor Holten verwerkt. Namelijk vijf plaatjes, en een A4'tje met de kosten 2006-'31 AD. Post-modern, is visueel/ emotioneel. Rapporten is voor ouwe losers als ik. Realisatie kost op de gemeente begroting zeker twee miljoen euro per jaar. maal 25 jaar. al leen al voor Holten. Een klein geschenk terug van de Rijsse- naren, die 6600 hectare ruimte verwierven, gratis, en al 240 voetbalvelden industriegrond bij de N 332 in ontwikkeling hebben. BibleBelt=Scorings- drift! Heeft u ooit tegen IJssel- meervogels gevoetbald? Nee? Ik wel. (Ik loop nog mank.) Gewoon zelf even die fraaie Winterbcrgweg aanleggen naar het Lokerbroek, en toerisme zowel als lekker bouw bevor deren. Deze weg heb ik begroot op 28 miljoen euro plus 4 mil joen euro voor de 'kunstwer ken'. Daarnaast zijn het Wansink- straatje en Zilverzandweggetje toeristisch prima extraatjes, die houden we er ook in, maar de verbouwing hoeft niet. De 3200 auto's gaan ver om de dorpsker nen heen immers. De gemeenteraadsleden ont vangen deze week dc 5+1- blaadjes, met het volledige Ci ty-marketingplan voor Holten. Eerst het Toerisme Woon- plaatje vaststellen. (Visie). Dat de structuur daarop enten. Structuur is een slaaf, geen doel. Structuurvisie bestaat niet. Laatste nieuws in Holten: vast- goedprijzen plus 20 procent per donderdag 13 oktober na publi catie in het Holtens Nieuws blad, week 41 2005 AD. Tont van Asten-Rouwenhorst HOLTEN - De dakkapel van een woning aan de Bosch- kampstraat vloog afgelopen maandagmiddag in brand. Door het teren van de kapel, begon het dak te smeulen. Nie mand had dat eerst echter in de gaten. Pas later zag de buur vrouw vlammen uit het dak ko men en belde de brandweer. Er ontstond een enorme rookont wikkeling, maar de brandweer had het vuur al snel onder con trole. HOLTEN - Om inwoners meer te betrekken in het Kul- turhus-project en ze deel te la ten nemen aan culturele pro jecten wordt er elk jaar een Kulturhus-evenement georga niseerd met een programma voor jong en oud. Dat gebeurt dus zaterdag 15 oktober. In het voormalige gemeentehuis is er die dag voor elk wat wils. Tussen 11.00 en 17.00 uur is de expositie geopend van Holtense kunstenaars die schilderijen en beelden tentoonstellen. Ook van 11.00 tot 17.00 uur zijn de kleur- HOLTEN - De collecte Fonds Verstandelijk Gehandicapten heeft in Holten een bedrag van 3.741,96 euro opgebracht. HOLTEN - Een 24-jarige vrouw uit Holten deed aangif te van diefstal van een grijze Volkswagen Golf TDI met kenteken TL-ZF-95. De auto werd in de avond/ nacht van woensdag 5 op donderdag 6 oktober aan de Larenseweg in Holten gestolen. HOLTEN - De Bejaardenso ciëteit Holten houdt dinsdag 18 oktober om 14.30 uur een bijeenkomst in Irene. Mine Mulder helpt mee om mooie kerstkaarten te maken. Neem een schaartje mee. platen van de schoolkinderen te bezichtigen. Vanaf 13.00 uur kunnen ouders met kinderen kaartjes maken aan ballonnen die vervolgens om halftwee na de officiële opening de lucht in gaan. Vlak na de opening begint het kinderprogramma van Dolf Moed. (Kinderen konden hier voor voorafkaarten halen.) Dolf speelt die middag een professor die met zijn vliegtuig de hele wereld overvliegt en kinderen daarbij betrekt door ze in be paalde ruimtes spelletjes te laten doen. Vanaf 14.00 uur opent ge deputeerde J. Kristen de poëzie- estafette, waaraan Holtenaren deelnemen. Burgemeester B. Koelewijn sluit de estafette met een voordracht af. Om 15.00 uur wordt de ken nis van deelnemers getest in de literatuurquiz. Kinderen kunnen tot 17.00 uur op de foto. Voor mensen die graag een zelfportret willen maken of kleurplaten en versieringen van kinderen willen bewonderen, is een bezoek aan het gemeentehuis zeer de moeite waard. Ook is er een grote expo sitie van Holtense kunstenaars en zijn er nog diverse randactivi- teiten. Dolf Moed speelt een grote rol in het e\enement Rondje Kultur(hus). (foto: Sander Scheperman) Aan het eind van de middag volgt de prijsuitreiking van de li teratuurquiz. dc kleurplaten en de uitslag van de balonnenwed- strijd zal nog een week of zes op zich laten wachten. De oudheidkamer is deze dag ook geopend om kennis te ma ken met de cultuur-van-vroeger. HOLTEN - De eerste Neder landse Nacht van de Nacht wordt zaterdag 29 oktober ge houden. Door heel Nederland zijn er avondmanifestaties waar belangstellenden de schoonheid van de nacht kun nen beleven. Ook in Holten worden er nachtelijke activi teiten gehouden. Zo kan men op de Sallandse Heuvelrug dc donkere nacht zonder overbodige verlichting ervaren tijdens een wandeling in het Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug. Vanaf hotel-restau rant Dalzicht vertrekt er vanaf 19.30 uur ieder half uur een groep met gids voor een wande ling naar het oriëntatiepunt waar Sterrenwacht Hellendoorn aan wezig zal zijn met sterrenkij- kers. Onderweg wordt men ver rast door een verhalenverteller. Bij Hotel Dalzicht kan men in het duister luisteren naar nacht verhalen terwijl de zintuigen kunnen kennismaken met ver schillende hapjes. Het bezoe kerscentrum van Staatsbosbe heer is deze avond open. Er is een flonkerende expositie inge richt door de Sterrenwacht en er worden lezingen gegeven. Deel name is gratis en voor meer in formatie kan men bellen: tele foon 0548-59 55 48. Dan is er nog het Mysterie van de Nacht op de Holterberg. Na- tuurgids Anton van Beek en ver halenverteller Paul Akkerman nemen geïnteresseerden mee over de paden van de zeer don kere Holterberg in het Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug. Zij gaan op zoek naar de sterren beelden Cassiopeia, de Dolfijn en de heks Old Minneke en an dere mysteries van het donker. Locatie: Natuurmuseum Holter berg van 21.30 tot ongeveer 23.30 uur. Deelname kost 7,50 euro per persoon, inclusief een drankje na afloop. Men kan zich aanmelden tot 28 oktober bij Natuurdiora- ma Holterberg. telefoon 0548- 36 19 79, e-mail:museum@hol- terberg.nl. HOLTEN - De ouders van de leerlingen uit het basisonder wijs, de verkeersouders en de leden van 3VO Holten kijken deze nazomer vaker dan ge woonlijk bezorgd naar hun kinderen die op weg naar en vanuit school meerdere malen oog in oog komen te staan met de gigantische trekkers en aanhangvoertuigen die op weg zijn naar hun depot of naar de akkers. De maïscampagne is maar van rela tief korte duur, maar daarom van niet minder belang in het regionale verkeer. Vaak gaat het om smalle wegen met nauwelijks ruimte om uit te wijken voor andere wegge bruikers. De factoren: anticiperen op onverwachte verkeersdeelne mers, bijvoorbeeld kinderen op de fiets of overstekende voetgangers, het inschatten van dc snelheid, het schokeffect bij het naderen van de mastodonten en het geluid van de grote trekkers zijn zaken die het er voor in het bijzonder kinderen niet gemakkelijk op maken. Met alle ri sico's als een mogelijk gevolg. De loonbedrijven en uiteraard in de eerste plaats hun cliënten hebben er veel belang bij dat alles in een korte tijd wordt afgehandeld. Vooral de weersomstandigheden zijn hierbij van groot belang. Het gevolg is dat snelheid en dus tijdwinst dc grote drijfVeer is om alles uit de kast te ha- HOLTEN - NB\ P F.spelo heeft 26 september haar eerste afde lingsavond van het nieuwe sei zoen gehouden. Na enkele mededelingen en on der meer opgave voor de Zaag molentrofee en voor het agrari sche reisje, was hel woord aan Theo Schreurs. Hij is beeldhou wer en vertelde de aanwezigen over hoe zijn idee voor beelden ontstaan. En hoe de beelden eerst van klei was of bij grote beelden van piepschuim. Er wordt een mal gemaakt en dan gaat het naar de bronsgieter. Met dia's toonde hij veel van zijn ge maakte beelden. De volgende bijeenkomst is op 17 oktober. Voor deze avond zijn wijkagente Zokica Rajic en schoolagent Coen-Willem van Hagen uitgenodigd. Het maïstransport zorgt soms voor gevaarlijke situaties op de weg. (foto: Sander Scheperman) len. En hier gaat het soms bijna mis. Vooral wanneer het regent, de weg daarom gladder wordt en het zicht slechter is. In verkeerslessen en bij de voorlichting door 3VO wordt na drukkelijk aandacht besteed aan het belang van afstand houden, het pro beren in te schatten van eventuele fase door Jim beslist die daarmee een forse stap zet om opnieuw clubkampioen te worden. Voor degenen die eens een kijkje willen nemen, de schaakvereniging houdt haar clubavond op maandagavond (september tot begin juni) in kanti ne Meermanskamp. Informatie kunt u krijgen bij Ton van Oijen 0548-361225, Gerrit Luggenhorst 0547-261704. Gerrit Stevens 0570-551391. Ronald Klein Tee- selink 0548-363838 of Rob Ger- vedink Nijhuis 0548-361480. HOLTEN - Het tweede schaak team speelde afgelopen maan dagavond haar eerste externe wedstrijd van het seizoen 2005/'06 thuis tegen Raalte 2. Het werd een 3/4 - 2V4 ovensin ning, een uitstekend resultaat dus. Alleen de overwinning had wat hoger kunnen en eigenlijk ook moeten uitvallen. Holten begon sterk met een overwinning van Wim Kees van Rijssen die een oorbarig loperoffer hardhandig afstrafte Na een remise van Dick van de Griendt, een overwinning van Jan Scheperman en een neder laag van Rob Gervedink Nijhuis stond Holten met 2/4-l'/i voor. Ei genlijk had dc overwinning toen al binnen moeten zijn want Rob liet zich in een compleet gewonnen stelling mat zetten achter de paal tjes. Het winnende punt moest nu van Ronald Klein Teeselink of Karl-Heinz Leisten komen. Bei den hadden daarvoor kansen. Ge lukkig voor Holten wist Ronald dat punt binnen te halen want Karl-Heinz kwam door te passief spel onder grote druk te staan en verloor enigszins onnodig. Ook werd een aantal wedstrijden in de interne competitie gespeeld. Het topduel tussen Jim Klinge en Ton van Oijen werd pas in de tijdnood gevaren, zoals het uitwijken van grote voertuigen bij het afslaan op rotondes. Tijdens de deze zomer ge organiseerde verkeersweek voor de basisscholen was dit een belangrijk leerpunt. De kinderen zijn dus goed voorbereid op een ontmoeting met een maïsdino. Aan de bestuurders van de trekkers wordt gevraagd hun snelheid binnen de perken te hou den. Vooral bij het uitgaan van de scholen en op kruispunten in het buitengebied waar veel kinderen moeten oversteken. De maïscam pagne is een spannende periode waarbij de gelegenheid om ver- keersverantwoordelijkheid te de monstreren vele kansen krijgt. HOLTEN - SWOH. PCOB en ANBO houden donderdag 20 oktober om 14.30 uur geza menlijk een bijeenkomst in de Boschkamp. Deze staat in het teken van de lokale politiek in Rijssen-Holten. Het motto voor deze bijeen komst is: hoe sluiten de ideeën van de politiek en de wensen van de burger op elkaar aan? Voor deze middag zijn vertegen woordigers van de zes deelne mende politieke partijen uitge nodigd. Aan hen zullen vragen voorge legd worden over: Het Verkeers Struktuur Plan in Holten; de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning. Als de wet in juli 2006 inge voerd wordt, de gemeente ver antwoordelijk is voor de verde ling van financiële middelen, wat verandert er en wat wordt de meerwaarde van zorgverlening voor ouderen; Mantelzorg. Krijgt in de plannen rondom de WMO hoge prioriteit. Op welke wijze schenkt de politiek aan dacht aan ondersteuning?: Regi otaxi. Wanneer wordt dit ingevoerd en hoe werk het systeem?: Het ou derenbeleid. Waar liggen de pri oriteiten?; In Holten is een tekort aan be taalbare seniorenwoningen. Hoe denkt de politiek dit de komende jaren op te lossen? DIJKERHOEK - Basisschool Dijkcrhoek houdt vrijdag 14 oktober haar jaarlijkse Flora lia. Het onderwerp van dit jaar is Sport. Tal van spelen, een springkus sen, het rad van avontuur en de zorg voor de inwendige mens moeten samen weer voor een ge slaagde dag zorgen in en rond het schoolgebouw aan de Dij - kerhoekse weg. De Floralia is geopend op de middag van 14.30 tot 17.00 uur. 's Avonds van 19.00 tot 22.00 HOLTEN - Wegens werk zaamheden aan het spoor wor den enkele spoorwegovergan gen san 23.00 tot 7.00 uur af gesloten. Het gaat om de overgang in de Drostendijk Deze wordt van donderdag 13 op vrijdag 14 ok tober afgesloten De overgang in de Keizersdijk van zaterdag 15 op zondag 16 oktober, van zondag 16 op j maandag 17 oktober en van maandag 17 op dinsdag 18 okto- i ber. De overgang in de Zanddijk van j zondag 16 op maandag 17 okto- ber, van maandag 17 op dinsdag 18 oktober en van dinsdag 18 op woensdag 19 oktober. HOLTEN - Holtens Gemengd Koor houdt vrijdag 21 oktober een korenavond in de gerefor meerde kerk de Kandelaar. Naast het Holtens Gemengd Koor, wordt medewerking ver leend door het Gorssels Ge- j mengd Koor, het Hengelo's Ge- j mengd Koor, het Larens ge mengd koor Ons Genoegen en het christelijk gemengd koor Looft den Heer uit Neede. De toegang is gratis en de aan vang is 20.00 uur. HOLTEN - De collecte s an de Nierstichting heeft in Holten 3740 euro opgebracht. Dat is 200 euro meer dan vorig jaar. De collecte werd van 19 tot en met 25 septembér gehouden Perioden met zon, afgewisseld door wat wolkenvelden. Vrijdag nog kans op een enkele bui. Verder is er geregeld zon, temperatuur rond dc 15.0 gra den. Zaterdag en zondag flinke perioden met zon. afgewisseld door enkele wolkenvelden, het blijft droog. Temperatuur wel iets lager met 14.0 a 15.0 gra den. Met een matige oosten wind wordt wat minder warme lucht aangevoerd. Een nieuw ho- gedrukgebied zorgt voor dit weerbeeld. Daar komt nog geen einde aan. Weerman, Freddie Paalman HOLTEN - In dorpshuis De Boschkamp start weer een aantal computercursussen. Bij voldoende belangstelling be gint er in november een cursus Word op de maandagmorgen. De cursus Windows 98 start donderdag 3 november van 9.30 tot 11.30 uur. Deze cursus is voor hen die meer over dit be sturingsprogramma willen we ten, voordat ze met allerlei pro gramma's aan het werk gaan. Verder is een vragenuurtje op maandag 28 november van 19.30 tot 21.30 uur. Dit is be doeld voor mensen die niet meer een hele cursus hoeven te volgen of weer even willen weten hoe er ook alweer een nieuwe map moest worden aangemaakt of andere vragen over de computer. Op maandag 7 november yan 9.30 tot 11.30 uur vindt er een eenmalige cursusles plaats over handige tips en bruikbare trucs in het programma Word Naast de vaste cursussen worden ook diverse andere activiteiten op computergebied georgani seerd. Bijvoorbeeld Windows XP. Deze start 3 november en Internet start 1 november. Verdere Informatie hierover kan men verkrijgen bij de stichting Sociaal Cultureel Werk voor Holten, dorpshuis De Bosch kamp, Tuinstraat 2, telefoon 0548 - 36 27 55. HOLTEN - Het zou zo mooi kunnen zijn: rustig en zorg vuldig, niet ingespannen en krampachtig ben je met je aandacht bij wat wat je aan het doen bent. Hier en nu. Ge concentreerd leven. In de praktijk blijkt het niet gemak kelijk. Hoe concentreer je je in een drukke baan, een omge ving vol herrie, temidden van botsende belangen? Geconcentreerd leven. Dit is het thema van de Open Deur Kring op dinsdag 18 oktober om 20.00 uur in gebouw Irene. Het is een avond voor iedereen) die hierover mee wil denken en| praten. Ds. Roozenboom zal hef thema inleiden, dat in het Open Deurblad van oktober verdei, wordt uitgewerkt. OKKENBROEK - Bewust W andelen houdt zaterdag lf oktober van 10.00 tot 16.3C uur in de Tuin van hEden eer workshop composteren samer met de natuur. Voor het opzetten van een com- posthoop is enige praktische kennis vereist. Tijdens deze workshop worden handvater aangereikt om in contact te tre den met de compostdeva. die za begeleiden bij het maken de composthoop. Ter plekke w orden gezamenlijk een of meerdere hopen opgeze met het materiaal dat de Tuir van hEden levert. De Tuin van hEden op boerderi Grote Brander in Okkenbroek i: een ecologische teelt- en cursus tuin ontstaan uit een co-creatie ve verbinding tussen mens er natuur. Inschrijving: Bewust Wandelen Kris Tolomei telefoon: 0570 517046, e-mail: info@bewust wandelen.nl, web: www.be wustwandelen.nl

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5