Groen licht voor toekomstplannen van Dondertman LEKKER Bestuurslid hondenclub afgeblaft door gemeente Holtens Nieuwsblad En maar schommelen en maar kijken naar... Concert van KSW afgelast na sterfgeval her^ ^g| meitL &W0 mÊ ;i i w: w: Bergspeurders zoeken al jaren locatie mvwm ""WH In actie tegen het kappen van bomen in wijk De Haar Alles weten over techniek studeren? of bei 030-236 sa 4ö. van Utrecht voor de lijn /Jnerc mriefü jtjiera Vijf Fransen stelen caravan Weekend weer N0ABERS.HIER OP AN! Enkco: voorlopig ook werken in het weekend U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Donderdag 16 juni 2005 Redactie: 0548 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat HOLTEN - "Een heel gezonde ontwikkeling op het gebied van de recreatie", noemde wethouder Stegeman de bouw plannen van Kinderboerderij Dondertman. "Laten we pro beren dat in één stap te reali seren en ook met de provincie te overleggen." Hij had goede hoop dat de provincie de plan nen goedkeurt, zeker gezien ideeën van de provincie ten aanzien van de plattelands ontwikkeling. Het bestuur van de kinderboer derij heeft om een forse uitbrei ding van het bebouwde opper vlak gevraagd. Het college vindt die gevraagde uitbreiding accep tabel, omdat gekeken moet wor den naar de huidige exploitatie en de huidige bezoekersaantal len. De boerderij trekt jaarlijks zo'n 65.000 bezoekers. Omdat er voor de toekomst meerdere wen sen zijn vroeg de gemeente het bestuur een langetermijnvisie aan te leveren. Er ligt nu een be leidsplan tot 2013 met wensen en ideeën. Dondertman komt met een aan- HOLTEN - Er heeft zich een heus actiecomité gevormd om de bomen in de Verzet- straat. Canadastraat en Churchillstraat van de drei gende kap te redden: het Ac tiecomité kaalslag, NEE. Woordvoerster Marjon Bruns- ting verklaart het als volgt: We zijn juist hier in deze wijk komen wonen vanwege het vele groen. Wie van stenen en de stad houdt, moet maar op de Brink in Deventer gaan wonen. We zijn geschrokken van het plan van de gemeente om hier bomen te gaan kap pen. Dat willen we beslist niet. Daarom is ze spontaan met andéren de wijk in getrok ken om handtekeningen van wijkbewoners te verzamelen die ook tegen de kap en voor het behoud van de groene wijk zijn.Voor zowel de kinderen als de ouderen is het prettig om in een groene leefomge ving te wonen. Er zitten veel vogels, konijnen en andere kleine zoogdieren in de wijk. "We willen ook graag dat de gemeente beter naar ons toe communiceert waarom die bo men weg moeten. Het zijn su per gezonde bomen", ver klaart een strijdvaardige Brunsting. (eigen foto) HOLTEN - In verband met het overlijden van een van de sup porters van de IIMV heeft de muziekvereniging besloten dat de geplande jubileumactiviteit j van zaterdag 18 juni niet door zal gaan. Muziekvereniging KSW Nij verdal zou die dag een concert geven in de muziekkoe pel op Kalfstermansweide. Het tweede in de reeks jubileum concerten. De HMV vindt het echter niet gepast dit concert nu doorgang te laten vinden. Over een andere datum is op dit mo ment nog niets bekend. Kam dan donderdag 23 juni van 16 tot 20 uur naar de Open Dag van dé Hogeschool van UtrecKt. Voofltcfitihg over alle bachelor- en masteropléidihgen. ((ijk op www.hvu.nl voor mêer infófmatie HOgeSCflOOl c/c.neden vlttiwaren van MINDER CALORIEËN WWW.lin9raVhHtWar9n.nl vraag voor opslagruimte voor voer, materiaal en voorzienin gen en uitbreiding van de ruimte voor de algemene voorzienin gen. Verder wil men kunnen be schikken over een ruimte voor dieren die in quarantaine moe ten. Ook hier staan burgemeester en wethouders welwillend te genover. De plannen werden donderdagavond besproken in de commissie Ruimtelijke Ont wikkeling. En de commissie gaf groen licht. "We zijn blij dat het nu eindelijk goed gereguleerd gaat worden, want het was een aaneenschakeling van gedoogsi tuaties en soms nog niet eens", aldus raadslid Veneklaas van Gemeentebelang, die de plannen een 'prima ontwikkeling voor de kinderboerderij' noemde. Ook de andere fracties gaven aan te vreden te zijn met het voorstel. De SGP-fractie had met de uit breiding op zich geen enkel pro bleem. "Maar er zijn wel een aantal zaken die we betreuren. We zijn niet zo blij aldus SGP-raadslid Kreijkes, doelend op de zondagopenstelling. HOLTEN - De Bergrijders uit Holten, de vereniging van het aangespannen paard hield afgelopen zondag de vierentwintigste Holter- bergrit. Volgend jaar dus een jubileum. Vanaf de Borkeld gingen meer dan veertig aanspanningen via de Holterberg naar Espelo voor de middagpauze. Daarna terug naar het centrum van het dorp voor het défilé waar de stoet met bijzondere en oude rijtuigen, getrokken door paarden van uiteenlopende rassen in de middag passeerde. Het talrijke publiek sloeg met bewondering het schouwspel, dat zo uit een plaatjesboek kon komen, gade. (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Per abuis meldde deze krant onlangs dat De Bergspeurders, de vereniging van Duitse herders, samen met Okia en de Jeu de boules club een nieuw onderkomen zou be trekken. Het ging hier echter om de Kringgroep Oost van de NVBM waar honden van alle rassen getraind kunnen wor den. Overigens een vereniging waar de Bergspeurders, de lief hebbers van Duitse Herders, een goed contact mee hebben. De Bergspeurders hebben nog steeds een probleem. Jaloers zijn de Bergspeurders niet, alhoewel deze club wel een geschikte locatie moet zoeken nu ze hun huidige terrein aan de Ou de Deventerweg 2 moeten verla ten. De boerderij, waar ze jaren lang een bouwkeet mochten sta tioneren die ze gebruikten als ver enigingsgebouw met daarnaast hun trainingsveld, was eigendom van de familie Bronsvoort. Na het overlijden van de eigenaar werd het pand met de omliggende grond verkocht. De Bergspeur ders moesten verhuizen. Afgelo pen zaterdag vond de grote ver huizing plaats en dankzij de vrij willige inzet van groot materieel Het clubhuis hangt in de takels. De Bergspeurders moeten weer verkassen, (foto: Sander Scheperman) Speel mee en win een reis voor twee personen naar Egypte zandsculptuur Park Berg&Bos Apeldoorn Lees hier alles over op: www.zandsculptuurapeldoom.nl en mankracht van de firma Wes- sels uit Rijssen hoefde er geen grote aanslag op de clubkas te worden gepleegd. "Want", zo zegt Henk Oosterkamp: "Zo'n verhuizing kost toch elke keer weer een flinke duit!" Voorlopig trekken de Bergspeur ders in bij de hockeyvereniging onder aan de berg. Maar dat kan niet voor lang zijn want ook die vereniging heeft te horen gekre gen dat ze daar nog maar een jaar kunnen blijven. Dit terrein is par ticulier eigendom en de eigenaar heeft blijkbaar andere plannen met de grond. Wat er daarna met beide verenigingen moet gebeu ren is nog maar de grote vraag! De Bergspeurders zijn al jaren op zoek naar een vaste locatie. "Om precies te zijn: op 7 december 1999 trokken we voor het eerst aan de bel bij de gemeente," zegt Dick Ulfman, één van de be stuursleden van de Bergspeur ders. "We hebben het toen ge meld bij de Sportcommissie. Maar we moesten 'even geduld' hebben. Er zou voor ons een plek gereserveerd worden op het nieu we Vletgoor. Maar het kan nog wel tien jaar duren eer dat gere aliseerd is want vóórdat ze 't daar allemaal over eens zijn!" De le den zijn bepaald niet lovend over de houding van de gemeente. "Behalve twee leden van de sportraad." zo zegt Josien Ooster kamp, "Die twee zetten zich er enorm voor in en die willen er al les aan doen." Henk Podt en Adrie Wansink hebben met be paalde wethouders echter andere ervaringen. Adrie nam telefo nisch contact op met één van de locale bestuurders om eens te in formeren naar de stand van zaken over een nieuwe locatie. "Ik werd gewoon afgeblaft! Ik was er echt helemaal stil van, terwijl ik toch heel bescheiden informeerde!" De irritaties ten opzichte van het gemeentebestuur zitten de Berg speurders hoog en Henk Ooster kamp geeft op z'n Holtens te ken nen: "Zie hebt d'r gewoon met hen 'eslaterd!" Punt is: waar kan deze vereniging over een jaartje terecht? Ze infor meerden bij de motorclub: parti culier terrein. Bij de kerk: daar wordt de huur van een stuk grond per vijfjaar opnieuw aanbesteedt, geen enkele zekerheid dus. Parti culieren werden gevraagd maar terreinen die een mogelijke optie zouden kunnen zijn vielen onder het waterwingebied of in een eco logische zone en daar mochten geen auto's parkeren. Ze plaat sten oproepen, zelfs met hun 25 jarig jubileum in november vorig jaar, echter zonder succes! Wie helpt de club uit de brand? Een club van een twintigtal leden die gewoon samen met hun Duit se herder-makkers willen trainen, speuren, ze appeloefeningen wil laten doen. Een club die bovendien al hoge ogen heeft gegooid bij provincia le en Nederlandse kampioen schappen. Ergens in de buurt van Holten moet toch wel iemand zijn die deze vereniging een stuk grond te huur kan aanbieden? Henk Oosterkamp, 0547-362578, wacht met spanning. Pagina 3 Dijkerhoek in de ban van 'het' feest. Het bestuur heeft iets nieuws 'Klup 53' be dacht. Het wordt sowieso ge zellig, volgens de voorzitter. Pagina 5 Oude liefde roest niet. Hol- tense voorzitter van de So lexclub de Spitfires heeft collectie brommes en Solex spullen. Pagina 7 Mike en Anouk Hoogland komen bij de Smarties Pop Up show op Jetix op woens dag 22 juni om 07.40 uur. HOLTEN - Vijf Fransen hebben zondagnacht een caravan gesto len aan de Markeloseweg in Holten. Rond 01.30 uur werd de politie attent gemaakt op een au to met caravan zonder achter lichten op de Al. De politie verzocht de automo bilist de eerstvolgende parkeer plaats op te rijden. Deze negeer de de aanwijzingen en reed door, evenals een tweede auto die er kennelijk bij hoorde. Na enige tijd lukte het de politie de voer tuigen aan de kant te zetten. De caravan bleek gestolen, hoewel de eigenaar de diefstal nog niet eens had gemerkt. De inzittenden van beide auto's, twee mannen (20 en 28 jaar) en drie vrouwen 20, 21 en 27 jaar) werden aangehouden. Drie jon ge kinderen werden eveneens bij de moeders in de cel onderge bracht. De verdachten hadden veel verstopt geld en meerdere paspoorten van verschillende landen bij zich. Alle verdachten zitten vast voor nader onder zoek. Eindelijk weer eens echt zomer weer. En dan nog wel in het weekeinde!Flinke perioden met zon. Vrijdag passeert een warmte- front ons land, waarschijnlijk al leen met wolkenvelden. De kans op neerslag van betekenis lijkt klein, verder is er geregeld zon. Temperatuur 22.0 tot 23.0 gra den. Zaterdag en zondag veel zon met enkele wolkenveldjes, warm tot zeer warm zomerweer met op zaterdag 28.0 tot 30.0 graden en op zondag 30.0 tot 32.0 graden. Weerman, Freddie Paalman Voor meer weer pag. 3 SPAAR VOOR DE GRATIS NOABER PARTYTENTI Kijk voor dê odiovoorwoardeo @ld@f§ Ir» éëi-ê krortf HOLTEN - Enkco bv aan de W aagweg heeft een ont heffing gevraagd van de ge meente om te mogen werken op zaterdag en een aantal zondagen. Het vleesverwerkende bedrijf besloot onlangs om in Holten te blijven. Enkco heeft ook een vestiging in Lekkerkerk en de activiteiten van die ves tiging gaan ook naar Holten. Dat berekent dat het bedrijf wekelijks langer moet draai en. Volgens burgemeester B. Koelewijn gaat het om alle za terdagen en een beperkt aantal zondagen. Het bedrijf jieeft daar een ontheffing voor ge kregen. Koelewijn gaf aan dat de gemeente samen met Enk co hierover nog gaat praten met de omwonenden. Zowel de gemeente als het be drijf laten een akoestisch on derzoek doen. "Enkco zit nog een jaar of zeven op de Kol. Dat wil niet zeggen dat er al die jaren in de weekenden ge werkt wordt; dat willen we zo kort mogelijk laten duren", aldus burgemeester Koele wijn. Als lezer Holtens Niee sblad wordt goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. I Dhr./mevr.: j Adres: Postcode: Geef da! ook eens| Woonplaats: aan een ander door! Telefoon: bon: J Geeft als abonnee voor het Gebruik deze bon voor Holtens Nieuwblad op: het opgeven van een j nieuwe abonnee', Dhr./mevr.: Adres: Inzenden aan: J Holtens Nieuwsblad :WoonPlaats: Postbus 692, Postcode: 7500 AR Enschede ;Tdefoon. t.a.v. Service-afdeling Bankrekening: i Handtekening: i 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) j i 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) j (losse nummers: 0,95)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1