Ruimtegebrek speel-o-theek opgelost op de Kol Kinderen in de wereld van glitter en glamour tijdens vakantieweek Holtens paard net een komeet HHV: Opknappen muziekkoepel is 'geld verspillen' Holtens Nieuwsblad Draaien op de kermis altijd weer spannend Zelfgekozen liedjes opgenomen in echte studio Wie heeft gelijk met zijn spelling of is alles goed? Ochtendwandeling Weekend weer Feestweek Lemelerveld Opgeven voor vrije markt supporters van HMV Holtens Nieuwsblad Donderdag 28 juli 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat HOLTEN - Al geruime tijd klaagde speel-o-theek de Bos hut haar nood over de krappe ruimte in de Boschkamp. Twee maal per week was er uitleenmogelijkheid van an derhalf uur maar de vrijwilli ge medewerkers waren er het dubbele aantal uren mee bezig omdat het speelgoed vanuit een al even krappe bergruimte versleept moest worden. De motivatie van de medewer kers. meestal zelf ouders van kleine kinderen die hun tijd ook zoek moesten brengen in de speel-o-theek, begon af te ne men. In eerste instantie was de hoop gevestigd op de totstand koming van het Kulturhus waar voor de Boshut ruimte kon wor den gecreëerd. "Maar", zegt In ge Hiddink, stafmedewerker van de Boschkamp, "dat schiet echt niet op! We hebben een brief naar de gemeente gestuurd en ik moet zeggen dat we van die kant alle medewerking hebben gekre gen want men is voor ons op zoek gegaan en er is een pand gevonden. Het voormalige Wa- terloo-pand op de Kol. Voor ons 3® fl'eirdtnfaa'q]1 en borcKstras HOLTEN - Weardenborgh, Waardenborch of Waerden- borch? Het is een bekende naam in het dorp maar over de manier waarop de naam van de vroegere versterking geschreven moet worden, bestaat kennelijk verschil van mening. Op het tunneltje plaatste de Provincie een bord met de naam Weardenborgh. De scholengemeenschap tooide zich met de naam van een echt oude Holtense vestiging en schrijft dat als Waeredenborch en de gemeente noemt een straat naar het kasteel maar schrijft dat als Waardenborch. Het lijkt een beetje.op wie van de drie. Janna Bronsvoort, lid van de Oudheidkamer en zelf woon achtig aan de Waardenborch- straat, zegt: "Volgens onze ge gevens moet het met ae en g geschreven worden. Waerden- borg dus. Toen we trouwden 43 jaar geleden stond het ook zo op het straatnaambord. Maar het is lang geleden ver anderd. Zeker al 25 jaar te rug." (foto's: Sander Scheperman) HOLTEN - In een brief spreekt voorzitter Jan Her man ten Velde, voorzitter van de Holtense Handels Vereni ging, de gemeente aan over muziekkoepel, toilet en speel- voorzieningen op de Kalfster mansweide. Op de brief, ge richt aan gemeentevoorlichter Helcen van de Wal, met een af schrift naar de pers. het colle ge, de politie en de politieke partijen, zal de gemeente na de vakantie reageren. Hieronder de brief. Met verbazing heb ik kennisge nomen van het artikel in de Tu- bantia van 18 juli. Het betreft het vandalisme van de muziekkoe pel op de Kalfstermansweide en de herstelkosten hiervan. Wat mij betreft is het 'water naar de zee' dragen betreffende het her stel van deze muziekkoepel. Het gebruik van de muziekkoepel, het woord zegt het al, is om mu zikanten de mogelijkheid te ge ven van een muziekvoorstelling. De laatste jaren, vinden hier nog sporadisch optredens in plaats. De koepel wordt momenteel meer gebruikt als een 'Amster dam Arena' met het dak geslo ten. De voetballende jeugd pro beert hier echter, kennelijk met succes, wat verandering in te brengen. Onlangs hebben wij een schrij ven van de gemeente Rijssen- Holten ontvangen over de pro blematiek rond het openbare toi let en de speelvoorzieningen, ge legen naast deze muziekkoepel. Het was niet mogelijk om een passende oplossing te vinden voor het al jaren disfunctioneren van dit openbare toilet. In de ogen van de gemeente is de op slag en of een andere structurele plaats van deze voorziening een groter probleem dan het herstel werk. welke inmiddels behoor lijk in de papieren loopt. Als HHV bestuur hebben we ge opperd om het openbare toilet te verplaatsen naar een herkenbare plaats in het centrum van Holten of het maar geheel te laten ver dwijnen. De plaatselijke horeca ontfermt zich inmiddels al over de toerist en burger die hoge nood hebben. Zij hebben im mers een voorziening waarvan de deur wel opengaat! De speelvoorzieningen, welke verscholen achter de koepel staan, vormen geen combinatie. Skatebaan voor opgroeiende jeugd en glijbanen plus schom mels voor kleine kinderen bot sen met elkaar. Ons voorstel is om deze glijbanen en schom mels elders in het centrum te plaatsen (bijvoorbeeld de Smidsbelt) of misschien in een woonwijk waar deze wel ge bruikt gaat worden. Conclusie: Kennelijk is het voor de gemeente aantrekkelijker om continue werkzaamheden te la ten uitvoeren tegen hoge kosten, dan te zorgen voor structurele oplossingen. een heel geschikt onderkomen, het is waarschijnlijk de kantine geweest, zo'n 100 vierkante me ter. En dan zit er nog een schuif wand in waarachter we nog weer spullen op kunnen bergen. Het is gestoffeerd en voor ons is het ei genlijk alleen nog maar een kwestie van schoonmaken." Mo menteel ligt een tijdelijke wijzi ging van het bestemmingsplan ter inzage bij de gemeente en als daarop geen bezwaren binnen komen, dan kan het allemaal doorgang vinden. Dan kan de Boshut daar terecht totdat be kend is wat er verder met de Kol gaat gebeuren. De laatste uitleen in de Bosch kamp is geweest en op 14 sep tember gaat De Boshut open op de Kol met nog een uitleenmo gelijkheid extra op een avond. "We plaatsen wat oproepjes van 'wie-heeft-wat' want er is nog een koffiezetapparaat nodig en een stofzuiger." Ef zijn al allerlei leuke planne tjes over de inrichting. De vrij willige medewerkers zijn enorm gemotiveerd. HOLTEN - De kermis is weer neergestreken bij het Dorpsfeest in Holten op de Kalfstermansweide met vermaak voor jong en oud. Voor de toeristen maar zeker ook voor de Holtenaren. Zwaaien en zwieren in de draaimolen of stoer rondrijden in de botsautootjes. Om indruk te maken. Touwtje trekken of schieten. Likken aan een suikerspin of genieten van een ijsje. Kijken naar wat anderen doen is na tuurlijk ook leuk eh dat deed de fotograaf met zijn camera. Het resultaat staat hierboven. Okia was gisteren aanwezig, vandaag komt de Pret Piraat om 18.30 en vrijdag treden Bouke en René op. Zij beginnen om 20.00 uur. De kermis duurt nog tot en met zaterdag, (foto: Johan Bolink) HOLTEN - Ontvoering, op lichterij, irritante paparazzi. Ze krijgen er allemaal mee te maken, de honderd kinderen die deze week deelnemen aan de kindervakantieweek. Een week vol spanning, avontuur maar vooral ook nieuwe ont dekkingen. En één daarvan is dat men met geld toch echt niet alles kan bereiken. Het thema is namelijk Glitter Glamour, leven in een schijnwe reld. Hoe is het om beroemd te worden en waar krijg je allemaal mee te maken? Hoe geef je een interview? Hoe is het om voor de camera te staan? En hoe wordt een cd opgenomen? Dat laatste werd ze woensdag alle maal duidelijk gemaakt in de Rooftop Recordstudio van Ed win van Iloevelaak in Espelo. Daar maakten de kinderen onder de bezielende leiding van Martin Daams groepsgewijs proefopna- mes met zelfgekozen liedjes, on der andere 'Geef mij nu je hart', naar de originele versie van André Hazes en Oerend Hard van Normaal. De kinderen wer den in de artiestenkantine ont vangen en door projectleider van Sociaal Cultureel Werk Inge Hiddink getrakteerd op een 'bor rel'. Vanmiddag is de grote finale van een week die volzit met grote verrassingen verpakt in een span nend verhaal dat als een rode draad door het programma loopt. De kinderen bivakkeren tussen tijds in een grote tent op het ter rein van de familie Volkerink aan de Liezenweg. Daar wordt door de vrijwillige medewerkers sa men met de kinderen gekookt. Vandaag staat er een best bord tomatensoep op het menu, ge kookt door moeder Mariëtte, aan gevuld door een zelfgebakken ei tje met brood, klaargemaakt door de kinderen. Dat gaat er wel in na zo'n dag van hard werken. Je komt niet elke dag in echte studio, (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - 'IJslands vuur', dat heeft hij in zich, de zeven tien jaar oude IJslandse ponv Röskvi van Ans van Horne. Hij werd Nederlands kam pioen op de honderd meter tel gang. In zijn wei loopt hij heerlijk te tuttelen met zijn bazin en straalt alleen maar rust uit. "Maar", zegt Ans, "zijn we aan het trainen of gaan we de wed strijd in. dan krijgt hij iets over zich van 'laat me nou m'n gang maar gaan'. Hij is de laatste we ken in zeer goede vorm, bijzon der stabiel en ik hoop dat hij dat zo nog een paar weken volhoudt, want volgende week nemen we deel aan het wereldkampioen schap in Nördkoping in Zweden. Vanmiddag vertrekken de paar den al en komen daar vrijdag aan. Ik ben er in het weekend ook al en probeer natuurlijk zo veel mogelijk met Röskvi naar buiten te gaan maar hij staat daar veel meer op stal dan hier. Hier loopt hij de hele dag buiten, weer of geen weer, hij doet zel den een poging om de stal op te zoeken. Dinsdag beginnen de trainingen en de keuringen en ik hoop echt dat zijn conditie op peil blijft. Als we zo doorzetten als de afgelopen weken dan geef ik ons een goede kans om bij de beste tien te komen. Wereld kampioen worden we niet want de besten zitten in Zweden zelf. Röskvi is een echte sprinter en daarom doet hij het op de hon derd meter zo goed. Het is voor het eerst dat we tijdens de Ne derlandse kampioenschappen zo'n goed resultaat hebben ge haald. Meestal zetten we in de weken ervoor goede tijden neer maar op de dag zelf was er altijd iets aan de hand of had Röskvi nét zijn dag niet. Nu liep hij de honderd meter in 7.83 seconden terwijl het WK-record op 7.4 se conden staat, dus dat is niet slecht." De telgang is een soort vijfde versnelling van een paard. Een gewoon paard heeft er drie: de stap, draf en galop. Een IJs- lands paard heeft er nog twee: de tuit, dat is een comfortabele snelle gang zonder zweefmo- ment en de telgang dat is als een hondendraf: beide linkerbenen gaan gelijk op en beide rechter benen. Daardoor kunnen ze enorme snelheden Ontwikkelen. "IJslandse paarden zijn laat rijp voor trainingen. Waar je met een doorsnee paard met twee a drie jaar begint, is dat met een IJs- lands paard vier a vijf jaar. Ze komen laat op gang, maar kun nen ook lang doorgaan." Pagina 3 Hippie-tijd en flowerpower keren terug in Holten door het team van het Interkeke- Iijk Recreatie werk. Al 40 jaar actief op de Borkeld. Pagina 3 Een actieve wereldreizigster pakt de draad weer op. Mis schien leidt dat tot een nieuw reisboek van haar hand. Pagina 5 Op Camping De Holterberg gaan weer honderden ballon nen de lucht in voor War Child. HOLTEN - Natuurdiorama Hol terberg houdt ochtendwandelin gen met aansluitend een ontbijt buffet onder leiding van een professionele natuurgids op woensdag 3 en woensdag 10 au gustus. Na de wandeling, onge veer anderhalf uur, ontbijtbuffet in De Wielen. Tot slot bezoek aan Natuurdiorama Holterberg. De wandeling vertrekt om 6.30 uur en kost 14,50 euro. Reserve ren 0548-361979 of mailen mu- seum@holterbe:rg.nL Wisselvallig zomerweer met ge regeld buien. Vrijdag overdag buien, mogelijk met onweer, verder wat opklaringen en af en toe zon. Broeierig warm met 24.0 a 25.0 graden. Zaterdag en zondag kans op enkele buien, het is dan niet zo benauwd en drukkend meer. Er zijn naast wolkenvelden opklaringen en geregeld zon. Temperatuur tus sen de 19.0 a 21.0 graden. Ty pisch hondsdagen weer. Weerman, Freddie Paalman Speel mee en win een reis voor twee personen naar Egypte zandsculptuur ONT )IX HET OUÜt tOYTTr Park Berg&Bos Apeldoorn Lees hier alles over op: www.zandsculptuurapeldoom.nl 2 aug. Dahliacorso - Les Miezerabullus 3 aug. Braderie ludieke veiling - Piratenfeest Marianne Weber. Henk Wijngaard, Ame Jansen. Martin Dams 4 aug Within Temptation 5 aug. Wipneus Pim 6 aug Lemelerveld on Wheels - Gewoon Jansen www.feestweeklemelerveld.nl HOLTEN - Het duurt nog even maar belangstellenden kunnen zich vast aanmelden voor een grondplaats op de vrije markt van de Suppor ters Vereniging van de HMV. En wie het eerst komt... In tegenstelling tot andere ja ren is de vrije markt niet meer tegelijk met het Keunefeest. "Dit jaar doen we de markt een week later op zaterdag 17 september", zegt Wim Harme- link van Supporters Veren ging van de HMV. "We waren er al een paar jaar mee bezig om het te verzetten. De par keerproblemen bij AH en an dere winkels werden steeds groter", legt hij uit. "Als we in het weekeind na de Keune- feesten de markt organiseren is de Kalfstermansweide be schikbaar als parkeerterrein. De vrije markt is ten dele een rommelmarkt, maar er staan ook mensen met zelf gemaak te artikelen. Deelnemers ko men uit Holten en wijde om geving. Het aanbod aan ver schillende artikelen is altijd groot. De markt -begint om 9.00 uur, hoewel er vaak al eerder mensen rondsnuffelen. De opbrengst van de verhuur van de grondplaatsen gaat naar de HMV. Voor unifor men of instrumenten. De Sup porters Vereniging zorgt ook voor de catering: ook hiervan gaat dc opbrengst naar de HMV. Opgeven kraam en/of grondplaats werkdagen na 18.00 uur op 0548-363012. Als lezer van bel Hollens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Geef dat ook eens aan een ander door! BON Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Postbus 692, 7500 AR Enschede l t.a.v. Service-afdeling Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geeft ah abonnee voor het Holtens Xieuwblad op: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening:I 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) I 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,95)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1