Tracés moeten zorgen voor verkeersluwte Koopman hoopt op podiumplek Holtense jongere op de 'kwart' Holtens Nieuwsblad Nat pak halen bij de volksspelen In dit nummer... t* Afscheid lerares godsdienst Weekend weer Nieuw postkantoor opent vandaag feestelijk de deuren Trainer ziet erg veel progressie bij de jeugd Bus over de Holterberg rijdt niet op zaterdag D8 De tweede Supermoto in Holten. Zondag 24 juli be gint de wedstrijd om 13.00 uur aan de Ambachtsweg. Donderdag 14 juli 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad^whk.wegener.r: Abonnementsprijs 46.40 Losse «umnters 0.95 n everadres Blokker Van de Maat Pagina 3 Een goede medische voorbe reiding op de komende va kantie kan prima bij de Hol- tense huisartsen. Pagina S Bij kinderboerderij Don ter man aan de Bosweg kan de jeugd 20 juli van 13.30 tot 16.00 uur 's middag knutse len. Als lezer san het U ontvangt een fraaie Hollens Nieuwsblad r* i - wordt Parker-Jotter ballpoint u goed geïnformeerd. gjg y Qns een njeUWe Als abonnee bent u daarvan verzekerd. abonnee opgeeft! Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Geef dat ook eens Woonplaats: aan een ander door! 1 Telefoon: BOM Geeft als abonnee voor het j Gebruik deze bon voor Holtens Nieuwblad op: het opgeven van een nieuwe abonnee Dhr./mevr.: t Adres: Inzenden aan: 1 I Holtens Nieuwsblad :WoonPlaats: Postbus 692.Postcode: 7500 AR Enschede |Telefoon: t.a.v. Service-afdeling j Bankrekening: Handtekening: €48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) i 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) 1 (losse nummers: 0,95) Speel mee en w in een reis voor twee personen naar Egypte Park Berg&Bos Apeldoorn Lees hier alles over op: www.zandscuiptuurapeidoorn.nl HOLTEN - Rientje van Iperen neemt na 32 jaar godsdienstles sen op de openbare scholen in Holten afscheid. Zij heeft dit dinsdag gedaan op de Holteren- kschool en donderdag, neemt ze afscheid op de Haarschool, tus sen 19.30 en 20.30 uur. Vrijdag morgen, vanaf 9.45 uur, neemt haar werkgever, de Hervormde Gemeente Holten, in Irene in kleine kring afscheid van haar. Aanhoudend zomer weer. Vrij dag is er wat meer vocht in de at mosfeer, het wordt dan wat drukkender. Ook stijgt de kans op een regen of onweersbui, vooral in de middag of avond. Zomers warm met 25.0 a 28.0 graden. Zaterdag en zondag wat aangenamer temperaturen van 23.0 a 24.0 graden en dat bege leid door perioden met zon, de neerslag kansen nemen dan ge leidelijk weer af. Ook in de nieu we week ziet het er goed uit. Weerman, Freddie Paalman voor meer weer pag. 3 Holtens Nieuwsblad HOLTEN - De gemeente wil een begin maken met fase 1 van een betere verkeersdoor- stroming. Bewoners kunnen de plannen tot en met 25 au gustus inzien en eventueel bin nen deze periode bezwaren in dienen. Al jaren wordt er gesproken over een betere verkeersdoor- stroming in Holten. Steeds wa ren er heikele punten in het plan. Nu lijkt de kogel door de kerk te zijn. Om de doorstro ming te verbeteren en het win kelcentrum autoluw te maken, wil de gemeente beginnen met de aanleg van het Zilverzandtr acé en het Wansinktracé. Het eerste traject loopt vanaf de ro tonde in de Rijssenseweg, door het weiland naar de Drosten- straat. Hier loopt de weg verder via de Waagweg en de Stations straat. Het Wansinktracé loopt via de H.J. Wansinkstraat en moet het verkeer dat nu door de Oranje straat en de Dorpsstraat rijdt, omleiden via de Waagweg. Hierdoor ontstaat een winkel centrum zonder doorgaand ver keer. Wie met de auto wil gaan boodschappen, kan er nog wel komen. Maar het wordt de auto mobilisten er niet makkelijker op gemaakt. Om inzicht te krijgen in het nut van rondwegen om Holten, heeft de gemeente onderzoeks bureau DHV in de arm geno men. Dit bureau onderzocht de mogelijkheden tussen februari en juni. Hieruit blijkt dat een zuidelijke rondweg weinig nut heeft voor de Holtense kern. Vooral doorgaand verkeer zou hier gebruik van gaan maken, terwijl het verkeersprobleem juist wordt veroorzaakt door be stemmingsverkeer. Daarnaast zou het landschap door de aan leg behoorlijk worden aange tast. Ook financieel is het niet aantrekkelijk. De aanleg van de Maïsweg, een verbinding tussen de Oranje straat en de Beusebergerweg, heeft veel stof doen opwaaien. Actiecomités werden spontaan opgericht om dit 'duivelse plan' zo snel mogelijk weer van tafel te halen. Ook DHV is tegenstander. Er is volgens het bureau wel een be perkte functie voor de Holtense kern, maar de verkeersaantrek kende werking is erg groot. Daarnaast helpt het te weinig om de verkeersdruk op de Sta tionsstraat op te lossen. Verder leidt deze weg tot veel verkeer door en langs woongebieden. Een noordelijke rondweg zou op termijn wel een oplossing kunnen bieden voor het door gaande verkeer, dat in de toe komst zeker zal gaan toenemen. Deze weg langs het spoor, tus sen de Rijssenseweg en de ro tonde bij de Oad, zou ervoor zorgen dat er duidelijk minder verkeer door het centrum komt. Ook deze weg heeft echter een verkeersaantrekkende werking. Ook de variant van Holten Sup port (HS) is meegenomen in het onderzoek. De twee Holtenaren achter deze groep dienden een eigen oplossing in bij de ge meente. Het gaat om de noorde lijke rondweg, boven het spoor langs. Maar dan met een aftak king, onder het station door, naar de Larenseweg. De bestaande variant blijkt, vol gens DHV, technisch niet mo gelijk. Er moet namelijk een tunnel onder het spoor komen. Hiervoor is aan beide kanten HOLTEN - Het nieuwe post kantoor achter Combi Foto Ten Velde wordt vandaag feestelijk geopend. Anton, Jolanda en Anja zullen klan ten vanaf donderdag 14 juli te woord staan op deze nieu we locatie. Er is hard gewerkt de afgelo pen weken om alles gereed te kunnen krijgen. Overal is rekening mee ge houden. Zo is er een speciale invaliden parkeerplaats ge maakt en zijn er voldoende plaatsen om de fiets te kunnen stallen. Om ook in het weekend goed te kunnen parkeren wordt aan de klanten verzocht gebruik te maken van de Kalfstermans- weide die met ruim tachtig parkeerplaatsen ruimte te over biedt. De drie medewerkers hebben de afgelopen vier weken kei hard moeten studeren op de, voor ieder, compleet nieuwe materie. Vorige week kregen zij uiteindelijk de positieve uitslag op het afgelegde exa men. Dit betekent dat zij iedereen van dienst kunnen zijn. Of het nu om postzegels gaat of een groot aangetekend pakket. (foto: Johan Bolink) een aanloop nodig omdat de hellingen anders te stijl zouden worden. De benodigde ruimte is er echter niet. HS Support heeft daarom op verzoek hun plan iets aangepast, waardoor de aanleg van een tunnel wel mogelijk wordt. Volgens het onderzoek van DHV zal de verkeersintensiteit op de Dorpsstraat sterk afnemen bij uitvoering van het HS-plan. Wel trekt de route iets verkeer aan en is de intensiteit op de Stationsstraat vergelijkbaar met de gewone noordelijke rond weg. De kosten zijn echter twee keer zo hoog, door de aanleg van een tunnel. Als conclusie wordt getrokken dat voor het omleiden van het bestemmingsverkeer de aanleg van het Zilverzandtracé en het Wansinktracé voldoende zou moeten zijn. Om ook het door gaande verkeer om te leiden, is zeker aan de noordzijde van het dorp een oplossing nodig. ESPELO - Sploders zijn gek op water. Dit bleek afgelopen zaterdag maar weer eens tijdens het Sploder Feest. Gewapend met een zak moesten deelnemers aan de volksspelen de tegenstander van een buis boven een waterbak zien te slaan. Met moeite werd er soms heen en weer geslagen om de concurrent een nat pak tc bezorgen. Presentator Teun Stevens zorgde via de speakers voor een gezellige sfeer en moedigde de deelnemers aan om meer tactiek te gebruiken. Maar ondanks dat, gebeurde toch het onvermijdelijke waar eigenlijk al le omstanders op zaten te wachten. Tactiek of geen tactiek. Ook al klem je de benen nog zo stevig om de buis. Plons: in het koele wa ter. Lees verder op pagina 5. (foto: Johan Bolink) HOLTEN - Kris Achter kamp, Stephan Paalman, Remco te Brake, Pirn ten Brinke en Martijn Paalman. Allemaal lid van Athletiek Vereniging Holten, gestatio neerd op Meermanskamp. Samen met nog zo'n 25 man trainen zij op de maandag en woensdag en tussendoor vol gens eigen schema wordt er gefietst en trekken ze baan tjes in het zwembad. Het re sultaat van hun noeste werk zal zaterdag blijken, tijdens hun deelname aan de Triath lon. Pim is met zijn 20 jaar de oud ste van het stel en maakt sa men met Martijn Paalman (19 jaar) een kans op een podium plek in 'De Kwart', zoals hij zelf met een glimlach zegt. Martijn is deze dag ziek maar trainer Meindert Koopman is er van overtuigd dat hij weer tijdig hersteld zal zijn. Hij spoort zijn sporters aan om deel te nemen aan wat hij het Holtens kampioenschap noemt. Want het wordt vol gens de trainer tijd dat nieuwe, jonge talenten hun kansen krij gen. "We hadden als laatste Rob Steegink, maar er zit hier nieuw talent. En onder de jon geren zit zoveel progressie, dan moet het toch mogelijk zijn dat zij straks op dat podi um staan. En dat is het mooie van Holten, van de Holtense Triathlon. Datje de'kans krijgt om in je eigen dorp aan zo'n groot kampioenschap deel te nemen" Koopman traint graag met de jongeren. Dat gebeurt voorna melijk op Meermanskamp en op de Holterberg. "En in de laatste weken gaan we naar de kunstbaan in Nijverdal. Het ni veau van de Triathlon in Hol ten ligt aardig hoog en wij werken natuurlijk aan een top conditie." De triatlon in Holten is ccn grote uitdaging voor de jonge lopers. Toch moet er niet te veel van het jonge lichaam ge vraagd worden volgens Koop man. "Hoewel ik een groot voor stander ben van deelname van jongeren aan de Triathlon ad viseer ik toch altijd om daar niet te jong aan mee te doen. Wanneer je 15, 16 bent is een achtste al meer dan voldoende. Zolang je nog in de groei bent. is je lichaam nog niet klaar voor de duursport. Pas op de leeftijd van Pim en Martijn kun je gaan werken aan een Een kleine dertig jeugdigen uit Holten bereiden zich op maandag en woensdag gezamenlijk voor op de 'eigen' triatlon, (foto: Johan Bolink) kwart." Het vele trainen laat die beide jongens een goede zijn sporen na. Meindert kans om in de top van het Hol- Koopman ziet de run voor Pim tens kampioenschap te ko en Martijn positief in. "Ik geef men." HOLTEN - In verband met de triatlon in Holten rijdt Syntus- iijn 58 Nijverdal-Holten zater dag 18 juli niet. De route over de Holterberg is vanwege de triatlon gestremd en niet toe gankelijk voor de bussen van Syntus. Op zondag 19 juli rijdt lijn 58 weer conform dienstrc- geling. Lijn 58 rijdt wekelijks op zater dag en zondag elk uur van Nij verdal via de Holterberg naar Holten en stopt op verzoek tus sen het Bezoekerscentrum SBB in Nijverdal en Natuurdiorama Holterberg. Door middel van handopsteken kunnen wande laars en andere belangstellenden kenbaar maken dat men mee wil en kan men instappen waar men wil. Meer informatie: website: www.9292ov.nl of telefoon: 0900-9292 (EUR 0,70 p/m). De wisseling van onderdelen tijdens de triatlon is altijd een spectaculair moment, (archieffoto)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1