M Han Romp toont zich beste biljarter van Kalf ster man Vele speciale momenten op Totaaldag van Blauw Wit'66 Passie voor brommer en alles over de Solex Spannende boeken in de bibliotheken Scheuren aan Beursebergweg Succes Holtense hockeyjeugd Erik Meester schutterskoning Clinics als voorbereiding op de Diepe Hel Holterbergloop Fietspuzzeltocht bij Zaagmolen Opgeven voor vogelschieten J. Wiggers wint vlucht Le Mans Stal de Eik naar landelijke finale Triatleet Steegink vijfde in Nijeveen Donderdag 16 juni 2005 Holtens Nieuwsblad HOLTEN - De eerste autocross van de MAC de Holterberg van dit jaar is zondag verreden op het terrein van Van Coe- verden aan de Beusebergerweg. Aan de start kwamen 39 he ren, acht dames en acht veteranen. De weergoden waren de cross gelukkig goed gezind waardoor veel publiek naar de crossbaan kwam. De baan was langer dan an derejaren. Door de extra 350 meter waarmee de baan verlengd is, is het geheel nog spectaculairder. Uitslagen Dames: 1. Maaike Dommerholt nr 36; 2. Yvonne Vlogman nr 52; 3. Willy van Coe- verden nr 32. Heren: 1Jeroen Dommerholt nr 56; 2. Henny van Cocverden nr 1; 3. Ronald Holtslag nr 58. Veteranen: 1. Albert Muller nr 26; 2. Gerrit Jansen nr 20 en 3. Gerard Huisken nr 29. De volgende cross wordt verreden op donderdagavond 28 juli (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Het Holtense hockeyteam was sterk en opvallend aan wezig op een goed verlopen slottoemooi voor de F-jeugd op za terdag 4 juni. Van de zes wedstrijden met een speelduur van 15 minuten werden er vijf gewonnen en een gelijk gespeeld. Hockey clubs uit Goor, Enschede, Hengelo en Almelo waren vertegen woordigd. De wedstrijden werden afgewisseld met spelletjes als mikken op blikken, touwtrekken en balletje hooghouden, (eigen foto) HOLTEN - De bevolking van Holten liep uit om de nieuwe schutterskoning Erik Meester te huldigen met zijn titel en presta tie. Hij knalde in het 244-ste schot dc romp van de houten vogel eraf. Jaarlijks organiseert de commissie Koningsschieten Holten dit schuttersfeest, (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - De eerste hardloopclinic voor de Wilgenvveard Diepe Hel Holterbergloop wordt gehouden op zaterdag 18 ju ni. De clinics richten zich dit jaar op lopers die tien Engelse Mijlen willen lopen. De trainingen hebben plaats vanaf de at letiekbaan in Nijverdal en worden georganiseerd in samen werking met AV Atletics, AV Holten, Profitrun en aktivitei- tenpark de Wilgenweard. Dc Diepe Hel Holterbergloop wordt gehouden op zaterdag 29 ok tober met start en finish in Holten. De clinic bestaat uit zeven trai ningen op zaterdagochtend. De eerste training omvat een testloop. Op basis van deze uitslag en het doel dat de loper voor ogen heeft, wordt een trainingsschema op maat gemaakt. Met dit schema en de clinics kunnen deelnemers zich voorbereiden. Tijdens elke clinic wordt specifieke informatie verstrekt over za ken waar je als hardloper mee te maken hebt. Specialisten als een sportarts, sportdiëtiste en een podoloog verlenen medewerking. Daarnaast wordt uitgebreide trainingsinformatie verstrekt. De kosten voor deelname zijn 45 euro (exclusief 1.50chiphuur en borg) Hiervoor krijgen lopers een pakket bestaande uit een startbewijs voor de wedstrijd, een trainingsschema op maat, trai ningen begeleidt door gediplomeerde hardlooptrainers, koffie/thee na elk training, veel informatie over zaken die met hardlopen te maken hebben, een pastamaaltijd en een t-shirt. Verder kan in de voorbereidingsperiode gratis worden meege- traind in een lange-afstandsgrocp in Nijverdal of Holten (maan dag of dinsdagavond in Nijverdal, maandag- of woensdagavond in Holten) Data: 18 juni, 2 juli, 16 juli, 3 september, 17 september, 1 oktober. 15 oktober. Tijd: 9.30-i 1.30 u. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via Gcrhardblik- man@planet.nl Voor meer informatie: www.diepehelholterbergloop.nl of bellen met 06-55912307. HOLTEN - In café Bierlokal am Bahnhof had onlangs de fi nale van het clubkampioen schap biljarten van BV Kalf- sterman plaats. Voor deze be langrijke wedstrijd hadden zich vier spelers weten te kwa- DIJKERHOEK - Schietver eniging Zaagmolen Dijker- hoek houdt voor haar leden op zondagmiddag 3 juli een fiets- puzzeltocht/gezellige middag. De start is bij gebouw Betha- nië tussen 12 en 13 uur. Alle leden zijn welkom en kun nen zich opgeven tijdens het vo gelschieten op 18 juni bij 't Bon te Paard, of via email bij Gerrit Stevens, gerstenat@wxs.nl of telefonisch bij M. ten Wolthuis 0548-681930. lificeren: Gerrit Tuitert, Mar- nix van der Molen, Han Romp en Jeroen Hendriks. Laatstge noemde nam de plek in van Bas Dekker, die vanwege ver plichtingen moest afzeggen voor de finaleplaats, die hij eerder op een fantastische ma nier had afgedwongen. De eerste partij ging tussen Ger rit en Jeroen. De partijwinst was voor Jeroen en de ervaren crack Tuitert werd met duidelijke cij fers verslagen (2-4). Hierna kwamen Mamix en Han. Beiden leken in vorm, gezien hun prima prestaties in de competitie. Lan ge tijd ging het gelijk op, maar uiteindelijk trok Han aan het langste eind met 2-4. De huidige voorzitter van de vereniging (Han) mocht aan het groene laken blijven staan voor de ontmoeting met z'n voorgan ger (Gerrit). Gerrit nam al snel een 'voor sprong, maar Han knokte zich Van links naar rechts: Han Romp, Marnix van der Molen, Ger rit Tuitert en Jeroen Hendriks, (eigen foto) terug en wist de schade beperkt te houden tot een 3-4 nederlaag. Jeroen en Mamix lieten een par tij zien van uitersten. Marnix ging er als een razende komeet vandoor, maakte prachtige bal len en grote series en leek op een ongekend gemiddelde uit te gaan komen. Jeroen kon redelijk bijblijven en kreeg het op een gegeven moment ook flink op de heupen. Toen beide heren binnen de laat ste vijf te maken caramboles wa ren aangekomen, maakte Jeroen het knap af en pakte daarmee de volle vier punten. Mamix kwam tot drie (4-3). Hierna kwamen Mamix en Ger rit. De eerste prijs was dan wel niet meer te halen, het ging nog wel om het prestige. Marnix won en bleef Gerrit voor in de einduitslag. De ontknoping van het toernooi: Han tegen Jeroen. Han pakte met een 0-4 zege de grootste be ker. Jeroen kwam er niet aan te pas en kwam één balletje raak tekort voor de tweede plaats. Met Han Romp heeft de biljart vereniging Kalfsterman dit jaar een terechte clubkampioen, van de vier finalisten de meest con stante biljarter. 1. Han Romp - 11; 2. Mamix v.d Molen - 9; 3. Gerrit Tuitert - 9; 4. Jeroen Hendriks - 8. HOLTEN - Blauw Wit heeft afgelopen zaterdag het voet balseizoen 2004-2005 afgeslo ten met de traditionele Totaal dag. Een seizoen dat veel bij zondere momenten opleverde. Zo groeide de vereniging tot 450 leden, speelde keeper Hans Bekkernens zijn 250ste officiële wedstrijd in het eerste elftal, kon datzelfde eerste elf tal het derde klasserschap niet vasthouden. Werd Henri Stam aangetrokken als nieuwe trai ner en werd op de Totaaldag afscheid genomen van de hui dige trainer Dick Brands. Voor de jongste jeugd was de vrijdagavond en vrijdagnacht al heel bijzonder. Zij maakten een tentenkamp mee en dat was voor die jeugdgroepen toch wel even wennen. De avond stond in het teken van een overvol program ma waarbij een klein voetbal toernooi en een echte chipsrace niet ontbraken. Dat het program ma overvol was bleek wel uit het feit dat de kinderen allemaal rond middernacht moe inaar vol daan in slaap waren gevallen. Voor de organisatie was er toen tijd om even bij te komen. De volgende ochtend waren de eersten al vroeg op en om 9.00 uur begon voor de E- en F-pupil- len de strijd om De Blauw-Wit- tertjes Bokaal. In dit spelcircuit waren ook de voorrondes om de strafschopbokaal opgenomen. Naast het testen van de voetbal kwaliteiten waren er ook oud- Hollandse spelen in opgenomen, zoals het overbekende zaklopen. Aan het einde van de ochtend was er voor de deelnemers aan het tentenkamp nog een warme hap en stond de finale voor de strafschopbokaal op het punt van beginnen. Om 9.30 uur was de C- en D-jeugd begonnen aan hun onderlinge toernooi. De deelnemers waren verdeeld over diverse buitenlandse topteams. Olympique Lyon moest in de fi nale, na strafschoppen. Sporting Portugal voor laten gaan. De Portugese ploeg werd de win naar. Geert Veneklaas Slots werd de allround winnaar van Hans Bekkernens kroonde zich tot een echte strafschoppenspe- cialist en mocht de Gait Light Bokaal in ontvangst nemen, (foto: Harry Paalman) HOLTEN - Deze maand staan in de bibliotheek in Holten dc thrillers en detectives in de schijnwerpers. Bovendien kun nen de liefhebbers meedoen aan een spannende prijsvraag. Juni is traditiegetrouw de maand van het Spannende Boek. Niet alleen in de boekwinkels, maar ook in de bibliotheken is er extra aandacht voor het spannende boek. Het is een aantrekkelijke actie, want zeventig procent van de lezers leest wel eens een spannend boek. Elk jaar heeft de actie een ander thema. In 2005 is dat 'Huisje, boompje, moord - verhalen over misdaad in eigen kring'. Het motto refereert aan het feit dat veel misdaad tegen wil en dank juist in de relatione le sfeer plaatsvindt. In veel span nende boeken is dit ook aan de orde. De cadeaupocket 'In eigen kring', die bibliotheekbezoekers mogen meenemen zolang de voorraad strekt, bevat tien lees fragmenten uit even zovele thril lers. Naast een kennismaking met de verschillende auteurs kan de lezer meedoen aan een prijs vraag en zo kans maken op een luxe treinreis door het Verre Oosten. het spelcircuit. Bij de E-jeugd was Tom Hulsman de sterkste net voor Thijs Veneklaas Slots en Robin Meijerink. Bij de F- jeugd was Geert Veneklaas Slots de sterkste voor Roy Schuppert en Stefan Dijkink. In het spelcircuit waren voor de E- en F-jeugd de voorrondes voor de Ben IJspeerd Penalty- Bokaal opgenomen. De andere jeugdgroepen hadden eerder al hun voorrondes gespeeld en twee finalisten afgevaardigd. Het doel werd verdedigd door Maarten Paalman. De jeugd wist veel treffers te scoren, maar Maarten wist ook veel lastig in geschoten ballen te stoppen. Ro bin Meijerink was uiteindelijk de moeilijkste schutter voor Maarten Paalman en Robin mocht dan ook de bokaal in ont vangst nemen. De oudste jeugdgroepen en de senioren streden om de Gait Light Bokaal. Gerrit Aanstoot verdedigde zelf het doel en heeft de wisselbokaal beschikbaar ge steld. In de eerste ronde waren er nauwelijks uitvallers te noteren. Hans Stam verdedigde zijn titel door regelmatig raak te schieten. Kanshebber Marcel van Eng- brink. in het verleden vaak win naar, drong niet door tot de laat ste vier. Ook de A- en B-junio ren die sterk begonnen wisten hun zenuwen niet in bedwang te houden en vielen af. Toen ook Hans Stam niet scoorde bleven Marco Schuiterd en Hans Bek kernens over. Hans wist uitein delijk de meeste treffers te plaat sen en ontving uit handen van Gerrit Aanstoot de Gait Light Bokaal 2005. In de wetenschap dat het vierde elftal dit keer met mee kon din gen naar de titel, wegens ver plichtingen elders, werd begon nen aan het zeven tegen zeven toernooi met handicap. Voor el ke wedstrijd werden strafschop pen genomen zodat de lagere ploeg toch kans had op een goed resultaat. Het leverde gezellige wedstrijden op met leuke mo menten. De finale ging uiteinde lijk tussen een team van het der- HOLTEN - Begonnen als racer, houdt Han Bruijn het tegenwoordig vooral bij toeren op de Solex. Met enkele vrien den rijdt hij als Solexteam De Spitfires toertochten in Neder land. Han is ooit fanaat geworden tij dens zijn basisschooltijd in Mar- kelo. "Met een lagerschool- vriend ging ik crossen op een Solex. Zo is mijn passie eigen lijk begonnen", vertelt Han in zijn woning aan de Evertjesweg. Het liefst wilde hij zelf zo'n ge motoriseerde fiets. "Een vriend van me wist er een te staan, die heb ik dan ook gekocht". Het was in 1993. Zijn passie bleef groeien. Met een vriendenclubje ging hij uit racen in Friesland, waar vaak so lexwedstrijden worden gehou den. "We noemden ons zelf de Spitfires zegt hij. "Dat was in die tijd een populaire muziek groep. Daarnaast zijn het ge vechtsvliegtuigen en als racers paste die r&am wel goed bij on ze club". De Friezen namen het Solexracen wel erg serieus en dat paste niet helemaal in het straatje van de Spitfires. Han: "Ze zijn me veel te fanatiek en daardoor ging de lol er voor ons een beetje af'. Het wedstrijdrijden werd afge bouwd en de vrienden uit Mar- kelo gingen zich meer richten op rustig toeren door mooie natuur. "Je rijdt zo'n dertig kilometer per uur. Met die snelheid kun je echt genieten van de omgeving". Vanaf hun stamcafé en sponsor De Vennebekke in Markelo ma ken ze in mei en september een tocht van zo'n zestig kilometer. Daarnaast doen ze mee aan toer tochten van andere Solexclubs in het land. "Met het team gaan we een keer in het jaar naar een camping in Valkenburg", geeft Han aan. "Daar is het mooi en heuvelach tig, zodat je soms mee moet fiet sen om boven te komen". En dat meetrappen is een peulenschil, vergeleken met een brommer. Een Solex is immers een fiets met hulpmotor. De motoraan drijving kun je eventueel los koppelen van de voorband, zo dat gewoon fietsen geen pro bleem is. "We hebben van een andere ver eniging een aanhanger gekocht waarop je zeven Solexen kunt vervoeren. Dat is echt een uit komst wanneer je meedoet aan een tocht verder weg". Han heeft thuis in de garage aan de Evertjesweg zo'n vier So lexen staan. "Ik heb er zelfs een tje uit 1952 en eentje uit 1955", vertelt hij trots. "Die haal ik ei genlijk alleen met mooi weer uit dc schuur om er op te rijden". Voor deze oudjes is het vaak moeilijk aan originele onderde len te komen. Voor de wat re centere types is dat volgens hem niet zo'n probleem. "Via Internet en beurzen kun je vaak nog spul komen. Daarnaast heb ik voor de komende jaren nog genoeg on derdelen en originele banden". Maar interesse in Solexonderde len of motorbldkjes heeft hij al tijd. Het knutselen aan zo'n snor fiets is voor Han ook een hobby. "Soms vindt iemand een oude Solex in de schuur van opa. die al meer dan dertig jaar stil heeft gestaan. Het geeft dan wel een voldaan gevoel wanneer je die weer aan de gang krijgt", zegt hij. "Vooral de aparte lucht die vrijkomt als hij voor de eerste keer weer gaat lopen". Volgens Han zijn er in de omge ving van Holten best wel veel Solexen te vinden. "Ik heb er laatst nog vijf verkocht aan de vriendenclub van .Wander Drent. Hij zou een keel»'met ons gaan toeren", lacht Han. Naast het rijden op de Solex, staan de Spitfires *ook op evene menten als de Agri Fair in Wier den om hun oude beestjes te la ten pronken. Verder heeft Han zijn hobby uit gebreid naar hebbedingetjes met Solexen erop zoals suikerzakjes en emaillen reclameborden. "Ik zag een heel bijzonder reclame bord staan met Solex Servicesta tion erop. Die had ik nog nooit eerder gezien en wilde ik wel heel graag hebben", vertelt hij. "Ik heb toen geruild met een So lex". de en het B-team van het twee de. De reserves van de reserves met coach Egbert Rietberg in hun midden wisten beslag te leg gen op de gouden meter. Hier mee kwam er een eind aan een prachtige dag die goed in elkaar zat, met dank aan de activiteiten commissie. In het clubhuis werd na afloop van de activiteiten door voorzit ter Wim Klein Nagelvoort kort teruggeblikt op het afgelopen seizoen. Aan het einde van het seizoen stoppen diverse mensen om verschillende redenen met hun vrijwillige bijdrage aan de vereniging. Nieuwe mensen ne men gelukkig ook weer taken op zich zodat de vereniging door kan draaien. Aan het eind van de Totaaldag werd de winnaar van de Masterleague bekend ge maakt. Johan Stam. erelid, had zoals verwacht mocht worden, de meeste kijk op de vereniging en nam de hoofdprijs mee naar huis. In het laatste clubblad van dit seizoen worden alle prijswin naars bekend gemaakt. Namens het bestuur en vereni ging, maar ook door het eerste elftal en diverse groepen binnen, Blauw Wit werd vervolgens af scheid genomen van trainer Dick Brands. Vijf seizoenen was hij bij Blauw Wit hoofdtrainer. Hij maakte in die seizoenen veel mee. Zowel voorspoedige mo menten (kampioenschap), als minder mooie momenten (de gradatie). Echter, terugkijkend op de periode van vijf jaar dan overheerst het gevoel van tevre denheid. Brands mocht diverse cadeaus in ontvangst nemen, waaronder een prachtige gras- maaimachine met anekdote, een ingelijst Blauw Wit shin een cd met zijn favoriete muziek en on der andere een waardebon. Mis schien komt Blauw Wit de trai ner in het komende seizoen al weer tegen als tegenstander bij Avanti Twello? Han Bruijn met enkele van zijn 'troetelkinderen', (foto: Sander Scheperman) DIJKERHOEK - Het vogel schieten vormt al sinds 198( een vast onderdeel van het Dij kerhoeks féést. De eerste twei jaren werd het evenement tij dens het Dijkerhoeks feest ge houden toen dit nog een mid weeks gebeuren was. In 1982 droeg de volksfeestcom i missie de organisatie over aai j de schietvereniging De Zaagmo j len. Het evenement verhuisde toen naar de zaterdagavond voo j het Dijkerhoekse feest. Sinds i dien geldt het als de officieuzi opening van het Dijkerhoek feest. In de laatste jaren (sind- 1994) is ook het vogelschietci j voor de jeugd in het programme opgenomen. Het vogelschieten 2005 staa voor zaterdag 18 juni op het pro gramma. Inwoners van Dijker hoek of behorend bij de school kring Dijkerhoek of leden var De Zaagmolen mogen deel ne men. Jongeren van 12 tot en me 17 kunnen deelnemen aan he jeugdvogelschieten dat tegelijk wordt gehouden. Inschrijver kan vanaf 19.15 uur in café-res taurant Het Bonte Paard. D( schietwedstrijd begint om 20.0( uur op de feestweide. Deelname 10,00 euro voor senioren en 1,5( voor jeugd. Bij de senioren wert Wilco Paalman(van Graads) vo rig jaar schutterskoning, bij dt junioren Bart Noteboom schut tersprins. HOLTEN - Joop Wiggers is de grote winnaar van postduiven vereniging De Bergvliegers bi de nationale wedvlucht vanui Le Mans. De wedvlucht op za terdag 11 juni tijdens het lan (lelijk duivensportweekenc stond in het teken van het 75- jarig bestaan van de overkoe pelende duivenorganisatie NPO. Er waren maar liefst 120.93(1 duiven in concours die zaterdag morgen om 6.45 uur gelost wer den. Vanaf die tijd steeg de spanning bij de duivenmelkers Rond 14.00 uur kwamen dc eer ste meldingen op teletekst. In he zuiden van het land waren de eerste duiven gearriveerd me' een gemiddelde snelheid var 65.8 kilometer per uur Op da moment konden de liefhebben uitrekenen hoe laat de duiven ir Holten konden arriveren. Ei werd berekend dat de duiver voor 17.00 uur konden thuisko men. Dit lukte een duif van Joop Wig gers. Om 16.59.28 uur klokte hi zijn doffer, die een snelheid var 63.4 kilometer per uur haalde De eerste tien plaatsen werder als volgt verdeeld 1-3-9 J.G.J Wiggers, 2-4-7-10 A. Kaspers 5-6 D. Borkent en 8 A. v.d. Hei de. Om 21.00 uur werden de eer ste drie liefhebbers gehuldigd ir het clubgebouw. Net zo als bij een echt Granc Prix ontbraken ook hier de be ker, bloemen en champagne niet. ARNHEM/HOLTEN - Na de lokale selectie van de zitcom- petitie bij manege 'Stal de Eik mochten een groot aantal rui ters door naar de regiofinale I in Arnhem. Bij de zitcompetitie gaat er om welke Nederlandse manegerui-J ter de beste houding en zit heeft I In Arnhem werd Naomi Janser j regiokampioen in groep 1 (juni oren t/m niveau F4) en Merel! Tuitert in groep 2 (junioren t/m| niveau F8). Zij mogen door de landelijke fi-1 nale 17 september in Deume. De overige deelnemers eindig-1 den allemaal bij de beste tien Groep 1: Jettie Kolkman, Britt lel Fevre, Annemijn Plette: groep 2: Lucy van Donselaar, Susan v.d. Leur. Groep 4 senioren: Sanneke I Moleman en Marry de Jong. HOLTEN - Holtenaar Rob J] Steegink is bij de triatlon van Nijeveen als vijfde gefinisht. De triatleet van het C1000 Dikkers team uit Holten deed mee in Nijeveen aan een natio- j nale wedstrijd over de olympi sche afstand. De wedstrijd telt mee voor de j nationale triatlon ranking. Steegink kwam na 1350 meter zwemmen 44 kilometer fietsen 1 en tien kilometer hardlopen in 1 j uur 57 minuten en 45 seconden over de finish. Dit was voor Rob een goede j voorbereiding op het NK triatlon dat over twee weken plaats heeft in het Limburgse Stein.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5