Nido wil verbod parkeren op deel Foul Weverstraat Meiden zamelen geld in voor tegel tegen zinloos geweld KORTINGSPAS! Holtens Nieuwsblad B£ EURO'S VOORDEEL Op de grote stille heide Weekendweerbericht I TWENTE HOGEROP EN VERDIEN HONDERDEN Grote nazomermarkt met Vrouwtje Frats Gemeente zoekt met initiatiefneemsters plekje op Smidsbelt Digitale foto's KOOP 0E 12 tot 100% echte korting. www.twentehogerop.nl 14.15,16 oktobej^o*0^ Radstake Varsseveld SI uw huis op www.huislijn.nl Bromfietser overlijdt na aanrijding Collectanten gezocht Jonge enthousiaste acteurs spelen sprookje Doornroosje Webprint (5) nl Vul de kortingscode in vóór het bestellen Afdrukformaat is afhankelijk van de verhouding van de foto Geldig van 15 aug. t/m 15 sep. Vaste prijs 10x15: 0,09 cent Kijk op www.webprint.nl Pagina 3 Atelier 't Schaopke houdt open huis. Er zijn onder meer demonstraties wolver ven. spinnen en vilten. Donderdag 1 september 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 1 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat Pagina 5 Rond de Keunefeesten wordt een nieuwe activiteit gehou den: keunebridgedrive. Word Varkenshoeder van het jaar. Pagina 7 afdrukken op formaat 13x18cm* van 0,25 voor 0,18 cent Kortingscode: whk5we3b8 EENVOUDIG PER AUTO BEREIKEN: A1 RICHTING HENGELO. AFRIT 30 Bij meer dan 1000 deelnemende bedrijven. Voor meer informatie: Dhr ./mevr.: Adres: Postcode: Geef dat ook eens Woonplaats: aan een ander door! J Telefoon: Geeft als abonnee voor het Gebruik deze bon voor j Ho"em Nieuwblai op: het opgeven van een nieuwe abonnee j r" mevr Adres: Inzenden aan j Woonplaats: Holtens Nieuwsblad1 Postbus 692,Postcode. 7500 AR Enschede j Telefoon: t.a.v. Service-afdeling1 n e Bankrekening: j Handtekening: 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) i 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) j (losse nummers: 0.95) Bayrische 7 Die Hegl Die Geschwister Hofmann Goldried Quintett flrne Jansen Mare Plrcher Grenslandkapel Kaarten verkrijgbaar bij Radstakc, VW Lichtenvoorde en Tickotsorvico! 0900-30001250 (0,45 ct/min) De familie Steegink weet hoe ze koeien moet fokken. Dat bleek duidelijk tijdens de fokveedag in Espelo. HOLTEN - Bij boerderij Erve Deijk aan de Churchillstraat 19 wordt donderdag 1 september van 10.00 tot 17.00 uur een grote nazomermarkt gehouden. Er staan dan kraampjes opgesteld met verschillende ambachtelij ke producten van hout, textiel of kaarten. Zelfgemaakt door men sen met een verstandelijke beperking. Daarnaast is er een pro gramma opgesteld waar zowel ouders als kinderen plezier aan kunnen beleven. Van 10.00 tot 13.00 komt Vrouwtje Frats langs. Een clown met een leuke ballonnenact. Van 13.30 tot 14.45 uur wordt er een roofvogelshow gehouden. Een valkenier laat zien wat zijn roofvogel allemaal kan. Van 16.00 tot 17.00 uur worden er ballonnen gevuld met helium uitge deeld. Hierbij geldt: op is op. Verder kan er worden gegrabbeld en kunnen er enveloppen met leuke prijsjes worden getrokken. Ook is het mogelijk om zespersoons vlaaien te bestellen. Er is keuze uit drie soorten: fruit, aardbei en abrikozen. Bestellen kan ook al vast telefonisch: 0548-366169. De opbrengst van de markt zal worden gebruikt voor een nieuwe wasmachine. De oude van Stichting Zozijn heeft namelijk zijn langste tijd gehad. Holtens Nieuwsblad moeten eerst nog even aan de slag om de rest van het geld in te zamelen. Ze zijn ervan overtuigd dat ook die laatste euro's er ko men: „We gaan gewoon aan de mensen vragen of ze ook mee willen doen, net zolang tot we al het geld hebben", vertellen ze. Kortom, die stoeptegel met daar op het lieveheersbeestje, die komt er. Binnenkort, na de zomervakan tie. gaan de meiden een afspraak maken met de gemeente om sa men op de Smidsbelt een mooie plek voor deze bijzondere stoep tegel uit te zoeken. „Het is héél leuk dat het alle maal echt gebeurt", genieten ze al bij voorbaat. „En ook best spannend!" Advertentie Meer dan 19.000 woningen. HOLTEN - Iedereen kan iets doen tegen kanker. Bijvoor beeld door een paar uur te gaan collecteren in de collecte week van KWF Kankerbe strijding. Met het geld dat de collectanten ophalen, kan meer wetenschap pelijk onderzoek mogelijk wor den gemaakt. Onderzoek, waar mee betere en minder ingrijpen de behandelingen ontwikkeld kunnen worden. De collecte wordt dit jaar van 5 tot en met 10 september gehou den. Wie zich als collectant wil inzetten of meer informatie wil over het collecteren, kan bellen met A. Vincent. Mr. G. Vixse- boxsestraat 13, 7451 GV Holten, telefoon 0548-362508. HOLTEN - Op de kruising Rijssenseweg/ Kolweg vond zaterdag 27 augustus rond 17.15 uur een dodelijke aanrij ding plaats. Een 28-jarige automobilist uit Rijssen reed op de Rijssenseweg en sloeg op genoemde kruising rechtsaf. Op dat moment naderde voor hem van links op de parallelweg van de Rijssenseweg een brom fiets, bestuurd door een 37-jari- ge man uit Holten. Beide voertuigen kwamen met elkaar in aanrijding. De 37-jarige man overleed ter plekke aan zijn verwondingen. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! - vjv - HOLTEN - Dat de Sallandse Heuvelrug met zijn natuurpracht erg mooi is, blijkt wel uit de heidevelden die nu in bloei staan. Een paar se gloed over een glooiend landschap geeft toch zeker een adembenemende sfeer. En dat gewoon bij de Holtenaren in de 'achtertuin'. Lopend, fietsend of vanuit de auto is dit goed te bekijken, (foto: Johan Bolink) ESPELO - Hulde aan alle zo fraai geklede en ge schminkte kinderen die af gelopen zaterdag voor het voetlicht traden in de uitvoe ring van het alom bekende sprookje Doornroosje bij Kinderboerderij Dondert- man. Een initiatief van vrij willigster Hennie Nijland die tevens tekende voor de regie. Voor hun enthousiaste spel hadden de jeugdige toneelspe lers met name aan het begin van de middag wel iets meer belangstelling verdiend, maar met totaal zo'n driehonderd toeschouwers toonde de orga nisatie zich achteraf toch meer dan tevreden. Een heus kas teel, enkele maanden geleden door de buren van de Espelo- dijk meegevoerd in de Splose optocht, vormde een prachtig decor. De eerstvolgende voor stelling staat gepland voor za terdagmiddag 24 september. Dan is het weer Kabouterfeest en zorgen Appie, Ukkie, Ok- kie en Eppie als vanouds voor een doldwaze middag. Nog tot en met zondag 4 september is Dondertman alle dagen geo pend van 10.00 tot 17.00 uur. Daarna beginnen de scholen weer en blijft de poort in elk geval iedere maandag geslo ten. De openingsuren: van dinsdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. (foto: Jo han Bolink) Perioden met zon en een enke le bui. Vrijdag nog kans op een bui, verder is er geregeld zon, afge wisseld door wolkenvelden. Aangename temperatuur van 22.0 tot 23.0 graden. Zaterdag en zondag perioden met zon en wat wolkenvelden. Het blijft meest droog. Perfect zomerweer dus. Temperaturen tussen de 23.0 en 25.0 graden. Een nieuwe uitlo per van hogedruk zorgt voor dit fraaie nazomer weer. Weerman, Freddie Paalman HOLTEN - NIDO wil een an dere logistieke route. Om het mogelijk te maken dat de vrachtwagens door kunnen rijden en zo de doorstroming van het verkeer te bevorderen zou een parkeerverbod inge steld moeten worden op een deel van de Weversstraat in Holten, tegenover de uitrit van NIDO, en op de hoek van de Waagweg/ Industriestraat. Burgemeester en wethouders gaan daar in principe wel mee akkoord, maar willen de zaak nog even bekijken, omdat NIDO binnen afzienbare tijd stopt met activiteiten op dit terrein. „Als je zo'n verkeersbesluit neemt, moet dat wel langer dan een aantal maanden gelden", al dus burgemeester Bort Koele- wijn. NIDO wil de routing op het eigen terrein wijzigen. Door het aanbrengen van een nieuwe inrit/ opstelplaats en het vervan gen van een hek door een zelf- sluitende poort kunnen de vrachtwagens opstellen op eigen terrein en over dit terrein naar de uitrit rijden. Daardoor wordt de Weversstraat ontlast van vracht verkeer. Daarom wil NIDO graag een parkeerverbod tegen over de uitrit. Want als daar au to's geparkeerd staan, kunnen vrachtwagens de uitrit moeilijk uit omdat de geparkeerde auto's dan in de draaicirkel van de vrachtwagen staan. Het gaat om een stukje straat van zo'n tien meter tussen de kruising met de Pannenbakkersstraat en de inrit naar het parkeerterreintje naast Weversstraat 36. Holten - Op de Smidsbelt komt binnenkort een stoepte gel te liggen met daarop het lieveheersbeestje, het bekende symbool van de actie om aan dacht tegen zinloos geweld. Een stel meiden van de Haar- school uit Holten nam het ini tiatief voor deze tegel-met- boodschap. Sara Nab, Simone Lammertink, Iris Paalman, Malou Bronsvoort, Daphne van der Zvvaag, Josta ten Wol thuis en Joy Kloosterman za melden geld in om zo'n tegel te bestellen. De gemeente heeft al toegezegd om samen met de meisjes op de Smidsbelt een plekje te willen zoeken voor de tegel. Het begon allemaal met de spreekbeurt van Joy Klooster man. Waar ze de spreekbeurt over moest houden wist ze niet, tot ze de reclame zag van de ac tie tegen zinloos geweld. Dat sprak haar zo aan dat ze het niet bij een spreekbeurt liet. Sa men met haar klasgenootjes uit groep 6 en Sara uit groep 7 van de Haarschool besloten ze te proberen ook in Holten zo'n stoeptegel te krijgen. Daarvoor was geld nodig, want zo'n tegel kost 70 euro. Geza menlijk gingen ze buren en fa milie langs om geld in te zame len. In totaal hebben de meiden nu ruim 50 euro bij elkaar. Joy Kloosterman schreef, samen met de meisjes, vervolgens een 'Het is heel leuk dat het allemaal echt gebeurt. En ook best spannend', (foto: Johan Bolink) brief aan de burgemeester of er daar stond in dat het goed was", vertelt Joy. Maar de meiden zo'n stoeptegel geplaatst mocht worden. Advertentie Ze hebben inmiddels twee brie ven terug gehad. ..In de eerste brief schreef een meneer, die bij de burgemeester werkt, dat ze het eerst moesten overleggen. En toen ik van vakantie terug kwam lag er nog een brief en Foto's afdrukken met het gemak van internet.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1