Dijkerhoekse meiden maken eigen speelfilm Open Deurdienst viert veertigjarig bestaan Architectuurdebat dit jaar over particulier opdrachtgeverschap Medische Diensten KerkDiensten WeerWeekoverzicht Agenda Letselschade? AA-team.nl 0900-0777 UPS PALS GROEP Kosteloos juridisch advies Anton van Zee technicus 2005 Open dag Diessenplas Bijeenkomst oudheidkamer weGeNeR Holtens Nieuwsblad Donderdag 17 maart 2005 Holtens Nieuwsblad Dijkerhoek - De wens om ooit zelf een film te maken, ging in vervulling. Yanieke en Leon- tien Paalman liepen al langer met dat plan. Ze schreven zelf het plot, verzamelden een groep vrienden en vriendinnen en konden de productie op starten. Het resultaat van hard werken op de set werd vrijdagavond getoond aan ge nodigden tijdens de galapre mière in 't Bonte Paard. Geheel in stijl, met galakleding en een cocktail werden de gasten ontvangen om daarna te kunnen genieten van een spannende, Dijkerhoekse thriller. De Rozentuin, het café waarvoor 't Bonte Paard het decor vormde, heeft een nieuwe eigenaar die helemaal gaat voor zijn bedrijf. Maar het bedrijf komt negatief in het nieuws, doordat er een Arts Maatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111. Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedrecepten geopend de Dienst Apotheek Salland, Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast het Deventer Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. Verloskundigenpraktijk Rijssen-Holten. Haarstraat 171 Rijs- sen. Spreekuur volgens afspraak tel. 0548-522399. Voor dringen de hulp telefoon 06-15075095. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. T. Lafeber, telefoon 0548-518383. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, te lefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Deventer locatie Holten. Larenseweg 54, te lefoon 0548-362835/ 0570-653000. Hervormde Kerk Zondag 20 maart: 10.00 uur, ds. H. Gijsen, nevendiensten. 19.00 uur, jubileum Open Deurdienst, met pastor H. Wiggers uit Holten en RK-jongercnkoor Passage uit Heeten. Eerste collecte: kerk-in-actie; tweede collecte: plaatselijke zondagsscholen. Okkenbroek, 10.00 uur: ds. Anneke Kruithof-Looije. Collecte: kerk-in-actie totaal. Gereformeerde kerk Zondag 20 maart: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, pastor H. Wiggers, Holten. Open Deurdienst in de Dorpskerk. Eerste collecte: onderhoudsfonds, tweede collecte: evangelisatie. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 20 maart: 10.00 uur, gezinsviering. Voorgan ger: pastor Wolters. Nieuw-Heeten, zaterdag 19 maart: 19.00 uur, eucharistievie ring. Voorganger: past. Wolters. Zang: gemengd koor; zondag 20 maart: 10.00 uur, gezinsviering. Voorganger: werkgroep li turgie. Zang: kinderkoor Regenboog. Maandag In de nacht hadden we een afwisseling van wolkenvelden en op klaringen, tijdens deze opklaringen daalde de temperatuur naar - 1.3 graden in de hut, op klomphoogte werd het -2.6 graden, 's Morgens veel bewolking met een enkel licht regenbuitje. In de middag veel bewolking, tijdens een enkele opklaring liet de zon zich even zien. Ook vielen er enkele regenbuitjes. Met 4.8 graden dooide het en de sneeuw smolt snel. Dinsdag De nacht verliep vorstvrij doordat er veel bewolking aanwezig was. Uit de bewolking viel nu en dan wat regen maar veel was het niet. De minimumtemperatuur bedroeg 2.7 graden. In de morgen ook veel bewolking en soms wat neerslag. Ook in de middag overheerste de bewolking, zon was er nauwelijks en we hielden we het niet droog. Ijet werd toch nog 5.8 graden. Woensdag In de nacht was het bewolkt, er viel soms wat neerslag, veel was het niet. Opnieuw geen vorst met 3.3 graden in de hut. De morgen gaf een weerbeeld van wolken en een regenbuitje. In de eerste helft van de middag nog veel bewolking en een buitje, later op klaringen en geregeld zon. Door de kracht van de zon werd het aangenaam met 8.8 graden als maximumtemperatuur. Donderdag De nacht zag er helder en rustig uit, de temperatuur daalde onder het vriespunt met -3.3 graden, aan de grond kwam het tot -5.8 gra den. Espelo noteerde -6.6 graden vlak boven de grond. Rond de klok van 07:00 uur vormde zich dichte mist. Na het op lossen van de mist was het onbewolkt de zon scheen volop. In de middag ging de zon geregeld schuil achter de platte stapelwolken. Zo werd het een mooie dag met 8.7 graden. Vrijdag De temperatuur daalde in de avond van donderdag tijdens brede opklaringen naar 1.6 graden. In de nacht was het bewolkt en droog. De morgen verliep met veel bewolking en een enkele re genbui, daarbij stond een stevige zuidwesten wind. 's Middags was het geen al te best weer, het was bewolkt en er viel langdurig regen; het leek wel herfst. Holten 3.8 mm, Espelo 4.0 mm Zaterdag In de avond van vrijdag vielen er nog enkele buien. In de eerste helft van de nacht was de lucht zo koud dat de neerslag in de vorm van natte sneeuw viel. Een groot deel van de morgen was het nog vriendelijk weer met perioden met zon. 's Middags van tijd tot tijd buien met hagel en natte sneeuw Tussen de buien door enkele op klaringen en wat zon. Holten 13.0 mm. Zondag In de nacht kwam het niet tot vorst omdat er te veel bewolking aanwezig was. Ook bleef het niet droog, er viel een enkele bui. Dc morgen zag er ook niet al te mooi uit, er kwamen enkele opklarin gen voor met wat zon. Later gevolgd door buien met hagel en nat te sneeuw. In de middag was het niet veel beter. Meteo Holten, Freddie Paalman moord wordt gepleegd. Het lijkt voor de hand te liggen dat een van de medewerksters de moor denares is, maar het verhaal krijgt plotseling een heel andere, onvoorspelbare wending. Echtscheiding en geld blijken de motieven te zijn voor degene die de moord pleegde. Een verras send verhaal, waar schrijvers van een echte krimi jaloers op zouden zijn. De filmrollen werden vervuld door de initiatiefneemsters, sa men met Inge Wilmerink, Ger- dien Bronsvoord, Marije Pin- kert, Annelieke Meenderink, Su zanne Bakker, Arno Willemink en Marco Berends. De montage was in handen van Ineke Bakker. De cast van de Dijkerhoekse speelfilm. (Foto: Gert Perdon) Holten - Inwoners van Rijs sen-Holten kunnen dit jaar op nieuw meediscussiëren over de gebouwen in hun gemeente. Het Architectuurdebat wordt gehouden op woensdag 23 no vember 2005 in het Parkge bouw te Rijssen. Na thema's uit vorige edities als (her)ontwikkelingen in het cen trum, bedrijventerreinen en in- breidingslocaties, staat op de avond van al weer de vierde edi tie van dit debat, particulier op drachtgeverschap centraal. Nieuw dit jaar is dat bij dit eve nement in de toekomst ook de buurgemeenten Hellendoorn, Wierden en Hof van Twente worden betrokken. Welke particuliere opdrachtge ver van nieuwbouw of her-/ ver bouw heeft verder gekeken dan alleen bouwtechnische aspecten. Wie heeft zich niet alleen laten leiden door rationaliteit, maar ook door vormgeving en (bij zondere) materiaalkeuzes. Zowel door een vakjury als ook door de inwoners van Rijssen- Holten worden panden beoor deeld die de laatste vijfjaar op het gebied van particulier op drachtgeverschap zijn gereali seerd. Via de pers wordt de ko mende maanden een aantal voorbeelden van goed particu lier opdrachtgeverschap bij de inwoners van Rijssen-Holten onder de aandacht gebracht. Op basis hiervan hebben de in woners van Rijssen-Holten dan de mogelijkheid hun keuze ken baar te maken. Tijdens de avond van het debat wordt zowel een vakjuryprijs als ook de publieksprijs uitgereikt aan die particuliere opdrachtge ver die zich in ruimtelijke kwali teit en vormgeving heeft onder scheiden op het gebied van goed opdrachtgeverschap. Het idee voor het Architectuur debat kwam ruim zeven jaar ge leden uit de koker van een initia tiefgroep met daarin onder meer de gemeente, architecten, ste denbouwkundigen, makelaars, bouwers, kunstenaars, de wel stand en de Vrouwen Advies Commissie. Met dit debat willen de initia tiefnemers zoveel mogelijk mensen laten meedenken en - praten over de ruimtelijke kwali teit van Rijssen-Holten. Holten - In de Dorpskerk in Holten wordt zondag 20 maart om 19.00 uur een bijzondere dienst gehouden ter gelegen heid van het veertigjarig be staan van de plaatselijke Open Deurgroep. Ds. A. Schellevis startte 19 maart 1965 met een afdeling van de landelijke organisatie rond het blad De Open Deur. Het lid woord in de naam is inmiddels weggevallen. Het blad heet nu Open Deur en snijdt vragen aan over geloven en leven, voor mensen binnen en buiten de ker ken. Het geeft elke maand inspi ratie en stof tot nadenken door de artikelen, verhalen, foto's en korte teksten rond één thema. Een greep uit de thema's van 2005: Afhankelijk, Voedsel, Ge- loofscommunicatie. Europa, Mooi en lelijk, Rituelen, Gezag. Zo'n vijftig vrijwilligers ver spreiden tegenwoordig ongeveer vierhonderd nummers van het maandblad in en rond Holten. Daarnaast wordt er in het win terseizoen elke maand een spe ciale Open Deurdienst belegd rond het maandthema. En wie is er nooit eens in ccn kerstnacht- dienst geweest? Of in de volks kerstzang in de Kandelaar medio december? Al die diensten heb ben hetzelfde kenmerk: laag drempelig, makkelijk te volgen en met liederen die iedereen mee kan zingen. De laatste jaren is er in mei voor de schoolgaande jeugd het kin derkerkenpad. De kinderen van alle basisscholen in Holten be zoeken dan de kerkgebouwen van de deelnemende kerken: de hervormde, gereformeerde en rooms-katholieke kerk. Ze kun nen dan een kijkje in die gebou wen nemen en vragen wat er 's zondags en doordeweeks zoal gebeurt. Een groeiend aantal kinderen blijkt dat niet te weten. De Open Deur is van oorsprong een evangelisatieblad, dat in 1928 werd opgericht door de drukker Joh. Stempher te Vergelijk je rijk! Pechhulp v.a. 25,- PJ AUTOBERGERS ALARMCENTRALES Vereniging voor automobilisten De huidige leden van de Open Deurdienstgroep. (Foto: Rinus Vrijdag) Deventer ten behoeve van het Deventer Kwartet, een toenmali ge samenwerking van predikan ten op evangelisatiegebied. Het blad werd in 1946 overgenomen door de Nederlands Hervormde Kerk. In de jaren zeventig ging het samen met het gereformeer de blad De goede tijding, dat van 1920 dateerde. Ria Groenewegen herinnert zich nog hoe het in de begintijd van de Open Deurgroep in Holten toeging. Ds. Schellevis was een heel gedreven man en had hart voor het evangelisatiewerk. Elke maand kwamen de medewerk sters bij elkaar voor de bladbe spreking. Sommigen maakten aantekeningen van het gesprek, terwijl anderen aanboden om de dienst met de gastpredikant voor te bereiden. Het aantal bladbezorgers steeg geleidelijk naar zestig en ook het adressenbestand breidde zich uit. Na ds. Schellevis nam ds. W. Vons de voorzittershamer over en hij werd weer opgevolgd door ds. A.J. Leerink. Op de foto ziet u een aantal veteranen: de dames Gerrie Meijerink, Johan na Kevelam, Jannie Meuleman, Ria Groenewegen en Jan Kolk man met het jongste commissie lid ds. Siebe Roozenboom. 'We proberen de vaste Open Deuractiviteiten voort te zetten,' aldus ds. Roozenboom. 'Maar we kijken ook vooruit en voeren momenteel besprekingen met de Missionaire Werkgroep van de Kandelaar. Die heeft dezelfde doelstelling en is heel creatief bezig. Het wordt tijd om de plaatselijke krachten te bunde len. Daarnaast willen we in het volgende seizoen een Open Deurgespreksgroep starten, waar iedereen in Holten aan mee kan doen, voor één keer of vaker - wat men maar wil.' Wie ondertussen nieuwsgierig is geworden naar het blad, kan het aanvragen bij de werkgroep. Het is in principe gratis, er wordt al leen een vrijwillige bijdrage ge vraagd. In de Kandelaar en in gebouw Irene liggen proefexem- 0900-8998533 (0,01/min) of www.palsgroep.nl plaren om gratis mee te nemen. Maar men kan ook de jubileum- dienst zondag bezoeken om de sfeer te proeven. Pastor Harry Wiggers zal de dienst leiden en de overdenking verzorgen over het paasthema Overgave. Jonge renkoor Passage uit Heeten zal de dienst vocaal opluisteren. Na afloop is er feestelijk koffiedrin ken in Irene. Eén vraag is er misschien nog overgebleven: waar komt die naam Open Deur eigenlijk van daan? Het is een verwijzing naar de open deur van de hemel. Holten - De verkiezing Twee- wielertechnicus van het Jaar 2005 is gewonnen door Anton van Zee van Fietswereld Hol ten voor de categorie Fiets. De verkiezing wordt mogelijk gemaakt door Stichting OOMT en heeft tot doel het tweewieler- vak te promoten en technici de kans te bieden hun kwaliteit te meten. De verkiezing Tweewielertech- nicus van het Jaar is een stimu lans voor de tweewielerbranche. Holten - De landelijke open dag in de zorg wordt zaterdag 19 maart gehouden. Woonzorgcen trum Diessenplas, locatie \an zorggroep de Leiboom, zet de deuren graag open voor belang stellenden die een kijkje willen komen nemen. In de grote zaal is een informatie markt en kan men terecht voor een kopje koffie. Door het huis heen zijn er verschillende ruimtes te be zichtigen. Zo kan er een kijkje wor den genomen in de dagverzor- gingsruimte, de fysiotherapieruim- te, de bibliotheek en internetcafé, de keuken en de algemene ruimtes binnen het huis. Tussen de middag staat er in de grote zaal voor de be langstellenden een kopje erwten soep klaar. De medewerkers staan klaar om te informeren over het wonen in het verzorgingshuis en in de verpleegunit, de zorgverlening vanuit het huis naar buiten toe en het wonen in de aanleunflats. Daar naast komt ook het werken in de zorg aan bod. De medewerkers staan belangstellenden hierover graag te woord. Ook de cliënten raad en de Stichting vrienden van de Diessenplas zullen vertegen woordigd zijn. In het kader van het welzijn zal deze week een start worden gemaakt met het hennrich- ten van de tuin, zodat deze beter door de cliënten van de Diessenplas gebruikt kan worden. Firma Klein Boonschate die de tuinrenovatie zal uitvoeren zal in de grote zaal aan wezig zijn met een presentatie van het bijzondere tuinplan. De open dag wordt gehouden van 11.00 tot 15.00 uur op de Diessenplas. Holten - Ondanks de barre win terse omstandigheden werd dé begunstigersavond van Oudheid kamer Hoolt'n, die werd gehou den in de Kandelaar in Holten, redelijk bezocht. Voorzitter Jan Beumer kon ruim honderdvijftig bezoekers, waaronder de verte genwoordigers van de gemeente Rijssen-Holten. de wethouders J. Flim-Gerritsen en W. Stegeman, welkom heten. Jolanda Ulfman begon de avond met het voorlezen van het jaarver slag van de stichting. Uit het jaar verslag bleek dat de organisatie met werkgroepen goed begint te draaien en dat er ook in verslagjaar weer veel voorwerpen en materialen van uit de bev olking waren binnen ge komen. Verder werd gewag ge maakt van een financiële bijdrage van 1.250 euro van Nido. Een bij drage uit haar jaarlijkse kerstkaar tenactie. Geijanne Wibbelink en Jan Deijk gaven daarna een door de werkgroep Foto-Film vervaardigde diapresentatie over de buurschap Langstraat-Vrij broeken. Een dia presentatie met beelden van de hui dige boerderijen en van beelden van de dezelfde boerderijen in vroeger tijden. Tussendoor werden beelden vertoond van de overstromingen in 1926, door het buiten de oevers tre den van de Schipbeek en van de aanleg van de A 1. Na de pauze kwam Bert Groenewoudt, archeo loog van beroep, uit de doeken doen waarom "Holten Holten heet'. Bert vertelde dat de eerste archeologi sche vondsten wijzen op bewoning ongeveer 15.000 jaar geleden. Van bewoning als dorp is echter eerst sprake in de achtste eeuw. Volgens Bert moet de naam Holten wegko men van 'holt', oftewel van bossen met grote loofbomen die geschikt waren als bouwmateriaal en die waarschijnlijk in de Holterenk ston den. Fotoexpositie over Mali van Jan Hut en Hans Wissink, Medisch Centrum Holten, maandag 10 ja nuari 2005 - zaterdag 30 april 2005 Koffieochtend: gedichten met zang en dialect, Boschkamp, vrijdag 18 maart 2005, 9:30 - 11:00 Hollandse Avond. Bonte Paard, zaterdag 19 maart 2005 Open Dag. Diessenplas, zater dag 19 maart 2005. 11:00 - 15:00 Eierkuul'n. Kinderboerderij Dondertman, zondag 20 maart 2005. 13:00- 17:00 Kinderfilm Shrek 2. Bosch kamp, zondag 20 maart 2005. 14:00 Puzzelrit, MAC Holterbcrg, Beusebergerweg 37, zondag 20 maart 2005, 14:00 Jubileum Open Deurdienst. Dorpskerk, zondag 20 maart 2005. 19:00 NBvP Dijkerhoek met Camp- mans over struisvogels, Bonte Paard, dinsdag 22 maart 2005, 20:00 Ledenvergadering EHBO Hol ten. Café De Biester, dinsdag 22 maart 2005, 20:00 Valkendemonstratie, Erve De- ijk, Vrijheidslaan, donderdag 24 maart 2005, 14:00 Passieconcert Campanella. Dorpskerk, vrijdag 25 maart 2005, 19:30 Paasvuren. Holten, zondag 27 maart 2005 Fakkeloptocht. Losse Hoes, zondag 27 maart 2005, 19:00 Eieren zoeken. Natuurdiorama. zondag 27 maart 2005 - maan dag 28 maart 2005, 13:00 - 17:00 Darttoernooi voor bedrijven. Bonte Paard, maandag 28 maart 2005 - vrijdag 1 april 2005 Kledingbeurs, Kerkstraat 5, donderdag 31 maart 2005 - za terdag 2 april 2005 Bijeenkomst Bejaardensocië teit. Irene, dinsdag 5 april 2005, 14:30 Passage: optreden Joke Dekkers en Els Bos. Kandelaar, donder dag 7 april 2005, 20:00 Miny Kempertoernooi, Sport hal 't Mossink, zondag 10 april 2005, 13:15- 17:00 Voorjaarshow SV Bato, Hol ten, zaterdag 16 april 2005 Darten om het Gouden Keun. Bierlokal am Bahnhof, zondag 17 april 2005, 13:30 Optreden Trio Gasn Singer. Boschkamp, woensdag 20 april 2005,20:00 Piratenrock. Espelo, zaterdag 23 april 2005 Puzzelrit. MAC Holterberg, Beusebergerweg 37, zondag 24 april 2005" 14:00 NBvP Dijkerhoek met Thea Kroeze over streektaal en -ge rechten. Bonte Paard, maandag 25 april 2005, 20:00 Bijeenkomst Bejaardensocië teit. Kandelaar, dinsdag 26 april 2005, 14:30 Veteranenwegrace, MAC de Holterberg, Beusebergerweg, zaterdag 30 april 2005, 12:00 Herdenkingsplechtigheid, Ca nadese begraafplaats, maandag 2 mei 2005 Herdenking. Canadese Be graafplaats. woensdag 4 mei 2005, 11:00 huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV. behorende tot Wegener NV. in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris. Kollinnserf 4. 7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 053-4842446 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen;ij,whk.wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 1007462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad®, whk.wegencr.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smtdsbelt 7. 7451 BL Holten (tot dinsdags 12 00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseurs: O. Uspeert, tel 0548-597353, mobiel 06-51 19 83 42 H Schottert tel: 0548-597351, mobiel 06-51 19 83 21. Fax: 0548-597359 Bladmanager: B.A. Ztcleman, tel06-51198351 of 0548-597350, fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertentiecontracten en aan biedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoor-waarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Wegener Huis- aan-huiskranten BV is een onderdeel van bet Koninklijke Wegener-concem. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt ge bruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante dien sten en producten van de titels en de werk maatschappijen van Wegener of door ons 7orgv uldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs steh dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV. afdeling Marketing, post bus 692,7500 .AR Enschede.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 3