Met de vlam in de pijp naar een fullpull Blauw Wit zakt terug naar vierde klasse Triatleet Rob Steegink eindigt op vierde plaats Veel draaien en keren voor jeugdleden MTB Zakelijk Bekeken SportAgenda Uitslagen Bergvliegers Blauw Wit 2 in nacompetitie Klassiekerrit MAC Holterberg Knijff Toernooi Boxertraining Schakers sluiten winnend af Donderdag 19 mei 2005 Holtens Nieuwsblad HOLTEN - Met kameraden Rob Rensen en Rob Beumer, doet Ronnie Paalman al sinds 1997 mee aan trekkertrekwed- strijden. In het begin was hij vaak zelfs de beste en reed hij regelmatig de fullpull (De volle honderd meter). Tegenwoor dig doet hij vooral voor het plezier mee. V V Holten Zaterdag 21 mei Holten Al - Lettele AID. 16.30 uur; Holten C3D - Kloosterhaar Cl, 13.00 uur. Handbal Zaterdag 21 mei Meisjes C - O verwetering, 10.50 uur; Meisjes D - Plus Heetcn 3, 10.00 uur. Zondag 22 mei Dames - ABS. 11.15 uur; Dames A - Wesepe, 10.00 uur. WESTERHAAR - Om zeker te zijn van behoud van het derde klasserschap, moest Blauw Wit zaterdag de uit wedstrijd in Westerhaar tegen Voorwaarts winnen. De resul taten van de mededegradatie kandidaten Y'ESOS en DZSV waren dan niet van belang. Het verliep echter voor de mannen van de scheidende trainer Dick Brands totaal an ders. Zelf waren de Blauw-Witters kansloos bij het nog een kleine kans op de nacompctitic hebben de Voorwaarts (6-1), terwijl VE- SOS en DZSV een ruime over winning behaalden bij Achilles E. en Juliana '32, clubs waar voor in hun laatste wedstrijd niets meer op het spel stond. Je kunt vraagtekens zetten bij deze uitslagen, maar zo gaat dat nu eenmaal in de slotfase van de competitie. Door deze resultaten moeten VESOS en DZSV in een beslissingswedstrijd nog uitma ken wie met Blauw Wit moet af dalen naar de vierde klasse. Blauw Wit moet dus helaas te rug naar dc vierde klasse. Ener- Rob Steegink presteerde goed in Leuven. HOLTEN - Rob Steegink is als vierde geëindigd tijdens de in ternationale Superprestige Triathlon Olympische afstand in Leuven (België). Deze prestatie zette hij neer in de categorie neo-senioren, de klasse tot 23 jaar. In het overall klassement van 125 deelnemers uit diverse landen eindigde de 21-jarige Holtenaar op een knappe 25ste plaats. De triatleet van het Cl000 Dik- kers-team kwam in de derde groep uit het water waarna een inhaalrace werd ingezet. Tijdens het fietsen werd in dc stayer wedstrijd met een aantal andere atleten naar de tweede groep ge fietst. 'Na de tweede wissel moest ik eerst in mijn ritme ko men voordat ik kon gaan ver snellen. Het lopen moet daarom nog verbeteren,' aldus de moe gestreden Steegink. De komende weken ligt het ac cent op het lopen, omdat daar de meeste tijd is te winnen op dit moment. Winnaar werd Raymond Lotz uit Nederland 1.57.18). Het ver schil met Steegink was ruim acht minuten (2.05.23) maar het verschil met de nationale top wordt steeds kleiner. W Holten El Kampioen HOLTEN - VV Holten El heeft zaterdag het kampioenschap be haald door op overtuigende wijze, met 5-2 van Almelo E2 te win nen. Holten EI begon zeer overtuigend aan de vooijaarscompeti- tie door vier wedstrijden op rij in winst om te zetten. Hierna stok te de vvinstmachine en werd er, tijdens een wat mindere periode tweemaal gelijk gespeeld. Na een gedegen aanpak van trainer Er- win Leurink (Heracles) en leiders Harry Penders, Remco Ver meulen en Gerrit Nijland, werd op tijd het roer bijgesteld en wer den de nog te spelen wedstrijden in winst omgezet. Met 23 punten behaald in negen wedstrijden en een doelsaldo van 36 voor en 13 tegen, werd El ongeslagen kampioen. I let kampioenschap werd uitbundig gevierd en na de gebruikelijke staatsiefoto's, werd het team in de kantine van een traktatie voorzien. Wim Mollink, na mens de jeugdcommissie, feliciteerde het team met het resultaat en overhandigde de spelers een cadeaubon, tevens kreeg iedere speler nog een kampioenscertificaat voorzien van een teamfoto. Freek Koopman, secretaris van de supportersvereniging, overhan digde alle spelers een roodzwarte voetbalsjaal. Shirtsponsor An ton Reilink bood het team nog een verfrissing aan en voor het eerstkomende toernooi een Belgische maaltijd. Hierna ging het team met begeleiders in een huifkar voor een triomftocht door het centrum van Holten. Ronnie Paalman tijdens de trekkertrekvvedstrijd in Loo-Bathmen. (foto: Johan Bolink) Ronnie, de fout om meteen op volle kracht vooruit te willen. "Je moet bij het wegkomen de toeren opjagen. Eerst rustig gas en daarna de turbodruk verho gen." Beginnelingen willen nog weieens te snel willen en alles opblazen. Dat betekent dan me teen: einde wedstrijd. Ronnie reed vroeger wel zeker dertig wedstrijden in het jaar. "We gingen naar zo'n beetje elke wedstrijd toe", geeft hij aan. Het probleem is dat strengere re gelgeving eist dat er onder meer een metalen kooiconstructie om de bestuurder heen zit tijdens het rijden. Dat kost veel geld en tijd om zoiets te bouwen, waardoor Ronnie dit jaar niet voor de pun ten kan gaan maar voor het ple zier meedoet. "Het is natuurlijk wel veiliger, maar het kost erg veel extra geld en dat vind ik jammer." In Loo-Bathmen werd zondag 7 mei een trekkertrek gehouden, waar een kooi niet verplicht is. Hier was Ronme dan ook te vin den met zijn Ford. Het regende echter pijpenstelen, waardoor het een grote blubberboel werd. "Toch viel me de baan niet te gen. Het liefst heb ik een droge en harde zandbaan. maar in Loo- Bathmen viel het best mee." Zijn Ford heeft de langste tijd wel gehad, vindt Ronnie. De be doeling is om straks verder te gaan met de Fiat, omdat deze veel meer vermogen heeft. "Aan de Ford heb ik alles wat kan al aangepast." Verder kan hij niet komen. Het kost dan ook aardig wat vrije uurtjes sleutelen. "Maar aan sleutelen heb ik geen hekel," lacht Ronnie. "Veel gaat er bij mij eigenlijk niet kapot. Een keertje kwam echter de drijf stang naar buiten zetten en dat is best even schrikken." De komende wedstrijden op het programma voor Ronnie, zijn 4 juni in Wezep en 12 juni in Hen gevelde. ARRAS - De eerste midfond- vlucht (tussen 300 en 500 kilo meter) stond zaterdag op het programma van de Bergvlie gers. Vijftien liefhebbers ga ven 347 duiven mee voor deze vlucht vanuit het Franse Arras (336 kilometer). Het weer was niet echt geweldig maar toch werden de duiven om 7.45 uur gelost met een noord oostenwind. Deze wind drukte de snelheid fors terug. De eerste duif haalde een snelheid van 61,5 kilometer per uur. Het duurde 50 minuten voordat het concours kon worden gesloten. De eerste tien plaatsen werden als volgt verdeeld: 1-3-4-7-8. A. Kaspers; 2. A. v.d. -Heide: 5. G. Jurjens; 6-10. B. Jurjens; 9. A.J. Kramer. HOLTEN - Daar waar Blauw YVit 1 in de onderste regionen voor lijfsbehoud vocht, was Blauw Wit 2 lange tijd in de race voor het kampioenschap in de reserve derde klasse. Pas in de laatste wedstrijden werd duidelijk dat de nacompe titie het hoogst haalbare zou zijn. Aan die doelstelling wist de ploeg ruim te voldoen. De eerste wedstrijd in die nacompetitie is zaterdag 21 mei uit bij SV1 3 in Zwolle. Aanvang 14.30 uur. HOLTEN - Motor- en auto mobielclub de Holterberg houdt zondag 22 mei de voor- jaarsklassiekerrit, een toer tocht voor veteraan- en klas sieke motoren. De rit heeft een lengte van onge veer 95 kilometer en er wordt gereden met voorrijders. Uiter aard zijn er ook routebeschrij vingen aanwezig. Vanaf 10.00 uur zullen de moto ren voor bezichtiging worden opgesteld bij clubgebouw 't Stuurhuus. Beusebergerweg 37, Holten. Gestart wordt er om 11.00 uur en het inschrijfgeld bedraagt 5 euro. Voor informatie, telefoon 0548- 361298 of 0548-362528. HOLTEN - De jeugdcommis sie van Blauw Wit '66 houdt zaterdag 21 mei voor de twaalfde maal het Meester Knijff Jeugdtoernooi. Vanaf 9.00 uur treden diverse teams aan op sportpark 't Vletgoor in Holten. De F- en E-pupillen beginnen, waarna de D-jeugd het toernooi voortzet. De C-junioren en de meisjes MB spelen in de mid daguren. Het toernooi is om on geveer 16.00 uur afgelopen. Alle ploegen spelen in een pou le, waardoor lange wachttijden voorkomen worden. Er is tel kens een wedstrijd rust na ccn gespeelde wedstrijd. De winnaar in de poule ontvangt een prachtige beker. De deelnemende ploegen komen dit jaar voornamelijk uit de Twentse regio. Dit zijn naast de organiserende vereniging: ABS, De Zweef. Sparta Enschede. Bon. Boys. PH. Nieuw-Heeten. Sp. Markelo, SVZW. Excelsior '31. Hulzense Boys. Tubantia. Juliana '32. DOS '37, SVVN, Delden. Achilles Enschede en JC Hellendoorn. Het complete wedstrijdschema is te vinden op www.blauwwit66.nl. ENTER - Boxerclub Kring groep Oost Overijssel is een vereniging ontstaan omdat mensen de opvoeding van boxers vorm wilden geven. Aan de Zompvveg (zijweg Wol- vesweg) in Enter heeft de groep een accommodatie. Kijken kan vrijblijvend op don derdagavond vanaf 19.30 of zondagmorgen van 9.30 - 12.30 uur. W Holten F3 Kampioen HOLTEN - Voor Holten F3 was het afgelopen zaterdag een span nende dag. Als ze zouden winnen tegen Omhoog F6 werden zij kampioen in deze poule. Het team begon wat onzeker aan deze wedstrijd omdat de spanning voelbaar was. Maar eenmaal toen het eerste doelpunt viel, was dc ban gebroken en liep het team uit naar een 8-0-overwinning. Met 24 punten uit negen wedstrijden en een doelsaldo van 69 voor en 12 tegen, werd F3 overtuigend kampioen. Flet bijzondere aan het kampioenschap was dat dit team dit jaar voor het eerst getraind werd door twee Ad-spelers: Rik Stocvenbeld en Jens Nijland. De spelers werden na de wed strijd door de meegekomen supporters in de bloemetjes gezet en er werd een lies kinderchampagne ontkurkt. Op het veld werden de gebruikelijke staatsiefoto's gemaakt en werd de officiële huldi ging in de kantine gehouden. FÏier werd het team op een Belgische maaltijd getrakteerd en kreeg elke speler een cadeaubon. Door Wim Mollink, voorzitter van de jeugdcommissie, werden ook de leiders Erik Jansen. Mark Kattenbeld en trainers Rik Stoevenbeld en Jens Nijland in de bloemetjes gezet. Freek Koopman, secretaris van de supportersvereniging, overhan digde alle spelers een roodzwarte voetbalsjaal. W Holten D2 Kampioen Staand vlnr: Henny Kevelham(leider), Dennis Krikkink, Bart Linde, Rendo Boersma., Gijs Muller, Björn Brinkman, spon sor 't Bonte Paard, Niek Haan, Gijs Golbach. Zittend vlnr: Ramon Beusink, Gerjan Smale, Djemy Finke, Andy Meester, Rik Tuitert. Op de foto ontbreken door omstandigheden: Bart Soer (leider/trainer), Tom Paalman en Guus Volkerink HOLTEN - De jongens van VV Holten D2 zijn afgelopen zater dag op de laatste speeldag van het seizoen knap kampioen gewor den, door Markelo in eigen huis op een zeer verdiende 2-2 te hou den. De voetbalwedstrijd werd zeer gespannen begonnen, maar ze konden de nul houden tot een minuut voor rust. Volgens de zeer goedspelende keeper werd de bal ten onrechte uit zijn handen ge trapt. waardoor de thuisploeg op een onverdiende 1 -0 voorsprong kon komen. Na rust begonnen ze weer gelijk gemotiveerd aan de wedstrijd, dat resulteerde in een fraaie gelijkmaker. De zenuwen begonnen toen wel wat grotere vormen aan te nemen wat niet re sulteerde in een mooi schouwspel. Jammer genoeg profiteerde de tegenstander ongeveer tien minuten voor het eindsignaal daarvan. Toch hebben ze de koppen niet laten zakken en mede door het enorme enthousiasme van de meegereisde aanhang zijn ze, bijna letterlijk, blijven vechten tot aan het eindsignaal. Gelukkig voor ze, werd er in de allerlaatste minuut door een prachtig afstand schot nog de 2-2 ingeschoten. Toen de scheidsrechter voor dc laatste keer gefloten had, moesten ze wachten op het verlossende telefoontje vanuit Holten of ze wel of niet kampioen waren geworden. Dit duurde ook voor de aan hang wel een beetje lang. Uiteindelijk kwam dan het langver wachte antwoord: ze zijn kampioen en dat hebben ze tot in de ver re omstreken van Markelo kunnen horen. HOLTEN - Het tweede schaakteam speelde vorige week maandag haar laatste wedstrijd van het seizoen. Te genstander was Almelo 6. Hol ten speelde thuis. Lange tijd leek deze wedstrijd op een krappe uitslag uit te draaien. Holten kwam op voor sprong door overwinningen van Karl-Heinz Leisten en Bertus van Beek. De spanning kwam terug door een nederlaag van Dick van de Griendt. Rob Ger- vedink Nijhuis bracht met een overwinning definitief op min stens een punt. Het keerpunt kwam toen Wim Kees van Rijs- sen onverwachts het volle punt binnensleepte. Ronald Klein Teeselink stond verloren, maar diens tegenstander zag er weinig heil meer in. Bij Ronalds derde remise aanbod nam hij dat dan maar aan. Eindstand AVl - 1 A voor Holten. Met zijn overwin ning is Rob ook definitief en glansrijk winnaar van de Jan van Calcar Cup, de strijd om de ex terne beker. Bertus van Beek-W. Zoutendijk. 1-0; Ronald Klein Teeselink-J. Brinks. A -'A; Karl- Heinz Leisten-H..l. van Faasen, 1-0; Dick van der Griendt-T. Molenaar, 0-1Rob Gervedink Nijhuis- B.J. Kemna. 1-0; Wim Kees van Rijssen-D.J. Rameaux. Rob Rensen werkt bij een me- chanisatiebedrijf en Rob Beu mer bij een loonwerkersbedrijf. Ronnie zelf werkt bij Autobe drijf Paalman, maar heeft daar voor veel met trekkers gedaan en werkte hij bij een loonwer kersbedrijf. Zo is ook een beetje zijn interesse voor de trekker- treksport ontstaan. Hijzelf doet mee met een Ford, terwijl zijn kameraden een Fiat gebruiken. "Alles watje eraan mag veranderen is wel aange past". vertelt Ronnie. "Zo zit er een turbo op en een grote brand- stofpomp, een grotere verstuiver en grotere kleppen." De behui zing moet in de super standaard klasse, waarin hij meedoet, ori gineel zijn. Net als de motorkap en het uitwendige van de motor. Achter de trekker komt tijdens wedstrijden een grote sleepwa- gen te hangen. Met het opvoeren van de toeren, is het de bedoe ling om zo snel mogelijk de combinatie vooruit te trekken. Het gewicht van de sleepwagen wordt namelijk steeds groter tij dens de rit over de baan. "Er ko men zelfs messen uit die in de grond steken", legt Ronme uit. "Nou, dan wil ie wel blijven staan." Met grote dikke zwarte rook en soms zelfs vlammen uit de pijp, wordt de combinatie ge trokken. Totdat de sleepwagen te zwaar is geworden en de trek ker tot stilstand komt. Daarna worden de meters opgemeten. Wie het verst komt, wint de wedstrijd. Toch maken velen, volgens zijds een grote teleurstelling, want na de winterstop zat er dui delijk een stijgende lijn in de prestaties, maar anderzijds moet ook worden geconstateerd dat de ploeg over het gehele seizoen, wat daarvan ook de oorzaken mogen zijn, te weinig heeft ge bracht en. ondanks alle goede wil. simpelweg te weinig punten heeft weten te behalen. Heel jammer, maar het is niet anders. Er resteert niets anders dan uit huilen en volgend seizoen op jacht te gaan naar een terugkeer naar de derde klasse, de klasse waar Blauw Wit als club zonder meer in thuis hoort. En bij de club is er ook alle vertrouwen dat hun vlaggenschip weer terug weet te komen op dat niveau. Bijna een uur lang waren er in de wedstrijd tegen Voorwaarts nog wel mogelijkheden voor de Hol tenaren. Weliswaar had de thuis club duidelijk het betere van het spel, maar ook Blauw Wit wist zich wel degelijk een aantal sco ringskansen te creëren. De wil om te winnen was er wel, echter de echte overtuiging, zoals die er vorige week wel was tegen Ju liana '32, ontbrak. Waarschijn lijk lag er deze beslissende wed strijd toch teveel druk op de nog vrij jonge ploeg. Het begin was direct al moeilijk, want de fana tiek startende thuisclub kwam in de vijfde minuut al op voor sprong toen de bal uit een vrije trap tegen de binnenkant van de paal belandde en een Voor- waarts-speler het meest attent reageerde (1-0). Direct dus al een tegenslag, maar de Blauw- Witters zochten goed de aanval en kregen via enkele vrije trap pen van Marco mogelijkheden. De doelman van de thuisclub liet zich echter niet verrassen. In de vijftiende minuut kwam echter toch de gelijkmaker, toen na een mooie aanval over links Amoud Beldman een strakke voorzet gaf. die fraai door de in komende Youri Noorlander w erd afgerond (1-1). De Blauw Wit-aanhang kreeg weer hoop op een overwinning. Want na dat eerste kwartier was al duidelijk dat, gezien de tus senstanden in de andere wed strijden, alleen een overwinning degradatie nog kon voorkomen. Merijn kreeg na een solo een goede kans, maar hij schoot hard voorlangs. Ook de thuisclub was regelmatig dreigend, de verdedi gers hadden grote moeite met de sterk spelende Voorwaarst-aan- vallers. en Blauw Wit had geluk toen de lat een tegentreffer voor kwam. Na een half uui kwam Blauw Wit echter toch weer'op achterstand, toen de behendige linksbuiten door de verdediging soleerde en zijn spits een niet te missen kans bood (2-1). Hierna kwam Jacco Schuppert in het veld voor Arjan Aanstoot. Blauw Wit was door deze nieu we achterstand duidelijk even van slag, doch met het nodige geluk kon tot het rustsignaal van de prima leidende scheidsrechter Fransman uit Zwolle een grotere achterstand worden voorkomen. Blauw Wit zocht direct in de tweede helft de aanval. Al na en kele minuten leek dat succes op te leveren toen de voor Jurrian Paalman in het veld gekomen John-Paul Akkerman vanaf rechts Marco volkomen vrij voor de doelman zette, doch de doelman wist met het nodige ge luk de harde inzet van Marco te pareren. Terwijl de Blauw-Wit ters nog baalden van deze voor hen zeer teleurstellende situatie, counterde Voorwaarts razend snel en werd de verdediging in clusief doelman Hans Bekker- nens knap uitgespeeld (3-1). Blauw Wit gooide daarna alles op de aanval, trainer Dick Brands bracht good old Hans Stam nog in voor Amoud Beid- man. Heel duidelijk was echter dat deze grotere achterstand, en de voor Blauw Wit negatieve tussenstanden in de andere wed strijden wetende, het mentale breekpunt voor de Blauw-Wit ters was. Blauw Wit viel wel aan, doch de overtuiging ont brak en de realiteit gebied te zeggen dat er veel meer dreiging uitging van de counters van de thuisclub, waarbij de behendige aanvallers de Blauw Wit-verde digers regelmatig te vlug af wa ren. Toen het in de 65e minuut uit zo'n counter 4-1 werd was het helemaal over en uiteindelijk mocht Blauw Wit blij zijn dat Voorwaarts niet verder kwam dan zes goals, waarvan de vijfde uit een strafschop. Al moet ge zegd dat er in de slotfase, toen dc thuisclub met 10 spelers ver der moest, nog een drietal grote kansen kwamen om de neder laag een wat dragelijker aanzien te geven, doch Marco en Dirk Jan wisten het net niet te vinden. Het moge duidelijk zijn dat na het laatste fluitsignaal de teleur stelling groot was bij de Blauw- Witters en hun aanhang. Uitein delijk werd door deze nederlaag de degradatie wel een feit. maar iedereen was het er ook wel over eens dat elders in het seizoen - en dat met name in de eerste sei zoenhelft - meer oorzaken lagen voor degradatie dan in deze wedstrijd. Robin Breuker in actie. APELDOORN - Door enkele mountainbikejeugdleden uit Holten werd Eerste Pinksfer- dag in Apeldoorn de tweede wedstrijd in de pro-topcornpe- titie Mountainbiken gereden. Op het modderige en heuvelach tige mountainbikeparcours was het veel draaien en keren en moesten de jongsten tot op het tandvlees gaan om met te hoe ven afstappen. In de klasse 8 tot en met 10 jaar kwamen Bruno Mooiweer. Robin Breuker en Jamo Vasters in actie. Bruno en Jarno hadden een uitstekende startpositie. Helaas werd Jarno in de eerste meters al van zijn fiets gereden en kwam als aller laatste weg. Bruno kon zich handhaven in een klein groepje rond de tiende plaats. Maar door zijn uitstekende klimmen en door settingvermogen, kwam hij uiteindelijk na een verbeten ge vecht terecht op de zesde plaats. Robin eindigde op een keurige dertiende plaats en Jarno kon zich terugvechten naar de zes tiende plaats. Herwin Lansink kwam aan de start in de klasse voor de oudste jeugd. Na een matige start wist ook hij aan het eind nog een keurige elfde plaats in zijn klasse te behalen. SALLAND OLIE

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 9