Toeristen hebben zich ondanks de vele regen prima vermaakt Plan verplaatsing van sportvelden verder uitwerken Holtens Nieuwsblad KORTINGSPAS! EURO'S VOORDEEL Volle tent zingt mee met 'Manuela' TWENTE HOGEROP In dit nummer... Midgetgolfbaan en Natuurdiorama profiteren van mindere zomer Vrije markt in winkelcentrum Weekendweer uw huis op www.huislijn.nl KOOP DE EN VERDIEN HONDERDEN www.twentehogerop.nl Digitale foto's Webprint ©nl Een keurende blik op oma's verzameld antiek 14.15,16 oktober,, Donderdag 15 september 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat Expo/center Vul de kortingscode in vóór het bestellen Afdrukformaat is afhankelijk van de verhouding van de foto Geldig van 15 aug. t/m 15 sep. Vaste prijs 10x15: 0,09 cent Kijk op www.webprint.nl formaat 13x18 of 13x17, Pagina 3 Anton van Beek behartigt de belangen van ondernemers van de Sallandse Heuvelrug als voorzitter van het onder nemersplatform. raadsleden in dat geval een dis cussie van tien tot twintig jaar in het vooruitzicht stelde. "De pro vincie wil geen woningen op 't Vletgoor, omdat het aan het in dustrieterrein ligt. Sport mag daar wel. Breng Holten niet in verdeeldheid. Ga achter het plan van de sportraad staan", riep hij zijn medecommissieleden op. De kwestie van het draagvlak werd breedvoerig besproken. Alle partijen vonden het jammer dat het draagvlak van de sport verenigingen voor het project zo matig is en vonden dat de Sport raad moest zien het draagvlak te vergroten. Henny Kuipers (CDA) kon zich de behoudende reactie van de verenigingen wel voorstellen. "Ze zitten goed, zit ten er al langer en willen niet van hun stek af. Begrijpelijk toch. Maar er komt nu een voor stel dat perspectief biedt voor de toekomst. Dan moeten we dat niet meteen torpederen. Als we wachten tot het draagvlak breder wordt, gebeurt er niets. We moe ten nu naar de toekomst kijken." Lees verder op pagina 5 HOLTEN - Ondanks afzeggingen van artiesten werd er afgelopen weekend tijdens de Keunefeesten volop gefeest in de tent. De Diver se bands zorgden voor gezellige en swingende nummers. De jongste bezoekers konden vrijdag al uit hun dak gaan met Djumbo. de ou dere bezoekers bewaarden hun energie voor zaterdag en zondag. Het was behoorlijk proppen op het grote podium, toen alle afgevaar digden van clubjes het podium betraden voor het Meedeinfestijn. Zondagmiddag was het podium omgetoverd in de Regiotapbar, met Willie Oosterhuis. Jacques Herb (zie foto) en Hans Hulsebos zorgden dat ook deze middag de tent vol zat. Of het bijna blote bovenlijf van Jacques Herb daar oorzaak van was, blijft de vraag, (foto: Johan Bolink) Zie verder pagina 9 HOLTEN - Het zomerseizoen loopt op het eind. Het was een zomer waarin de maanden juli en de eerste helft van augustus net niet dat mooie zomerweer brachten waar iedereen vanuit ging. Het werd een natte zo mer, met verregende camping- gasten en activiteiten die door het slechte weer de mist ingin gen. Maar was het echt zo erg, of vonden de toeristen in Hol ten hun weg wel, ondanks de regen? En hoe was het seizoen voor de recreatiebedrijven? "Het was geen topjaar", geeft Ans Veneklaas van camping De Holterberg aan. "Het viel in zo verre mee dat er geen gasten weg zijn gegaan vanwege het slechte weer. Het lag niet aan de temperatuur, die was best goed, maar het zonnetje scheen niet." Het vakantieplezier van de cam- pinggasten was er overigens niet minder om. "De gasten waren tevreden over de mooie camping, hadden het hartstikke gezellig. De mensen komen hier om te wandelen of te fietsen, maar willen ook wel graag een dagje bij het zwembad liggen. Maar ja, aan het weer kunnen we niets doen." Wat haar betreft mag er volgend jaar weer een lange, warme zo mer worden. "Zo een als in 2003", lacht ze. Ook voor Jannie van der Meulen van camping Ideaal was het geen topjaar. "Het weer was ver schrikkelijk. De gasten die ge boekt hadden kwamen wel en maakten er wel wat van. In de omgeving is veel te doen en de natuur was door al die regen prachtig groen. Maar het blijft Het was geen topzomer, maar op camping De Holterberg zijn geen gasten weggegaan vanwege het slechte weer. (foto: Sander Scheperman) supersneu voor de korte kam peerders, mensen die twee we ken in die periode vakantie had den. En er waren die weken minder trekkers, fietsers of wandelaars die hun tentjes opsloegen. Voor elke camping was het afgelopen zomer minder." "Het scheelt dat de bezoekers hier in een huisje zaten. Maar vakantiegasten verwachten toch dat ze veel buiten kunnen zijn, af en toe kunnen barbecuen. Dat kon in de zomerweken niet. Het is dan een beetje roeien met de riemen die ze hebben. Zo'n sei zoen met veel regen en weinig zon is toch iets minder. Je merkt dat mensen later gaan boeken en een beetje afwachten. En toen het weer mooier werd, moesten de kinderen al weer naar school", stelt Jacob van Linden- berg jr. van bungalowpark De Lindenberg. "In een zomer als deze komen al gauw zo'n 20.000 bezoekers minder naar het zwembad", ver telt Harry Thijsen van zwembad Twenhaarsveld. "Je ziet die da gen eigenlijk allen de baantjes trekkers, voor de rest is het dan heel rustig. Gelukkig waren mei en juni en de tweede helft van augustus goed." Het zwembad bleef zelfs nog langer open dan gewoonlijk vanwege het mooie weer begin september. Heel andere geluiden komen van Henrie Vukkink, eigenaar van de midgetgolfbaan op de Holter berg. "Als het zo'n dertig graden is, gaat iedereen naar het zwem bad toe. Bij de temperaturen van afgelopen zomerseizoen was het op de berg goed toeven: zo'n twintig graden en droog weer is voor ons perfect. De belangstel ling voor midgetgolf was boven verwachting. We hadden wel drukte verwacht, maar niet in die mate. Als het maar niet regende; op echte regendagen trokken we niet zoveel bezoekers. Maar al met al is het voor ons een goede zomer geweest." De midgetgolf baan wordt overigens uitge breid. "Volgend jaar zomer ligt er een nieuwe baan bij, een heel ander soort baan dan de huidige: een 'adventurebaan' met kunst gras en een waterval", vertelt Vukkink. Ook het Natuurdiorama trok af gelopen zomer veel bezoekers. "We krijgen natuurlijk al bezoe kers die echt voor het museum komen. Er was ook nog een ten toonstelling over het korhoen en deze trok ook weer extra men sen. Maar we kregen heel wat mensei) binnen die normaal de mooi-weer-activiteiten op zou den zoeken", vertelt Anton van Beek, medewerker van het Na tuurdiorama. "Voor ons museum was dit weer best gunstig wat bezoekers betreft." Pagina 5 Gerard Efftink neemt eind deze maand afscheid van zijn werkgever Volker Ste- vin. Hij heeft dan 40 jaar bij het spoor gewerkt. Pagina 7 Blauw Wit '66 speelde zater dag de eerste thuiswedstrijd tegen Klarenbeek. Het bleef 0-0. HOLTEN - De vrije markt van supportersvereniging HMV wordt zaterdag 17 sep tember van 9.00 tot 16.00 uur in het centrum van Holten ge houden. Tot vorig jaar werd de vrije markt tegelijk met de Keune- feesten gehouden. Door het ge brek aan parkeerruimte werd nu besloten de markt een week te verschuiven. Op de maf kt zijn uiteenlopende producten te koop. Zowel 'zol deropruimingen', eigengemaakte artikelen, maar ook nieuw in de verpakking. Minder warm nazomerweer met kans op een bui. Vrijdag beloofd een natte dag te gaan worden. Er is veel bewolking en er valt pe riodiek regen. Later op de dag wat opklaringen en af en toe zon. Temperatuur daarbij van maar 14.0 tot 16.0 graden, dat zal even wennen zijn. Zaterdag en zondag perioden met zon, af gewisseld door wolkenvelden, het blijft overwegend droog. Wel fris met 16,0 tot 18.0 gra den. Weerman Freddie Paalman voor meer weer pagina 3 Meer dan 19.000 woningen. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! 12 TOT 100% ECHTE KORTING BIJ MEER DAN 1000 DEELNEMENDE BEDRIJVEN afdrukken op formaat 13x18cm' van 0,25 voor 0,18 cent Kortingscode: whk5we3b8 Foto's afdrukken met het gemak van internet. ging al snel aangelegd kan wor den op 't Vletgoor. De Sportraad Rijssen-Holten adviseerde posi tief ten aanzien van de plannen. De meerderheid van de commis sie ging akkoord met het voor stel, maar zette nog wel een paar kanttekeningen. Zo wil de PvdA dat ook gekeken wordt naar eventuele mogelijkheden voor sport op het Twenhaarsveld, iets dat zowel de VVD als Gemeen tebelang absoluut niet zien zit ten. "Laten we niet gaan roepen dat we nu nog naar een andere locatie gaan kijken", benadrukte VVD-er F. Noordam, die de J Dhr ./mevr.: j Adres: Postcode: Geef dat ook eens Woonplaats: aan een ander door! Telefoon: bon: j Geeft als abonnee voor het Gebinik deze bon voor Holtens Nieuwblad op: het opgeven van een nieuwe abonnee Dhr ./mevr.: Adres: Inzenden aan: i Holtens Nieuwsblad J W°onplaats- Postbus 692,1 Postcode: 7500 AR Enschede j Telefoon- t.a.v. Service-afdeling Bankrekening: j Handtekening: 1 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,95) tgiro) ch) HOLTEN - De commissie Maatschappelijke Dienstverle ning zette maandagavond het licht op groen voor verdere uitwerking van het Netwerk plan Sport. Uitgewerkt wor den de plannen om de sport velden van Meermanskamp te verplaatsen naar 't Vletgoor. Het plan is om Meermanskamp te verkavelen en te verkopen en de opbrengst daarvan zonodig aan te wenden voor de uitvoe ring van het Netwerkplan. Ver der wordt bekeken of het kunst grasveld voor de hockeyvereni- HOLTEN - Veel belangstel ling was er afgelopen zater dag voor de negende editie van het populaire tv-pro- gramma 'Geen kaf maar ko ren' van RTV Oost. De eer ste gegadigden stonden om 10.00 uur al op de stoep van de Oudheidkamer Hoolt'n aan de Dorpsstraat. Vanaf 11.00 uur tot 16.00 kon men daar terecht om spulletjes laten taxeren. Dat er nog steeds spulletjes zijn waarover men meer wil weten, bleek ook in Holten waar ongeveer 200 personen diverse zaken op de taxatiedag voorlegden aan Geert Ziengs (porcelein, aardewerk en sie raden), Wim Poelman (grafiek en schilderijen) en Enno de Boer (zilver, volkskunst en klokken). Het was niet alleen kitsch dat onder de ogen van de taxa teurs kwam. Een bezoeker had bronzen buste van een bloem met uit de kelk een vrouw, ge maakt door E. Villanis in circa 1914, meegebracht. Deze blijkt een waarde te hebben van ongeveer 2.000 euro. Een schilderij met het stadsgezicht van Delden met de H. Blasius- kerk werd op een waarde van 3.000 euro geschat. Sommige bezoekers kwamen van een koude kermis thuis. Een schilderij van Frans Hals uit de 19de eeuw blijkt na een blik van Poelman een replica te zijn. Bijzonder was het meegebrachte zilveren tuimel keteltje van rond 1830 ge maakt door een Harlingse zil versmid. Deze is 350 lot 450 euro waard. Bij de vorige uit zendingen werden ook een porseleinen tuimelketeltje en een tinnen tuimelketeltje ge toond. (foto: Johan Bolink) Die Geschwister •Ame Jansen pel ii verkrijgbaar bij Radstake, WV Lichtenvoorde tm Ticketservte 0900-30001250 (0,45 ct/min)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1