Jetty Dorresteijn bijna beste vrijwilligster van Overijssel Cursus koken voor mannen 'Lesgeven is best zwaar' Rondje Holtens Kulturhus Gedichten in dialect tijdens koffieochtend Amazing ais viswijven in theater Pater Moeskroen Loverboykoffer beschikbaar Lezers schrijven 1 Cursus bij EHBO Inschrijving playbackshow Rapworkshop in Waerdenborch Bijeenkomsten NBvP Holten Opbrengst Beatrixfonds Clown in bieb Oefening EHBO Jannes en Smit naar Espelo Wandeling in herfsttint Cursussen Donderdag 6 oktober 2005 Holtens Nieuwsblad HOLTEN - De vrouwen van gemengd koor Amazing uit Hol ten «aren zeer verrast, toen zij nogmaals werden benaderd door de band Pater Moeskroen om mee te doen in hun theaterprogramma Zee. Het koor trad afgelopen zaterdagavond op in schouwburg Odeon in Zwolle. Net als de vorige keer in Raalte mochten zij zich ook deze keer weer hullen in baaien rokken en gestreepte schorten om op het toneel een viswijvenkoor uit te beelden. De bandleden waren zo enthousiast over het gezamenlijke optre den, dat de dames van Amazing ook zijn gevraagd om aan de laat ste voorstelling van dit theaterprogramma mee te doen en wel op 25 februari 2006 in Het Spoortheater in Nij verdal. HOLTEN - De Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten heeft zich de afgelopen maanden beziggehouden met het fenomeen loverboys. Door middel van een project in de vorm van theatervoorstellingen zijn meiden tussen de 13 en 17 jaar hierover voorgelicht. Ook heeft de stichting een zoge naamde loverboy koffer ontwikkeld. De inhoud van deze koffer bestaat uit: twee boeken over lover boys en prostitutie, folders over loverboys, een stellingenspel en nóg een spel met verschillende vragen en opdrachten. De onder werpen van de spellen zijn loverboys, liefde, relatie en seksuali teit. De koffer is bedoeld om meiden tussen de 13 en 17 jaar voor te lichten over de bovengenoemde onderwerpen. Vanaf begin okto ber is de koffer beschikbaar voor uitleen. Hier vraagt de stichting een kleine vergoeding voor. Voor meer informatie of reserverin gen kunt u contact opnemen met de Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk voor Holten; 0548-36 27 55. Of stuur een email; in- fo@socuweholten.nl Wij waren ingenomen met het besluit van de Raadscommissie medio 2004 een onderzoek te laten doen naar de rondwegen als onderdeel van het VSP. De conclusies van het onderzoek zijn ons inziens duidelijk. De noordelijke rondweg: voorkomt het verschuiven van \erkecrs- problemen bij het verkeersluw maken van het centrum: Past in de ontwikkelingen en levert een echte bijdrage aan het oplossen van de verkeersproblemen in en om Holten: Is de ontbrekende schakel in de oost-west relatie voor doorgaand verkeer; Heeft een belang rijke functie voor extern verkeer van en naar Holten. De bewering van het college van B en W in de openbare publica ties dat de aanleg van het Zilverzandtracé nu nodig is om een deel van het centrum verkeersluw te maken is niet juist. De achterliggende veronderstelde noodzaak was destijds wellicht het feit dat, in de jaren tachtig en negentig van de vorige eeuw, twee basisscholen op De Kol veel last hadden van de grote stroom vrachtauto's naar de bedrijven Hogeslag en Udema. Dit betrof het traject Pannenbakkersstraat gedeelte Kolweg/ aan sluiting Rijssenseweg. Inmiddels is die situatie zodanig anders geworden doordat beide bedrijven niet meer slachten, dat het vrachtverkeer aanzienlijk is afgenomen. Tevens is de basisschool Het Kompas die het meeste last had van het vrachtverkeer verhuisd. Het is te verwachten dat in de nabije toekomst de gehele industrie van De Kol gaat verdwij nen. Een noodzaak om het industriegebied te ontsluiten met een Zilverzandtracé op basis van argumenten van destijds bestaat dus ook niet meer. De in 2004 genomen beslissing voor het in procedure nemen van het Zilverzandtracé is geen beslissing onderbouwd met een krach tige visie op de toekomst. Het is een beslissing genomen onder grote politieke druk zonder draagvlak van de Holtense bevolking. Immers vier bewonersgroepen hadden om het opschorten van de voorbereidende werkzaamheden van het Zilverzandtracé gevraagd in afwachting van de besluiten die door de Raad genomen zouden kunnen worden, nadat aanvullende informatie uit de studie die door de Commissie Grondgebied is gevraagd, beschikbaar zou zijn. Het blijkt nu dat de aanleg van het Zilverzandtracé volgens de studie van DHV zelfs negatieve effecten oplevert. Wij blijven op ons standpunt staan dat de aanleg van het Zilver zandtracé niet bijdraagt aan een constructieve en duurzame oplos sing van de verkeersproblematiek in Holten. De aanleg van deze weg heeft schadelijke effecten op het leefmi lieu van de bewoners van onze wijk, waaronder geluidshinder, lucht- en lichtverontreiniging Ook de verkeersveiligheid voor fietsers van onder andere De Kol van en naar de sportvelden is hiermee niet gediend. Daarnaast is de aansluitende infrastructuur op het Zilverzandtracé om het verkeer over het industrieterrein en langs het station te geleiden ook onvol doende. Wij zijn van mening dat onze bezwaren niet alleen van technische aard zijn, maar dat de keuze voor de aanleg van het Zilverzandtr acé niet past binnen het totaal VSP en op termijn ook negatieve ge volgen kan hebben voor de ontwikkeling van de Kol als woonge bied omdat het doorgaande en het externe (vrachtverkeer dan over deze route geleid gaat worden. Wij blijven van mening dat met de aanleg van het HJ Wansinktracé en het geven van voorrang aan het ontwikkelen en uitvoeren van maatregelen om het centrum (kort traject Dorpsstraat aan weerszij den van de Smidsbelt) van Holten verkeersluw te maken, doorge gaan moet worden. Maar daarmee is slechts een kleine stap gezet om te komen tot een structurele oplossing. Wij zijn van mening dat nu in plaats van de aanleg van het Zilver zandtracé tegelijkertijd een duidelijke keuze gemaakt dient te wor den voor de verdiepte rondweg van rotonde Deventerweg tot aan Rijssenseweg, geheel ten noorden van de spoorlijn. Immers nu kiezen voor een totaal VSP betekent nog vele jaren ver der voordat een en ander daadwerkelijk gerealiseerd zal zijn. Op de bezwaren die wij in 2001 schriftelijk hebben gegeven heb ben wij nooit een inhoudelijke reactie ontvangen. Deze bezwaren blijven onverkort van kracht en worden geacht met deze brief ook opnieuw aangereikt te zijn. Wij verwachten een serieus inhoudelijk en herkenbaar antwoord van uw kant op onze brief.* Comité Kol Noord-Oost HOLTEN - Eigenlijk had ze niet zoveel behoefte om in te gaan op de uitnodiging van Vrijwilligerswerk Overijssel om afgelopen vrijdag aanwe zig te zijn bij de bekendma king van de provinciale vrij willigers van het jaar. Ze was genomineerd. Maar ze had die middag nog wel andere dingen te doen en bovendien... het zou toch wel aan haar voorbij gaan. Maar daar had Jetty Dorresteijn het toch bij het verkeerde eind. Door IVN Markelo. het Instituut voor Natuureducatie, werd Jetty voorgedragen: haar vijftienjari ge verbintenis met deze vereni ging en haar inzet om zowel jong als oud deelgenoot te ma ken van de schoonheid der na tuur, was voor IVN aanleiding om Jetty extra in het zonnetje te zetten. Maar er stak meer achter. De van oorsprong Leerdamse kwam 33 jaar geleden met haar gezin naar Holten, naar de Looijkolk- straat en vanaf het begin besefte ze dat vrijwilligerswerk een gro te rol speelde bij de instandhou ding van de leefbaarheid in deze omgeving. ■"Daarnaast besefte ik ook wel datje, door je in te zetten voor verschillende zaken, je kennis senkring ook vergroot en dat je er beter tussen komt." Het begon met vrijwilligerswerk voor het Rode Kruis en de EH BO, de Stichting Welzijn Oude ren maar ook voor de kerk werd menig uurtje vrijgemaakt. Met name in de jaren dat zij scriba was van de Hervormde Gemeen te Holten. Naast haar baan als medisch analiste wist ze er tijd voor te vinden. Jetty: "Twee jaar geleden ben ik met de VUT gegaan en vanaf dat moment heb ik echt gedacht: nou ga ik gewoon dingen doen vanuit mijn hobby. Bij IVN had ik het wat-dat betreft helemaal naar mijn zin. Een zeer plezierig team. Ik heb wat cursussen ge daan, jeugdgroepen begeleid en ik ben gids tijdens wandelingen in dit gebied. Ik heb een zwak voor de natuur en ik wil anderen graag laten zien hoe mooi de natuur is en hoe dingen in elkaar steken. Je probeert je zoveel mogelijk op wandelingen voor te bereiden maar je hebt natuurlijk niet op elke vraag een antwoord. Maar alleen al door mensen mee te ne men en ze deelgenoot te maken van al dat fraais waar ze vol aan dacht naar kunnen kijken, dat is zo plezierig." Uiteindelijk werd het dus vrij dagmiddag en werden de vrij willigers van het jaar bekendge maakt, waarbij Jetty als tweede in de serie individueel vrijwilli ger uit de bus kwam, tot haar ei gen verbazing. Uit handen van gedeputeerde Jan Kristen ont ving zij de oorkonde en een kunstwerk van Lenneke Sarabar, Jetty: 'Twee jaar geleden ben ik met de VUT gegaan en vanaf'dat moment heb ik echt gedacht: nou ga ik gewoon dingen doen vanuit mijn hobby.' (foto: Johan Bolink) een linoleumsnede met daarin et thema van dit jaar verwerkt: veelkleurig vrijwilligerswerk. HOLTEN - De komende pe riode starten een aantal cur sussen in De Boschkamp. De cursus koken voor mannen richt zich op de mannen die niet kunnen koken, maar het best zouden w illen leren. Deze mannen kunnen zich opge ven om vanaf 20 oktober vier lessen te volgen, onder leiding van Ina Muller. Ze zal samen met de heren vier overheerlijke maaltijden bereiden. Voor het gemak worden de boodschappen alvast gekocht. Na de les kan er met trots het resultaat worden genuttigd. De cursus koken voor mannen begint 20 oktober op de donderdag. Elke les duurt van halfvijf tot zeven uur. De kosten bedragen 40 euro voor vier les sen en 7 euro per keer voor de ingrediënten. De overige data zijn 3 noyember, 17 november en 1 december. Behalve kokende mannen is er ook een cursus voor iedereen. namelijk: taarten maken. Deze cursus staat al vele jaren op het programma, want de belangstel ling is nog steeds onverminderd groot. Vandaar dat dit jaar ook de mogelijkheid geboden wordt deze cursus onder leiding van Ina Muller te volgen. Donderdag 20 oktober van halfacht tot tien uur start de eerste les. Er wordt dan een begin gemaakt aan een kookboekje dat goed is voor ze venentwintig taartrecepten. De kosten bedragen 30 euro voor drie avonden. Voor de ingre diënten en gebak bij de koffie betaalt men 7 euro per keer. De overige data zijn 10 en 17 no vember. Voor informatie en inschrijvin gen voor bovengenoemde activi teiten kan men op werkdagen tij dens kantooruren terecht op het kantoor van de stichting voor so ciaal en cultureel werk aan de Tuinstraat 2 in Holten. Telefo nisch aanmelden kan ook. 0548- 362755. HOLTEN - Zo'n 33 cursisten bezoeken wekelijks het atelier van Henk Mulder aan de Oranjestraat om de fijne kneepjes van het kunstschilde ren te leren. Fianne Harink, Ina Maats en Ria Schuitema ker, bijvoorbeeld, komen er nu al voor het derde jaar over de vloer en maken al flinke vorderingen met olieverf schilderijen. Jo Zwiers is nog maar net be gonnen en zit in de eerste fase: het schilderen van het appeltje, welbekend bij de leerlingen, waarbij de leraar het werk in vijf stappen heeft verdeeld: eerst het model tekenen met houtskool, dan imprimatuur opzetten met omber, vervolgens monokleur schilderen om daarna met de echte kleuren te gaan werken en dan afschilderen met olieverf. "Dat is zo mijn manier van aan leren", zegt Henk Mulder. "Daarmee leg je een basis." Aan de wand hangen verschil lende schilderijen die het tonen waard zijn, gemaakt door cursis ten die onlangs zelfs een eigen expositie hielden. De leerlingen komen voor een deel uit Holten en een grote re gio maar zelfs ook vanuit Am sterdam, Didam, Antwerpen. De leerlingen komen voor een deel uit Holten en een grote regio maar zelfs ook vanuit Amster dam, Didam, Antwerpen, (foto: Gert Perdon) Pas geleden meldde zich een groep dames die zelf bijna pro fessioneel zijn, om bij Mulder wat lessen te komen nemen over een bepaalde techniek bij het ge bruik van kleuren. HOLTEN - Dc eerste koffie ochtend van het winterseizoen wordt vrijdag 14 oktober ge houden. Deze ochtenden wor den eenmaal per maand geor ganiseerd door de Stichting Welzijn Ouderen en de Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk in Holten. Ze vinden plaats in de ontmoetingsruim te van dorpshuis de Bosch kamp aan de Tuinstraat. De ochtenden zijn bedoeld voor mensen die vooral tijdens de lange herfst- en wintermaanden behoefte hebben aan wat aflei ding en sociale contacten. Ge woon onder het genot van een kopje koffie even andere men sen ontmoeten en een gezellig praatje maken. Bovendien wordt op elke koffieochtend een kort programma aangeboden. Op vrijdag 14 oktober wordt ge start met een muzikaal omlijste dialectochtend. Anna Eggink uit Laren zal gedichten en verhalen in dialect voorlezen. Sommige daarvan zijn door haar moeder gemaakt. Tussendoor zal Jo Dij kerman uit Warnsveld heerlijke herkenbare liedjes op de accor deon spelen, waarbij gerust mee gezongen mag worden. De ochtenden zijn gratis voor ie dereen toegankelijk. Bezoekers betalen alleen voor de koffie. Die staat vanaf halftien klaar. Het programma start om tien uur en duurt tot ongeveer elf uur. De volgende koffieochtenden hebben plaats op 11 november, 9 december, 13 januari, 10 febru ari en 10 maart. HOLTEN - Binnenkort start de nieuwe cursus EHBO in Holten weer. Lr zijn nog enkele plaat sen vrij. De cursus bestaat uit twaalf lessen en hartreanimatie. In de cursus word geleerd hoe te handelen of wat juist te laten bij de verschillende onderwerpen. De onderwerpen die aan de orde komen zijn onder anderen flauwtes, verslikking, verstui king en snijwonden. Voor meer info en of opgave kun je contact opnemen met Johan Schuppert, 0548-367722. Op maandag en dinsdag wordt er les gegeven, maar de rest van de week wordt door de kunst schilder besteed aan eigen werk. "Anders kom ik daar niet meer aan toe," zegt hij. "Want les ge ven is best zwaar. Zeker als je wat grotere groepen hebt en je wilt toch aan iedereen ruim vol doende aandacht besteden." Zijn eigen werk w ordt momen teel tentoongesteld in Haaksber gen, aanstaande zaterdag en zon dag nog te zien in galerie De Graanzolder aan de Jhr. Van Heydenstraat 13, beide dagen van 14.00 tot 17.00 uur. Henk werkt op dit moment aan de voorbereiding van een works hop waarvoor iedereen zich kan aanmelden. Deze wordt gehou den op 22 oktober en begint 's morgens om halftien met koffie. Beginners kunnen stapsgewijs kennis maken met kunstschilde ren, zoals het hierboven ge noemde appeltje. Zij kunnen na afloop hun schilderij in lijst meenemen. Maar ook gevorder den zijn van harte welkom. In clusief de lunch en een glaasje aan het eind van de dag, komen de kosten op 85 euro. Mulder heeft echter nog meer in petto: volgend jaar juni gaat hij. bij voldoende deelname, met een groep schilderen op een landgoed in Frankrijk. Voor meer informatie: kijk op www.henkmulder.com. Het atelier waarin Henk les geeft kan op andere dagen afgehuurd worden door kunstenaars of mensen die op een ander terrein les willen geven. Dat zou bij voorbeeld Spaanse les kunnen zijn. Voldoende ruimte en alles DIJKERHOEK - Buurtver eniging Schoolkring Dijker- hoek houdt 6 november een jeugdplaybackshow. Op geven is mogelijk tot en met 24 okto ber bij Erik YVechstapel, tele foon 0548-364034. Evenals voorgaande jaren zijn er weer verschillende leeftijdscate gorieën. Deelname is mogelijk tot en met 16 jaar. Bij opgave, naast leeftijd, ook vermelden de artiest of groep en het nummer. Wellicht zal. net als vorig jaar. deze playbackshow door de school weer als een voorronde beschouwd worden Dus reden te meer om je op te geven w ant w ie w eet mag jij str aks voor de Dijkerhoekse school meedoen als er weer een play- backfestival komt bij de Keune- feesten 2006 in Holten. HOLTEN - Rapper Ricardo Macdouglas van de Zwolse formatie Opgezvvolle gaf 3 ok tober een workshops op de Waerdenborch. Dit werd ge organiseerd door de Openbare Bibliotheek Rijssen-Holten. De workshop was een onderdeel van de Urban Poetry Contest, die de bibliotheek georganiseerd heeft voor leerlingen van de middelbare scholen in de ge meente. De scholen kunnen ieder een groep aan de finale laten deelne men. die eind oktober gehouden wordt in discotheek Lucky Co. De workshops worden onder steund door een lesbrief, die sa mengesteld is door de Overijs selse Bibliotheek Dienst. HOL TEN - Het Rondje Hol tens Kultur(hus) wordt zater dag 15 oktober gehouden op en rond Smidsbelt. Dit jaar lijks terugkerende evenement staat in het teken van het op te richten Kulturhus in Holten. Er zijn vele activiteiten voor zo wel kinderen als volwassenen. De opening heeft plaats om 13.00 uur met een ballonnen wedstrijd. waarbij iedereen een ballon met kaartje de lucht in laat. Degene waarvan de ballon het verst komt en het kaartje wordt teruggestuurd is winnaar. Iedereen kan hier gratis aan deelnemen. Voor de kinderen sluit het thema aan op die van de kinderboekenweek, namelijk 'verwondering en fantasie". Met medewerking van theatermaker Dolf Moed is er een bijzonder kinderprogramma samengesteld. Professor Andersom-Hobbel- man neemt de kinderen in zijn vliegmachine mee op reis door een fantasiewereld en beleeft op zijn reis allerlei avonturen. Kinderen in de leeftijd van vier tot en met tien jaar die willen deelnemen aan dit evenement, kunnen vanaf maandag 3 okto ber 2005 gratis kaarten halen bij het Dorpshuis en de bibliotheek in Holten. Er kunnen maximaal 120 kinderen meedoen. Daarnaast zijn er honderden kleurplaten te bewonderen van de leerlingen van de basisscho len uit Holten. Het gemeente huis wordt versierd in them- avorm door de oudere kinderen van de basisscholen. Deze werk stukken zijn ook op zaterdag 15 oktober te bewonderen. Naast dit kinderprogramma, zijn er ook nog vele andere activitei ten. Hierover volgt binnenkort meer. HOLTEN - NBvP Holten houdt donderdag 13 oktober vanaf 20.00 uur in zaal Vos man aan de Oranjestraat een bijeenkomst. Het thema van deze avond is (H)cerlijk voedsel. Dit wordt verzorgd door twee plaatselijke ondernemers, namelijk Keursla ger Brands en Vishandel Rein- aardus. De leden gaan dinsdag 25 okto ber een natuurwandeling op de Friezenberg maken. Onder lei ding van Jetty Dorrestein, gids bij het IVN. De jaarlijkse Boerinnendag heeft dinsdag 8 november plaats bij Het Bonte Paard inDijker- hoek. Tevens is er op 9 november de jaarlijkse Provinciale Culturele avond met de voorstelling De Hond in de nacht, geïnspireerd door het boek van Mark Had don. Deze wordt opgevoerd in het theater De Voorveghter in Hardenberg. aanvang 20.30 uur. Voor inlichtingen telefoon 0548-363600. HOLTEN - Dc collecte voor het Prinses Beatrixfonds heeft 3520,75 euro opgebracht. Een mooi bedrag, waarmee op allerlei manieren hulp wordt ge boden aan mensen met spier ziekten als MS en de ziekte van Parkinson. HOLTEN - Ter gelegenheid van de Kinderboekenweek wordt de Holtense bibliotheek woensdagmiddag 12 oktober bezocht door een clown. Het thema van de Kinderboe kenweek luidt De To veracade mie. Denk hierbij aan magie, maar ook aan fantasie. Het bezoek van de clown heeft vooral met dit laatste te maken. Hij maakt fantasiefiguren van ballonnen. Met schmink maakt hij van de kinderen fantasieper sonen en dieren. De ballonnen schminkclown is in de bibliotheek aanwezig van 14.00 tot 16.00 uur. HOLTEN - EHBO Holten houdt maandag 17 oktober een oefening. Er wordt verzameld hij de brandweerkazerne en vandaar gaat de groep naar een andere locatie. Deze avond kan men zich ook laten toetsen. Wie dat wil, moet zich opgeven bij Johan Schuppert. Er zal flink worden geoefend, waar veel van geleerd wordt. Maar het is ook altijd een gezellige avond. ESPELO - De organisatie, Hekkalf FM, van het Piraten- rockfeest op 21 april, heeft Jannes en Jan Smit al kunnen vastleggen. Ook de band Gewoon Jansen, die dit jaar op het Sploder Feest was, komt langs. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar. HOLTEN - Vrienden van het Hoolterpad houden zondag 23 oktober voor de negende keer een herfstwandeling van 10 of 15 kilometer. Deze routes gaan langs mooiste plekjes \an de Sallandse Heu velrug. Deelnemers kunnen van 9.00 tot 14.00 uur starten vanaf Camping de Holterberg aan de Reebokkenweg. HOLTEN - Dit seizoen staat dorpshuis De Boschkamp weer bol van de activiteiten en is er een groot scala aan cur sussen aangeboden. Bij een aantal is nog plaats vrij. Vanwege de grote vraag start dinsdag 11 oktober een tweede cursus acryl en olieverf. Een andere cursus waan. oor op gave nog mogelijk is, is Creatief werken Verder is er computer cursus Tekstverwerken voor be ginners. Op donderdagavond 29 augustus gaat de populaire computercur sus Excel van start. Hiervoor zijn nog enkele plek ken. Andere computercursussen zitten vol. Voor inschrijvingen en informatie: telefoon 0548- 362755.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5