SGP biedt excuses aan voor column Kevelam: 'Een Rijssense enclave op Holtens gebied' LEKKER /mera Holtens Nieuwsblad Springen en rennen midden op straat Regenwater niet meer geloosd in riolering Twentse Politie Kapel geeft openluchtconcert Milieuraad: 'Met Lokerveld wordt grens overschreden' TE KOOP Zwemloop nieuw in triatlonweekend Cor Schagen neemt Restaurant De Wielen over Opening clubhuis TTV Okia Weekendweer voor de lijn mere jmera /merci fmera. Holtens Nieuwsblad Donderdag 2 juni 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat 11 I f i RIJSSEN - 'Burgemeester blijf hier en niet plezier', rijm de SGP-fractievoorzitter H. Voortman aan het eind van de verklaring die de SGP-fractie aflegde over de column die in het onlangs huis aan huis ver spreide SGP-pamflet ver scheen en de titel 'Vort met Bort' droeg. Voortman oogstte instemmend applaus met deze laatste zin richting Koelewijn. In het SGP- krantje schreef ex-SGP-raadslid Herman Beldman een column over Bort Koelewijn, die tijdens een bezoek aan zijn moeder door haar vermanend werd toegespro ken omdat hij meedeed aan car naval en sinterklaas ontving. En passant kregen ook de rooms- katholieken nog een veeg uit de pan en kwam het aansteken op zondag van de Holtense boake ter sprake. Kortom, de bekende SGP-thema's die nog eens op ta fel gelegd werden met als onder liggende gedachte dat Koelewijn als er burgemeestersverkiezin gen gehouden worden, niet hoef de te rekenen op de stem van de HOLTEN - De eigenaren van restaurant De Wielen, het echtpaar J.B. Stukker en J.G.R. Stukker-Grootveld hebben deze week overeen stemming bereikt over de overname van hun restau rant per 1 november. De nieuwe eigenaar van het restaurant op de Holterberg wordt Cor Schagen. Hij is ook betrokken bij Natuurdiorama Holterberg, direct tegenover De Wielen. De overname zal zijn beslag krijgen in november van dit jaar. Tot die tijd blijft De Wie len gewoon open. De nieuwe eigenaar geeft aan blij te zijn met de bereikte overeenstemming. ..De timing is perfect, nu alle partijen druk bezig zijn met het maken van plannen voor het hoofdsteun punt Holterberg van het nieu we Nationaal Park", aldus Schagen. De komende maanden zal de nieuwe eigenaar gebruiken om te bepalen wat er exact met De Wielen gaat gebeuren. 'Daarbij is het goed mogelijk dat we op zoek gaan naar een pachter of exploitant. Alles is nog open." Het gehele lopende seizoen blijft restaurant De Wielen gewoon geopend op de oude vertrouwde wijze, (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Deze maand star ten de afkoppelwerkzaanihe- den bij de Waerdenborch, sporthal "t Mossink en verzor gingshuis De Diessenplas. Door bet verharde oppervlak als bijvoorbeeld daken af te koppelen, wil de gemeente wa- tero\erlast bestrijden. Door af te koppelen wordt het water niet meer geloosd op de bestaande riolering maar op in filtratiesystemen zodat de kans op overbelasting van het riool stelsel wordt verkleind. De infil- tratiesystemen zorgen er voor dat het regenwater opgenomen wordt in de bodem. Het is een van de maatregelen die de ge meente neemt om wateroverlast in de lager gelegen wijken van Holten te voorkomen. Het project is in nauw overleg met het schoolbestuur, het be stuur van De Diessenplas en de bouwers van de sporthal tot stahd gekomen. Een aantal on derdelen van het project wordt onder meer ten gevolge van de bouw van de sporthal en in ver band met de schoolvakanties vroegtijdig en vooruitlopend aan de aanbesteding van dit project uitgevoerd. Op het terrein van De Waerdenborch zal overigens pas na de examens gestart wor den met de werkzaamheden, in juni. De werkzaamheden wor den dit najaar afgerond. HOLTEN - Het eerste optreden in verband met de jubileum tour van HMV, is donderdag 2 juni om 20.00 uur op Kalfster- mansweide. De Twentse Politie Kapel (TPK) uit Enschede zal in samenwerking met het Politie Mannenkoor gaan optreden. De TPK werd opgericht op 26 juli 1927 en tot 1995 had het orkest de naam Enschedese Muziekvereniging. In verband met de reor ganisatie van de Nederlandse politie ontstond de Politie Twente met als logisch gevolg dat de naam w erd veranderd in Twentse Politie Kapel. Het bestaat tegenwoordig uit vijftig leden die veel al werkzaam zijn binnen de Twentse Politie en Justitie. TPK speelt in een htirmonicbezetting en staat onder de bekwame leiding van de in Twente zeer bekende dirigent Willem Loff. Het repertoire is gevarieerd, van licht klassiek tot de hedendaagse pop- en musicalmuziek. Het kan dan ook zo zijn dat men verrast wordt door klanken uit Jamaica, vervolgens het idee krijgt dat men in een balletzaal staat en het stuk erna aan het meezingen bent op een Top 40-nummer. De toegang is gratis. Iedereen is van harte welkom om te komen kijken én luisteren naar een mooi concert in de openlucht. SGP-ers en behoudende ChrU- ers. De column trok uiteraard de aandacht van andere coalitiepar tijen. die in een brief aan de SGP-fractie hun afkeuring uit spraken over de column. 'De ge meenteraad heeft namelijk una niem. dus inclusief de SGP de profielschets van de nieuw te be noemen burgemeester vastge steld. Op basis van deze profiel schets is Bort Koelewijn als bur gemeester unaniem, dus inclu sief de SGP-fractie, voorgedra gen', aldus de fracties van CDA, ChrU, Gemeentebelang en Pv dA, waarbij de fracties bena drukten dat een onderdeel van die profielschets was dat de bur gemeester een 'burgemeester van alle inwoners' zou zijn. De fracties wilden weten of de SGP zich van het genoemde artikel distantieerde en wilden die vraag in de raadsvergadering be antwoord zien. (Lees verder op pagina 4) Pagina 4 Beusebergers hebben afgelo pen weekend feestgevierd in een grote tent aan de Langstraat. Pagina 7 Fietscoryfee Leontien van Moorsel bracht een bezoek aan Usva, een bedrijf dat lig fietsen maakt. Pagina 7 Het Holtens Kampioens schap Biljarten zit er op. Pe ter Smalbrugge mocht de be ker in ontvangst nemen. HOLTEN - Kinderdagverblijf Kakelbont aan de Lageweg hield afgelopen woensdagmiddag de jaarlijkse Straatspeeldag. Een deel van de Hoffesstraat werd hierdoor afgesloten met hekken, zodat kinderen zich helemaal konden uitleven midden op straat. Er waren spelle tjes en zelfs een springkussen. Daarnaast kwam wijkagent Hans IJmker met een surveillancewagen langs. De kinderen konden zo eens een kijkje in een heuse politiewagen nemen en de sirene uitproberen, (foto: Sander Scheperman) RIJSSEN - "Een Rijssense en clave op Holtens grondgebied', zo typeerde YA'D-fractievoorzit ter J. Kevelam de eventuele komst van een industriegebied in Lokerbroek. Een typering die burgemeester B. Koelewijn in het verkeerde keelgat schoot. De uitbreiding van industrieterrei nen kwam ter sprake tijdens de raadsvergadering van maandag avond. Uitbreiding van industrie terrein bij de kern Rijssen is zeer beperkt. Bij de kem Holten liggen meer mogelijkheden: uitbreiding van Vletgaarsmaten en het realise ren van een nieuw bedrijventer rein in het Lokerbroek in de nabij heid van de Al. Rijssense bedrij ven zouden zich daar dan ook kunnen vestigen. Dat wordt voor gesteld in het bedrijvigheidsplan van het college. Kevelam vond het voorstel van het college 'vlees noch vis'. „Het Lokerbroek is landbouwontwik- kelingsgebied. Een ander nadeel is dat je dan spreekt over een terrein met Rijssense bedrijven, een en clave in Holtens gebied", aldus de fractievoorzitter, die klaarblijke lijk een toestroom van Rijssense bedrijven zag naar het Loker broek. Burgemeester Koelewijn had moeite met de uitspraak van Kevelam over de 'Rijssense encla ve'. „Nu we één gemeente zijn ge worden liggen er nieuwe kansen die ten goede komen aan onze he le bevolking", benadrukte hij. Koelewijn vond het 'absolute on zin' om te veronderstellen dat er verschil zou gaan groeien tussen het Rijssense en Holtense bedrijfs leven. „Waarom zouden Rijssense bedrijven zich niet kunnen vesti gen op Vletgaarsmaten en Holten se bedrijven in het Lokerbroek?". supporting moest zijn is allang verleden tijd. Bedrijven uit onze gemeente werken in heel Neder land en ver daarbuiten", aldus de Milieuraad, die de gemeente het advies gaf om over de gemeente grenzen heen te kijken. „Onze grote buurgemeenten, waar juist op de regio gerichte bedrijf sterreinen aanwezig zijn en ge pland, kunnen uitstekende part ners zijn. De afstanden zijn relatief klein", aldus de Milieuraad. CDA, PvdA, ChrU en SGP onder steunden echter wel het college voorstel dat daarmee aangenomen was. HOLTEN - Touwtrekvereni ging Okia gaat zaterdag 11 ju ni om 13.30 uur haar nieuwe clubhuis 't Pullhuus op sport park 't Vletgoor openen. Ie dereen is welkom om dit te vie- Okia, jeu de boulesclub Buten- boel en de hondenclub De Berg- speurders zullen meteen na de opening demonstraties geven. Het hele evenement duurt tot 16.00 uur. Wisselvallig met geregeld zon, maar ook buien. Vrijdag later op de dag enkele buien, afgewisseld door opkla ringen en zon. Temperatuur aan genaam met 23.0 tot 25.0 gra den. Zaterdag en zondag staan in het teken van buien, afgewisseld door zon en wat opklaringen. De temperatuur daalt weer naar 17.0 tot 18.0 graden. Op de wat lan gere termijn nog geen terugkeer van stabiel warm zomer weer. H eerman, Freddie Paalman Nu nog idyllisch platteland, maar straks waarschijnlijk industriegebied met Rijssense bedrijven, (foto: Sander Scheperman) vroeg hij zich af. Volgens Koele wijn zou het te beperkt zijn als al leen Rijssense bedrijven naar Lo kerbroek zouden moeten. Keve lam hield echter vast aan zijn uit spraak: „Het idee is om een aantal Rijssense bedrijven te verplaatsen naar een locatie binnen de ge meente. Over een aantal jaren blijkt wellicht dat we gelijk had den." Koelewijn vroeg zich af wat de VVD daar tegen kon hebben. „Het blijven toch bedrijven uit on ze gemeente?" De VVD stemde in met het voorstel, behalve met het deel Lokerbroek. Gemeente belang keerde zich tegen een mo gelijk nieuw industrieterrein in het Lokerbroek: „Het is een prachtig landbouwgebied en dat moet zo blijven. We zien ook geen voorde len van Lokerbroek ten aanzien van Vletgaarsmaten", aldus GB- raadslid W. Veneklaas. Het stand punt van Gemeentebelang was on getwijfeld een hart onder de riem voor de Milieuraad Rijssen-Hol- ten, die college en raad ten aanzien van de planontwikkeling van het Lokerbroek het signaal gaven 'Be- zint eer gij beginU' De Milieuraad wees er middels een brief op dat ze meer dan eens haar bezorgd heid uitgesproken had over het grootschalige karakter van een aantal gemeentelijke plannen. De Milieuraad Rijssen-Holten vindt dat met de ontwikkeling van het plan Lokerveld nadrukkelijk een grens wordt overschreden en be nadrukt geen voorstander te zijn van een zo grote aanslag op het buitengebied. „Grootschalige uit breidingen van industrie dienen regionaal worden opgelost. De tij den dat een gemeente in alles self- nrypsitei woningen en bouwkavels zie advertentie deze krant HOLTEN - Nieuw tijdens het triatlonweekend van 15 en 16 juli is de zwemloop. Na de suc cesvolle verplaatsing vorig jaar van de kinderrun-bike- run naar het centrum van het dorp, komt er voor Holten iets geheel nieuws bij. Een zwemloop met de start in zwembad Twenhaarsveld en de Finish op de dan al geheel voor zaterdag ingerichte Smidsbelt. De zwemafstand is vijfhonderd meter en het loopparcours, be staande uit een aanlooproute naar het centrum van het dorp en een volle ronde op het triatlon- loopparcours, heeft een lengte van vijfduizend meter. De finish is in het stadion met tribunes op de Smidsbelt. Ieder een die zijn krachten wil meten op dit onderdeel en twaalf jaar of ouder is, is welkom om mee te doen. Er wordt om 20.45 uur gestart bij zw embad Twenhaars veld. Na het zwemmen, het loopparcours vanaf het zwem bad via Landuwerweg en Mar- keloseweg naar triatlonlooppar- cours. Finish is op Smidsbelt in het centrum van Holten Inschrijving kan via website www.triathlonholten.nl of via een inschrijfformulier. Meer in lichtingen: www.triathlonhol- ten.nl of 06-22390454. gesneden vleeswaren van i MINDER CALORIEËN www.Iineravleeswaren.nl U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daar-, an verzekerd. J Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Geef dat ook eens j Woonplaats: aan een ander door! Telefoon: Geeft als abonnee voor het Gebruik deze bon voor; Nieuwblad op: het opgeven van een 1 nieuwe abonnee\DhTjmevT-: Adres: Inzenden aan: j Woonplaats: Holtens Nieuwsblad1 Postbus 692, Postcode: 7500 AR Enschede j Telefoon: t.a.v. Service-afdelingn e Bankrekening: I Handtekening: 48.05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) €46.40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0.95)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1