'Zo hard rijd ik niet, als ik boodschappen doe Duivenvereniging houdt open huis Spannende finale Holtens biljartkampioenschap Jim en Gerrit winnen schaakwedstrijden Drie atleetjes AV Holten doen mee aan FBK-games Clowns, piraten en voetbal op open dag Blauw Wit Koetsenroute Holterbergrit Poule-indeling stratenvoetbal '/2 SportAgenda Uitslagen Bergvliegers Inschrijving autocross Beachhandbal Kampman 2de bij karate Nieuwstips doorgeven 4 Donderdag 2 juni 2005 Holtens Nieuwsblad 7 HENGELO - In het geheel vernieuwde Fanny Blankers Koen- Stadion vonden afgelopen zondag voor de 24e keer de Thales FBK-Games plaats. Tussen de wedstrijden van de Nederland se en wereldtoppers door, mochten 45 pupillen uit de regio meedoen aan de Local Heroes Kids Run. Dit is een race van duizend meter, waarbij de atleetjes werden aangemoedigd door de duizenden mensen op de tribunes. Voor AV Holten deden Marleen Boode, Matthijs ter Harmsel en Stijn Uijen mee. Zij deden hun uiterste best om de eer van Holten hoog te houden en genoten met volle teugen van de indrukwekkende entourage. Organisator Henri Stam, geheel links, kijkt met de kinderen aandachtig naar de slotact van de clowns, (foto: Harry Paal man) HOLTEN - Voor de zesde keer werd zaterdag de Open Dag van Blauw Wit '66 gehouden. Deze dag is bedoeld voor de groepen twee en drie van de basisschool om kennis te maken met de voetbalsport in het algemeen en Blauw Wit '66 in het bijzonder. Organisator Henri Stam had 45 medewerkers die alles perfect or ganiseerden. Er werden volgens de voorinschrijving ongeveer vijftig kinderen verwacht, maar uiteindelijk bleken er '75 aanwe zig te zijn op de zonnige en warme zaterdagmorgen. De kinderen werden om 9.00 uur opgevangen bij de toegangspoort van sport park 't Vletgoor. Hier vond de indeling in de diverse groepen plaats. Hier was ook de gelegenheid om'geschminkt te worden. De openingsact vond plaats bij de clownstent. Altijd weer een hi larisch onderdeel, zeker als een van de clowns zich verslapen heeft. Maar de kinderen riepen zo hard dat ook de laatste clown de tent uit kwam rollen. De clowns hadden de aandacht van de kin deren goed te pakken en zij deden mee in de acts, bij de bootrace, in de saloon en bij het strafschoppen schieten. De open dag stond natuurlijk wel in het teken van het spelletje voetbal. De aanmoe digingen van de kinderen waren niet van de lucht, daar zorgden de groepsleiders wel voor. De kinderen uit de groep van Susanne en Irene maakten bij het strafschopschieten zoveel kabaal dat een van de clowns de strafschop ver naast schoot en daarbij zelf ook nog eens ten val kwam. Hilariteit alom. Tussen de onderdelen door was er tijd voor een versnapering. En dat was met het warme weer ook wel nodig. De open dag werd afgesloten met een echte wedstrijd waarin de diverse groepen tegen elkaar speelden. De pi raten en groepsleiders speelden ook mee, maar de scheidsrechter had vooral moeite om de clowns in toom te houden. Clowns ken nen niet de voetbalspelregels, maar de kinderen wezen hun wel op wat wel en niet mocht. Voordat de kinderen naar huis gingen was er voor de grote tent nog een slotact van de clowns. Hiermee kwam een eind aan een prachtig evenement op de velden van Blauw Wit '66. Volgend jaar mei staat de volgende open dag op de agenda. HOLTEN - De vereniging van het aangespannen paard De Bergrijders, houdt zondag 12 juni de Holterbergrit. De tocht met door paarden getrokken koetsen, gaat vanaf de Bor- keld door een gedeelte van de Holterberg naar Espelo. Bij de fa milie Ten Dam zal een middagstop worden gehouden. Het défilé door het dorp is ongeveer om 14.45 uur. Aan deze tocht nemen verschillende soorten rijtuigen deel. Bijvoorbeeld een Landauer, Victoria, Phaeton, Barouche en verschillende jachtwagens. De rij tuigen worden getrokken door paarden als Haflingers, KWPN'crs en Friezen. De start van de tocht is om 10.00 uur vanaf het paar- densporttcrrcin aan de Borkeldsweg. Om 11.15 uur is op de hoek Beukenlaantje-Enkweg de eerste stop. De complete route: Bor keldsweg, Postweg, De Oplegger, Borkeld, Geskesdijk, Katoen- dijk, Zanddijk, Holterweg, Sprokkelweg, Forthaarsweg, Enkweg (sherrystop bij familie Meier), Oude Flellendoomseweg, Wullen- bergweg, Holterbergweg, Motieweg, Heksenweg, Helhuizerweg, Haarlerweg, Herdersweg, Helhuizerweg, Valeweg (middagstop bij familie Ten Dam), Koeweideweg, Raalterweg, Kattensteeg, Oude Diepenveensewcg, Raalterweg, Burgemeester Van de Borchslraat, Dorpsstraat, Keizersweg, Vrijheidslaan, Koningin Wilhelminastraat, Larenseweg, Dorpsstraat, Oranjestraat, Marke- loseweg, Pannenweg en Postweg. Leontien van Moorsel en haar man, luisteren aandacht naar een medewerker van Usva hoe de fietsen worden gemaakt, (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Usva aan de San- geldijk in Dijkerhoek was klaar voor de ontvangst van Leontien Zijlaard-van Moorsel. Usva maakt Fietsen voor mensen met een beperking. Elke fiets wordt op maat gemaakt. In een grote schuur was een parcours uitge zet waarlangs Leontien en haar man fietsen voor minderva- liden in verschillende stadia van het maakproces konden be kijken. De wielerdiva kwam zaterdag voorafgaande aan de Ronde van Rijssen naar Dijkerhoek, om later met een groep mensen met beper king op aangepaste fietsen en lig fietsen door het centrum van Rijs sen te fietsen en vervolgens twee rondjes over het rondeparcours te fietsen. Willem en Jacqueline Kamps ontvingen de Zijlaards. Na een in leidend praatje begon het rondje langs de verschillende bouwfases van de op maat gemaakte fietsen. Bijvoorbeeld fietsen voor mensen met een verlamming aan de zij kant: de fiets kan dan aan de goe de kant bediend worden. En heb je helemaal geen kracht, dan wordt er in het voorwiel een elek- tromotortje gebouwd. Je kunt dan 30 kilometer per uur. „Maar be wegen moetje wel, want stop je met trappen, dan gaat de motor uit", vertelt Kamps. Want het gaat om het bewegen. Fietsen zonder dat je knieën of onderbe nen hebt, bleek met een aange paste fiets ook tot de mogelijkhe den te behoren. Er zijn ook aan gepaste fietsen voor mensen met protheses, waarbij bijvoorbeeld het prothesebeen als balans dient. De Brabantse was duidelijk geïn teresseerd. Fietsenmaker Kamps legde uit bij de bouw van deze fietsen niet uit te gaan van kracht, maar van souplesse. Voor aan de rolstoel waar Kamps in rijdt, wordt een wiel gezet en zo wordt de rolstoel met één handgreep een HOLTEN - De laatste ronde van het Holtens clubkam pioenschap werd afgelopen maandag gespeeld. Er stonden nog een beslissing open; het clubkampioenschap. De twee gegadigden Jim Klinge en Ben van de Griendt kwamen toevallig ook nog eens tegen el kaar uit, zodat ze het zelf konden uitmaken. De uitgangspositie was dat Ben in elk geval moest winnen. Helaas zat dat er voor hem niet in. Jim werd ruim schoots kampioen na een sei zoen waarin hij moeizaam op gang kwam. Naast het interne kampioen schap is er sinds vorig jaar nog een kampioenschap in het leven geroepen; de progressiecup. Al voor aanvang van de laatste ron de was al duidelijk dat die Gerrit Luggenhorst niet meer kon ont gaan. In de laatste ronde speelde Gerrit Luggenhorst tegen Gerrit Stevens. En zoals zo vaak, kon Gerrit Stevens ondanks voordeel opnieuw niet winnen, dit keer werd het remise. Interessant was de strijd om de verdere rangschikking, vooral met betrekking tot de teamsa menstellingen van het komende seizoen, respectievelijk de acht ste en veertiende plaats. De top acht bestaat uit Jim Klin ge, Ben van de Griendt, Gerrit Luggenhorst, Ton van Oijen, HOLTEN - Evenals de voor gaande twee jaren wordt het stratenvoetbaltoernooi geor ganiseerd door de beide voet balverenigingen Blauw-Wit '66 en VV Holten. De wedstrijden vinden dit jaar plaats op sportcomplex de Meer manskamp aan de Valkcnweg. Hieronder vindt men de poule indeling die door loting is sa mengesteld. De wedstrijden beginnen om 09.00 uur. Poule indeling Poule A: Vislandkieft; Beuse- berg-Oost; Kol-Noord; Dorps straat; Larenseweg; Poule B: Dijkerhoek; De Whee- me; Erve Lukensveld; Kene- mansstraat; Holterbroek. Poule C: Lichtenberg; Noorden bergstraat; Mossinkerf; Look/ Borkeld; Köllingserf. fiets. „Even een boodschap doen" roept Kamps achterom als hij met een vaartje de werkplaats uit naar buiten rijdt. Leontien; „Zo hard rijd ik niet, als ik bood schappen doe. Ik ben aan het af trainen." De fietsenmakerij maakte indruk op de Brabantse. „Ik heb zelf een gehandicapt neefje en zit te den ken of dit ook iets voor hem zou zijn. Ze kunnen hier heel veel en misschien is het wel mogelijk om voor hem iets te maken." „Spon taan en leuk", tekende Kamps C'ees 01 ij. Dick van der Knaap, Bas van Beek en Gerrit Stevens. De posities negen tot en met der tien (niet noodzakelijkerwijs in deze volgorde) worden ingeno men door Dick van de Griendt, Dinant van Beek, Bertus van Beek, Roelf de Jonge en Alrik Baltus. De veertiende positie zal gaan tussen Ronald Klein Teese- 1 ink en Rob Gcrvedink Nijhuis. Een voorlopige berekening wees uit dat ze evenveel punten heb ben. Een herberekening zal hier uitsluitsel geven. Ben van de Griendt - Jim Klin ge. 0 - 1; Gerrit Stevens - Gerrit Luggenhorst, 0 - 1Ton van Oij en - Dick van de Griendt. 1 - 0: Cees 01 ij - Bertus van Beek, Zi - Roelf de Jonge - Bas van Beek, 1 - 0; Dinant van Beek - Ronald Klein Teeselink, 1 - 0; Jan Sche perman - Rob Gervedink Nij huis, Vi - Zi\ Johan Klein Teese link - Karl-Heinz Leisten, 0-1. het bezoek van de wielrenster aan zijn bedrijf. Eenmaal bij de Ronde van Rijs sen aangekomen stellen de min- dervalide fietsers zich op voor een paar rondjes parcours. Leon tien zag tussen het publiek een gehandicapte jongen uit Rijssen op een aangepaste fiets en daagde hem spontaan uit mee te doen. De aangepaste fiets was overigens ook gemaakt door Usva. Kamps waardeerde de spontaniteit van de wereldkampioene zeer. „Gewel dig toch. We hebben door haar komst een heleboel publiciteit ge- HOLTEN - Een week voordat de autosport bezit neemt van Le Mans, lost de Nederlandse Postduivenhouders Organisa tie er ruim honderdduizend postduiven, ter ere van haar 75-jarig bestaan. In plaats van een groot feest wordt het weekend van 9 tot 11 juni aan gegrepen om de duivensport te laten 'uitvliegen'. Heel Neder land kan de sport van dichtbij meebeleven. In elke vereniging in Nederland kan men dit meemaken. De passie van de gemiddelde duivenliefhebber komt tot een hoogtepunt als de duiven thuis komen. Na een week van toege wijde verzorging gaan de duiven in een geventileerde vrachtauto naar de losplaats. Bij groen licht van een weerbureau gaan de dui ven eruit en proberen zo snel mogelijk hun thuis weer op te had. Daar ben ik prima tevreden over, maar het leidt allemaal wel een beetje af van de zaak. Wat ik echt helemaal geweldig vond, was zo'n jongetje daar uit Rijs sen, dat die ronden reed. En dat daar over de streep kwam. Daar kan wat mij betreft niets tegen op." Kamps heeft inmiddels al contact gezocht met KNWU, en wil pro beren om, als het even kan vol gendjaar al, in combinatie met de Ronde van Rijssen het Neder lands Kampioenschap Flandbiken zoeken. Voor veel mensen nog steeds onvoorstelbaar dat een postduif zoveel kilometers van huis toch weer haar vertrouwde plekje weet te vinden. Toch is dit instinct al vele honderden ja ren de basis van de duivensport, die in Nederland zo'n dertigdui zend beoefenaars kent. Overal in Nederland hebben ver enigingen van duivenhouders hun best gedaan om 'hun club' voor belangstellenden zo in te richten dat men tijdens het Lan delijk Duivensport Weekend mee kan beleven hoe dat duiven- melken nu in z'n werk gaat. Bo vendien worden de verenigings gebouwen in het weekend van 9 tot 11 juni omgetoverd tot kleine casino's: men kan er wedden op de duiven. Voor de duivenliefhebbers de mooiste wedstrijd van het jaar, voor belangstellenden een mooie manier om kennis te ma te houden. Usva telt zeventien medewerkers. Veel van hen hebben een beper king. Bij Usva worden niet alleen fietsen gebouwd, maar wordt ook op de boerderij gewerkt. „Land bouw, tuinbouw, bosbouw, ma quettebouw: het maakt allemaal deel uit van dit project. Mensen met een beperking kunnen ook kamperen bij onze boerderij", vertelt Kamps. Zelf houdt ook trainingen en fietsvakanties voor mensen met een beperking. Meer informatie over Usva is te vinden op de site www.usva-bikes.com ken met de passie voor postdui ven. Op donderdagavond kan men zien hoe het inzetten voor een wedstrijd in z'n werk gaat en worden de basisbeginselen van de spoit toegelicht. Op zaterdag, als de duiven het luchtruim heb ben opgezocht, kan men samen met vele anderen bij een duiven melker kijken. In de tuin en bij de hokken kan men deze ontspannende hobby met eigen ogen bekijken, met als hoogtepunt het opwachten van de duiven na de vlucht. Na ruim 500 kilometer komen de atleten terug op hun hok en slaat de spanning van het wachten om in de bewondering voor de duif. Want hoe doet ze dat toch elke keer weer om haar hok terug te vinden? Duivenvereniging De Bergvlie- gers zit aan de Slachthuisstraat. Voor meer informatie: Bert Jur- jens, telefoon: 0547-351252. Handbal Zaterdag 4 juni Meisjes B - ABS1. 10.00 uur: Wesepe - Meisjes C, 11.40 uur; Wesepe - Meisjes D, 10.50 uur Zondag 5 juni Voorwaarts 2 - Dames A, 12.15 uur. ABLIS - De eerste fondvlucht van duivenvereniging De Bergvliegers stond afgelopen zaterdag op het programma. Dit zijn de vluchten \an 500 kilometer en meer. De honderd vijftig duiven van J dertien liefhebbers hadden als startpunt het Franse Ablis (530 kilometer). Het weer was on- j danks de hitte toch goed voor de duiven, want het zicht was goed i en ze hadden een zacht windje in de rug. Om 6.50 uur werden de duiven j gelost en A. Kaspers klokte als i eerste een duif om 12.59.38 uur. Deze duif was tevens de eerste i in de regio. De snelheid van de overw innaar was 86 kilometer per uur. De eerste tien plaatsen werden als volgt verdeeld: 1-3-4-5-6 A. Kaspers, 2 J.G.J. Wiggers, 7-8- j 10 D. Borkent, 9 G. Jurjen§. HOLTEN - De Erwin Auto- i cross wordt zondag 12 juni om 13.00 uur gehouden aan de I Schuppertsweg. De inschrij ving hiervoor, begint dinsdag i 7 juni om 20.00 uur in het MAC-clubgebouw 't Stuur- huus aan de Beusebergerweg I 37. Het terrein van Van Coeverden wordt al sinds jaren gebruikt als J crossbaan. Er wordt gecrost in enkele categorieën, waaronder een damescategorie. Bezoekers zijn welkom. De en tree is gratis. DOETINCHEM - Het jaar lijkse beachhandbaltoernooi van de afdeling Oost werd een succes. Maar liefst 67 teams namen in het afgelopen week einde deel aan het toernooi op i het strand bij Stroombroek bij Doetinchem, waaronder vijf teams van HV Holten. Een stralende zon, fris water en veel belangstelling vormden de basis van de jeugdwedstrijden op zaterdag. De A-jeugd van Holten deed het daar goed en eindigde als tweede in de poule I met zeven punten. De B-jeugd deed voor het eerst - aan deze in populariteit groeiende tak van handbalsport - mee. Het Bl- team deed leuk mee en eindigde als derde in de poule. Het B2- j team eindigde als vijfde. Op zondag had dames 1 de pech driemaal net gelijk te spelen. Ook tegen latere finalist OBW j werd gelijk gespeeld. Holten eindigde uiteindelijke gedeeld derde. Dames 2 streed met veel 'I inzet, maar kon geen winstpun ten pakken. De gezelligheid op de toernooidag was wel een winstpunt. HOOGKERK - Holtenaar Jasper Kampman heeft tijdens de Open Nederlandse Karate Kampioenschappen in het Groningse Hoogkerk, de twee de plaats behaald. Deze wer- den zaterdag 28 mei georgani- seerd door de International Martial Arts Federation (IM- AF). Jasper won in de catego rie jeugd tot zestien jaar. Drie van de vier wedstrijden wist Jasper op punten winnend j af te sluiten. Alleen de finale j was net een stapje te hoog. Met een eindstand van zes tegen drie in de finale, moest Jasper zijn meerdere erkennen. Toch kan hij terugblikken op een geslaagd toernooi. Omdat het om een Open Kam- pioenschap gaat. gaat het om een i internatonaal deelnemersveld. Hier waren diverse takken verte genwoordigd. uiteraard karate, maar ook kickboxen en pencak si lat waren aanwezig. Holten - Wie een nieuwstip heeft voor de redactie kan de ze (anoniem) doorgeven aan de redactie van het Holtens Nieuwsblad. Dit kan op de website www.holtensnieuws- blad.nl HOLTEN - In Café Bierlokal am Bahnhof werd vorige week donderdag 26 mei bil jart gespeeld om de finale plaats van het Holtens Kam pioenschap Biljarten. Peter Smalbrugge won uiteindelijk de beker. Na vier voorrondes hadden Pe ter Smalbrugge (Broekje), (club Kalfsterman). Eric Bijma (club Klavier). Gerrit Markvoort (club Vlishoek) en Marinus Waanders (club Vlishoek) zich voor de finale geplaatst. Er moesten zes partijen worden gespeeld in de klasse libre. De partijen werden door de spelers op goed niveau gespeeld en de gemiddelden waren uitstekend. De voorlaatste partij tussen Gerrit Markvoort en Peter Broekje, beiden hadden acht punten, kon al de beslissing brengen. Spanning en zenuwen speelden in de beginfase een rol. totdat Peter Broekje de partij naar zich toe trok en met een fraaie serie van 21 caramboles niet meer uit handen gaf. De laatste partij tussen Eric Bij- ma en Marinus Waanders kon hier niets meer aan veranderen en dus kan Peter Broekje zich Biljartkampioen 2005 van Hol ten noemen. De totale uitslag van de finale was: 1. Peter Smalbrugge, 12 punten; 2. Gerrit Markvoort, 11 punten; 3. Marinus Waanders, 9 punten; 4. Eric Bijma, 6 punten. De kleine finale om de plaatsen vijf tot en met acht werd dins dag 24 mei al gespeeld. Uitslag: 5. Wim Nijenhuis; 6. Herman Nikkels: 7. Teun Schuppert; 8. Gerrit Krieger. (foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 7