9.99 \0 2.99 tip Man 9.99 Jaarlijks Dijkerhoeks Feest groots familie-evenement Beusebergse Revue met Mans en Dieks in toren ktoPPer V\/eel weduwe visser /Vc Volledige expositie Nagelhoutcollectie Gall&Gall 11> e rt HeijnlZee m EL TL hollandse nieuwe badhanddoeken 2 stuks Collecte Epilepsie Fonds Openingstijden gemeenteloket Alles onder één dak jonge jenever 100 cl. 3 stuks ^4^ Ar con Donderdag 2 juni 2005 H08 DIJKERHOEK - Het Dijker- hoeks Feest staat zondag 26 juni in het teken van familie. Moeders met kinderen lopen er rond. maar ook opa's en oma's en alles wat daartussen zit. Voor de activiteiten geldt hetzelfde: voor elk wat wils. De scoutinggroep uit Holten krijgt een stuk op het terrein om houten stellages te bouwen waar kinderen op kunnen klauteren. Verder zijn er vele verschillende andere buitenspelletjes voor de kinderen. "Er komt ook een groep die mo deltreinen laat rijden", vertelt voorzitter Johan Wiersma van het Dijkerhoeks Feest. De zondag begint echter met de grote brunch in de tent. "De brunch is duidelijk een blijfertje, die loopt echt heel erg goed." Zittend aan lange tafels kunnen deelnemers genieten van lekkere broodjes met koffie, thee of wat anders. De band Cadillac en een dwei lorkest spelen zondags in de tent. Als afsluiter komt Dario langs. Hij zingt gezellige Neder landstalige en Engelstalige mee zingers en wordt betiteld als een mix tussen André Hazes en René Froger. Het feest begint echter vrijdag avond 24 juni al met de DAT Revue. Dijkerhoekers worden daarbij op een leuke manier op de hak genomen. "Er wordt nu meer jeugd bij betrokken", geeft Johan aan. "Door die roulatie in spelers, krijg je andere inzichten en weer een frisse Revue." Vanaf de weide tegenover de molen begint zaterdagochtends de optocht. Deze zal enkele ron des door het dorp maken en uit eindelijk op het feestterrein gaan stoppen. Daar begint dan een verrassingsspel, hamsteren ge naamd. "Het moet nog even ge heim blijven wat dit inhoudt", zegt Johan. Teams maken zich daarna klaar om mee te doen aan de zeskamp. "Geen ingewikkelde spelletjes, HOLTEN - Het Epilepsie Fonds gaat van maandag 6 ju ni tot en met zaterdag 11 juni collecteren in Holten. Het thema is Laat ze niet vallen. Het is een oproep om mensen met epilepsie te steunen. Geld voor de bestrijding ervan is hard nodig. Het Nationaal Epilepsie Fonds krijgt geen subsidie van de overheid, zodat collecteren erg belangrijk is. Epilepsie is een tijdelijke func tiestoornis in de hersenen, die zich uit in aanvallen. HUMS SPERMIKEML maar wel met veel water", legt Johan uit. "Zo komt er een 32 graden steile helling met een lengte van acht meter. Met een tobbe glijden deelnemers naar beneden, richting de bel." HOLTEN - Voor de Stichting Collectie Nagelhout Holten (SCNH), het gemeentebestuur van Rijssen-Holten en voor al le inwoners van Holten is vrij dag 3 juni een bijzondere dag. Voor het eerst wordt de volle dige verzameling schilderijen en beeldhouwwerken van wij len J.P. Nagelhout integraal geëxposeerd in het gemeente huis. Tevens zal tijdens de opening van deze expositie de publicatie J.P. Nagelhout, me dicus, mecenas en collectio neur worden gepresenteerd. Gedurende het inmiddels vijfja rig bestaan van de SCNH zijn niet alleen fondsen verworven voor de inmiddels voltooide res tauratie van de collectie, maar is ook de website www.nagelhout- collectie.nl gerealiseerd. Een re cent uitgebrachte folder geeft een indruk van zowel de collec tie als de culturele activiteiten van J.P. Nagelhout. Kortom een coming out van de Nagelhout collectie, die de titel De Nagel houtcollectie in beeld is meege geven. De tentoonstelling De Nagel houtcollectie in beeld wordt vrij dag 3 juni om 16.00 uur in het voormalige gemeentehuis van Holten geopend. De opening wordt verricht door de burge meester van de gemeente Rijs- sen-Holten, B. Koelewijn. Voorafgaand aan de opening zal het eerste exemplaar van de pu blicatie J.P. Nagelhout, medicus, mecenas, collectioneur van kunsthistorica Roel. H. Smit- Muller aangeboden worden aan de voormalige burgemeester van Holten, mr. W.L.F.C. ridder van Rappard. De 144 pagina tellen de, in fullcolour uitgevoerde, publicatie bevat naast een over zicht van de collectie, veel infor matie over de activiteiten van J.P. Nagelhout. Acteur Henk van Ulsen verzorgt een voordracht en leden van het orkest Symfonia Young Twente zorgen voor de muzikale omlijs ting. Genodigden kunnen de opening bijwonen, het publiek is van har te welkom om de expositie te bezichtigen van 6 juni tot en met 30 september 2005. HOLTEN - Het loket Burger zaken in Holten blijft open op de dinsdagochtend en de hele donderdag, dus ook de don derdagavond. Eerder was het de bedoeling dat het loket van 1 mei tot 1 augus tus maandag tot en met vrijdag elke ochtend open was, en de donderdagmiddag en -avond. Maar de gemeente vindt de erva ringen met de beperkte openstel ling goed en dat ook in de zo merperiode volstaan kan worden met de openstelling op dinsdag morgen en donderdag de hele dag, ook al omdat de inwoners van Holten nu gewend zijn aan deze openingstijden. 'Het per 1 mei en 1 augustus wijzigen van de openingstijden zal wellicht verwarring scheppen', aldus de gemeente. De openingstijden zijn: dinsdagmorgen van 09.00 tot 12.15 uur, donderdagmorgen van 09.00 tot 12.15 uur, donder dagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur en donderdagavond van 18.00 tot 19.30 uur. Opkomen met bordje te koop aan toren spijkeren. Wat zie ik nu dan wil je de to ren verkopen? Nee dat niet maar ik wil eigen lijk mijn huis verkopen en hier kan iedereen het goed zien. Nou als jij dan wat wil verko pen dan heb ik ook nog wel wat te koop ik heb genoeg en ik moet er toch af hebben ze me gezegd. Nu je het toch hebt over te koop borden laatst stond bij het paasvuur ook een te koop bord. Maar dat was niet helemaal de bedoeling dat bord daar stond geloof ik. Nou dan hadden ze hem beter bij de grond van Hennie van Schuppert in het Holterbroek kunnen zetten. Ja maar daar staat toch al een bord van te koop bij heb ik laatst gezien. Nee dat is een handgeschilderd bord waar op staat deze grond is niet te koop. Die heeft Hennie erbij gezet omdat hij het gezeur van zijn naaste buurman aldaar hele maal zat was. Zeg wie zou er dit jaar de eerste stunt uithalen om in de revue van volgend jaar te komen. Wat bedoel je daar nu weer mee. Nou er zijn mensen die kunnen dat heel gauw als dit jaar niet genoemd worden. O ja wie bedoel je dan? Nou vorig jaar we waren nog maar net beneden of Herman van de Hidder zat hier aan de overkant al met de auto in de sloot. Ja Herman keren op de weg is zeker nooit je sterkste punt ge weest Je zou haast gaan denken dat hij het er om deed. Nu je het toch over Herman hebt daar weet ik ook nog wel iets over. Wat dan of heeft hij nog meer ongelukjes gehad. Nee dat niet maar Herman en Gerrianne wilden zelf asperges verbouwen. Maar dat ging niet helemaal goed ze hebben ze veel te diep weg gestopt zodat ze nooit meer boven kwamen. Ik denk dat ze verkeerd om in de grond hebben gestopt. Dus nu eten ze in Australië asperges van de Hidder. Ja er zijn wel meer mensen die wat hebben met sloten. Hoe dat dan of hebben er nog meer mensen met de auto in de sloot gezeten?. Nee dat niet maar Tonny v .d Schutte ploegt zijn land zover dat hij met de tractor de sloot in zakt. Zijn vader moest hem met een andere tractor weer vlot trek ken. Ik dacht dat de grond niet meer zo duur was, dan kun je toch beter een paar meter meer ko pen. (Rondkijken) Maar je had het net over weg zakken maar er zijn ook men sen die hebben zoveel geluk die zakken net niet weg. Vraag dat maar aan Marjet van Andre v.d Groteboer. Wat dan of rijdt die ook op een tractor Nee maar Marjet kwam laatst samen met Andre. Anton en Carmen terug van Nijverdal en ze reed in Rijssen pardoes over de bussluis in de Nijverdalse- weg. Nou dan zou ze de auto ook wel mooi beschadigd hebben van onderen. Nee helemaal niks want de ge wichtsverdeling was zo goed dat de auto van voren de grond bijna niet raakte. Ze hebben er dus helemaal niks aan over gehouden hadden ze ook geen last van de nek of zo? Nee ze hadden echt helemaal niets, volgens mij hadden de anderen het niet eens in de ga ten. Nou dan hebben ze meer geluk gehad dan Rik van Mokko. Wat heeft die gehad dan? Nou Rik wou bij het paasvuur een paal in de grond slaan en hij haalt uit en net als hij de moker achter heeft valt deze van de steel precies op zijn hoofd. Hij hield er een hersenschud ding aan over. Had hij geen stalen neuzen in de schoenen dan Maar ik hoor het al wel dan ging het hem net als Henk Pek- keriet die moest er ook even bij gaan liggen. Wat zeg je me nu heft Henk ook een hersenschudding ge had? Nee een hersenschudding niet maar hij was laatst mee ge weest mountainbiken met de kameraden. O ja daar heb ik van gehoord die zijn op de sportieve tour ge gaan. Ja en Henk had s morgens nog wel een grote mond van ik fiets jullie er allemaal uit en halver wege wacht ik wel even op jul lie. En wat denk je halverwege wa ren ze Henk kwijt. Wat dan was hij zover vooruit gefietst? Nee hij was er stiekem tussen uitgeknepen en lag al lang thuis languit op de bank. (Rondkijken) O maar die groep de AOW'ers zijn wel vaker iemand kwijt. Kunnen ze dan nooit bij elkaar blijven als ze gaan fietsen? Nee dit was niet met fietsen. Het hele spul is naar Henk Bronsvoort geweest in Duits land. En je weet wel hoe dat gaat met zo'n schoolreisje, in de bus al een biertje drinken en in het ho tel ook nog een beetje. En dan op naar het bed. Wilco van Aalpol en Martin v.d Grieze sliepen op dezelfde ka mer. Om 2 uur ging Wilco naar bed, maar om half 4 nog geen Mar tin. Wilco kijkt eens rond maar hij kon hem nergens vinden. Dat kon ook niet want de hotel eigenaar had hem al een andere kamer gegeven omdat hij op een bank lag te slapen. Ja dat krijg je met die jongens, ze zijn ook eens van de keuken. Rondkijken) He daar zit Niels van de Schut te ook dan zal hij het nu met de wekker wel weer voor elkaar hebben. Met de wekker voor elkaar wat dan of had hij hem kapot. Nee niet kapot maar hij zet hem wel eens verkeerd. Ja dat kan en dan verslaapt hij zich 's morgens. Nee niet 's morgens maar 's middags. Ja mensen Niels ging op zater dagmiddag (vrijdagavond een feestje gehad) even een mid dagdutje doen. Hij zette de wekker op 2 uur maar niet op 14.00 uur maar op 2 uur 's nachts. Het was dat zijn kameraden kwamen anders lag hij nu nog te slapen. Ja Niels je weet toch 's avonds een kerel 's morgens een kerel. Maar je hebt het over verslapen maar daar is Niels de enigste niet mee. Bè Lenderink weet daar ook al les van. Wat zeg je verslaapt Bè zich 's middags ook? Nee Bè die doet dat 's morgens. Met nieuwjaar gingen ze met de buurt nieuwjaar winnen. Bè had gezegd laten we op tijd beginnen om half 9 anders wordt het zo laat. Nou iedereen was er met veel moeite om half 9 behalve Bè want die kwam pas om half 11 (Rondkijken) Kijk daar rijden Griezen Jan Albert en Marietje ook de Al op zouden ze weer naar de Ma- kro gaan Nou dan hoop ik dat hij zijn pincode van zijn bankpas deze keer wel goed weet. Wat dan of vergeet hij die wel eens? Laatst waren ze ook bij de Ma- kro om boodschappen te doen. Je weet wel mooi goedkoop winkelen. De hele kar vol en betalen met de pinpas, 3 keer de verkeerde code ingetoetst dus konden ze niet betalen. Jan Albert rijdt helemaal weer terug naar Holten om bij de bank geld tc halen. Toen kon hij Marietje en de boodschappen weer mee krij gen. Ja dan is dan voordelig winke len hè. (Rondkijken) Kijk Johan van Voortman heeft de caravan ook weer buiten staan, ze zullen wel weer gauw op vakantie gaan. Nou dan raad ik hem aan dat hij de caravan van te voren goed nakijkt. Wat dan of heeft hij de vorige keer pech onderweg gehad met dat ding. Niet onderweg maar de eerst nacht op de camping zakten ze spontaan (ja ja) door het bed. Ze waren de volgende dag al weer thuis om het bed te ma ken. Dat was dus een flitsva- kantie. Dat is wel zo maar dan hebben zij het nog langer vol gehouden dan Broer en Riekie van Pekke- riet Wat zeg je me nu waren die ook door het bed gezakt? Nee dat niet maar ze gingen op vakantie naar Drente. Maar daar regende het nog har der en meer dan hier dus ze wa ren dezelfde dag alweer thuis. (Rondkijken Wat zie ik nu dan Jan Haan heeft de paardenwei ook nog altijd leeg. Wat paarden wei bij Jan Haan, daar hebben ze toch alleen maar schapen. Of wou Jan een paard kopen voor de kleinkinderen? Ja dat zal ik je vertellen. Jan ging naar Enter om een paard te kopen, dus ging hij s'morgens mooi op tijd op pad maar helaas hij was een week te vroeg. Een tijdje later ging Jan naar de kleinveemarkt met Larense kermis. Hij ziet daar een mooi paard en wordt het eens over de prijs. Waarom loopt dat paard er dan niet? Jan heeft de koop niet door la ten gaan want het bleek dat hij het paard moest houden tot hij doodging. Dat was hem toch iets te lang. Ik weet niet wat hij zoekt maar ik hoop dat hij wel het verschil weet tussen een hengst en een merrie. Zijn er mensen die dat niet we ten dan? Nou of ze het niet weten dat weet ik niet maar ze zien het in ieder geval niet. Wie bedoel je dan? Nou bij Menum dachten ze met z'n allen dat ze een merrieveu len hadden gekregen. Een paar dagen later kwam er iemand (en die had geen ver stand van paarden het veulen kijken en die vroeg is het nor maal dat een merrieveulen zich onder de buik plast? Daar in de buurt hebben ze wel meer moeite met het onder scheiden van dieren, vraag dat maar aan Ria Sluiter. Wat be doel je die hebben toch geen paarden? Nee maar er zat bij hun een vo gel te broeden. Ria zegt tegen Jan daar zit een ekster te broeden bij ons onder de carpot. Jan ging ook eens kijken en toen bleek het een merel te zijn. O dat was dan een Dijkerhoek- se ekster. Maar je had het net over vogels maar wat voor vogel stond daar laatst bij Gerben van denkaamp in de tuin? O dat was de ooievaar daar is een kind geboren. Een ooievaar het leek mij toch meer op een struisvogel. Hoe bedoel je struisvogel? Nou dat zal ik je vertellen, de jongens van de B.A.F hadden daar een ooievaar neergezet. Maar je weet wel hoe dat gaat het moest allemaal snel gaan dus werd de paal niet goed vastgezet. Dus bij het eerste zuchtje wind stond hij al op de kop in het zand net een struisvogel. (Rondkijken) Daar zit Janneke van Menum ook wel, eens kijken of ze een tas bij zich heeft? Waar slaat dat nou weer op. Nou dat zal ik eens vertellen. Janneke ging naar de bank sa men met zoon Danny. Ze hadden een gesprek met ie mand en kregen dus wat te drinken. Die man moest even weg en toen gooide Danny per ongeluk Janneke haar koffie om over de vloerbedekking Een mooie vlek in het tapijt wat nu? Weet je wat denkt Janneke, ik zet de tas er bovenop en dan ziet niemand er iets van. Tegen Danny zegt ze dat hij niks mag zeggen De man zit nog niet op zijn stoel of Danny zegt: er zit een koffievlek onder de tas van mamma. Ja en dan maar zeggen dat de jeugd zo slecht is tegenwoor- dig. Kijk eens aan Erik Haan en Carla hebben ook een nieuwe auto gekocht. Ja eentje met allerlei luxe zelfs een navigatiesysteem. Is dat nodig dan of weten ze de weg niet zo goed? Nou soms niet. Een paar weken geleden ging Carla samen met Dinie Haan naar Intratuin. De dames dachten we gaan mooi binnendoor dat scheelt mooi in tijd. Maar ze wisten de weg niet he lemaal goed en in plaats van via Exel in Lochem te komen kwamen ze naar een uur rijden bij de Wippert terecht. Ja de Wippert is ook veel mak kelijker te vinden dan Intratuin. (Rondkijken) Daar gaat Johan van Eertjes ook met een aanhanger met af val naar de gemeente. Dan hoop ik maar dat hij zijn telefoon niet bij zich heeft of dat hij hem in de auto laat lig gen. Waarom dat dan of mag je niet bellen op de gemeentewerf? Dat wel maar Johan ging laatst ook afval wegbrengen en liet toen zijn telefoon ook in het af- valgat vallen. Hij moest eerst naar huis om een andere telefoon te halen, zodat hij zijn eigen nummer kon bellen, zodat hij zijn tele foon weer kon vinden. Dat was dan wel heel erg handsfree bellen (Rondkijken) Kijk daar loopt Arnold van Hit je ook nog, hij is nu wel aardig rustig. Waarom niet dan Dat was met de uitzending van de B.E.P fm wel anders toen was hij 's morgens om 6 uur al aardig oververhit. Wat was er toen aan de hand dan? Nou de aggregaat wou niet starten door de kou en zijn ze pas om 9 uur begonnen met uit zenden i.p.v. om 6 uur. En toch hadden ze om 8 uur al een afstandsrapportje dat de ontvangst goed was. Dat zal de kerktelefoon van Rijssen dan wel zijn geweest Maar nu nog even wat anders ik heb hier nog een beker die moeten we nog gaan uitreiken geloof ik. Wat beker uitreiken aan wie dan daar weet ik niets van. Ja ik weet het verder ook niet maar ze belden mij laatst op of ik nog een nieuwe wisselbeker had. O nu weet ik het wel die is voor de playbackshow. Ja bij de playbackshow hebben ze een wisselbeker en die was vorig jaar gewonnen door de kinderen van Scheperboer. Maar ze waren er zo trots op dat ze hem helemaal kapot ge poetst hebben En dus moest er voor dit jaar een nieuwe gekocht worden. Ze dachten natuurlijk een wis selbeker moet elk jaar gewis seld worden Zeg maar ik ga maar eens op huis aan anders gaat het mij nog net zo als Jan Coster Na de uitzending van de B.E.P fm. Wat heeft Jan toen dan gehad? Ja dat weet ik niet precies maar dan moet ik straks in het don ker op huis aan. Je hebt toch wel licht op de fiets. Ja ik wel en dat had Jan ook wel maar het was zo gezellig bij de Bep in de keet. Jan ging op de fiets naar huis en dacht dat de lamp stuk was. Maar Jan je moet de dynamo wel aan het wiel doen anders doet het licht nooit V Verruim je wereld en WERK met het Web Wil je graag met de computer aan de slag? Heb je minimaal een vooropleiding op LBO/VMBO+ niveau en wil jij je verder ontwikkelen? Is het jouw ambitie om als grafisch vormgever, webmaster, admi nistratief- of callcentermedewerker aan de slag te gaan? En ontvang je minimaal 6 maanden een uit kering van het UWV? Dan kun jij deelnemen onder bepaalde voorwaarden! De opleiding Wij bieden de volgende 3 leer-werktrajecten aan: S 1Media medewerker Grafische vormgeving Webdesign "tfj. 2. Administratief medewerker PC vaardigheden MS-Office (ECDL Europees Computerrijbewijs) Postverwerking Facturering Debiteuren- en crediteurenadministratie 3. Callcenter medewerker PC vaardigheden MS-Office (ECDL Europees Computerrijbewijs) Telefoontraining Database beheer Communicatievaardigheden Wij bieden jou een leer werk traject van 12 maanden. De opleiding wordt door een docent gegeven en door hem/haar worden ook de examens afgenomen. Na afloop van de opleiding wordt er gezocht naar een stageplek, waar je werkervaring op kunt doen. Bij het zoeken naar stageplekken kijken wij of er bij goed functioneren een baanintentie kan worden afgegeven. Tijdens het traject wordt je begeleid, waarbij rekening wordt gehouden met jouw mogelijkheden en beperkingen. Deelname aan het traject kan met behoud van uitke ring. Kosten voor het werken met het web kunnen worden vergoed vanuit het Individueel Reïntegratiebudget (IRO) van het UWV. Informatie over de mogelijkheden voor jou kun je inwinnen bij het UWV. Hebben wij jouw belangstelling gewekt? Wanneer jij meer informatie wenst of wilt ken nismaken, neem dan contact met ons op. Bel met E-Quip Projectmanagement Jp* (074) 250 82 85 en vraag naar Willy wro Hazelhorst of kijk op de website: www.werkenmethetweb.nl. Werken met het Web is een initiatief van:

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 8