Enorme verbetering bij lokale roodbontfokkerij Jeugd klaar voor MTB Trophy Programmaklapper Bato Blauw Wit maakt gelijk tegen tegenstander MW SportAgenda Blauw Wit start competitie Competitiestart voor W holten Mountainbikers Bloemendal aan start Mountainbike Trophy Clinics voor Holterbergloop Badmintonclub bestaat 30 jaar Darten om Keunetrofee Donderdag 1 september 2005 Holtens Nieuwsblad 7 Blauw Wit Zaterdag 3 september Zelos l - Blauw Wit I, 15.00 uur j (vertrek 13.00 uur): Julian'32 2 - Blauw Wit 2, 12.30 uur (vertrek j 11.00 uur): Juliana'32 4 - Blauw Wit 3. 12.30 uur (vertrek 11.00 uur): Blauw Wit 4 - Achilles E3, 14.30 uur: Blauw Wit 5 - Barba ras 7, 14.30 uur; Elspeet 5 - Blauw Wit 6, 15.00 uur (vertrek j 13.15 uur): De Zweef A2 - Blauw Wit Al. 14.30 uur (ver trek 13.15 uur): Blauw Wit BI - Diepenveen BI. 12.30 uur: Blauw Wit B2 - Rohda R. B4. 12.30 uur: OverweterLng C2 - Blauw Wit Cl. 13.00 uur (ver trek 11.45 uur); Wijha'92 C3 - Blauw Wit C2, 1 1.45 uur (ver- i trek 10.30 uur): Blauw Wit MB1 I - SC Rijssen MB1, 11.30 uur: Raalte MCI - Blauw Wit MCI. I 1 1.00 uur (vertrek 10.00 uur); Blauw Wit Dl - Dalfsen D2, 10.30 uur; Heino D4 - Blauw I Wit D2, 8.45 uur (vertrek 7.45 uur); Blauw Wit El - Rohda R E4. 10.30 uur; Daarlerveen Ei- I Blauw Wit E2. 9.30 uur (vertrek I 8 30 uur): Blauw Wit E3 - j Nieuw-Heeten E2. 9.30 uur: I Blauw Wit F1 - Heeten F19.30 uur; Blauw Wit F2 - SVVN Fl, 9.30 uur, Flolten F3 - Blauw Wit F3. 11.00 uur: Raalte F3 - Bfauw 1 Wit F4, 10.00 uur (vertrek 9.00 I uur). Zaalvoetbal Vrijdag 2 september AZC 1 - Blauw Wit 1 (beker). I 19.00 uur (vertrek 18.00 uur) Dinsdag 6 september Blauw Wit 2 - Helios 8, 22.00 I uur. VV Holten Zondag 4 september Holten 1 - Heeten 1, 14.00 uur; Holten 2 - RDC 3. 10.30 uur: j Rohda R 10 - Holten 3. 14.30 I uur (vertrek 13.30 uur); Holten 4 - PH 7, 9.00 uur; WW 7 - Hol ten 5, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Wierden 8 - Holten 6, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten 7 - De Zweef 1 1. 10.00 uur; Zenderen V. 4 - Holten 8, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Hen gelo 4 - Flolten 9, 10.45 uur ver trek 9.30 uur); Holten DA1 - Omhoog DA 110.00 uur. Zaterdag 3 september Holten Al - Raalte A2, 14.30 uur; RKSV BI - Holten BI. 13.00 uur (vertrek 12.15 uur): Holten B2 - SVVN B2. 13.00 uur; AZC Cl - Holten Cl. 14.30 f uur (vertrek 13.30 uur); ATC65 I C3 - Holten C2, 12.30 uur (ver trek 11.30 uur); Heeten Dl - Holten Dl, 11.30 uur (vertrek 10.30 uur); Lemelerveld D3 - Holten D2, 8.45 uur (vertrek 7.30 uur); Holten D3 - Omhoog D2, 10.00 uur: Lemele El - Hol ten E2, 9.30 uur: Holten E3 - l Wijhe'92 E7. 10.00 uur: Holten Fl - Wijhe'92 F2, 11.00 uur; SVVN F3 - Holten F2. 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Holten F3 - Blauw Wit '66 F3, 11.00 uur: Rohda R. F8 - Holten F4, 11.00 i uur (vertrek 10.00 uur); Holten I MB1 - Omhoog MB. 14.30 uur. I Holten MB2 - De Eversberg MB, 12.00 uur. HOLTEN - Blauw Wit start de competitie in 4E met een uit wedstrijd bij Zelos. De wed strijd begint om 15.00 uur. Blauw Wit heeft een wisselende I oefenperiode achter de rug waarin de ploeg veel geleerd heeft. Of het geleerde er in de I eerste competitiewedstrijden al gelijk uitkomt is afwachten. De I ploeg moet vooral meer rust in balbezit opbrengen. Tégenstan- I der Zelos was vorig seizoen een I ploeg om rekening mee te hou- J den. De ploeg kwam uiteindelijk tekort voor de prijzen. Holten - VV Holten start zon dag de competitie met een thuiswedstrijd tegen VV Hee ten. Beiden clubs eindigden het vo rig seizoen in de staart van de ranglijst en wisten het klassebe- j houd maar net veilig te stellen j Leuke bijkomstigheid is dat Holtens nieuwe trainer Jos Bak- 1 ker al direct moet aantreden te gen de club, waar hij de laatste j dne jaren werkzaam was. Door- I dat HSA Falabella uit Zwolle I zich terugtrok uit de competitie worden in de vierde klasse H I slechts twee periodes van tien w edstrijden afgewerkt. Door het vertrek van Arno Kna pen, Freek Knapen en Stcphan Paalman heeft w Holten aan kracht ingeboet. Daar tegenover staat de terug keer van Mark Nijland en de doorbraak van enkele zeer geta lenteerde jeugdspelers. Kortom: de vv Holten gaat met veel ver trouwen het nieuwe seizoen te gemoet. De aftrap van deze streekderby op de Meermans kamp is om 14.00 uur. HOLTEN - Eindelijk staat er zondag 4 september weer een mountainbikewedstrijd op papier en wel in Holten op het mo- torerosscircuit de Zuurberg. Tijdens deze wedstrijd zullen ook de mountainbikers van het Bloemendal Fietsplus-team van start gaan om hun kunsten te vertonen. Afgelopen weken hebben ze intensiever getraind met als doel, op hun thuisparcours mee te kunnen strijden bij de eerste vijftien in de funklasse. En wie weet als een van de teamleden in supervorm is, zit er nog wel meer in. De Funklasse start om 9.15 uur," dus kom zondag naar dit moun tainbike-evenement om de jongens van het Bloemendal Fietsplus team aan te moedigen. HOLTEN - Het derde elftal van Blauw Wit mocht afgelopen zaterdag uit handen van Select Sport Rijssen een compleet nieuw tenue in ontvangst nemen. Naast de outfit kregen de spelers ook tassen en een trainingspak aangeboden. Select Sport Rijssen is de laatste jaren de vaste kleding leveran cier van de Holtense voetbalvereniging. Als tegenprestatie is het derde elftal van Blauw Wit in het nieuw gestoken. Select Sport Rijssen is onderdeel van sport 2000 en is de sportzaak met het grootste assortiment van Rijssen. Naast kleding van alle bekende merken is Select Sport in de regio ook bekend vanwege de win- tersport. In en voorafgaande aan het sneeuwseizoen kan de lief hebber bij Select Sport terecht voor de laatste mode en kan men hier ook spullen huren. Blauw Wit 3 en sponsor willen samen een prestatie leveren. Het jonge team is klaar voor de competitie. Op de foto van Johan Bolink v.l.n.r. Staand: Voorzitter Wim Klein Nagelvoort. Gert-Jan Veltkamp. Matthijs Meerman, Cuba Klad- zinski. Jacco Karsten, Frank Veltkamp. Wouter Smit, Arjen Stam, Egbert Rietberg en Marcel van Assem. Voorste rij: Jasper Lahuis, Maurice Baldizone, Mark Denekamp, Maarten Paalman, Maurits Houck, Bror van Zon en Marlijn Ban- nink. HOLTEN - De Wilgenweard Diepe hel Holterbergloop wordt zaterdag 29 oktober ge houden. Dat lijkt nog ver weg, maar wie zich goed wil voor bereiden op het lopen van vijf of tien Engelse Mijlen moet nu al beginnen met trainen. Voor iedereen die de uitdaging aan wil gaan en zich daar verant woord op wil voorbereiden start zaterdag 3 september de eerste van een serie van vijf loopclinics. De trainingen, onder leiding van Ruud Vlutters van ProfitRun, Marian Freriks en een team er varen trainers starten vanaf de atletiekbaan in Nijverdal. De kosten voor deelname aan de clinics zijn 35 euro. Hiervoor krijgen lopers een persoonlijk trainingsschema, dat gemaakt wordt op basis van de testloop die de eerste training plaats vindt. Daarnaast omvat het pak- 'ket veel informatie over trainen, een gratis T-shirt van Running- center. een startnummers voor de Wilgenweard Diepe hel Hol terbergloop en een pastamaaltijd bij Activiteitenpark de Wilgen weard. Voor informatie en aan melding kan men mailen of bel len: gerhardblikman^planet.nl of telefoon 06-55912307. HOLTEN - Het nieuwe bad- mintonseizoen begint 5 sep tember in sporthal "t Mossink. In dit seizoen viert de badmin tonclub haar dertigjarig be staan. Om dit te vieren worden er gedurende het seizoen een aantal (feestelijke) activiteiten gehouden. Het seizoen start met een open huis op 5 en 7 september. Op de ze avonden kunnen belangstel lenden vanaf 20.00 uur komen kijken en meespelen/ -trainen om zo aan de badmintonsport te proeven. In oktober of november vindt er een clinic plaats. Hierbij zullen een of meerdere topbad- mintonners aanwezig zijn om te laten zien hoe mooi het spel is. In mei 2006 wordt het jubileum jaar afgesloten met een groot feest voor de leden. Net zoals voorgaande seizoenen wordt er tussen alle festiviteiten door ge traind, competitie gespeeld en natuurlijk ook vrij gespeeld. De speelavonden zijn maandag en woensdag vanaf 20.00 uur. Ook op deze avonden is er de moge lijkheid om eens mee te doen. HOLTEN - De selectie van Blauw Wit '66 ontving afgelopen zaterdag de kleding voor het nieuwe seizoen van hoofdspon sor Zalencentrum De Poppe uit Markelo. ESPELO - Mooi keuringsweer een enthousiast publiek en bo venal hele beste dieren hebben ervoor gezorgd dat de fokvee- dag Espelo zaterdag prima is verlopen. De individuele keuring van de dieren stond 's ochtends op het programma en leverde beste kopdieren op en werd ook de kwaliteit goed vastgehouden tot HOLTEN - In het kader van de nevenactiviteiten van De Keunefeesten in Holten wordt voor de achtste maal het darts- toernooi Darten om de Keune trofee gehouden. Dit single-dartstoernooi heeft plaats op zondag 4 september. De locatie is Bierlokal am Bahn- hof aan de Stationsstraat 9. Het toernooi begint om 13.30 uur en de inschrijving start om 12.30 uur. Deelname is bedraagt 2,50 euro en de prijzen bestaan uit de Keu netrofee en minimaal 205 euro aan geldprijzen. Wisselbeker de Keunetrofee is beschikbaar gesteld door Bierlo kal am Bahnhof. Voor leden van de Holtense dartteams, die deelnemen aan di verse competities in deze regio, de ideale voorbereiding op het nieuwe dartseizoen. Dus dartsliefhebbers, doe mee aan dit gezelligheidstoernooi en wordt de mogelijke opvolger van oud winnaars: Henk Potman (2004), Bert Blaauw (1998, 2002, 2003), Wim Stam (1999),of Wilco van Ree (2000 en 2001). Voor meer informatie over het Keunedarten en De Keunefees ten 2005 kijk ook op: www.keu nefeesten. nl APELDOORN - In het Order- bos in Apeldoorn werd zaterdag 27 augustus mountainbikewed strijden verreden in de MTB- jeugdcompetitie. In de categorie zes (dertienjarigen) verschenen Herwin Lansink en Ti- mo de Vrijer aan de start, evenals de complete Nederlandse top. Op een technisch parcours, met veel grasondergrond, moesten de rijders 45 minuten rijden. Een zware op gave. In de eerste rondes konden zowel Timo als Herwin volgen. De eersten die moesten lossen, waren Timo, in gezelschap van twee rij ders uit Havelte. Herwin bezette in eerste instantie de vijfde plaats, maar wist zich naar voren te wer ken. Bij de finisch kwam hij tien seconden tekort voor de derde plaats, maar was zelf heel tevreden met de vierde stek. Timo kon de jongens uit Havelte niet afschud den. Bovendien deden deze geen kopwerk, wat hem een volgende keer niet meer zal overkomen. Een ronde voor het einde moest Timo de jongens laten gaan, waarna hij als achtste over de finish ging, en ook dat was een prima prestatie. Komende zondag zullen beide rij ders opnieuw aan de start verschij nen. Ditmaal in Holten in de ge combineerde categorie 13- /14-ja- ngen. Start is om 14.15 uur. Bruno Mooiweer en Jarno Vasters kwa men afgelopen zaterdag aan de start in hun eigen categorie voor negenjarigen. Bruno en Jamo had den het parcours vooraf zeer goed verkend. Bruno werd als eerste Holtenaar opgeroepen en kon een baan voor zichzelf uitzoeken. Na het startschot kroop Bruno ge lijk in het achterwiel van de Neder lands kampioen. Dit kon hij echter net geen heel rondje vasthouden. Het gevolg was wel dat zij een klein gaatje hadden geslagen met het achterveld. Bruno wist het een aantal ronden zeer spannend te houden. Nummer drie leek terug te komen. Maar hij liet dit door de goede coaching van pa niet gebeuren. Hij eindigde op een knappe tweede plaats. Jamo had het iets moeilijker in dezelfde race. Hij kon het eerste kopgroepje net niet vasthouden. Maar hij wist wel de snelheid goed vast te hou den, zodat ook hij een prima klas sering reed, de zesde plaats. HOLTEN - Het sportjaar 2005-'06 van SV Bato Holten gaat van start op maandag 5 september. Het komende sei zoen worden voor de jeugd les sen gegeven in gymnastiek (ruime keus uit groepen en al voor kinderen vanaf drie jaar), Klassiek ballet-Dansan te Vorming (vanaf vier jaar), Jazzbaliet (vanaf zes jaar), Streetdance (vanaf zes jaar), Zelfverdediging (vooral voor de groepen zeven en acht van de basisschool) en Judo (vanaf vier jaar) met de nieuwe trai ner Daan Wilson. De oudere jeugd en volwassenen kunnen het komende seizoen kiezen uit Callanetics (figuur- verbetering gecombineerd met conditietraining), Streetdance, CaYoRobics (een mix van aero bic, yoga, stretching en callane tics), Pilatus (grondoefeningen voor het hele lichaam op mu ziek), seniorengymnastiek. Blijf fit!, recreatief volleybal en Be wegen voor Ouderen. Het volledige overzicht van de sportieve mogelijkheden bij SV Bato wordt gegeven in de jaar lijkse informatieklapper. Voor alle sporten staan in de klapper onder meer de lestijden, de zaal en de contributie vermeld. In verband met de bouw van de nieuwe sporthallen zijn dit jaar voor meerdere sporten wijzigin gen in tijden en zalen nodig ge weest. De geheel up-to-date informatie klapper is mogelijk gemaakt door de vele adverteerders en is met een oplage van vierduizend huis aan huis verspreid rodnom Holten. Indien men de klapper niet ontvangen heeft kan deze afhalen bij de vice-voorzitter van SV Bato Joop Wissink aan de Kcizcrswcg 20 in Holten (te lefoon 0548-36 42 32). Alle informatie over SV Bato staat tevens op de vernieuwde website, te vinden onder www.batoholten.nl. Op deze website staan ook verslagen van uitvoeringen, uitslagen van wed strijden en natuurlijk foto's. Zo wel in de klapper als op de web site wordt aandacht besteed aan de grote voorjaarsshow, die dit keer in het teken zal staan van het tachtigjarig bestaan van SV Bato. De voorjaarshow zal plaatsvinden op 1 april 2006. aan het eind van de rubrieken. De afstamming van de dieren was zeer divers. Geen enkele stier wist echter echt een stem pel op de keuring te zetten. Wel bleek dat de roodbontfokkerij in dit gebied een enorme progres sie heeft gemaakt. De topdieren waren van nationaal niveau. De zwartbontkeuring leverde ook goede topdieren op. Bij de bedrijfsgroepenkeuring was er een groot succes voor de familie Steegink uit Okkenbroek. Zowel de vaarzengroep als de groep oudere dieren werden op kop ge plaatst van hun rubriek en ook kreeg de familie Steegink de fel begeerde titel beste groep van de fokveedag. De familie Steegink-Boode maakte het Steegink-succes compleet door de zwartbont- groepenkeuring te winnen. Bei de bedrijven wisten ook bij de kampioenschapskeuring goed te scoren van de in totaal tien kam pioenen kwamen er maar liefst negen uit de stallen van Steegink en Steegink-Boode. De keuring van de kalveropfok- HOLTEN - Blauw Wit speelde afgelopen zaterdag de laatste bekerwedstrijd van dit sei zoen. Om nog een kansje te maken op de tweede ronde moest gewonnen worden. Te genstander MVV'69 uit Marle werkte niet mee en speelde de beste wedstrijd uit de oefenpe riode. Blauw Wit heerste de gehele wedstrijd, maar was niet scherp in de afronding. Ook vanaf 11 meter werd het net niet gevonden. De laatste bekerwedstrijd voor aanvang van de competitie was op papier misschien wel de mak kelijkste. Toch was de ploeg vooraf gewaarschuwd voor de stugheid en de enorme inzet en wilskracht van de gasten uit Marle. Vroeg scoren en daarmee de gasten uit hun verdedigende stelling lokken was belangrijk. Dit lukte uiteindelijk niet. Blauw Wit had moeite met de verdedigende stellingen en trap te herhaaldelijk in de buitenspel- val. De vooraf gemaakte afspra ken werden onvoldoende uitge voerd of de gasten verhinderden dit. Toch had Blauw Wit in de vierde minuut de leiding kunnen nemen. Maarten Kruimelaar wist na een goede actie Arnoud Beldman te bereiken, maar de actie kreeg geen vervolg waar door het bij een mooie aanvals- opzet bleef. Blauw Wit leerde op dat moment al dat het om effec tiviteit ging. In de veertiende mi nuut kwam de oranje brigade op 0-1 na onrustig uitverdedigen aan Blauw Wit-kant. Na twintig minuten bleek Blauw Wit de wedstrijd op te pakken. Alfred (foto: Johan Bolink) Beldman omzeilde de buiten spel val en alleen voor de keeper scoorde hij niet. Jurgen Kolk man zag zijn inzet via de hand van de keeper over gaan. In de 31e minuut kwam een unieke gelegenheid om de muur van oranje hemden te slechten. Doel man Klein van MVV sprong on gecontroleerd in de rug van spits Kolkman en de goed leidende scheidsrechter Poffers besloot een strafschop en een gele kaart te geven. Maarten Kruimelaar schoot de bal echter naast de verkeerde kant van de paal. MVV ging met 0-1 de rust in. In de-tweede helft ging het spel meer op en neer. Blauw Wit kreeg minder controle op de wedstrijd maar meer goede mo gelijkheden. William Kolkman moest in het doel van Blauw Wit echter ook twee keer handelend optreden. Jurrian Paalman kreeg in de tweede helft voor Blauw Wit de meeste kansen op een score. In de 37e minuut kwam de 1-1 na goed voorbereidend werk van Gert-Jan Ulfman. MW had het conditioneel moeilijk en haalde nog twee keer geel op. maar hield stand. SV Haarle wist zich dooi dit resultaat zeker van de tweede bekerronde. Opstelling Blauw Wit *66: William Kolkman. Youri Noor- lander (Gert-Jan Prins), Gijs- brecht Beldman (Merijn Offrin- ga). Gert-Jan Ulfman. Arian Vorkink. Maarten Kruimelaar. Jurrian Paalman. Arnoud Beld man. Alfred Beldman. Dirk Jan Beldman en Jurgen Kolkman (Rolf van Kreij). club, welke op videofilm werd een zege op voor Jody Stevens, tweede en Vera Stevens werd getoond aan het publiek, leverde Arjan Veneklaas was een goede derde. Er kwamen veel topdieren voorbij tijdens de keuring, (foto: Johan Bolink) Daar waar Blauw Wit bijna veertig jaar geleden begon als voet balvereniging is nog steeds de binding met het populaire Recre atieoord en Zalencentrum. Bij De Poppe kan men terecht voor bruiloften, partijen, recepties of bijvoorbeeld een personeelsfeest. Maar ook is er gelegenheid voor een familie diner of een zakelijk diner. Echter een koffietafel of een lunch met bijvoorbeeld een pannenkoek is ook een aanrader. Naast het Zalencentrum is het Recreatieoord te vinden. Hier kan men kamperen met het hele ge zin. Een vakantiebestemming bij uitstek. Aan de ene kant van de A 1de prachtige gemeente Hof van Twente en aan de andere kant het Sallandse Holten met de Zuurberg en de Holterberg. Op de website van De Poppe vindt men alle nieuwtjes en wetenswaar digheden. Blauw Wit speelde de eerste wedstrijd ooit op het ter rein van de sponsor. Beide partijen zijn sinds die tijd gegroeid. De samenwerking is gebleven. De selectie van Blauw Wit is blij met de prachtige nieuwe outfit. Op de foto van Johan Bolink v.l.n.r.: Achterste rij: Sander Hiddink, Jurgen Kolkman, Arnoud Beld man, Remon Müller. Jurrian Paalman, Aijan Aanstoot. Reinder Vruggink, Alfred Beldman, Johan Bosschers. Merijn Offringa en Ernst-Jan Harmsen. Middelste rij v.l.n.r.: Voorzitter Wim Klein Nagelvoort. Henk Dasselaar. Gijsbrecht Beldman. Jacco Schuppert, Maarten Krui melaar, Nick Bosman, Wilco Reterink, Ton Veldhuis, Gert-Jan Ulfman, Dirk Jan Beldman, Pim Beukenkamp, Rutger Grootewal, Stefan Aanstoot, Tonnie Beldman en Inge Wessels-Aanstoot. Voorste rij v.l.n.r.: Trainer Henri Stam, Rolf van Kreij, Youri Noorlander, Arjan Nijhuis, William Kolkman, Maarten Paalman. Gert-Jan Prins. Harald Beldman, Arian Vorkink en trainer John Paul Akkerman. 1RVJSSEm

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 7