Erik Davids hoopt op kwalificatie bij GP MX3 Hondenclub Bergspeurders opent familiedaghockey Concours Hippique LR De Rergruiters Mooie dag voor darters in Rijssen-Hoiten toernooi 55 Volkswagen en Ford houden Triathlon Holten mobiel Viswedstrijd Beuseberg Jan Manenschijn wint sprint bij Roba Triatlon Pannenkoekenrit Uitslagen Bergruitertjes Uitslagen Bergvliegers Wedstrijd G-atleten MAC-fietstocht Workshop boeiende natuur Donderdag 30 juni 2005 7 RUSSEN-HOLTEN - Ronny Peel won het derde Open Rijs- sen-Holten Darttoernooi, dat in Lucky aan de Morsweg ge houden werd. Tweede werd Wilco Harbers en op de derde plaats eindigde Alexander Pas. De verliezersronde werd gewonnen door Henk Rook. Harry Drent en Han Gerrits werden respectievelijk tweede en derde. Alexander Pas won de wisselbeker voor de beste darter van de gemeente Rijssen-Hoiten. De organisatoren blikken tevre den terug op het verloop van het bomvolle dartstoemooi, dat we gens de grote belangstelling uitgebreid werd naar 160 spelers. „Dat verliep ook organisatorisch uitstekend", vertelt Gerard Lig- tenberg, één van de organisatoren. De vierde editie van het Open Rijssen-Hoiten Darttoernooi staat voor volgend jaar dan ook al weer op de agenda. Wellicht dat dan de wisselbeker naar Holten gaat? (foto: Johan Bolink) HOLTEN - Bij een groot evenement moet er op diverse plaat sen wat geregeld worden. Als, zoals bij de Triathlon Holten, het evenement op meerdere locaties plaatsvindt dan is mobili teit van levensbelang. Dankzij de steun van de Holtense en Rijssense dealers van Ford en V olkswagen kan de organisatie rond de triatlon weer beschikken over meer dan een dozijn auto's. Van transportbusje voor materialenvervoer tot een kleine auto voor de klok tijdens de wedstrijd en alle soorten daartussen. Door de medewerking van de autobedrijven Dries Willems (Holten) en Bloemendal (Rijssen) namens Ford alsmede B. Paalman (Holten) en Roba (Rijssen) namens Volkswagen kunnen de mannen en vrouwen die zorg dragen voor de organisatie vanaf 10 juli be schikken over adequaat vervoer. Het is dit jaar voor het eerst dat de mobiliteit van de Triathlon Holten wordt verzorgd door een combinatie van Holtense en Rijs sense Bovag-garagebedrijven. Op initiatief van Bertus Paalman en Dries Willems (die beiden de triatlon al vele jaren steunen) werd samenwerking gezocht met de regionale dealers zodat een grotere merk-exposure voor Volkswagen en Ford mogelijk zou zijn. De heren Rozenmuller (Roba) en Jos Bloemendal bleken de ze zienswijze te delen en zegden hun steun toe. Medio juni wer den op een van de hoofdlocaties van de Holtense triatlon, recre- atiebad Twenhaarsveld, de contracten ondertekend. HOLTEN - Buurtvereniging Beuseberg hield afgelopen vrij dag haar jaarlijkse viswedstrijd in de Schipbeek. Door de deelnemers werd er gestreden om de vangst van de mees te vis en de grootste vis daarnaast w as een aparte prijs weggelegd voor de meeste vis door de jeugd gevangen. Het hete weer van de week ervoor, zorgde ervoor dat de vis zich niet of nauweli jks liet zien. Toch werden de prijzen in alle catego rieën opgeëist. Door 31 deelnemers werd maar 1.45 meter vis ge vangen. Dinant van Eertjes (Paalman) wist hier het meest te van gen. Wim van Hitje (Paalman) ving de grootste vis. Bij de jeugd wist Jeroen Groteboer met een halve centimeter meer dan Rikus Beldman de beker in de wacht te slepen. Tijdens de afterparty werd onder het genot van een natje en een droogje de slechte vangst al snel vergeten en terug gekeken op een geslaagde avond. MARKELO - Het is inmiddels veertien jaar geleden toen de laatste Grand Prix voor solo rijders (125cc-klasse) werd ge houden in Markelo. Maar de Herikerberg is er weer klaar voor: zaterdag 2 en zondag 3 juli staan in het teken van de Grand Prix voor MX3 en het EK voor jonge rijders in de 125cc-klasse. Erik Davids staat op de deelnemerslijst voor de MX3. En August Mul ler voor de Rijdersparade. Voorzitter van de Stichting Mo torcross Markelo Herman Bronsvoort is er druk mee ge weest om er een groots evene ment van te maken. Alle gaatjes zijn opgevuld, zodat het publiek zich geen moment hoeft te ver velen. Het belangrijkste is natuurlijk de MX3-cross, maar de andere wedstrijden moeten volgens Herman beslist niet als randpro- gramma worden gezien: "Die jongens zetten zich ook voor honderd procent in". Naast de EK 125cc op zondag, wordt er zaterdags ook nog een brom fietscross gehouden. Met echte crossbrommers gaan onder an dere veel Markelo'ers een deel van de baan op om te strijden voor de Grote Prijs van de Heri kerberg. Als oud-zijspancrosser werd August Muller vele malen twee de in het WK. Een eerste prijs zat er voor hem steeds net niet in. August: "Alleen winnen telt. Daar heb ik aan mogen ruiken, maar meer ook niet". Tegen woordig werkt hij gewoon en doet niets meer op motorsport gebied. "Wel heb ik tijdens de Supermoto in Holten gevlagd", geeft de oud-crosser als uitzon dering aan. Langs de lijn is hij soms wel te vinden. "Ik geniet dan van de snelheid en dat die mannen zo hard over de bulten gaan". Op de Herikerberg mag August zondag 3 juli opnieuw aan de slag als deelnemer van de Rij dersparade. Een drie rondes du rende ludieke wedstrijd voor oud-crossers waaronder ook Pedro Tragter, Neil Hudson, Grahame Noyce. Henk Seppen- woolde, Henk Poorte, Jacky Motocrosser Erik Davids, hier in Harfsen, hoopt op een goede start op de Herikerberg. (foto: Johan Bolink) Martens en Peter Herlings. Au gust: "Ik hoef daarvoor verder niets te doen. De zijspan en bak kenist worden door de motor club geregeld". August Muller zijn grootste te genstander van vroeger in het WK-zijspancross Hansi Bacht- hold en Frits Fuss komen ook meedoen aan de rijdersparade en de ludieke wedstrijd. Oude tij den herleven. Erik Davids hoopt natuurlijk op een goede plek tijdens de Grand Prix. Hij heeft dit jaar al meege daan in Rhenen, maar kon zich daar niet kwalificeren. "De eer ste rondjes kan ik meestal moei lijk in m'n ritme komen en moet het dan vaak van de laatste vijf minuten hebben", zegt de Holte- naar. "Ik eindigde op de 21ste plek en dat is net een plek te weinig om een punt te krijgen. En daar baalde ik behoorlijk van". Hij hoopt in Markelo wel een kwalificatie te kunnen halen. Op de andere rijders heeft hij. als groot voordeel dat hij het circuit HOLTEN - Hockeyclub Hol ten heeft het hockeyseizoen 2004 - '05 afgesloten met het elk jaar terugkerend familie- toernooi. Een seizoen met veel positieve ontwikkelingen. Zo werd eind afgelopen jaar het honderdste lid verwelkomd. De club maakt nog steeds een behoorlijke groei- spurt door. Zo is afgelopen sei zoen een nieuw meisjes F-team en meiden C-team geformeerd. Ook op de woensdagavond zijn de trimhockeyende dames be hoorlijk op dreef. Voor het nieu we seizoen wordt trimhockey voor heren verder uitgebouwd. Het 125ste lid is in aantocht. Met een openingsstunt, verzorgd door de vereniging Bergspeur ders uit Holten, werd de familie dag om 13.00 uur gestart. Met veel volg- en pakwerk verzorg den de Duitse herders voor een enorm spektakel onder begelei ding van huri instruct(rice)eurs. Namens het bestuur en vereni ging werd vervolgens afscheid genomen van Peter Piscaer. Op vrijwillige basis zwaaide hij drie jaren de scepter als bestuurs voorzitter van de club. Door Pe- Na de demonstratie was het even uitrusten voor dezer herdershond. Een uitgelezen moment voor de jonge hockeyers om de hond te aaien, (foto: Sander Scheperman) ter Piscaer werd kort terugge- blikt op de afgelopen jaren en sloot daarmee zijn voorzitters schap naar alle tevredenheid af. Tevens sprak de nieuwe voorzit ter Bob de Bruin over de bijzon dere momenten en ontwikkelin gen van het afgelopen seizoen 2004-'05. Waarbij werd aange geven dat de club vooral draait om gezelligheid en betrokken heid. Bovendien hebben zich tij dens het toernooi nog drie nieu we leden opgegeven. Uiteindelijk kwamen de deelne mende teams in actie. Van tevo ren waren de teams samenge steld en betraden zij met veel passie de hockeyvelden onder begeleiding van ieder hun eigen teamcaptain. Door jong en oud werd gestreden om de familie dagbokaal. De finale eindigde echter in een gelijkspel. Nu moesten de allerjongsten van beide finalistenteams strijden wie de bal het verst kon slaan. Als winnaar hieruit, kon de fa milie Piscaer weer de wisseltro fee mee naar huis nemen. Hoe wel ze volgend jaar gaan verhui zen schept dat voor hen natuur lijk de verplichting om volgend jaar weer deel te nemen. De familiedag werd evenals vanouds afgesloten met een su- pergezellige barbecue. op z'n duimpje kent. "Het circuit in Markelo is vaak moeilijk te onthouden. Ik hoop dan ook dat velen daar problemen mee heb ben", zegt Erik. "Ik denk goed te kunnen starten en als ik de eerste twee rondjes goed rij, moet het lukken". De concurrentie is ech ter wel heel sterk. "Jongens als Sven Breugelmans rijden echt behoorlijk hard." Erik is met motorrijden als vier jarige begonnen in de tuin van z'n oma en op z'n zevende won hij zijn eerste wedstrijd. Sinds dien is het een soort verslaving van hem. "Je leeft ergens voor. Je probeert zo goed mogelijk te rijden en je gaat niet tot laat in de kroeg zitten, als je de andere dag moet rijden", geeft Erik aan. "Het is echt een ontspanning voor mij wanneer ik in de week enden moet crossen. Daar ver heug ik me altijd op en ik hoop het nog wat jaren vol te kunnen houden". De eerste dag van de motocross op de Herikerberg bestaat vooral uit vrije training en van 18.50 tot en met 21.00 uur de bromfiets cross. De eerste manche van de EK 125cc begint zondag 3 juli om 12.00 uur. De eerste manche van de GP MX3 start 13.30 uur. De ludieke Rijdersparade zit daar tussen en gaat om 12.45 uur van start. LAREN - Toeristenbelang La ren houdt 17 juli een natuur- pannenkoekenrit. Voor Fietsers is de tocht zo'n 35 kilometer en voor auto's onge veer 60 kilometer. De tochten zijn telkens anders dan voorheen. Men «komt op an dere toeristische plekjes en altijd door het rijke natuurschoon van Gelders dreven. Halverwege de tocht is er een pauze om de benen te strekken, iets te drinken en aan een prijs vraag mee te doen. Aan het eind van de rit is er gele genheid om pannenkoeken te eten nabij een Saksische boerde rij onder het genot van vrolijke muziek van de Cherries. Men kan starten met auto of fiets bij HCR 't Langenbaergh te La ren. De vertrektijden zijn van 10.00 tot 12.00 uur en van 12.30 tot 13.30 uur. Deelname is 5 eu ro per auto en 2 euro per fiets: kinderen tot en met 12 jaar gra tis. Voor meer informatie: Henk Meuleman, telefoon 0573- 421297. Of op www.toeristen- belanglaren.nl. Martijn Paalman wordt een grote kanshebber tijdens de triatlon in Holten, (foto: Johan Bolink) RIJSSEN - De dertiende Roba Triatlon was een geslaagd fes tijn. Hoewel het er zaterdag morgen even op leek dat het weer flink roet in het eten zou gooien, klaarde het na enige tijd toch op en hadden de atle ten verder op de dag geen hin der van regen of zon. In ver band met de weersomstandig heden werd 's morgens de start van de trio's een half uur worden uitgesteld. Maar ge lukkig waaide het onweer snel over en werd er alsnog gestart. Bij het Trio Teamtriatlon werd het trio Fanatici met Martin Dommerholt, Remco Veldhuis en Jan Roosink eerste in een tijd van 1.48.24. Tweede werd het team Krokieh van Monique Kroeze, Raymond Kienhuis en Bert-Jan Haarkamp in 1.50.13. The Bloopers met Hanneke Ver hoeven, Gerrit Lohuis en Jan P. Sanderman eindigde als derde. Tweeënveertig teams versche nen aan de start. De kwart triat lon werd gewonnen door Edwin Ophof uit Raalte in 1.51.15. Tweede werd Dennis Schutten uit Wierden in 1.52.26. De eer ste Rijssenaar kwam als negende binnen: Martijn Schutteman. Jan Manenschijn uit Holten won de sprint triatlon in 055.33. De eer ste Wierdenaar, Ferrie de Roo, eindigde als achtste. Harmen van Brussel, die als eerste Rijs senaar over de streep kwam, werd tiende. HOLTEN - Rijvereniging De Bergruiters houdt vrijdag 8 en zaterdag 9 juli haar jaarlijkse Concours Hippique op het paardensportterrein De Bor- keld tussen de Borkeldsweg en de Winkelbergweg. Er wordt vrijdag in de namiddag gesprongen in de klassen BB (een rubriek voor jonge paarden) en B. Tevens zullen er dressuur- proeven verreden worden in de klassen B. LI en L2. Ook com binaties die Zl- en Z2-dressuur rijden zullen die avond starten. Het programma begint om 17.00 uur. Op zaterdag wordt er, behalve de gewone wedstrijd, ook ge streden om de titel Kringkam pioen van de Kring Reggedal. Elke klasse krijgt een eigen Kringkampioen. Dit Kampioenschap zal tevens de selectie zijn voor de Regio kampioenschappen, die half au gustus in Vollenhoven gehouden worden. Bij de Kring Reggedal zijn veer tien verenigingen aangesloten. Met de vier andere kringen in Overijssel vormt Kring Regge dal de Regio Overijssel van de KNHS (Koninklijke Nederland se Hippische Sportfederatie). Zaterdagochtend wordt begon nen met het B-springen. Hierin opgenomen is het Kringkam pioenschap B-springen. Ook worden in het ochtendpro gramma de B-, LI-, Ml - en M2- dressuurproeven verreden. De Ml- en M2-ringen leveren de HOLTEN - Leden van pony club de Bergruitertjes wisten op diverse concoursen in juni prijzen binnen te halen. In Averlo wist Aleid Groene- woudt met Ledy H een eerste en een tweede prijs te halen in de L2-dressuur categorie E. In Broekland werd Emmalie den Heijer derde met Klarissa in de Ml-dressuur categorie D/ E en wist ze met King Kay beslag te leggen op de vierde plaats in de M1 -dressuur en een vierde in het B-springen categorie D. Haaksbergen leverde prijzen op voor Beau Barvelink met Moon light werd ze in het klassieke L- springen categorie E eerste en wist ze in het progressief een tweede prijs in de wacht te sle pen. Kim Hietbrink wist met Shakira een vijfde prijs te beha len in het B-springen categorie C in Heeten. Angela van Lies en No soubt Sharon behaalden een tweede prijs in het progressief springen categorie D klasse Z, Marylou Holleman en Silke legden beslag op de eerste prijs in het ZZ- springen en Ulrike Oostervelt werd met Guranja F tweede in de L2-dressuur categorie Dl E. HOLTEN - De duiven van de Bergvliegers vlogen afgelopen zaterdag een eendaagse fond- vlucht. De 73 duiven van de Bergvlie gers werden om 7.30 uur gelost in het Franse Bourges (650 kilo meter). Met een wind uit noor delijke richtingen lag de snel heid niet zo hoog. A. Kaspers had als eerste een duif terug om 17.00.23 uur. Dit leverde een snelheid op van 68.2 kilometer per uur. Om 18.12 uur was een kwart van de duiven terug en werd het concours gesloten. De eerste tien plaatsen werden als volgt verdeeld: 1-2-7-9 A. Kas pers, 3-4-6-8-10 J.G.J. Wiggers, •5 H. Jansen. eerste dressuur-Kringkampioe- nen. In de middag doen alle dressuur- ringen mee aan het Kringkam pioenschap. De deelnemers ko men dan uit in de klassen B. LI en L2. Voor het springen staat de L. M en Z op het programma. Ook de L- en het M-springen is onderdeel van het Kringkam pioenschap. Het ochtendprogramma begint om 8.30 uur en het middagpro gramma om 13.00 uur voor het L-springen en 13.30 uur voor de dressu urrubri eken In totaal zullen zo'n 650 combi naties beide dagen laten zien op welk niveau zij zich met hun sport bezighouden. Toeschouwers zijn van harte welkom en de toegang is vrij. HOLTEN - Een atletiekwed strijd voor de Holtense G-atle ten wordt zaterdag 9 juli ge houden op Meermanskamp. Iedereen is welkom om ze aan te moedigen. Het is een wedstrijd alleen voor de eigen atleten. Zij willen graag eens laten zien wat ze kunnen en willen ook proberen of er nog clubrecords kunnen worden ver beterd. Waarschijnlijk gaat dat wel lukken, want de afgelopen winterperiode zijn er wat veran deringen geweest in het ledenbe stand. De wedstrijd begint om 13.30 uur en rond 16.15 uur worden de prijzen uitgereikt. HOLTEN - Mede gezien de grote belangstelling in de afge lopen jaren, houdt MAC de Holterberg zondag 10 juli een fietstocht. Het is een recreatie ve tocht voor iedereen, jong en oud, zowel voor leden als niet- leden. De route gaat over rus tige en goed berijdbare bin nenwegen en mooie Fietspa den. De route, ongeveer 40 kilome ter, gaat in zuidelijke richting: Markelo, Stokkum. langs het Twentekanaal en dan over de Herikerberg en Friezenbeg terug naar het MAC-clubhuis 't Stuur- huus. Onderweg zijn verschil lende stops: koffiestop, een stop met broodje gezond en een thee pauze. De knapzak hoeft dus niet mee Er kan worden gestart tussen 10.00 en 12.30 uur vanaf het MAC-clubhuis 't Stuurhuus, Beusebergerweg 37 in Holten (telefoon 0548-364716), alwaar ook de finish is. Voor meer in lichtingen: Ep Krikkink, tele foon 0572-321230 of Herman ter Huurne, telefoon 0548- 362405. NIJVERDAL - In het bezoe kerscentrum van Staatsbosbe heer wordt zaterdag 9 juli tus sen 14.00 en 16.30 uur een in loopworkshop b(l)oeiende na tuur gehouden. Aanmelden is niet nodig en deelname is gra tis. De workshop wordt geor ganiseerd in samenwerking met A. Vogel, producent van natuurgeneesmiddelen. Tijdens deze inloopworkshop krijgt men antwoord op allerlei vragen uit de b(l)oeiende natuur. Voor meer informatie telefoon 0548-612711.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 7