'We denken dat deze panden erg goed zijn voor jongeren' WD beraadt zich op stappen rond Liezenboerderij Holtens Nieuwsblad EZEEMAN Winnende poasboaken alsnog in rook op 8.00 tot 20.00 uur Wat zijn 'drietebuule'? ■JiWjaagHM Mogelijk jeugdhonk in oude fabriekspanden op Kol 8.00 tot 21.00 uur 8.00 tot 20.00 uur Dorpsstraat 17 Holten Valkendemonstraties OPENINGSTIJDEN vanaf 1 april a.s. Jubileummok Weekendweer Verderop in deze krant vindt u nieuws en informatie over uw provincie. TerStal Overijssel r. Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag en Zaterdag Holtens Nieuwsblad Holten - VVD-fractievoorzit- ter J. Kevelam beraadt zich met zijn fractie op 'nadere stappen' ten aanzien de gang van zaken rond de kinderop vang in de Liezenboerderij. Tijdens het vaststellen van de notulen ontspon zich nogmaals een discussie rond de kindplaat sen en de informatieverstrekking van de gemeente daarover. Kevelam stelde dat hij verkeerd geïnformeerd was: 'Wij kregen te horen dat iedereen vier kind plaatsen mag hebben, maar dat gold alleen maar op woonbe stemming, en niet op agrarische bestemming. En de Liezenboer derij is agrarische bestemming.' Kevelam wilde weten of dat ter goeder of ter kwader trouw ge beurd was. 'Ik wil graag weten of het college op de hoogte was van het verschil tussen de be stemmingstypen.' Wethouder W. Stegeman bena drukte dat de Liezenboerderij zowel een agrarische als ook een woonbestemming had. 'Jan en Jo Liezen hebben daar niet illegaal gewoond. Dat was gewoon een woning en daar mochten vier kindplaatsen in. Hoeveel groot ouders passen wel niet op klein kinderen; ik denk er niet over om daar tegen op te treden', haalde hij aan. Stegeman gaf aan dat het college wist dat er risico gelopen werd, toen er meer dan Holten - Valkenier Gerrit Zandvoort vliegt met plezier met zijn roofvogels op de nieuwe stek in Holten, nabij de boerderij van Zozijn. Hij heeft zijn vogels er inmid dels twee keer laten vliegen. 'De eerste keer was het vakan tie en er was vooral veel jeugd. De tweede keer waren er veel vakantiegangers.' Zandvoort stuurt zijn vogels vanaf twee plekken de lucht in: de woestijnbuizerd en de uil vliegen vanaf het herten kampje en de valken vanaf het Voetbalveldje iets verderop. De valkenier geeft weer vlieg- demonstraties op 19 mei (pinkstervakantie), in de zo merperiode op 16 juni, 28 juli en 1 september, en vervolgens op 20 oktober (herfstvakantie) en 29 december (kerstvakan tie). Holten - Het was de jaarlijkse gemeenteraadsvergadering in het dialect. De gemeente Rijs- sen-HoIten heeft er inmiddels een traditie van gemaakt. Bur gemeester Bort Koelewijn gaf, in het dialect aan, dat hij er 'greuts' op was dat dit in Rijs- sen-Holten kon. In andere Twentse gemeenten durfden ze dat niet aan. een raadsvergadering in de verschil lende dialecten. 'Wat te driete buule', gaf Koelewijn aan. Hij kreeg de lachers op zijn hand. Maar VVD-raadslid M. Spijker wilde toch wel graag weten wat de vertaling van 'drietebuule' was. Koelewijn verklaarde dat de betekenis er op neer kwam dat je iets meer lef zou moeten hebben. Of hij daarin helemaal juist voorgelicht werd door de dialectdeskundigen werd door meerdere 'platsprekers' betwij feld. CDA-raadslid H. Kasten- berg hield de vertaling maar op 'ne draodneagel met ne stoompe punte.' Volgens GB-raadslid W. Vene klaas werd er vooral uitgegaan dat de Twentse taal gesproken werd. Hij zag al het Sallandse verdwijnen. 'Det wordt straks toch gin Twentse Heuvelrug, want dan schei ik 't er meteen met oet!' Hij werd gerustgesteld, ieder kon in zijn of haar eigen moerstaal spreken. vier kindplaatsen kwamen. Hij stelde dat de gemeente het be leid had om in zulke gevallen bij ongewenste ontwikkelingen snel op te treden, maar bij gewenste ontwikkelingen rustiger te re ageren. Hij benadrukte dat de gemeente had voldaan aan de veiligheidseisen en de kwaliteit van de opvang en dat was wat het college betrof voldoende. Stegeman stelde dat de raad niet op het verkeerde been gezet was: 'In het jaarverslag van de kinderopvang stond dat er meer kindplaatsen waren dan was toe gestaan. We hebben het alleen niet van de daken geschreeuwd.' Kevelam concludeerde dat zo wel Stegeman als mevrouw W. Paalman van de kinderopvang wisten dat ze risico liepen, en de raad wist dat niet. 'Dan ga ik toch uit van kwader trouw. We gaan ons als VVD beraden over de consequenties', stelde Keve lam. De VVD-fractie kreeg niet veel bijval vanuit de gemeente raad. CDA-raadslid H. Kuipers benadrukte dat het ging om be stuurlijk gedogen: 'Laat de be stuursrechter dan maar een uit spraak doen. Wij gaan niet uit van kwader trouw.' Dijkerhoek - Twee jaar geleden, toen de poasboaken van Dijkerhoek ook won, mocht deze niet aan wegens de droogte. Nu kreeg het feestje weer een domper. De wind stond Eerste Paasdag verkeerd, waardoor de brandweer het onverantwoord vond het vuur aan te laten steken. 'Hier staat een balen de burgemeester', zei Bort Koelewijn. toen hij het vervelende nieuws moest vertellen aan de wachtende menigte. Twee panden zouden in de gevaren zone staan. Nat houden kon niet, want de bluswagens stonden al bij het paasvuur van Espelo om daar een boerderij nat te houden. Het paasvuur van Dijkerhoek ging daarom een dag later aan. De plensbuien hielden veel mensen thuis. Toch waagden enkelen zich in de blubberzooi. Na wat startpro blemen met het aansteken, ging de bult toch nog in rook op. (Foto: Johan Bolink) Holten - Wellicht zijn er toch mogelijkheden om de Holtense jongeren onder te brengen in een voormalig bedrijfspand op De Kol. Wethouder J. Flim- Gerritsen zegde toe voor eind april te laten weten of een on derkomen op dit industrieter rein tot de mogelijkheden be hoort. PvdA-raadslid M. Tijhof-Zwij nenberg kwam met een motie over het tijdelijk onderkomen voor de zestienplusjeugd in Hol ten. 'De gemeente is eigenaar van een aantal panden op het in dustrieterrein De Kol, die ge schikt zouden kunnen zijn voor een tijdelijk onderkomen voor de zestienplusjeugd. Bovendien geeft de jeugd zelf de voorkeur aan een locatie op De Kol boven units op het Vletgoor'. gaf ze aan. Het PvdA-raadslid wees er op dat als een tijdelijk onderko men op De Kol slaagt, de ge meente geen dure units hoeft te huren of te kopen. 'En de jeugd kan via zelfwerkzaamheid voor een belangrijk deel zorgen voor het geschikt maken van één van de bedoelde panden en ze zijn daartoe ook graag bereid', aldus Tijhof-Zwijnenberg. De PvdA- fractie drong er bij het college op aan om een artikel 17-proce- dure op te starten ten behoeve van een tijdelijk onderkomen van de jeugd in één van de pan den op industrieterrein De Kol, naast de al lopende artikel 17- procedure voor het realiseren van de-units op het Vletgoor. 'We denken dat deze panden hartstikke goed zijn voor jonge ren', aldus Tijhof-Zwijnenberg. Ze gaf aan dat de PvdA-fractie ook met buurtbewoners gespro ken had. 'Dat viel mee. De be woners zeiden niet hartgrondig 'ja\ maar ook niet direct 'nee'. Onder goede condities zou er wel iets te overleggen zijn met de buurt.' De PvdA wil de twee procedures naast elkaar, zowel van 't Vletgoor als van De Kol: 'Lukt de ene niet, dan de ander misschien wel.' Het oude pand van Vlogtman wordt nu al vaak door jongeren gebruikt en zou wellicht dienst kun nen doen als jeugdhonk. (Foto: Sander Scheperman) Mink het er over eens dat de jon geren een dak boven het hoofd moeten hebben, het liefst op de Kol. Ze schat dat het om en nabij de veertig Holtense jongeren gaat, waarvan ze vertegenwoor digers gesproken heeft. De wethouder vertelde nog eens dat voor het Vletgoor gekozen was omdat ze dacht daar snel de jongeren te kunnen huisvesten, omdat ze daar de minste proble men verwachtte. Werd er een onderzoek gestart naar De Kol, dan moest daar met verschillen de richtlijnen rekening gehou den worden en moest met de buurt tot een oplossing gekomen worden. Maar dat neemt niet weg dat de wethouder wel de mogelijkheden op De Kol wil la ten onderzoeken. 'Maar dan rem je wel het Vletgoor een beetje af omdat je De Kol erbij neemt. Het is dan de vraag waar je op inzet.' Het college gaf aan mee te willen gaan met het voorstel van de PvdA om te kijken wat er op De Kol mogelijk is. Ondertussen wordt de procedure voor 't Vlet goor voortgezet. 'Maar voordat er besluiten worden genomen wordt de raad eerst geïnfor meerd naar de resultaten van het onderzoek naar de Kol', beloof de burgemeester B. Koelewijn. Pagina 5 Het was een druk weekendje voor Blauw Wit. Tweede Paasdag won de Holtense voetbalclub van Vesos. Pagina 5 Hans Bekkemens speelde als keeper bij Blauw Wit voor de 250ste keer in het eerste. Dit werd natuurlijk gevierd. Holten - Alle leerlingen van de basisscholen in Rijssen-Holten krijgen als aandenken in ver band met het ambtsjubileum van koningin Beatrix, 30 april aanstaande, een herinnerings- mok aangeboden. Ook het gemeentepersoneel en andere betrokkenen bij het 25- jarige ambtsjubileum van Beat rix krijgen een mok aangeboden. De raad heeft hiervoor een be drag van 15.000 euro beschik baar gesteld. De mokken worden aangeschaft bij het bedrijf Aris- to. Doordat de mok goedkoper is dan een zilveren lepeltje was er deze keer financiële ruimte om ook het gemeentepersoneel, een malig, een herinneringsmok aan te bieden. Dat leek de gemeente redelijk, omdat ook andere betrokkenen, bijvoorbeeld het schoolperso- neel, de attentie ontvangt. Flinke perioden met zon en droog. Vrijdag en zaterdag zonnig lente weer met enkele wolkenvelden. Temperaturen tussen de 16.0 a 17.0 graden bij een matige zuid oosten wind. Dit mooie weer hebben we te danken aan een hogedrukgebied dat boven Polen komt te liggen. Zondag lijkt het minder zonnig te gaan worden, en de kans op buien is groter door een storing vanaf de Noordzee. De wind draait dan naar zuid tot zuidwest. De middag tempera tuur komt dan uit rond de 15.0 a 16.0 graden. Weerman, Freddie Paalman Vervolgens regende het vragen richting Tijhof-Zwijnenberg. Raadslid J. Tijhof van de Chris- tenUnie wilde graag van de Pv dA horen in hoeverre Socuwe hierbij betrokken was, om hoe veel jongeren het ging, en of dat er twee procedures naast elkaar liepen geen vertraging op zou le veren. SGP-raadslid J. Slagman wilde weten hoeveel buurtbewo ners er op de bijeenkomst waren en of het 'tijdelijke' aspect ook nadrukkelijk vastgelegd zou worden. Flim-Gerritsen vertelde blij te zijn met het voorstel van de Pv dA. Ze wilde wel graag weten over welk pand de PvdA het had, welke buren benaderd wa ren en welke invulling de bedoe ling was en of dat verhaal ook naar de buren gebracht was. Ge- meenteBelang en CDA steunden het voorstel van de PvdA. WD- fractievoorzitter J. Kevelam wees erop dat wethouder J. Flim-Gerritsen het volgens hem in de commissie over een hand tekeningenlijst had van buurtbe woners die tegen waren. Flim- Gerritsen gaf aan dat niet gezegd te hebben. Wel had ze gerefe reerd aan andere jongerenpro jecten in Holten, zoals de komst van jongeren in de Liezenboer derij en de graffitimuur, waar omwonenden tegen in het ge weer kwamen, en dat ze voorzag dat op De Kol hetzelfde zou ge beuren en dat ze daarom koos voor 't Vletgoor, omdat daar in de directe nabijheid geen wonin gen stonden. Tijhof-Zwijnenberg gaf aan dat er veertig buurtbewoners uitge nodigd waren die maximaal der tig meter van het industrieterrein woonden. Daarvan waren er twaalf of dertien op de bijeen komst verschenen en vijf hadden er af gebeld. De bellers waren alsnog benaderd door R. de la Haye. 'We hebben alleen de vraag gesteld of ze er mee zou den kunnen leven als op De Kol een jeugdhonk zou komen. Meer niet, want welk pand weten we nog niet en wat de jongeren er precies willen gaan doen, ook niet.' Volgens het PvdA-raadslid had den de jongeren zelf het achter ste gedeelte van pand Vlogtman op het oog en waren de stichting Socuwe en jongerenwerker Als lezer san het Holtens Nieuwsblad i wordt I u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u I daarvan verzekerd. Zie elders in deze krant. provincie U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Geef dat ook eens Woonplaats: aan een ander door! Telefoon: Geeft als abonnee voor het Gebruik deze bon voorHollens NieuKblad op: het opgeven van een nieuwe abonnee j mevr. Adres: Inzenden aan: Woonplaats: Holtens Nieuwsblad1 Postbus 692,Postcode: 7500 AR Enschede j Telefoon: t.a.v. Service-afdeling' n Bankrekening: Handtekening: 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) i 46.40 per jaar (betaalwijze: automatisch) j (losse nummers: 0.95) De paasvuurcommissie maakte vorige week zater dag een rondje poaboakens om ze te keuren. Dijkerhoek werd winnaar. «i

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1