Kinderboerderij Dondertman wil uitbreiden Discussieavond over wel of geen Europese grondwet Holtens Nieuwsblad Bloemen en planten op Smidsbelt Kijkje achter de schermen bij korenmolen Hegeman Leerlingen Waerdenborch ruimen zwerfafval op Grote outletverkoop 20t/m22mei STOVK-HALk 3» - Leerlingen SG De Waerdenborch zorgen voor uitleg Liberaal café en uitslag enquête Twentenaren fietsen meer Weekendweer Groot dansfestijn niet alleen voor vrouwen Jubileumreceptie HMV en herdenking overledenen Holtens Nieuwsblad^ Holten - Burgemeester en wet houders willen in principe meewerken aan het verlenen van hun medewerking aan het wijzigen van het bestemmings plan voor de uitbreiding van kinderboerderij Oondertman. De bouwmogelijkheden van kin derboerderij Dondertman zijn momenteel volledig benut. Van daar dat het bestuur van de kin derboerderij een forse uitbrei ding van het bebouwde opper vlak vraagt. De gemeente vindt die gevraagde uitbreiding accep tabel, omdat gekeken moet wor den naar de huidige exploitatie en de huidige bezoekersaantal len. De boerderij trekt jaarlijks zo'n 6 duizend bezoekers. Omdat er voor de toekomst meerdere wensen zijn, vroeg de gemeente het bestuur van de kinderboerderij een langeter- mijnvisie aan te leveren. Er ligt nu een beleidsplan waarin tot 2013 aangegeven wordt welke wensen en ideeën er zijn voor de toekomstige exploitatie van de kinderboerderij. Dondertman komt met een aan vraag voor opslagruimte voor voer, materiaal en voorzienin gen en uitbreiding van de ruimte voor de algemene voorzienin gen. Verder wil de kinderboer derij kunnen beschikken over DIJKERHOEK - Vele be langstellenden kwamen af gelopen zaterdag naar ko renmolen De Hegeman in Dijkerhoek. Het was name lijk Nationale Molendag. Ie dereen kreeg daarom de ge legenheid om de molen eens van binnen te bekijken. Met soms smalle trapjes kon den bezoekers tot boven in de molen komen. Hier werd stap voor stap uitgelegd hoe het malen van meel in z'n werk gaat. Naast de mogelijkheid om op windkracht te draaien, zit er beneden ook een authentieke dieselmotor. Mocht er te wei nig wind staan, dan kan deze dienst doen om de molenste nen draaiende te houden. Ook andere bewegende delen wor den op deze manier aangedre ven. Bijvoorbeeld het ophij sen en laten dalen van meel zakken. (foto: Johan Bolink) HOLTEN - Leerlingen van klas TH1F scholengemeen schap De Waerdenborch uit Holten gaan dinsdag 24 mei op pad om zwerfafval te ruimen in de wijde omgeving van hun school en in het Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug. Het zwcrfafvalproject maakt onderdeel uit van een educa tief programma op school waarbij van tevoren in de bio logielessen aandacht wordt be steed aan afval in de natuur en de gevolgen voor natuur en milieu. I Het Nationaal Park de Sallandse i Heuvelrug ondersteunt dit initia- I tief van de school van harte en I biedt de leerlingen, als beloning I voor hun inzet, een programma aan dat mede wordt verzorgd door Natuurdiorama Holten. Na afloop worden de leerlingen met het wegtreintje Bello terug naar school gebracht. Zwerfafval behoort tot de drie grootste ergernissen van de Ne derlandse bevolking. Het gaat vooral om weggeworpen of weggewaaid verpakkingsmateri aal. Maar niet zelden wordt ook bewust gedumpt huisafval aan getroffen, huisraad tot koelkas ten aan toe. Bekend in de omgeving zijn ook de zogenaamde snoeproutes, routes die leerlingen fietsen op weg naar school of naar huis. Ook op De Waerdenborch zitten leerlingen die zich onvoldoende bewust zijn van hun 'wegwerp- gedrag', waardoor er soms een spoor van achteloos weggewor pen materialen is te zien. De ge volgen voor het milieu laten zich raden. Om aan die gevolgen toch iets te doen is De Waerdenborch deze actie gestart. De school wordt wel eens aangesproken door in woners die zich storen aan het klakkeloos wegwerpen van ver pakkingen. Deze mensen wor den op 24 mei op hun wenken bediend. Het gaat deze keer nog om een bescheiden actie. Als de actie slaagt, zal De Waerdenborch zich bezinnen op een grotere ac tie die wellicht elk jaar een on derdeel zal vormen van het les- aanbod op school. De hulp van anderen, zoals de gemeente is daarbij essentieel. in Expo Center Hengele Vrijdag van 13.00 - 21.00 uur Zaterdag van 10.00 - 17.00 uur Zondag van 10.00 - 17.00 uur Entree: Volwassen 5,-, kinderen van 6 tot 12 jaar en 65+-ers 2,50. Parkeren gratis. Verkoop van (merk)kleding (o.a. Diesel, Replay, G-Star), DVD-spelers, TV's (o.a. Sony, JVC, Philips, Pioneer), (tuin)meubelen huishoudelijke apparaten, etc. zie ook www.stock-sale.nl >l".l Info Expo/center exposure hfHir^mananpmpnt een ruimte voor dieren die in quarantaine moeten. De gemeente stelt dat voor een goede exploitatie van belang is dat de accommodatie afgesteld is op de omvang van de bezoe kersaantallen. De gemeente staat achter de vraag van Dondertman en is van mening dat er voor de huidige exploitatie een aantal es sentiële voorzieningen ont breekt. De gemeente geeft aan dat de gebouwen bij voorkeur bij elkaar geplaatst dienen te worden. De bouw van een uit kijktoren aan de noordoostzijde van de parkeerplaats lijkt de ge meente wel een wenselijke ont wikkeling. De gemeente wil dat er een totaalvisie opgesteld wordt: de situering, de afmetin gen, de bouwstijl, materialen en kleuren en de landschappelijke inpassing van het geheel. De ge meente benadrukt dat de kinder boerderij bijdraagt aan de recre atief toeristische doelstelling van de gemeente. Het verzoek van Dondertman moet nog be handeld worden in de commissie Grondgebied. HOLTEN - Een gezellige sfeer heerste er afgelopen zaterdagmiddag op Smidsbelt. Bloemengeur kwam je tegemoet tijdens de bloe menmarkt. Velen maakten er gebruik van om rond te kijken en wat voor de tuin mee te nemen. Het bleef niet alleen bij bloemen en planten. Ook werden schapen ontdaan van hun wol, zodat ze Iris de lente in kunnen, (foto: Johan Bolink Pagina 6 Tineke en Jannie Wolters durven het aan: op de fiets zijn ze voor een tocht van 2400 kilometer vertrokken naar Rome. Pagina 7 Leden van NBvP Holten hebben een reisje naar Brus sel gemaakt om een kijkje bij het Europees Parlement te nemen. Pagina 9 Ronnie Paalman deed mee aan de trekkertrekwedstrijd in Loo-Bathmen. Enkele ja ren geleden was hij meerma len de beste. HOLTEN - Zo'n vierhonderd stoelen staan dinsdag 24 mei in de aula van scholengemeen schap De Waerdenborch aan de Haarstraat klaar voor be langstellenden die voorlichting willen over de Europese grondwet en het debat hier over w illen volgen of meedis- cussiëren. De voorlichtings avond is georganiseerd door leerlingen van De Waerden borch, en begint om 19.30 uur. De zaal gaat open om 19.00 uur. Jan Mulder, voorstander van de Europese grondwet is present en ook een afgevaardigde van de Commissie Grondwet Nee. "Wie er van de Commissie Grondwet Nee komt, is nog niet bekend. Maar dat er iemand komt is ze ker", vertelt Bob Mangelsdorf. één van de organiserende leer lingen. Ook afgevaardigden van het CDA en de PvdA komen hoogstwaarschijnlijk en van het CDA is dat waarschijnlijk Bert de Wilde. "Met afgevaardigden van SP en ChristenUnie zijn we nog bezig", geeft Mangelsdorf aan. Nadat voor- en tegenstan ders hun zegje hebben gedaan en met elkaar in debat zijn gegaan, kunnen bezoekers vragen stel len. Zeventien leerlingen van de vijf de klas van het VWO kregen de ze praktische opdracht voor het vak economie. Om het project goed uit de verf te laten komen werden vijf groepjes samenge steld. De eerste groep kreeg de De leerlingen die de informatieavond organiseren, met vooraan Bob Mangelsdorf. (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - VVD Rijssen-Hol- ten houdt op maandag 23 mei om 20.00 uur een liberaal café in restaurant De Wielen aan de Holterbergweg 11. Tijdens dit liberaal café zal de uitslag bekend worden gemaakt van de enquête over de verkeers situatie in Holten. Dit is een openbare avond dus iedereen is van harte welkom. HOLTEN - Twentenaren van achttien jaar en ouder maken per etmaal in totaal ongeveer 870 duizend retourverplaats ingen vanuit de eigen woning. Dat zijn er gemiddeld 1,95 per persoon. Voor 57 procent van deze verplaatsingen wordt de auto gebruikt als vervoermiddel, voor maar liefst 32 procent de fiets. (Lees verder op pagina 6.) Wolkenvelden en geregeld zon. Vrijdag en zaterdag wis selvallig weer, we krijgen dan te maken we regen. Door een zuidwestelijke stro ming wordt wel zachtere lucht aangevoerd. We raken eindelijk de koude lucht kwijt. Tempera turen van 17.0 a 18.0 graden. Zondag lijkt een betere dag te worden. De buienkans neemt af maar veel zon is er dan nog niet. Temperatuur rond 18.0 graden. Voorlopig nog geen stabiel weer. taak te zorgen voor publiciteit, posters en folders. De tweede groep diende politici aan te trek ken en zorgt voor een goed ver loop van het debat. Groep drie gaat over het geld: subsidies en sponsors zijn haar taak. De vier de groep doet de inrichting van de zaal en groep vijf coördineert Dijkerhoek/ Espelo- De Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen viert dit jaar haar 75-jarig bestaan en dat gaat ook aan de plaatselijke afdelingen niet ongemerkt voorbij. Er wordt maandag 23 mei om 20.00 uur een dansfestijn gehou den in 't Bonte Paard. Iedereen is welkom. Landelijk wordt het thema 'Samen bewegen' gevoerd en gaat de opbrengst van verschillende grote dansfestijnen die in dat kader worden gehouden, naar een goed doel: sport voor gehandicap ten. Overijssel heeft als doel uitgekozen het provinciaal project voor het behoud van het landschap. De afdelingen van Dijker hoek en Espelo doen ook hun duit in het zakje en houden een groot dansfestijn in café 't Bonte Paard in Dijkerhoek. Verschil lende dansgroepen die zijn voortgevloeid vanuit de Plattelands vrouwen geven een showtje weg. Dat zijn de volksdansgroepen van Espelo, Dijkerhoek en Okkenbroek; de country line-dancers van Dijkerhoek en Espelo; als extraatje geven drie Dijkerhoekse stellen een demonstratie stijldansen en er zijn demo's en works hops waarin men kennis kan maken met het dansevenement. Ie dereen is van harte welkom op dit dansfestijn dat begint om 20.00 uur. De entree bedraagt 4 euro, inclusief koffie en cake. In de loop van de avond wordt er een verloting gehouden. het geheel, zorgt dus voor een goed verloop van de infobijeen- komst. De scholieren hebben de Euro pese grondwet zelf ook bestu deerd. "We weten grotendeels wat de grondwet inhoudt en de punten waar de voor- en tegen standers op hameren. Ik denk dat we er behoorlijk wat van weten", stelt Mangelsdorf, die zelf voor de grondwet is, maar op 1 juni nog geen achttien is en dus nog niet mag stemmen. De leerlingen gaan ervan uit dat er nog veel mensen zijn die nog niet weten wat de Europese grondwet precies inhoudt. "Maar of ze ook belangstelling hebben in zo'n informatieavond zal moeten blijken. We hopen van wel." HOLTEN - De Holtense Muziekvereniging (HMV) werd zestig jaar geleden op gericht op 15 mei 1945 door het samengaan van de twee muziekverenigingen die Holten toen kende: HMV en Excelsior. Daarom viert HMV zaterdag 21 mei haar zestigjarig bestaan. Op de Nieuwe Begraafplaats in Holten worden om 11.00 uur alle overleden HMV'ers herdacht. Hierbij is iedereen welkom. In Zaal Vosman wordt van 14.30 tot 17.30 uur een jubi leumreceptie gehouden. Ook hier is iedereen welkom om HMV te feliciteren. Verder wordt er deze week een jubileumboekje verspreid in Holten met allerlei hoogte punten. leuke anekdotes en in formatie over HMV van de af gelopen zestig jaar. Het komende jaar zijn er aller lei jubileumactiviteiten. De eerstkomende is op donderdag 2 juni. Dan zal het Twentse Politiekapel optreden in de muziekkoepel. Zelf zal HMV haar jubileum concert op 19 november ge ven in sporthal 't Mossink." Voor meer informatie: www.hmv-hoIten.com. Als lezer van het Hollens Nieuwsblad U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! BON; Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Postbus 692. 7500 AR Enschede j t.a.v. Service-afdeling Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuwblad op: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening: €48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) j i 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) 1 losse nummers0,95)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1