Nieuwe site Keunefeest flitsend en up to date Bridge je tot Varkenshoeder li r c r Maak kans op kaarten Keunefeesten Weinig publiek bij optreden Reünieorkest der Genie Wereldwinkel verkoopt witte armbandjes tegen armoede Demonstratie valkenier r~ r~ - L L s 15 f5 f N w» L f5 L f5 r f5 f5 15 L 15 f5 - 15 f5 f5 f5 f5 ttx 7 S v 7 »- Gezellige bridgeclub Auto gestolen Bijeenkomst bejaardensoos Solextocht Start opleiding bij EHBO Holten p 'Finisf' r; Hoogland volbrengt triatlon Almere in acceptabele tijd Donderdag 1 september 2005 Hoitens Nieuwsblad ALMERE - Leo Hoogland heeft afgelopen zaterdag zijn eer ste hele triatlon in Almere in een acceptabele tijd van 11.40.32 uur volbracht. HOLTEN - Slechts een handjevol belangstellenden kwam af gelopen zaterdagavond kijken naar het optreden van het na tionaal bekende Reünieorkest der Genie. HMV-voorzitter Gerhard Voordes: "Erg jammer. Het was een zeer goed op treden. Je weet niet meer wat je moet doen, om mensen de straat op te krijgen". Om extra belangstelling te kweken bij de Holtenaren heeft het or kest voor hun optreden nog op straat gespeeld. Het mocht echter niet baten. Voordes denkt dat het wegblijven van bezoekers te maken heeft met andere activiteiten in de regio en de entreeprijs. "Om iets te kunnen organiseren kun je er niet omheen toch wat geld te vragen." Aan het orkest heeft het in elk geval niet gelegen. "Het zijn echt topartiesten", weet Voordes. "Ze deden onder meer de regiment mars en het mineurslied. Zoals dat hoort, dronken we daarbij een borrel". Het optreden was onderdeel van de jubileumfestiviteiten van de Holtense Muziekvereniging. Zij bestaat namelijk zestig jaar. Het volgende optreden in deze reeks is die van de Klesmerband op vrijdag 7 oktober in de scholengemeenschap. De grote jubileum show van HMV staat gepland op zaterdag 19 november in sport hal 't Mossink. (foto: Johan Bolink) HOLTEN - Dat de Wereldwinkels werken aan betere leefom standigheden voor mensen die veelal in armoede leven is be kend. Daarom doen ook de Wereldwinkels mee aan de We reldwijde Oproep tot Actie tegen Armoede. De witte arm bandjes, het symbool tegen armoede, zijn in alle Wereldwin kels te koop. Ook Wereldwinkel Holten doet aan deze actie mee en verkoopt al enige weken de witte bandjes. Met het dragen van zo'n wit bandje laat men zien dat armoede de wereld uit moet. Voor ons in de rij ke landen is het vooral van belang om regeringen te herinneren aan wat ze beloofd hebben over hulp, kwijtschelding van schul den en rechtvaardige handel. Armoede de wereld uit is mogelijk. De kennis is er en de wereld is rijk genoeg. Maar de politieke wil ontbreekt op sommige plekken nog. De witte bandjes kosten 1 eu ro per stuk. Voor mee informatie over deze actie: www.maakhet- waar.nl Er zijn vanaf vrijdag 9 september nieuwe sieraden in het assorti ment. Ook in de weken erna zullen er regelmatig nieuwe artikelen te vinden zijn in de Wereldwinkelcaravan. Voor een origineel ca deau en allerlei eerlijke producten kan men de caravan elke vrij dagmiddag op de warenmarkt vinden. HOLTEN - Gcrrit en Jannic Zandvoort van Valkerij Rijssen verzorgen donderdagmiddag 1 september een vliegdemon- stratie in Holten. Dat gebeurt bij het hertenkamp, bij dagcen trum Erve Deijk. De spectaculaire vogelshow is gratis te zien. Dit jaar wordt nog gevlogen op 20 oktober (herfstvakantie) en 29 december (kerstvakantie). De valkenier vliegt met zes valken, twee woestijnbuizerds, een kerkuil en een steppenarend. De woestijdbuizerd, de arend en de kerkuil vliegen'vanaf het hertenkamp. Dat geldt niet voor de val ken, zij kiezen het luchtruim vanaf het trapveldje in de directe na bijheid van het hertenkamp. „Voor de valk is het hertenkamp te klein. De valken lopen daar het risico om tegen het gaas of in het ergste geval, onderaan auto te vliegen. Vandaar dat we voor het vliegen van de valken uitwijken naar het trapveldje", vertelt Zandvoort. De Rijssense valkenier geeft al bijna tien jaar vogelshows. In Rijssen gebeurt dat wekelijks, elke woensdagmiddag vanaf 14.00 uur bij de kinderboerderij bij het Parkgebouw. HOLTEN - De nieuwe website van de Keunefeesten mag er zijn: flitsend, up-to-date en vol informatie èn foto's. „Als de informatie de website bezoekers nieuwsgierig maakt naar de Keunefeesten, en als Keunefeestbezoekers de site nog eens nakijken op foto's en uit slagen, dan hebben we het goed gedaan", lachen de Holtenaren Eelco van der Wal en Gerben Grave, beiden betrokken bij het vernieuwen van de website. De eerdere site werd bewerkt door Frans Hoes, die deze werkzaam heden een aantal jaren voor zijn rekening nam, maar onlangs aangaf er mee te willen stoppen. Een nieuwe website voor de Keunefeesten werd aan de orde gesteld door Keunevoorzitter Coen van Hoevelaak. „Bij de Holtense carnavalsver eniging was er sprake van een nieuwe website, en Van Hoeve- laak heeft in de carnavalsvereni ging een bestuursfunctie en wil- De webmasters Eelco van der Wal en Gerben Grave: 'In principe moet alles wat op de Keunefeesten gebeurt er op.' (foto: Johan Bolink) de graag een vernieuwde site voor de Keunefeesten. De site was al een aantal jaren hetzelfde en hij wilde een keer wat an ders", vertelt Grave, die voor zitter is van de internetcommis- HOLTEN - Fervente en min der fervente bridgers kunnen dit jaar voor het eerst mee doen aan de enige echte Keu- ne-Bridgedrive. Holtenaren, vakantiegasten, bridgers uit de wijde omgeving, oud en jong, meer of minder ervaren met dit kaartspel; iedereen is welkom op deze Keune-Kroe- gen-Bridge-Drive. De winnaar wordt Varkenshoe der van het Jaar. Voor opgave of informatie kan men bellen met Anita Haan, telefoon 0548- 365174. Aan deze Keune-Kroegen- Bridge-Drive kunnen maximaal 48 paren deelnemen. De Keune Bridgedrive wordt gehouden op zaterdag 10 september en begint om 10.00 uur. De prijzen wor den rond 16.30 uur uitgereikt. Meedoen kost 35 euro per paar. Dat is inclusief koffie met cake op de eerste locatie en een Sal- landse koffietafel tussen de mid dag op de locatie waar het bridgend paar zich dan bevindt. Tijdens de prijsuitreiking in de tent ontvangen de bridgers twee consumptiemunten per persoon. „Zodat men na afloop nog even gezellig na kan kaarten. En dan wordt daar ook het korenfestival gehouden; kan men daar ook nog van genieten", geeft de bridgecommissie aan. Er wor den 24 spellen gespeeld op drie locaties op loopafstand van el kaar. Ontvangst en prijsuitrei king is in de feesttent. Tijdens de bridges wordt aan de tafels niet gerookt. De bridgedrive wordt door leden van de twee Holtense bridge clubs georganiseerd in samen werking met de commissie Keu nefeesten in Holten. De commis sie bestaat uit Berend Bril, Anita Haan, Jelle Hanenburg, Margriet Hanewinkel en Joop Vreriks, al len ervaren bridgers en lid van- de plaatselijke bridgeclubs 'Ge zelligheid Troef en 'Holtense Bridge Club'. 'Gezelligheid Troef speelt 's maandagsmid dags bij het stations koffiehuis en de 'Holtense Bridge Club' kaart donderdagsavonds bij De Biester. Gezamenlijk zetten le den van deze verenigingen nu hun schouders onder de organi satie van de eerste bridgedrive van de Keunefeesten. Een jaar of drie geleden werd het idee van een bridgedrive tijdens de Keu nefeesten al naar voren gebracht. „Er zijn zoveel nevenactiviteiten die met de Keunefeesten ver band houden, dat ik dacht dat een bridgedrive daar ook wel deel van uit kon maken", geeft Anita Haan aan. Er werd hier en daar gepolst en er bleek wel be langstelling voor. Kortom, men had er wel oren naar en vanuit de commissie Keunefeesten kwam de vraag naar de plaatselijke bridgers of zij de organisatie van zo'n toernooi ter hand wilden nemen. En zo ontstond de Keu- ne-Kroegen-Bridge-Drive. „En hieraan kan iedere thuis- en clubdriver meedoen. Het is niet alleen voor de Holtense bridgers: er hebben zich al paren aangemeld uit de buurtgemeen- ten, maar ook uit Weesp en Ab coude", vertellen de organisato ren Gestart wordt er zaterdag 10 september tussen 09.30 en 09.45 uur in de feesttent op de Kalf- stermansweide. Daar krijgen de deelnemers de wedstrijdbeschei den en instructies mee. De deelnemers aan dit evene ment bridgen van 10.00 tot on- geveer 16.00 uur op drie loca ties: 't Klavier, Stations Koffie huis en zaal Vosman. Alle loca ties liggen in het centrum op loopafstand van elkaar. De deel nemers spelen op elke locatie De Keunebridgedrivecommissie oefent nog even, door met elkaar een kaartje te leggen, (foto: Sander Scheperman) twee rondes van elk vier spellen en hebben vervolgens een half uur de tijd om van locatie te wis selen. Voor mensen die slecht ter been zijn kan vervoer gere geld worden. Om 16.00 uur wordt iedereen weer in de feest tent verwacht en vervolgens worden daar de prijzen uitge reikt. Niet alleen de ereprijs 'Keune driver' oftewel Varkens hoeder, maar ook andere mooie prijzen. Een arbiter van de lan delijke bridgebond houdt toe zicht tijdens het bridge-evene- ment. „We verwachten een leu ke en gezellige dag. En we ho pen dat de Keune-Kroegen- Bridge-Drive een traditie gaat worden!" aldus de leden van de organisatiecommissie. sie van de carnavalsvereniging. Grave kreeg de taak toebedeeld te zorgen voor een nieuwe site en hij betrok Van der Wal bij het realiseren daarvan. Een website is Van der Wal niet onbekend. Hij studeerde computertechniek en volgde een studie multime dia, waarvan webdesign een on derdeel was. Hij liep stage en werkt parttime bij computerbe drijven. „Het past bij waar ik mee bezig ben. En ik vind het leuk om te doen. Ik zie het als hobby", vertelt van der Wal. Bovendien (en dat is niet onbe langrijk) is hij een fervent deel nemer aan de Keunefeesten. De laatste anderhalve maand is Van der Wal echt met de Keune- site bezig. Onder andere met het ontwerp van de site, dat hij sa men met Grave doorneemt. Op de. website staan alle in's en out's van de Keunefeesten: pro gramma's, entree, tijd en plaats van de activiteiten, de sponsoren (die doorgelinkt worden naar de eigen website), de uitslagen, veel foto's en een gastenboek. En er is een e-mailadres, waar mensen ook een en ander kwijt kunnen. Tijdens de Keunefeesten wordt de website dagelijks bijgewerkt door webmaster Van der Wal. „In principe moet alles wat op de Keunefeesten gebeurt er op. Vooraf de informatie over een activiteit, en vervolgens een ver slagje of uitslagen en vooral veel foto's", stellen de heren. Die fo to's worden gemaakt door car navalsfotograaf Herman Brink man en door Gerben Grave. En dat alles is te zien op www.keu-. nefeesten.nl De Keunefeesten worden don derdag 8 tot en met zondag 11 september gehouden. Met on der andere Djumbo, Marianne Weber, Reeperbahner Stim- mungsmacher, Arne Jansen, het Meedeinfestijn en de Regio- tap. Wil je dit feest helemaal meema ken, vul dan deze Keunepuzzel in en maak kans op een van de vijf passe-partouts. Kaarten dus, die elke dag toegang geven tot de feesttent. Of win een van de vele- andere prijzen. De bedoeling is datje de letters in de rondjes apart opschrijft en door elkaar husselt. De letters vormen met elkaar een heel toepasselijke zin, bestaande uit twee woorden. Stuur deze oplossing uiterlijk maandag 5 september op, naar Hoitens Nieuwsblad, Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen of lever de ze in bij Blokker Van de Maat. Ook is het mogelijk de oplossing per e-mail te versturen: holtens.nieuwsblad@whk.wege- ner.nl. De Prijzen: Vijf Passe-Partouts Een dvd van Jannes Een cd Megaparty Een cd Hollandse Sterren Hits Vijf singlepakketten met Regi- otap. Den Olden Boswachter en Hans Hulsebos Vijf singlepakketten met Den Olden Boswachter en Hans Hulsebos. (Prijzen worden beschikbaar ge steld door de commissie Keune feesten, Foto Ten Velde en Rei- max Holland.) Showband op vrijdag Tentfeest Keunedarp T T Gelijk aan zondag Ceunefeesten gehouden f Markeloos 7 V Lidwoord Leidster scouting V 7 Vroeger T Uitroep van pijn Uitroep Kijken Klaar 1 Getijde Inlichtingen V 7 zaterdag 1 7lN V 7 7 N V 7 Afkorting Zweden Y-da Letwel 7 -N V 7 71 V 7 T kwartier Varkon Weg 7 7 V 7 Rustbank Tijdelijk Muziekgroep Z'V V 7 Keuntje Boswachters 7"1 S V 7 Lied van Jacques Herb Niet overdag Evenement op zondag Iers leger Product van vogel Stad in Uitroep Milliliter T teuneleeslen worden gehouden 1 Stad in Brazilië T T Dijkerhoek T f 7 V 7 T V 7 NL-talige artiest op zondag Vrijstaand Levendig 7 N, V 7 Holland Opening 7 7 V z Politieke partij Populair Universiteit m- 7- N V 7 Graan Populaire groep op donderdag Uitroep Populiertje T 7 -N V 7 Haarkleur zïngi T T T ingenieur Getij +- Militaire expeditie 7- V 7 Oude Testament Knock-put Opl ostra! del Weggaan 7* N v 7 Haagse Belgische Boerenbond 1 7 N V 7 Monnik Mobiele eenheid T Kijkkast Grand Prix Pers vnw Op dit moment T Job 7 7 V V 7 T f Nota Bene V Nieuwe activiteit op zaterdag Stel HOLTEN - Bridgeclub Gezel ligheid Troef speelt elke maan dag van 13.30 tot 17.00 uur bridge in Bierlokal am Bahn- hof aan de Stationsstraat 9. De club bestaat ruim tien jaar en doet zijn naam even zolang eer aan. Er wordt namelijk geen competitie gespeeld. Wel wordt wekelijks de uitslag bekendge maakt en worden extra prestaties beloond. Tijdens het bridgen wordt er niet gerookt. Er is een nauwe samen werking met de donderdag avondclub in de Biester. Nieuwe leden (ook beginners) die graag op een middag willen spelen, zijn van harte welkom. Singles worden geholpen bij het zoeken van een partner. Meer informatie, M. Rinck, tele foon 0548-364314. HOLTEN - Een 45-jarige vrouw uit Klazienaveen deed aangifte van diefstal van een bestelauto, een witte Hyundai, type H 100 en voorzien van het kenteken VS-DG-96. Het voertuig werd tussen maan dag 22 en donderdag 25 augus- tus gestolen vanaf een parkeer terrein aan de Landuwerweg in Holten. Het is een opvallende bestelauto. Op de zijkanten staat met grote bruine letters de naam van een bedrijf en zijn meerdere bloemen in de kleuren geel en oranje afgedrukt. HOLTEN - De eerste bijeen komst van de Bejaardensocië teit Holten van het nieuwe sei zoen wordt dinsdag 6 septem ber om 14.30 uur gehouden in gebouw Irene. Het bestuur hoopt dat weer ve- len deze middag zullen komen bezoeken. Breng gerust buren of kennissen mee. Er heerst altijd een gezellige sfeer en bovendien kan men contacten leggen, die de eenzaamheid verbreken. Ook heren zijn meer dan welkom. Er wordt deze keer bingo ge speeld. Kosten zijn alleen de koffie. MARKELO - Solexteam The Spitfires uit Holten en de Hof van Twente houdt zondag 11 september een toertocht voor Solexen. De tocht is in de omgeving van de Hof van Twente en is onge veer 60 kilometer lang. De start is om 11.00 uur en inschrijven kan vanaf 10.30 uur bij café de j Vennebekke aan de Stationsweg in Markelo. Iedereen die in het bezit is van j een verzekerde Solex, die ouder is dan 15 jaar en op een brom- j fiets mag rijden, is van harte welkom. Voor meer informatie: 0547-351891. HOLTEN - Bij voldoende deelname wordt maandag 31 oktober gestart met de nieuwe cursus EHBO. De opleiding wordt gegeven op maandag avond van 19.45 uur tot 21.45 uur en bestaat uit twaalf lessen en een examen. Hartreanima- tie is een belangrijk onderdeel in de cursus. Verder moet men denken aan flauwtes, verbranding, verzwik king en ernstige snijwonden. Het doel van de cursus is te leren wat men moet doen of in som mige gevallen nog belangrijker, moet laten bij de diverse onge lukken. De kosten bedragen 95 euro. Dit is inclusief lesboek en examen- kosten. Daarnaast is EHBO Holten van plan om ook een huis, tuin en keuken EHBO-cursus op te star ten. Over wat men moet doen of juist laten bij de gewone dage lijks veelvoorkomende huis, tuin en keuken ongelukken. Wie graag wat meer willen we ten over hoe te handelen maar men heeft geen zin in een volle dige cursus en de daarbij beho rende herhalingslessen en men hoeft niet zonodig een diploma? Dan is deze cursus helemaal ge schikt. Meer informatie: Evelien Bonte, telefoon 0548-365105 of Johan Schuppert. telefoon 0548- 367722. en nichtje Carmen over de finish. Na een moeizame start van het eerste onderdeel, het zwemmen, waar hij 1.41 uur voor nodig had, kwam hij in de achterhoede van het deelnemersveld uit het water. Maar dit wist hij tijdens de 180 kilometer fietsen weer ruimschoots goed te maken. Met een ac ceptabele tijd van 5.50.06 uur kon hij met de middenmoot van het sterke deelnemersveld aan de marathon hardlopen gaan beginnen. Over de eerste twee ronden van dit onderdeel deed hij ruim een uur en 10 minuten per ronde. Voor de laatste ronde had hij iets meer tijd nodig, namelijk 1.31 uur. De totale tijd van dit onderdeel kwam uit op 4.02.21 uur. Met een zeer voldaan gevoel kwam Leo in een totale tijd van 11.40.32 uur samen met zijn .dochter Anouk

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5