'Ik zie het als een aansporing' Gelijkspel Blauw Wit Toeristenvoordeel in speciale actie-envelop Gastgezinnen naar Rusland Blauw Wit thuis tegen Juliana W Holten uit naar ABS Uitslag Okia Korhanen bij NBvP Holten Huiselijk geweld Uitslag verloting Blauw Wit Voorjaars- en bloemenmarkt Positief over verlichte boom Braderie en dorpsfeest Zo vies als Floddertje SportAgenda Ingezonden brief Adoptie oorlogsgraf Puzzelwandeltocht voor leerlingen basisschool Vrijdag 6 mei 2005 Holtens Nieuwsblad 5 Holten - Autobedrijf Ford Dries Willems aan de Keizersweg is niet meer weg te denken in Holten. Begin mei bestaat het be drijf dertig jaar. Dries en Aly Willems bouwden het van de grond af samen op tot wat het nu is: een autogarage, een scha- deherstelbedrijf en een tankstation. "De tijd is de afgelopen dertig jaar omgevlogen, maar dat is ook goed, want anders zou het betekenen dat we geen plezier in ons werk hebben", vertelt Dries Willems. Dries Willems had samen met zijn vader een reparatiebedrijf in Raalte, "maar mijn vader kreeg een hernia en moest noodgedwon gen stoppen. We konden toen in Holten voor ons zelf beginnen", vertelt Willems. Dries en Aly Willems begonnen in 1975 aan de Keizersweg in Holten met een reparatiebedrijf. Het is nu bijna niet meer voor te stellen, maar het bedrijf stond helemaal in de weilanden. "Wij waren het eerste bedrijf op industrieterrein De Haar. De weg was verhard tot ons bedrijf, de rest was zandweg." In 1976 begon Willems met de verkoop van auto's. Eerst Mitshu- bishi en in 1978 kwam Ford erbij. Ook werd nog een acht jaar Daihatsu verkocht. In 1978 werd een showroom aan de andere kant van de weg gebouwd. Die deed tot 1989 dienst. In dat jaar werd de showroom verkocht en werd op de locatie van de garage een showroom bijgebouwd. Vanaf eind jaren '80 werkt Willems alleen nog met Ford samen. Om het dertigjarig bestaan te vieren krijgen klanten die een grote of kleine beurt aan hun auto laten doen een cadeautje bij Dries Willems. Het geschenk wisselt maandelijks. In mei krijgen klan ten een Ford accidentkit met een schadeformulier, wegwerpcame ra, pen, meetlint en krijt. (Foto: Harry Broeze) Holten - Autobedrijf Erik Huzen aan de Handelsweg 2 heeft onlangs het certificaat Erkende Reparateur ontvangen van Autodistribution International (AD Autobedrijf). AD is een internationale organisatie, die heel Europa dekt. Hier door kan goede service worden verleend in binnen- en buitenland. 'Alleen als je aan bepaalde strenge eisen voldoet, krijg je het cer tificaat Erkende Reparateur toegewezen. Het heeft met de kwali teit van je monteurs te maken, maar ook met de ontvangst van je klanten', legt Erik trots uit. Autobedrijf Erik Huzen is een van de weinige garages in de buurt die dit kwaliteitscertificaat heeft ge kregen. Aan de hand van 55 verschillende criteria, worden de AD Autobedrijven grondig getest. Het onderzoek behelst onder meer de ontvangst- en wachtruimte, de werkplaats, het terrein rond de garage, de administratie, de klantenservice, tal van procedures, de technische uitrusting en scholing alsmede wettelijke verplichtin gen. 'Het staat op een hoger niveau dan de Bovag-garantie, welke Erik ook bezit. Naast de hoge kwaliteit van monteurs en ontvangst bij Erik Hu zen, hoort er ook een speciale pas bij. 'Iedereen die bij ons een au to koopt of een grote onderhoudsbeurt laat doen, ontvangt een AD Mobiliteitspas', vertelt Erik Huzen. 'Kom je ergens in Europa met pech te zitten, dan heb je met deze pas 24 uur per dag recht op hulp.' Als het kan, wordt het mankement ter plekke verholpen. 'Wanneer het niet meteen gemaakt kan worden, geeft de pas recht op vervangend vervoer, zodat je verder kunt reizen. Eventueel wordt een hotelovernachting aangeboden, zodat de reis de vol gende ochtend fris kan worden voortgezet.' Volgens Erik kan AD deze service bieden, vanwege de goede dekking in Europa. Autobedrijf Erik Huzen is te vinden aan de Handelsweg 2, aan de rotonde bij industrieterrein Vletgaarsmaten. Telefoon: 0548- 366101. O-fop Internet: www.erikhuzen.nl. (Foto: Johan Bolink) Holten - Een groep van vijftig man is vorige week vrijdag avond met een Oad-bus afgereisd naar Wit-Rusland. Het gaat om gezinnen die een kindje uit Duboi (bij Tsjernobyl) te gast hebben gehad. Nu werd een tegenbezoek gedaan. Onder andere Bert van Eijk reisde af. Een lange rit, want de bus vertrok rond 20.00 uur vanaf de Kandelaar en kwam pas dc dag erna om 15.00 uur aan bij het slaapadres in Debe Wielkie. Een plaats onder het Poolse Warschau. 'We maken dezelfde reis, die de kinderen ook hebben gemaakt', zegt Bert. Eerder reisde al eens een kleiner gezelschap naar Wit-Rusland. maar per trein in plaats van de bus. Zondags werd de reis om 5.00 uur 's ochtends voort gezet, om rond 14.00 uur uiteindelijk aan te komen in Duboi. Het werd wel een kort bezoek, want dinsdag 3 mei vertrokken de Holtenaren weer, om donderdag 5 mei in de vroegte weer thuis aan te komen. De Holtenaren reisden.niet met lege handen naar Duboi. Ze namen veel materiaal mee voor de scholen daar. (Foto: Johan Bolink) E. Westhoff van de Dierenbescherming ontvangt van burgemeester Koelewijn haar onderschei ding. (Foto: Harry Broeze) (Vervolg van voorpagina) Holten - Kienhuis werd Rid der in de Orde van Oranje- Nassau. Hij waardeert de geste en is er blij mee. „Ik heb er buitengewoon leuke reacties op gehad", vertelt hij. De geboren en getogen Twente naar woont sinds 1983 in Holten en was actief op velerlei fronten in vooral Twente. Wat zijn werk betreft is hij vooral bekend van het kantoor KienhuisHoving Advocaten en Notarissen. Hij nam in 1973 een solitair advoca tenkantoor over in Almelo en wist het kantoor snel uit te bou wen. Vervolgens ging hij fusies en samenwerkingsverbanden aan met diverse kantoren in Twente dat uiteindelijk heeft ge resulteerd in het kantoor Kien huisHoving Advocaten en Nota rissen, een juridisch dienstverle nend kantoor met ruim 200 me dewerkers. Hij zat in diverse be sturen die met de advocatuur te maken hadden. Maar ook op an dere terreinen zette Kienhuis zich in. Hij was voorzitter van het departement Twente van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, bestuurs lid van de Stichting Stadsherstel Holten - Om vakantiegangers een handje te helpen bij het vinden van winkels in Holten, komt er een speciale toeristen envelop. Deze zit boordevol waardebonnen, die bij de Hol- tense middenstand zijn te ver zilveren. Vakantiegangers die zich in checken bij een camping, bunga lowpark of hotel, krijgen de en velop uitgereikt. Middenstan ders die aan de actie meedoen, hebben er een aantrekkelijke ac- Holten - Blauw Wit is er niet in geslaagd om de thuiswed strijd tegen Oranje Nassau in de volle winst om te zetten. Uiteindelijk mocht de ploeg van trainer Dick Brands dik tevreden zijn met één punt te gen de vorig seizoen uit de tweede klasse gedegradeerde Almeloërs. Dit seizoen bivakkeren de oran jehemden enigszins teleurstel lend in de middenmootechter, doch een goede serie na de win terstop geeft hen volop uitzicht op het winnen van de derde pe riode. Vorige week donderdag avond ging O.N. dan ook duide lijk voor de volle winst op 't Vletgoor en moesten de Blauw witters alle zeilen bijzetten om al niet direct op achterstand te komen. Hans Bekkernens wist echter met een goede redding ten koste van een hoekschop een vroege achterstand van zijn ploeg te voorkomen. In feite had Blauw Wit ook in deze wedstrijd alleen maar belang bij de volle winst om zodoende het behoud van het derde klasserschap in ei gen hand te kunnen houden. Waar mogelijk werd ook wel de aanval gezocht doch het meren deel van het balbezit was voor de gasten. Jurrian Paalman kreeg een kansje, doch hij strandde op het laatste moment. Daarna kwam een sterke periode van O.N. met veel hoekschoppen, Gemeente Almelo en voorzitter van de Raad van Toezicht van de Stichting Rijksmuseum in Enschede. Momenteel is hij be stuurslid van de Stichting Vrien den van de Grote Kerk en het Kerkplein in Almelo, lid van de Raad van Toezicht van het G.J. van Heek jr. Fonds, een stichting die zich bezighoudt met het ver werven van gelden voor uitbrei ding van de collectie van het Rijksmuseum Twente, bestuurs lid van de Stichting Elisabeth- fonds, een stichting die ten doel heeft de bevordering van het welzijn van zieken en leniging van geestelijke en maatschappe lijke noden en regent van de Stichting Edwina van Heek. Of Kienhuis zich nu anders voelt? „Die dag wel", lacht hij, „maar nu ben ik weer over gegaan tot de orde van alledag." Visscher zou een vergadering hebben met zes wethouders van zes verschillende gemeenten. Het ging om een zaak die hem na aan het hart lag, en daarom schoof ie hem om die vrijdag morgen ook in zijn agenda. Op weg naar het gemeentehuis kwam hij toevallig een bekende tegen die ook naar het gemeen tehuis moest. Die vertelde dat hij tiebon ingestopt. Toeristen kun nen hier vrijblijvend gebruik van maken. De bedoeling is ze op deze ma nier wegwijs te maken in het winkelcentrum van Holten, zo dat ze zich kunnen oriënteren op wat er in Holten te koop is. Het gaat om een proef die van Pinksteren tot de herfstvakantie loopt. Hiervoor worden vijftien duizend enveloppen gevuld. Mocht het aanslaan, dan zou de envelop het hele jaar door uitge reikt kunnen worden. doch de Blauw Wit-verdediging, waarin de tot vrije verdediger "omgeschoolde" Merijn Offrin- ga een opmerkelijke rol vervul de, kon vrij gemakkelijk over eind blijven en doelman Hans Bekkernens toonde zich bij de vele hoge ballen zeer solide. Zo doende brak de rust aan met een 0-0 stand en was er voor Blauw Wit nog hoop op de volle winst. In de tweede helft kwam John- Paul Akkerman in het veld voor Ton Veldhuis. Blauw Wit zocht direct met veel inzet de aanval en dwong enkele hoekschoppen af. De ON-defensie kon echter vrij gemakkelijk overeind blij ven. Enkele vrije trappen vanaf de hoek van het strafschopge bied van Marco Schuiterd gin gen over of waren een prooi voor de goede ON-góalie. Gelei delijk aan namen de gasten het initiatief weer over en werd Blauw Wit teruggedrongen. ON creëerde zich een aantal goede kansen, doch met soms kunst- en vliegwerk kon de verdediging tegentreffers voorkomen, waar bij vooral doelman Hans Bek kernens een glansrol vervulde. Tegen de verhoudingen in leek Blauw Wit zelfs aan de leiding te komen toen na een mooie aan val over links Jurrian Paalman afgemeten voorgaf aan Marco. Deze zag zijn harde inzet echter door de doelman met een fraaie reflex tot hoekschop verwerkt. Bennie Schoemaker kwam nog voor de uitreiking van een lintje kwam. „En jij", vroeg hij Vis scher. Visscher kwam voor een vergadering. „We kwamen be neden in het gemeentehuis en ik had nog steeds geen argwaan. De goedgelovigheid ten top!" Visscher werd Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. „Het feit dat wat je doet gewaardeerd wordt en op deze wijze tot uitdrukking wordt gebracht vind ik gewel dig. Zeker ook omdat het nu niet gaat dat je een kwart eeuw je werk hebt gedaan, maar vooral om je bijdrage aan de maat schappij. Zoals die mevrouw Espelo - Kinderboerderij Dondertman houdt woens dag 11 mei tussen 13.00 en 16.00 uur voor kinderen (ba sisschool) een puzzelwandel tocht waarin twee actieve opdrachten zijn verwerkt. Met een deelnameformulier in de hand, wandelen de kinde ren over het terrein waar ze de diverse onderdelen bij eek hoorns tegenkomen. In de Creahoek - de voormalige ex positieruimte - kunnen ze on der deskundige leiding ook creatief aan de slag. Wie mee wil doen, betaalt 1 in het veld voor de moegestre den Jurrian. Onder grote span ning verstreek de slotfase van de wedstrijd. De Almeloërs bleven gaan voor de volle winst en for ceerden nog enkele hoekschop pen. Evenals vorige week zater dag tegen Sportlust zaterdag leek Blauw Wit in blessuretijd toch nog met lege handen achter te blijven, doch Hans Bekker nens wist dat te voorkomen door de alleen op hem afkomende ON-aanvaller met een fraaie redding van scoren af te houden. Direct daarna floot scheidsrech ters Spijkers voor de laatst keer en had Blauw Wit een belangrijk punt behaald. Door dit gelijk spel hebben de Holtenaren klas- sebehoud echter niet meer in ei gen hand. Vesos staat twee pun ten voor, dus moet gehoopt wor den op puntverlies van de Hel- lendoorners (thuis tegen kam pioenskandidaat SVVN en uit tegen Achilles E.). Overduide lijk is natuurlijk dat de Blauw witters zelf de twee nog reste rende wedstrijden, thuis tegen het vrijwel veilige Juliana'32 en uit tegen middenmoter Voor waarts V. moeten winnen. Dan zal er echter wel gescoord moe ten worden en dat is de laatste twee wedstrijden helaas niet meer gelukt. Volop spanning dus, want ook rode lantaarndra ger DZSV heeft nog weer hoop gekregen door hun 0-3 zege op Sportlust van de dierenbescherming of de man die zich inzette voor het Rode Kruis." De bijeenkomst zelf vond Visscher heel ge slaagd. „Vol, mooi en geani meerd. De burgemeester deed het ook goed: serieus waar het moest en ontspannen en met hu mor waar het kon." Visscher kreeg de onderschei ding om zijn maatschappelijke inzet op velerlei terrein. Hij trok de sociale arbeidsvoorziening Soweco uit het moeras, en was en is druk bezig met een project in Roemenië, waar een soortge- euro. De eekhoomroute is ver krijgbaar aan de kassa van de kinderboerderij, waar deze la ter ook weer moeten worden ingeleverd. Voor de winnaar is er een be scheiden prijs. Wie die geluk kige is, wordt om 16.00 uur bekendgemaakt. Deze maand is Dondertman uitsluitend nog in de middag uren geopend (13.00 tot 17.00 uur). Met ingang van juni kan men er tot eind augustus de hele dag terecht en wel van 10.00 tot 17.00 uur. Maandag blijft de poort, ook in de va kantiemaanden, geslofen. Holten - Blauw Wit speelt in de competitie de laatste thuis wedstrijd tegen het Hengelose Juliana '32. De tegenstander heeft formeel nog een puntje nodig om veilig te zijn, maar in de praktijk kan Blauw Wit alleen nog gelijk ko men in punten. Blauw Wit moet dus winnen. De remise tegen Oranje Nassau afgelopen don derdag was onvoldoende om ge lijk te komen met Vesos uit Hel- lendoom. Omdat DZSV wel de volle winst haalde bij Sportlust wordt het nog ongemeen spannend welke ploeg het komend jaar in de der de klasse zal acteren. Blauw Wit moet dus winnen van Juliana. Deze wedstrijd begint om 14.30 uur. Holten - VV Holten gaat zon dag naar Bathmen voor de traditionele streekderbv tegen ABS. De Bathmeners draaien een erg goed seizoen en doen nog volop mee voor de derde periodetitel. VV Holten moet uit de laatste twee competitiewedstrijden drie punten halen om het vierdeklas serschap te behouden. Destijds werd de thuiswedstrijd tegen ABS met 4-2 gewonnen. VV Holten kan weer een beroep doen op spelbepaler Arno Kna pen. die zijn schorsing erop heeft zitten. Het belooft een spannende wedstrijd te worden omdat er voor beide ploegen grote belangen op het spel staan. De derby in Bathmen begint om 14.00 uur. Vorden - Op het derde touw- trektoernooi in Vorden van Gewest Oost, is de spanning te snijden. De ploeg van Heure ging in de 680 kiloklasse flink onderuit. Hierdoor kon Okia goed inlopen. De ploeg van Okia werd tweede en kon hierdoor zes punten op Heure inlopen. Uiteindelijk werd Eibergen dagkampioen met een punt voorsprong op Okia. lijk bedrijf opgezet is. Hij zette zich in voor onder andere scou ting, de badmintonvereniging, scholen en universiteiten, rotary. Momenteel is hij als bestuurder betrokken bij de Stichting Socië teit Apollo in Enschede, de Stichting Twente Promotie in Hengelo, de Stichting Lucru in Echipa Utrecht (Roemenië), hij is docent van het Matra Project (Roemenië) en voorzitter van de Stuurgroep Huisartsenzorg in Almelo. Benoemd worden als Ridder is bijzonder. Visscher: „Ik zie het als een aansporing, niet als een finish." Holten - De afdelingsavond van de NBvP Vrouwen van Nu afde ling Holten wordt maandag 9 mei om 20.00 uur gehouden in zaal Vosman aan de Oranje straat. Deze avond staat in het te ken van zestig jaar bevrijding, met medewerking van eigen le den en De Hoolter Korhanen. Europarlementariër Jan Mulder die voor landbouw in het Euro pese Parlement zit, komt dins dag 24 mei uitleg geven over de Europese grondwet. Aanvang 20.30 uur. Voor inlichtingen, te lefoon: 0548-363600. Holten - Een 59-jarige man uit Leeuwarden is zaterdag 30 april om 7.30 uur aangehouden we gens het bedreigen van zijn vriendin. Zij heeft aangifte ge daan wegens huiselijk geweld en bedreiging. De man is voor ver hoor ingesloten. Holten - De trekking van de gro te verloting ten bate van de jeugdafdeling van Blauw Wit '66 werd donderdagavond 28 april gehouden. Er waren vijf tien prijzen te verdelen. Erelid Johan Stam verrichtte de trek king onder het toeziend oog van de vele aanwezigen in het club huis. De winnende nummer zijn: 1391, 0327, 2354, 1272, 0884, 3260, 1086, 0233, 2582, 2121, 1228, 0388, 1434, 3348, 1823. De prijswinnaars hebben de prij zen inmiddels thuis ontvangen. Holten - De bloemenmarkt wordt zaterdag 14 mei van 9.00 tot 16.00 uur gehouden op Smidsbelt. Het gaat om een ge combineerde voorjaars- en bloe menmarkt. Bikerent zorgt voor een springkussen, zodat kinde ren zich uit kunnen leven. Holten - Vooral de nieuwe boomverlichting tijdens de de cembermaand op Smidsbelt le verde vele positieve reacties op. 'Van veel klanten hoorde ik zeer goede reacties op de lampjes in de boom', gaf Johan Steunen berg van Steunenberg Schoenen aan, tijdens de onlangs gehou den vooijaarsvergadering van de Holtense Handelsvereniging (HHV). Suzanne Klein-Bluem- ink van Suzan's Haarmode vroeg of die verlichting ook niet ge woon tijdens andere evenemen ten gebruikt kon worden. Het bestuur van de HHV was haar al voor. Rond Koninginnedag brandden de lichtjes dan ook vo lop. Minder te spreken waren de leden over de lelijke verlichting in de kerstboom erachter. Graag zouden ze daar ook dezelfde soort lampjes in terug zien of an ders helemaal geen verlichting. HHV-voorzitter Jan Herman ten Velde: 'De kerstboom wordt er door de gemeente neergezet. Daar hebben wij dus geen zeg genschap over'. Holten - De zomerbraderie wordt donderdag 4 en 18 augus tus van 14.00 tot 21.00 uur ge houden op Smidsbelt en rondom de Dorpskerk. Het dorpsfeest met de kermis op Kalfstermans- weide, staat gepland van dins dag 26 tot en met 30 juli. Dage lijks van 14.00 tot en met 0.00 uur.Net als voorgaande jaren, zorgt carnavalsvereniging De Fieripreuvers voor een partytent met een tap en muziek. Holten - Ter gelegenheid van de jaarlijkse Annie M.G. Sch- midtweek, 14 tot en met 22 mei, besteedt de bibliotheek Holten donderdag 19 mei tus sen 16.00 en 17.00 uur aan dacht aan Floddertje, de be roemde 'vieze' creatie van An nie M.G. Schmidt en Fiep Westendorp. Zo heerlijk vies worden als Flod dertje, dat zou elk kind wel wil len. Geen probleem, het kan in de bibliotheek. Er komt een levens grote Floddertje-pop te staan met een gat in plaats van haar gezicht. Kinderen tussen vier en acht jaar kunnen als vieze Floddertje op de foto. Op dezelfde tijden en plaat sen zullen voorleesoma's vieze verhalen over Floddertje vertel len. Kinderen tussen vier en acht jaar kunnen bovendien meedoen aan een Floddertje kleurwed- strijd. Wie maakt het vieste vloerkleed? Blauw Wit Zaterdag 7 mei Blauw Wit 1 - Juliana'31 1, 14.30 uur; Blauw Wit 2 - Avan- ti T. 3, 12.30 uur; SDOUC 6 - Blauw Wit 3, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Markvogels 3 - Blauw Wit 4, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); De Zweef B2 - Blauw Wit BI, 14.30 uur (ver trek 13.15 uur); De Zweef C2 - Blauw Wit Cl, 13.00 uur (ver trek 11.45 uur); Blauw Wit C2 - Lemelerveld C2, 12.30 uur; Rohda R. C8 - Blauw Wit C3, 13.30 uur (vertrek 12.30 uur); Blauw Wit MA1 - Mariënheem MA1, 11.30 uur; SVVN Dl - Blauw Wit Dl, 9.30 uur (ver trek 8.30 uur); Blauw Wit D2 - ASC'62 D3, 10.30 uur; Blauw Wit El - DES El, 10.30 uur; Blauw Wit E2 - Rohda R. E5, 9.30 uur; Holten E3 - Blauw Wit E3, 10.00 uur; Blauw Wit F1 - SVVN F19.30 uur; Wese- pe F1 - Blauw Wit F2, 9.30 uur (vertrek 8.30 uur); Wijhe'92 F5 - Blauw Wit F3, 8.45 uur (ver trek 7.45 uur); Mariënheem F3 - Blauw Wit F5, 10.30 uur (ver trek 9.30 uur). Maandag 9 mei Heeten Al - Blauw Wit Al, 19.00 uur. Woensdag 11 mei Blauw Wit F1 - Heeten Fl, 18.30 uur; Blauw Wit F3 - Raalte F3, 19.00 uur. Zaalvoetbal Vrijdag 6 mei Sallandia 1 - Blauw Wit 1, 20.00 uur (vertrek 19.10 uur); Pandawa 2 - Blauw Wit 2, 19.00 uur (vertrek 18.00 uur). VV Holten Zondag 8 mei ABS 1 - Holten 1, 14.00 uur (vertrek 11.45 uur); Zutphen 2 - Holten 2, 10.00 uur (8.30 uur); Holten 3 - Dedemsvaart 4, 9.30 uur; Holten 4 - Heracles AVC 3, 10.00 uur; Bentelo VV 5 - Holten 5, 9.00 uur (vertrek 7.45 uur); Holten 6 - Almelo 7, 11.00 uur (vertrek 9.30 uur); Holten DA 1 - Heeten DA 1, 10.00 uur. Handbal Zaterdag 7 mei Achilles - Jongens B. 12.40 uur; Plus Heeten 2 - Meisjes C, 12.35 uur; CVO - Meisjes D, 11.00 uur. Zondag 8 mei Dames - Plus/ Heeten 3, 11.10 uur; Dames A - Overwetering, 10.00 uur. Enige jaren na de oorlog heb ik een graf geadopteerd en nog steeds schrijf ik met de familie van Bruce Galloway uit Sault ste. Marie, Ontario, Canada. Het graf is gesitueerd links bovenaan, derde rij van achteren, zesde van links. Eerst heb ik jarenlang gecorrespondeerd met zijn moeder en nu alweer jarenlang met zijn zuster Leona. Drie broers hebben ook gevochten in Europa. De eerste brieven ontving ik toen ik nog op de mulo zat. Ik woonde toen op de Haarstraat 132 en bracht vandaar bloemen naar de begraafplaats. Later moest ik ze jarenlang laten bezorgen door bloemisten uit Holten.De zuster van Bruce, Leona, heeft eindelijk het graf kun nen bezoeken in 1990 en in 1995. Een grote herdenking, waarbij ik ook aanwezig ben geweest. Ze kwam met speciale veteranengroepen, die diverse herden kingsplaatsen bezochten en in Holten logeerden. Ze heeft echter nog wel een paar dagen voor mij vrijgemaakt. Ze stuurde me ook regelmatig pakjes, wat na de oorlog een luxe was (bijvoorbeeld chocolade). Leona stuurt me nu nog vaak de speciale Canadese maple sugar candy's, een soort borstplaat van maple syrup. Zij is nu 85 jaar en ik ben 70. Steeds als ik bloemen breng naar de Canadese Begraafplaats, treft het me dat ik er steeds bezoekers zie. Men zou het soms niet meer verwachten in een maatschappij die vaak kil en onverschil lig is (en ook wel zo gemaakt wordt). Zo niet hier, dus. Ik zie dan mensen van alle leeftijden en ook nog bij alle weertypes. Vorig jaar nog bij onweer en bijna don ker. Zo maar op een doordeweekse avond. Ik schrij f dat dan ook steeds aan Leona. Ik zie meestal nog wel meer bloemen staan. Zijn er misschien nog meer die contacten hebben? Ik heb daar geen zicht op. De soldaten zijn gevallen voor onze vrijheid, maar hadden ze ook onze hedendaagse vrijheid op het oog? Herdenken is goed, maar de ogen open houden voor de hedendaagse werkelijkheid is beter. Hoe vrij zijn we eigenlijk nog? Rie Waanders Hoogeveen

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5