Kleine gebreken bij controle Henk Wolterink verslaafd aan Eerste eigen expositie voor Henk Mulder de spanning van de brandweer WeerWeekoverzicht Agenda Medische Diensten Oad Reizen in zee met PSV Kerkdiensten weGeNeR Holtens Nieuwsblad Vergadering Gemeentebelang Letselschade? H PALS GROEP Kosteloos juridisch advies Donderdag 7 april 2005 3 Arts Maatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland. telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111. Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedrecepten geopend de Dienst Apotheek Salland, Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast het Deventer Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. W. J: Zwijnen, telefoon 0548-512260. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, te lefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Deventer locatie Holten, Larehseweg 54, te lefoon 0548-362835/ 0570-653000. Holten - 3VO Holten is zeer tevreden over de goed be zochte keuring van caravans op bij Autobedrijf Erik Hu- zen op het bedrijventerrein Vletgoorsmaten in Holten. Verscheidene monteurs en politiemensen hadden gedu rende deze dagen druk werk. De bestuursleden van 3VO attendeerden de belangstel lenden op de activiteiten van 3VO en konden een zevental caravanners als nieuw lid in schrijven. Enkele tientallen bezitters van caravans maakten van de gebo den gelegenheid gebruik hun rollend vakantieverblijf aan een grondige veiligheids- en techni sche inspectie te laten onderwer pen. Behalve een controle van het ge wicht op as en wielen, reflecto ren en de juiste afstelling van de spiegels lag het accent van de keuring dit jaar in belangrijke mate op de conditie van de gas leidingen en de elektrische be drading. Veel caravans vertoon den kleine gebreken, die in de meeste gevallen gemakkelijk te verhelpen waren, maar die on derweg naar de vakantiebestem ming voor veel ongemak en zelfs gevaar hadden kunnen zor gen. Het vervangen van een gaslei ding is na drie jaar zeker geen overbodige luxe. De buitenkant van de slang lijkt meestal in uit stekende staat, maar de binnen zijde is vaak al aangetast door de uitdrogende werking van het gas. Een breuk of een lek ligt daarom op de loer, met zo moge lijk gevaarlijke gevolgen. Uit de reacties bleek dat de eige naren onverdeeld positief staan tegenover het gezamenlijke aan bod van het garagebedrijf, de Rijkspolitie en 3VO Holten. Het is te verwachten dat in het voorjaar van 2006 de belangstel ling nog zal toenemen want het bezit van een mobiel vakantie huis blijft onveranderd populair. Holten - Oad Reizen wordt met ingang van komend voetbalseizoen reispartner van de Eindhovense voet balclub PSV. Dat betekent dat Oad tot 2010 alle reis activiteiten van PSV ver zorgt. Daarnaast gaat Oad de hospitality in het Phi- lips-stadion verzorgen en zullen Oad Reizen en PSV een gezamenlijk reizen- platform opzetten. Tweede Paasdag In de avond van eerste paasdag was het droog, er stond een mati ge noordoosten wind. Bijna rond middernacht begon het te rege nen, jammer omdat de paasvuren nog volop brandden. Het werd geen koude nacht met 8.9 graden, 's Morgens veel bewolking en buien. In de middag opklaringen en zon, later buien met onweer. Holten over 24 uur 9.2 mm, Rijssen 11.0 mm. Dinsdag De avond van tweede paasdag toen het paasvuur in Dijkerhoek werd aangestoken door de burgermeester zat het weer tegen. Er viel net een regenbui. De nacht verliep droog. In het eerste deel van de morgen mist, daarna laaghangende bewolking. In de mid dag tijdens opklaringen de zon, daarna bewolking, wel droog. Woensdag In de nacht veel bewolking, maar ook opklaringen. De tempera tuur daalde naar 7.4 graden. De dag begon met wolkenvelden en opklaringen. De morgen zag er goed uit, de zon scheen geregeld, afgewisseld door wolkenvelden, 's Middags perioden met zon en brede opklaringen. Wel stond er een matige oosten wind, het werd 16.9 graden. Donderdag De nacht was een afwisseling van wolkenvelden en opklaringen. Het was een stuk frisser met 4.9 graden als laagste waarde, 's Morgens was het zonnig en onbewolkt. Ook 's middags volop zon. Met een oostelijke stroming werd vrij droge lucht aange voerd. De luchtvochtigheid was laag met 35 procent. Ook de tem peratuur van 17.4 graden was voor eind maart niet verkeerd. Vrijdag In de nacht was het helder en koud. omdat er minder wind stond kon de temperatuur meer dalen. Het werd in de weerhut 2.8 gra den Opnieuw in de morgen onbewolkt en zonnig lenteweer. De middag bleef de zonnig, prima terrasweer. Een hogedrukgebied zorgde voor dit fraaie voorjaarsweer. Het werd 18.7 graden. Zaterdag Opnieuw een koude heldere rustige nacht met 2.8 graden. De dag begon al vroeg met zon. Het werd een fantastische morgen met volop zon. Ook in middag dit zelfde weerbeeld. De lucht was erg droog, de luchtvochtighcidsmetcr gaf 25 procent aan. Een hoge drukgebied bepaalde het weer. Zeer aangenaam 19.2 graden. Zondag De nacht verliep onbewolkt, met een temperatuur van 5.3 graden was het minder koud. In de loop van de morgen kwamen er enke le stapclwolkjes voor. maar deze verdwenen snel zodat het toch zonnig bleef, 's Middags zonnig en primaterras weer. Het werd warme met 22.9 graden. Meteo Holten, Freddie Paalman. Hervormde Kerk Zondag 10 april: 9.30 uur, ds. Roozenboom, doopdienst, neven diensten. 19.00 uur, ds. H. Gijsen, jeugddienst. Eerste collecte: diaconie; tweede collecte: plaatselijke ZWO. Okkenbroek, 10.00 uur: ds. Rozenboom SOW-dienst. Collecte: diaconie, catechese/ geloofsopvoeding. Gereformeerde kerk Zondag 10 april: 9.30 uur, ds. Mulder, eigen jeugddienst. 19.00 uur, ds. Roozenboom. SOW-dienst in Kandelaar. Eerste collec te: kerk. tweede collecte: landelijk catechesewerk. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 10 april: 9.30 uur, eucharistieviering. Voorgan ger pastor Woltcrs. Nieuw-Heeten, zaterdag 9 april: 17.30 uur, eucharistieviering. Voorganger: past. B. Wolters. Zang: Dameskoor; zondag 10 april: 09.00 uur, communieviering. Voorganger: werkgroep li turgie. Zang: Herenkoor. Fotoexpositie over Mali van Jan Hut en Hans Wissink. Medisch Centrum Holten, maandag 10 ja nuari 2005 - zaterdag 30 april 2005 Foto-expositie over herdenkin gen op Canadese Begraafplaats. Boschkamp. maandag 4 april 2005 - maandag 30 mei 2005 Passage: optreden Joke Dekkers en Els Bos. Kandelaar, donder dag 7 april 2005, 20:00 Miny Kempertoernooi. Sport hal 't Mossink. zondag 10 april 2005, 13:15 - 17:00 Darten om het Gouden Keun. Bierlokal am Bahnhof, zondag 17 april 2005, 13:30 Optreden Trio Gasn Singer. Boschkamp, woensdag 20 april 2005, 20:00 Leegverkoop HMVsupporters- veremging Zwarte Pad en loods Juurlinksweg(ruimtegebrek) za terdag 23 april van 10-16 uur. Piratenrock, Espelo, zaterdag 23 april 2005 Puzzelrit. MAC Holterberg. Beusebergerweg 37, zondag 24 april 2005, 14:00 NBvP Dijkerhoek met Thea Kroeze over streektaal en -ge rechten, Bonte Paard, maandag 25 april 2005, 20:00 Bijeenkomst Bejaardensocië teit. Kandelaar, dinsdag 26 april 2005, 14:30 Veteranenwegrace. MAC de Holterberg, Beusebergerweg. zaterdag 30 april 2005. 12:00 Herdenkingsplechtigheid. Ca nadese begraafplaats, maandag 2 mei 2005 Herdenking, Canadese Be graafplaats. woensdag 4 mei 2005. 11:00 Bevrijdingsloop. Holten, don derdag 5 mei 2005 Ponyconcours Bergruitertjes. Holten, donderdag 5 mei 2005 Dauwwandelen op Holterberg. Natuurdiorama, donderdag 5 mei 2005 Gezinsfietstocht. Boschkamp, donderdag 5 mei 2005, 7:30 - 9:00 .Jaarreisje bejaardensoos naar Drenthe, Holten, donderdag 12 mei 2005, 8:30 Bloemenemarkt, Smidsbelt, za terdag 14 mei 2005 Uilenbraakballen pluizen, Na tuurdiorama, zondag 15 mei 2005 - maandag 16 mei 2005 Uilenbraakballen pluizen. Na tuurdiorama, zondag 15 mei 2005 - maandag 16 mei 2005 V alkendemonstratie, Erve De- ijk, Vrijheidslaan, donderdag 19 mei 2005, 14:00 NBvP Dijkerhoek met Heijenk en Heijda over vrouwen bij brandweer, Bonte Paard, dins dag 24 mei 2005, 20:00 Rangeractiviteiten met WNF. Natuurdiorama, zaterdag 28 mei 2005 Koningsschieten. Aalpolsweg. zaterdag 11 juni 2005, 19:00 Koetsenrit. Holten, zondag 12 juni 2005 Erwin Autocross. Schupperts- weg, zondag 12 juni 2005, 12:30 Puzzelrit. MAC Holterberg, Beusebergerweg 37, zondag 12 juni 2005, 14:00 Roefeldag. Boschkamp, woens dag 15 juni 2005 huis-aan-huiskranten Holtens .Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV. behorende tot Wegener NV. in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad Stichtings-bestuur: W.H Bevers, secretaris. Kollingserf 4, 7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e- m a i 1abonnementen@whk. Wegenern I Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Maarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nicuwsblad@whk. wegener. nl Inleveradres: Blokker Van de Maat. Smidsbelt 7. 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseurs: O. IJspeert, tel: 0548-597353, mobiel 06-51 19 83 42 H. Schottert, tel: 0548-597351. mobiel 06-51 19 83 21. Fax: 0548-597359 Bladmanager: B.A. Zieleman, tel06-51198351 of 0548-597350, fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: GJ.M ter Hedde Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advenentiecontracten en aan biedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertemievoor-waarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis- aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Koninklijke Wegener-concem. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt ge bruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante dien sten en producten van de titels en de werk maatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV, afdeling Marketing, post bus 692,7500 .AR Enschede Holten/Raalte- Al eerder expo seerde Henk Mulder zijn stil levens, zoals bij voorbeeld vo rig jaar in het Natuurdiorama maar ook in verschillende ga lerieën in het oosten en noor den van het land. Zelfs in Ier land werden zijn werken ten toongesteld maar dan altijd in combinatie met het werk van andere schilders. En nu is het moment aangebroken dat Henk 'solo'gaat. Dat gebeurt in Het Schillerhuis aan de Stationsstraat in Raalte, een schitterende locatie met een rijke geschiedenis waar de schil derijen van Henk zeer goed tot hun recht zullen komen. Het oude pand, waar vroeger de paarden van verre reizigers wer den verwisseld en gestald, her bergt straks een collectie van maar liefst 58 stillevens van de hand van Henk, in grootte sterk variërend maar stuk voor stuk een warme sfeer uitdragend. Allemaal zeer gedetailleerd werk en om die reden etaleert Henk een aantal attributen die hij als voorbeelden gebruikte, naast zijn schilderwerk. Aan staande zaterdag, 9 april, wordt om 15.00 uur de expositie offi cieel geopend door oud-Tweede Kamerlid Flip Buurmeijer en voor de muzikale omlijsting zorgt het trio Fred Does. De ex positie is verder opengesteld van zondag 10 april tot en met zon dag 17april van 11.00 tot 17.00 uur. De schilder is zelf iedere dag aanwezig. Holten - Gemeentebelang houdt op dinsdag 12 april de voorjaarsledenvergadering in zaal Vosman aan dé Oranje straat. De vergadering begint om 19.30 uur. Eerst komt het huishoudelijke gedeelte aan de beurt tot ongeveer 20.40 uur. Na de pauze is de vergadering openbaar. Om 21.00 uur begint Gerrit Slagman te vertellen over zijn werkzaamheden. Hij is werkzaam bij Stimuland als ge- biedscoördinator in het landelijk gebied. Daarna vertellen de frac tieleden van Gemeentebelang over de diverse politieke onder werpen die op dit moment in de gemeenteraad spelen. Henk Mulder exposeert in Raalte met een collectie van 58 stillevens. In grootte sterk variërend maar stuk voor stuk een warme sfeer uitdragend. Allemaal zeer gedetailleerd werkt, (foto: Sander Scheperman) RIJSSEN - De boerderij ligt prachtig in Zuna, aan een rus tige weg, tussen de weilanden. Een haas snelt door de wei, een reiger vliegt op. "Die eet mijn vijver leeg", weet scheidend brandweercommandant Henk Wolterink. Zijn woonstee ligt net over de grens met Rijssen. "Maar ik woon dichterbij de brandweerkazerne dan een aantal vrijwilligers die wél in Rijssen wonen", benadrukt Wolterink. Bij zijn aanstelling als plaatse lijk commandant speelde het feit dat hij buiten de gemeentegrens woonde nog even een rol. Hij moest om commandant van Rijssen te kunnen worden een bewijs van goed gedrag halen bij burgemeester A. Lieuwen van de gemeente Wierden. Dat kreeg hij. Wolterink neemt vrijdag middag 8 april, op zijn 61e ver jaardag, afscheid van 'zijn' korps en de mensen daaromheen tij dens een afscheidsbijeenkomst in het gemeentehuis. Dan is hij dertig jaar en zeven maanden betrokken geweest bij de brand weer. De veertig maakt hij net niet vol. Maar daar ligt hij niet van wakker. Het brandweervirus nam hij over van zijn vader. Uit zijn jeugd herinnert hij zich het in dringende geluid van de nachte lijke brandbel en zijn ouders die daarop beiden het bed uitvlogen. Zijn moeder zette de fiets vast klaar, zodat zijn vader zo op kon stappen. "Het brandweerwerk heeft een bepaalde spanning; dat heeft me altijd getrokken." Op z'n 21ste kwam hij bij de brandweer. "Jan Wolters was de korpscommandant en was toen al rijksgediplomeerd instructeur. Hij gaf zelf cursussen. Rijssen liep toen al voorop wat vernieu wing betrof", aldus Wolterink, die zelf de hele ontwikkeling meemaakte van de brandweer van een groep goedwillende spuitgasten tot een professionele hulpverleningsorganisatie. Zelf droeg hij er een belangrijke steen aan bij. In eerste instantie volgde hij elke mogelijke cursus voor de brandweervrijwilligers die er was, ook toen hij com mandant was. Opleiden en oefe nen is altijd zijn drive geweest, ook voor de eigen veiligheid. In maart '77 werd Wolterink commandant van het plaatselijk korps. Twee uur per week zat hij toen als brandweeraanspreek punt op het gemeentehuis, als vrijwilliger. Maar bij de brand weerorganisatie kwam steeds meer kijken en de gemeente ging, na een nota van Wolterink waarin de noodzaak van de aan stellen van een beroepskracht zonder meer aangetoond werd, op zoek naar een geschikte kracht. Maar het vinden van zo iemand ging niet van een leien dakje. Tot de toenmalige burge meester Smit bij Wolterink kwam met het verzoek of hij die functie op zich zou nemen. Maar Wolterink was aannemer. Toen zijn bedrijf samen met twee an dere Rijssense bouwbedrijven de Akor vormde, kreeg Wolte rink van de twee mededirecteu ren de mogelijkheid het aanbod van de gemeente aan te nemen. Zijn brandweercarrière nam een grote vlucht. Van vrijwillig groepscommandant werd hij be roeps. Hij werd in de regio se cretaris van het college van commandanten, kwam in het driehoeksoverleg in de regio en eindjaren '80 in het bestuur van de landelijke sectie gemeente commandanten. Vervolgens werd hij gevraagd als één van de vijf bestuursleden van de Nibra en daartoe benoemd door Hare Majesteit. "Een geweldige eer", vindt hij nog steeds. Deze laatste benoeming loopt nog drie jaar, maar Wolterink wil. als hij 'het veld verlaat' die functie binnen kort neerleggen. Ontwikkelingen In zijn periode als commandant dienden zich tal van nieuwe ont wikkelingen aan, met name toen de regionale samenwerking ge stalte kreeg. Eén van de eerste punten daar in was de regionale alarmcentrale. "Toendcrtijd had de brandweer haar melding nog altijd bij fietswinkel Kastenberg. Dat was een belasting voor Kas tenberg: hij moest altijd zorgen dat er 24 uur per dag iemand bij de telefoon was. Was er een brand, dan drukte hij op een knop en dan ging de brandbel." Er moest nu een regionaal tele foonnummer gedraaid worden buiten Rijssen. En de 'oude gar de' van het korps kwam in het geweer: in Almelo wisten ze toch niet waar de 'Siknstroate' is en verstonden ze ook geen plat. "Het ging wel door. Wat dat be treft moet je nooit tegen ontwik kelingen zijn. Dat ben ik ook nooit geweest. En dat is niet al leen mijn verdienste, dat was vroeger bij de brandweer al zo: Rijssen liep bij ontwikkelingen Henk Wolterink heeft in dertig jaar een grote carrière bij de brandw eer opgebouwd. Van vrijwil lige groepscommandant tot bestuurslid van de Nibra. (foto: Harry Broeze) altijd vooraan in Nederland. In '53 kochten ze hier de eerste ho gedrukspuit, samen met Eindho ven. Samen met Jan Eshuis gaf ik in Rijssen de eerste cursus hulpverlening. In '78 kwam het eerste hulpverleningsvoertuig. Vervolg van voorpagina In Rijssen werd in 1980 de grootste oefening in Nederland gehouden, oefening Spoorslag, op de afbraak terrein van Ter Horst. Zo'n zeshonderd hulpver leners vanuit vele verschillende disciplines deden er aan mee. Twee treinstellen stonden in brand. Er lagen tankwagens. Rijssen haalde er de landelijke pers mee. Niet alleen met oefeningen en het volgen van nieuwe ontwik kelingen had Wolterink als brandweerman te maken. Een aantal trieste gebeurtenissen zullen hem altijd bijblijven. Zo als het overlijden van fysiothera peut én brandweerman Jozef Meinders. "We hadden een voet baltoernooi van de Deventer brandweer. Ik vergeet het nooit. Om een uur of drie kregen we bericht dat Jozef Meinders was verongelukt. Een motorongeluk. Dat gaf een klap. Hij was een heel sympathieke vent. We heb ben onmiddellijk het toernooi verlaten." Wat hem ook erg aan greep was het overlijden van Jan Smalbrugge. "Zo lang ik com mandant ben geweest ben ik bang geweest dat er zoiets zou gebeuren. We hebben dood en verderf meegemaakt in het le ven. Maar als je bij een ongeluk komt dan is die situatie er, het ongeluk is gebeurd, erg genoeg natuurlijk. Maar dit... Ik was met vakantie. Ik heb me nog nooit zo machteloos gevoeld. Ik heb constant aan de telefoon ge hangen." Dan was er de vuur werkramp in Enschede. Hij was er die zondagmorgen bij toen Needse en Rijssense brandweer mensen hun vermiste Enschede- se collega's vonden. Hij heeft het nog op zijn netvlies. "Je ziet een verkoold uniform met een stuk perslucht op de rug. Zoiets heeft een geweldige impact. Het zijn wel collega's en dan besef je dat je wel met heel gevaarlijk werk bezig bent.'! Maar er waren ook mooie mo menten. Zoals, na jaren van ge steggel. de opening van de brandweerkazerne in Rijssen aan de Molenstalweg in '80. En de uitnodiging van Binnenland se Zaken om mee te gaan met Zéker slaag je bij Keukengalerie Hengelo. Een origineel keuken idee? Bel 074-291 91 37 delegatie voor een werkbezoek aan de hulpverleningsdiensten in Amerika, na 11 september. "In drukwekkend. We kwamen overal en hebben een boel opge stoken. Echt geweldig. Alleen al dat je daar als commandantje van Rijssen meeloopt, mooi toch." De brandweer was Wolterink's lust en leven. Hij zette zich er volledig voor in en had er ple zier in. Al die jaren ging hij elke maandagsavond naar de brand weertraining. En dat blijft hij doen, ook als hij buiten functie is. "Maar ik kom dan wat later, 's Avonds tegen een uur of negen, half tien. Dat doen meer oud brandweermensen. En dan een beetje zitten zeuren. Nee, ik val niet in een diep gat. Ik heb hier in en om het huis zat te doen. We wonen hier ruim dertig jaar, ik was altijd druk met andere dingen en nu ga ik het hier eens bekijken.." 0900-8998533 (0.01/min) of www.palsgroep.nl

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 3