voor deel naar Vletgaarsmaten Ik hoop van harte dat LTO Noord zo'n hechte club blijft' Holtens Nieuwsblad Enkco verhuist Een dookroll voor het kabinet Belastingadvies voor bijstandsgerechtigden Wim Steegink (44) nieuwe voorzitter LTO Noord LPG stations krijgen eigen rampenplan In dit nummer Het verhaal van de beer als een levend prentenboek Meer dan 500 bezwaren W0Z CJV jaarfeest in Dijkerhoek Weekendweer SoCuWe begint met allerlei nieuwe cursussen Donderdag 7 april 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whh.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat Pagina 3 VRIJDAG 22 T/M ZONDAG Holten - De Enkco gaat ver huizen naar industrieterrein Vletgaarsmaten. Op dit mo ment is het bedrijf in onder- l*" handeling met een aannemer ft om begin juni te beginnen met de eerste twee hectare. Op de nieuwe locatie komt een ver- Sf pakkingsbedrijf en opslag distributiecentrum Uiterlijk begin volgend jaar moet deze nieuwbouw klaar zijn. Het nieuwe terrein omvat vijf hectare op termijn. De overige optionele 3 ha worden in fasen uitgevoerd. De productielocatie blijft voorlopig op de Kol. Vol gens algemeen directeur H. Dommerholt is de intentie om in overleg met de gemeente te wer ken aan een plan voor verhui zing daarvan. Over deze aanpak zijn gesprekken gevoerd met burgemeester B. Koelewijn en wethouder W. Stegeman. Met de nieuwbouw op Vlet gaarsmaten krijgt Enkco veel meer armslag, want de twee hec tare van de Enkco op de Kol is veel te krap. Een aantal jaren ge- Holten- Maar liefst vierhon derd kinderen uit groep 1 en 2 van alle basisscholen uit Holten, Dijkerhoek, Espelo en de Rijssense Overes geno ten de afgelopen drie dagen groepsgewijs van een cultu rele voorstelling in van Tam Tam Theater uit Deventer. Dat vond plaats in De Regen boog. De leden van de theater groep slaagden erin om zelfs de kleinste schoolgangers vijf tig minuten muisstil te hou den. Ze lieten zich meeslepen in het boeiende gebeuren van 'Beer, een verhaal van een held', waarin een beer en een pop de hoofdrol spelen, elkaar kwijt raken maar eind goed - al goed: elkaar ook weer terug vinden. Tam Tam bracht het verhaal als een bewegend prenten boek, in alle rust, inspelend op de belevingswereld van het kind. Niet alleen de kinderen waren enthousiast: ook de teamleden waren bijzonder lo vend over het werk van deze theatergroep die momenteel hoge ogen gooit met dit pro gramma, niet alleen in de re gio overigens, (foto: Sander Scheperman) Holten - De Cliëntenraad Rijssen-Holten adviseert men sen die een bijstandsuitkering ontvangen, om belasting terug te vragen. Echtparen in de bij stand kunnen doorgaans maar liefst 200 euro van de belas tingdienst terug krijgen. De ziekenfondspremies zijn de laatste jaren zo gestegen dat mensen in de bijstand nu recht hebben op belastingteruggaaf voor de ziektekosten. Uitkeringsgerechtigden kunnen voor vragen hierover of voor het helpen met het invullen van for mulieren ook terecht bij de Cliëntenraad Rijssen-Holten. De Cliëntenraad houdt donderdag avond 14 april spreekuur in het gemeentehuis in Holten, van 18.30 tot 19.30 uur. Het gaat om een vrij spreekuur, er hoeft geen afspraak gemaakt te worden. Men kan tijdens dit spreekuur ook bellen, het telefoonnummer is (0548) 854882. Men kan bij vragen ook contact zoeken met het Maatschappelijk Werk in 't Baken, Watermolen 90 in Rijs- sen, telefoon (0546) 546300. En verder kan men voor vragen te recht bij de Gemeentewinkel, te lefoon (0548) 854868 of 854878; de Gemeentewinkel is open op werkdagen van 09.00 tot 12 15 uur en elke donderdag avond van 18.00 tot 19.30 uur. De uitkeringsgerechtigden kun nen via het invullen van een be lastingformulier de ziektekosten opvoeren als aftrekpost voor de belasting. Voor alleenstaanden in de bijstand levert dit over het jaar 2004 een belastingterugga- ve van 40 euro op en voor echt paren kan het al snel oplopen tot 200 euro. Dat bedrag wordt ver volgens niet van de uitkering af getrokken, het is dus echt extra. Net als ieder ander mag een bij standsgerechtigde alleen het be drag aan ziektekosten dat boven een bepaalde inkomensafhanke lijke drempel uitkomt als aftrek post opvoeren. Maar omdat de bijstandsuitkering zo laag is. ko men de verzekeringspremies al léén al boven die drempel uit. De volgende bedragen kunnen in elk geval worden opgegeven: de procentuele ziekenfondspre mies die al van de bijstanduitke ring in worden gehouden, de zie kenfondspremies die iedereen zelf betaalt, de premies voor een aanvullende ziekenfondsverze kering, het standaardbedrag voor de huishoudapotheek van 23 euro per persoon per jaar. center leden reeds werd nadrukkelijk gesproken over verplaatsing. Toen nog in het kader van het plan Revitalisering Kol. Het hui dige directiebesluit houdt recht streeks verband met het streven naar een zo optimaal mogelijke bedrijfsvoering middels concen tratie van meerdere bedrijven op dezelfde locatie. Met het behoud van Enkco voor de gemeente Rijssen-Holten is werkgelegenheid voor op den duur zo'n vijfhonderd mensen gewaarborgd. Volgens Dommer holt is dat tevens reden waarom meerdere gemeenten Enkco dol graag binnen hun grenzen had den gehaald: "Rijssen-Holten had echter voorkeur. Hier zijn we ooit begonnen en doorge groeid naar de huidige succesfor mule. De binding met de ge meente, waarmee we trouwens in uiterst plezierige en construc tieve sfeer hebben kunnen over leggen, is erg groot." Enkco BV maakte de afgelopen jaren - me de als gevolg van enkele be drijfsovernames - een onstuimi ge groei door en haar product aanbod aanzienlijk vergroot. Holten - Dookroll'n is een oud gebruik van vroeger. Dinsdag en gisteren demonstreerde Gerrie Stevelink in Erve Het Catshuus hoe het in zijn werk gaat. Meiden kregen in vroeger tijden een kabinet vol met linnen mee als uitzet. Dat linnen moest zo mooi mogelijk in de kast verdwijnen door middel^ van een dookroll. Op minutieuze wijze liet Stevelink zien hoe het dookroll'n in zijn werk gaat."Het linnen was afkomstig uit Borculo. "Het heeft vijftig jaar in een linnenkast gelegen, maar moest door brandschade opnieuw worden gewassen en worden opgevouwen." (foto: Sander Scheperman) Dijkerhoek - In totaal zat hij zeven jaar in het bestuur van Land-en Tuinbouw Organisa tie Noord, afdeling Rijssen Holten, waarvan de laatste vijf en een half jaar als voorzitter. Herman Bosman, die samen met zijn vrouw Hennv een ge mengd bedrijf runt aan de Beumersteeg vond naast zijn dagelijkse beslommeringen toch nog tijd om zich in te zet ten voor deze standsorganisa tie. "Natuurlijk, er gaat wel wat tijd in zitten maar je doet het niet al leen. Je bent met een heel be stuur waar een heleboel kennis zit. Dus iedereen levert zijn aan deel. De meest hectische en spannende tijd was wat mij be treft het traject van de riolering in het buitengebied. De aanzet daartoe is door Wim Nij land en mij gegeven. De voormalige ge meente Holten wilde destijds maar een klein gedeelte bijdra gen, we moesten verder zelf maar zien. We zijn op zoek ge gaan naar andere subsidiemoge lijkheden en hoewel het uitein delijk toch nog een heel bedrag was wat er per aansluiting be taald moest worden, zijn er toch drie clusters gerealiseerd. De buizen liggen in de grond en in de loop van het voorjaar zal de riolering in werking treden. Dat is toch een mooie afronding. Ik ben wat dat betreft ook heel po sitief over de gemeente Rijs- sen/Holten, ze hebben daar wat meer financiële armslag en dur ven ook wat meer. Onze afdeling van LTO Noord is het laatste jaar ook nauw be trokken geweest bij de opzet van het reconstructieplan, het ont werp is er en dat loopt allemaal nog, maar er zijn zoveel partijen bij betrokken waardoor je ook veel problemen tegenkomt die opgelost moeten worden en dat tersschap van de LTO Noord af deling Holten als een uitdaging. "Per slot van rekening investeert een boer ook in productiemidde len. dan moet er ook geïnves teerd worden in de belangenbe hartiging. Dat hebben anderen in het verleden ook voor ons ge daan en ik hoop dat de generatie na ons dat ook zal doen. Die be langenbehartiging staat hoe dan ^|ook voor op We moeten de re- gelgeving I en ^aar zo goed mogelijk op in- springen, zonodig bijsturen, staan onder door daardoor er -We hebben de onze ba- s's blijven een goed over- p leg voor de toekomst van de I We leven hier in een prachtig I gebied waar de recreatieve sec- tor natuurlijk ook belangen heeft en dat kan heel mooi samen Herman Bosman vond de meest hectische tijd tijdens zijn voorzittersschap het traject van riolering gaan door een combinatie van in het buitengebied. Wim Steegink (inzet) is de nieuwe voorzitter, (foto's: Sander Scheperman) goed natuurbeheer, waar de boe- ^■ren hier al heel druk mee zijn, in valt in de praktijk niet mee! Op zich is het plan heel positief maar er moet wel aan iedereen de ruimte kunnen worden gebo den en kansen gecreëerd. Waar ik ook positief over ben is de aanstelling van de gebieds- coördinator, Gerrit Slagman, die met ondernemers en bewoners uit het buitengebied die op de een of andere manier niet weten hoe ze verder kunnen, gaat zoe ken naar nieuwe wegen. Bekij ken van uitbreidingsmogelijkhe den, eventuele samenwerking met collega's of een verbreding van de bedrijfsvoering. Slagman is aangesteld door een stuur groep waarin de gemeente is vertegenwoordigd, de Rabo bank, Platform voor Recreatie en Toerisme en LTO Noord. In die stuurgroep heb ik nog een jaar zitting en dan zit het be- stuurswerk er voor mij op. Ik wil benadrukken dat we de afgelo pen tijd een heel goed contact hebben met de gemeente. Zowel ambtelijk als politiek en dat werkt heel positief. Ik hoop van harte dat LTO Noord afdeling Rijssen/Holten een krachtige. hechte club blijft, want ondanks veel stoppers onder de boeren is de opkomst altijd groot. Ik wens de nieuwe voorzitter, Wim Steegink, heel veel succes Het ontbreekt hem zeker niet aan en thousiasme en gedrevenheid en vooral ook niet aan de nodige humor." De nieuwe voorzitter Wim Steegink (44) ziet het voorzit- samenhang met een goed land bouwbeleid." Pagina 3 Henk Wolterink neemt vrij dag afscheid als brandweer commandant van de ge meente Rijssen-Holten. Hij maakte een hele carrière. Pagina 5 Voor keeper Koetsier was een negatieve rol weggelegd in de 6-0 oorwassing van Holten op eigen veld. Holten - Bij de gemeente zijn tot nog toe 561 bezwaren tegen de Wet Onroerende Zaken (WOZ) ingediend. Dat vertel de wethouder W. ter Schure tijdens de wekelijkse perscon ferentie. Ter Schure gaf aan dat er veel minder bezwaren binnen zijn ge komen dan voorgaande jaren. "Het percentage was normaliter 5,5 En dit jaar 3 aldus de wethouder. Een derde van de be zwaarmakers diende het be zwaar in via de gemeentelijke website op internet. Bezwaren kunnen nog ingediend worden tot het eind van deze week (week 14). Dijkerhoek - De CJV jongens- en meidenclub van Dijkerhoek vieren aankomend weekeinde hun jaarfeest. De afgelopen maanden hebben de leden flink geoefend om er een indrukwekkende avond van te maken. Vele leuke toneelstuk jes, playback- en dansacts zullen de revue passeren. Het jaarfeest is op vrijdag 8 april, om 20:00 en zaterdagmiddag 9 april, om 14:00 uur. Donateurs gratis. Vrijdag en zaterdag buien met een winterse lading van hagel of natte sneeuw. Bij een matige noordwesten wind en een tem peratuur van 7.0 of 8.0 graden guur. Zondag minder buien en iets zachter circa 10.0 graden. Ook de nachten kouder met aan de grond lichte vorst. eerste die dit model toepast. De tankstationshouders zijn bij de plannen betrokken. Gisteren ontvingen zijn allemaal een per soonlijk exemplaar uit handen van burgemeester Koelewijn. Rampbestrijdingsplannen zijn wettelijk verplichte afspraken- plannen tussen operationele diensten, de gemeente en de tankstationeigenaren over hoe op te treden bij onverhoopte ca lamiteiten. Holten - LPG-tankstations krijgen allemaal een rampen bestrijdingsplan. Vrijdag 18 maart heeft burgemeester Bort Koelewijn tien rampbe strijdingsplannen vastgesteld voor de LPG tankstations in de gemeente Rijssen-Holten. Deze plannen zijn opgesteld vol gens een nieuw model van de re gio Twente. Rijssen-Holten fun geert als pilotgemeente en is de Holten - Het Sociaal Cultu reel Werk Holten begint binnenkort weer met diverse cursussen. Woensdag 20 april kunnen au tomobilisten in het Dorpshuis hun rijvaardigheid in eigen auto testen met een speciaal opgeleide instructeur. Na af loop wordt de rit besproken. Het is geen rijexamen en heeft niets te maken met het rijbe wijs. Kosten zijn 13,50 euro. De praktijkdag begint om 9.00 uur in de ontmoetingsruimte. Deelnemers kunnen meedoen aan een gehoor en ogentest. Maandag 11 april begint een computercursus voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. De cursus is voor wie meer wil dan het spelen van spelletjes. Tijdens vijf lessen kunnen de kinderen leren werken met Windows XP, het stuurpro gramma van de computer en de programma's van Office XP; onder meer Word en Po- werpoint. De lessen staan on der leiding van Patricia van Erven en Astrid Molenveld/ De kosten zijn 15 euro. Maandag 18 april wordt een inloopspreekuur voor de com puter gehouden in het Dorps huis vanaf 10 uur over Win dows XP. Aanmelden tevoren niet noodzakelijk, wel prettig; deelname gratis. St. voor So ciaal en Cultureel Werk, Tuin straat 2, 0548-36 27 55 U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Als lezer van het Holtens Nieuwsblad u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! BON! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad1 Postbus 692. 7500 AR Enschede t.a.v. Service-afdeling' Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuwblad op: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening:_ i 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46.40 per jaar betaalwijze: automatisch) 1Upsse nummers 0.95) Holtenaar Henk Mulder heeft een .schilderijenexposi tie in Raalte die aanstaande zaterdag geopend wordt.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1