Samen aan de slag! cie Overijssel Kort nieuws Commissaris Jansen: De provincie Overijssel veilig? Ja en nee' Vergoeding voor behoud weidevogeleieren j Bekendmakingen 2W0UE tfEEFT WEINIG INHAKEN OH JA? Reconstructie op internet Zoekplaatje ■H Actiefonds in Statencommissie Overiissel.nl Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel Provincie Overijssel adres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 425 23 18 e-mail nieuwsredactie@prv-overijssel.nl www. prv-overijssel. nl zie ook de portal www.overijssel.nl Auto's huisartsenpost Salland en Almelo overal traceerbaar De auto's van de huisartsenposten in Deventer en Almelo worden binnenkort voorzien van zogenaam de locators. Via deze apparaten kun nen de ambulancemeldkamer en de betreffende huisartsenpost precies zien waar de auto zich bevindt, zodat een snellere en adequatere inzet bij spoedeisende hulp mogelijk is. Voor de aanschaf en installatie van de locators hebben Gede puteerde Staten van Overijssel een bedrag van 39.700,-- beschikbaar gesteld. Koningin Beatrix bezoekt Overijssel in juni Hare Majesteit de Koningin bezoekt dit jaar ter gelegenheid van haar 25-jarig regeringsjubileum alle twaalf provincies. Op 21 juni komt de koningin naar Overijssel. Het bezoek aan Overijssel staat in het teken van 'Economie als motor'. De koningin bezoekt het landelijke Staphorst en de provinciehoofdstad Zwolle. In Staphorst, een dorp dat cultuurhistorie verbindt met moder ne industrie en bedrijvigheid, bezoekt zij bedrijventerrein De Baarge. Daarna maakt zij een rit langs de lintbebouwing van Staphorst en Rouveen, de zoge naamde 'Streek'. In Zwolle, de stad die voor de regio een belangrijke functie heeft op het gebied van eco nomie, onderwijs en ontwikkelingen op sociaal-cultureel gebied, bezoekt de koningin het bedrijventerrein Hessenpoort. Vervolgens spreekt zij in museum De Fundatie met het College van Gedeputeerde Staten. Het bezoek wordt afgesloten met een rondvaart door Zwolle en een kennismaking met het festival De Stad als Theater. Vernieuwd busvervoer in Zwolle en Noordoost-Overijssel Connexxion wordt de nieuwe bus vervoersmaatschappij in Zwolle en Noordoost-Overijssel. Het contract geldt voor de komende zes jaar en gaat op 4 september 2005 in. Door de aanbesteding kan de reiziger in het gebied binnenkort meer service en betere reismogelijkheden ver wachten. Zo krijgen alle lijnen in Zwolle een 15 minuten-frequentie en komt er een hogere frequentie op belangrijke lijnen zoals Dedems- vaart-Zwolle. Ook komt er een bete re aansluiting tussen busdiensten onderling en van bus naar trein. Veiligheid is echter ook met over het hoofd gezien. "Het veiligheidsgevoel dat busreizigers nu ervaren in de bus en bij de haltes moet gehandhaafd blijven, zoniet verbeterd", meent gedeputeerde Klaasen. Connexxion wil dit bereiken door de inzet van extra toezicht voor kaartcontrole en camera's in de bussen. Daarnaast komen er op slecht verlichte haltes speciale busstopknoppen Boeren voor natuur De provincie Overijssel wil samen met andere partners het proefpro ject 'Boeren voor Natuur' starten op landgoed Twickel. Deze nieuwe manier van natuurbeheer maakt het mogelijk om zogenaamde groen blauwe diensten te realiseren. Dit zijn projecten en activiteiten die ten goede komen aan natuur, land schap, recreatie, wonen, landbouw en water. Boeren kunnen hierin een belangrijke rol spelen. Zij beheren immers het grootste deel van het platteland. Het betekent dat ze zich niet alleen richten op voedsel productie, maar ook op zaken als beheer van het landschap, toegan kelijkheid en wateropvang. Daar krijgen ze dan wel een vergoeding voor. 3EVEIUGD bedrijventerrein Overijssel is voor veel inwoners een aangename provincie. Veel mensen kijken hier nog naar elkaar om en de provincie werkt samen met anderen aan een goed woon-, werk- en leefklimaat. Willen we dit zo houden, dan speelt veiligheid een belangrijke rol. leder misdrijf dat wordt gepleegd, is er één te veel. Met ais bijkomend effect dat het gevoel van onveiligheid toeneemt. "Veiligheid raakt ons allemaal!", meent Commissaris van de Koningin Geert Jansen. Nederland moet veiliger, vindt het kabi net. Het provinciebestuur is het daarmee eens. Want het is te gek dat sommige mensen - in het bijzonder ouderen onder ons - 's avonds de deur niet meer uit durven om geld te pinnen, te winke len, een ommetje te maken of een trein kaartje te halen. Ook in Overijssel komt dat voor. Jansen: "Criminaliteit is vaak te voor komen. In Zwolle bijvoorbeeld is in 3.000 woningen met een veiligheids keurmerk niet eenmaal ingebroken. En dankzij speciale maatregelen wordt win kelen in Enschede met de dag veiliger." Narigheid voorkomen Hoe krijgen we Overijssel veiliger? Commissaris Jansen: "Ik denk dat er maar één manier is om criminaliteit de wereld uit te krijgen: we moeten de narigheid voorkomen Dat betekent onder meer dat we moeten zorgen voor een goede beveiliging van win kels, bedrijven en bedrijventerreinen, de stationsomgeving en de binnen stad." De provincie, gemeenten, politie, bedrijven en organisaties in Overijssel doen daar veel aan, via de regionale platforms voor Criminaliteitsbeheersing IJsselland en Twente. Beide platforms hebben een stichting in het leven geroepen, die projecten organiseert voor winkels en bedrijven. De nadruk ligt daarbij op de collectieve beveiliging van industriegebieden en bedrijventer reinen en de aanpak van winkelcrimi- naliteit. Daarnaast besteden zij aan dacht aan onder meer veiligheid in de transportsector en fraude. Een aantal weidevogelsoorten, zoals de grutto, wulp, watersnip en kemphaan hebben het moeilijk in Overijssel. Bescherming van deze vogels is hard nodig. Daarom geeft de provincie ook dit jaar weer een vergoeding voor elk succesvol legsel van één van de bedreig de vogelsoorten via de zogenaamde Natuurproductiebetaling. De uitvoering en afhandeling van aan vragen is, net als in 2004, in handen van Landschap Overijssel. Natuurproductie betaling is alleen mogelijk in Ruime jas- Partiële herzieningen van het Streek plan Overijssel 2000+, Wonen, Rood voor rood met gesloten beurs en Nieuwe landgoederen Provinciale Staten hebben op 16 maart 2005 drie partiële herzieningen van het Streekplan Overijssel 2000+ (gewijzigd) vastgesteld. De herzieningen hebben betrekking op de volgende onderwer pen: Wonen Hiermee wordt bedoeld dat de provincie op het gebied van woningbouw niet lan ger stuurt via contigenten, maar ervoor zorgt dat door goede samenwerking overal voldoende woningen met de juiste kwaliteit beschikbaar zullen zijn. Rood voor rood met gesloten beurs Hiermee wordt het mogelijk gemaakt dat ter compensatie van de sloop van landschapontsierende agrarische bedrijfs gebouwen onder voorwaarden één of meer bouwkavels voor een woning kunnen worden verkregen. Nieuwe landgoederen Hiermee krijgen particulieren de moge lijkheid nieuwe landgoederen te ontwik kelen. Naast het bouwen van een land- beheersgebieden en 'nieuwe natuur' met een weidevogeldoelstelling. Deze staan aangegeven in de Natuurgebieds plannen. In deze gebieden kunnen agra riërs een vergoeding van 68,- tot 100,krijgen voor elk succesvol legsel van de weidevogelsoorten die het moei lijk hebben. Voor nadere informatie en aanvraagformulieren kunt u op werkda gen tussen 9.00 en 12.00 uur terecht bij het Groenloket 0900 20 21 492 0,35 per gesprek). Of surf naar www.groenloketoverijssel.nl. huis moet nieuw groen worden aange legd, dat openbaar toegankelijk is. De door Provinciale Staten aangebrachte wijzigingen betreffen: Wonen: vereenvoudiging van de criteria voor vervangende nieuwbouw van woningen die moeten verdwijnen van wege aanleg van infrastructuur, enz; Rood voor rood: aanpassingen hebben onder andere betrekking op gemeng de bedrijven, verplaatsing van (gemengde) bedrijven, de hoogte van de sloopvergoeding, de compensatie met een bouwkavel voor een woning elders en de benutting van een gemeentelijk reconstructie- of platte landsfonds; Nieuwe landgoederen: de mogelijkheid om nieuwe landgoederen op te richten binnen landbouwontwikkelingsgebied is vervallen. De vastgestelde herzieningen liggen vol gens de Wet op de Ruimtelijke Ordening vanaf 4 april 2005 ter inzage bij de receptie (bestuursgedeelte) van het pro vinciehuis te Zwolle en in de gemeente huizen in Overijssel. Zoals bij de herzie ningen is aangegeven, bevatten deze geen concrete beleidsbeslissingen. Dat betekent dat tegen de herzieningen of LEfS IK Hl«.. Naap IN E-N5GHEPE 15 HET VEIUC WiNXelen! tiïr-ts onderdelén daarvan geen beroep moge lijk is. De tervisielegging vindt plaats tij dens kantooruren De vastgestelde her zieningen zijn ook in te zien via internet: www. prv-overijsseln l/documenten Provinciaal Restauratie Uitvoeringsprogramma 2005 Gedeputeerde Staten van Overijssel heb ben een besluit opgesteld rond de vast stelling van het Provinciaal Restauratie Uitvoeringsprogramma 2005. Dit volgens artikel 12 van het Besluit Rijkssubsidié- ring Restauratie Monumenten 1997. In het uitvoeringsprogramma, dat u kunt inzien via de internetsite van Het Oversticht (www.oversticht.nl), is aange geven hoe de voor restauratie van rijks monumenten beschikbare rijksmiddelen voor de periode 2005-2010 worden ver deeld over restauratieprojecten in de zogenaamde niet-budgethoudende gemeenten. Dit zijn alle Overijsselse gemeenten minus Deventer, Kampen, Staphorst en Zwolle. Het ontwerpbesluit heeft tot en met 8 februari 2005 in de gemeentehuizen in Overijssel en in de bibliotheek van het provinciehuis te Zwolle ter inzage gelegen. Het definitie ve besluit treedt met deze kennismaking in werking. Bezwaren Binnen 6 weken, ingaand op de dag van bekendmaking, kunnen belanghebben den een bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift kunt u richten aan het College van Gedeputeerde Staten van Overijssel, provinciehuis. Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Het bezwaarschrift dient te worden ondertekend en bevat ten minste: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waar tegen het bezwaar is gericht; d. de gronden van het bezwaar. Voor de behandeling van een bezwaar schrift bij de provincie Overijssel is geen griffierecht verschuldigd. Voor inlichtin gen over de bezwaarschriftprocedure kunt u zich wenden tot mevrouw A.L. van der Vegt, van de eenheid Zorg en Cultuur, 038 425 12 10. Indien onverwijlde spoed dat vereist is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de president van de Rechtbank te Zwolle, Postbus 10076, 8000 GB Zwolle, 038 428 94 11In dat geval is griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat u een bezwaarschrift heeft ingediend. Regionaal Bedrijventerrein Twente - ontheffing volgens artikel 75 Flora- en Faunawet. Gedeputeerde Staten van Overijssel heb ben via een brief van het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit, Dienst Regelingen, ontheffing gekregen van de verbodsbepalingen in de artikelen 10 en 11 van de Flora- en Faunawet ten behoeve van het realiseren van het Regionaal Bedrijventerrein Twente in de gemeente Almelo in het gebied tussen Almelo en Bornerbroek, globaal begrensd door Rijksweg A 35 en het tracé voor de doortrekking daarvan, het Twentekanaal en de Bornerbroeksche waterleiding. De ontheffing is te vinden op de volgen de internetsite: www.hetlnvloket.nl. Kies vervolgens: bedrijfstakken -> natuurbe heer, bosbouwer -> Flora- en Faunawet -> beschikkingen. De beschikking staat daar onder de naam: FF/75C/2002/102/ provincie Overijssel project Regionaal Bedrijventerrein Twente, toekenning. Bezwaar Belanghebbenden kunnen bezwaar maken tegen dit besluit. Het bezwaar schrift dient te worden gezonden aan Dienst Regelingen, afdeling Juridische Zaken. Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit Dienst Regelingen Burg. de Raadtsingel 59 Postadres: Postbus 1191 3300 BD Dordrecht Telefoon 0800 223 33 22 Fax 078 639 53 94 Web: www.minlnv.nl/loket Geef in uw brief duidelijk aan wat uw bezwaren zijn en de motivering daarvan. Vermeld in de linkerbovenhoek van het bezwaarschrift duidelijk het volgende: ontheffing artikel 75 Flora- en Faunawet en het aanvraagnummer. U wordt tevens verzocht een afschrift van deze brief bij het bezwaarschrift te voegen. De unit manager van Dienst Regelingen zal namens de minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit op het bezwaarschrift beslissen. Voor eventuele nadere informatie hierover kunt u het beste contact op-nemen met de Dienst Regelingen van het Ministerie van LNV. De ontheffing is ook in te zien op de internetsite van de provincie Overijssel: www.prv-overijssel.nl/documenten -> documenten Regionaal Bedrijventerrein Twente, en op www.rbtwente.nl -> officiële documenten -> E. besluiten Niet alleen het platteland in Salland en Twente krijgt dankzij de Recon structie een stevige opknapbeurt, ook de site van de provincie over dit grootschalige project is vernieuwd. De plannen voor landbouw, natuur, toerisme, water, milieu en economie zijn na te lezen op: www. prv-overijsselnl/reconstructie Burgers en ondernemers in Overijssel willen ruimte om te wonen, te werken en te ontspannen. Afgelopen jaren werden echter diverse initiatieven vroegtijdig de kop ingedrukt door Haagse regelzucht. Gelukkig heeft Den Haag de verantwoordelijkheid om te wonen, te werken en te recreëren nu bij de regio - provincie en gemeenten - neergelegd via de Nota Ruimte. De regio is goed in staat om sociaal-economische investeringen en een goede indeling van de ruimte in de steden en op het platte land te ontwikkelen. Samen met de Twentse steden werkt de provincie Overijssel aan een pakket aan projecten. De Tweede Kamer heeft afge dwongen, dat de IJsseldelta (Zwolle-Kampen-Zwartewater- land) en de Stedendriehoek (Deventer-Apeldoorn-Zutphen) rijkssteun krijgen op het gebied van wonen, werken, water en mobiliteit. De Overijsselse lobby heeft goed gewerkt! Deze kansen moe ten we verzilveren. Samen met gemeenten, maatschappelijke organisaties, ondernemers en burgers zullen we goede initia tieven ontwikkelen. De provincie Overijssel zal u daarbij waar mogelijk stimuleren, ondersteunen. Den Haag en Brussel zul len we verleiden om te investeren in Overijssel: Samen aan de slag! Theo Rietkerk, gedeputeerde voor Ruimte en Milieu Op woensdag 30 maart om 13 30 uur houdt de Statencommissie Economie en bestuur een buiten gewone vergadering in het provin- ciehuis te Zwolle. Een belangrijk agendapunt is het Actiefonds. Dit fonds is bestemd voor de realisatie van projecten en initiatieven die belangrijk zijn voor het provinciale beleid, maar waarvoor m de gewo ne begroting geen ruimte is. De Statencommissie gaat praten over het voorstel van Gedeputeerde Staten om een bedrag van 25.555 miljoen euro beschikbaar te steüen voor zo'n 23-tal Overijsselse pro jecten als economie en berelkoaar- heid; innovatie; wónen: maat schappelijke participatie; interna tionalisering en veiligheid Staten vergaderen op 13 april Woensdag 13 april is er weer een Statenvergaderöag. De Provinciale Statenvergadering start om 18 00 uur met op de agenda onder meer het Provinciaal Verkeers- en Ver voersplan en de Partiele Streek- pJanherziening die de komst van het Regionaal Bedrijventerrein Twente :RBT' •riogeiijk moet maken Ook zal er worden beslo ten over de besteding van de gel den uit "et Actiefonds 20Ö5. Om respectieve'-ik 09.30 9" '3.30 uur vergaderen de Commissies Ruimte en groen, Economie en bestuu-. Zorg en cultuur en Verkeer, mil eu De vergaderstukken kunt u down loaden via www.prv-overijssel rst-'sis Agenda's kunt u ook cgitaai ont vangen. Bel met de Slatengriffie; 038 425 13 36 of mail CJ.v.Rieie- Bodewes@prv-overijssel.ni Oplossing zoekplaatje februari: Het Laer in Ommen. Overijssel is een provincie met verrassende, mooie, rustgevende en soms ook nog met ontdekte gebieden. Hoe goed kent u uw provincie? Weet u bijvoorbeeld waar bovenstaande foto is geno men? Zo ja, stuur dan uw oplos sing voor vrijdag 8 april 2005 op een briefkaart naar: Provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Ook kunt u dp oplossing via e-mail verzenden: meuwsredactie@prv-overijssel.nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzendingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 3