bij het spoor zijn sporen verdiend Toneelclub OCH debuteert op podium van Parkgebouw Efftink heeft Schoner en veiliger naar school Open brief aan de politiek van de gemeente Rijssen Holten HCH E2 sterk op openingstoernooi Podiumplek duatlete Hulsman Kaboutermiddag bij Dondertman Sill zoekt een picknicktafel Gemeentebelang: 'kans nu pakken' Lezers Schrijven Werk Profoto in Boschkamp Kort parkeren voor caravans Oplichter toch nog opgepakt Instrumenten zoeken spelers Bieb onderzoekt tevredenheid Donderdag 15 september 2005 Holtens Nieuwsblad HOLTEN - Autobedrijf Jan Eshuis begint met een budget plein aan de Aaltinksweg (tegenover Müller Transport). Op dit plein komen auto's te staan tot 4500 euro. Het plein is op het industrieterrein in Holten en niet bij het bedrijf zelf in Dijkerhoek. Op het budgetplein worden altijd ongeveer 25 kwalitatief goede occasions tot 4500 euro geshowd. Alle auto's worden met een gro te beurt, nieuwe APK en Nationale Autopas (garantie dat de kilo meterstand klopt) afgeleverd zonder meerprijs. Het rijklaar ma ken gebeurd in de werkplaats aan de Oude Stationsweg 3. Op het budgetplein is niet iemand permanent aanwezig. "Het plein is geopend van 8.30 tot 20.30 uur. zes dagen per week. Men sen kunnen daar gewoon rondlopen. Op de borden bij elke auto staat precies was de mensen moeten weten. Mochten ze nog ad vies nodig hebben of een proefrit willen maken, kunnen ze één van de twee nummers (06) -249 098 54 of (0548)-362 027 bellen die op de borden staan en dan is binnen drie minuten iemand aan wezig". vertelt eigenaar Ramon Eshuis. Bij het garagebedrijf aan de Oude Stationsweg 3 in Dijkerhoek staan de auto's vanaf 4500 euro. Daar kan men ook terecht voor onderhoud en reparaties, verkoop van nieuwe auto's, leasing en financiering, schadetaxatie en - afhandeling en APK-keuring. Alle occasions staan met foto ook op het internet, www.eshuisauto.nl (eigen foto) HOLTEN - De hockeyjongens van HCH E2 zijn afgelopen za terdag op hun thuisveld tijdens het kennismakingstoernooi voor het nieuwe seizoen als tweede geëindigd. Omstreeks 9.30 traden de gasten PW. MHC Almelo, HHC Haac- key, Lochemse HC, en HC Twente aan. De jongens uit het Hol- tense E2-team speelden net als hun competitiegenoten voor het eerst in zestal formatie. Dit ging ze tijdens de speelrondes overtui gend goed af. Ze leverden voor de toeschouwers prachtige acties waaruit flink werd gescoord. De coaches P. Klunder en S. van der Linde zagen duidelijk een stijgende lijn in de prestaties van hun team. In de finale tegen Almelo begonnen de zenuwen en de ver moeidheid door het warme weer toch wat grotere vormen aan te nemen. Na een spannende wedstrijd ging Almelo met een 4-3 overwinning naar huis. Even zuur voor de jongens uit Holten maar ze krijgen kans op revanche in de competitie als ere weer een wed strijd tegen Almelo op het programma staat. De jongens-C hebben met een 2-1 overwinning tegen Ares C2 (Apeldoorn) een goede start gemaakt van het nieuwe seizoen. Vo rig seizoen zijn ze als tweede geëindigd in hun poule zodat ze nu in een sterkere regionale poule zijn ingedeeld. Coach René van Putten gaf hierbij zoals altijd zijn niet aflatende ondersteuning, waarbij de tactische punten uit de training uitstekend werden toe gepast. Onder leiding van ex-hoofdklasse speler Roel Leeuwen- burgh is Hockey Club Holten bezig de uitvoerig besproken club tactiek vorm te geven en dat werpt nu al zijn vruchten af. (eigen foto) HOLTEN - De Holtensc Mariëlle Hulsman plaatste zich als derde bij de Nederlandse Kampioenschappen duathlon. die op het militaire terrein bij Gilze-Rijen gehouden werd. Zowel de jeugd op landelijk niveau als de nationale categorieën kwamen aan bod en ook de Nederlandse topatleten waren aanwe zig. De wedstsrijden werden gehouden onder goede weersomstan digheden. De groep waarin ook Mariëlle uitkwam startte zeer snel. De Holtensc kwam daardoor als laatste meisje op de fiets. Maar dat is juist Mariëlle's favoriete onderdeel. Ze sloeg haar slag, kwam als derde meisje van de fiets en wist de derde plek te behou den. (eigen foto) HOLTEN - Na 40 jaar trouwe dienst heeft Gerard Efftink uit de Churchillstraat zijn sporen bijna verdiend bij het spoor. Eind januari volgend jaar neemt hij afscheid van zijn werkgever, Volker Stevin, maar eerst wordt op 30 sep tember zijn jubileum gevierd in de kantine aan de Duurste- devveg in Deventer, 's middags vanaf half vier. Nadat hij als dertienjarige jon gen al over de werkvloer kwam bij een textielfabriek en later bij Philips kwam de in Stad-Delden geboren Gerard Effink terecht bij de Nederlandse Spoorwegen. "Spoorwegbeambte heette dat toen wantje was in dienst van de overheid. Ik werd 'monteur ba nen', dat was in 1965. Eerst werd ik in Hengelo gestationeerd, la ter in Zutphen. Ik heb zelfs nog in Amsterdam gewerkt want daar werden de vrijgezelle jon gens heen gestuurd. Zo'n jaar of vijf ben ik daar gebleven, ik woonde toen in Zaandam. In 1972 kwam ik voor het werk in Deventer terecht en mijn vrouw Annie en ik kwamen toen in Holten wonen. Ik volgde allerlei cursussen die binnen mijn ter rein lagen, mijn functie veran derde er niet daadwerkelijk door, maar ik haalde wel alle be nodigde papieren, zoals op het gebied van werkbegeleiding, veiligheid, technische leiding. Daardoor was ik overal inzet baar." "Mijn werkgebied is nogal groot, dan zit ik in Zwolle, dan weer in Hengelo. Oldenzaal of in Harderwijk of Arnhem. Dat houdt de afwisseling er in. Ik heb de privatisering van de spoorwegen natuurlijk meege maakt, eindjaren negentig. Het beheer van de spoorbanen ging over naar Prorail die vervolgens het onderhoud weer uitbesteedt aan drie landelijke bedrijven, waarvan Volker Stevin er één is." "En ik moet zeggen dat dat een bijzonder prettige werkgever is, een sociaal bedrijf. Waar vroe ger bij de NS het werk duidelijk was opgesplitst in drie takken en collega's uit die verschillende takken eigenlijk niets met elkaar te maken wilden hebben, loopt nu alles door elkaar, is er geen onderling verschil en dat maakt de sfeer beter. In de loop der ja ren is het aantal nachtdiensten wel behoorlijk gestegen: vroeger waren er dat zo'n vijf op jaarba sis, nu kom ik op ongeveer 120 Gerard Efftink viert eind deze maand zijn 40-jarig jubileum. "Ik heb al die jaren met plezier mijn werk gedaan en dat zal ik tot het eind doen." (foto: Johan Bolink) uit. Maar daar heb ik helemaal geen problemen mee. Ik begin 's avonds om elf uur, dan zitten er 's nachts wel eens stress-uren tussen, want het werk moet ruim op tijd klaar vóórdat de treinen weer gaan rijden. Maar je hebt dan de volgende middag en een deel van de avond wel lekker voor jezelf. Natuurlijk is er in de loop der jaren binnen het bedrijf ook wel het één en ander veran derd. Zeker op het gebied van de Arbo-regelgeving, dat zijn za ken waar een bedrijf zélf niet voor kiest maar die wél opge legd worden.. Ik heb wel eens het idee dat Nederland wat dat betreft op hol geslagen is en dat de Arbo vooral kleine bedrijven gewoon kapot maakt." "Ik heb al die jaren met plezier mijn werk gedaan en dat zal ik tot het eind doen. Eind januari ga ik met de VUT, die mogelijk heid was er nog, dus daar maak ik gebruik van. Ik ben tegen die tijd zestig jaar en nog lang niet van plan om achter de gerani ums te gaan zitten. Annie en ik gaan graag op vakantie en ik kan Annie dan wat meer helpen in de huishouding. Bovendien ben ik lid van de wielervereniging, rol stoelchauffeur bij Diessenplas, bij de MAC help ik mee met al lerlei hand- en spandiensten en door al die dingen te doen ont moet ik veel mensen. We heb ben twee kinderen en inmiddels vijf kleinkinderen en daar moet je vooral van genieten." HOLTEN - Bij veel basisscho len worden kinderen met de auto naar school gebracht, waardoor onveilige situaties, parkeerproblemen en milieuo- verlast kunnen ontstaan. Ook in de gemeente Rijssen-Holten wordt dit probleem erkend en daarom start als een pilot het project 'De Verkeersslang' bij de Holtense basisscholen de Haarschool en de Regenboog- school, beiden in Holten. Het project De Verkeersslang richt zich op het milieuvriende lijk en veilig vervoer naar school. Het project bestaat uit een verkeersschouw, voorme ting, het spel en een nameting. De politie, 3VO, de scholen, de verkeersouders en de gemeente hebben begin september de ver keerssituaties rondom de scho len bekeken. Deze week wordt de voormeting gehouden. De leerkrachten in ventariseren hoe de leerlingen naar school gaan. Aan de hand van deze gegevens wordt met de scholen een streefdoel bepaald voor het spel. Het spel start op donderdag 22 september en de afsluiting is op donderdag 29 september. Het doel is om in de ze week zoveel mogelijk leerlin gen te stimuleren lopend of op de fiets naar school te komen. Dit wordt beloond met een sti ckertje. Leerlingen die met de auto worden gebracht, komen ook in aanmerking voor een sti ckertje als ze carpoolen of als de auto op afstand wordt gepar keerd. Alle stickers worden verzameld en op een groot spandoek in de vorm van een slang geplakt. Als de slang aan het einde van de week vol is, is het doel gehaald. Ter afsluiting is op donderdag 29 september een verrassing voor de kinderen op de deelne mende basisscholen gepland. Enkele weken na de themaweek wordt een nameting gehouden om te beoordelen of het spel meer structurele milieuvriende lijke en veilige vervoersbewe- gingen heeft opgeleverd. De re sultaten van de voormeting, het spel en de nameting worden op de website www.verkeers slang.nl geplaatst. Het project wordt gesubsidieerd door de ge meente en de regio Twente. HOLTEN - Toneelclub OCH (Ontspannings Club Holten) is 60 jaar jong, maar heeft in al die jaren nog nooit in het Parkgebouw in Rijssen opge treden. De hoogste tijd daar eens verandering in te bren gen. Zaterdag 1 oktober staat het Holtense gezelschap daar om op de planken in Rijssen met het blijspel 't Oalde mut eerst op. OCH is in het jaar 1945. na alle oorlogsellende opgericht. Nu 60 jaar geleden. De oprichters en eerste leden van de club waren mensen met een grote voorliefde voor het toneel. Hoewel de meeste nog nooit op de planken hadden gestaan en ze dus nog van alles moesten leren, ging men met groot enthousiasme van start. Er werden stukken in gestudeerd en veelvuldig werd er opgetreden. Met de opgedane ervaringen en wat gerichte ken nisvergaring ging het leren snel. Er werden in die tijd veel tent feesten. boerenbruiloften en an dere bijeenkomsten opgeluis terd. Veel om uit te gaan was er natuurlijk niet, dus de uitgaans mogelijkheden die werden gebo den werden dan ook druk be zocht. Er waren seizoenen dat men zo'n twintig keer met z'n al len erop uit ging. Het ledenaan tal is al jaren zo rond de 15 a 18 personen. Een groter aantal is niet handig, omdat het de bedoe ling is dat iedereen aan de beurt kan komen met spelen. OCH speelt voornamelijk blij spelen, hoewel met enige regel maat ook wel drama voor het voetlicht wordt gebracht. Echter, OCH speelt bijna altijd op uitno diging bij bijvoorbeeld zangver enigingen en buurtverenigingen, die zo hun jaarlijkse uitvoering of feestavond vieren. Een blij spel leent zich natuurlijk beter voor een dergelijke avond dan zwaarmoedige drama. De de cors, kleding en andere rekwi sieten w orden door de leden van OCH altijd zelf gemaakt en bij elkaar gezocht. Een schilder voorziet de decors van de beno digde achtergrond en het ge wenst meubilair wordt verza meld en waar nodig gerestau reerd of zelf gefabriceerd. HOLTEN- De kabouters Ap- pie, Eppie. Okkie en Ukkie verzorgen zaterdag 24 septem ber weer een gezellige middag bij Kinderboerderij Dondert man. Het viertal treedt driem aal op: om 14.00 uur, 15.00 uur en 16.00 uur. Iedere voor stelling gaat over een ander thema. Stuk voor stuk onderwerpen die voor veel vermaak zorgen. Om het kabouterfeest extra luister bij te zetten mogen kinderen die middag verkleed als kabouter naar Dondertman komen. En wie wil kan zich in stijl laten schminken (0,50 euro). Dondertman biedt de kabouter voorstellingen gratis aan. Wel geldt de normale toegangsprijs van de kinderboerderij, die van dinsdag tot en met zondag geo pend is tussen 13.00 tot 17.00 uur. HOLTEN - Bij Sill voor sfeervol wonen zijn ze een kinder-pick- nicktafel kwijt. Ze stuurden de ze oproep naar de krant. Bent of kent u degene die vorige week in de nacht van donderdag op vrijdag in Holten bij Sill voor sfeervol w onen een kinder-pick- nicktafel heeft 'geleend'. Dan wij zen wij u er hierbij op dat de tafel zoals meegenomen, niet compleet is, en daardoor gevaarlijk in ge bruik. Mocht u de tafel willen ge bruiken, dan kunt u de ontbreken de onderdelen tijdens openingstij den ophalen bij Sill. Wij aanvaar den anders geen enkele aanspra kelijkheid. Terugbrengen mag na tuurlijk op elk willekeurig mo ment. Wij geven de voorkeur aan het laatste. Vervolg van voorpagina Ook Gemeentebelang toonde zich een voorstander van het plan. "We zien dit Netwerkplan als een éénmalige kans. Die kun nen we nu pakken en als we hem nu niet pakken, krijgen we hem niet weer", betoogde Veneklaas. Wethouder Ter Schure vond dat er aan het draagvlak te veel waarde werd toegekend.' "Er wordt aan het draagvlak een lading gegeven die het draag vlak niet kan dragen", stelde hij vast. Hij constateerde veel meer draagvlak dan gesuggereerd werd. weliswaar onder voor waarden. En hij vertelde contact gehad te hebben met verenigingen die in zien dat zich aan de zuidkant van Holten een groeiend leden- potentieel bevindt. "Kiezen we voor 't Vletgoor. dan brengen we de sport bij de kinderen", aldus de w ethouder. Uiteindelijk stemden alle frac ties in met het voorstel, met uit zondering van de SGP. De ChristenUnie maakte de kanttekening dat de Rijssense skeelerclub zo veel leden heeft dat ze recht heeft op een baan in Rijssen. Hoe geloofwaardig kan de argu mentatie voor aanleg van het Zilverzandtracé zijn? In 2000 werd het Zilverzandtracé in het YSP gepresenteerd als ontslui- tingsweg voor het industrieter rein de Kol. Er w aren verkeers- belemmerende maatregelen voor het doorgaande verkeer voorzien. Bij de behandeling van het VSP in 2000 in de laat ste raadsvergadering van de ge meente Holten stelde Gemeen tebelang bijvoorbeeld nog-"...dat doorgaand verkeer via het Zilverzandtracé uit den boze was Door de PvdA werd opgemerkt ...dat de verkeersveiligheid van fietsers en voetgangers bovenaan moest staan./ En door de fractievoor zitter van het CDA werd opge merkt dat de 'knelpunten goed en v eilig' moesten worden aan gepast. In 2001 volgde een in spraakronde die nooit werd af gerond. Vier jaar later, medio 2004, werd door de wethouder een voorstel aan de commissie grondgebied gedaan, om met spoed te starten met de aanleg van het Zilver zandtracé. het HJ Wansinktracé en de Maïswcg. Daarbij werd ge steld dat het om een volgende stap ging in een definitief vastgesteld VSP. De drie genoemde wegen werden als een noodzakelijk en onlosmakelijk pakket gepresen teerd. Het Zilverzandtracé was daarin onderdeel van een door gaande route langs het station. De commissie ging terecht niet ak koord met deze koppelverkoop. Men wilde besluitvorming over de Maïsweg af laten hangen van de resultaten van een studie naar rond en randwegen. Bovendien waren de meningen opnieuw ver deeld over het Zilverzandtracé. Ook door een groot deel van de bevolking werd in een petitie ge vraagd om met de voorbereiding voor aanleg van het Zilverzandtr acé te wachten. Wellicht dat door de gemaakte be zwaren de argumentatie van de wethouder werd aangepast. Want in de raadsvergadering in decem ber 2004 werd het Zilverzandtracé door de wethouder aangeprezen als een absoluut noodzakelijke ontsluitingsweg voor een vertrek- kende industrie op de Kol. Op vra gen van VVD zijde over de door gaande functie van het Zilver zandtracé werd door de wethou der een ontwijkend antwoord ge geven "Het Zilverzandtracé is niet voor doorgaand verkeer be doeld. maar verkeer kan natuurlijk niet verboden worden om van de ze weg gebruik te maken". Uitein delijk werd in die raadsvergade ring onder grote politieke druk in gestemd met de aanleg van het HJ Wansinktracé en met de voorbe reiding voor aanleg van het Zil verzandtracé. Maar nu anno 2005 is de argu mentatie voor de aanleg van deze weg weer aangepast. Letterlijk volgens de gemeente HJ Wansinktracé en Zilverzandtracé zijn nodig om het centrale deel van Dorpsstraat (tussen Kol weg en Larenseweg) verkeersluw te kunnen maken". Maar voor een verkeersluw centrum ten dienste van de IIHV is een Zilverzandtr acé echt niet nodig. Deze argu mentatie wijkt geheel af van de ar gumentatie waarmee vorig jaar de commissie en de raad over de streep w erden getrokken om in te stemmen met de voorbereiding voor aanleg van het Zilverzandtr acé. Verrassend is ook de draai die nu gemaakt dreigt te gaan worden met betrekking tot de noodzaak voor vervolgmaatregelen.Was het vorig jaar nog zo dat de wethou der de commissie vroeg om alvast te mogen beginnen met de voor bereiding voor de Maisweg. om dat aanvullende maatregelen ab soluut geen uitstel meer dulden. Ruim een jaar later lijken die aan vullende maatregelen ineens geen haast meer te hebben. Opmerkelijk is ook de gang van zaken rond de inspraak. De burger krijgt opnieuw inspraak op "de aanleg van het Zilverzand tracé waarop volgens zeggen van de wethouder reeds definitieve be sluitvorming op had plaatsgevon den. HS Support had daar in 2004 een andere mening over. Het is te hopen dat die inspraak niet alleen een formele kwestie wordt maar dat er ook daadwerkelijk geluis terd wordt. Het lijkt er wel op dat de wethou der de commissie en de raad tel kens met wisselende argumenten een stap wil laten zetten. Het col lege laat op deze manier de ge loofwaardigheid en de oprecht heid van haar argumentatie in twijfel trekken. Het is toch voor de hand liggend dat naast de aan leg van de het HJ Wansinktracé en de centrummaatregelen uit het VSP, ook nu besloten wordt over vervolg acties voor verdere ont wikkeling van het noordtracé. Daarmee wordt helderheid ver kregen over de totale invulling van het VSP. En in die besluitvor ming past op dit moment zeker geen aanleg van een Zilverzandtr acé. Wij hopen dat de politiek nu ein delijk gaat kiezen voor een totaal oplossing waarbij knelpunten met de woorden van het CDA 'echt goed en veilig' worden opgelost met oog voor de inwoners van Holten Rijssen en met oog voor de toekomst. Namens HS Support G.J. Snippert HOLTEN - De openbare bibli otheek Rijssen-Holten wil we ten hoe gebruikers over de dienstverlening denken. Daar om kunnen bibliotheekbezoe kers tussen maandag 19 sep tember en zaterdag 8 oktober deelnemen aan een klanttevre- denheidsonderzoek. Bibliotheekbezoekers worden1 bij binnenkomst benaderd me de vraag of ze onder het genot j van een kopje koffie een vragen lijst willen invullen. Dat kan via internet of met een schriftelijke vragenlijst. Bezoekers kunnen ook thuis via de website \an dc bibliotheek (www bibliotheekr-J ijssenholten.nl) dc enquête in vullen. De bibliotheek gebruikt de resultaten van het klanttevre den heidsonderzoek om de kwa liteit van haar dienstverlening] verder te verbeteren door bij voorbeeld de collectie en de in- hchtingenservice aan te passen. Het is de bedoeling het onder zoek te herhalen. In dit volgende; onderzoek kan dan worden ge keken of de aanpassingen leiden j- tot meer tevredenheid en betere resultaten. Meedoen aan het on derzoek kost ongeveer vijftien! minuten tijd. De bibliotheek^ hoopt op een grote medewerk ingj; HOLTEN - Leden van foto-! club Profoto houden nog tot en met donderdag 13 oktober een foto-expositie met eigen werk in dorpshuis de Boschkamp. Het is al jaren een goede traditie van Fotoclub Profoto om eenl keer per jaar foto's tentoon te stellen in de Boschkamp. Opj! een clubavond is er eerst een 1 clubwedstrijd. De foto's worden door een deskundige jury beoor- j deeld en voorzien van commen- taar. Dit jaar trad Peter van Tuyl uit Ulft op als jurylid. Van Tuyl 1 is een bekende amateurfotograaf die door zijn commentaar op de 1 foto's de leden weer kan stimule- i ren tot het maken van nog betere 1 en mooiere foto's. Een selectie J uit de foto's van de clubwed-1 strijd hangt nu in de Boschkamp. Van alle zestien deelnemers aan de wedstrijd hangen er een of meerdere foto's. Er zijn ook 1 prijswinnaars De foto van Mar- 1 tin de Vlas met een bosland schap heeft de eerste prijs ge- j wonnen. De tweede prijs is de portretfoto van een familie van Ria Nijland. Dc derde, vierde en vijfde prijs zijn respectievelijk j voor Wim Stobbe, Wil Kok en Frits Tcunissen. Fotoclub Profoto houdt elke eer ste donderdag van de maand J haar clubavond in dorpshuis de Boschkamp. Aanvang 20.00 uur. Inlichtingen bij Paulien Abrahams. (0547)-273 809 of] Hans Wissink, (0548)-363 028. HOLTEN - Volgens de Alge mene Plaatselijke Verorde ning mogen caravans en aan- i hangwagens niet langer dan drie achtereenvolgende dagen op de openbare weg of op een openbare parkeerplaats staan. Volgens de gemeente gaat het I ten koste van het aanzien w an- I neer deze voertuigen op de openbare weg staan. Mocht het j maximaal aantal dagen worden overschreden, dan wordt de ei- j genaar verzocht het voertuig met 1 spoed te verwijderen. Anders volgt proces-verbaal. Het ergens anders parkeren wordt daarbij niet gezien als een verplaatsing. HOLTEN - In Enschede is don derdag een 37-jarige man uit Alkmaar aangehouden die op donderdag 4 augustus een hotel aan de Holterbergw eg had verla ten zonder zijn rekening te beta len. Een medewerker deed toen aan gifte. Politieagenten zagen de verdachte donderdagavond 8 september in de binnenstad van Enschede lopen en hielden hem in de Walstraat aan. De man is j' voor nader verhoor opgesloten. HOLTEN - Het nieuwe seizoen van Muziek Onderwijs Centrum is weer begonnen. In het dorps huis 'De Boschkamp' aan de Tuinstraat wordt les gegeven aan jong en oud, op diverse ins- i trumenten. Voor enkele instrumenten is er j nog plaats. Voor informatie of opgave kan men op maandag en dinsdag het dorpshuis binnen lopen of bellen met tel. 361412.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5