Jan Mulder komt op tegenbezoek bij NBvP I f Beusebergs Feest presenteert het surfplankannanasbliknkiwikeiln Volker Stevin vervangt spoorbielzen en grind Brandweervrouwen bij NBvP Dijkerhoek Lakei 'verzorgt' rector Van Minderhout met stuntdag 'tu Uitslag Mountainbiketeam Bloemendal Fietsplus Eline van Bloois winnaar eekhoorntocht Dondertman Inleveren pakketten Polen Chansons en flamenco omlijsten seniorendiner Bestuurder onder invloed Koningsschieten Uitslag verloting Bergruitertjes Bezichtigen Dorpskerk Excursie Sprengenberg Donderdag 19 mei 2005 Holtens Nieuwsblad HOLTEN - De stuntdag (de laatste schooldag van de eindexa menkandidaten) stond op scholengemeenschap De Waerden- borch in Holten dit jaar in het teken van Moulin Rouge. Rector Van Minderhout werd 's ochtends getrakteerd op de exclu sieve service van een zeer hulpvaardige en charmante lakei. De rector werd af en toe 'hinderlijk' verwend door deze zorgzame be diende van stand. De bediening bestond uit zeer persoonlijke ver zorging. Zijn schoenen werden gepoetst, zijn haar kreeg een nieu we coiffure en zijn nagels werden gemanicuurd. Onder het genot \an een café au lait werd speciaal voor hem de krant gestreken. Het geheel werd begeleid door rustgevende muzikale klanken en de geur van wierook. Dc leerlingen konden "s middags genieten van de flitsende Maik Thomas-show. In dit spelprogramma draaide alles om nonsens- v ragen, een strafbankje voor ongehoorzame leraren, maffe film pjes en een luchtgitaarcompetitie. Het geheel werd aan elkaar ge praat door het 'foute' duo Maik (Gruppen) en Thomas (Pieket Weeserik). Geheel naar traditie, werd de stuntdag afgesloten met een diner show en het bekende gala in Lucky, met dit jaar een chique en Frans tintje. Het vriendinnengrocpje van Denise Scheperman re gelde zelfs een limousine om zo helemaal in stijl naar Lucky af te reizen, (foto: Sander Scheperman) Heliendoorn E3 - Holten E3 Holten E3 speelde de laatste wedstrijd van het voorjaarsseizoen tegen Hellendoorn. Er stond een stevige wind over het veld en er werd besloten eerst van de wind af te spelen om een voorsprong op te bouwen. De tactiek slaagde meteen; al binnen 30 seconden kon Tom de bal tussen de benen van de Hellendoorn keeper door spelen 0-1Na een snelle actie van Remco over links dacht ieder een dat zijn schot voorlangs zou gaan. maar de bal verdween via de binnenkant van de paal in het net. Kort" daarna wipte Jelle een afvallend bal keurig over de vallende doelman in het doel 3-0. Nog voor rust werd het goede spel van Holten beloond met nog twee doelpunten. Eerst door een van richting veranderde hoek schop van Jordy en daarna een hakje van Tom 1-5. In de tweede helft werd Hellendoorn met de wind in de rug sterker. Met name na uittrappen van de keeper werden ze enkele malen gevaarlijk. Het leverde Hellendoorn één doelpunt op. Daar stelde Holten nog doelpunten van Jordi en Remco tegenover. Met achttien punten uit acht wedstrijden werd beslag gelegd op de tweede plaats in de competitie. Eindstand 2-7. Markelo D2 - Holten D2 De jongens van Holten D2 zijn afgelopen zaterdag op de laatste speeldag van het seizoen knap kampioen geworden, door Markelo in eigen huis op een zeer verdiende 2-2 te houden. De wedstrijd werd zeer gespannen begonnen maar ze konden de nul houden tot een minuut voor de rust. Volgens de zeer goed spelende keeper werd de bal ten onrechte uil zijn handen getrapt, waardoor de thuisploeg op een onverdiende 1-0 voorsprong kon komen. Na de rust begonnen ze weer gelijk gemotiveerd aan de wedstrijd, dat re sulteerde in een fraaie gelijkmaker. De zenuwen begonnen toen wel wat grotere vormen aan te nemen wat niet resulteerde in een mooi schouwspel. Jammer genoeg profiteerde de tegenstander daarvan ongeveer 10 minuten voor het eindsignaal. Toch hebben ze de koppen niet laten zakken en mede door het enorme enthou siasme van de meegereisde aanhang zijn ze, bijna letterlijk, blij ven vechten tot aan het eindsignaal. Gelukkig voor ze werd er in de allerlaatste minuut door een prachtig afstandschot nog de 2-2 ingeschoten. Toen de scheidsrechter voor de laatste keer gefloten had. moesten ze wachten op het verlossende telefoontje vanuit Holten of ze wel of niet kampioen waren geworden. Dit duurde ook voor de aanhang wel een beetje lang. Uiteindelijk kwam dan het langverwachte antwoord ze zijn kampioen en dat hebben ze tot in de verre omstreken van Markelo kunnen horen. Eindstand 2-2. Hulzense Boys E5 - Blauw Wit E3 Blauw Wit begon direct actief aan de wedstrijd. De Hulzense Boys ook, waardoor een mooie wedstrijd ontstond met kansen voor beide partijen. Blauw Wit wist twee kansen om te zetten in een doelpunt en trok daarmee het spel naar zich toe. Maar aan het eind van de eerste helft kwam Hulzense Boys terug met 1-2. Na rust leek Hulzense Boys iets aangeslagen door hun achterstand. Hierdoor kon Blauw Wit steeds meer druk zetten. De druk van E3 was soms zo groot dat er verwarring was wie zou scoren. Toch wist Blauw Wit uiteindelijk nog twee doelpunten te maken. Eind stand 1-4. Blauw Wit D2 - ASC D3 Op deze mooie woensdagavond hadden onze jongens veel zin om de wedstrijd van zaterdag in te halen. Al snel bleek dat beide teams aardig aan elkaar gewaagd waren, wij kregen wel enkele kansen maar ze wilden er niet in. Ons voetbal was in de eerste helft goed verzorgd, maar doelpunten bleven uit. Ruststand 0-0. In de 2e helft was ons voetbal over het algemeen minder, de te genstander kreeg kansen, toch scoorde Max de 1-0. Vijf minuten later scoorden de tegenstander tegen. Ze kwamen hierdoor beter in hun spel. Tien minuten later scoorde Michel de 2-1. Vijf minuten later zelfs de 3-1. Door een fout in onze verdediging scoorde A.S.C. de 3-2. hierna werd het nog erg spannend met kansen over en weer. Mede door goed keeperswerk van gelegenheidskeeper Joris konden we de voorsprong vast houden. Eindstand 3-2. Blauw Wit 4 - Oranje Nassau 7 Met maarliefst vijf wissels op de bank begon Blauw Wit aan haar laatste wedstrijd. Voor beide ploegen waren er geen prijzen meer te behalen, maar er werd gespeeld om positiebehoud. Aanvanke lijk leek Blauw Wil de grootste kanshebber te zijn voor het beha len van een overwinning. Zeker naar het mooie doelpunt van Bas- tiaan. die de bal vanuit een draai in dc hoek van de goal wist te plaatsen. Oranje Nassau trok de stand echter gelijk en zo werd de tweede helft een spannende helft. Blauw Wit loonde in deze helft echter te weinig initiatief en wilskracht waardoor de Almeloers er met de drie punten vandoor gingen. Eindstand: 1-3. HOLTEN - De leden van NBvP Vrouwen van Nu heb ben zich onlangs verdiept in het Europese Parlement in Brussel. Met twee touringcars arriveerden ze om 10.30 uur in Brussel, waar ze verwelkomd werden door Thijs Wissink. Hij is medewerker van Jan Mulder die lid is van het Euro pees Parlement. Een bezoek volgde aan de ple naire zaal. Daar kregen ze uitleg over de gang van zaken binnen het Europees Parlement. Eddy Reijnders, werkzaam bij Directoraat Generaal Landbouw en Plattelandsontwikkeling, gaf een uiteenzetting over de Euro pese Commissie. Daarna kregen ze uitleg van Os car Meuffels. Hij is werkzaam bij de Neder landse Permanente Vertegen woordiging bij dc Europese Unie, afdeling Landbouw, Na tuur en Voedselkwaliteit, over de Europese Raad. De interessante dag werd beslo ten met een prachtige tocht door Brussel en de dames van de NBvP waren rond 22:30 uur weer terug in Holten. Europarlementariër Jan Mulder brengt dinsdag 24 mei om 20.30 'i 11 II Leden van NBvP Holten zijn op bezoek geweest bij het Europees Parlement in Brussel. uur een tegenbezoek aan Holten, over het onderwerp nationaal re- werkzaamheden in het Europees Hij zal in Zaal Vosman praten ferendum en zijn dagelijkse Parlement. HOLTEN - Een flink aantal kinderen nam vorige week deel aan de puzzelwandel tocht die kinderboerderij Dondertman had uitgezet. Aan de hand van een formu lier, de eekhoomroute, moes ten ze de her en der verstopte eekhoorns zoeken, daar een vraag beantwoorden of op- drachtje uitvoeren en tot slot konden ze onder deskundige leiding een kleinigheid maken in het kader van dc actie tegen zinloos geweld. Winnaar werd Eline van Bloois (11). Zij had op één vraag na alles goed en wist ook de meeste veldbloe men te benoemen. Tot eind deze maand is de kin derboerderij uitsluitend van 13.00 tot 17.00 uur open. Met ingang van volgende maand kan men er van 10.00 tot 17.00 uur terecht. Het hele jaar door, óók in de hoogsei zoenmaanden. blijft de poort op maandag wel gesloten. De eerstvolgende activiteit bij Dondertman staat gepland voor zaterdagmiddag 11 juni. Dan worden de schapen van hun wollen jas verlost en is het Nationaal Kinderboerde rijenweekend. APELDOORN - Het Moun tainbiketeam Bloemendal Fietsplus moest afgelopen zon dag voor een wedstrijd naar Apeldoorn. Als voorbereiding had het team vorige week al even gereden in het Orderbos in Apeldoorn. Het is een parcours wat vrij snel is, maar door de regenval van de laatste dagen voorafgaand aan de wedstrijd was het parcours vrij modderig en liep het op sommige plekken vrij zwaar. Ook werd een aantal korte klim- metjes afgewisseld met stukjes singel tracks. De opkomst was enorm afgelo pen zondag. Er stonden bij de funklasse meer dan hondervijf tig deelnemers aan de start. De leden van het team stonden deze keer ongeveer op de vierde start rij. Toen eenmaal het start signaal gegeven werd, ging Pe ter Bloemendal er als een speer vandoor en probeerde direct al zoveel mogelijk plaatsen te win nen. Want als je eenmaal van de zandweg af gaat en de smalle bospaadjes opgaat, valt het erg tegen om dan nog wat plaatsen naar voren te rijden. Een aantal plaatsen daarachter reed Robert Schreurs en dichte al snel het gat dat Peter had geslagen. Robert reed in een strak tempo door naar voren. Steeds wist hij weer een plaatsje naar voren te ko men. Dit resulteerde uiteindelijk in een verdienstelijke elfde plaats. Ook Peter wist zijn positie goed MARKELO - Er is weer gele genheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrien den en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren van pakketten kan ge schieden bij familie G.H. Wis sink, Haverstraat 8 te Markelo op woensdag 25 mei van 17.00 tot 20.00 uur. Voor informatie kan men bellen: 0547-361866. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebe wijs te tonen. te handhaven en eindigde in dit sterke deelnemersveld op een 24ste plek. Björn Meinders had een slechte positie en kwam daarna op de smalle bospaadjes in het ge drang terecht, waardoor Björn al snel de aansluiting naar voren miste. Daarna geprobeerd het tempo weer op te voeren, maar kon hij er geen snelheid meer in krijgen. Hij zette zijn verstand op nul en fietste naar de finish met als re sultaat een 33ste plek. Ook sponsor Hans Bloemendal stond aan de start in Apeldoorn. Na het startsignaal werd Hans aan alle kanten ingehaald, maar toch liet hij zich de kop niet gek maken en fietste in een tempo van start tot finish met als resul taat een 109ste plek. De volgende wedstrijd is op 22 mei op de Oss. HOLTEN - Zoals van dc Beus- ebergers gewend te zijn, kent het Beusebergs Feest ook dit jaar weer enkele hilarische ac tiviteiten. Het surfplankanna- nasblik'nkiwikeil'n bijvoor beeld en het Beusebarger lim- bosjansen. Het voorjaarsfeest wordt vrijdag 27 en zaterdag 28 mei gehouden in een tent aan de Langstraat. 'Vorig jaar zijn we er achter ge komen dat we met het voorjaars feest in Beuseberg niet regionaal willen. Het moet een feest zijn voor de Beusebergers', vertelt Wim Jansen. Dit houdt echter niet in dat belangstellenden bui ten de Beuseberg niet welkom zouden zijn. Net als in 2004 is er nu weer ge kozen voor een thema, namelijk Hawaï. Harry Ebrecht: "We heb ben een bra instormavond gehou den waarbij iedereen van de feestcommissie ideeën naar vo ren kon brengen. Hieruit zijn zat thema's naar voren gekomen, waarvan we de komende jaren gebruik kunnen maken." Was het feest vorig jaar nog in countrystijl, nu hoopt de organi satie dat bezoekers op de zater dagavond in Hawaiaanse kle ding naar de tent komen. Wie geen toepasselijke kleding heeft, kan in de tent iets passends ko pen. "Dat hebben we vorig jaar ook gedaan", legt Wim uit. "Deelnemers van het konings- schieten kregen toen een strooi en hoed. Anderen konden deze voor een munt kopen. Hierdoor creëer je meteen een goed sfeer tje. Iedereen hoort er dan bij." Na de opening van voorzitter Jan Coster van de buurtvereni ging, begint het feest vrijdag 27 mei om 19.10 uur met de play- backshow. Harry: "Volwassenen doen hier vooral voor de aardig heid aan mee, maar voor de kin deren is het wel een wedstrijd." Het aansluitende Beusebargse Revue bestaat uit vier sketches die door groepjes Beusebergers worden gemaakt. Als afsluiting wordt een grote brandtoren de tent binnengebracht. Het illuste re duo Mans en Dieks installeren zich in de toren en nemen in het dialect enkele Beusebergers op de hak. Drive-In Show Effen Dimmen, met Frank Agterkamp achter de knoppen, neemt het daarna over Het duo Mans en Dieks zal menige Beuseberger op de hak ne men. (foto: Johan Bolink) Van maandag 30 mei tot en met donderdag 2 juni, van maandag 18 tot en met vrijdag 22 juli en van maandag 25 tot en met vrij dag 29 juli zijn er voorbereiden de werkzaamheden. Tussen station Holten en de overweg in de Rijssenseweg wordt van zaterdag 21 op zon dag 22 mei tussen 23.00 en 7.00 uur bielzen gelost. Dit wordt ook van zaterdag 28 op zondag 29 mei gedaan. Tussen de brug Aaltinksweg en de overweg Oude Stationsweg wordt van vrijdag 3 tot en met dinsdag 14 juni het ballastgrind vernieuwd. De dwarsliggers tussen de over weg Rijssenseweg en de brug Aaltinksweg worden van vrijdag 3 tot en met dinsdag 14 juni ver nieuwd. Het afwerken van het spoor wordt van maandag 20 op dins dag 21 juni gedaan. Daarna zijn er voorbereidende werkzaamheden van zaterdag 25 op zondag 26 juni en van zater dag 2 op zondag 3 juli. HOLTEN - In opdracht van ProRail vernieuwt aannemer Volker Stevin Rail Traffic in de periode van maandag 21 mei tot en met v rijdag 29 juli het spoor tussen de overweg Oude Stationsweg en het NS station in Rijssen. Na de zomervakantie worden de werkzaamheden hervat. Begin december zal het gehele werk zijn afgerond. Bij de werkzaamheden zet de aannemer machines in zoals kra nen, slijpmachines en werktrei- nen. Daarnaast wordt er gebruik gemaakt van een waarschu wingsinstallatie voor dc veilig heid van de baanwerkers. Ook deze installatie kan de nodige geluidsoverlast veroorzaken. In verband met de werkzaamhe den worden de overwegen op het werktraject gedurende ver schillende perioden tijdelijk voor alle verkeer geheel afgeslo ten. Wanneer dat gebeurt, is af hankelijk van de werkzaamhe den. en wordt het gezellig dansen in de tent. "De ouderen voelden zich de laatste jaren een beetje achterge steld", weet Wim. "Maar dat is sinds vorig jaar helemaal goed gekomen. Effen Dimmen zorgt voor muziek geschikt voor jong en oud, zodat ook de ouderen er bij horen." De zaterdagmiddag is op de schop gegaan. Voorgaande ke ren bestond de middag uit een spellencircuit voor kinderen in de tent. Nu zijn er nog wel leuke spelletje voor de kinderen en na tuurlijk een draaimolen, maar wordt er ook het Beusebargse Zeskamp gehouden. "Het spel lencircuit heeft zo'n vijf jaar ge draaid en het werd tijd om met iets anders te komen', geeft Wim aan. Harry: "Het is nu deels voor kinderen en deels voor volwas senen". In groepjes met gemengde sa menstelling moet een zeskamp worden afgelopen. Onder meer zullen er water- en behendig heidsspelletjes zijn, die de deel nemers met goed gevolg moeten proberen af te lopen. Tot slot van de zaterdagmiddag is er een Rad van Fortuin. De avond begint al vroeg, om 18.30 uur, met de inschrijving voor het vogelschieten. De win naar van vorig jaar, Johan Vas- ters. zal om 19.00 uur het eerste schot lossen. Daarnaast staan er spelletjes op het programma, zoals het surf- plankannanasblik'nkiwikeil'n en het Beusebarger limbosjansen. "Het heeft met kiwi's en blik- werpen te maken," vertelt Harry. "Het limbo sjansen is dansend onder een stok proberen door te kruipen." Het is de start van de Hawaiaan se avond. Ook hier is Effen Dimmen bij aanwezig en zorgt voor toepasselijke Hawaiaanse klanken. Effen Dimmen wordt enkele malen afgelost door showband Twilight. Dat maakt het feest helemaal compleet. Rond 22.00 uur is de prijsuitrei king van de zeskamp en de hul diging van de Schutterkoning. Daarna gaat het feest weer ge woon door. HOLTEN - Senioren uit Hol ten kunnen vrijdag 3 juni fees telijk dineren in woon- en zorgcentrum de Diessenplas. Duo De Rien zal het vijfgangen diner muzikaal omlijsten. De avond, een initiatief van de Diessenplas en de Stichting Welzijn Ouderen, staat in het te ken van Franse chansons en Fla menco. De zaal van de Diessen plas is daar ook geheel op aan gepast. En het eten ook. Het diner is bestemd voor ieder een boven de 55 jaar. Dus ook echtparen kunnen een hapje mee eten en genieten van de muziek. Het doel is gezellig samenzijn, contacten leggen en mensen ont moeten. Kosten 15 euro per persoon. Op gave vanaf donderdag 19 mei bij Diessenplas, telefoon 0548- 362505. HOLTEN - Een 31-jarige be stuurder uit Rijssen werd vo rige week op de Beuseberger- weg aangehouden wegens het rijden onder invloed. De bestuurder werd aangespro ken omdat hij mobiel aan het bellen was en hij geen gordel droeg. De man kreeg een proces verbaal en een rijverbod. In de gemeente Rijssen-Holten werden diverse verkeerscontro les gehouden. Onder meer op de Markelose- weg, Holterbergweg. Lichten- bergerweg en de Holterstraat- weg. Er w erd onder meer boetes uitgeschreven voor de over schrijding van de maximumsnel heid en negeren van de gesloten- verklarina. DIJKERHOEK - De afdeling Dijkerhoek van VrouVen van Nu houdt dinsdag 24 mei haar maandelijkse bijeenkomst in Het Bonte Paard. Deze avond zal in het teken staan van de vrouw bij de brandweer. De dames Heijenk en Heijda zul len vertellen over hun werk. Thea Kroeze vertelde 25 april in het algemeen Overiessels plat, over streektaal en streekgerech- ten. Hoe zijn bepaalde streekge- rechten, zoals balkenbnj. kruud- moos en krentewegge aan hun naam gekomen. Ook droeg ze prachtige gedich ten voor van onder andere Wil lem Wilmink en Lierman Fin kers. Ze vertelde over leuke anekdotes uit het dagelijks le ven, op taalgebied en zou daar zeker nog avonden mee kunnen vullen. Er was de mogelijkheid om haar kookboeken te kopen en menig lid ging met zo'n gesigneerd boek naar huis. Thea zelf werd verrast met een Dijkerhoeks streekgerecht: ijs van Öans. Holten - Het Koningsschieten wordt zaterdag 11 juni gehou den op het terrein aan de Aal- polsweg in Holten. Het schie ten begint om 19.00 uur en in schrijven is vanaf 18.00 uur mogelijk. Bij het Koningsschieten is het dc bedoeling dat alle deelnemers in toerbeurt een schot wagen op een grote houten vogel, die aan een hoge mast vast is gemaakt. Hierbij zijn enkele prijzen te winnen voor degenen die de staart, de vleugels of de kop van de vogel eraf schieten. De hoofdprijs, de bekroning tot Schutterskoning 2005 en een be loning van 100 euro. is voor de schutter die de hele vogel naar beneden weet te halen. Naast behendigheid, komt er ook veel geluk bij kijken. Tel kens lossen dc deelnemers im mers slechts één schot. Daarna is de volgende aan de beurt. Een kwestie van goed raken en geluk hebben datje op het juiste mo ment mag schieten. Kijken is gratis. Meedoen kost 15 euro per deelnemer. Holten - Maar liefst negentien prijzen werden er verdeeld in de loterij van ponyclub de Bergruitertjes. Zij werden gewonnen door de volgende mensen: 1. houten picknicktafel, K. Slotboom, Meutgeersweg 112. dvd-speler. Van Limburg, Waerdenborch- straat: 3. broodmachine, Krijgs man, Rijssenseweg 11:4. poef, Ten Velde. Oranjestraat 61: 5. dinerbon Altamura, Peder Elle- hammer, Pasopsweg 1; 6. ca deaubon Sill, Bekkemens. Tuin straat 13; 7. eierkoker, Mooi- weer, Kozakkenstraat 52: 8 computeraccessoires, Bjom Me- kenkamp, Pasopsweg 7; 9. ge reedschap, Eggink. Molenbelter- weg 8; 10. bezem met stoffer en blik, Warrink, Noordenberg straat 1:11. regenmeter,- Jansen. Jeurlinksweg 18; 12. Noorse sokken, W. Jansen, Bemei: 13. bureauventilator, Kamphuis, Schoolstraat 26; 14 wekker, Paalman Mossinkserf 8; 15 puz zels, Paalman, Rijssenseweg 18; 16. AB-energizer, Joke Breuker, Hagslagen 22, Rijssen; 17. ge reedschap, Bekkemens. Kol- lingserf 34; 18. kalender en handdoek. H. Paalman, Kerk plein 20; 19. pony verzorgings set, Brandriet. Markeloseweg 98, Goor. BATHMEN - De Dorpskerk van Bathmen zal het komende zomerseizoen op zaterdag van 10.30 tot 14.00 uur weer wor den opengesteld voor bezichti ging- In het noorderblok van de kerk is deze zomer een expositie in gericht. Het thema is Bathmen, 60 jaar terug in de tijd. In het centrum van het dorp Bathmen staat een fraaie oude Dorpskerk. De werkgroep Open Kerk wil graag een zo breed mo gelijk publiek met dit monumen tale gebouw laten kennismaken. HAARLE - Vleermuizen en rododendrons staan centraal tijdens de excursie die Vereni ging Natuurmonumenten op vrijdag 27 mei houdt op de Sprengenberg bij Haarle. De rondwandeling, onder lei ding van het Educatief Centrum Vecht-Regge, begint om 20.30 uur. Vertrekpunt is de schuur bij Boerderij de Pas hoek Molen weg/ Oude Deventerweg, even ten zuiden van Haarle. Vooraf aanmelden is noodzake lijk. Dat kan alleen bij de ledenservi ce van Natuurmonumenten, tele foon 035-655 99 55 (tijdens kan tooruren). Deelname kost voor leden van Natuurmonumenten 4 euro en voor met-leden 7 euro en voor kinderen tot en met 12 jaar 2 eu ro per persoon. In de schemering vliegen de vleermuizen uit om op jacht te gaan naar insecten. De meeste van de hoge geluiden die ze maken zijn voor het men selijk oor niet te horen. De Sprengenberg is een ruim 900 hectare groot natuurgebied met uitgestrekte, glooiende hei develden, naaldbossen en ak kers. Boven de boomtoppen is vanaf veel plaatsen de witte, sprook jesachtig aandoende toren te zien. Die is van de villa Spren genberg. Vooral in de directe omgeving van de villa staat een groot aan tal rododendrons van allerlei soorten en in allerlei kleuren.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 7