Beuseberg viert feest in warmte Klup 53 ziet opnieuw licht als tent Dijkerhoeks Feest Nog plaatsen vrij op Midzomermarkt Vogelvanger betrapt School De Regenboog krijgt veiliger route Uitslagen Beusebergs Feest SGP-column 'Vort met Bort' Oad breidt management uit Opening koeienpad Gordelcontrole bij scholen Dansen op oude hits auto Mark Tuitert misschien Overijssels Grootste Spreekuur Cliëntenraad Grösrock met zingende barman Coeliakie Gordelcontrole bij scholen Man raakt rijbewijs kwijt Met drank op achter stuur Aanrijdingen Rijden onder invloed Schaapscheren Donderdag 2 juni 2005 Holtens Nieuwsblad HOLTEN - Beuseberg heeft vorig weekend het Voorjaarsfeest gehouden. Er waren tijdens het feest enkele wedstrijden. Hieronder de uitslagen. Playbackshow: 1. Niels, Carlijn. Yvette Schutte, artiest: Jan Smit, als de nacht verdwijntl; 2. Stefan Lubbers, Roy Scheper- boer, Mike Koning, Bram Aanstoot, artiest: Normaal, Oerend Hard: 3. Lotte Scheperboer, Nynke Kolkman, Elise Rensen. Daf- ne Groteboer. artiest: Djumbo, Eyahe. Zeskamp: 1. Zuid, coach Irma Groteboer: 2. Noord, coach Coster (C01+C02): 3. Al, coach Rik Mokko; 4. Emigranten, coach Mariana Schooien: 5. Zuurberg. coach Niels Schutte; 6. Brook, coach Rudy Agtcrkamp. Surfplankananasblik'nkiwikeiln: Jeroen Groteboer. Limbo- sjansen: Categorie <1.60m Irma Coster; Categorie 1.60m Niels Schutte. Koningsschieten: kop: 4e schot Marius Steunenberg; Linkervleugel: 42e schot Gerrit Jansen (de Koopman); Rechter vleugel: 60e schot Jan Ulfman (v.d. Flotcr): Staart: 77e schot Ar jan Vasters; Romp: 270e schot Richard Hulsegger. Schuttersko- ning Beuseberg 2005: Richard Hulsegger. (foto: Johan Bolink) (Vervolg van voorpagina) RIJSSEN - En die vraag werd beantwoord. Direct al aan het begin van de raadsvergadering legde SGP-fractievoorzitter H. oortman een verklaring af. Hij benadrukt dat de SGP- fractie zeer ontstemd was over het verzonnen familiebezoek. Hoewel we als fractie niet verantwoordelijk zijn voor deze krant en helemaal niet voor een column, menen we toch te moeten reageren. Je wordt er toch door de bevolking op aan gekeken", aldus Voortman. Dc SGP-fractie wilde de zaak al aan de orde stellen voordat de brief van de vier coalitiefracties arriveerde. De SGP-fractie dis tantieerde zich helemaal van de column. „Wij betreuren het zeer, vooral ook ten opzichte van onze voorzitter, dat dit zo gelopen is. Wij bieden, hoewel we er niet verantwoordelijk voor zijn, toch onze excuses aan", aldus Voortman. „De raad zocht iemand die verbinding tussen de verschillende bevolkingsgroepen zou schep pen. U hebt helderheid geschapen", aanvaardde Koelewijn de ex cuses en daarmee was de kous af. Alleen wilde fractievoorzitter J. Kevelam van de VVD nog weten welke fracties precies de brief geschreven hadden. Het bleken de vier fracties van de coalitie te zijn. Eerder had Kevelam desgevraagd al een reactie gegeven op de column. „Vort met Bort is als column geschreven. Ik weet hoe de SGP denkt over een aantal zaken. Hef getuigt niet van respect voor andersdenkenden. Bort is als burgermeester voor alle inwo ners van Rijssen-Holten gekozen. Ondersteund door alle partijen. De ondertoon van het artikel bevestigt dat de VVD op levensbe schouwelijk gebied mijlenver afstaat van de SGP. Hoewel we het zakelijk vaak met elkaar eens zijn." HOLTEN - De Oad Groep, Nederlands op één na grootste reisorganisatie, breidt het management op een aantal belang rijke posities uit. Sinds 1 mei is Ivar Scheffelaar Klots binnen de Oad Groep verantwoordelijk worden voor alle e-busines- sactiviteiten. Daarnaast zal Ellis Assink per 1 juli een nieuwe afdeling Klantenrelaties en Kwaliteitsbewaking gaan leiden. Tenslotte zal Gienne te Gronde met ingang van 1 augustus in dienst treden als Business Unit Manager voor Oad's intercon tinentale bestemmingen. Volgens Oad-topman Louis Frankenhuis geven deze versterkin gen van het management richting aan de koers die Oad de komen de jaren wil gaan varen. „Internet en e-commcrce spelen daarin een centrale rol. Daarnaast willen we ons binnen touroperating duidelijker gaan onderscheiden door service en kwaliteit en zien we de markt van verre bestemmingen als één van de belangrijkste groeimarkten in de komende jaren." Frankenhuis: „Met Ivar Scheffelaar Klots als E-business manager denken wij een belangrijke stap richting een e-driven organisatie te kunnen maken. Scheffelaar Klots was eerder bij Kras verant woordelijk voor de conceptontwikkeling en inrichting van de vol ledig geïntegreerde ICT-omgeving. Klots zal zich bij Oad met na me bezighouden met optimalisering van alle (web enabled) be drijfsprocessen. zowel commercieel als backoffice." Met de aanstelling van Ellis Assink (voormalig manager Cliën tenservice van Arke) wil Oad met name een kwaliteitsslag maken. ..Ellis zal leiding gaan geven aan een nieuwe afdeling Klantenre- laties en Kwaliteitsbewaking. De scope van die afdeling zal niet langer uitsluitend liggen op het behandelen van klachten, maar een veel breder terrein bestrijken, waarin ook kwaliteitsmanage ment, customer relations en klanttevredenheid belangrijke issues zijn", aldus Frankenhuis. Gienne te Gronde zal Oads positie op verre bestemmingen verder gaan versterken. Zij was bij Hotelplan verantwoordelijk v oor het gehele verre reizen product als Product Development Manager Verre Reizen. Frankenhuis: „Door haar opgedane productkennis en ervaring hopen we met de komst van Gienne onze succesvolle positie op intercontinentale bestemmingen nog verder uit te brei den." LAREN - Het Koeienpad. de nieuwe toeristische route die, in de maanden juli en augustus Laren op de kaart moet gaan zetten, wordt zondag 5 juni officieel geopend door burgemees ter H.J. van der Woude. Hierna zullen eigenaren en kunstenaars op informele wijze iets over hun bedrijf en over het tot stand komen van hun fraaie kunst koe vertellen en zullen aansluitend de koeien onthuld worden. Dit alles zal afgewisseld worden met een muzikale noot. De koeien zullen de gehele maand juni op de kinderboerderij blijven, waarna zij vanaf 2 juli op locatie zijn te bewonderen. Er wordt gewerkt aan een folder met daarop de route met een lengte van zo'n 100 kilometer, die de toerist en natuurlijk alle inwoners van de nieuwe gemeente op ontelbare mooie plekjes zal brengen. De folder is aan het eind van deze maand verkrijgbaar bij alle VVV kantoren en op enkele andere plaatselijke adressen. Burgemeester van der Woude over het project: „In het oude Egypte was de koe het sym bool van de vrouwelijke vruchtbaarheid. In India werd de koe vanouds als representante van voedingszegen, moederschap en onbaatzuchtige vrijgevigheid vereerd. Een prachtige symboliek en een te respecteren standpunt. In ons Nederland heeft de koe een andere functie en een ontwikkeling doorgemaakt. Het ver trouwde ras werd 'vermengd' met de Amerikaanse Holstcin Fri sian. Koeien met een geweldige melkproductie. De officiële ope ning is om 14.00 uur op Kinderboerderij Strubbert aan de Koe- bushorst 7 in Laren. Voor meer informatie zie http://www.koeien- pad.nl. HOLTEN - Het leek wel of de weergoden Beuseberg zeer goed gezind waren. Het Beuse bergs Feest werd vorige week vrijdag en zaterdag gehouden en de zon straalde die dagen veel warmte uit. Zoals bij meerdere voorjaars feesten, is de vrijdag ook in de Beuseberg bestemd voor de re vue. Daarnaast wordt er echter ook een playbackshow gehou den. Zowel jongeren als volwassenen mochten hieraan meedoen. Voor de jeugd zat er echter ook nog een prijsje aan vast. Het publiek had al snel een grote favoriet: Niels, Carlijn en Yvette Schutte met het liedje Als de nacht verdwijnt, van Jan Smit. Carlijn durfde niet het po dium op te komen, dus waren het alleen Niels en Yvette die voor het publiek gingen zingen en dansen. Carlijn keek vanaf de zijlijn toe. Vooral de dansende kleine Yvette met haar grote jurk was erg aandoenlijk om te zien. Voordat de echte revue van Mans en Dieks in de brandtoren Op aanstekelijke muziek, wassen twee dames hun haren op het podium in de feesttent van de Beuseberg. (foto: Johan Bolink) Hein van der Vegt, de smid die, naast zijn smederij waar hij hele kunstwerken maakt op het ge bied van rozenpoortjes, priëlen e.d., ook zijn motormuseum openstelt voor het publiek en waar voor de liefhebbers het neusje van de zalm te zien is. Een landelijk bekend verzame laar. Naast het Midzomermarkt- ge beuren is er ook een kunstmarkt en zijn er meerdere exposities in het dorp als onderdeel van een grote kunstfietsroute, Kunst Van Hier Tot Ginder, die leidt door het prachtige groene buitenge bied van de gemeente Deventer en waar men onderweg kennis kan maken met vele takken van kunst. Daar hoort ook amateur theater bij waarvan men in Ok- kenbroek kan genieten onder de titel De geheimen achter de cou lissen. Deelnemers aan deze rou te, die overigens ook per auto kan worden gereden, kunnen in Okkenbroek starten. OKKENBROEK - Wie nog een plaatsje wil reserveren op de Midzomermarkt op zater dag 18 juni in Okkenbroek, moet snel bellen met Annema- rie Bood, telefoon 0570- 551862. Het belooft een druk en vooral gezellig dagje te worden in Okkenbroek. Er is niet alleen een rommel markt waar men lekker kan rondsnuffelen maar er is ook nieuwe koopwaar, er zijn kin derspulletjes, hapjes en drankjes te koop en er is gezellige muziek op de terrassen, onder meer fan fare Beatrix en drumband Battle dragen hun muzikale steentje bij. De kerk is die dag openge steld voor publiek en men kan daar op z'n gemak rondkijken of de expositie bekijken van kunst schilder en predikant Ruud Bart- lema uit Soest, wiens vader tij dens de oorlogsjaren predikant was in Okkenbroek en waar de schilder zelf is geboren. Ook in de feesttent begon, waren er nog enkele andere acts. Zo was ten twee meisjes hun haren op muziek. Nadat ze hun hoofd in een teil met water hadden ge stopt en daarna het overtollige water uit hun haren wegslinger den. hield meteen het geluid en licht ermee op. Ineens was het RIJSSEN - Politie Rijsse Holten houdt maandag 6 ju van 16.00 tot 19.00 uur e> fïetskijkdag. Er staan ongeveer zeventig g vonden fietsen aan het politielj reau in Rijssen waarvan de eijj naren (nog) niet zijn acht* haald. Wie een fiets mist, ki gaan kijken of deze bij het p(j tiebureau in Rijssen aan de lenstalweg 17A staat. HOLTEN - DJ Botox dra» zaterdag 4 juni vanaf 21. uur dance classics in café Keuntje. Hij draait de hits vanaf de jai) zeventig tot de hedendaagse m ziek. Iedereen kan zich uitlevr op vertrouwde rockhits, sa disco, funk. dance classics i natuurlijk de huidige top 1' muziek. stil en donker in de tent, alhoe wel de kijkers het wel konden waarderen. Mans en Dieks kwa men later op de avond met hun verrekijkers de zaal in en be klommen de brandtoren. Zoe kend door de tent 'ontdekten' ze enkele Beusebergers waar ze nog wel een roddel over wisten HOLTEN - Welke Overijs selaar komt in aanmerking voor de titel Overijssels Grootste? Stemmen kan tot eind augustus. Uit Rijssen- Holten komen ook kandida ten, die een stem goed kun nen gebruiken. Bekende Rijssenaars die in aanmerking komen voor de ti tel zijn: Harm oet Riessen, Gerrit Kraa en Herman Pieter Schönfeld. Wichers. Een be kende Holtenaar is Mark Tui tert. Meer plaatselijke kandidaten zijn te vinden op www.over- ijsselsgrootste.nl/zoekop- plaats.asp. Op deze site kan men rechtstreeks een stem op de favoriete plaatsgenoot uit brengen. In de bibliotheek kan men de site van Overijssels Grootste gratis bezoeken. Uit de acht kandidaten die in augustus de meeste stemmen hebben gekregen, wordt in no vember de absolute winnaar gekozen. De verkiezing van de belang rijkste Overijsselaar aller tij den is een initiatief van onder meer de gezamenlijke Over ijsselse bibliotheken. te vertellen. Stond de zaterdag middags de laatste jaren vooral Oipfctrll in het teken van de kinderspelle- tjes in de tent, nu was er een zes- kampparcours uitgezet. Zo moesten deelnemers moeilijke vragen beantwoorden, met water gevulde ballonnen vangen en kratten stapelen. De avond werd verder gevuld met het Konings schieten en nog enkele Hawai- aanse spelletjes. Het thema van die avond. HOLTEN - Een VW G werd zaterdag 21 mei aan Waerdenborghstraat gestok DIJKERHOEK - Het Dijker- hoeks Feest gaat uitbreiden met een extra tent. Terwijl za terdagavond 25 juni in de gro te feesttent Reeperbahner Stimmungsmacher en de Al pha Showband staan te spelen, draaien Krijn Torringa. Ton- ny Haan en Eddv Reterink ou de discoplaatjes uit de jaren zeventig in tent Klup 53. Voorzitter Johan Wiersma van de feestcommissie is blij met de ze uitbreiding. "Vooral oudere bezoekers haken op de zaterdag avond af', vertelt hij. Om de vijftigplussers ook weer bij deze avond te betrekken, werd naar een oplossing gezocht. "Gerrit Vlogtman kwam met het idee", zegt Johan. "Een extra tent waar muziek uit de jaren zeventig wordt gedraaid." Er werd naar een geschikte naam gezocht. "Seniorentent of vijftigplustent leek ons geen goed idee. want jongere bezoe kers zijn net zo goed welkom." De beide tenten komen dan ook zo te staan, dat bezoekers ge makkelijk in en uit kunnen lo pen. Al snel kwam de naam Klup 53 naar voren, de naam van de Dij- kerhoekse jeugdsoos uit de jaren vijftig. "Op het huidige parkeer terrein van 't Bonte Paard stond ooit een schuur, die als jeugd soos werd gebruikt. Het was vol gens mij nog voor het tijdperk café de Wippert. Voor de jeugd was er zondags niets te doen. Daarom werd soos Klup 53 op gericht en de toenmalige eige- HOLTEN - De'Cliëntenraad Algemene Bijstands Wet Rijs sen-Holten houdt donderdag avond 9 juni spreekuur in het gemeentehuis in Holten, van 18.30 tot 19.30 uur. Het gaat om een vrij spreekuur, er hoeft geen afspraak gemaakt te worden. De Cliëntenraad be hartigt de belangen van mensen met een bijstandsuitkering en minima. Ze wijst hen op de uit keringen en voorzieningen die er voor hen zijn en bekijkt of men sen hiervoor in aanmerking ko men zonder dat er namen en ge gevens doorgegeven worden aan de Sociale Dienst. OKKENBROEK - Nog een eindje weg maar toch goed om alvast te noteren: zondag 3 juli van 15.00 tot 20.00 uur vindt er een popfestival plaats op het veld achter dorpshuis Ons Centrum in Okkenbroek. Vijf bands en De Zingende Bar man treden op: Anyway, Badjas, Rubbur. Morbis Exire en duo Jan Steegink en Sjon Rodijk. In elke band zit een Okkenbroekse verte genwoordiging en ze zijn met z'n allen goed voor een wel zeer geva rieerd programma onder de titel Grösrock op 't Hoge Veld: van Ne derlandstalig tot pittige rockcovers en death metal. De organisatie be oogt een zo breed mogelijk publiek te bedienen en wat de kosten be treft: om iedereen in de gelegen heid te stellen om dit mee te kun nen maken is de toegang gratis. Klup 53 is ooit begonnen in een oude schuur bij Bonte Paard. Krijn Torringa trad ai twee keer eerder op in Dijkerhoek. naar van 't Bonte Paard liet een schuur bouwen. Er mocht trou wens alleen maar limonade wor den geschonken." De naam bleek een goede keuze voor de nieuwe extra tent, alhoe wel daar wel bier zal worden ge tapt. "Om er een officieel tintje aan te geven, zal Egbert van 't Bonte Paard de tent dopen. Als Holten/ Berkenwoude - Een 34-jarige man uit Berkenwou de werd zondag 29 mei om 14.30 uur door twee jachtop zieners op heterdaad betrapt bij het vangen van bescherm de vogels. Hij gebruikte een zogenaamd mistnet dal door hem in de om geving van de N ij verdal se weg in Holten was geplaatst. De man werd overgedragen aan de politic die het onderzoek van de jachtopzieners voortzette. Hij bekende het net te hebben ge plaatst met de bedoeling om be schermde vogels te vangen. Ook vertelde hij dat hij op een cam ping in de buurt verbleef. In zijn caravan die daar stond, werd een geelgors aangetroffen die ook door hem was gevangen. Verder deelde de man nog mede dat in zijn woning in Berken woude ook een groot aantal vo gels lagen. Door de politie van de regio Hollands-Midden werd in de woning een onderzoek in gesteld en werden vijftien dode beschermde vogels aangetrof fen, waaronder roofvogels en ui len. Alle aangetroffen vogels zijn in beslag genomen en proces-ver baal wordt tegen de man opge maakt. klein jongetje heeft hij de toen malige soosschuur ook geo pend." Normaal zitten er zaterdags twee tapwanden in de grote tent. Een ervan verdwijnt en komt terug in tent Klup 53. "Hoe we het gat op gaan vullen, zijn we nog niet he lemaal uit. Misschien dat we een bodypainter laten komen, die bezoekers gaat beschilderen." DJ's Eddy Reterink en Tonny Haan waren meteen enthousiast over het idee. "Ze hebben beiden nog heel veel singles uit die tijd en nemen deze mee om te draai en", vertelt Johan. Krijn Torrin ga is bekend van de landelijke radio en neemt rond 23.00 uur het roer over. "Krijn heeft in het verleden in Dijkerhoek ook al twee keer ge draaid. Hij heeft eerst nog een voetbalwedstrijd in Enschede, maar komt daarna meteen naar de tent." Om de dag erna ook een invul ling aan de tent te geven, worden er binnen met een beamer oude foto's geprojecteerd. "Groepjes, kunnen langskomen met oude brommers, zodat bezoekers brommers kunnen kiek'n." ALMELO - De Nederlandse Coeliakie Vereniging Overijssel houdt donderdag 2 juni haar in loopuur in de wachtruimte bij de afdeling opname (begane grond, nr. 20) van Twenteborg Ziekenhuis (te bereiken via de hoofdingang) in .Almelo. Patiënten en belangstellenden kun nen tussen 10.00 en 12.00 uur een gesprek voeren met een vertegen woordiger van deze patiëntenorga nisatie. leerlingen de drukke Larense- weg oversteken. Het schoolbe stuur vroeg de gementc onlangs per brief om een voetgangers oversteekplaats op een plateau in de Larenseweg, ter hoogte van de Schoolstraat. Verder is het tijdens het halen en brengen van leerlingen zeer druk in de Schoolstraat. De voertuigen worden her en der geparkeerd. Om de parkeersituatie te verbe teren verzocht het schoolbestuur om een parkeerverbod in te stel len aan de zuidzijde van de Schoolstraat. De gemeente geeft aan dat het streven is om de werkzaamhe den medio september van dit jaar klaar te hebben. Dan gaan ook de nieuwe sportzalen open. Een en ander kost de gemeente 13.000,- euro. HOLTEN - Binnen afzienbare tijd starten de werkzaamhe den voor het veiliger maken van de route van de basis school De Regenboog naar de nieuwe sportaccommodatie. De gemeente wil een voetgan gersoversteekplaats met een plateau aanleggen in de La renseweg en er komt een par keerverbod aan de zuidzijde van de Schoolstraat. Momenteel is men in Holten be zig met de bouw van twee sport zalen bij sporthal 't Mossink. De leerlingen van basisschool De Regenboog aan de Schoolstraat maken straks ook gebruik van deze nieuwe sportaccomnjoda- tic. Op de looproute van en naar de nieuwe sportzalen moeten de De auto werd een dag erna et ter zonder braakschade terugg vonden op de parkeerplaats Poppe in Markelo. HOLTEN - Er werd vorige wij volop gecontroleerd bij bas) scholen op het dragen van gj dels door kinderen. In toti werden er ongeveer vijftig 1 keuringen uitgeschreven. HOLTEN - Het rijbewijs vj een 37-jarige man werd afj lopen donderdag 26 mei inj vorderd. Hij reed in een bedrijfsauto it daarachter een aanhanger koppeld. De bestuurder reed 1 kilometer per uur terwijl hij! mocht. HOLTEN - Een 45-jarige i tobestuurder werd vrijdag mei aangehouden voor het i den onder invloed. Aan het politiebureau gekomi weigerde hij elke medewerkt en beledigde de dienstdoen agenten. Zijn rijbewijs werd! gevorderd en de politie maal proces-verbaal. HOLTEN - Er vonden vori week vijftien aanrijding plaats met alleen materi schade. Tevens vonden er zeven aam dingen plaats, waarbij de veroj zaker weg is gereden. Op de j vond een aanrijding plaats wa| bij een motorrijder was betrt ken. Deze liep licht letsel op. HOLTEN - Een 54-jarige Rj senaar werd zondag 29 nier de Markeloseweg aangehc den voor het rijden onder vloed als bestuurder van e personenauto. De bestuurd blies 490 ug/1 en krijgt e schikking van justitie. ESPELO - Het jaarlijl schaapscheerdersfestijn kinderboerderij Dondertm wordt zaterdag II juni tust 13.00 en 17.00 uur gehoudet Ongeveer dertig schapen zul op vakkundige wijze van lj wollen vacht worden vcrld Kinderen kunnen die middag vens meedoen aan uitccnlopj de activiteiten, opgezeten be leid door een aantal stagiai die eerder actief waren bij D dertman. Zo is er een letterspeurtoc kunnen kinderen zich voor i bescheiden bedrag laten schm ken of grabbelen bij de kra van het Wereldnatuurfonds wordt er zelfs voorgelezen vi dc kleintjes. Tenslotte is er demonstratie wol spinnen en men een kijkje nemen in de renambulance.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 4