Blauw Wit wint eerste wedstrijd om beker Sloper laat nog even op zich wachten... Familie Koek wint inhoud winkelwagen SportAgenda Uitslagen Bergvliegers Groep voor mantelzorgers Eerste lustrum voor Sallandse Veulenverkoopdag Salland Verzekeringen sponsor Holterberg Classic Blauw Wit moet voor beker tegen Haarle en Den Ham Kaartverkoop Keunefeesten Cursus Naar een goed gewicht 2 Donderdag 18 augustus 2005 Holtens Nieuwsblad 5 Blauw Wit Zaterdag 20 augustus Blauw Wit I - Den Ham I. 14.30 uur; Enter 2 - Blauw Wit 2, 10.00 uur; Enter V. 4 - Blauw Wit 3. 14.30 uur (vertrek 13.10 uur); Blauw Wit 4 - Enter V. 7, 12.30 uur: Blauw Wit 5 - Inter V. 6, 14.30 uur; Blauw Wit Al - Wilhelminaschool Al, 14.30 uur; Hengelo BI - Blauw Wit BI. 14.30 uur (vertrek 13 15 uur); Blauw Wit Cl - Bentelo Cl, 10.30 uur; Zenderen V. Dl - Blauw Wit Dl. 1 1.00 uur (ver trek 9.45 uur); Blauw Wit El - Tubantia E3, 10.30 uur: Zende ren V. Dl - Blauw Wit Dl, 11.00 uur (vertrek 9.45 uur); Blauw Wit El - Tubantia E3, 10.30 uur; Blauw Wit F1 - La Première Fl, 9.30 uur. Maandag 22 augustus Heracles AVC' Al - Blauw Wit Al. 18.30 uur (vertrek 17.15 uur); SC Markelo Cl - Blauw Wit Cl, 18.30 uur (vertrek 17.45 uur); GFC Fl - Blauw Wit Fl, 18.30 uur (vertrek 17.30 uur). Dinsdag 23 augustus Haarle 1 - Blauw Wit 1, 18.30 uur (vertrek 17.30 uur): Blauw Wit 2 - SVVN 2, 19.00 uur: Blauw Wit 3 - DES 4, 19.15 uur. Woensdag 24 augustus Blauw Wit BI - Hector BI. 18.30 uur; Blauw Wit Dl - Rood Zwart Dl. 18.30 uur. VV Holten Zaterdag 20 augustus Tubantia A2 - Holten Al, 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); Tuban tia C2 - Holten Cl, I 1.00 uur (vertrek 10.00 uur); Bomebroek Dl - Holten Dl, 10.00 uur (ver trek 9.00 uur). Zondag 21 augustus Omhoog 1 - Holten 1. 10.00 uur (vertrek 8.30 uur); Holten 2 - Wijhe 2. (beker). 10.30 uur: Holten 3 - Heeten 4. 10.00 uur; Holten 4 - Heeten 5. 10.00 uur; Heeten 7 - Holten 6. 10.00 uur: Holten 8 - Heeten 6, 10.00 uur. Maandag 22 augustus Holten Al - Borne Al. 18.30 uur; Holten Cl - Twenthe Cl, 18.30 uur. Dinsdag 23 augustus iJsselstreek 1 - Holten 1 (beker), 18.30 uur vertrek 17.30 uur). W oensdag 24 augustus Borne B1 - Holten B118.30 uur (vertrek 17.30 uur); Holten Dl - BZSV De Blauwwitters Dl, 18.30 uur. HOLTEN - Na een regenachti ge week was het zaterdag mooi duivenweer voor de duiven van de Bergvliegers. Deze week stonden de jonge duiven in Arras (336 kilometer). Om 10.45 uur werd daar het startsein gegeven en konden de vogels beginnen aan de wed strijd. Door de zuidwestenwind was de snelheid vrij hoog. De eerste duif was voor J.G. van Werven en werd geklokt om 14.25.45 uur. Dit leverde een snelheid op van 91.3 kilometer per uur. De eerste tien plaatsen werden als volgt verdeeld. 1-3 J.G. van Werven, 2 H. Jansen. 4-5-8 G. Jurjens, 6 A.J. Kramer, 7 A. Kaspers, 9 E. Veneklaas, 10 GJ Koetsier. DEVENTER - Sint Jozef ver pleeghuis, onderdeel van Zorggroep De Leiboom, en Carinova Steunpunt Mantel zorg houden een ontmoetings groep voor mantelzorgers van dementerenden. De groep komt zes achtereenvolgende woensdagen bij elkaar en start op woensdag 7 september van 10.00 tot 12.00 uur. De bijeen komsten worden gehouden in het Sint Jozef verpleeghuis, van Swietenstraat 15 in Deventer. Zorgen voor iemand met demen tie brengt specifieke problemen met zich mee. Vergeetachtig heid is vaak het eerste duidelijke signaal. Vooral het vergeten van dingen die kort geleden gebeurd zijn. Op termijn zullen de geheu genstoornissen veelal leiden tot problematisch gedrag. Dit brengt veel verandering en ver lies met zich mee. Voor de be- trokkene zelf maar ook voor de familie. Het is belangrijk om bij dit verlies stil te staan. Verlies wordt door ieder op een eigen wijze beleefd, maar heeft ook veel overeenkomsten. Veel mantelzorgers vragen zich af hoe je met dit verlies om moet gaan. Daarnaast is er behoefte aan informatie. Als men meer weet over dementie en de ver schillende stadia van dementie, krijgt men meer inzicht in het gedrag van de dementerende. Voor opgave of voor meer infor matie: telefoon 0570-633939 of met Carinova Steunpunt Mantel zorg, telefoon 0900-8662 (0,40 euro per minuut). HOLTEN - Kopers en verkopers met elkaar in contact bren gen, daar draait het om bij de Sallandse Veulenverkoopdag. In een tijdsbestek van enkele uren worden ongeveer 25 veu lens deskundig gepresenteerd en uitgebreid toegelicht. Daar na kunnen koper en verkoper in alle rust en gemoedelijkheid, zonder de druk van een veiling, met elkaar zaken doen. Deze formule heeft bewezen aantrekkelijk te zijn; fokvereniging Holbatheo houdt de Sallandse veulenverkoopdag inmiddels voor het vijfde jaar in successie. Dat is geen aanleiding voor grootse festiviteiten maar wel de reden van een rondje voor alle aanwezi gen op kosten van de organisatie na afloop van de presentatie. Holbatheo is niet alleen trots op de veulens uit deze regio en de verkoopdag maar ook op de Sallandse gezelligheid die wordt ge koesterd voor inzenders, kopers en bezoekers. Plaats van handeling is manege 't Ruiterkamp in Bathmen. De verkoopdag is gepland op zaterdag 20 augustus en start om 10.00 uur. Voor meer informatie en een overzicht van de aangeboden veulens: www.holbatheo.nl. HOLTEN - Rotary Club Hellendoorn/ Nijverdal e.o. heeft in 2000 het initiatief genomen een evenement op te zetten, met als doel geld binnen te brengen voor een goed doel. Dit heeft geresulteerd in De Salland Verzekeringen Holterberg Classic, een ATB-fictstour over de Sallandse Heuvelrug op de derde zondag in het jaar. De afgelopen jaren werden al verschillende doelen, zoals Artsen zonder Grenzen, RonaldMcDonald en Kinderfonds, verrast met een gift van meer dan 25.000 euro. Dit alles dankzij bijna duizend individuele deelnemers en ongeveer vijftien bedrijventeams. Wat in 2000 nog geen classic was, begint er nu toch op te lijken daar op 15 januari 2006 het lustrum wordt gehouden: de vijfde rit. Het succes is naast de inzet van vele vrijwilligers te danken aan de vele sponsoren die dit evenement steunen. Hierin heeft vooral Salland Verzekeringen vanaf het eerste moment een cruciale rol gespeeld. Dankzij hun steun werden substantiële bedragen aan de goede doelen overgemaakt. Ook voor de komende drie jaar heeft Salland Verzekeringen zich garant gesteld om dit evenement te ondersteunen. Onlangs kon den Nico van der Meer, voorzitter van de stichting Holterberg Classic en Peter-Jan Kamphuis, hoofd verkoop van Salland Ver zekeringen, in Deventer het contract tekenen waar Salland Verze keringen zich garant stelt om dit evenement de komende drieja ren te sponsoren. De Salland verzekeringen Holterberg Classic zal zondag 15 janu ari verreden worden voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicap ten. Er wordt op dit moment gekeken of de organisatie daar ook een regionale invulling aan kan geven. Hierover wordt nog nader gesproken. HOLTEN - Blauw Wit speelt de komende tijd de bekerwed strijden in het District Oost. Jongsleden dinsdag werd ge speeld tegen Mariënheem en dinsdag gaat de ploeg van Henri Stam op bezoek bij Haarle. Tussendoor speelt de ploeg vriendschappelijk thuis tegen Den Ham. De eerste vriendschappelijke wedstrijd van Blauw Wit werd gespeeld tegen RKSV. Een niet volledige oefenwedstrijd die met 3-0 gewonnen werd. De intensieve trainingen van de afgelopen dagen en de trainings dag van zaterdag 13 augustus waren er de oorzaak van dat de in gelaste oefenwedstrijd 40 en 35 minuten duurde. Arian Vorkink scoorde fraai de I -0. De overige twee* treffers kwamen vanaf dc elfmeterstip. Conditioneel was Blauw Wit verder dan RKSV, maar Blauw Wit had ook een ruimere groep spelers beschikbaar. Zaterdag 20 augustus speelt de ploeg vriendschappelijk tegen Den Ham. De witblauwe formatie is dc laatste jaren teruggevallen tot de derde klasse en wil graag weer hoger op. Vorig jaar leek dit al te lukken, maar op het laatst ging er veel mis en werd de promotie misgelopen. Komend seizoen komt de ploeg uit in de derde klas se C. De wedstrijd op 't Vletgoor begint om 14.30 uur. Op dinsdag 23 augustus staat de tweede bekerwedstrijd op het programma. Blauw Wit blijft dicht bij huis. In I laarle treft Blauw Wit de plaat selijke voetbalvereniging. Haarle komt uit in de vierde klasse H en treft daarin onder meer VV Holten. De wedstrijd in Haarle be gint om 18.30 uur. HOLTEN - Vier woningen aan de Lageweg in Holten staan alweer enkele maanden te wachten op de sloophamer. Het kan waarschijnlijk nog even du ren, voordat deze daadwerkelijk langskomt. Spectrum Wonen wil eerst nog afwachten op de offertes van sloopbedrijven, voor dat er echt actie wordt ondernomen. Naast de vier leegstaande rijtjeswoningen, worden ook de garageboxen gesloopt. Hiervoor in de plaats komen drie blokken met koopwoningen in het niet te dure seg ment. Het gaat om twee rijtjeswoningen van drie en eentje met vier woningen. Ver gelijkbaar zoals ze in de Rijssense wijk Veeneslagen West staan. De woningen zijn in overleg met de kopers nog in te delen, maar er zullen een zolder, drie slaapka mers, een woonkamer en een open keuken in komen. Omdat de garageboxen moeten wijken, komen er extra parkeerplaatsen terug. Anders zou er een tekort aan parkeer ruimte ontstaan. Verder is in het plan voorzien in een speelhoekje voor de kinderen. Spectrum Wonen denkt zelf nog eind dit jaar aan de slag te kunnen of anders begin volgend jaar. (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Blauw Wit-trainer Henri Stam begon met een voor menigeen verrassende opstelling tegen zondagvijfde- kiasser Mariënheem. Dit had een leuke en van Blauw Wit zijde goed gespeelde eerste helft tot gevolg. In de tweede helft kwamen de gasten sterk terug, maar invaller Rolf van Kreij was attent en strafte een verdedigingsfout bij de oranje zwarten af, waarmee de wed strijd beslist was 3-1. Blauw Wit begon met een totaal ander elftal aan de wedstrijd dan de aanhang vorig jaar gezien had. Met de training van een dag eerder en de zware week vooraf gaande nog in de benen, begon de ploeg zeer sterk aan de eerste officiële wedstrijd onder leiding van Henri Stam. Vier spelers waren het vorig seizoen vaste keus, de anderen kregen een kans van de nieuwe trainer. Blauw Wit kreeg al in de achtste minuut een levensgrote kans op 1-0, maar de perfecte voorzet van Jurgen Kolkman werd door Alfred Beldman over het doel geschoten. Mid mid Sander Hiddink schoot van grote afstand over en Gert Jan Ulfman die sterk speelde zag zijn kopbal door de keer gekeerd ten koste van een hoekschop. In de negentiende minuut kwam de verdiende voorsprong. Spits Kolkman hield de bal goed vast en Sander Hiddink bood zich goed aan en scoorde 1 -0. De gasten probeerden wel iets terug te doen, maar verder dan een dreigende kopbal naast het doel van Maarten Paalman kwa men ze niet. In de 38e minuut nam Blauw Wit een 2-0-voorsprong toen Youri Noorlander over rechts goed doorging en zijn voorzet op het hoofd van Arnoud Beld man kwam 2-0. In de blessuretijd moest Maarten Paalman opnieuw in actie ko men op de beste kans in de eer ste helft voor Mariënheem. Op nieuw bewees Maarten op de lijn een prima doel verdediger te zijn. Rust 2-0. In de tweede helft een totaal an der beeld. Remon Muller kwam Jurgen Kolkman vervangen, maar de nieuwe spits kreeg nau welijks bruikbare ballen omdat de gasten in de eerste 25 minu ten van de tweede helft veel ster ker waren dan Blauw Wit. Uit een vrije trap rond de 57 minuut werd het 2-1. Doelman Maarten Paalman ging hierbij niet vrijuit. Mariënheem drong sterk aan en Blauw Wit bewees op dat mo ment dat het niet ingespeeld was. Kansen op 2-2 werden niet benut omdat ook Mariënheem slordig omging met de mogelijk heden. De gasten hielpen Blauw Wit zelfs aan 3-1 toen slordig voor het eigen doel werd uitver dedigd. Rolf van Kreij was zeer attent en scoorde 3-1 Hiermee was de beslissing ge- Blauw Wit kan blij zijn met de overwinning op Mariënheem. (foto: Johan Bolink) vallen. Blauw Wit kreeg in het laatste kwartier nog de beste kansen, maar was in het eerste half uur niet in staat om de ba kens te verzetten. De ploeg in opbouw kreeg een goede les, Familie Koek met de gewonnen inhoud v an het winkelwagentje, (foto: Rob Leijerweerd) HOLTEN/ HELLENDOORN - Nietsvermoedend maakte de familie Koek uit Roelofsa- rendsveen afgelopen dinsdag een fietstocht van Holten naar de schapenmarkf in Hellen doorn. De familie viert vakantie op een camping in Holten en dacht ge zellig op de fiets een dagje Hel lendoorn te gaan doen. Op de schapenmarkt stond onder meer een kraampje van de folk loristische dansgroep Hellen doorn, met een winkelwagentje vol boodschappen. Voorbijgan gers mochten raden wat de pro ducten met elkaar in de winkel zouden moeten gaan kosten. Koek noteerde een bedrag van 60.60 euro. Op een miniem ver schil van 0,01 eurocent bleek de familie er uiteindelijk het dicht ste bij te zitten. Zij mocht de in houd mee naar huis nemen. maar hield een positief gevoel over aan deze eerste beker wed strijd. Opstelling Blauw Wit: Maarten Paalman, Arian Vorkink, Gijs- brecht Beldman (Rutger Groote- wal), Gert Jan Ulfman. Youri Noorlander, Maarten Kruime laar, Sander Hiddink, Arnoud Beldman, Alfred Beldman (Rolf HOLTEN - De kaartverkoop voor de Keunefeesten, is in middels begonnen. Er is dit jaar voor gekozen geen gereduceerde voorverkoopprijs meer te hanteren. Kaarten kosten dus net zoveel aan de kassa als in de voorverkoop. Wel is een passe-partout alleen in de voorverkoop verkrijgbaar. De prijs bedraagt 12 euro, en geeft toegang tot de tent op vrij dag 9. zaterdag 10 en zondag 11 september. Dus eigenlijk drie halen en twee betalen, want een los kaartje kost 6 euro. Kaarten zijn te koop bij Blokker van de Maat, WV Holten, Foto Video Ten Velde. Eetcafé 't Kla vier, Grandcafé 't Keuntje, Café Boer Biet en Café Bierlokal am Bahnhof. Een andere verandering in prijs is de consumptiemunt. Deze kost in de tent 1.50 euro in plaats van 1,40 euro. Ondanks dc ver hoging met een dubbeltje, blijft het een goede prijs. In cafés wordt vaak meer betaald voor een pilsje. De munten zijn ook geldig in de plaatselijke cafés. van Kreij). Jurgen Kolkman (Remon Muller) en Dirk Jan Beldman. DEVENTER - Carinova start woensdagavond 21 september in Deventer met de cursus Naar een goed gewicht. De cursus is bedoeld voor mensen die niet tevreden zijn met hun huidige gewicht. De cursus be staat uit acht tweewekelijkse bijeenkomsten van anderhalf uur. Voor meer informatie en aanmeldingen kan men bellen met Carinova. telefoon 0900- 8662 (0,10 euro per min)uut. Abonnees van het servicepak ket van Carinova kunnen gra tis deelnemen. Door de cursus kan men een ge wenst gewicht bereiken door ge zonde alledaagse voeding. Geen moeilijke diëten dus. De bedoe ling is u bewust te maken van uw eetgedrag zodat men onge wenste eetgewoonten afleert en gewenste eetpatronen aanleert. De diëtiste van de Thuiszorg, A. Kleinbussink zal de bijeenkom sten leiden. Een van de bijeen komsten wordt gegeven door een oefentherapeut die het on derwerp beweging behandelt. De basis van de cursus is de zelf controlemethode. Men werkt aan een geleidelijke verandéring van eetgedrag. Er wordt niet al leen gekeken naar wat en hoe veel u eet, maar ook naar facto ren die het eten beïnvloeden. Zo als eten uit verveling, eenzaam heid of kwaadheid, snel eten, eten als beloning en eten vanwe ge de gezelligheid. Gndertioud jyA Service Spectrum

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5