Gemeente doet De Liezen en Lokerbroek op slot Ellen van Rossem: 'Holten mag trots zijn op zichzelf' LEKKER nera. Holtens Nieuwsblad Zeer volle bak CJV-Jaarfeest in Dijkerhoek Veel belangstelling grote herdenking Canadese begraafplaats Actievelingen tussen 17 en 25 jaar opgelet De Lathmer nu ZoZijn College verdeelt taken zieke wethouder J. Flim Grafitti kunstwerk op muur bij skatebaan Kalfstermansweide Darten om het Gouden Keun Nieuws bejaardensoos Weekendweer voor de lijn (mere (gern (lüem i (intra (Mu'n{ <SJÊÊ U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! \6 Holtens Nieuwsblad Donderdag 14 april 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46.40 Losse nummers 0.95 Inleveradres: Blokker Van de Maat Holten - De gemeente Rijssen- Holten heeft vrijdag 8 april de aangetekende brieven naar de bewoners van De Liezen en Lbkerbroek op de post ge daan. Die dag werd ook in de Staatscourant gepubliceerd dat de Wet Voorkeursrecht Gemeenten vanaf die datum geldt in die beide gebieden. Dat betekent dat eigenaren daar hun grond alleen nog maar mo gen verkopen aan de gemeente. Er zijn uitzonderingen, zoals het verkopen van een bedrijf van va der op zoon. Het is de eerste keer dat de gemeente Rijssen- Holten dit doet. De gemeente is volop bezig met de voorbereiding van bestem mingsplan De Liezen. Formeel heeft de gemeente met ongeveer tien eigenaren te maken voor circa 30 hectare grond. Twee projectontwikkelaars lijken gro te delen van dit gebied te bezit ten. De gemeente heeft moeiza me gesprekken met hen gevoerd. Het overleg loopt vast omdat de gemeente een gedifferentieerd aanbod woningen in De Liezen wil, met huurwoningen en goed kopere koopwoningen, maar de projectontwikkelaars zien daar niet de noodzaak van in. Wet houder W. Stegeman benadrukt dat de gemeente woningen wil bouwen voor de Holtense bevol king en geen luxe woningen die door weinigen te betalen zijn. Door gebruik te maken van het voorkeursrecht krijgt de ge meente duidelijkheid over de exacte eigendomssituatie. Al leen afspraken bij het kadaster vastgelegd, zijn geldig. De ge meente wil zo het voorbereiden Holten - Een nieuw kunstwerk in Holten? Ja, een modern kunstwerk dat past bij deze tijd en bij jongeren. Onder lei ding van een grafittikunstenaar zijn jongeren bezig om de wand van de oude schuur bij skatebaan te veranderen in een modern en kleurig kunstwerk. Eigenaar van het pand is Bert Wansink. Hij vertelt dat het een project is samen met de straathoekwerker en wijkagent. Wans ink heeft de muur beschikbaar gesteld. "We hebben wel enkele voorwaarden gesteld. Het kunstwerk mag bijvoorbeeld geen aanstoot geven. Verder zijn de artiesten vrij in de voorstelling." Wansink zegt het fijn te vinden dat er zo op een positieve ma nier contact met de jeugd gelegd wordt. "Veel beter toch dan dat je naar justitie moet." Afgelopen vrijdag is een begin gemaakt; er volgen nog twee sessies. Dan moet het klaar zijn. En hoe mooi het ook wordt, het blijft bij één wand. (foto: Sander Sche perman) Holten -Voor de grote herden king op 4 mei op de Canadese begraafplaats is ook deze keer veel belangstelling. De belang stelling is zo groot dat de organi satie heeft besloten het aantal zitplaatsen uit te breiden naar zeshonderd. Wie de ceremonie wil bijwonen, kan vanaf vandaag toegangskaar ten verkrijgen bij de VVV-kanto- ren in Holten en in Rijssen. Deze kaart geeft toegang tot de begraaf plaats en het gebruik maken van de shuttlebussen De kleur van de kaart correspondeert met de opst applaats van de shuttlebus en ver wijst daarna door naar de plek op de tribune. Opstapplaatsen zijn dit jaar bij De Kandelaar in de Sta tionsstraat en op industrieterrein Vletgaarsmaten. Op de achterkant van de toegangs kaart staat belangrijke informatie over de tribuneplaats en welke in gang. Na afloop vertrekken de bussen vanaf dezelfde plek, de uitstap- plaats en gaan terug naar het dorp. Om parkeerproblemen te voorko men bij de opstapplaatsen wordt verzocht zoveel mogelijk te voet of met de fiets te komen. Holten - Al veertig jaar is er in terkerkelijk recreatiewerk op de Borkeld. Voor deze zomer, midden juli en eind augustus, worden vrijwilligers gezocht. De doelstelling is: waar mensen zijn moet de kerk zich presen teren. In de zomervakantie is er acht weken recreatiewerk in een grote tent op het bungalow park van Lindenberg in Holten. Iedereen is daar welkom en kan deelnemen aan de activiteiten. Elke twee we ken is er een team van vijf jonge ren. Zij organiseren verschillende activiteiten. Elke doordeweekse dag is er een kindermorgen voor de kinderen in de basisschool leeftijd. 's Middags worden er vaak sport- en spelactiviteiten ge organiseerd, zoals vossenjacht, levend stratego, voetbal, hutten bouwen enzovoort, 's Avonds zijn er activiteiten voor jong en oud zoals het kampvuur, een spooktocht, barbecue, volleybal en het dierengeluidenspel. Een aantal activiteiten komt elke week terug maar er is genoeg ge legenheid om nieuwe te beden ken en uit te voeren. Zondag is er een kerkdienst in de tent. Deze dienst wordt door de teamleden zelf voorbereid zodat het week- thema altijd weer terug te vinden is in de dienst. De diensten zijn laagdrempelig en worden door vele vakantiegasten en inwoners van Holten bezocht. Wie wil hieraan meewerken voor een of twee weken? Voor de tweede en derde week van juli en voor de laatste twee weken van augustus. Mail vrijblijvend voor meer in formatie naar: Marieke Mark- voort splo@wxs.nl.Foto's van de afgelopen jaren op: www.recre- atiewerk.tk van plan De Liezen versnellen. Daarnaast kijkt de gemeente naar een nieuw bedrijventerrein en vond de meest geschikte lo catie in Lokerbroek: het gebied tussen Larenseweg/N332, Oude Stationsweg, Boterbeek, A1een terrein van 133 hectare met circa 25 eigenaren. Het is een zoekge- bied. Binnen dat gebied wordt zo'n 85 hectare bedrijfsterrein gezocht. Het bedrijventerrein is bestemd voor bedrijven binnen de gemeente Rijssen-Holten. "Het zoekgebied is groter dan het gebied van toekomstige be stemming: vervelend voor de ei genaren, die weten niet waar ze aan toe zijn. Het is geen voorbe- reidingsbesluit ruimtelijke orde ning; bestaande bedrijven mo gen uitbreiden volgens de gel dende regelgeving. Maar er is wel enige onzekerheid", aldus burgemeester Koelewijn. Bin nen het zoekgebied mag, zolang het voorkeursrecht van kracht is, geen nieuwe intensieve veehou derij gevestigd worden. In het najaar moet meer duidelijk zijn. De gemeenteraad beslist in mei over het vestigen van het voor keursrecht. Pagina 1 Charlotte en Dominique Hulsman zijn vol van hun sport. Ze dromen van mee doen aan de Olympische Spelen als ze ouder zijn. Pagina 6 Groep 7 en 8 van de Regen- boogschool zetten hin beste beentjes voor in de voorron de van Heart Dance Award in Hengelo. Pagina 7 Het recreantenteam handbal dames wordt lovend toege sproken door voorzitter Jan- Victor Dorlas. Dijkerhoek - De CJV jongens- en meidenclub van Dijkerhoek vierden afgelopen weekeinde hun jaarfeest. Vele leuke toneelstukjes, playback- en dansacts passeerden de revue. De vrijdagavond was het bezoekersaantal zo groot dat er extra stoelen bij moesten komen, ook zaterdagmiddag was praktisch elke stoel bezet. Vooral het eigen gemaakte toneelstukje 'Boer zoekt Vrouw', een parodie op het populaire tv-programma. zorgde voor veel lachwekkende momenten. In Dijkerhoek weten ze wel hoe ze de zaal aan het lachen kunnen krijgen, (foto: Johan Bolink) Holten- "Holten mag trots zijn op zichzelf." Dat vindt de nieu we manager 'wonen', Ellen van Rossum van de stichting Zozijn. Zij huldigt dit stand punt omdat de Holtense ge meenschap volgens haar enor me inspanningen heeft ver richt om zeer veel activiteiten op touw te zetten voor kinde ren en volwassenen met een beperking en waardoor hun leven in het dorp wordt ver rijkt." Ik heb in verschillende gemeen tes gewerkt maar met Holten mogen we werkelijk onze han den dichtknijpen." Ze loopt nog wat onwennig rond in haar nieuwe werkomgeving, het voormalige gemeentehuis aan de Smidsbelt, waar een ka mer voor haar beschikbaar was. "Ik weet hier de weg nog niet maar ik kan al wel de deur van het slot krijgen! "grapt ze. In haar kamer wacht Inez van Laer, zelf groepsbegeleidster en pr-vrouwe van Zozijn Holten. Allereerst willen de twee dames graag dat voor nu en altijd de naam Zozijn gebruikt wordt en niet meer De Lathmer zoals ve len deze dienstverlenende in stelling nog steeds noemen maar die na de fusie met Festog de huidige naam kreeg. Ellen is sinds 1 april manager 'wonen' binnen de gemeente Rijssen/Holten. In Holten wo nen 31 mensen in woningen aan de Haarstraat en de Schoolstraat. Ellen van Rossum (links) nieuwe manager en Inez vanLaer (rechts) pr en groepsbegeleidster Zoz- Zijn. (foto: Gert Perdon) Hoewel deze mensen leven met een beperking en voor een deel zorg ontvangen, is het doel van Zozijn om te komen tot maxima le zelfontplooiing en regie over hun eigen leven. Ellen onder steunt deze doelstelling van har te: "Deze burgers moeten zo normaal mogelijk kunnen wo nen en leven, waar mogelijk moeten ze aan werk worden ge holpen. Voorbeeld daarvan is Erve Deijk waar een aantal clienten zich bezighoudt met de productie van leuke artikelen en een andere groep de dierenwei de onderhoudt. Maar daarnaast moeten ze ook een sociaal leven kunnen opbouwen. Ze hebben vaak een goed 'netwerk' binnen de familie maar vul je hun socia le kaart in, dan is dat schrijnend! Terwijl ze communicatief rede lijk goed zijn. Daarom zou het zo fijn zijn wanneer er vrijwilli gers zouden zijn die met een vast persoon contact zouden hebben en daar een speciale band mee op kunnen bouwen. Bijvoorbeeld alleen al door het delen van een gezamenlijke hobby, een potje dammen, met elkaar op stap gaan. Holten doet heel veel voor deze mensen: er is een soos opgezet in de Bosch kamp, er is een activiteitencen trum, de mensen kunnen paard rijden, deelnemen aan atlethiek, er wordt gewerkt aan pastoraat. Een paar mensen draaien al mee in het gewone sociale leven, waaronder het meedoen aan de bejaardengym en line-dancing. En juist dat contact is zo belang rijk!" Dat onderstreept ook Inez, die momenteel bezig is met de voor bereidingen van de vrijwilli- gersavond van Zozijn op 25 april in De Boschkamp. Vanaf 19.00 uur staat daar de koffie klaar en kan men binnen lopen om kennis te maken met de vrij willigers en met Ellen en alle in formatie krijgen over het vrij willigerswerk voor Zozijn. Inez maakt zich een beetje zor gen over de werving van vrijwil ligers. "Mensen hebben vaak geen tijd meer, ze zijn al zo druk met andere dingen, of ze hebben er geen zin in. En toch is het, in derdaad voor dat contact, zo be langrijk dat er een groep vrijwil ligers bijkomt. Samen een spel letje doen. wandelen of gewoon kletsen. Het is net dat kleine beetje extra! Met name uit de leeftijdsgroep van de dertigers, veertigers krijg je moeilijk vrijwilligers. Maar ik heb inmiddels al weer een heleboel uitnodigingen klaarliggen, dus we blijven posi tief!" Holten - De vierde wedstrijd (fi nale) van het dartstoemooi om het Gouden Keun is zondagmid dag 17 april. Dit geloot koppel- toernooi wordt als gebruikelijk gespeeld over vier wedstrijdda gen. De derde speeldag was bij 't Klavier op 17 maart. De finale is bij Bierlokal am Bahnhof. De in schrijving begint om 13.30 uur en de loting is 14.00. Inschrijf geld 2,50. Wint Bert Blaauw net als vorig jaar het Gouden Keun of wordt het Marco van Menum? Beiden staan bovenaan met drie punten. Alle info over het Gou den Keun: www.goudenkeun.tk Holten - Het jaarlijkse reisje gaat met de bus naar Drenthe op donderdag 12 mei. Hiervoor kunnen zich nog deelnemers op geven. De afgelopen bijeen komst stond in het teken van de vis. Reinaardus uit Holten ver telde over visvangst en - berei ding. Onder meer dat vis bakken heel goed in de oven kan. En vis eten is gezond! Met lekkere hap jes is de middag afgesloten. Vrijdag en zaterdag is er veel bewolking en valt er van tijd tot tijd regen of een bui. De fronten liggen dan bij ons in de buurt. Weinig zon. De temperatuur wordt niet hoger dan 12 tot 13 graden. Zondag lijkt iets beter met wat meer zon. wel kans op enkele buien. Iets hogere temperatuur 13 of 14 graden. Weerman, Freddie Paalman zie pagina 3. gesneden vleeswaren van IR OER CALORIEËN wwwJineravleeswaren.nl Holten - Het college van burgemeester en wethouders heeft de portefeuille van wethouder J. Flim-Gerritsen verdeeld. De wethouder is ziek en is waarschijnlijk enige tijd uit de running. Burgemeester B. Koelewijn neemt de budgetsubsidiëring en het jeugd- en jongerenwerk op zich. Voor wethouder W. Stegeman liggen de taken netwerkplan sport, Liezenboerderij, medisch centrum en de taakstelling statushouders klaar. Wethouder W. ter Schure krijgt sport in brede zin, de muziekschool, het Kul- turhus, het Parkgebouw en het minderhedenbeleid op zijn bord je. Bovendien komt bij hem alles terecht wat niet bij andere col legeleden ondergebracht is. Wethouder J. Ligtenberg krijgt als extraatje de Wet Voorziening Gehandicapten, de Wet Maat schappelijke Ondersteuning, het ouderenbeleid. Regio Twente portefeuillehoudersoverleg Zorg en de Ter Horst Engberts Stichting. Wethouder H. ter Keurst bemoeit zich met de tijdelij ke huisvesting voor de jeugd in Holten, personeel en organisatie en het peuterspeelzaalwerk. Gemeentesecretaris D. van der Borg neemt de bestuursacademie voor zijn rekening. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. I Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Geef dat ook eens Woonplaats: aan een ander door! J BON- Gebruik deze bon voor hel opgeven van een nieuwe abonnee' Dhr. mevr. Telefoon: Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuwblad op: Adres: j Woonplaats: Postcode: Inzenden aan:1 Holtens Nieuwsblad Postbus 692. j 7500 AR Enschede Telefoon: t.a.v. Service-afdeline n Bankrekening: Handtekening:, i €48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0.95) i

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1