Spectaculaire Supermoto na succes weer op de kalender Reünie met boerengezelligheid 'Wie van de Drie' herleeft in Espelo Inschrijving autocross Uitslagen Bergvliegers Info nieuwe zorgverzekering Uitslagen Sploder Feest Oad neemt maatregelen Knutselen bij Dondertman Eerste prijs voor ruiters SPG Aanstoot beste bij 't Klavier Met treintje Bello over de Sallandse Heuvelrug Programma Dorpsfeest Finalewedstrijd biljarten HOLTEN - De inschrijving voor de Erwin Autocross wordt maandag 25 juli om 20.00 uur gehouden, in het clubgebouw van MAC De Hol- terberg aan de Beuseberger- weg 37. De autocross zelf wordt donder dag 28 juli om 18.00 uur gehou den op het terrein van de familie Van Coeverden aan de Schup- pertsweg. HOLTEN - De laatste midf- ondvlucht voor de duiven van de Bergvliegers stond afgelo pen weekend op het program ma. Doordat zaterdag het weer niet goed was, werd besloten om de duiven te laten staan tot zondag in het Franse Arras (336 kilome ter). Zondag was het weer beduidend beter en werden de duiven om 12.00 uur gelost met een noorde lijke wind. J.G. van Werven had als eerste een duif terug om 17.23.31 uur. Dit leverde een snelheid op van 62.2 kilometer per uur. De eerste tien plaatsen werden als volgt verdeeld. 1-7 J.G, van Werven, 2 A. v.d. Heide, 3-4 J.G.J, Wiggers, 5 H. Jansen, 6-8- 9 A. Kaspers. 10 J.G. Jansen. HOLTEN - Vlak voor het ter perse gaan van deze krant heeft Minister Hoogervorst van Volksgezondheid de pagi- naproef gecontroleerd voor de uitgebreide voorlichtingscam pagne over de nieuwe Zorg- verzekeringswet en de Wet op de zorgtoeslag. Die voorlichting vindt onder meer plaats via een aaneengeslo ten netwerk van huis-aan-huis- kranten door heel Nederland, van de Waddeneilanden tot de Nederlandse enclaves in België en Hallo Weekblad aan de Costa Blanca voor de pensionados en overwinteraars. Vanaf vandaag dus ook in deze krant, met vaste regelmaat, alle details, bijzonderheden, belang rijke ontwikkelingen en conse quenties van het nieuwe ziekte kostenstelsel. Houd daarom de ze krant goed in de gaten. ESPELO - In Espelo werd af gelopen weekend het Sploder Feest gehouden. Hieronder de uitslagen van de diverse wed strijden. Optocht Grote Wagens: 1. Splodiek Zuid; 2, Splodiek Noord; 3. Bij de Pas; 4. Helhuze; 5. Steegink- Blankena; 6. Duveltjes; 7. Bian- ca en Annemarie. Loopgroepen: 1. VePaKoTo (V eneklaas-Paal m an-Koster- Toon); 2. Fam. Wuestman; 3. Ria en Margrit. Vriendenprijs: De Hengeveel- ders Aanmoedigingsprijs: De Ver- zoepers. Volksspelen: Volleybal: 1. Ex-Sploders; 2. SchaOkPas 1. Zakslaan: 1. Martijn Stevens en Ronald Hofman; 3. Gerrit Lub- bersen; 4. Imke Rensen; 5. Rob Beumer. HOLTEN - Oad Reizen, de op een na grootste reisorga nisatie van ons land, heeft di rect maatregelen genomen naar aanleiding van de bom aanslagen die in Londen zijn gepleegd. Oad biedt de honderden passa giers die tot en met 12 juli een Oad-reis naar Londen hebben geboekt de mogelijkheid om hun reis kosteloos om te boe ken of te annuleren. Op dit moment verblijven en kele honderden passagiers met Oad Reizen in Londen. Oad tracht in contact te komen met deze passagiers om met hen te overleggen in hoeverre het ge beuren in Londen invloed heeft op hun verdere .verblij f. Als daartoe in individuele ge vallen aanleiding is, zullen passagiers in de gelegenheid worden gesteld om vervroegd terug te keren naar Nederland, indien de toestand op de Britse vliegvelden dit toelaat. De reisbureaus van de in Lon den verblijvende of de nog te vertrekken passagiers worden door Oad Reizen geïnfor meerd. Donderdag 14 juli 2005 HOLTEN - Kinderen kunnen woensdag 20 juli vanaf 13.30 tot 16.00 uur creatief aan de slag bij Kinderboerderij Don dertman aan de Meester Bosweg 5. Voor het bescheiden bedrag van een euro kunnen ze onder des kundige leiding in de Creahoek naar eigen keuze cd's beplakken of een leuke mobiel maken waar een libel, kikker, vlinder en het bekende visje Nemo aan komen te hangen. Ook aan de kleintjes is gedacht. Voor hen is er de mogelijkheid om een leuk drijfbeestje te maken waarmee ze in het bad kunnen spelen. De benodigde materialen zijn aanwezig op de kinderboer derij. Bonnetjes voor deelname zijn verkrijgbaar aan de kassa. In verband met de zomervakantie is Kinderboerderij Dondertman tot eind augustus elke dag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Met ingang van september gaat de openingstijd weer terug naar alle middagen van 13.00 tot 17.00 uur en blijft de poort op maandag gesloten. HOLTEN - De ruiters van Stichting Paardrijden Gehandi capten Holten hebben afgelopen zaterdag 25 juni meegedaan aan de Landdag te Eefde. Elk jaar wordt er een landdag gehouden waar alle stichtingen in Overijssel aan mee kunnen doen. SPG Holten doet elk jaar mee. Voor de ruiters is dit de dag van het jaar. Zij leven hier erg naar toe. 's Morgens moesten zij proeven rijden, waarvoor iedereen cijfers kreeg. Iedere ruiter ontving aan het einde van het rijden van de proeven een diploma met medaille, 's Middags was er een Hip pisch Variété. SPG Holten e.o. heeft met de voorstelling van Bas- sie en Adriaan de eerste prijs behaald. De ruiters waren helemaal door het dolle heen. Geweldig vonden ze het. (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Bij 't Klavier is de strijd om het biljartkampioenschap weer gestreden. Uitslag: 1. André Aanstoot; 2. Jos Kamphuis; 3. Erik Bijma; 4. Wim Aanstoot. In deze volgorde staan ze ook van links naar rechts op de foto. (foto: Herman Brinkman, www.Dj- Beestje.nl) HOLTEN - Treintje Bello is een wegtreintje dat elke dinsdag in de maanden juli en augustus tussen Holten en Hellendoorn over de Sallandse Heuvelrug rijdt. Voor het jaar 2005 zijn dat de data: 19 en 26 juli en 2, 9,16, 23 en 30 augustus. De rit met treintje Bello is een leuke manier van vervoer om de Sallandse Heuvelrug eens op een andere manier te beleven. Het is een leuke treintocht voor jong en oud, toeristen en mensen uit de regio. Daarnaast is treintje Bello een prima vervoersmiddel voor iedereen, die slecht ter been is en toch een keer van de Sallandse Heuvelrug wil genieten. Elke dinsdag vertrekt Bello om 9.15 uur bij Landal Twenhaars- veld in Holten via VVV Holten naar VVV Nijverdal en Hellen doorn naar Vakantiepark Hellendoorn en brengt reizigers om 13.15 uur weer terug in Holten. Deze rit wordt twee keer per dag verzorgd. Het middagtreintje vertrekt om 14.00 uur uit Holten en is om 18.00 uur weer terug. U kunt ook bij Vakantiepark Hellendoorn opstappen om 11.45 uur. Men is dan om 16.30 uur weer terug. De tochten duren ongeveer vier uur. Het is noodzakelijk dat men van te voren reserveert, want Bello kan een beperkt aantal passagiers vervoeren. Telefonisch reserve ren kan bij VVV Holten, telefoon 0548-361533 of bij VVV Hel- lendoorn-Nijverdal, telefoon 0548-612729. Prijzen: volwassenen 5 euro, kinderen 4 tot en met 6 jaar 2,50 euro en kinderen tot 3 jaar 1,25 euro. Naast de ritten op de dinsdag rijdt treintje Bello op de zondagen in juli, augustus en september voor Staatsbosbeheer. Vertrektijden zijn 14.00 uur, 15.15 uur en 16.30 uur vanaf het bezoekerscen trum. Kosten: volwassenen 2,50 euro en kinderen tot en met 12 jaar 1,50 euro. Holtens Nieuwsblad HOLTEN - Na het succes van vorig jaar, toen voor de eerste keer een Supermoto-wedstrijd werd gehouden in Holten, was het voor de organiserende ver eniging motor- en automobiel club de Holterberg niet moei lijk te besluiten om ook dit jaar weer een dergelijk evenement op haar kalender te zetten. Zondag 24 juli is het dan zover dat het succesvolle experiment zijn vervolg krijgt. Supermoto is een bijzonder spec- HOLTEN - Het Kermispro- gramma is iets aangepast. Zo is Pret Piraat verschoven naar de donderdag. De optredens zijn gratis toegankelijk. Dinsdag 26 juli: kermis, cen trum Holten; s'middags kinder- schminken in de feesttent vanaf 14.00 uur. Woensdag 27 juli: kermis, centrum Holten; ge wichttouwtrekken Okia in de tent. Donderdag 28 juli: kermis, centrum Holten; De Pret Piraat vanaf 18.30 uur in de feesttent; koopavond centrum Holten. Vrijdag 29 juli: kermis, centrum Holten; optreden van Bouke en Rene (20.00 uur) op de kermis. Zaterdag 30 juli: kermis, cen trum Holten; eurodag kermis. taculaire tak van motorsport. De flitsende snelheid van wegrace wordt hierbij gecombineerd met het driften door de bochten als bij speedway en het gedeelte onver hard zorgt voor het nodige cross spektakel. Supermoto is in het buitenland al jaren razend populair. Vooral in Frankrijk, België en Duitsland worden veel wedstrijden gehou den. De bakermat van deze tak van motorsport ligt echter in Amerika. Maar ook in Nederland begint Supermoto steeds meer aan be langstelling te winnen. Met de toename van het aantal wedstrij den komt ook het aantal startbe- wijshouders aardig in de lift. De wedstrijd in Holten wordt net als vorig jaar gehouden op het in dustrieterrein Vletgaarsmaten, maar er zullen ten opzichte van vorig jaar wel de nodige wijzi gingen in het parcours worden aangebracht. De verschillende bouwactiviteiten op het indus trieterrein noopte de organisatie tot nogal wat wijzigingen in het circuit. Zo zullen start en finish nu plaats vinden op de Ambachtsweg en zal er in tegengestelde richting van vorig jaar worden gereden. Het rennerskwartier zal worden ingericht öp een stuk nog braak liggend terrein aan de Broekweg. De organisatie wil alles in het werk stellen om het parcours zo spectaculair mogelijk te maken ESPELO - Een mooie toegang van boompjes met bloemetjes markeerde afgelopen weekend de feesttent aan de Espelodijk. Natuurlijk was er de schiet tent, patatkraam en, niet te vergeten, de viskraam. De boe rengezelligheid van het Splo der Feest. Iedereen uit Espelo komt minimaal een dag langs. Daarnaast is het ook een beet je een reünie voor ex-sploders en komen bezoekers uit de om geving even buurten. De Sploder Revue is zonder twijfel de topper van het feest. Elke stoel in de tent is gevuld, want iedereen is nieuwsgierig wie er deze keer op de hak wordt genomen. De buurman mis schien, of is de bezoeker zelf aan de beurt? De toneelspelers op het podium weten vaak precies de goede snaar te vinden en kun nen het 'slachtoffer' soms zeer gelijkend nadoen. Bepaalde ken merken van iemand worden overdreven gebracht. Voor de kijkers vaak een duidelijke her kenning. Precies, zoals degene in werkelijkheid is. Die herken ning zorgt voor veel vermaak bij de bezoeker én het 'slachtoffer' zelf. Want, iemand voor schut zetten mag. Maar alleen op een leuke manier. Hoewel het feest vrijdagsavonds doorgaat tot de kleine uurtjes, is het zaterdagsochtends weer vroeg dag. Rond halftien rijden de optochtwagens uit de schuren richting de Bosschool aan de Raalterweg. Hier op de parallel weg is het een lawaai van jewel ste bij het opstellen van de praal wagens met meestal keiharde muziek aan boord. Om de kwaliteit van de optocht hoog te houden en het schunnige er een beetje van af te halen, werd een extra prijs bedacht voor de vele jonge vrienden clubjes die een wagen bouwen. De winnaar van deze categorie ging met een vat bier naar huis. Nou, daar zijn ze wel voor te porren. Velen gingen de compe titie aan en bouwden er serieus op los. Naast algemene onderwerpen als het hamsteren bij Albert He- ij n, wist een groep het heel erg actueel te houden en gebruikte de terroristische aanslagen in Londen als thema. Dit bleef niet onopgemerkt bij de jury met on der andere wethouder Willem HOLTEN - De finale van de biljartwedstrijden bij de Stadskelder wordt donderdag 14 juli vanaf 19.30 uur gehou den. Het gaat tussen de finalisten J. van den Berg, G. Tuitert, P. Smalbrugge en E. Bijma. De winnaar krijgt 200 eüro en vier Staatsloten. Iedereen is welkom om hierbij aanwezig te zijn. Een dag later wordt er een disco gehouden in de Stadskelder. Na de triatlon is er een Seventies/ Eighties Party. ter Schure, Prins Carnaval Willy Veneklaas en de VVV. Zij kre gen dan ook een prijs. Ondertussen werden de school kinderen naar buiten geroepen om mee te doen aan de kinder spelen. Zaklopen en andere be hendigheidsspelletjes stonden daar opgesteld. De volwassenen vermaakten zich 's middags met zakken slaan boven een bak met water. Een buis was boven de gevulde bak geplaatst. Twee deelnemers kropen, gewapend met een ge vulde zak, op de buis. Door el kaar te slaan met de zakken, moesten de deelnemers proberen elkaar in het water te krijgen. Wie het water te schoon vond. kon zich in teamverband wagen aan een heus modderbad. In een grote bak gevuld met waterige compost, speelden twee teams volleybal. Tot ver boven de en kels zakten de deelnemers in de modderige massa. Bij een keurig heen en weer gooien van de bal, bleef het niet. Soms doken ze achter de bal aan in de compost of was het moddervechten met elkaar. Wie er na de wedstrijd toch nog te schoon uit zag, kreeg pardoes een modderbad aange boden door een van de andere deelnemers. Eén geluk: naast het volleybalveld was nog steeds het schone water van het zak slaan te vinden. Alhoewel, na verloop van tijd was het schone daar ook wel van af. Jongeren die last hadden van op spelende hormonen, kwamen zaterdagsavonds aan hun trek ken. Bij de muntenbar was het namelijk mogelijk een gekleurde armband te kopen. De kleur cor respondeerde met de gevoelens van de drager. Geel gaf bijvoor beeld aan dat diegene geil was. Andere kleuren gaven aan: ik wil brommers kieken, ik wil zoepen en hoken en ik ben kleu renblind. Op een groot bord bo- De flitsende snelheid van de wegrace wordt bij de Supermoto gecombineerd met het driften door de bochten als bij speedway, (foto: Johan Bolink) en gaat daarbij zelfs zover dat er een speciale 10 meter lange brug gebouwd wordt over de zijtak van de Peterswaterleiding. Voor wat betreft het deelnemers veld staat vast dat in elk geval de Inters, Euro-nationalen en de Na- tionalen-klassen aan de start ver schijnen. Voor wat betreft de Quads klasse is dit nog even af wachten. Al blijft de organisatie hopen dat ook deze vierwielers in Holten van start zullen gaan. In totaal worden een kleine hon derd deelnemers verwacht, waar onder ook de smaakmakers van vorig jaar, Marcel van Drunen en Remy van Rees. Beide coureurs hebben in het verleden hun spo ren in het motocross gebeuren al ruimschoots verdiend, zowel na tionaal alsook internationaal. Dat ze bij de Supermoto ook tot de grootheden behoren bewees Marcel van Drunen in 2004 door de Europese titel in deze tak van motorsport naar Nederland te ha len. Mede omdat de wedstrijd in het vakantieseizoen plaats vindt, ver wacht de organisatie een flinke publieke belangstelling voor dit spectaculair motorsportgebeuren op circuit Vletgaarsmaten. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur, de trainingen om 9.30 uur. De toegang bedraagt voor volwassenen 5 euro (kinderen 2 euro). ven de bar gaf de niet misver staande betekenissen van de kleuren aan. Of het ook daad werkelijk geholpen heeft bij het vinden van een nieuwe geliefde, is niet bekend. De afsluitende zondag is tradi tioneel de familiedag. Van oud tot heel jong is dan in de tent aanwezig. Beginnend bij de gra tis brunch aan lange tafels in de tent. Genietend van een bakje koffie en lekkere broodjes. Dweilband Pardoes speelde 's middags aanstekelijke deuntjes. Deze uit alleen maar vrouwen bestaande groep, wist de sfeer er goed in te brengen. Ook al dreef de warmte velen naar buiten de tent, een groot aantal bezoekers danste op de maat van Pardoes mee. Gewoon Jansen nam het daarna over. Een band, wat een beetje deed denken aan een kruising tussen Jovink en de Boswach ters, slingerden feestmuziek de tent in met rare eigengemaakte teksten. De zanger, soms ver kleed als clown, stond op een windmachine die rook uitblies. Hierdoor ontstond het windef- fect, waar Marilyn Monroe be kend om staat. Daarnaast werd de zanger nog eens omhuld door rook. Tussendoor kwam 'neef Arne Jansen nog even langs om de band te versterken. Het niet meer weg te denken Meisjes Met Rode Haren zorgde voor een polonaise in de tent. Het feest kon niet meer stuk. Buiten reed de jeugd op gemoto riseerde skelters op een parcours afgezet met strobalen. Anderen waagden zich aan de zweef en wie dat niet aandurfde, nam het springkussen of de draaimolen. Een geslaagd Sploder Feest, (foto's: Johan Bolink) ESPELO - Jaarlijks wordt het Splo feest ingeluid met een re vue, zoals afgelopen vrijdag avond toen feestcommissie voorzitter Gerrit Lubbersen een volle tent met publiek mocht verwelkomen. Hoewel het tempo er niet echt inzat bij het revuegezelschap presteer den de spelers het toch om vóór het slotlied een groot deel van de inwoners op de korrel te hebben genomen. En vooral ook uitgebeeld, zoals in het aloude tv-spelletje Wie van de Drie, waarin Herman ten Dam, Ida Lubbersen en Tine Boode voortreffelijk werden neergezet en als panel dienden om uit te vinden wie de echte Freddy Paalman was. Deze me dewerker van Radio 350 en weer man van deze krant zat persoon lijk in het complot maar werd na tuurlijk niet gekozen. Hij stelde zich aan het eind van het pro gramma dan ook voor: "Er is maar één Freddy Paalman en dat ben ik." In het bedenken vap creatieve op- lossingen voor grote problemen is Espelo goed: de door de ge meente beoogde locatie voor een industrieten-ein deugt volgens de Splodernaren voor geen meter. Wat hen betreft wordt er een deel van de Holterberg platgeschoven: een prima 'zichtlocatie', omlig gende boeren kunnen weer uit breiden naast, wat dan, industrie terrein is en de boeren die nu worden bedreigd met 'opstappen' hoewel zij eigenlijk in een agra risch ontwikkelingsgebied zitten, kunnen ook weer rustig hun gang gaan. Het kan niet anders dan dat deze suggestie op het bordje van de lokale politiek komt te liggen want wethouder Ter Schure en gemeentesecretaris Van den Borg waren aanwezig bij de onthulling van dit plan. (foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5