Met Natuurmonumenten Overijsselse risicokaart naar Schotse hooglanders primeur voor Nederland 10.99 bon"5 1.99 tip van 1.99 QXA FS nmm? Kom eens lan^s voor een gratis leestest weekt0|'pcr topPer VAKANTIE MEDEWERKERS m/v Schapendrijven en sagenverteller Voetjes van de vloer voor Hartstichting Ook al zijn we aan het verbouwen, onze aanbiedingen blijven we houwen a 11 G sl 11 Hartevelt jonge jenever Handsinaasappelen Hemd shirtjes STEINCNCCCe (tuuée üc dc4aeftett Martin de Vlas wint wedstrijd Profoto Saathof winnaar eerste run-bike-run AV Holten Dialezing kroondomein Bergvliegers l*0,c optiek 100 cl medium net 2 kilo 2^5- vanaf Machine operators en Flexodrukkers crtn Stempher -ENKCO Timing 4.90 3.90 1.90 6.90 5.90 9.90 HO 6 tegio - Vereniging Na- uurmonumenten ïoudt op zondag 24 ipril een ongeveer twee mr durende excursie >p de Sprengenberg onderdeel van Natio nal Park de Sallandse teuvelrug) bij Haarle. )e wandeling die om 4.00 uur begint, gaat ïaar het gedeelte van iet natuurgebied waar le kudde Schotse hoog- anders loopt. Boven- lien wordt een bezoek ;ebracht aan de Fazan- envvei, natuurontwik kelingsgebied op de sprengenberg. Gidsen an het Educatief Cen- rum Vecht-Regge be- geleiden de excursie. .'ooraf aanmelden is loodzakelijk, dat kan al leen bij de Ledenservice van Natuurmonumenten, telefoon (035) 655 99 11 (tijdens kantooruren). Deelname kost voor le den van Natuurmonu menten 4, voor niet-le- den?€ 7,- en voor kinde ren t/m 12 jaar 2,- p.p.. Verzamelpunt is de infor- matieschuur van Natuur monumenten bij boerde rij de Pas op de hoek Mo lenweg/Oude Deventer- weg, even buiten Haarle. Honden mogen niet mee met deze excursie. In het bosgebied van de Sprengenberg grazen Schotse hooglanders, ei gendom van de Stichting Mens Natuur uit De- demsvaart. De dieren zijn de grazende beheerders van het terrein. In het J Holten - Martin de Vlas heeft de jaarlijkse on derlinge wedstrijd van fotoclub Profoto gewon- 1 nen. Voor zijn foto die onder prachtige lichtom- standigheden in het bos werd genomen kreeg De Vlas de wisseltrofee. Afgelopen donderdag maakte jurylid Peter van Tuijl de uitslag bekend en gaf ook een jurytoelich ting op alle ingezonden foto's. Van Tuijl werkte toe naar een climax Pas op het eind werden de prijs winnaars bekend. De tweede prijs was voor Ria Nijland (Lspelo), der de vierde en vijfde werden respectievelijk Wim Stobbe (Goor). Wil Kok (Holten) en Frits Teunis- sen (Nijverdal). De mooiste foto's van deze wed strijd worden in september geëxposeerd in het Dorpshuis de Boschkamp. (foto: Johan Bolink) iolten - Een schaap- ierder geeft zondag 24 ipril van 13.30 uur tot 5.30 uur bij schaaps kooi Twilhaar van staatsbosbeheer de- nonstraties met een jordercollie. )aarnaast komt een sa- :cnverteller zijn beleve- lissen en ervaringen in icuren en kleuren vertel en. )e schaapskooi staat na- >ij de Paltheweg te laarle en is te vinden via le rode wandelroute van- T de parkeerplaats bij het bezoekerscentrum, (ca. 1200 meter) Paarden tram: Vanaf 12.45 uur, 13.30 uur én 14.15 is er gelegenheid om per paar- detram/huifkar naar de hierboven genoemde de monstratie te gaan. Ver trek vanaf het bezoekers centrum aan de Grote straat 281 te Nijverdal. Kosten: drie euro voor volwassenen, twee euro kinderen. Over smalle bospaden en kronkelende wegen komen de bezoe kers na ongeveer vijftien minuten aan bij de Schaapskooi. Holten - De eerste run-mountainbike-run wed strijd werd afgelopen zaterdag gehouden door Atletiekvereniging Holten. Het begin en eind punt w as bij loonbedrijf Pap. Ongeveer 70 men sen deden mee. "\V'e hadden meer mensen ver wacht, omdat we positieve reacties hebben ge kregen", vertelt Egbert Veneklaas van AV Hol ten. De jeugd en de minder getrainde atleten konden 2,5 kilometer lopen, 12 kilometer mountainbiken en nog een kilometer lopen. De getrainden liepen vijf kilometer, fietsten 18 kilometer en liepen nog eens 2,5 kilometer. Uitslagen: jongens t/m 18 jaar: 1 Remco ter Brake, Holten 0.46.51; 2. Timo de Vrijer, Holten 0.48.13; 3. Jasper Voortman, Rijssen 0.50.28. Meisjes t/m 18 jaar: 1. Jolise Kreuger, Rijssen 0.54.49, 2. Mi chelle Bloemendal. Rijssen 0.55.51, 3. Mariëlle Hulsman, Holten 0.58.21Op de korte afstand werd E Camping uit Lochem eerst in een tijd van 0.44.06. Uitslagen lange afstand: 1. Mark Saathof, Nijverdal 1.06.08, 2. Rob Steegink, Holten 1.07.45, 3. Dennis Nijhuis, Almelo 1.08.49. Het evenement krijgt volgend jaar een vervolg, (foto: Johan Bo link) bos, en ook vaak op de heide, groeit steeds meer gras. Dat gaat ten koste van de variatie in plan tengroei. omdat andere planten er door verdron gen worden. Door het wegvreten van het gras, zorgen de Schotse hoog landers dus voor meer variatie. Meer soorten planten lokken ook meer insecten. Die dienen weer als voedsel voor vo gels. De kalfjes die afge lopen winter geboren zijn, lopen bij hun moe der. Zolang wandelaars de Schotse hooglanders met rust laten (niet voe- Holten - De laatste bij eenkomst van de ANBO afdeling Holten van dit seizoen gaat over het gekroond wild in de kroondomeinen van Gortel. De heer Huttinga uit Gor tel vertelt tijdens een dia lezing over zijn ervaring als jachtopziener in Apel doorn. De bijeenkomst wordt gehouden op don derdag 21 april in het Dorpshuis De Bosch kamp. Tuinstraat 2 vanaf 14.30 uur. Wie geen vervoer heeft, kan bellen naar G. A. Lo- deweges. telefoon: 0548- 363419. Vervoer wordt dan geregeld. ren en niet aaien), niet tussen de koe en haar kalfje komen en geen honden meenemen in het begraasde gebied, kun nen ze veilig genieten van het aantrekkelijke plaatje. In 1996 heeft Natuurmo numenten een perceel grasland van 3 hectare, de Fazantenwei, inge richt als leefgebied voor amfibieën als heikikker en kamsalamander. Van het grasland is een flinke laag afgegraven, waar door een veel natter ter rein is ontstaan. De eerste eiersnoeren van padden en het eerste kikkerdril is hier al te zien. Doordat er nu het hele jaar water staat, profiteren ook vo gels en zoogdieren als das en ree ervan. Holten - Hoe veilig is wonen, werken en re creëren in Overijssel? Sinds kort kan iedereen via www.risicokaart.over- ijssel.nl of via de site van de Overijsselse ge meenten risico's in zijn of haar eigen omgeving en gemeente vinden. De gemeenten, provincie en het rijk, actualiseren deze informatie doorlo pend. Overijssel heeft de lande lijke primeur. De risico kaart Overijssel is de eer ste risicokaart in Neder land die gemaakt is vol gens het landelijk afge sproken model. Eind 2003 heeft minister Remkes de provincies de opdracht gegeven. Doel Holten - Met 'Home alone' van Special Dee en 'Sunshine' van Dan ce Nation zullen groep 7 en 8 van basisschool De Regenboog aanstaande vrijdag deelnemen aan het dansfestival van de Hartstichting in Henge lo voor de Heart Dance Award. Een festival waarvoor zich landelijk maar liefst vierhonderd scholen heb ben aangemeld en waar van de voorrondes plaats vinden in elf theaters. Doel van de Hartstichting is om 'bewegen' te bevor deren, samengaand met een gezonde leefstijl. De deelnemers moeten dan ook met een nummer komen dat de doelstelling op alle fronten uit-straalt. De Regenboog neemt elk jaar deel en eindigde vo rig jaar in de voorronde op de derde plaats. Er is de laatste weken keihard gewerkt, zowel door de kinderen en de choreografen aan de uit voering van de nummers, als door de moeders die zich druk maken voor de kostuums. Met spanning kijken ze allemaal uit naar vrijdag, het optreden in een echt theater in een programma dat ook nog eens gepresenteerd wordt door een echte BN-er, Kim-Lian. In de jury zit onder andere Floris Rou- bos, presentator van School TV Weekjour- naal. (foto: Sander Sche perman) van de risicokaart is het uniform informeren van burgers over risico's in de woon- en leefomgeving. Daarnaast dient de risico kaart ook als informatie bron voor beleidsmakers. De risicokaart is ontwik keld door de gezamenlij ke provincies in nauwe samenwerking met het IPO (Interprovinciaal Overleg). De risicokaart Overijssel is gemaakt in nauwe samenwerking met gemeenten, hulpver leningsdiensten en water schappen in Overijssel. De kaart bevat informatie die is aangeleverd door de 25 Overijsselse ge meenten, de provincies en het rijk. Gemeenten hebben de wettelijke Holten - De tweede vlucht voor de postdui ven van de Bergvliegers w as afgelopen zaterdag. Het weer leek niet g best te worden. Er werden dan ook minder duiven inge- korfd dan vorige week. Zaterdagmorgen viel het weer mee. Het zicht was goed alleen koud 6 graden Celsius. Toch konden de duiven om 10.00 uur ge lost worden in het Belgi sche Meerhout (157 km). Ondanks de noordwesten wind en de kou haalde de eerste duif een snelheid van 1279 m.p.m. (76.8 km/h). Deze duif was van A. Kaspers die tevens de eerste negen plaatsen voor zich opeiste. De eerste tien plaatsen werden dus ook als volgt verdeeld 1-2-3-4- 5-6-7-8-9 A. Kaspers, 10 A. v.d. Heide. plicht om burgers te in formeren over risico's in hun leefomgeving. De Risicokaart Overijssel toont de beschikbare in formatie van risicobron nen en kwetsbare objec ten in Overijssel en 15 ki lometer over de provin ciegrens. In alle gevallen informatie die al open baar is. Er staat informa tie op over scholen, zie kenhuizen, kinderdagver- blijven en verzorgings huizen; mogelijke lucht vaartongevallen; onge vallen op de weg, het spoor, het water en in tunnels; over overstro mingen, natuurbranden, extreem hoog water, on gevallen met brandbare, explosieve en giftige stoffen, kernongevallen, brand en instortingsge vaar van gebouwen. Risico's die betrekking hebben op de bedreiging van de volksgezondheid als ziektegolven, extreem weer, uitval van elektrici teit, drinkwater, gas en telecommunicatie en rampen op afstand kun nen staan er niet op. Maak van lezen (weer) een feest (En bij aankoop van een complete bril zonnebril op sterkte GRATIS!!!) HOLTEN, Dorpsstraat 4 Tel. 0548-36 35 01 TWELLO, van Ghentstraat 15 Tet 0571-27 32 71 Koninklijke Verpakkingsindustrie Stempher cv is een moderne, zelfstandige onderneming met meer dan 150 medewerkers. We produceren en bedrukken hoogwaardige papieren en polyethyleen zakken voor toonaangevende bedrijven die actief zijn in o.a. de zuivel, potgrondverwerking, de voedsel- verwerkende en chemische industrie. Stempher maakt een belangrijke groei door en we zijn vast van plan om ook de komende periode fors verder te groeien. Derhalve zoeken wij: De funktie De werkzaamheden voor de machine operator bestaan uit het bedienen van verschillende productiemachines, zoals sealmachines, blaasextrusie. hulzen- machines en bodemleggers. Voor de drukker betreffen de werkzaamheden het bedrukken (flexo) van polyethyleenfolie en papier in meerdere kleuren. Je profiel Voor de functie van machine operator zoeken we medewerkers met een technische opleiding WB of EL op MBO+- niveau (eventueel VaPro). Vanzelfsprekend moet je voor de functie van drukker kunnen lezen en schrijven met een flexodrukmachine. Je bent een grafisch vakman en tenminste MBO-niveau geschoold. Voor beide functies geldt dat het uitvoeren van le lijnsonderhoud tevens tot je werkzaamheden behoort.. Je bent een echte teamwerker: je bent makkelijk in de omgang en prima In staat om het reilen en zeilen van je eigen werk en dat van de afdeling zonodig met collega's en/of directe chef te bespreken. Je bent enthousiast, ambitieus en pro-actief. Om toekomstige ontwikkelingen te kunnen realiseren zul je beschikbaar moeten zijn voor het werken in een 2, 3 en mogelijk 5-ploegendienst Natuurlijk ben je bereid tot het volgen van verdere scholing in je vakgebied. Je reactie Heb je belangstelling voor één van deze functies en wil je werken in een modern, dynamisch bedrijf? Richt dan je schriftelijke sollicitatie vóór 26 april 2005 aan de afdeling P&O t.a.v. de heer H.G.D. Stegerink, Postbus 205, 7460 AE Rijssen of via e mail: henk.siefjartnk@stempher.nl. Bij hem kun je ook telefonisch terecht voor meer Informatie over belde functies (0548) 530 530. Koninklijke Verpakkingsindustrie Stempher CV Postbus 205 - 7460 AE Rijssen Tel.(0548)530530 Wij zoeken enthousiaste en flexibele vakantiemedewerkers die beschikbaar zijn voor dag dienst voor de locaties Holten en Rijssen van Enkco. Als vakantie werker is het jouw zaak om bij te dragen aan de goede kwali teit van ons product tijdens het productieproces en om het product met zorg te verpakken. Als vakantiemedewerker geef je zelf aan wanneer je inzetbaar bent. Minimum leeftijd is 16 jaar en je kennis van de Nederlandse taal is goed in woord en geschrift. Interesse? Neem zo snel mogelijk contact op met Timing te Almelo. Bel ons of kom langs: Schouwburgplein 35, 7607 AE te Almelo, telefoon 0546-81 56 66. jïSfcs. slagerskwaliteit Dubbeldikke bos (20 stuks) rozen 2 Bos tulpen 2 Mooie potchrysanten Luxe plantenbak Grote struikmargriet Salim windlicht stompkaars Geldig: donderdag, vrijdag, zaterdag bloemt Dnrnccfr1 bloemen en planten Dorpsstraat 12 - Holten Voor betaalbare topkwaliteit Larenseweg 23 - Holten - Tel. 36 15 51 Normaal €119." Nu voor de verbazende prijs van: ANTONIO

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 6