'Het zou echt jammer zijn als camping Prins verdwijnt' Genieten van uittips in de buurt Alle dieren tellen mee bij Interkerkelijk Recreatiewerk Gratis met bus Oad Reizen naar vijftigplusbeurs Maand juli ontpopt zich als warm, maar nat en somber epark Cultureel dineren Repetities kerkkoor Openingstijden bibliotheek Collectanten gezocht Voetballen op zandstrand Wandelen bij Weldam Cursus voetmassage sssPilt! Donderdag 18 augustus 2005 Holtens Nieuwsblad 4 HOLTEN - Het is de beurt aan team vier van het Interkerke lijk Recreatiewerk om er aankomende week een feest van te maken. Er is gekozen voor het thema Alle dieren tellen mee. Jurgen Kolkman. .Marlot van Zoelen. Kirsten Offringa en Harald Beldnian proberen er een beestachtige week van te maken. Er zal op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag een geweldige knutselochtend zijn die begint om tien uur. De middagactiviteiten beginnen om half drie en de avondactiviteiten om acht uur. Verder zal er maandagmiddag spelletjes worden gedaan waar heel wat dierenhandigheid bij komt kijken. Maandagavond wordt er een superklootschietavond gehouden en dinsdagmiddag voor de kinderen van acht jaar en ouder is er het spel kwalleballen. Wie van vroeg opstaan houdt, kan dat woensdagochtend bij het recreatiewerk doen. Dan vertrekt het team om zes uur voor een heerlijke ochtendwandeling. Voor de kinderen is er woensdagavond ook een tocht. Dit zal het dierenkennistocht zijn. Waar veel kennis over dieren super handig kan zijn. Wie benieuwd is hoe dieren op een boerderij leven, kan donder dagmiddag komen. Dan is er een uitstapje naar een boerderij. De rijdagmiddag zal er een gigantische dierenparade zijn. Waar alle kinderen aan mee kunnen doen. Dan wordt er ook gekeken welk kind het mooiste, gevaarlijkste of grootste dier is. Er is om 18.45 uur een kwartier voor de peuters. Deze week zal dat zijn met Bennie de dierentemmer met zijn grote voedselem- mer. Het Interkerkelijk Recreatiewerk is te vinden in de tent bij bunga lowpark De Lindenberg. HOLTEN - Oad Reizen brengt bezoekers op vrijdag 23, za terdag 24 en zondag 25 september gratis naar de vijftigplus beurs in de Jaarbeurs in Utrecht. Iedereen kan zo kennis ma ken met de verzorgde busvakanties van Oad Reizen en de ser vice van deze op een na grootste Allround touroperator in Ne derland. "Oad Reizen biedt, als marktleider in verzorgde busvakanties, gratis vervoer aan naar de vijftigplusbeurs om deze doelgroep het comfort en gemak van busreizen zelf te laten ervaren. Vanuit heel Nederland halen we mensen op en brengen we ze na afloop terug naar de opstapplaats", vertelt businessunit manager Theo Nagel. "Oad beschikt over de jongste en grootste touringcarvloot van Nederland, waarmee het hele jaar kwalitatief hoogwaardige ge heel verzorgde reizen worden uitgevoerd. Elke reis wordt bege leid door een ervaren chauffeur die naast bestuurder ook tolk en gastheer is. Oad Reizen is de afgelopen achttien jaar maar liefst vijftien keer uitgeroepen als de beste bustouroperator van Neder land. En het doel van de busreis is de vijftigplusbeurs die dit jaar van 21 tot en met 25 september in de Jaarbeurs te Utrecht wordt gehou den. Net als voorgaande jaren is er op deze beurs heel veel infor matie te vinden over gezondheid, mode, vrije tijd. huis en tuin, vakantie en wellness, beauty en nog veel meer. Ook veel optre dens, lezingen en workshops. In hal drie standnummer B094 heeft Oad Reizen ook een stand. Hier vindt de bezoeker alle informatie over het gehele aanbod van Oad Reizen. Bovendien maakt iedereen kans om een busreis van Oad te winnen. Oad Reizen brengt bezoekers op vrijdag 23, zaterdag 24 en zon dag 25 september gratis naar de vijftigplusbeurs. Klanten betalen alleen voor het toegangsbewijs 15 euro. Deze actie is niet geldig in combinatie met andere kortingsacties. Meer informatie of boe ken via www.oad.nl of telefonisch op 0547 - 28 44 43. Meer informatie over de vijftigplusbeurs op: www.vijftigplus- beurs.nl. Het weerbeeld tijdens de tweede zomermaand kende een afwisse ling van vrij warme en koele tijdvakken. Vrij koel en regionaal zeer nat was het van 4 tot en met 8 juli. Daarna werd tot en met de 17e overwegend droog, vrij warm en meestal fraai. Vanaf de 18 raakte de zomer het spoor bijster met onstandvastig, somber en soms nat weer met temperaturen die op de meeste da gen beneden het langjarig gemiddelde lagen. Uiteindelijk kwam de gemiddelde maandtemperatuur in Holten uit op 18.3 graden, Espelo 18.0 graden en De Bilt 17.7 graden te gen een langjarig gemiddelde van 17.4 graden. Daarmee was de maand in haar geheel aan de warme kant. Het aantal warme dagen bedroeg in Holten 23 tegen 20 dagen nor maal. Zomers warm werd het op elf dagen in Holten; het normale aantal bedraagt zeven. Tropische dagen kwamen deze maand niet voor; normaal telt juli twee tropische dagen. De hoogste maxi mumtemperatuur werd gemeten op 28 juli met 28.8 graden in Holten in Espelo 28.5 graden en Haarle 28.0 graden. De laagste minimumtemperatuur werd bereikt op 24 juli in Holten met 10.3 graden, Espelo noteerde 9.6 graden en Twente kwam nog lager met 5.8 graden. 8 Juli was een uitzonderlijk natte dag, er viel zeer veel neerslag. Er viel in een half uur tijd maarliefst 25.0 mm naar beneden in Holten, gevolg diverse straten stonden blank en putdeksels kwa men naar boven gevaarlijk voor het verkeer er deden zich geen ongelukken voor. In totaal viel er die dag 30.0 mm in Holten, de verschillen waren zeer groot: Espelo kreeg maar 8.0 mm. Rijssen 10.0 mm en Dijkerhoek en Beuseberg allebei 15.0 mm neerslag. Ook in de laatste week van juli plaatselijk zeer veel neerslag. Zo lieten zware buien in de nacht van 29 op 30 juli in een brede strook over het land 30.0 mm of meer achter. In Dwingeloo werd zelfs 80.0 mm afgetapt. Gelukkig was het hier wat minder, hier komen de cijfers: Beuseberg 29.0 mm, in Rijssen 21.0 mm, Hol ten noteerde 20.0 mm, Espelo 13.5 mm en Dijkerhoek 13.0 mm. In de laatste week van de maand juli werden op enkele plaatsen windhozen waargenomen, onder meer op 25 juli in Hasselt in Overijssel. Dat het een natte maand is geworden zal u wel zijn opgevallen voor al die mensen die het bijhouden. Dan nog tot slot wat de neerslag over de maand juli betreft. Het meeste te verwerken neerslag was voor de Buurtschap Beuseberg met 139.5 mm, ge volgd door Holten met 130.6 mm. dan Espelo met 119.0 mm. Dij kerhoek kreeg 114.0 mm, Rijs-sen dit keer het minste van 112.0 mm en De Bilt kreeg 159.0 mm tegen normaal 70.0 mm voor juli. Daarmee eindigde juli op de zesde plaats in de rij van natste juli maanden sinds 1901 Onweersdagen kwamen in Holten vier keer voor. Met landelijk gemiddeld 163 zonuren tegen normaal 201 uren was juli aan de sombere kant. Vooral tijdens derde decade was de zon weinig te zien, 32 uren tegen normaal 69. Het tijdvak van 10 tot en met 14 juli verliep juist zonnig met gemiddeld dagelijks 9 tot 12 zonuren. In De Bilt werden 156 zonuren geregistreerd tegen 196 uren nor maal. En zo viel de maand toch flink tegen wat het zomerweer betreft wel een maand van extremen. WeermanFreddie Paalman HOLTEN/ RIJSSEN - Cam ping De Prins heeft sinds 1 juli van dit jaar een nieuwe eige naar: Investeringsmaatschap pij Mulliner. Het bedrijf houdt zich onder meer bezig met projectontwikkeling, "t Mölke Recreatiebedrijven uit Zuna is sinds vorig jaar de ex ploitant van camping De Prins, waar Koen van Rhee de dagelijkse leiding heeft en on der meer tot taak heeft om er weer een heerlijk vakantie oord van te maken. En dat doet hij met hart en ziel. De camping telt zo'n honderd- vijftig kampeerplaatsen in de bosrijke omgeving: kampeerders hebben er zo hun eigen stekkie en er wordt daar gekampeerd door jong en oud. Voor het eerst dit jaar is er een eigen terrein voor jongeren die nog nét niet onder de vleugels van de ouders vandaan zijn maar toch al een beetje zelfstandig willen kampe ren; echter op loopafstand van pa of ma die ook op de camping staan. Het voldoet blijkbaar in een grote behoefte; waren er eerst maar 25 plaatsen voor ge reserveerd: al ras moest dat aan tal uitbreiden naar 35, 40. Via een MSN-account legden zowel Koen als andere mede werkers van De Prins contacten met de jongeren die hun vakan tie daar kwamen doorbrengen met het gevolg dat bijna de hele groep elkaar al 'kende' op het moment dat zij op de camping aankwamen. Nieuw is ook het terrein voor eenoudergezinnen waarvoor een stijgende belangstelling waar te nemen valt. "Onze opzet is om in die cam ping te investeren in inzet, ken nis en ervaring", zo zegt Bert van der Maat, eigenaar van 't Mölke en exploitant van De Prins. "Het eerste jaar zijn we er zogezegd 'blind' in gegaan. De laatste jaren was er te weinig on derhoud gepleegd en niets ver- nieuwends verricht. We hebben de zaak nu weer goed op poten en kunnen flink aan de weg tim meren. We werken met jaarcon tracten voor wat betreft de ex ploitatie van de camping. De nieuwe eigenaren hebben serieu ze plannen om hier een recre atieve en toeristische bestem ming op te houden. Die plannen ontwikkelen zij zelf en samen gaan we nadenken over de verdere invulling daar van. Over een paar weken zal er waarschijnlijk wel wat meer be kend worden hoe de plannen er uiteindelijk uit zullen zien. Wat mij betreft: ik vind het een prachtige camping met een heel mooie ligging. Het is puur kam peren op De Prins. En dan te be denken dat de camping vorig jaar bijna helemaal leeg was, er gebeurde gewoon niets meer. En nu is er weer volop gezelligheid en de boel ligt er weer verzorgd bij." "De kampeerders zijn tevre den en wij ook. Ik zou het echt jammer vinden dat deze kam peergelegenheid zou verdwijnen en niet alleen ik: ik denk ook dat Holten - De echte zomer loopt al een beetje af maar dat is aak nét een mooie tijd om wat korte uitstapjes dicht bij huis te maken. Vorige week gaven wij u al wat tips maar de oor- raad is nog lang niet uitgeput. De tijd van het jaar leent zich er uitstekend voor om een bezoekje te brengen aan Opa's Erf, bij Dirk en Hanneke Nijland aan de Pasmansweg in Espelo. Nog veel van de oude zomergewas sen staan op het erf, veelal oogs trijp en des te interessanter. Bij het ter perse gaan van deze krant stonden de graanschoven nog in ruiters op het land. Dirk laat ze waarschijnlijk nog even staan omdat het zo'n fraai gezicht is voor de bezoekers en de voorbij gangers. Vroeger echter, moest het graan begin augustus in de graanschuren liggen om plaats te maken voor de winterknollen die rond negen augustus gezaaid moesten worden. Over alle we tenswaardigheden van oude ge wassen en gewoontes maar vooral ook de wijsheden van vroeger kan Dirk uren vertellen. Opa's Erf is geopend op donder dag met rondleidingen om 10.00 uur, 14.30 uur en 19.00 uur van uit de Spreukendel le waar de gasten worden ontvangen met koffie/ thee. Groepen vanaf 10 personen kunnen ook op af spraak terecht. Toegangsprijs zes euro voor volwassenen en drie euro voor kinderen van 3 t/m 12 jaar. Meer info: tel. 0572- 321274. We blijven nog even in de 'oud heid" en brengen een bezoekje aan museum De Ölle Tied aan de Maneschijnsweg. Johan en Gerrie Nikkels, die daar in het verleden hun boerenbedrijf run den, geen opvolgers hadden maar ook geen zin om, na de be- HOLTEN - Senioren uit Hol ten kunnen vrijdag 16 septem ber feestelijk dineren in woon- en zorgcentrum de Diessen- plas. Het wordt een avond waarbij het Swing String Quartet de gangen muzikaal omlijst. Het initiatief is een samenwer king van Diessenplas en Stich ting Welzijn Ouderen Holten. Holtenaar Anton Stukkcr maakt als muzikant deel uit van het Swing String Quartet. Het kwar tet heeft de laatste tien jaar een uitstekende reputatie opge bouwd als swingorkest met vele optredens in binnen- en buiten land. Het diner is bestemd voor ieder een boven de 55 jaar. Dus ook echtparen kunnen een hapje mee-eten. Het doel is een gezel lig samenzijn, contacten leggen en mensen ontmoeten in een on gedwongen sfeer. Deelname aan het avondje kost 15 euro. Aanvang: 17.00 uur en duurt tot ongeveer 21.00 uur. Reserveren kan bij de Diessen plas, telefoon 0548-362505. HOLTEN - Het Hervormd Kerkkoor hervat dinsdag 23 augustus de wekelijkse repeti ties. ledereen die graag zingt, is van harte welkom. Er wordt gerepe teerd in gebouw Irene van 20.00 tot 22.00 uur. HOLTEN - De bibliotheek in Holten zal vanaf 1 september minder vaak geopend zijn. De bibliotheek blijft dicht op de donderdagmiddag. De bibliotheek ontvangt de ko mende jaren aanzienlijk minder subsidie van de gemeente dan tot nu toe. Het spreekt vanzelf dat dit niet zonder gevolgen kan blijven. De juiste openingstijden zijn te vinden op www.bibliotheekrijs- senholten.nl. Koen van Rhee werkt er met hart en ziel aan om van camping De Prins weer een heerlijk vakan tieoord te maken, (foto: Sander Scheperman) de gemeente Rijssen/ Holten er niet zo blij mee zou zijn dat er zomaar honderdvijftig kampeer plaatsen zouden verdwijnen." HOLTEN - Iedereen kan iets doen tegen kanker. Bijvoor beeld door een paar uur te gaan collecteren in de collecte week van KWF Kankerbe strijding. Met het geld dat de collectanten ophalen,' kan meer wetenschap pelijk onderzoek mogelijk wor den gemaakt. Onderzoek, waar mee betere en minder ingrijpen de behandelingen ontwikkeld kunnen worden. De collecte wordt dit jaar van 5 tot en met 10 september gehou den. Wie zich als collectant wil inzetten of meer informatie wil over het collecteren, kan bellen met A. Vincent, Mr. G. Vixse- boxsestraat 13, 7451 GV Holten, telefoon 0548-362508. HOLTEN - Heerengenoot schap Suffendo houdt zater dag 20 augustus van 11.00 tot 17.00 uur het beaclisoecertoer- nooi op Kalfstermansweide. Twaalf deelnemende Holtense teams zullen strijden om de eer. Entree is gratis, dus iedereen is welkom om de spelers aan te moedigen. Natuurlijk is er een tappunt aanwezig en kan er een lekkere hap worden gekocht. DJ Marnix zorgt daarnaast voor swingende zomerse muziek. De bedoeling is om er een kleine beachparty van te maken. Het weer lijkt mee te gaan werken, dus kan er bijna niets meer fout gaan om een strandgevoel mid den in Holten te creëren. MARKELO - IVN Markelo houdt zaterdagmiddag 20 au gustus een wandeling over het landgoed het Weldam. De laatste vakantiewandeling van dit seizoen. Het Weldam is een landgoed tussen Goor en Diepenheim met een heel afwisselend landschap. Dit alles bekroond met een prachtig kasteel, een park met veel oude bomen en een geva rieerde plantengroei, zodat ook veel vogelsoorten hier hun do micilie hebben. Vertrek is om 13.30 uur vanaf de hoofdpoort aan de Diepenheimseweg tussen Goor en Diepenheim. Informatie J. Vosman, telefoon 0547-361450. DEVENTER - Carinova start maandag 12 en woensdag 21 september met twee cursussen voetreflexmassage. Elke cur sus bestaat uit twaalf bijeen komsten van 2,5uur en heeft plaats in Deventer. Men kunt meer informatie vragen of zich opgeven bij Carinova, telefoon 0900-8662 (0,10 euro per mi nuut). Abonnees van het servi cepakket van Carinova krij gen korting op de deelnemers bijdrage. Voor voetreflexmassage bestaat grote belangstelling. Het kan preventief, ondersteunend maar ook genezend werken. Voetreflexmassage werd al drie duizend jaar geleden toegepast in landen als Egypte, China en India. Men had toen al ontdekt dat via reflexpunten op de voeten de or ganen en de weefsels van het li chaam op een positieve manier beïnvloed worden. den. Maak van tevoren wel even een afspraak, dan ruimen gast heer en -vrouw alle tijd voor u in. Telefoon 0573-221102. Op elke donderdagmiddag in de schoolvakantie zijn er in het Dierenweidje aan de Vrijheids- laan'in I Iolten demonstraties van een valkenier. Beslist de moeite van het bekijken waard hoe ie mand in staat is om een roofvo gel allerlei trucs aan te leren. De toegang is gratis en men begint om 14.00 uur. Holten zou geen Keunedarp zijn als er geen echte keunen (bigge tjes) aanwezig waren. Die zijn te zien bij de familie Rietberg aan de Broekweg 24 waar onder de titel Kom varkens kijken vanuit een skybox naar varkens geke ken kan worden, dagelijks vanaf 10.00 uur. Daarvoor is de toe gang gratis. Op de donderdagen in de schoolvakantie kan er van af 19.00 uur worden deelgeno men aan rondleidingen met on der meer biggetjes aaien. Inclu sief biologische koffie' limona de/ koek/ worst proeven is de en tree dan vier euro voor volwas senen en drie euro voor kinderen tot 10 jaar. Wel even reserveren van tevoren: 0548-364286. Ook kijken naar koeien kan. Op drijfsbeëindiging, achter de ge raniums te gaan zitten, hadden al zo veel antiek in huis dat zij al leen al daarvan een museum in konden richten. Oude boerenkle- dij, linnengoed, huishoudelijke attributen maar ook landbouw gereedschap. Hun kennissen kring deed dapper mee aan de verzamelwoede van het echtpaar en zo raakte het achterhuis van de boerderij vol met materialen die menige oudere bezoeker een kreet van herkenning doet uit slaan. Voor mensen die vanuit het verleden geen band hebben met het boerenbestaan kan het een interessante kennismaking met het plattelandsverleden wor den, zo'n bezoekje aan de Ölle Tied. Tot en met 31 oktober is het museum geopend op de woensdagen van 10.00 tot 17.00 uur. Toegangsprijs is vier euro per persoon, inclusief koffie met krentenwegge. In het verlengde van dit uitje past ook heel goed een bezoek aan korenmolen De Hegeman in Dijkerhoek. Deze is tot en met 30 september geopend van dins dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 11.30 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Ook in de herfst vakantie staan de deuren open. Beheerder Jan Ulfman kan de bezoeker alles vertellen over de werking van de molen. Groepen dienen van tevoren een afspraak te maken via de VVV in Holten. 'Back to basic' is een term die te genwoordig nogal eens wordt gebezigd: terug naar de natuur, contact met de aarde en alles wat daarin en op groeit. Terug naar de wijsheid van vroeger. Daar voor kan men terecht op boerde rij Zorgvlied aan de Larenseweg 136. Gerrie Marsman en Alouys Meulenbroek leiden er mensen rond door de ouderwetse krui dentuin, men kan er kennisma ken met oude ambachten en tra dities. Met alle genoegen krijgt de gast alle informatie over het hoe en waarom uit vroeger tij- Met de huilTar ontdek je je eigen omgeving op een andere manier dan gebruikelijk, (foto: Sander Scheperman). Bij boerderij Zorgvliet wordt nog geboerd op de ouderwetse manier. Net als het oogsten van graan, (foto's: Johan Bolink) boerderij De Elshof aan de Geskesdijk 36 kan op de dinsda gen worden gekeken naar de ma nier waarop koeien worden ge molken, mochten er nieuwe kalljes zijn dan kunnen die ook worden bekeken, er zijn paarden en er is een film over kippen. De melk kan geproefd worden en er is koffie of chocolademelk met krentenwegge. Volwassenen be talen vijf euro, kinderen van drie tot tien jaar drie euro en onder de driejaar is de toegang gratis. Re serveren vóór 16.00 uur bij VVV in Holten. Op de dinsdagen nog in deze maand, rijdt het gemoedelijke treintje Bello met zijn passagiers over de Sallandse Heuvelrug tussen Holten, Nijverdal en Hel- lendoorn, vice versa. Een hele belevenis voor kinderen en voor ouderen een goede reden om de auto te laten staan en zich eens op een andere manier te laten verplaatsen en te genieten van de wel zeer fraaie omgeving! Re serveren bij VW in Holten. Nóg een leuke manier om de ei gen omgeving opnieuw te ont dekken: per huifkar. Bij vol doende deelname vertrekt de huifkar op de woensdagen in de vakantie om 14.00 uur en even tueel om 15.30 uur Volwassenen betalen vijf euro en kinderen tot tien jaar twee euro. Opgave bij VVV Holten tot en met de dins dag er voor tot 16.30 uur. Ook op de woensdagen, maar dan om 19.00 uur, kan men deel nemen aan een wildspeurtocht per huifkar. Een boeiende tocht voor jong en oud! Volwassenen betalen tien euro, kinderen tot tien jaar vijf euro. De prijs is in clusief koffie/ limonade met krentenwegge. Opgave bij VVV Holten voor 16.00 uur. Zo ziet u maar weer: er is voor elk wat wils in en om Holten.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 4