Spot Nieuw Heeten speelt 'legende' na bij jubileumviering Commissie achter plan Liezenboerderij Voor de camera's gooien met smarties Brainstormen met lokale CDA Festival ook zonder zon Win kaarten voor Giga Piratenfestijn en schud de hand van je favoriete artiest! Donderdag 16 juni 2005 BHHHHiMBMnnnnni Holtens Nieuwsblad NIEUW HEETEN - Toneel vereniging Spot Nieuw Heeten bestaat 25 jaar en dat is voor bestuur en leden reden met iets speciaals op de planken te komen. Hoewel het dit keer geen plankenvloer zal zijn waarop zij hun toneelkunsten zullen vertonen maar pure grond van Moeder Aarde. Het wordt dit jaar een openlucht spel 'De legende van het Gal genveld', waaraan de grote groep spelers al tijden werkt om het op 24, 25 en 26 juni zo perfect mogelijk te brengen. "We zijn vijfjaar geleden al be- gonnen met het uitwerken van i ideeën, zegt pr-man Tonny Krieger. "We hadden het plan een stuk te maken over een on dergronds Romeins dorp onder I Nieuw Heeten. Er werden afgra vingen gedaan, heel Nieuw Heeten verdween, alleen het pand van café Vosman bleef nog overeind staan. Jammer dat we toen niet hebben kunnen be- denken dat we nu, op dit mo- ment een fantastisch decor zou- den hebben gehad waar we praktisch niets meer aan hadden hoeven doen. De straten in de kern van Nieuw Heeten liggen er namelijk helemaal uit. het zijn diepe sleuven door de werkzaamheden aan het riool. Een perfect decor voor het stuk. Enfin, dat wisten we toen nog niet." Gerrit Voskes uit Almelo, zelf oud-toneelspeler en nu regisseur en toneelschrijver, is verant woordelijk voor het verhaal van het openluchtspel, waarin wordt teruggegrepen naar vroeger tij den. rangen en standen nog dui delijk aan de orde zijn, maar waar ook het heden een plaats inneemt. Subtiele humor, aan dacht voor kleine details en her kenbare feiten vormen onder deel van dit geheel dat als een grote productie mag worden omschreven. Deze week worden de punten op de 'i' gezet tijdens de repetities in het echte decor langs de bosrand. Dan oefenen ook de kinderen mee en wordt er gerepeteerd met de paarden en wagens die ook onderdeel van het geheel zijn. Een waar spektakel in het Nieuw Heeten- s« veld dat zich. door de nabij heid van de Hel(-huize) en het Vagevuur, blijkbaar uitstekend leent voor de opvoering van een legende. Johan ten Broeke uit Olst is de regisseur en blijkbaar heeft hij goed in de gaten dat de spelers zich bijzonder inleven in hun rol. Zo is daar de waard, die in de kleine uurtjes nog wat late kermisgangers op zijn terras heeft zitten waarvan er zich één nogal lastig gedraagt. 'Frans, rustig', roept de regis seur, zich de vorige repetitie herinnerend, waarin de speler zó in de huid van de woedende kas telein kroop dat hij daardoor zijn tegenspeler met té harde hand van het toneel deed ver dwijnen. Per avond kunnen er vijfhon derd toeschouwers een plekje vinden. Kaarten Rudy Rodijk, 0572-32 17 19 of info@toneel- spots.nl. HOLTEN - De afdeling Rijs- sen-Holten van CDA is bezig met de opstelling van het ver kiezingsprogramma voor de raadsperiode 2006-2010. Een werkgroep heeft een concept opgesteld en is bezig met het benaderen van belangengroe peringen in de gemeente. Zo wil het plaatselijk CDA ho ren wat zij belangrijk vinden dat in de komende periode wordt gerealiseerd. Dit kan eventueel een plaats krijgen in het pro gramma. Tijdens twee brainstormavonden op 16 en 20 juni wordt het con cept-verkiezingsproogramma besproken door bestuur, fractie en de diverse werkgroepen. Be langengroepen of verenigingen kunnen en reactie sturen naar de voorzitter van de programma werkgroep mevrouw J. Schel haas. Kruisweg 33. 7461 ZV Rijssen. HOLTEN - In de commissie Grondgebied kwam donder dagavond de vaststelling van het bestemmingsplan voor de Liezenboerderij ter sprake. De meerderheid van de commissie kon zich verenigingen met het voorstel van het college en was voor vaststelling van het be stemmingsplan. De SGP-frac- tie was tegen: de VVD-fractie was het alleen niet eens met de financiële afwikkeling. De Stichting Kinderopvang West Twente vroeg om de be stemmingsplanwijziging, omdat de stichting in de ene helft van het gebouw een kindercentrum wil starten. Het andere gedeelte van het gebouw wordt gebruikt voor sociaal maatschappelijke doeleinden waaronder jongeren werk. Het gaat om twee wijzi gingen: in de bestemming Groenvoorziening moet worden toegevoegd dat het terrein ook gebruikt mag worden als speel- gebied voor kinderen die in het kindercentrum verblijven. En de kaart wordt beperkt aangepast om een goede indeling van het parkeren op eigen terrein moge lijk te maken. Zo moet er een stalling voor (brom)fietsen en scooters gere aliseerd worden. De bestem mingsplanwijziging heeft, zo stelt de gemeente, geen financië le gevolgen, behalve dat eventu ele planschade voor rekening van de gemeente komt. En dat laatste zag de VVD-fractie niet zitten. Fractievoorzitter J. Keve- lam begreep niet waarom de ge meente zou moeten opdraaien voor eventuele planschade. Pv- dA-raadslid R. Meijerink wist het wel: "De jongelui komen er in op ons verzoek, dus zijn wij verantwoordelijk voor planscha de. In dat geval moeten we ge woon betalen." HELLENDOORN - Het wordt een bijzonder festival, het Zunnewendefestival. Op de langste dag, 21 juni, komt er op het buitenterrein van Schuilenburg een groot gratis streektaalfestival met muzi kanten, schrijvers, dichters en een sagenverteller op vier po dia. Het festival duurt van 20.15 tot 00.15 uur. Thea Kroese verzorgt de presentatie en burgemeester Van Over- beeke verricht de opening. En mocht de zon verstek laten gaan en het grillige Nederlandse klimaat buitenoptredens niet toelaten, dan speelt het geheel zich af in Spoortheater. Want de organisatie, een samenwerking van de Historische Kring Hel- lendoorn-Nijverdal, het Van Deinse Instituut en de IJsselaka- demie heeft besloten dat het unieke festival in elk geval door moet gaan. Dat zou overigens heel jammer zijn voor de leerlin gen van Reggesteyn die super gemotiveerd aan de slag zijn ge gaan met de opdracht ruimtelij ke objecten te ontwerpen voor het festival. De leerlingen van 4 Havo met handvaardigheid in hun pakket, 55 jongens en meisjes, hebben met docent Herro de Roest het terrein bekeken en hebben daar na ontwerpen gemaakt. Uitein delijk bleven er, na overleg, vier ontwerpen over: het 'kruisje' van Jennifer Valk: de 'panelen' van Mirjam van Rooijen: de multi functionele 'banier' van Annika Ruisch en de 'parasols' over de gracht van Sandra van Vemden. Midden op het terrein wordt van steigerpalen en katoen de oude havezate als podium opgericht "Wel even zes meter hoog. En loodzwaar spul die steigerpijp. Maar ook een fantastisch decor", verzucht De Roest. Op het middenpodium staan de muzikanten: Algarak, Gerard en Sanne Buisman (primeur), No stradamus, Herman Pronk en Muppetstuff. Deze laatste groep brengt ook een primeur: een ge dicht van Johanna van Buren op muziek. Verder komen JohanVeenstra. Gerrit Danneberg en Arie Jan sen, Herman Kampman. Tineke van Buren en Annie Bakker- Mondeel, Frouk Alice Weijs, Gerrit Kraa. Jannie Bakker, Bert Groothengel en Willem Frede- riks met hun verhalen. HOLTEN - Mike en Anouk Hoogland zijn woensdag 22 ju ni te zien bij de Smarties Pop Up show op Jetix. Dit pro gramma wordt gepresenteerd door Leon en begint om 07.40 uur. Mike en Anouk deden mee aan een prijsvraag op internet en drongen door tot de tv-opnames bij het speel- park Oud Valkeveen in Naarden. Daar werden zondag 28 mei de opnames gemaakt. Ze moesten het opnemen tegen 29 andere koppels. Wie springend op een trampoline, de meeste smarties in het Smarties Pop up ijsje wist te gooien konden zich de winnaars noemen. Of Mike en Anouk ge wonnen hebben is te zien op woensdag 22 juni om 07.40 uur bij Jetix. (eigen foto) Van Jan Smit tot Jannes, ze zijn er allemaal! ALMELO - Het Polman Stadion in Almelo beleeft op zaterdag 16 juli een primeur. Voor het eerst wordt in ons land een Piraten Stadionconcert gegeven. Een keur aan Nederlandstalige artiesten maakt z'n opwachting. Jannes, Jan Smit, Wille- ke Alberti en Normaal zijn slechts enkele namen van de grote hoeveelheid artiesten die deze avond optreden. Het orkest van de Koninklijke Luchtmacht, bestaan de uit 52 musici, maakt het festijn uniek, want nooit eerder traden zoveel topartiesten in een voet balstadion op onder begeleiding van een dergelijk orkest. Lezers van deze krant maken kans op gratis kaarten of een meet greet met één van de artiesten. In totaal worden 50 x 2 entreekaarten weggeven en mogen 5x2 mensen backstage om de artie sten te ontmoeten. Mee dingen paar deze prijzen is heel simpel. Stuur een SMS-je met je favoriete artiest die optreedt tij dens het Giga Piratenfes tijn en wie weet win jij twee gratis kaarten of win je de meet greet met één van de artiesten. Kaarten kosten 17,50 euro voor de staan plaatsen en 20 euro voor een plek op de tri bune. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.ticketbox.nl. Meer info over de lokale voorverkoop is te vinden op de website www.gigapiraten.nl. Doe mee en SMS je favoriete artiest van het Giga Piraten Festijn en maak kans op 50 x 2 gra tis entreebewijzen of op één van de vijf meet&gr- eets voor twee per sonen. Toets WIN (spatie) PI RAAT (spatie) naam van uw favo riete artiest. Vergeet niet uw naam en adres te vermelden. Zend dit bericht naar 2121. De kos ten per SMS-je bedragen 55 eurocent. Meedoen mag zo vaak als u wilt. Inzenden kan tot en met donderdag 7 juli. De prijswinnaars ont vangen schriftelijk bericht. Meer dan 25 rasentertainers van het levenslied staan zaterdag 16 juli op het megapodium in het Polman Stadion. Hieronder alle toppers zoals Jan Smit, Normaal, Jannes, Willeke Alberti, Henk Wijngaard, Corry Konings, Imca Marina, Sugar Lee Hooper, Harrie Slinger, Harm Wolters en De Sjonnies. Het Orkest Koninklijke Luchtmacht begeleidt live diverse artiesten, iets wat in het Piratencircuit nog nooit eerder vertoond is. De aankleding van dit eerste Giga Piraten Festijn is overdonderend, zoals het een echt stadionconcert betaamt.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 7