Veel muziek in programma Koninginnedag Piratenmuziek met vleugje rock tijdens tentfeest Hekkalf LEKKER Holtens Nieuwsblad Leerlingen testen hun verkeerskennis HM Burdy, Henk Wijngaard, The Heinoos en Silvia treden op HIG neemt afscheid van Nico van der Meer voor de lijn (mere [mem fjrièm. In dit nummer. TP Leegverkoop HMV-winkel Plantenactie mannenkoor Station te huur Alles weten over techniek studeren? ör» I [!Heru _Jg: [mem jgj I College wil aanschafkosten ID-kaart minima vergoeden m Holtens Nieuwsblad Donderdag 21 april 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtef»s.Nieu-#sbiad@whk.wegener,n! Abonnementsprijs 46.40 Losse nummers 0.95 sveradres: Blokker Van de Maat Holten - De Stichting V iering Nationale Feestdagen heeft voor Koninginnedag, zaterdag 30 april, haar programma rond. Koninginnedag in Hol ten begint de nacht van de 29ste april. Dan wordt de Ko- ninginncnach gehouden, met livemuziek en dj's, georgani seerd door 't Klavier en 't Keuntje. De band Reeperbah- ner Stimmungsmacher uit Dij- kerhoek en DJ Botox uit Hol ten zorgen voor de juiste sfeer. De Koninginnenach begint vrijdagavond 29 april om 22.00 uur en duurt tot 04.00 uur. De toegang is gratis. Op zaterdag 30 april wordt om 09.45 uur de klok geluid. Een kwartier later is er de aubade bij het gemeentehuis op de Smids belt. met aansluitend de prijsuit reiking van de straatversiering. Bewoners van straten die ver sierd worden, kunnen zich opge ven om in aanmerking te komen voor een prijs. Opgave bij Fons Akkermans, telefoon 0548- 366807. Na de uitreiking is er op Smidsbelt en op het parkeerter rein van Albert Heijn een rom melmarkt voor kinderen en een presentatie van verenigingen. De brunch in de open lucht, die in de Dorpsstraat gehouden wordt, begint om 11.00 uur en duurt tot 13.00 uur. Dweilband De Braandheultjes zorgen voor de vrolijke noot. De Wielerver eniging houdt een fïetspuzzel- tocht: er kan gestart worden tus sen 13.00 en 14.00 uur. De MAC houdt vanaf 13.00 uur re gelmatigheidswedstrijden. Muziek op straat is er van 14.00 tot 23.00 uur en daarna in de plaatselijke cafés. Bikerent houdt om 13.30 uur wedstrijden kratstapelen op de Smidsbelt. Kratstapelaars kunnen zich ter plekke melden. Voor de senio ren houdt het Dijkerhoeks Ama teur Toneel de voorstelling Brui degom op hol en die is vanaf 14.30 uur te zien in gebouw Ire ne. De toegang is gratis. Om 15.00 uur laten op de Smidsbelt dansers zien wat ze kunnen en om 15.30 uur is er in het centrum een kindershow met Dompie en Flappie door Koff Entertainment. De Floolterdan- sers treden om 16.00 uur op. Gerrit en Jannie Zandvoort ver zorgen om 19.00 uur een roofvo gelshow op Kalfstermansweide. Holten - Leerlingen van groep 7 van de Holtense basisscholen, hebben afgelopen woensdag in het dorp meegedaan aan een verkeer- spraktijkexamen. Her en der stonden verkeerslichten opgesteld en controleurs te wachten. Om de minuut startte een leerling op de fiets voor een route door het dorp. Natuurlijk zaten er enkele valstrikken in het examen verwerkt. Zoals op de foto: een weg waar de leerlin gen normaal misschien gewoon zouden gaan fietsen, maar wat toch een voetpad blijkt te zijn. Het examen werd georganiseerd door ou ders, 3VO, politie en gemeente. (Foto: Sander Scheperman). Holten - Tijdens een goed bezochte voorjaarsledenver gadering namen de Holtense ondernemers afscheid van bestuurslid Nico van der Meer. Ruim tien jaar maakte Van der Meer deel uit van het dage lijks bestuur van de Floltense Industrie Groep. Voorzitter Frans Noordam stak niet on der stoelen of banken dat hij met dankbaarheid terug keek op deze periode en prees Van der Meer die als secretaris van de HIG voor (je Holtense on dernemers een goede aanjager is geweest en daarbij het be nodigde tijdsbeslag niet uit de weg ging. Noordam wees erop dat in de hedendaagse tijd, het er niet gemakkelijker op geworden is, om mensen te vinden die naast hun baan en privé-leven ook een rol willen vervullen in verenigingswerk of andere maatschappelijke functies. Noordam vertelde dat hij als voorzitter deze rol blijvend en met enthousiasme vervulde mede door de inspirerende en positieve uitstraling van de se cretaris en dat daarbij in de loop van de jaren een vriend schap is ontstaan. Als dank ontving Van der Meer een speciale pennenset van de Holtense Industrie Groep. Jan Peter Müller, directeur van Müller Transport volgt Van der Meer op binnen het bestuur in de functie van se cretaris. Voorzitter Noordam reikte tij dens de bijeenkomst aan gast spreker burgemeester B. Koe- lewijn het eerste exemplaar uit van een geheel vernieuwde uitgave van het HIG-vademe- cum uit. 'Deze derde editie was aan een revisie toe', aldus de voorzitter. 'In drie jaar tijd is er een hoop veranderd, nieuwe bedrijven hebben zich aangemeld, bedrijfsnamen zijn gewijzigd, directie wijzi gingen en natuurlijk de ver plaatsingen van bedrijven naar Vletgaarsmaten, allemaal re denen om zaken weer eens te up-daten.' Noordam deelde met gepaste trots mee dat het ledenaantal nu 46 bedraagt en dat daarmee de HIG ruim 80 procent van Holtense industrie vertegenwoordigd. Nieuw in het vademecum zijn de bedrij ven Double D-Design. Planet- milieuadvies, NOCON ad viesbureau, Brezan, Metapol BV, Spitax personen vervoer. In zijn toespraak ging burge meester Koelewijn in op de ontwikkelingen op Vletgaars maten, de verdere toekomst van nieuwe industrie terrei nen, de situatie op de Kol en het bedrijvigheidsplan. (Foto: Sander Scheperman) Espelo - Voor de derde keer houdt de Sploder etherpiraat Hekkalf FM een Piratenfeest aan de Espelodijk. Dit jaar met een nieuwe insteek, na melijk het Piratenrockfeest. Op zaterdagavond 23 april zal in de feesttent aan de Es pelodijk een aantal bekende artiesten het podium beklim men. De voorbereiding van het feest heeft enkele maanden in beslag genomen, want de show moest mooier worden dan voorgaande jaren. Het Hekkalf FM-team was er over eens dat er iets nieuws moest komen. Deze keer worden de artiesten op spectaculaire wijze gebracht en is er gekozen voor een groot aandeel rock 'n' roll in de line- up.Te beginnen met The Hein oos. Deze band, bestaande uit: Remko Keizer, Erik van 't Holt, Marco Mepschen en Jan Kolkman, vierde onlangs haar eerste lustrum. Ze kunnen de meest fantastische hits uit de jaren zestig, zeventig en tachtig op hun geheel eigenwijze ma nier aan elkaar breien. Bijvoor beeld nummers van Hazes, Nena, Queen, Abba, Status Quo en De Dijk. Ze komen al lemaal voorbij en worden re gelmatig afgewisseld met dol dwaze medleys van onder an dere de Beach Boys, de Beatles en lekkere Hollandse meezin gers. The Heinoos hebben tijdens het paasweekend hun eerste single: Viva Chaotica opgenomen. En als deze op tijd geperst is, zal de presentatie hiervan plaats hebben in de tent in Espelo. Denny Christian zorgde vorig jaar voor een groot feest in Espelo. (Foto: Johan Bolink) Als eerste soloartiest komt de zingende melkboer uit Ulrum, beter bekend als Burdy, het po dium op. Hij is bekend gewor den met het nummer Mit mien ogen dicht, maar heeft daarna niet stilgezeten. Zijn laatste hit Ramona, Ramona wordt dik wijls gedraaid op de piraten zenders. maar ook de lokale en regionale stations weten hem te v inden. Op dit moment is de Groninger bezig met dvd-opna- mes en is het goed mogelijk dat er ook in Espelo een camera ploeg aanwezig is. De absolute topper van vorig jaar is weer gecontracteerd: Silvia uit het Drentse Valther- mond. Silvia heeft het afgelo pen jaar ook niet stilgezeten. Ze heeft een nieuwe cd opge nomen met de naam Ik vond bij jou het geluk. Ze heeft een ra dioprogramma met veel aan dacht voor regionale artiesten en ze zingt natuurlijk nog steeds als een nachtegaal, met nummers als Duizend vragen, Voorbij is voorbij. Met het nieuwe Bodyguard staat ze op het punt van een landelijke doorbraak. Op het Piratenrock feest mag natuurlijk Henk Wijngaard niet ontbreken. Hij was al vroeg geboekt, maar tij dens de door The Heinoos ge organiseerde Shantybloazers- rocknight, kwam Wijngaard ook samen met The Heinoos in actie. Dit was een schitterend optreden en belooft veel goeds voor zaterdag. Henk Wijngaard heeft net een week geleden zijn nieuwe dvd uit: Zolang de mo tor draait. Er staan vele nieuwe nummers op, waaronder de pi- ratenkraker: Meissie, Meissie. Natuurlijk zal Hekkalf FM zelf ook nog plaatjes en praatjes verzorgen, maar zoals het een echte piraat betaamt, zal de meeste aandacht natuurlijk gaan naar de muziek. De voorverkoop voor het Pira tenrockfeest loopt voorspoedig, maar er zijn nog steeds kaarten verkrijgbaar. Voor meer infor matie over dit Piratenrockfeest en de voorverkoopadressen, surf naar de website op www.hekkalf.nl. Pagina 3 Bethanië en peuterspeelzaal 't Knötterheukske werden zaterdag heropend. De ver- i bouwing is achter de rug. li Pagina 3 Het koor Georgetown Child ren's Chorus komt optreden tijdens de herdenking op de Canadese Begraafplaats. Pagina 5 Bert Blaauw kwam als alge hele winnaar uit de bus van de dart wedstrijden om de Gouden Keun. Holten - Supportersvereniging HMV houdt zaterdag 23 april van 10.00 tot 16.00 uur een to tale leegverkoopdag in haar winkel aan het Zwartepad en in haar loods aan de Jeurlinks- weg. Men kan er onder meer terecht voor kop en schotels, opberg- kasten, bedden en koelkasten. De opbrengst gaat naar de mu ziekvereniging HMV. De ver eniging bestaat zestig jaar. Om dit te vieren worden er evene menten georganiseerd. Een extra financiële steun is daarom wel kom. Kom daarom een kijkje ne men tijdens de totale leegver koopdag. Holten - Het Holtens Mannen koor houdt 26 en 27 april de jaarlijkse plantenactie. Leden gaan huis aan huis om be gonia's aan de man te brengen. Voor de niet-begonialiefhebbers zal een beperkt aantal groene planten (spathiphylium) worden aangeboden. Holten - Het NS-stationsgebouw in Holten staat vanaf 1 mei weer leeg. Het zal niet worden afge broken, maar verhuurd. Bedrij ven of gezinnen die interesse hebben, kunnen een e-mail stu ren naar stationsverhuur@sta- tions.ns.nl. Kom dan donderdag 28 april van 16 tot 20 |ur naar de Open Dag van de Hogeschool van Utrecht. Voorlichting over alle bachelor-en masteröpleidingen. Kijk op vAvw.hvu.nl voor meer informatie rlOgeSChOO' Of bel 030-236 80 40- van Utrecht Advertentie VRIJDAG 22 T/M ZONDAG 24 APRIL 2005 gesneden vleeswaren van 0RIÊÈH iv wwJin eravleeswaren.nl Holten - Burgemeester en wethouders w illen de kosten van de identiteitskaart aan minima vergoeden. Dat schrijft het college aan de Cliëntenraad Rijssen-Hol- ten. De Cliëntenraad had eerder in een brief gevraagd of het college eens wilde kij ken of de ID-kaart voor mi nima kon worden gecom penseerd. In de brief wijst het college er op dat binnen de gemeente Rijssen-Holten de mogelijk heid bestaat om een beroep te doen op de bijdrageregeling maatschappelijke participatie. De gemeente Rijssen-Holten heeft met ingang van 1 januari 2005 deze bijdrageregeling in gesteld om inwoners met een laag inkomen de mogelijkheid te geven deel te nemen aan maatschappelijke activiteiten op het gebied van sport, cul tuur en vorming. De hoogte van de bijdrage bedraagt maximaal 90 euro per persoon per kalenderjaar. De te declareren kosten zijn op het gebied van sport (bij voorbeeld abonnementen, lid maatschappen en contributies) en op het gebied van cultuur en maatschappelijke deelna me. De vergoeding die met ingang van 1 januari 2005 hiervoor verstrekt wordt, is voor een gezin of alleenstaande ouder aanmerkelijk verhoogd. Het college heeft besloten de kos ten van een identiteitsbewijs ad 30 euro te vergoeden door het bedrag van 90 euro te ver hogen met 6 euro omdat een identiteitsbewijs vijfjaar gel dig is. De bijdrage wordt hier mee 96 euro per persoon. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daan an verzekerd. Geef dat ook eens j aan een ander door! 1 bon! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan i Holtens Nieuwsblad Postbus 692. 7500 AR Enschede t.a.v. Service-afdeling J Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor het Holtens Xieuwblad op: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening: i 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) i 46.40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers. 0,95)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1