Kienhuis en Visscher krijgen lintje Holten herdenkt samen met vele internationale gasten Holtens Nieuwsblad Vrijheid delen we samen Jt JHJ 1 i Mossinkserf wint straatversiering En de klaprozen daalden neer op de graven Mening telt tijdens Dag van Verpleging Prijs- - toppers i yan^ In dit nummer... v Postkantoor verhuist naar achter Foto Ten Velde SCHAAPSCHEERDERSDAGEN Koopavond voor kinderen Holten pakt massaal de pen Kijk voor Plattegrond Rijssen-Holten kent zeker zestig fouten Zie elders in deze krant. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 6 mei 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.NieuwsbladÜWhk.wegener.nl Abonnementsprijs 46.40 Losse nummers 0,95 inieveradres: Blokker Van de Maat I Pagina 5 Traditioneel rond Koningin nedag, was er weer een lin tjesregen. Ook enkele Holte naren werden geëerd. Holten - „U had de gezichten moeten zien vanmorgen. De één dacht te komen praten over subsidie voor de Dieren- bescherming, een ander moest nog iets toelichten over het rampenplan of was er voor de uitreiking van een lintje aan een goede bekende", vertelde burgemeester B. Koelewijn in de grote zaal van het gemeen tehuis in Holten. Koelewijn reikte er vrijdagmor gen aan zeven personen een lin tje uit. Lid in de Orde van Oran- je-Nassau werden mevrouw E. Westhoff-Rodenhof en de heren A.J. Nijland, H.M.B. Rozemul- ler en G.D. Scheppink uit Rijs- sen, en G.R. Jansen uit Epe-Gro- nau. Ridder werden de heren mr. H.A.A. Kienhuis en W. Th. H. Visscher uit Holten De uitrei king werd besloten met het hef fen van de oranjebitter, een 'Le ve de Koningin met een driewerf hoera en drie coupletten van het Wilhelmus, a-capella gezongen door de aanwezigen, waarbij de toonhoogte per couplet daalde; de inzet was er evenwel niet Holten - Na jaren van zoe ken heeft Postkantoren BV eindelijk een goede locatie gevonden voor een posta gentschap in Holten. Bert Wansink, eigenaar van Su permarkt Wansink BV, zal het agentschap onder zijn hoede nemen. Over onge veer twee maanden zullen achter Combi Foto Ten Vel de de deuren open gaan van het nieuwe postagentschap. De nieuwe locatie is beter be reikbaar en zeker beter in het zicht, een plek, zoals Bert aan geeft, waar je een postagent schap verwachten kan. Anton de Beus zal het grootse ge deelte van de openingstijden aanwezig zijn om zijn nieuwe klanten te helpen. Anton die al meer dan 15 jaar actief werk zaam is bij Wansink gaat deze nieuwe uitdaging vol vertrou wen aan. Op dit moment wordt nog gezocht naar men sen om de resterende uren en de welverdiende vakantiepe riodes mee in te kunnen vul len. Wat de eigenaar van het oude postkantoor, Spectrum wonen, met het vrijgekomen pand gaat doen is nog de vraag. Volgens de verstrekte bouwvergunning zou het oude gebouw gesloopt moeten wor den voor de benodigde ont- sluitingsweg. (Foto: Sander Scheperman) Holten - Net voor Koninginne dag werden alle versierde stra ten die zich hadden aange meld, gecontroleerd. Mos sinkserf kreeg de eerste prijs. j Zowel overdag als 's avonds werden de straten bekeken. Sommige straten hadden name- i lijk ook verlichting. Iedereen deed z'n uiterste best om er piekfijn uit te zien. Na de aubade op Koninginnedag j Werden uiteindelijk de winnaars j bekendgemaakt, j De diamantenversiering van 1 Mossinkserf bleek bij de jury als beste uit de bus te komen. Een grote draaiende diamant met verlichting en bij elk huis een kleinere versie. Verder een grote boog bij de ingang. Hoffesstraat kreeg de tweede prijs. Overal hangen er poppen met valschermen in de bomen en tussen de huizen. Soldaten die met de parachute gaan landen. Bergmanstraat heeft ook goed z'n best gedaan met hun solda ten, jeeps en legertenten in de tuin. Deze straat wist de derde prijs in de wacht te slepen. (Foto: Johan Bolink) 6 en 7 mei a.s. in het centrum van Markelo Met o.a. oude ambachten, kermis en kartingwedstrijden minder om. Een oude cliënt had een pro bleem met de wethouder. Of Kienhuis hem wilde vergezellen naar het gemeentehuis. Vrijdag- morgenvroeg. Kienhuis wilde wel en de vroege vrijdagmorgen was ook geen probleem. Die vrijdagmorgen namen ze de ach teringang van het gemeentehuis. En daar gebeurde iets geks. De dame die bij de deur stond vroeg of ze kwamen voor de uitreiking van de lintjes. „Nee hoor", zei Kienhuis, „dat is voor ons niet weggelegd. Wij komen gewoon om te werken." Desalniettemin werd hij begeleid naar een zaal waar meer mensen zaten, en die mensen keken hem aan met een grote grijns op hun gezicht. Pas toen burgemeester Koelewijn hem vertelde wat er aan de hand was, drong het tot Kienhuis door. „Toen wist ik nog niet eens dat er boven in het gemeen tehuis nog meer mensen zaten. Het was een enorme verrassing en hartverwarmend. (Lees verder op pagina 5.) Holten - Schoolkinderen deelden speciaal 5 mei brood uit aan de veteranen. Een teken van vrijheid delen we samen. De grote herden king op de Canadese Begraafplaats op woensdagochtend 4 mei stond in het tekert van vrijheid delen en overleveren aan de jeugd. Kin deren worden er altijd sterk bij betrokken. Zo legden kinderen officieel de eerste krans. (Foto: Johan Bolink) Holten - Samen met ruim tweehonderd hoge gasten en vele veteranen herdacht Hol ten gisteren de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. De normaal zo rustige en vre dige Canadese begraafplaats was aan het begin van de mor gen toneel voor toespraken, gedichten, kranslegging en een enkel onverwacht weerzien. Bij de bushalte op Vletgaarsma- ten is al te merken dat dit een bijzondere dag is. Een grote groep mensen wacht geduldig op de bus. Niemand kijkt onrus tig waar het ding blij ft, kinderen staan kalm aan moeders zijde en gesprekken verlopen op zachte toon. Ruim 5500 mensen her denken vandaag op de Canadese begraafplaats de offers die zestig jaar geleden gebracht zijn om nu in vrijheid te kunnen leven. De boswandeling richting de be graafplaats, ondanks de pendel bussen is het toch nog een flink eindje lopen, is verfrissend. Door de regen eerder op de mor gen ruikt het bos en de vogels zingen het hoogste lied. Op de begraafplaats mengt Ne derlands en Holtens zich met Engels en Frans. Op een van de zijtribunes vinden twee vrouwen elkaar terug en vallen elkaar in de armen, wat later vinden twee veteranen elkaar terug. Op de heuvel naast het monument stel len de verschillende muziek korpsen zich op. Witte knieën steken even onder kilts vandaan als de doedelzakspelers in de houding gaan staan en daarbij een soort genadebrenger stijgt de vliegmachine boven de bo men uit. Twee keer vliegt hij over en de klaprozen dalen neer op de graven en de aanwezigen die ze zwaaiend en klappend te gemoet zien. Op de begraafplaats heerst een sfeer van droefenis en verlies, maar ook van dankbaarheid en diep respect. Gouverneur-gene raal van Canada, Adrienne Clarkson laat de aanwezigen achter met de woorden: 'To ho nour those that died and to also honour those that, willing to die, lived'. Kinderen leggen een krans met op de achtergrond onder andere Pieter van Vollenhoven. (Foto's: Johan Bolink) één been hoog optillen en weer neerzetten. Op de straten en in het bos rond om de begraafplaats staat een enkeling die het niet gelukt is een kaartje te bemachtigen. De televisie en fotocamera's blijven zo goed als onopgemerkt tijdens de plechtigheid. Toespraak volgt op toespraak, soms onderbroken door een lied. Zoals altijd gaat er veel aandacht naar de kinderen, die de bloemen op de graven leggen. De gezichten eigenlijk te serieus en ingetogen voor hun jonge jaren. Een enkele veteraan onttrekt zich aan het grote gebeuren en steekt Canadese vlaggetjes in de perken bij de graven van zijn ge sneuvelde kameraden. Bij elk graf staat hij even stil, soms met de glans van een mooie herinne ring op zijn gezicht, soms met de schaduw van verlies. Niemand kijkt ervan op dat hij de plech tigheid voor een deel aan zich 'voorbij laat gaan. Dat mag, dat heeft hij verdient. Als één man kijkt de begraaf plaats op als de motor van een helikopter duidelijk hoorbaar over de begraafplaats klinkt. Als Pagina 5 Autobedrijf Ford Dries Wil- lems bestaat dertig jaar in Holten. Dat moet worden ge vierd. Klanten krijgen dan ook een attentie. Een groepje gastgezinnen is naar Duboi afgereisd om een tegenbezoek te brengen aan 'hun' Russische kinderen. Holten - Alle kinderen opgelet. Zondag 8 mei is het moeder dag. En daarom is er vrijdag 6 mei tot 20.00 uur (vanavond, dus) een speciale kinderkoop avond. Zo kun je mooi een cadeau voor je moeder kopen en haar daar zondag mee verrassen. Daar naast krijg jezelf ook nog een cadeautje wanneer je de kas sabon inlevert. Ben je het winke len even zat, dan kun je je uitle ven op een springkussen. Ook zijn er clowns aanwezig, om lek ker mee te lachen. Holten - De Holtense bevolking heeft massaal de pen gepakt en niet alleen de verkeersenquête van de VVD ingevuld maar ook op meer dan de helft van de in geleverde formulieren opmer kingen geplaatst. Er wordt nu naar de uitslag gekeken, welke in een later stadium bekend wordt gemaakt. ONS AANBOD ELDERS IN DEZE KRANT www.berendsencompagner.nl Holten - De Dag van de Ver pleging is het donderdag 12 mei. Zorggroep De Leiboom, waar Diessenplas ook onder valt, grijpt deze gelegenheid aan om met de medewerkers en de cliënten het imago van de verzorgings- en verpleeg huizen in Nederland een posi tieve draai te geven. Van 29 april tot en met 11 mei kunnen medewerkers en cliënten van alle locaties van De Lei boom op speciale borden hun positieve ervaringen kwijt. Op 12 mei worden deze ervaringen met alle medewerkers van de zorggroep besproken en de hoofdlijnen worden gebundeld in een boekje. De Leiboom treedt ook graag in dialoog met de clienten die hun reactie ge ven. Inititatiefneemster Bea Kieskamp, locatiemanager van Diessenplas in Holten: "Het is goed om medewerkers en cliën ten bewust te maken van alles wat wel goed gaat. Er wordt mo menteel in de media zoveel ne gatieve berichtgeving geplaatst, dat wij vinden dat we er iets te genover moeten stellen. Er gaat immers ook veel goed. Mede werkers zijn trots op hun vak en "gaan voor de beste zorg voor de cliënt". Daarnaast willen we me dewerkers ook bewust maken van hun eigen rol als het gaat om een bijdrage leveren aan een po sitief imago. Op 12 mei gaan we met z'n allen in discussie daar over. We hopen op veel positie ve bijdragen." Holten - De plattegrond van Rijssen-Holten van Falk- plan, blijkt meer dan zestig fouten te bevatten. VVV Holten heeft daarom beslo ten deze kaart uit in hun as sortiment te halen. De kaart werd onder meer uitgegeven door de gemeente Rijssen- Holten. Marina Dalhuisen en Tineke Wolters van de VVV zijn het erover eens: de oude witte kaart van vijf jaar geleden moet terugkomen. 'Deze kaart met Holten en de Holterberg erop, was de beste ooit.' De kaart werd mede gefinancierd door advertenties van Holten- se middenstanders. Echter, de voorraad raakte op en er is bij de VVV geen geld beschik baar voor een nieuwe druk. Dalhuisen en Wolters vroegen daarom tijdens de onlangs ge houden voorjaarsvergadering van de Holtense Handelsver eniging, of de Holtense mid denstand niet wilden meehel pen. Erik Huzen zag het be lang in van een goede kaart en vroeg om actie, zodat er zo spoedig mogelijk een nieuwe druk kon komen. 'Want het nieuwe vakantieseizoen is ei genlijk al begonnen'. Het bestuur vond het een goed idee en gaat uitzoeken wat de kosten zijn. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Geef dat ook eens aan een ander door! BON Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Postbus 692, 7500 AR Enschede i t.a.v. Service-afdeling Dhr ./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuwblad op: Dhr ./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening: 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) j 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,95)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1