Supermoto nieuwe tak motorsport scoort goed 4 Juni zeer warm, zonnig en vrij droog A iiili Hypotheek oversluiten? Huis verbouwen? Goede resultaten van de Bergruitertjes Knutselen, sprookje en film bij Dondertman Bob en ballonnen War Child bij Camping De Holterberg Eerste lustrum Haffafa Open Air met Jacques Herb Zoek maar uit... Cursus Leven met Diabetes Uitslagen van de Bergvliegers Salon Jade Bekeuringen op Holterberg Dieven stelen autoradio's Tour de Holten Donderdag 28 juli 2005 HOLTEN - De camping heeft de hele week allerlei activiteiten voor de gasten. Onlangs was Bob de Bouwer op bezoek. "Geweldig voor de kinderen", zegt Ans Veneklaas uit eigen erva ring. "De kinderen geven hem een handje en hij gaat met iedereen op de foto. Praten doet hij niet; hij heeft altijd een zere keel. Op 10 augustus komt hij weer." Er wordt gauw gemopperd op het weer als het regent en kranten brengen snel een foto van 'verzopen' campinggasten, maar bij De Holterberg is de sfeer positief. "We hebben leuke en verschillende activiteiten voor de gasten zoals bijvoorbeeld het fierljeppen, bingo, film, jeu de boules, ukkie- pukkie-tijd voor de kleintjes. Donderdagavond staat er iets speciaals te gebeuren de Nationale Footzy Ballonnendag voor War Child. Camping De Holterberg doet voor het vierde jaar mee. Dit jaar gaan er om 19.00 vijfhon derd oranje ballonnen in Holten de lucht in. Ze kosten een euro per stuk. Er zijn prijzen voor de kinderen van wie de ballon het verst komt. De opbrengst is voor vluchtelingen kinderen in Soe dan. "We hebben het er best druk mee", zegt Ans. "Ballonnen op blazen, kaartjes erbij." Kinderen kunnen vanaf 18.15 uur hun bal lonnen ophalen in het Holterhutje. In principe is de actie voor de kinderen op de camping, maar als kinderen uit Holten mee willen doen, kunnen ze naar de camping komen voor een ballon zolang de voorraad strekt. Verleden jaar was het evenement helemaal su per: toen gingen er 3000 ballonen bij de camping omhoog. "Een grote sponsor voor 2.500 ballonnen. De lucht was toen bezaaid met oranje ballonnen, een prachtig gezicht", herinnert Ans zich nog levendig.(eigen foto's) DIJKERHOEK - Vriendengroep de Haffafa-club en partycentrum Het Bonte Paard houden zaterdag 20 augustus voor de vijfde keer op rij Haffafa Open Air. Ook dit jaar wordt de parkeerplaats van Het Bonte Paard omgetoverd tot een sfeervol feestterrein. Vanaf 21.00 uur treden de artiesten op en begint het spektakel: De ta lentvolle rockcoverband Purple Mind bestaande uit vijf zeer ge dreven jonge muzikanten zal ongetwijfeld indruk maken. V.I.P is een fFonkelnieuwe showband met in de gelederen niemand min der dan Bert Reijlink. Als special guest komt dit jaar Jacques Herb, de ongekroonde koning van het levenslied. Voorverkoop (vanaf week 31bij Het Bonte Paard en de VW Holten. (eigen foto) HOLTEN - Een lezer maakte de redactie opmerkzaam op twee verkeersborden aan weerszijden van dezelfde weg. Het is wel even puzzelen wat hier bedoeld wordt. Mogen fietsers harder dan 60 kilometer per uur en auto's niet? De borden staan sinds enkele weken aan de Vianenweg, vanuit het dorp meteen aan het begin van de weg, tegenover de Lindenberg bungalowpark). (eigen foto) HOLTEN - Het is zondagmor gen tien uur en al een drukte van belang op het zonovergo ten industrieterrein Vlet- gaarsmaten. De training voor het ONK Su permoto is in volle gang. Een ar geloze voorbijganger zou den ken dat het hier om een straten- race gaat maar zo zit het niet. Jan Nikkels, wedstrijdcoördina tor legt uit: "Het is eigenlijk een nog nieuwe tak van motorsport en het is voor ons de derde keer dat de MAC dit organiseert. Al les gaat geheel volgens de re gels. Supermoto is eigenlijk een combinatie van wegraces, cross en grasbaan. Dat vergt heel veel concentratie van de rijders om- datje met een constant verande rende ondergrond te maken hebt. En niet alleen concentratie maar ook conditie want je moet de kracht voor de besturing niet on derschatten. Deelnemers moeten dus van alle markten thuis zijn! Supermoto is echt een opkomen de tak en het enthousiastme wordt steeds groter. We hebben nu zeventig deelnemers kunnen inschrijven waarbij zelfs ook Engelsen en Belgen bij zitten. Ook vanuit het publiek komt er meer belangstelling, waarschijn lijk ook vanwege de variëteit. De MAC is een actieve club en staat goed bekend bij motorlief hebbers, dus dat trekt ook weer mensen uit andere regio aan." Wat is er eigenlijk zo anders aan een supermoto vergeleken bij een crossmotor? Freek Wilmerink, één van de vrijwillige MAC-medewerkers 4 gjpl (eigen foto) HOLTEN/MARKELO - In Markelo werd afgelopen weekend door ruiters en ama zones van de kring Reggedal gestreden om het kringkam- pioenschap. Van ponyclub de Bergruitertjes deden zo'n tien leden mee aan dit kampioen schap en met succes. Als eerste werd bij het springen Kim Hietbrink met Shakira kampioen. Eva Hoefman werd met King Kadanz dressuur kam pioen en Nikki Hulstein werd met Troublemaker bij het sprin gen kampioen. Ook werden er de nodige individuele prijzen en prestaties behaald. Alberto van Lies behaalde met El Fuego op nieuw een winstpunt. Kim en Shakira haalden een derde en een eerste prijs in het B springen cat. C, Nikki en Troublemaker een vierde prijs in de B dressuur cat. D en een eerste en een twee de prijs in het L springen cat. D/E, Ulrike Oostervelt behaalde in deze klasse in het klassieke parcours een vierde prijs, Eva en King Kadanz een eerste prijs in de M1 dressuur cat. D/E en Ma- lou Hoefman met Gonchar een tweede prijs in de M2 dressuur cat. D/E. In de klasse Z/ZZ cat. D/E was er een eerste prijs voor Marylou Holleman met Silke in het klassieke parcours. Op 6 augustus zullen alle hier boven genoemde leden van de ponyclub aantreden tijdens de Overijsselse kampioenschappen hetzij individueel hetzij als deel nemer in het viertal of vereni gingskampioenschap. Ook afge vaardigd naar dit kampioen schap is Angela van Lies met No doubt Sharon en staan als reser ve voor dressuur Helena van Lies met Amillion, Aleid Groe- newoudt met Ledy H en Ulrike Oostervelt met Guranja F. Ko mende zondag start Marylou Holleman met Silke in de klasse ZZ op de Systabo Paardendagen in Lonneker zij kan zich hier plaatsen voor de finale van het Hippisch talent van Twente. In Geesteren behaalde Ulrike Oost ervelt met Guranja F een tweede prijs in het L springen cat. E. zij plaatste zich hierdoor voor de junior masters in Tubbergen. Marcel Drunen en Remy van Rees de nummers een en twee uit het klassement in actie.(foto: Jo- han Bolink) deze dag en zelf ooit Neder lands grasbaan-kampioen vertelt dat het hier eigenlijk om een 'gewone' crossmotor waarbij de voomamelijke aanpassingen zit ten in een kleiner voorwiel en andere banden. Dat vergemak kelijkt volgens hem de besturing en de wegligging. Om een dag als deze te kunnen organiseren zijn er heel wat vrij willigers uit de kast getrokken. Met in Holten een gemid delde temperatuur van 17.0 graden, in Espelo 16.6 gra den en De Bilt 16.8 graden, tegen een langjarig gemid delde van 15.2 graden was juni zeer warm. De eerste helft van de maand was het op de meeste dagen koel voor de tijd van het jaar, daarna werd het zomers warm. De warmte resulteerde in de 36e landelijke hittegolf sinds 1901, in Holten lukte dat net niet; een tropische dag te kort. Er is sprake van een hittegolf als de maximum temperatuur in De Bilt gedu rende een tijdvak van tenmin ste vijf dagen elke dag 25.0 graden of hoger is (zomerse dag) en in dat tijdvak boven dien op zeker drie dagen een waarde van minstens 30.0 graden (tropische dag) be reikt. De hittegolf telde drie tropische dagen en duurde ze ven dagen, van 18 tot 24 juni. In totaal werden in juni in Holten negentien warme en zes zomerse dagen genoteerd tegen twaalf, respectievelijk vier normaal. De hoogste maximumtemperatuur, 33.0 graden werd op 24 juni geme ten in Holten, Espelo noteer de 32.8 graden echt tropisch warm. In dc nacht van 23 op 24 juni werd het een tropische nacht: het koelde niet verder af dan 20.7 graden in Holten, Espelo 20.3 graden. Op 8 juni werd de laagste minimum temperatuur gemeten in Espe lo van 4.2 graden. Holten re gistreerde 4.9 graden in de weerhut. Zo groot kunnen de temperatuur verschillen dus zijn in de maand juni. Met ge middeld over het land 250 zonuren tegen normaal 192 uren was juni zonnig. In De Bilt scheen de zon 242 uren tegen normaal 187 zonuren. Landelijk bezien zeer zonnige dagen waren 9, 14, 19, 23, 27 en 28 juni met dagelijks 13 zonuren of meer. En zo deed de maand juni het niet slecht wat de zon betreft. Het werd een droge maand wat de neer slag betreft, ondanks dat er op wat dagen veel neerslag viel. Op 3 juni was het een natte dag, Dijkerhoek en Espelo kregen 12.0 mm in de regen meter. Rijssen en Beuseberg kregen allerbei 11.0 mm. Holten moest het met 9.0 mm doen. Van 14 tot en met 24 juni viel er helemaal niets. Op de laatste dag van de maand juni was het ook weer raak. In het noorden van het land werd plaatselijk meer dan 50.0 mm afgetapt. Ook hier viel regen van betekenis de verschillen waren zeer groot te noemen. De cijfers: het meeste viel in de Beuseberg bij Henme van Coeverden maar liefst 30.0 mm, in Dijkerhoek bij Anton Koopman 21.0 mm. Holten 19.6 mm, Espelo 15.7 mm, Arjan Sanderman in Rijssen noteerde niet meer dan 11.0 mm. Tot slot nog de maand- sommen: Beuseberg het meeste met 65.5 mm. dan Holten met 53.7 mm, Dijker hoek 47.5 mm, Espelo 43.3 mm, Rijssen 37.0 mm en De Bilt 52.0 mm tegen 72.0 mm normaal. En zo werd de maand juni op weergebied toch interessant. Weerman, Freddie Paalman. Hoeveel precies, dat weet Jan Nikkels niet, maar het wemelt er van. Leden van MAC, EHBO- ers, Rode Kruis-medewerkers, de brandweer die paraat staat, koffieschenkers, patatbakkers, ga zo maar door! Kortom: een evenement dat gedragen wordt door het dorp! Klasse Nationaal: lc Ton Verhoeven. 2e Peter van Doesburg. 3e Michael Hof man. Klasse Euro Nationaal: 1 e Jacqua Gras- sere. 2e Ted Boselie. 3e Paul Dijkstra. Klasse ONK: Ie Remy van Rees, 2e Marcel van Drunen, 3e Maikel Smits HOLTEN - Bij steeds meer mensen wordt diabetes melli- tus vastgesteld. Deze com plexe, chronische ziekte brengt veel vragen met zich mee. Wat mag ik wel en niet eten? Kan ik nog wel op va kantie? Hoe voorkom ik com plicaties? Carinova start daar om in Holten vrijdagmiddag 16 september de vernieuwde cursus 'Leven met Diabetes'. Hierbij wordt aandacht besteed aan dieetrichtlijnen en actuele inzichten, plus praktische toe passing ervan in het dagelijks le ven. Voorafgaand aan de cursus krijgt u een gesprek met de dië tist of diabetesverpleegkundige. De cursus wordt gegeven door een diëtist en een diabetesver pleegkundige van Carinova in samenwerking met de Diabetes Vereniging Nederland (DVN). Zij voorzien deelnemers van in formatie over goed omgaan met diabetes (in de volksmond ook wel suikerziekte genoemd). Mo gelijkheden en beperkingen, va riatie in de voeding, klachten en complicaties, dieetrichtlijnen, goede voetverzorging: deelne mers leren tijdens de cursus wat ze wel of juist niet moeten doen in bepaalde situaties. Zo kunnen ze zelf een belangrijke bijdrage leveren aan hun eigen gezond heid en welbevinden. De cursus van Carinova is geschikt voor mensen bij wie onlangs de diagnose diabetes mel- litus is gesteld, maar óók voor mensen die ooit eer der adviezen van huisarts of diëtist hebben gekre gen. Door nieuwe inzich ten en ontwikkelingen kan het nodig zijn de ou de adviezen aan te pas sen. Vijf bijeenkomsten van 2 uur. Aanmelden 0900-8662 (0,1 O/min) Meer informatie: www.carinova.nl Je eigen dierenmobiel maken, wie wil dat nou niet? (eigen foto) HOLTEN - In de Creahoek van Kinderboerderij Dondert man namen zo'n zestig kinde ren vorige week deel aan de knutselmiddag. Een activiteit die Dondertman geregeld op het programma heeft staan en aanzienlijk succes oogst. Met hulp van vrijwilligers kon den de kleintjes dit keer een kleurrijk drijfbeestje maken. Voor de groteren was er keus uit een fleurige dierenmobile en een cd die ze naar eigen keus konden beplakken om hem uiteindelijk in een standaardje mee te ne men. De volgende Knutselmid dag staat woensdag 19 oktober op het programma. Komende woensdag 3 augustus draait om 14.00 uur de leuke Disney-film 'Een luizenleven' met fantasie volle karakters, hilarisch gelach en kleurrijke, vernieuwende computeranimaties. De film is gratis toegankelijk, wel geldt de normale entree van de kinderboerderij. Zaterdag 27 augustus wordt het bekende sprookje 'Doornroosje' gestalte gegeven en zaterdag 24 septem ber is het weer Kabouterfeest. Dan zorgen de kabouters Appie, Eppie, Okkie en Ukkie onge twijfeld voor een dolle boel op het terrein aan de Meester Bos weg. H05 HOLTEN - Afgelopen week end stond voor de postduiven- liefhebbers van de Bergvlie gers de tweede wedvlucht met de jonge duiven op het pro gramma. De losplaats was deze keer Meerhout (158 km). Het weer was 's morgens nog niet al te best maar rond de middag werd het beter zodat om 12.30 uur de duiven werden gelost. Met een westelijke wind wist A. v.d. Hei de als eerste een duif te klokken om 14.25.01 uur. Dit leverde een gemiddelde snelheid op van 1363 mpm (81.7 km/h). 40 Mi nuten later was een kwart van de duiven terug en kon het con cours worden gesloten. De eer ste tien plaatsen werden als volgt verdeeld. 1-5 A. v.d. Hei de. 2-4 G. Jurjens. 3 A. Kaspers. 6 R. Bannink, 7 M. Lodeweges, 8-10 J.G.J. Wiggers, 9 G.M. Th. Hazewinkel. HOLTEN - In het artikel over schoonheidssalon Jade dat vori ge week in het Holtens Nieuws blad stond, zijn enkele storende fouten geslopen. Maijolein Aaf- tink behandelt op dinsdagoch tend, donderdagmiddag en vrij dag de hele dag. Behandelingen gaan uitsluitend volgens telefo nische afspraak. (06) - 515 443 33. HOLTEN - Op de Holterberg zijn vorige week meerdere con troles uitgevoerd. In totaal wer den er 21 bekeuringen uitge schreven. Het waren bekeurin gen voor overtreding van de ge sloten verklaring en overschrij ding van de maximumsnelheid. HOLTEN - In de nacht van 17 op 18 juli werd er ingebroken in zeven auto's in Holten. Deze in braken vonden plaats aan de Weversstraat, De Waerden- borghstraat en de Noorden- berghstraat. Vooral autoradio's werden weggenomen. HOLTEN - De Tour de Holten is net als de Tour de France weer gestreden. Op de eerste plaats eindigde Bakketi. Tweede werd Mies en derde in het klassement was Soerco. Vier is Ed Raket en vijf De Kule. In de Tour Féminin gaat Evelijn aan de leiding met 36 punten. Op 1 oktober wordt het Tour- feest gehouden. Na de vakantie komt daar informatie over. Het is tijd voor de grootste hypotheekverstrekker van Nederland Rabobank

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5