Ondanks warmte, zit heel Dijkerhoek bij DAT Revue Stimmungsmacher: 'Diekerhooks Fees is feest maken met elkaar' Muziekfestival voor iedereen: Grosrock Zomerfeest Kakelbont Postkantoor verhuist naar pand achter Foto Ten Velde Minder fraude in gemeente Bezuinigingen treffen bieb Subsidie voor jumelage Fietstochten door natuur Schennispleger opgepakt Controle sluipverkeer Aanrijding met doorrijding Auto's staan in de weg Expositie Ruud Bartlema Fietstocht door mooie natuur Donderdag 30 juni 2005 Holtens Nieuwsblad HOLTEN - Het jaarlijkse zomerfeest van kinderdagverblijf Kakelbont werd afgelopen zaterdag 25 juni gehouden. Het thema dit jaar was met prinsen en prinsessen. Het hele dag verblijf werd omgetoverd tot een kasteel. De jongens hadden zwaarden en schilden gemaakt en de meisjes kroontjes en tover stafjes. Bijna iedereen was verkleed als prins of prinses ook waren er weer vele leuke spelletjes voor de kinderen, (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Het Postkantoor aan de Gaardenstraat 37 in Hol ten gaat verhuizen. Vanaf donderdag 14 juli kunnen de klan ten terecht in het nieuwe postkantoor tegenover Albert Heijn YYansink aan de Dorpsstraat 17. Het assortiment blijft onge wijzigd. Het postkantoor aan de Gaardenstraat is dinsdag 12 juli voor het laatst geopend. Hoewel de locatie wijzigt, blijft het assortiment gelijk en is het te vens overzichtelijk gepresenteerd. Bovendien heeft het nieuwe postkantoor een frisse, eigentijdse uitstraling. De Giromaat ver huist ook naar de nieuwe vestiging aan de Dorpsstraat 17 en is vanaf 14 juli weer beschikbaar. De postbussen verhuizen ook mee. De postbushouders zijn hierover apart geïnformeerd. Woensdag 13 juli is de verhuisdag van het postkantoor'en worden klanten doorv erw ezen naar de vestiging Rijssen. De verhuizing van het postkantoor is onderdeel van het vestigin- genbeleid van Postkantoren BV. Deze verhuizing is het gevolg van diverse marktontwikkelingen die ertoe hebben geleid dat het aantal handelingen op het postkantoor de laatste jaren sterk is te ruggelopen. Zo regelen klanten van TPG Post hun postzaken steeds vaker op een andere manier. Ze kopen bijvoorbeeld postzegels in de supermarkt of bestellen TPG Postproducten en -diensten via Internet. Ook klanten van de Postbank zijn steeds meer gebruik gaan maken van alternatieven, zoals geldautomaten, elektronisch bankieren en de Girofoon. Hierdoor is ook het aantal handelingen op het postkantoor sterk teruggelopen, waardoor het niet meer mogelijk is om het open te houden. (Vervolg van voorpagina) RIJSSEN - Er zijn achttien door de sociale recherche fraude zaken afgesloten, waarvan er zeven geleid hebben tot daad werkelijke constatering van fraude. Hiermee is een bedrag ge moeid van 24.670,51 euro. Waarschijnlijk zijn deze achttien aangemelde zaken via het CBS geautomatiseerd aangeleverd voor de Kernkaart. Dit geeft een vertekend beeld. Er is sprake van zeven fraudeconstateringen. Er zijn in 2004 totaal 72 vorderingen opgeboekt in de debiteuren administratie. Waarschijnlijk zijn al deze nieuwe vorderingen via een geautomatiseerde bestandsuitwisseling via het CBS aan de Kernkaart doorgegeven. Dit geeft een fout beeld, omdat 72 vorde ringen worden veroorzaakt door 58 personen: niet al deze vorde ringen een gevolg van fraude zijn; in 2004 een inhaalslag heeft plaats gevonden die terugloopt tot 2002. Dit, omdat er achterstand was in het afhandelen van signalen uit het Inlichtingenbureau en er achterstand was bij terugvorderings zaken. Door de inhaalslag in 2004 zijn er verhoudingsgewijs veel vorderingen opgeboekt in de debiteurenadministratie. Er ontstaat een vertekent beeld. De gemeente was verrast over de publicatie op de Kernkaart. Bij benadering is onderzocht wat het werkelijke percentage fraudege vallen over 2004 zou moeten zijn. Uitgaande van het werkelijk aantal fraudezaken sociale recherche; inschatting van het aantal vorderingen vanwege geconstateerde fraude; inschatting van de extra vorderingen in 2004 door een inhaalslag. Op grond van het bovenstaande gaat de gemeente ervan uit dat het aantal geconstateerde fraudegevallen ten opzichte van het klan tenbestand rond 10 procent zal zijn over het jaar 2004. Dit bete kent dat er geen grote afwijking is ten opzichte van de regioge meenten. Naast de gegevens over fraude zijn ook andere gegevens niet juist weergegeven. De afdeling Publiekszaken van de gemeente onder neemt actie om zo snel mogelijk de gegevens op de Kernkaart be trouwbaar te maken. HOLTEN - De Openbare Bibliotheek Rijssen-Holten zal de komende jaren aanzienlijk minder subsidie van de gemeente ontvangen dan tot nu toe. Dit zal, tot grote spijt van directie en bestuur, directe gevolgen hebben voor de dienstverlening. Op korte termijn zullen de gemeente en de bibliotheek een bud getcontract afsluiten voor de jaren 2005-'08. Hierin legt de ge meente de bibliotheek ieder jaar een bezuiniging op van 34.425 euro. In totaal een bedrag van 137.700 euro. Het spreekt voor zich dat dit niet zonder gevolgen kan blijven Vanaf 1 september zal de bibliotheek in Rijssen op de maandag avond niet meer geopend zijn. Na de zomerperiode van 25 juli tot en met 20 augustus), waarin beperkte openingstijden gelden, zal de bibliotheek in Holten op de donderdagmiddag haar deuren ge sloten moeten houden. De bezuinigingen hebben ook gevolgen voor de collectievorming en het onderhoud van de gebouwen. Bovendien zullen de contri butie bedragen de komende jaren geleidelijk stijgen. DIJKERHOEK - Na een dag waarop de mussen bijna van het dak vielen, toog zo onge veer de ganse bevolking vori ge week vrijdagavond naar de feesttent om te kijken naar wat toneelgroep DAT hen dit jaar zou voorschotelen in de Rijssen-Holten - Burgemees ter en wethouders stemmen in met een budgetsubsidie voor de Stichting Jumelage Rijs sen-Holten. Die subsidie gaat dit jaar nog in. Vooruitlopend daarop, wil het college de stichting een subsi die toekennen van 3.000 euro voor de aanloopkosten. Onder voorwaarde dat de ge meenteraad akkoord gaat, krijgt de stichting van 2006 tot en met 2009 jaarlijks een maximaal 5.000 euro per jaar. revue DAT lög d'r neet um- me! En vooral: om te horen wie er nu weer allemaal over de tong zou den gaan. Natuurlijk waren er dat velen, en uit alle windstreken van Dijkerhoek. Ook werden er bepaalde figuren 'neergezet', Dijkerhoekse type tjes. meteen herkenbaar voor het publiek. Wonder boven wonder bleef de politiek, het locale bestuur van Rijssen-Holten deze keer be hoorlijk buiten schot. Waarschijnlijk hadden de Dij kerhoekers dit jaar niet veel te klagen over de locale overheid. Die 'overheid' werd overigens op deze avond vertegenwoor digd door burgemeester Koele- wijn en wethouder Ter Schure die het hele programma met zang, dans en sketches volgden, ook al was het snikheet in de tent. Die hitte was voor de organisatie aanleiding om een extra pauze in te lassen en daarna weer vrolijk verder te gaan. eer, Dijkerhoek genoot van de DAT Revue, (foto: Johan Bolink) DIJKERHOEK - De nieuwe Klup 53-tent bij het Dijker- hoeks Feest, dat afgelopen weekend werd gehouden, blijkt een grote hit te zijn. Ie dereen is erg lovend over de nieuwe opzet: een grote tent voor jongeren met daarin op tredens van de Alpha Show band en de Reeperbahner Stimmungsmacher en een klei ne tent voor de ouderen met jaren zeventig muziek. Alhoe wel, ouderen? Voorin het ten tje stonden vele jongeren mee te zwingen op muziek van de Rolling Stones, Abba en Bo- ney-M. Het merendeel van de zaterdag avond zat de Klup 53-tent, ge noemd naar de legendarische soos bij Bonte Paard, behoorlijk vol. Je moest je soms echt naar voren werken, om een beetje in de buurt van de dj's te komen. Dj's van weleer: Tonny Haan en Eddy Reterink stonden achter de draaitafel echt vinyl te draaien. Later op de avond kwam Krijn Torringa hen versterken met cd's uit de oude doos. Een stuk grijzer geworden, maar beslist niet minder radioman. Zijn stem haal je uit duizenden. De sfeer in de tent krijgen, lukte het hem goed. Zowel jong als oud stond te dansen op onder meer Paradise by the dashboard light van Meat Loaf en Boney M met Daddy Cool. Krijn had na melijk een jongen zien lopen met een T-shirt aan waarop Dad dy Cool stond gedrukt. In de hoofdtent stond afwisse lend de Alpha Showband en de Reeperbahner Stimmungsma cher bekende hits te spelen. Zo als de naam het al doet vermoe den, deed de Dijkerhoekse Ree perbahner dat in het Duits. Zo kreeg het publiek een complete Duitse vertaling van het André Hazes nummer Geef mij je angst. Maar ook Duitse schla gers als Major Tom (völlig los gelost) kwamen voorbij. Geheel in stijl, leren pakken en bijbeho rende pet, stonden de bandleden onder leiding van Hens Jansen op het podium. Hens: 'Dieker- hook olé, Diekerhook olé!' De bezoekers zongen meteen mee. 'Diekerhooks Fees: is feest ma ken met elkaar'. En dat lukte be hoorlijk goed. Aan de zijkant van de tent lieten vooral tieners een gratis 'tatoe age' zetten. Geen echte, maar eentje geschilderd met verf en een penseel. Een bodypainter had enkele voorbeeldkaarten meegenomen waar bezoekers een keuze uit konden maken. Daarna werd het symbool op een eigen gekozen plek op het li chaam geschilderd. Velen lieten het op de bovenarm zetten, maar anderen kozen voor de rug, buik of zelfs op het hoofd. Een glit terspray eroverheen en het kunstwerkje was klaar. Met een spiegeltje liet de bodypainter het resultaat zien. Als afsluiter maakte hij er nog een digitale foto van. Een meisje schrok daar een beetje van en draaide haar hoofd weg, omdat ze eigenlijk toch liever niet op de foto wilde. Buiten draaide vooral de auto scooters goede uren en gingen de geroosterde karbonades en gebakken kibbeling als warme broodjes over de toonbank. De zondagmiddag stond in het teken van het familiefeest. Nu waren er complete gezinnen te vinden. Van baby tot opa en oma. De brunch voor de vroege vo gels stond rond twaalven klaar in de tent. Daarna nam de band Cadillac het over. Meteen bij de eerste tonen had deze groep het publiek te 'pakken'. Met de vele aanstekelijke jaren zeventig hits, leek het even op de Klup 53-tent van de avond ervoor. Maar nu in de hoofdtent met een live band. Kinderen liepen achter elkaar aan met waterpistolen, terwijl hun ouders zaten te dansen. De Ontbijtclub was weer verkleed aanwezig, terwijl andere vrien denclubjes rondom hun eigen meegebrachte stamtafels bier stonden te drinken. Buiten de tent was vooral voor de kinderen veel te doen. Lucht kussens, niet echt om op te springen maar om op te klaute ren en doorheen te kruipen. En een immens groot exemplaar met ertussenin twee lange meta len pijpen. Deelnemers zaten met een kabel aan de bovenste vast, terwijl ze over de onderste moesten proberen te lopen zon der eraf te vallen. En dat op een afstand van enkele meters hoog te. Een mooi onderdeel was het schapen drijven met honden. In Groot-Brittannië en Ierland is. het gebruikelijk, maar de scha pendrijver vond het ook zeer ge schikt voor de Dijkerhoekse boeren. 'De meesten hebben er niet echt veel vertrouwen in om het door een hond te laten doen, maar het scheelt je echt zoveel meters lopen per dag. Hoe vaak gebeurt het niet dat je steeds de laatste koeien met een stok uit de wei moet halen? Met een ge trainde hond scheelt dat echt een stuk'. En dat het een behoorlijk stuk scheelt, liet hij met een de- De 'paus' bracht een bezoekje aan Dijkerhoek tijdens de optocht, (foto's: Johan Bolink) monstratie zien. Met wat fluiten tussen de tanden en wat Engelse commando's liet hij de honden precies doen wat hij wilde. Keu rig kwamen de schapen terecht waar hij ze wilde hebben. 'Het is helemaal niet moeilijk om een hond dat te leren. Als je een hond, zeg tien keer, naar bene den drukt om hem te laten liggen en daar meteen een bepaalde fluittoon bij maakt, dan doet hij het de volgende keren uit zich zelf als hij die fluittoon hoort'. Het resultaat mag er zijn en ge zien de gelaatsuitdrukkingen van de hond, had deze er zelf be hoorlijk plezier in. Het jachtin stinct kwam duidelijk bovendrij ven. De Klup 53-tent was die zondagmiddag omgedoopt tot videoscherm. Binnenin werden foto's van de legendarische Dij kerhoekse soos getoond, met daaromheen de mogelijkheid om brommers te kieken. En dan de ze keer letterlijk, want enkele oude Sündapps stonden te glim men in de tent. Nadat Cadillac de laatste tonen in de grote tent liet wegvloeien, kwam Hens Jansen op het idee om de Klup 53-tent 'in te lijven' voor een afterparty. Hij nam daarvoor plaats achter de draai tafel en zorgde ervoor dat de nog aanwezige bezoekers even een borreltje na konden blijven zit ten. Of wel in de tent of lekker buiten in het zonnetje aan de ve le tafeltjes. Voorzitter van de feestcommis sie Johan Wiersma, stelde zich zeer tevreden met deze editie van het Dijkerhoeks Feest. Zijn ccn na laatste jaar is zeker een hoogtepunt. Misschien dat hij er volgend jaar nog een klein schepje bovenop kan doen en zo zijn ambtstermijn met een piek kan afsluiten. Velen haalden een nat pak tijdens de waterspelletjes. OKKENBROEK - Een festival met muziek voor iedereen, waar jong en oud zich prettig voelt en waar een lekker, onge dwongen sfeertje hangt. Dat staat de organisatie van Gros- rock op 't Hooge Velt in Ok- kenbroek voor ogen. Gewoon in en uit kunnen lopen, zonder dat je diep in de buidel moet tasten want de entree is gratis. Een vijftal bands met in elke band een Okkenbroekse verte genwoordiging zal zondag 3 juli van 15.00 tot 20.00 uur belange loos optreden, omdat ze allemaal enthousiast zijn over het festi val. De genres zijn zeer divers waardoor het publiek op alle mogelijke manieren kan worden bediend. Van rock, punkrock, death metal, tot Hollands en zelfs tussendoor een saxofoon solo. Het festival begint om 15.00 uur en eindigt rond 20.00 uur en wordt gehouden op het terrein achter dorpshuis Ons Centrum in Okkenbroek. Bij slecht weer wordt het muzikale evenement afgeblazen. Jan Steegink en Sjon Rodijk, het duo Vanalleswat, speelt inder daad van alles wat en weet de stemming er in te brengen. Ze gooien er zich helemaal in. Al een aantal jaren treden zij samen op en kunnen de boel behoorlijk op z'n kop zetten. Ze zijn op ve le feesten in de omgeving ver trouwde gezichten en staan ga rant voor veel gezelligheid. On der meer tijdens de afterparty bij de revue in Dijkerhoek, vorige week was Vanalleswat de grote gangmaker. Een punkrockband die in maart 2004 voor het eerst optrad maar toen nog onder de naam Unk nown. Zo unknown zijn ze on dertussen niet meer, want ze hebben er al vele optredens op zitten. onder meer met Kerstrock in De Wippert. De bezetting be staat uit Erjan Hollcgien, gitaar; Mike Meidenkamp, basgitaar; Gcrwin Boode, drums en Ernst Jan Nijkamp, zang. Badjas brengt covers van Ramoons, Motorhead en Sexpistols, bij voorbeeld,maar ook van origine rustige rocknummers die over goten worden met een pittig punksausje. Bezetting van Morbis Exire: Bas Evers, gitaar; Mathijs de Haan, zang, gitaar; Ton van As, tweede zang en basgitaar; Ludo Uunk, drums. Een metalband die sinds 2002 bezig is met de productie van eigen nummers in de stijl die ze zelf het liefst omschrijven als brutal metal. Een combinatie van grindcore en death metal. Hun repertoire bestaat uit eigen nummers. Rubbur bestaat uit Menno Nij kamp, gitaar en vocals; Anton de Vent, drums; Hans Veltkamp, basgitaar; Rob Verbeek, zang. Rubbur bestaat al een aantal ja ren maar komt op dit festival met een deels nieuwe bezetting. Rockcovers in een stevige sound heeft hun voorkeur. De band is in voor originele optredens en schuwt een tour met tractor en wagen door de regio niet. Anyway: Herman, zang/ gitaar; Erik-Jan, drums; Wopke, toetse nist en Lex, gitaar. Anyway speelt al jaren met el kaar en de leden zijn dan ook goed op elkaar ingespeeld. Ze brengen nummers in een zeer di vers repertoire, van bijvoorbeeld Elvis tot en met Blof. Voor elk wat wils en graag geziene muzi kanten op bruiloften en partijen, maar ook voor degene die van luisterliedjes houdt heeft Any way veel te bieden. Tussen de bedrijven door treedt de Zingende Barman op en zorgt Chantal Oosterveld met haar saxofoon voor weer net even iets anders. De techniek is in handen van dj Bertus Oosterveld. MARKELO - IVN-Markelo houdt in de zomermaanden ju li en augustus dinsdagmiddag- fietstochten. De start is om 13.30 uur vanaf VVV-Markelo aan de Goorseweg 1. Belangstellenden kunnen 5, 12, 19, 26 juli en 2, 9, 16, 23 en 30 augustus genieten van de mooie natuur in de omgeving. Gidsen vertellen veel wetenswaardighe den en leiden de fietsers over weggetjes leiden die zij zelf niet zouden hebben ontdekt. De lengte van de fietstochten is ongeveer 25 kilometer en de fietssnelheid bedraagt ongeveer 15 kilometer per uur. Halverwege is er een rustpauze, waarbij er gelegenheid is om een consumptie te gebruiken. HOLTEN - De schennispleger die zich de afgelopen weken ophield in Rijssen-Holten is via een getuige bekend gewor den. Het bleek te gaan om 23-jarige man uit Nijverdal. Deze heeft een bekennende verklaring bij de politie afgelegd. Er zal con tact gelegd worden met de hulp verlening en een proces-verbaal zal worden opgemaakt. HOLTEN - Er werd donder dagmorgen 23 juni een ver keerscontrole gehouden op de Lichtenbergerweg. Dit in verband met de gesloten verklaring. In totaal werden vijf bekeuringen uitgeschreven. HOLTEN - Er vond donder dag 23 juni een aanrijding met doorrijding plaats op de krui sing Rijssenseweg/ Markelose- weg in Holten. Dc kentekenplaat van de door gereden partij bleef op de plaats van het ongeval achter. De te- naamgestelde bleek een 55-jari- ge Holtenaar te zijn. Bij zijn woning werd de auto aangetroffen, zodat de 55-jarige kon worden aangehouden. Hij bleek tevens te veel alcohol gedronken te hebben en zijn au to was niet verzekerd. Er zal een proces-verbaal tegen hem wor den opgemaakt. HOLTEN - Bij het zwembad aan de Landuwerweg werd vrijdag 24 juni geconstateerd dat zo'n vijftien personen auto's fout geparkeerd ston den. Hierdoor bleef daar maar een smalle doorgang over. Nadat bij het zwembad omge roepen was dat men een kwartier de tijd had om de auto's weg te halen, bleven er twee auto's staan die bekeurd werden. OKKENBROEK - Wie nog graag de expositie van kunst schilder en predikant Ruud Bartlema wil bekijken heeft daar zondag van 11.00 tot 17.00 uur de tijd voor. Bartlema exposeert in de dorps kerk met een vijftiental werken gebaseerd op bijbelverhalen en - teksten. Ook zijn er kaarten en boekjes te koop. De kunstschilder, predikant te Soest, heeft zijn expositie inge richt op uitnodiging van de eeuwfeestcommissie die het hele seizoen door een zeer gevarieerd programma organiseerde in het kader van het honderd jarig be staan van de Dorpskerk. De expositie van deze in Okken broek geboren kunstenaar vormt het sluitstuk daarvan. Okkenbroek - Bij dorpshuis Ons Centrum kan men van 11.00 tot 13.00 uur inschrijven om mee te doen aan een fiets tocht. Deze is uitgezet door de EVO door de prachtige omgeving. Men kan kiezen uit 15, 35 en 50 kilometer. De kosten bedragen 3 euro per persoon.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 6