ORANJEWEEK rSSSSBH Exclusief bij Resink Wonen 948,- Resink Regenboog tweede bij voorronde Heart Dance Bevrijdingsloop vanaf Smidsbelt 3 Paddenwand blijkt goed te werken De originele Auping Auronde 1000 Holtense schakers Spelen gelijkspel gemeentelijke informatie Rijssen-Holten Wet milieubeheer Rijssen en Holten Brandweer kan hulp verlenen met AED WAV krijgt subsidie Thea Kroeze bij NBvP Opbrengst Reumafonds Reeperbahner treedt op Beurs speelgoed WOENSDAG 20 APRIL T/M ZATERDAG 30 APRIL KOIMIIMKLUKE AANBIEDINGEN HOLTEN MINIMAAL SD% VOORDEEL Overblijfprijs voor Wilma Paalman Blinkende Bling Party Wedstrijd volleybal met 2 vlakke Auping spiralen Kompleet Resink Wonen heeft een zeer grote keuze in slaapkamers A3 Donderdag 21 april 2005 H09 gemeente ■V belanghebbenden die redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingediend tegen de ontwerpbe schikking. I Vergunningen zijn ook op afspraak ii I afspraak kunt u contact opnemen rr I 854871. te zien bij de publieksbalie Holten. Voor een t een medewerker Ruimte, telefoonnummer Verleende beschikking Burgemeester en wethouders hebben de volgende vergunning ver leend: Maatschap Nijland voor een revisievergunning van de melkvee houderij op het perceel Schapendijk I I in Holten. De revisie betreft uitbreiding van het aantal stuks melkrundvee en de bouw van een nieuwe ligboxenstal. Rijssen - Holten. Reken daar maar op. Meer informatie beroep tegen de beschikking De beschikking met bijbehorende stukken ligt vanaf 22 april 2005 voor 6 weken ter inzage bij de balie Ruimte in de gemeentewinkel Rijssen. Gedurende deze termijn kan tegen de beschikking beroep worden ingesteld bi| de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019. 2500 AE Den Haag. door: degenen die tijdig bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerpbeschikking; de adviseurs die advies konden uitbrengen over de ontwerpbeschikking; degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die ten opzichte van de ontwerpbeschikking in de beschikking zijn aange bracht; Voorlopige voorziening De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij tijdens deze termijn een verzoek om voorlopige voorziening wordt ingediend bij de voor zitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Griffierecht Zowel voor het indienen van een beroepschrift als voor een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Meldingen op basis van artikel 8.40 Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders hebben de volgende meldingen ont vangen: de heer H.J. Meesterberends, Oude Deventerweg 10 in Holten, op grond van het Besluit melkrundveehouderijen milieubeheer; de heer D. de Graaf, zaterdagmarkt in Rijssen, op grond van het Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen milieubeheer; Bouwmaat Rijssen BV, Enterstraat 198 in Rijssen, op grond van het Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer; Coolinair Catering, Daltonstraat 17 in Rijssen, op grond van het Besluit horeca- sport- en recreatie-inrichtingen milieubeheer; Euro-Productions, Keizersweg 75-75a in Holten, op grond van het Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer Meer informatie Tegen meldingen op basis van artikel 8 40 Wet milieubeheer kan geen bezwaar wor den gemaakt. www.rijssen-holten.nlgemeente@rijssen-holten.nl Hengelo - Leerlingen van de Regen boog wonnen vorige week vrijdag de tweede prijs tijdens de Heart Dance Award 2005 in het Rabotheater in Hengelo. Het ging om de voorrondes van deze danswedstrijd voor de groepen zeven en acht van de basisschool. Hieraan namen veertig groepen uit de regio Noordoost- Nederland deel. Deze werden verdeeld over vier sessies. De wedstrijd wordt dit jaar voor de zesde keer gehouden en is inmiddels uitgegroeid tot een groots, lan delijk dansspektakel. Dit jaar doen 14.000 leerlingen mee. Holten - Alle brandweerlieden van de ge meente Rijssen-Holten doen mee aan een cur sus hulp verlenen door middel van een auto matische externe defibrillator (AED). De ge meente laat binnenkort op verscheidene plek ken AED's plaatsen. Een AED is een medisch instrument dat bij een hartstilstand een schok kan toedienen aan het slachtoffer. Hiermee wordt de kans op overleven aanzienlijk vergroot. De brandweermensen konden al reanimeren. Tij dens de korpsvergadering bleek dat alle brand weerlieden bereid waren om de AED-training te gaan volgen. De korpsleden vinden het belang rijk om ook deze hulp aan de burgers in Rijssen- Holten te kunnen bieden. De brandweer is bezig haar laatste groep brand weermensen te trainen. De plaatselijke EHBO- verenigingen verzorgen de cursus. Deze zal een vast onderdeel worden in de jaarlijkse herha- lingslessen van de reanimatie. Holten - De bevrijdings loop wordt donderdag 5 mei om 10.15 uur ge houden vanaf Smids belt. Het bevrijdingsvuur wordt om 10.00 uur op Smidsbelt ontstoken. Daarna start om 10.15 uur de eerste groep scho lieren voor een afstand van 700 meter. Om 11.05 uur start de laatste scho- lierengroep voor een af- stand van 1400 meter. Een aparte loop van 400 meter, voor atleten met een verstandelijke beper king begint om 11.15 uur. Alle andere liefheb bers van de loopsport kunnen de strijd aangaan in een wedstrijdloop over 10 kilometer of, als dat nog iets te ver is, in een prcstatieloop van 5 kilo meter. De 10 kilometer start om 11.35 uur en de 5 kilometer begint 5 mi nuten later. Bij de wed strijdloop van 10 kilome ter worden drie catego rieën onderscheiden: da mes, heren senioren en heren veteranen. Voor elk van deze categorieën zijn drie geldprijzen be schikbaar. In deze wed strijd gaan ook Holtense .mannen en vrouwen de strijd aan het Holtens kampioenschap en de daarbij horende wisselbe- ikers. In verband met het jlustrumjaar speelt het he lle loopevenement zich af in en rond het centrum van het dorp. Kleed- en jdouchegelegenheid is in de buurt aanwezig. Start jen finish zijn op Smids belt, in het centrum van Holten. Toeschouwers kunnen de loop goed vol- |gen, omdat de atleten een aantal maal het centrum passeren. Het programma is erg compact. Daarom is het belangrijk dat iedereen op tijd aan de start ver schijnt. De prijsuitreiking voor de wedstrijdloop, waar onder het Holtens kam pioenschap, is om 12.45 uur op het bordes van het gemeentehuis. Voor de Holtense scho lieren wordt via de scho len een voorinschrijving georganiseerd. Alle ove rige deelnemers kunnen zich ter plaatse inschrij ven vanaf 9.15 uur in het gemeentehuis van Hol ten. Voor aanvullende in formatie kan men bellen met Jos van der Spek, te lefoon 0548-361284. 10:15 uur: Scholieren loop Meisjes groep 1 en 2 - 700 meter; 10.25 uur: Scholierenloop Jongens groep 1 en 2- 700 meter; 10.35 uur: Scholieren loop Meisjes groep 3 tot en met 5 - 1000 meter; 10.45 uur: Scholieren loop Jongens groep 3 t/m 5 - 1000 meter: 10.55 uur: Scholierenloop Meisjes groep 6 t/m 8- 1400 meter; 11.05 uur: Scholierenloop Jongens groep 6 t/m 8 - 1400 me ter; 11:15 uur: G-atleten - 400 meter; 11. 35 uur: wedstrijd dames, heren senioren, heren veteranen - 10 kilometer; 11.40 uur: prestatieloop dames en heren - 5 kilometer. Inschrijving: vanaf 9.15 uur, gemeentehuis Smidsbelt Holten, ln- schrijfgejd: Scholieren Holten: gratis; prestatie loop 5 kilometer: 2,50 euro: wedstrijd 10 kilo meter: 3,50 euro. Holten - Welcome Again Veterans (WAV) krijgt van de Provincie Overijs sel 25 euro per deelne mende veteraan aan sub sidie. Met het Nationaal Comité Thank You Canada uit N ij verdal en de gemeen ten Enschede, Hengelo en Bome verzorgt de WAV de ontvangst van vele oor logsveteranen uit Canada en Groot-Brittannië. Alle bibliotheken en mid delbare scholen in Over ijssel krijgen eind april de nieuwe dichtbundel van het Nationaal Comité 4 en 5 mei toegestuurd. Daar naast ontvangen de bibli otheken ook een herinne ringsboek over het con centratiekamp Neuen- gamme. De Commissaris van de Koningin neemt 's och tends deel aan de krans- legging op de Canadese begraafplaats in Holten. Hierbij zijn tevens Pieter van Vollenhove, de gou verneur-generaal van Ca nada en de Canadese mi nister van veteranenzaken aanwezig. Dijkerhoek - De afdeling Dijkerhoek van Vrouwen van Nu houdt maandag 25 april om 20.00 uur haar maandelijkse bijeen komst in 't Bonte Paard. Thea Kroeze, bekend van TV Oost, komt vertellen over streektaal en streek- gerechten. Mevrouw Campmans was 22 maart de gastspreek ster. Zij vertelde over hun struisvogelbedrijf. Op een video was te zien hoe deze enorme dieren paren, ei eren leggen en hoe de kui kens opgroeien. Het was een leuke avond waarop men ook in de gelegen heid was om eieren en ei erschalen te kopen. Ook had Campmans mooie bloemstukken van struis vogeleieren bij zich voor de verkoop. Holten - De collecte voor het Nationaal Reuma fonds, die werd gehou den van 14 tot en met 19 maart, heeft in Holten 2350 euro opgebracht. Holten - De band Reeper bahner Stimmungsma- cher treedt vrijdag 29 april vanaf 22.00 uur op in café 't Klavier. Entree is grais. Bathmen - In zaal Braak- hekke in Bathmen wordt zaterdag 23 april van 10.00 tot 13.00 uur een speelgoedbeurs gehou den. Informatie over de beurs kan men krijgen bij Ger- tien de Winter, telefoon: 0570-542169. BRIXON Sportief jack normaal 129.- ORANJEPRIJS 89,95 BRIXON Dress shirts in diverse dessins 39,95 NU 2 VOOR 59,95 Dassen zuiver zijde in diverse dessins 39,95 NU 2 VOOR 49,95 BRIXON Kostuum 100% katoen normaal 299,- ORANJEPRIJS 179,- BRIXON intalon in canvasstructuur met bandplooi 74,95 NU 2 VOOR 119,- TOMMY 31 HILFIGER KOSTUUM SHIRT DAS normaal 588,- ORANJESETPRIJS 399,- GANT Shirt met korte mouw normaal 79,- ORANJEPRIJS 59,- TENSON Jack waterdicht MPC normaal 169,- ORANJEPRIJS 119,-* TENSON Polo's 100% katoen normaal 49.- ORANJEPRIJS 35,-* MANNENMODE Dorpsstraat 9, 7451 BR Holten, tel. 0548 - 36 67 82 Ede - Directeur van Stichting Kinderopvang West Twente, Wilma Paalman-Vloedgraven, heeft de Nationale Overblijf Prijs ontv angen. Zij kreeg deze jaarlijkse prijs tijdens de zesde Na tionale Conferentie Tussenschoolse opvang in Ede. Het is een prijs om een persoon of organisa tie in het zonnetje te zetten, die zich in de afgelo pen jaren hard gemaakt heeft voor de tussen schoolse opvang van kinderden. 'Vanwege haar enorme verdienste in de afgelopen 15 jaar om de tussenschoolse opv ang op de kaart te zetten en te professionaliseren, willen wij haar op deze manier bedanken voor haar inbreng in deze sector', aldus Ria Meij vogel. directeur van het Insti tuut voor Ontwikkeling van Schoolkinderopvang (IOS). 'Op het gebied van kinderopvang is zij voor uitstrevend geweest wat betreft ontwikkeling van de werkwijze. Als een van de eersten, introduceer de zij het geïntegreerde model, kinderdagverblijf en buitenschoolse opvang samen in een pand, gebruik makend van dezelfde ruimten.Ook op het gebied van de professionalisering van de tussenschoolse opvang is zij zeer vooruitstrevend.' Holten - De paddenge- leidevvand die sinds 12 maart is geplaatst aan de Broekvveg, heeft pri ma gefunctioneerd. Door de plotselinge om slag naar warmer weer kwam de paddentrek 15 maart al op gang. In groten getale trokken de padden op weg naar de sloten bij het indus trieterrein Vletgaarsma- ten. De padden werden nu niet meer massaal doodgereden, want aan gekomen bij de geleide- wand werden ze opge vangen in ingegraven emmers. Deze werden door een aantal vrijwilli gers regelmatig leegge maakt. Niet alleen padden, maar ook watersalamanders blijken hun overwinte ringsplaats te hebben in het bosje langs de spoor dijk. Vrijwilligers hebben van 15 maart tot 7 april 2120 padden, 125 kikkers en 670 kleine watersalaman ders overgezet. Vier schoolklassen kwa men kijken en de kinde ren hebben met veel ge noegen de padden beke ken, geteld en overgezet. Holten - Bling Bling DJ GMF houdt 29 april (Koninginnenacht) van af 21.00 uur, in samen werking met Dj Botox, een feest in grand café 't Keuntje. Special-act is Bling Bling DJ GMF, die bekend staat om zijn onnavolg bare keuze van diverse foute muziek. GMF staat vanaf 21.00 uur in de lounge van de Keun. Dresscode voor deze avond is veel glitter. Als de temperatuur aan genaam genoeg is, kun nen gasten genieten van een drankje op het terras die buiten naast de dans vloer zal worden ge plaatst. Even genoeg van GMF, dan is er de mogelijkheid om ook even bij de over buren 't Klavier aan te wippen waar de Reeper bahner Stimmungsma- cher het dak d'r af zullen spelen. Vanaf 00.00 uur zal Dj Botox het stokje ovememèn van GMF. De entree is gratis. Op Koninginnedag is er 's avonds Oranje Swing Night in 't Keuntje. Dj Botox draait de hits vanaf de jaren zeventig tot van daag. Iedereen kan zich uitleven op vertrouwde rockhits, soul, disco, funk. dance-classics en natuurlijk de huidige top 100 muziek. Holten - Volleybalver eniging Mintonette houdt woensdag 4 mei om 15.30 uur in samenwer king met het Nederlands Militair volleybalteam een demowedstrijd tus sen Nederlands Militair heren Volleybalteam en het Canadees Militair Volleybalteam. De wed strijd wordt gehouden in sporthal 't Mossink. De toegang is gratis. De originele Auping Auronde, in alle kleuren, 160 x 200 cm, nu met twee luxe originele pocketveringmatrassen, met 5 comFortzones en een afneem bare (wasbare) stretch hoes. Voor ongekende aktieprijzen: met handverstelbare spiralen. Kompleet 1099,- met automatisch verstelbare spiralen. Kompleet 1299,- met elektrisch verstelbare spiralen (auto E). Kompleet 1599,- Voor andere lengte- en breedtematen en de vaste uitvoering, evenals voor de acfrterwand en accessoires, gelden speciale aktieprijzen! Ook voor de Auping 2000 en 1500. ALMELO, Woonboulevard, Weezebeeksingel, Tel.: (0546) 812625. ENSCHEDE, Woonboulevard, Schuttersveld 3, Tel.: (053) 4358835. WIERDEN, hoofdkantoor. INTERNET: resinkwonen.nl y/Jie/l je lief ij Holten - In de laatste thuiswedstrijd van het seizoen kwamen de Holtense schakers in actie tegen Almelo 3. De wedstrijd ging de gehele tijd gelijk op al nam Almelo wel de lei ding nadat Bas van Beek pardoes mat werd gezet. Maar praktisch op hetzelfde moment won Gerrit Stevens een stuk en was het slechts een kwestie van tijd dat de gelijkmaker op het bord kwam. Dick van der Knaap opende de rij remises gevolgd door Ben van de Griendt. Gerrit Stevens kon daarna de gelijk maker noteren en Ger rit Luggenhorst consol ideerde tegelijkertijd het status quo. Echter Holten kwam wederom op achters tand toen Jim Klinge verloor waardoor de druk bij Dinant van Beek kwam te liggen. Dinant stond twee pionnen voor maar het was nog verre van een voudig. Een wanhoops- zet van zijn opponent liet de balans definitief in het voordeel van Di nant doorslaan. Aan Cees Olij was de taak om in ieder gevall met een gelijkspel te eindi gen wel besteed. Holten heeft nu zeven punten uit zeven wed strijden, dus een per fect middenmoot score. Met nog één wedstrijd te gaan is het echter nog lang niet veilig. De ploegen zijn erg aan el kaar gewaagd en een nederlaag zou nog nare gevolgen kunnen heb ben. De laatste wed strijd is tegen Vrimot 1 op 23 mei. Daar zal het er nog spannend aan- toegaan want Vrimot is nog volop bezig in de kampioensrace.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 9