Start nieuwbouw College kiest niet voor Socuwe maar extern bureau Elixer \f> Enkco Holten op Vletgaarsmaten H Holtens Nieuwsblad 'Moet je de gordel niet om?' HMV viert jubileum met Gelders Fanfare Orkest Werkzaamheden aan gymlokaal Tuinstraat Gymlokaal Tuinstraat definitief onderkomen jongeren Spaarpot voor Alexia DAT KAN! OPEN DAG Nieuwstip Weekendweer Verderop in deze krant vindt u nieuws en informatie over uw provincie. mde Overijssel Geen hoge sociale fraude in gemeente Rijssen-Holten Dorothy van TV Oost maakt opnamen bij Bikerent Holtens Donderdag 30 juni 2QQ5 Redact c Q54S - 59737Ö Advertentie: Ö54S - 597351 Holtens.Nteuwsblad@wf»k.wegener.nl Abonnementsprijs <7 46.40 Losse nummers 0.? 15 Inlcveradres: Blokker Van de Maat Pagina 3 De Holtense Muziek Vereni ging bestaat zestig jaar. Of eigenlijk zelfs honderd jaar. Tijd voor een jaarlang feest. Pagina 6 De nieuwe Klup 53-tcnt bij het Dijkerhoeks Feest blijkt een hit te zijn. Veel lovende woorden klonken er afgelo- pen weekend. Pagina 7 Erik Davids start zondag bij de Grand Prix op de Heriker- berg in de MX3-klasse. Hij hoopt op punten. RIJSSEN-HOLTEN - De ge meente Rijssen-Holten stuurt een zilveren Nijntje spaarpot als geboortecadeau naar prin ses Alexia. HOLTEN - Henrie Vukkink van Bikerent Holten ontving afgelopen dinsdag Dorothy van TV Oost. Zij kwam ander half uur opnamen maken over de vele activiteiten die Bike rent organiseert. Hiervan is vrijdag 1 juli om 18.21 uur acht minuten van terug te zien in het programma Weer Week end. Buiten de midgetgolfbaan op de Holterberg, kent Bikerent nog vele andere sportieve activiteiten. Kanovaren bijvoorbeeld. Met haar cameraploeg stond Dorothy dinsdagochtend aan de rand van de Schipbeek, waar Henrie uitleg gaf. Natuurlijk waren er demonstraties en werd met de kano gevaren. Ook waagde Doro thy zich aan een steile klimwand. Het programma wordt vrijdag om het uur herhaald. Voor meer informatie over Bikerent: www.bikerentholten.nl (foto: Sander Scheperman) Alle Holtense jongeren kunnen straks binnenlopen in het pand Scheperman) HOLTEN - De Holtense Mu ziek Vereniging komt met een sprankelend jubileumpro gramma. Onder meer komt zaterdag 2 juli het Gelders Fanfare Orkest naar de ge meente. Niet naar Holten, al had de HMV dat wel graag ge wild. Het Gelders Fanfare Or kest moet, omdat er in Holten geen geschikte accommodatie te vinden was, noodgedwon gen uitwijken naar het Park gebouw in Rijssen. En daar heeft de HMV eigenlijk geen goede herinneringen aan. ,,We hebben een keer eerder in het Parkgebouw een concert ge geven, en toen zaten we alleen in een leeg gebouw. Her en der zat nog een groepje familieleden. Het Gelders Fanfare Orkest is een heel goed orkest en dat wil len we niet buiten neerzetten, vandaar toch maar weer het Parkgebouw. We hopen wel dal de Holtenaren deze keer niet uit blijven, dat we deze keer een volle zaal trekken daar." Van het Gelders Fanfare Orkest is een tienjarige jongen lid, die op speciaal verzoek deze zaterdag avond een trombonesolo ver zorgt. ..Hij is hartstikke goed", weet Voordes. „Iemand van HMV wist dat hij lid was'en bel de zijn ouders op of hij op mocht Advertentie Speel mee en win een reis voor twee personen naar Egypte zandsculptuur OVTOtR KIT oodï cams Park Berg&Bos Apeldoorn Lees hier alles over op: www.zandsculptuurapeldoorn.nl treden. En nu doet hij mee." Het concert begint om 20.00 uur. De entree bedraagt 10 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar via telefoon 0548-366555, of vrijdagmiddag 1 juli van 14.00 tot 16.00 uur in het Parkgebouw. Voordes grijpt de gelegenheid aan om nog eens nadrukkelijk te pleiten voor een grote zaal in het Kulturhus Holten. „Het is bittere noodzaak. Die grote zaal moet er komen. Wat is nu een Kulturhus zonder grote zaal? Dat is net als een voetbalvereniging zonder hoofdveld en als een gemeente zonder gemeentehuis. Zoiets mag nooit een sluitpost zijn op de gemeentebegroting! Holten heeft gewoon zo'n grote zaal no dig!" Advertentie Ooit wel eens aan de andere kant van de toonbank willen kijken? op zondag 3 juli a.s. bij slagerij Kastelein in Diepenheim ^van 12.00-17.00 uur^ Holten - Het gymlokaal in de Tuinstraat wordt als het aan het college ligt definitief het tijdelijk onderkomen voor de Holtense jongeren. Burge meester en wethouders kiezen ervoor om het jongerenwerk in aan de Tuinstraat te laten leiden door een jongerenwer ker van een extern bureau, en niet door de Stichting Socuwe. In eerste instantie was het de be doeling dat zowel Socuwe met haar jongerenwerk en de groep Holtense jongeren met de jonge renwerker van Elixer in de ac commodatie aan de Tuinstraat terecht konden. „De locatie zou den ze samen moeten runnen. Ie dere groep zou er bijvoorbeeld twee dagen gebruik van kunnen maken", stelde wethouder H. ter Keurst. „In de komende jaren zou dan toe gegroeid kunnen worden naar een gezamenlijk al gemeen jongerenwerk in Hol ten." In april/ mei werd hierover zo wel met Socuwe als Elixer over leg gevoerd. Hoewel het er eerst op leek dat deze opzet ook de in stemming Socuwe had, bleek dat toch niet zo te zijn. Ter Keurst: „Socuwe wilde wel wat voor de gemeente betekenen, maar op hun voorwaarden en wilde geen twee kapiteins op één schip." Het college koos daarop voor Elixer. „Twintig procent van de jongeren om wie het gaat loopt bij Socuwe; tach tig procent staat op straat en daarvoor zet de jongerenwerker zich in. Onze insteek is om voor zoveel mogelijk jongeren zoveel mogelijk betekenen. En alle Holtense jongeren kunnen bin- HOLTEN - Het gymlokaal in de Tuinstraat is nog in gebruik tot eind juli. Daarna moet er n en lop'en in het pand aan de Tuinstraat", zo benadrukte hij. De gemeente gaf eerst de voor keur aan het opvangen van de twee groepen jongeren op ver schillende avonden en begeleidt door twee jongerenwerkers: één vanuit Socuwe en één via Elixer. De groepen jongeren waar het om gaat, zijn ook verschillend. Ter Keurst vertelt dat de groep vanuit Socuwe een 'doorstroom- groep' is vanuit het tienerwerk. De andere groep bestaat uit zo genaamde hangjongeren, zes- ticnplussers. „De bedoeling was nog een aantal dingen gebeu ren, zoals het overbrengen van een deel van de sport- en spel materialen naar de nieuwe sporthal. Als de bouwvergunning er is, kan een bouwbedrijf er in om de noodzakelijke werkzaamheden te verrichten. Daarvoor zijn de weken 35 en 36 gepland. Vervolgens, kunnen de jongeren, onder begeleiding van de jonge renwerker, zelf de ruimte naar eigen inzicht inrichten. De gemeente stelt hiervoor een bijdrage beschikbaar. de groepen en visies van beide organisaties naar elkaar toe te la ten groeien, zodat het mogelijk was uiteindelijk in de Liezen- boerderij 'samen onder één dak' te kunnen met begeleiding van één jongerenwerker", aldus Ter Keurst. Het bestuur van de Stichting Socuwe nam echter eind juni het standpunt in dat ze niet wilde kiezen voor het wer ken met twee jongerenwerkers van twee verschillende instellin gen en voorzag teveel complica- HOLTEN - Door het minis terie van Sociale en Werkge legenheid is maandag 27 ju ni de Kernkaart Werk en Bijstand gepresenteerd. Het gaat om een internetsite waar per gemeente gegevens worden gepubliceerd over de uitvoering van de Wet Werk en Bijstand. Op de Kernkaart Werk en Bij stand \alt het extreem hoog aantal van negentig fraude gevallen op in de gemeente in 2004. De op de Kernkaart gepresen teerde gegevens over het jaar 2004 geven echter een ver keerd beeld van het aantal aan de Tuinstraat, (foto: Sander ties bij 'twee kapiteins op het schip'. Socuwe is van mening dat er gewerkt moet worden met één jongerenwerker vanuit één instelling. Door het uiteindelijke standpunt van Socuwe was de begeleiding door twee jongeren werkers niet langer een optie, maar moest de gemeente kiezen voor een jongerenwerker van één van beide instanties. Vol gens Ter Keurst hield Socuwe daarbij echter wel vast aan haar eigen visie en beleid met betrek fraudezaken. Het aantal frau dezaken op de Kernkaart wordt berekend door het aan tal in 2004 door de sociale re cherche afgesloten zaken, waarbij fraude is geconsta teerd en dit te vermeerderen met het aantal m 2004 in de debiteurenadministratie opge- boekte vorderingen vanwege geconstateerde fraude. Ter voorkoming van dubbeltelling worden daarbij door de socia le recherche gemelde fraude gevallen genegeerd. Ook wordt het aantal fraudezaken afgerond op tientallen en de fraudebedragen op duizendtal len. (Lees verder op pagina...) king tot het jongerenwerk, en die sluit, zo benadrukt Ter Keurst, niet aan bij de wensen van met name de groep hangjongeren: „Het verschil in visie en beleid was nu juist de reden om eerst te gaan voor twee jongerenwerkers van twee instellingen." Door in te gaan op het standpunt van So cuwe zou volgens de wethouder het gevaar blijven bestaan dat één van de beide groepen buiten de boot valt. Dus moest het college een keuze maken. Ter Keurst gaf aan dat daarbij rekening gehouden werd met het feit dat het ging om jon gerenwerk 16-plus, dat er speci fieke aandacht moet zijn voor de vermindering van overlast door hangjongeren. „En ook dat het niet de bedoeling is een voorzie ning te creëren voor een beperk te groep. Het jongerenwerk moet in principe openstaan voor alle jongeren." Het college koos voor de jongerenwerker van een extern bureau voor de periode van één jaar. Financieel betekende dit overi gens, dat de kostenraming kon worden bijgesteld en de geraam de kosten vallen nu binnen het beschikbare budget. Extra geld, zoals van tevoren berekend, is nu niet meer nodig. De spaarpot wordt vergezeld van de felicitaties van de ge- meente voor de ouders. Op de f spaarpot staat het logo van de gemeente Rijssen-Holten. Holten - Wie een nieuwstip heeft voor de redactie kan de ze (anoniem) doorgeven aan de redactie van het Holtens Nieuwsblad. Dit kan op de website www.holtensnieuws- blad.nl Daarnaast is het er mogelijk om een advertentie op te geven of j een abonnement af te sluiten op het Holtens Nieuwsblad. Natuurlijk is het ook mogelijk om uw mening over de krant j kenbaar te maken. Bijvoorbeeld wat zou u absoluut niet willen missen in de krant, wat moet zo snel mogelijk verdwijnen of wat had u anders verwacht. Eerst nog kans op een bui. Vrijdag kan er nog een bui vallen, verder is er geregeld zon. Temperatuur rond de 21.0 tot 22.0 graden. Zaterdag en zondag perioden met zon, afgewisseld door wat wolkenvelden kleine kans op buien. Zaterdag temperatuur van 23.0 tot 24.0 graden en zondag nog wat warmer met 24.0 tot 25.0 graden, aangename tempe- raturen voor ons klimaat. Weerman, Freddie Paalman provincie Als lezer van hel Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! i Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Geef dat ook eens W oonplaats: aan een ander door! J Telefoon: BON J Geeft als abonnee voor het Gebruik deze bon voor Holtens .\ieuwblad op: het opgeven van een nieuwe abonnee', Dhr./mevr.: Adres: Inzenden aan Holtens Nieuwsblad I Woonplaats: Postbus 692,1 Postcode: 7500 AR Enschedejeiefoon- j t.a.v. Service-afdeling 1 Bankrekening: Handtekening: €48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,95) D1JKERHOEK - Het Dijkerhoeks Feest werd afgelopen weekend gehouden. Een van de onderdelen op zaterdagmiddag was het tobbe- dansen. Met eigengemaakte tobbes gleden de deelnemers via een helling en een waterbak naar de bel. Flower with Power bijvoorbeeld. Met een bloemrozet om het hoofd en bloemetjes op de tobbe gleden de dames snel door het water. Vooral de simpelste bouwsels deden het goed. Zoals een halve sufplank. Binnen 7,3 seconden werd de bel geraakt. Of een plank met daarop een stoel gemonteerd. "Moetje de gordel niet om?", roept presentator Johan Wiersma gekscherend naar de deelnemer. Dit bleek niet nodig, want m 10,1 seconde gleed ie mooi naar de bel. (foto: Johan Bolink) HOLTEN - De bouw van het nieuwe pand van vleesprodu cent Enkco Holten gaat vrij dag 1 juli officieel van start. De eerste symbolische hande ling wordt verricht door bur gemeester B. Koelewijn van de gemeente Rijssen-Holten. Het nieuwe pand van Enkco wordt op een terrein van twee hectare gerealiseerd op de uit breidingslocatie van industrie terrein Vletgaarsmaten. Op deze plek worden de huidige vestigin gen van Rijssen en Apeldoorn samengevoegd. Enkco is producent van vlees en vervangende producten. De nieuwbouw bestaat uit een ver pakkingsbedrijf en een opslag en distributiecentrum. Het nieuwbouwplan is tot stand gekomen in bouwteamverband, waarbij bouwbedrijf Roosdom Tijhuis Rijssen de wensen van Enkco heeft vertaald naar een bouwkundig ontwerp, Roosdom Tijhuis is tevens het uitvoerend bouwbedrijf. De grondwerkzaamheden zijn inmiddels gestart. De nieuw bouw moet begin 2006 worden opgeleverd. Dan beschikt Enkco in Holten over twee vestigingen. De hoofdvestiging bevindt zich op industrieterrein De Kol. Daar is een verdere uitbreiding onmoge lijk. Die mogelijkheid bestaat wel op industrieterrein Vlet gaarsmaten. Enkco heeft daar een optie op nog eens drie hecta re grond. Daardoor kan de hoofdvestiging op termijn even eens naar Vletgaarsmaten ver huizen, zodat alle bedrijfsactivi teiten op één locatie geconcen treerd zijn. Dat is echter nog toekomstmu ziek. Voorlopig blijft de vesti ging op De Kol gehandhaafd. --.yf Vx* >-< r-B

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1