ilS Huisarts voor vaccinaties Henk Potman Holtens Blauw Wit Cl wint toernooien en reizigersadvies kampioen darten GRATIS öbelink www.obelink.nl UA\U Dames A winnen op 't nippertje Volleybalsters Mintonette A gaan over naar hoofdklasse ZONDAG 12 JUNI NOG MEER ACTIES! ZIE p=S Jongensteam TC Holten kampioen Digitale foto's 10 afdrukken Webprint @nl Dijkerhoek winnaar straatvoetbaltoernooi SPAAR VOOR DE GRATIS NOABER PARTYTENT! Donderdag 9 juni 2005 H08 HOLTEN - Hoewel de zomer in Nederland soms nog ver weg lijkt, staat het vakantiesei zoen weer voor de deur. Sommige mensen wach ten het weer af en be sluiten op het laatste moment in het vliegtuig te stappen op weg naar zonniger oorden. Niet iedereen is zich er van bewust dat ook aan sommige vakantiebe stemmingen 'dichter bij huis' gezondheidsrisico's kleven. In Turkije, maar ook in Tunesië, Marokko, Kro atië. Slovenië, Servië Montenegro en de landen van de voormalige Sov jet-Unie kan men in aan raking komen met ziekte verwekkers die in Neder land zelden of niet voor komen. Voorzieningen die in Ne derland heel gewoon zijn, zoals schoon drink water, riolering, het op halen van huisvuil en controle op de bereiding van eten en drinken door keuringsdiensten, zijn in die landen niet vanzelf sprekend en kunnen lei den tot infectieziekten, zoals besmettelijke geel zucht (Hepatitis A). Vaccinaties die op kin derleeftijd of voor een eerdere reis zijn gegeven, kunnen zijn verlopen. Het lichaam heeft dan onvoldoende afweer te gen die ziekten. Door tij dige (her-)vaccinatie kan afweer opgebouwd wor den. Voor landen verder weg, in Afrika, Azië, Midden- en Zuid Amerika en in het Midden Oosten wor den vaak ook nog andere vaccinaties aanbevolen. Geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Hyp«rc.mp B.nflca 199.- Gasfles 5 kg. I1* i V Hobby caravans nu met gratis Goldcamp voortent Como. ANWB KCK - testwinnaar. tafel Galaxy Boiogna 136 x 84 cm met 4 Madison kussens. Nu voor 179.- KJcillfO kussens 129- li 29.-I HypsfcampVanetla Materiaal Obitex katoen/poly ester Afmeting buiten tent: 340 X 240 x 130 cm Afmeting bmnentent 2 x Slokkan glasfi- nu voor ber Gewicht ca. 129.- 10 kg y Hypercamp Cosmes 6 Luxe farmlietent Materiaal doek Riplex polyester Afmeting 630 x 400 x 210 cm Met vasl kuip- oëfl grondzeil Sommige landen stellen zelfs bepaalde vaccina ties verplicht. Ook kan het preventief slikken van medicijnen tegen malaria nodig zijn. Wat veel mensen niet weten, is dat men voor advies en voor de nodige vaccinaties ook terecht- kan bij de huisartsen in Holten. Huisarts F. Zweers-Talsma en prak- tijkverpleegkundige Elly Schopman zijn aangeslo ten bij het Landelijk Coördinatiecentrum Rei- zigersadvisering (LCR) en speciaal hiervoor op geleid. Een groot voordeel is, dat zij het medische dossier van hun patiënten bij de hand hebben. Het reisadvies kan zo precies worden toegesne den op iemands persoon lijke gezondheidstoe stand. Bovendien bestaat er nauwe samenwerking met de naastgelegen apo theek, zodat vaccins en medicijnen snel en mak kelijk geleverd kunnen worden. Bij de balie in de praktijk kan men een vragenlijst ophalen. Deze kan ook gedownload worden van de internet-site van de huisartsenpraktij k www.huisartsenholten.nl Na het invullen van de vragenlijst wordt een af spraak gemaakt voor een reizigersadvies. Tijdens dit consult wor den de aanbevolen vacci naties doorgesproken en wordt een afspraak ge maakt. HOLTEN - Tijdens de fi nale van het Holtens kampioenschap darten, afgelopen vrijdag bij 't Klavier, was Henk Pot- rnan met 5-1 (best of 9/best of 5) te sterk voor Bert Jan Schaapherder. Dit kampioenschap werd in de maand mei gehouden bij Bierlokal am Bahnhof, 't Klavier, 't Bonte Paard en Bar 't Mossink. Er werd gestart met 42 deelnemers. Door middel van een pou le-systeem werd dit aantal teruggebracht tot twee fi nalisten in de winnaars ronde en twee in de verlie zersronde. In de winnaars ronde stonden in de twee kruisfinales: Robin Ko ning, Henk Potman en Dennis Jansen in de eerste en Hinke Moleman, Rik Deijk en Bert Jan Schaap herder in de tweede. Henk HOLTEN - Blauw Wit Cl heeft een prachtig seizoen met winst op het sterke toernooi in Almen afgesloten. Na dat enkele weken gele den met overmacht het eigen Meester Knijff-toernooi ge wonnen was, moest Cl nu aan de bak in Al- men. De trotse finalisten van het Holtens dartkampioen schap. (foto: Johan Bolink) en Bert Jan plaatsten zich voor de finale en Rik en Robin voor de kleine fina le om de derde en viede plaats. In deze kleine finale was Robin met 3-0 (best of 5/best of 5) te sterk voor Rik. In de kleine finale van de verliezersronde was Formaat 10x15/10x13,3 Binnen 2 werkdagen thuis E Kijk op www.webprint.nl i 'In Bel voor gratis folder 0543 532 632 Misterweg 179, 7102 EN Winterswijk Foto's afdrukken met het gemak van internet. HOLTEN - De jonge spelers van de Tennis club Holten (TC Hol ten), Joris van Aken Koen Gruijters, Max Nab, Blaine Rikhof en Daniel Swaab hebben vorige week woensdag het felbegeerde kam pioenschap binnenge haald. Ze versloegen het bezoe kende team van T.C. Park Braband uit Deven ter met 4-2. Drie gewon nen partijen waren eigen lijk al toereikend ge weest. Zowel in de sing les als in de dubbels wa ren de jongens goed te gen elkaar opgewassen, wat resulteerde in bloed stollende partijen. De toeschouwers waanden zich op Roland Garros. Joris van Aken en Max Nab wonnen achtereen volgens hun enkelspelen. Nadat ook nog twee dub bels werden binnenge haald, kon de kampioens- vlag worden gehesen. Dit werd met bloemen en bruisende champagne ge vierd. De jeugdcommis sie en trainer Pim Gruij ters kijken tevreden terug op het competitieresul taat. Gert Jan Hoekman te sterk voor Arjan Pinkert. In de finale won Remko Stevens van Bert Paalman. De hoogste finish over het he le toernooi was voor André Weigraven: 138. Als beginnende traditie werden de beide finalisten (Henk en Bert Jan) in een brandweerbusje met veel lawaai door de winnaar van vorig jaar (Jan van de Paapen) van huis gehaald. Uitslag: 1. Henk Potman; 2. Bert Jan Schaapherder; 3 Robin Koning; 4 Rik Deijk. Verliezersronde: 1. Remko Stevens. Hoogste finish: André Wel graven (138). HOLTEN - In de laatste uitwedstrijd van dit veldseizoen boekte da mes A Handbal van Holten een verdiende zege op Voorwaarts. Holten startte geconcen treerd en had pech dat de eerste treffer ten onrechte werd afgekeurd. Holten bleef goed spelen en kwam meerdere keren op voorsprong, maar wist deze niet verder uit te bouwen. Ruststand 5-5 was terecht. Na rust bleef Holten goed verdedigen, maar wist aanvallend minder kansen te creëren. Na een kwartier kwam Holten op achterstand (8- 7) en miste vervolgens twee strafworpen. Toch pakte Holten de draad weer op en met twee fraaie doelpunten in de slotfase werd de wed- HOLTEN - Holten heeft er weer een hoofd klasseteam bij. Tijdens het toernooi in Olden- zaal plaatsten de volley balsters meisjes A zich voor de Hoofdklasse Gewest Noord. De basis voor deze plaat sing werd gelegd in de eerste wedstrijd tegen Ri- vo meisjes A. Met goed gevarieerd volleybal werd Rivo onder druk ge zet. Aan het begin van el ke set werd er een ach terstand opgelopen die steeds met succes werd ingelopen. Met 25-21 en 25-15 werd een 2-0 over winning geboekt. Toen Rivo daama gelijk speel de tegen Havoc, had Mintonette aan een gelijk spel genoeg om zich di rect te plaatsen voor de hoofdklasse. Tegen Havoc lukte niet alles en de eerste set werd verloren met 19-25. De tweede set was ze nuwslopend, met wisse lende voorsprongen voor zowel Mintonette als Ha voc. De eindstand 24-26. Dit betekende voor Min tonette geen directe plaatsing, maar een be slissingswedstrijd tegen strijd met 8-9 gewonnen. Meisjes B verloor de thuiswedstrijd van ABS. De C en D jeugd speelde uit tegen Wesepe. In bei de ontmoetingen was de thuisploeg het sterkst. Meisjes C verloor met 15-0; meisjes D met 13- 5. Deelname Gerda Schui- ter Toernooi te Zwolle. Zaterdag 11 juni: Meisjes C eerste wed strijd om 9.30 uur. Meisjes D eerste wed strijd om 13.18 uur. Zondag 12 juni: Holten A 1 eerste wed strijd om 11.08 uur. Holten A 2 eerste wed strijd om 10.22 uur Holten B 1 eerste wed strijd om 10.22 uur. In de eerste wedstrijd werd duidelijk dat Almen Cl een geduchte concur rent was. De wedstrijd ging lang gelijk op, maar na een corner kopte Jas per schitterend raak, 1-0. Keeper Mike redde daar na uitstekend bij een ge vaarlijke Almense aan val. Tegen Epse en Ruur- lo was Cl de betere ploeg. Met respectievelijk 2-1 en 2-0 werd gewonnen. In de kruisfinale was het sterke Nizno Cl uit Nij- kerk de tegenstander. In een zinderende wedstrijd werd door een formida bel afstandschot van Jus tin Mossink de 1-0 ges-| coord, wat de finaleplaats! betekende tegen Eefde Cl. Cl zette de tegen stander met goed spel on-j der druk en Mike voor-' kwam met een katachtige redding een achterstand. Het duurde even voordal C1 scoorde, maar toen de Thijmen de 1-0 wist te scoren na een snelle aan val, was de tegenstand gebroken en kon Blauw Wit Cl alweer een grote beker naar Holten bren gen. Vosta. Tegen Vosta kwam alle klasse te voor schijn en met 25-14 en 25-20 plaatste Mintonette zich voor de hoofdklasse. Daarin ontmoeten de meiden komend seizoen alle grote volleybalploe- gen uit de regio: Pollux, Dynamo Tubbergen, Sa- vico, Volley 68, Devoco, SetUp, Krekkers, Devoc, WA en Aastad. Speelsters Mintonette meis jes A: Mariska Dommer- holt, Myrthe de Vrijer, San ne ten Kampe, Eva Ellen broek, Leontien Voogt, El len Wielaard, Anouk Brug- gink en Jette Wielaard. HOLTEN - Op sportpark Meermanskamp werd door straten en buurtschappen gestreden tijdens het straatvoetbaltoernooi. De uitslag van het straatvoetbaltoernooi: 1. Dijkerhoek; 2. De Wheeme; 3. Look /Borkeld; 4. Larenseweg.(fo- to: Johan Bolink) Een buurtfeest organiseren doe je niet alleen, dat doe je met elkaar. Echt Noaberschap dus. Grolsch ondersteunt dit Noaberschap natuurlijk van harte. Spaar daarom met uw buren en vrienden voor een originele Noaber Partytent t.w.v 89,- of het Noaber spandoek, zodat u nog vaak een echte Noaber Party kunt vieren! Vraag het deelnameformulier en de actievoorwaarden aan via het gratis telefoonnummer 0800-1591 of stuur een e-mail naar mkt@grolsch.nl. Elke verpakking heeft 2 grote Noaber naamborden. Knip deze naam borden uit en verzamel samen met je buren totaal 50 naamborden voor de Noaber Partytent of 25 naamborden voor het Noaber spandoek Stuur deze Noaber naamborden voor 1 augustus 2005 samen met het deelnameformulier op naar Grolsch. U krijgt het artikel dan binnen vier weken toegezonden. Deze actie geldt zolang de voorraad strekt. VAKMANSCHAP IS MEESTERSCHAP

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 8