Kledingbeurs Kwakernaak loopt zeer goed Marianne Weber komt niet wegens stemproblemen zoek KORTINGSPAS! Holtens Nieuwsblad Djumbo erg populair bij meisjes EURO'S VOORDEEL RTV Oost-programma Geen kaf maar koren Vervanger waarschijnlijk Jannes of Wolter Kroes (liel'JMlO f Bruidsshow Trés Chic TWENTE HOGEROP Met Liza bestaat familie Pasop uit vijf generaties Veilingcommissie zoekt waardevolle goederen ft bij Collecte Beatrix Fonds najaarsfair uw huis op www.huislijn.nl Digitale foto's Webprint ©nl KOOP OE EN VERDIEN HONDERDEN Holtens Nieuwsblad u HOLTEN - Gerda Kwaker- naak-Limburg houdt aan de Kerkstraat 5 een najaars- en winterkledingbeurs voor kin deren en volwassenen. De ver koop van kleding is donderdag 22 september van 9.00 tot 21.00 uur. vrijdag 23 septem ber van 9.00 tot 18.00 uur en zaterdag 24 september van 10.00 tot 17.00 uur. Wie kleding wil inbrengen voor de beurs, kan dat in overleg met Gerda doen. Dit kan op donder dag 15 september van 10.00 tot 18.00 uur, vrijdag 16 september van 10.00 tot 18.00 uur en zater dag 17 september van 10.00 tot 17.00 uur. Alleen goede, gewas sen en gestreken kleding wordt aangenomen. Kleding die niet wordt verkocht, kan dinsdag 27 september van 15.00 tot 20.00 uur weer worden opgehaald. Wat daarna nog overblijft gaat woensdag 28 sep tember naar een goed doel. Ook de verdienste van verkochte kle ding kan die dinsdag bij Gerda worden opgehaald. Volgens haar lijkt de beurs elk jaar beter te worden bezocht. 'Er stond de vorige keer een hele rij voor de deur te wachten. De eer ste dag hebben we zelfs nauwe lijks tijd gehad om koffie te drinken. Zo druk was hef, geeft HOLTEN - D. Pasop-Baltes (95 jaar) is maandag 20 juni 2005 de trotse betovergroot moeder geworden van een meisje. Haar eerste achter achterkleinkind, met de naam Liza. Rechts achteraan staat over grootmoeder Hanneke Slig- man-Pasop (73 jaar). Links van haar oma Ineke Bolster- Sligman (49 jaar). En naast 'opoe' Pasop de trotse vader, Marcel Bultman (30 jaar). Opnames van 'Geen kaf maar koren* in de oudheidkamer van Holten HOLTEN - RTV Oost neemt zaterdag 10 september in Oudheidkamer Hoolt'n. Dorpsstraat 27 in Holten, de negende editie van het popu laire tv-programma Geen kaf maar koren op. Vanaf 11.00 uur zijn in de oud heidkamer de taxateurs Geert Ziengs (porcelein. aardewerk en sieraden), Wim Poelman (gra fiek en schilderijen) en Enno de Boer (zilver, volkskunst en klokken) aanwezig om de diver se zaken die aan hen voorgelegd worden, te beoordelen. Belang stellenden kunnen tot 16.00 uur in de oudheidkamer terecht met hun goederen. Entreeprijs 1,50 euro. Dat er nog steeds spulletjes zijn waarover men wat meer wil we ten. bleek recentelijk wel in het Zoutmuseum in Delden waar de taxateurs meer dan 1500 ver schillende items kregen te be oordelen. Uitschieters dit sei zoen waren onder andere een schilderij uit Hasselt van B. van Duimen Krumpelman, een arm band ingelegd met diamanten (waarde 15.000 euro) en een achttiende eeuwse zilveren bran- dewijnkom uit Zwolle. Ongetwijfeld zal ook op de ko mende taxatiedag in Holten er het nodige koren tussen het kaf zitten. HOLTEN - De veilingcommissie van de Nederlands Her vormde Gemeente houdt zaterdag 1 oktober de achtste vei ling/ boekenmarktdag in en om het gebouw Irene. Het doel voor dit jaar is: aanpassing kerkinterieur. De opbrengst van de veiling en boekenmarkt moet iets extra's opleveren. Bin nen de begroting van de kerkvoogdij is hier geen ruimte voor, maar dankzij de veiling/ boekenmarkt kan het wel. Onder aanpassing kerkinterieur wordt dan ook geen achterstallig onderhoud verstaan, maar om het kerkinterieur wat meer aanzien te geven. Vanuit de gemeente is regelmatig de roep gekomen dat de kerk van binnen wel mooi was, maar kaal; niet aangekleed. Denk hierbij met name aan de wanden, ramen en hangzolder. Over de aankleding zijn eigenlijk wel ideeën ontwikkeld, maar de kosten willen de kerkrentmeesters niet verhalen op de begroting (lees leden). De veilingcommissie stelt daarom de inkomsten van zaterdag 1 oktober ter beschikking. Vrijwilligers rijden donder dag 15 september door het dorp om boeken voor de boekenmarkt op te halen. Iedere Holtenaar (uitgezonderd buitengebied) ont vangt hiervoor een gele raamposter. Voor de veiling echter, kun nen nog waardevolle spullen gebruikt worden. Wie wat kwijt wil, kan contact opnemen met Herman Koopman telefoon 0548- 362066 of Eb Markvoort telefoon 0548-363096. Gerda aan. Het gaat dan ook om kleding die zo goed als nieuw is. 'De controle van ingebrachte stukken is streng. Vieze en ka potte kledingstukken worden niet aangenomen. Alleen van goede en degelijke kwaliteit. Daarnaast moet het ook eigen tijds zijn'. Het blijft natuurlijk om tweedehands kleding gaan, maar dat is er zeker niet van af te zien. 'Bang te zijn dat iemand op straat zijn of haar kledingstuk herkent, hoeven klanten abso luut niet te zijn. Kleding is een massaproduct, dus er zijn veel meer van verkocht. Ook staat het iedereen anders'. Dat iemand het ooit aan heeft gehad, hoeft geen excuus te zijn om het niet te kopen. 'De kleding is zo goed als nieuw. Daarnaast, als je het een keer wast, is het van jezelf. In een kledingzaak zijn kledingstukken ook al door heel veel mensen gepast, voor datje het koopt'. Voor meer informatie over de beurs: Gerda Kwakernaak-Lim- burg, Kerkstraat 5, 7451 BM Holten. Telefoon: 0548-362782. HOLTEN - Dat Djumbo erg populair is onder kinderen, zal vanavond - donderdag 8 september - blijken in de Keunetent op Kalfster- mansweide. Dan treedt deze meidengroep namelijk gratis op voor iedereen. Lindsey Gerritsen, Jenieke Lansink (vooraan), Manuela Krieger (achter), Simone Scheperman (midden), Danielle Prins (rechts achteraan), Iris Smale (rechts midden) en Demi Gerritsen (rechts vooraan met hoofddoek) zullen zeker aanwezig zijn. Zij zijn namelijk grote fans van de groep en kennen elk liedje uit hun hoofd. Wees er wel vroeg bij, want Djumbo begint al om 20.30 uur en zal ongeveer een half uur lang op het podium staan. Daarna komt de Reeper- bahner Stimmungsmacher nog langs, (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Naast dat Jan Smit het laat afweten, heeft nu ook Marianne Weber afge zegd. Wegens stemproblemen mag ze van de arts zeker tot en met 15 september niet meer optreden. De organisatie van de Keunefeesten is er nog niet helemaal uit wie haar moet vervangen. Er wordt gedacht aan Jannes of Wolter Kroes. Wel begint de zondagpro grammering eerder. Om Half een gaat de tent open en om half twee staat de eerste artiest op het podium. Volgens organisator Jan Herman ten Velde weten de afzeggers niet wat ze missen. Maar het is niet anders. 'We zijn naarstig op zoek naar een vervanger, maar de meeste artiesten zijn al volge boekt. Maar we hebben goede hoop om of Jannes of Wolter Kroes hierheen te halen'. Wolter Kroes zou overigens vo rig jaar ook komen, maar had toen afgezegd. Ook Marianne Weber stond eerder geprogram meerd voor de Keunefeesten, maar moest ook verstek laten gaan. 'De kaartverkoop loopt goed', verzekert Jan Herman. 'Passe- Partouts zijn nog tot vrijdag 12.00 uur te koop. En die vrij dagmiddag aan de kassa bij het bedrijvenborreluurtje.' Daarna is het gebeurd en kunnen alleen nog losse kaarten worden ge kocht. Voor het bedrijvenborreluurtje kunnen zich nog bedrijven aan melden. Dit kan telefonisch: Jan Herman ten Velde: 06- 50604865. Het weer lijkt dit weekeinde goed te worden. Er is voor zon- i-r zes-act op het programma. Dat wordt echt meedeinen, 's Avonds zal showband Boule vard gaan spelen. Voor de zondagmiddag wordt een heus Regiotap-programma van RTV Oost nagebootst. Met de echte Willy Oosterhuis en Edwin van Hoevelaak. Het podi um is omgetoverd tot een Regio- tapbar en natuurlijk is de Deure aanwezig. Van hieruit komen de artiesten te voorschijn. Onder ander Hans Hulsebos, Jacques Herb en Arne Jansen. Wie Ma rianne Weber komt vervangen, is dus nog niet bekend. Voorverkoopadressen van kaar ten, zijn: Foto Ten Velde. Blok ker Van de Maat. de plaatselijke cafés, VVV Holten. Passe-Par- tout voor alle dagen kost 12 eu ro; Losse kaarten .kosten 6 euro per stuk. In het begin van deze week werd nog druk gewerkt aan de opbouw van de Keunetent. Inmiddels staat deze in volle glorie op Kalfstermansweide en kunnen de Keunefeesten gaan beginnen, (foto: Sander Scheperman) dagmiddag daarom gekozen ook een buitentap neer te zetten. Verder kunnen zowel kinderen als volwassenen zich vermaken met de Kop van Jut. Voor kinde ren is er verder nog een draai molen. De Keunefeesten zullen dit jaar worden geopend door burge meester Bort Koelewijn. Voor hem de allereerste keer. Hij doet dit tijdens het bedrijvenborrel uurtje op vrijdagmiddag. Een dag ervoor is het feest ei genlijk al begonnen met gratis optredens van Djumbo en de Reeperbahner Stimmungsma cher. Rond 19.00 uur staat DJ Botox te draaien, waarna Djum bo van 20.30 tot 21.00 uur op het podium staat. Daarna wordt het programma tot 24.00 uur af gewisseld door DJ Botox en de Stimmungsmacher. Het borreluur op vrijdagmiddag sluit naadloos aan op het avond feest. De Cherry's zullen het buffet begeleiden, waarna DJ Botox vanaf 19.45 uur begint te draaien. Vanaf 21.15 uur staat showband Melrose op het podium en houdt van 23.00 tot 24.00 uur pauze. In die tijd komt het Feestteam de tent op z'n kop zetten. De vrije markt van de suppor tersvereniging van HMV is een week opgeschoven. Wel is er vanaf 14.00 uur in de tent het Meedeinfestijn. De entree is gra tis. Naast het koor De Hoolter Kor- hanen, staan het clubjeskoor, Nootzaak. Brookduo, Grolse Hofzangers en een André Ha- Zie adv. elders in dit weekblad Pagina 3 Erik Davids doet deze week mee aan de zesdaagse endu- ro in het Slowaakse Povaska Bystrica. Het doet mee aan het Trophy Team. Pagina 3 Socuwe wil met de geza menlijke kerken een jonge- rensoos voor 14- tot en met 16-jarigen beginnen. Pagina 5 De jeugd deed het erg goed tijdens de Mountainbike Trophy afgelopen zondag op de Zuurberg. HOLTEN - Het Prinses Beat rix Fonds houdt van 11 tot en met 17 september een collecte tegen de ziekte van Parkinson. Het aantal mensen met de ziekte van Parkinson zal de komende jaren stijgen, zodat het Prinses Beatrix Fonds hierin extra wil investeren. Met het ouder wor den van de bevolking, begint ook Parkinson een soort volks ziekte te worden. De gevolgen van deze ziekte zijn zwaar. Niet alleen voor de patiënt maar ook voor de fami lie. Meer dan 19.000 woningen. afdrukken op formaat 13x18cm* van 0,25 voor 0,18 cent Kortingscode: whk5we3b8 Vul de kortingscode in vóór het bestellen Afdrukformaat is afhankelijk van de verhouding van de foto Geldig van 15 aug. t/m 15 sep. Vaste prijs 10x15; 0,09 cent Kijk op www.webprint.nl formaat 13x18 of 13x17,3 Foto's afdrukken met het gemak van internet. KIJK DEZE WEEK IN DE SPECIALE HUIS-AAN-HUISKRANT WELKE U BIJ DE WEEKENDKRANT ZULT ONTVANGEN. WWW.TWENTEHOGEROP.Nt U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Als lezer \an het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! BON Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Postbus 692, 7500 AR Enschede t.a.v. Service-afdeling Dhr ./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuwblad op: Dhr ./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening; Handtekening: 48,05 per jaar (betaalwijze; per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,95)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1