Ruim baan voor vitaliteit in Overijsselse kleine kernen! Welkom! Gezamenlijke aanpak tegen verdrinking Bekendmakingen verijssel Kort nieuws Zoekplaatje Provinciale Staten over de Perspectiefnota 2006 Overijssel, ril Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel Provincie Overijssel adres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 425 23 18 e-mail nieuwsredactie@prv-overijssel.nl www.prv-overijssel.nl zie ook de portal www.overijssel.nl Zwemwaterfolder 2005 is klaar Er gaat niets boven een frisse duik in koel water als het kwik boven de 20 a 25 graden komt. De provincie Overijssel heeft dertien plassen aangewezen die geschikt zijn om in te zwemmen. Haal of bestel de speciale zwem waterfolder bij de provincie, 038 425 23 46 of uw gemeente. De verruimde openingstijden van de sluizen van Blokzijl en Beukers bevallen zo goed, dat ook dit jaar de sluizen van 1 juli tot 1 september tussen de middag worden bediend. Uit de vele enthousiaste reacties van vaartoeristen bleek dit vorig seizoen al een schot in de roos De provincie Overijssel verruimde vorig jaar bij wijze van proef de ope ningstijden van de sluizen bij Blokzijl en Beukers in Noordwest-Overijssel. In juli en augustus draaiden deze ook al tussen 12.00 en 13.00 voor al het scheepvaartverkeer. De krappe openingstijden kwamen uit een eerdere enquete als een aan dachtspunt naar voren. Wachttijden bij sommige bruggen en sluizen lopen op tot twee uur. De wachten de en rondvarende schepen vormen hinder voor de passerende beroeps vaart en brengen de veiligheid in het geding. Geld voor verplaatsen risicobedrijven De provincie Overijssel wil tot 2010 ongeveer 8,5 miljoen euro investe ren in milieuveiligheid. Vooral de maatregelen die de inwoners van de provincie Overijssel beschermen tegen ongevallen met gevaarlijke stoffen staan hierbij centraal. Een deel van de investering, ruim 3 mil joen euro, stelt de provincie zelf beschikbaar voor het verplaatsen van risicovolle bedrijven die in en nabij woongebieden staan. Hiervoor is het Fonds Bedrijfsverplaatsingen Overijssel opgericht. Dit maakte gedeputeerde Rietkerk bekend tij dens de studiedag over het Besluit Externe Veiligheid Inrichtingen (BEVI) in Zwolle. Deze nieuwe wetgeving regelt de afstand tussen bedrijven met gevaarlijke stoffen (opslag of verwerking) en de kwetsbare objec ten, zoals woningen, ziekenhuizen, scholen en kantoren. Overijssel in oranjestemming Hare Majesteit de Koningin genoot zichtbaar van alle festiviteiten en activiteiten die Overijssel haar bood bij haar bezoek op 21 juni. De ont wikkeling van de Overijsselse econo mie in de periode 1980 - 2005 stond centraal tijdens het bezoek aan Staphorst, Rouveen en Zwolle. In Staphorst maakte de Koningin kennis met Dulasta Metaalbewer- kingsbedrijf BV. In Rouveen bezocht de Koningin het historische dorps plein en de familie Knoll-Poolman. In Zwolle werden bedrijventerrein Hessenpoort en het College van Gedeputeerde Staten met een bezoek vereerd. Het bezoek werd afgesloten met een rondvaart door de grachten met zicht op de actuele ontwikkelingen in de historische binnenstad en een kennismaking met het festival De Stad als Theater. Prijswinnaars kleurwedstrijd Dag van Overijssel bekend Voor de bijna 5000 bezoekers bood de 'Dag van Overijssel' een groot aantal leuke en interessante activitei ten om te bekijken, te doen en te beleven. Op tien verschillende loca ties liet het provinciebestuur zien dat de provincie dichter bij de woon- en werkomgeving van haar inwoners staat dan gedacht. Tijdens de 'Dag van Overijssel' werd er ook een kleurwedstrijd georgani seerd. Uit de ruim 250 inzendingen heeft gedeputeerde Gert Ranter zes hoofdprijswinnaars en twintig poe delprijswinnaars getrokken. De namen van de 26 prijswinnaars en de zes winnende kleurplaten zijn te bekijken via vmvs.dagvanavertjssef.nl. De leefbaarheid in kleine kernen en dorpen staat of valt met de aanwe zigheid van bepaalde voorzieningen. Denk aan een dorpshuis, een ont moetingsruimte voor jongeren en ouderen, een plek voor sportieve of cul turele activiteiten, een bibliotheek of consultatiebureau. De provincie vindt het belangrijk dat er ook buiten de steden voldoende van dit soort voorzieningen zijn. "Daarom hebben we de regeling Vitaliteit kleine ker nen en Kulturhusen in het leven geroepen", zegt Gert Ranter, gedeputeer de Zorg en Participatie. Ranter: "De regeling is bedoeld voor het creëren van basisvoorzieningen. Dan kun je denken aan een dorpshuis, dat door meerdere groepen gebruikt wordt. Of een bibliotheek waar ook culturele activiteiten plaatsvinden." Hij prijst daarom het initiatief van de werkgroep Senioren Supervers en Plaatselijk Belang Kuinre. "Omdat er in het dorp geen supermarkt meer is, willen ze in een nieuw appartementen complex een kleine supermarkt en een artsenpraktijk onderbrengen. En daar blijft het niet bij, er wordt ook gedacht aan de bibliotheek, het consultatie bureau, de VW en kinderopvang. Een prachtig initiatief!" Onderscheid De regeling maakt onderscheid in voorzieningen voor kernen met minder dan 4000 inwoners (Vitaliteit kleine kernen) en meer dan 4000 inwoners (Kulturhusen). Er is dit jaar 1,4 miljoen euro beschikbaar voor kleine kernen, zoals het plan in Kuinre. Om in aan merking te komen voor een bijdrage moeten bewoners betrokken zijn bij een initiatief. Voor Kulturhusen is er in 2005 780.000 euro beschikbaar. Jan Kristen, gedeputeerde Grote steden en Welzijn: "De gemeente Hof van Twente heeft ons een bijdrage gevraagd voor het Kulturhus Delden. Door een aanpas sing kan het huidige Parochiehuis straks ook ruimte bieden aan sociaal cultureel werk en allerlei maatschappe lijke organisaties en activiteiten. Het Parochiehuis wordt zo door heel veel doelgroepen gebruikt en dat is precies wat ons voor ogen staat. Een eis daarbij is wel dat er sprake moet zijn van een gezamenlijke invulling en beheer van het gebouw." Informatie Kijk voor meer informatie over de mogelijkheden en voorwaarden van de regeling bij het subsidieloket op www. prv-overijssel. nl. Het doet je toch goed als je, waar je ook komt, het gevoel krijgt dat je welkom bent. Je nieuwe school, je eerste contact met de arbeidsmarkt, als nieuw lid van een sportverenging of club, bij vakanties of gewoon in een café in de stad. Zo'n start van een nieuwe 'rela tie', dat 'welkom', moet goed voelen. Veel inwoners van onze provincie hebben zich op die manier verbonden met Overijssel. Leuk werk, mooi huis, goede omge ving, gezonde leefomgeving en veel familie en vrienden in de buurt en voor een dagje uit is er genoeg te beleven in onze ste den en dorpen. Mobiliteit maakt hier een belangrijk onderdeel van uit. Het is de gewoonste zaak van de wereld en vaak hét middel om onze doelen en 'nieuwe relaties' te bereiken De provincie wil U helpen uw doelen te bereiken. Daarom investeren wij in goed openbaar vervoer, vlotte, goede en veilige bereikbaarheid per (bedrijfs) auto en fiets. Job Klaasen, gedeputeerde Bereikbaarheid en Bestuur Nu de zon zich van haar beste kant laat zien, zoeken veel mensen verkoe ling in meren, plassen en zwembaden. De provincie Overijssel wil er samen met de Regio Twente en Sport- en recreatiecentrum De Scheg voor zor gen dat het waterplezier niet ontaardt in een drama. Daarom zijn er twee projecten opgezet om verdrinking in open water en zwembaden tegen te gaan. De preventiemaatregelen bij open water richten zich vooral op de voor lichting van asielzoekers en allochto nen. Deze groepen worden met regel maat door verdrinkingsgevallen getrof fen. Voor zwembaden richt de aan dacht zich vooral op jonge kinderen die de zwemkunst niet machtig zijn. Door het dragen van een polsbandje wordt de herkenbaarheid van een potentieel slachtoffer groter. Dit is niet alleen van belang voor toezichthouders in zwembaden, maar ook voor de sociale controle door bezoekend publiek bij open water en campings waar toezicht ontbreekt. Het eerste exemplaar van het arm bandje wordt op 5 juli aan de provincie aangeboden tijdens het seminar 'Veilig 2006 in' in De Scheg te Deventer. Oplossing zoekplaatje mei: Wijhe en Vorchten. Overijssel is een provincie met verrassende, mooie, rustgevende en soms ook nog niet ontdekte gebieden. Hoe goed kent u uw provincie? Weet u bijvoorbeeld waar bovenstaande foto is geno men? Zo ja, stuur dan uw oplos sing voor vrijdag 8 juli 2005 op een briefkaart naar: Provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Veerpont tussen Ook kunt u de oplossing via e-mail verzenden: nieuwsredactie@prv-overijssel.nl. Vergeet in beide gevallen met uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzendingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Concept Uitvoeringsbesluit subsidies 2005 Gedeputeerde Staten van Overijssel delen mee dat in voorbereiding is een grondige aanpassing van de bestaande Algemene subsidieverordening Overijssel 1997 en alle bijzondere sub sidieregelingen. Het nieuwe stelsel moet aanzienlijk doelgerichter, trans paranter en minder bureaucratisch worden dan het huidige systeem Nu is subsidieverlening en de verant woording vooral georiënteerd op de kosten van activiteiten en de bedrijfs voering van instellingen. In het nieuwe systeem van regelgeving wordt bemoeienis daarmee waar mogelijk vermeden en gaat de provincie meer sturen op prestaties en effecten. Die lijn is ingezet met het project Stroomlijning en sturing subsidierela ties, waarover organisaties die van de provincie subsidie ontvangen al eerder zijn geïnformeerd Provinciale Staten stellen straks één verordening vast - de Algemene subsi dieverordening 2005 - op basis waar van Gedeputeerde Staten in één uit voeringsbesluit de procedures en de nadere criteria vaststellen. Nadat JA115 Ef? Ih mtLtUKB Ween itxt.Mm JULLIE KUNM&il# miNDEÖCHM XOpitN HUftH Htr MmfTBLC *Wte/?ev... Wij mUN KOMEN miEU Provinciale Staten de Algemene subsi dieverordening 2005 hebben vastge steld, zullen Gedeputeerde Staten het Uitvoeringsbesluit subsidies 2005 vast stellen. Behalve het algemene hoofd stuk zullen daarin hoofdstukken met bijzondere regels per beleidsterrein worden opgenomen. Daarin vinden de bestaande bijzondere subsidieverorde ningen hun plaats. Om inzicht te geven in de manier waarop Gedeputeerde Staten in het Uitvoeringsbesluit subsidies 2005 invul ling willen geven aan de doelstellingen van het project Stroomlijning en stu ring subsidierelaties maken Gedeputeerde Staten bekend dat zij het algemene hoofdstuk van het Uitvoeringsbesluit subsidies 2005 in concept hebben vastgesteld. Inzage en zienswijzen Het algemene hoofdstuk van het con cept Uitvoeringsbesluit subsidies 2005 met de daarbijbehorende stukken lig gen met ingang van 1 juli 2005 gedu rende zes weken ter inzage in het pro vinciehuis, Luttenbergstraat 2 te Zwolle. Van 1 juli 2005 tot en met 11 augustus 2005 kunt u uw zienswijze over dit concept schriftelijk inbrengen bij Gedeputeerde Staten van Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Desgewenst kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. U kunt hiervoor contact opnemen met mevrouw Stremmelaar, telefoon 038 425 17 82. Provinciale Staten van Overijssel hebben op 22 juni de Perspectiefnota 2006 goedgekeurd. U kunt de Perspectiefnota inkijken op de site www.prv-overijssel.nl/sis. Op deze website vindt u ook de Algemene Beschouwingen van de fracties. Korte reacties van de Statenfracties op de nota. "De Perspecticfnota is hét politieke document bij uitstek waarin de Staten de koers bepalen voor het komende jaar. Het CDA heeft met moties eigen accenten gezet op het gebied van sport, werkgelegenheid en een betrouwbare provincie." Rob Weiten, fractievoorzitter CDA "De PvdA vraagt regelmatig aandacht voor de Jeugdzorg in Overijssel. We zijn van mening dat de jongere die hulp nodig heeft zo snel en goed mogelijk moet worden geholpen. Wij willen naar een effectiever jeugdzorgstelsel." Jan ter Schegget, fractievoorzitter PvdA "De perspectief nota reserveert miljoenen voor investeringen in economie, bereikbaarheid en innovatie. Een slagvaardige provincie moet deze ambities nu waarmaken. Niet met regeldrift of verhoogde lastendruk, maar met lef en creati viteit." Gert Jan Kok, fractievoorzitter WD "De CU waardeert het dat in de Perspectiefnota veel geld uitgetrokken wordt voor een gevarieerd aantal projecten. Door de ruime aandacht voor de economie (hoe nodig ook) zien we weinig aan dacht voor zorg en cultuur." Johan Oldenburger, fractievoorzitter Christenunie "De Perspectiefnota is in immaterieel opzicht een mager - zo niet armoedig - stuk en getuigd in materieel opzicht van rijkdom." Dirk van Dijk, fractievoorzitter SGP "Provincie, participatie, planologie, pilot, prio riteit, professioneel, protesteren, partijen, provin ciaal referendum, plattelandseconomie, provin ciaal verkeers- en vervoersplan, provinciale rijk dom: heel veel P's. De P staat voor perspectief. Maar wélk perspectief?" Mimi van Olphen, fractie secretaris Groen Links "Veel perspectief voor ruimtelijke en economische ontwikkelingen en te weinig voor sociale kwaliteit en welzijn." Marjo de Greef, fractievoorzitter D66 "Dit college is ambitieus, waardoor van een aantal voornemens uit 2003 te weinig of niets terecht komt. Bij deze slechter wordende werkgelegen heidscijfers moet je je afvragen of de juiste middelen worden ingezet. Voor de economie is een snelle aanleg van de N 18 nodig." Chris Dijkhuis, fractievoorzitter LPF "De Perspectiefnota biedt ondanks de riante financiële positie van de provincie de burger onvoldoende perspectief op het gebied van maat schappelijke voorzieningen. Wij vragen aandacht voor de wachtlijsten, het openbaar vervoer en betaalbare woningen." Duzgun Yildirim, fractie voorzitter SP Meer informatie: Statengriffie, 038 425 13 36, e-mail Statengriffie@prv-overijssel.nl. provincie

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 10