V er gader ingen 'We hebben nog zeker ruim tien logeeradressen nodig' raad in Holtens gemeentehuis Holtens Nieuwsblad Scholieren planten bomen the erotic entertainment event 18-19-20 maart Condor City Enschede Canadacomité zoekt gastgezinnen voor onderdak veteranen '/BRISTOL/ In dit nummer... Renate Dorrestein boeit Brezan Automaterialen mag naar Aaltinksweg Weekendweer www.extravaganza.nl Kledingbeurs voor jong en oud Asfaltherstel snelweg A 1 Mark Rutte over onderwijs r C M •- m Bel voor de dichtstbijzijnde Bristol-vestiging 0900-727 27 27 0,20 per min.) of kijk op www'.bristol-online.nl Holtens Nieuwsblad Donderdag 17 maart 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat Pagina 3 Enkele meiden uit Dijker- hoek hebben hun droom werkelijkheid gemaakt. Ze bedachten een speelfilm. Pagina 3 De Open Deurdienst bestaat in Holten veertig jaar en dat wordt gevierd met een spe ciale dienst in de Dorpskerk. Pagina 7 Mark Tuitert wist in Inzeil al zijn krachten bij elkaar te sprokkelen en een gouden plak binnen te slepen. Boschkamp - Schrijfster Re nate Dorrestein gaf afgelopen dinsdag een lezing over haar werk. Het evenement was ge organiseerd door de Stichting Openbare Bibliotheek Rijs- sen-Holten en de Stichting Kunst en Cultuur Holten. Het leverde een volle zaal op. (Foto: Johan Bolink) Holten - Het Canadacomité is op zoek naar gastgezinnen, waar Canadese veteranen en hun begeleiders kunnen wor den ondergebracht. Een gast gezin moet dus twee personen kunnen herbergen: de veter aan en zijn begeleider. 'We hebben nog zeker ruim tien logeeradressen nodig', vertellen Joke Voordes, Fons Akkermans, Charles Vogely en Gerrit van Zeijts, die samen het Canadaco mité vormen. Het comité is een onderdeel van de Stichting Vie ring Nationale Feestdagen Hol ten. Gewoonlijk heeft het comité logeeradressen genoeg, maar de herdenking en viering dit jaar valt precies in de meivakantie en veel mensen zijn dan weg. Hol tenaren die wel een veteraan en begeleider willen herbergen, kunnen voor informatie of aan melding contact opnemen met Joke Voordes, telefoon 0548- 366555. Er staan nu 53 veteranen op het lijstje, maar nog steeds komen er aanmeldingen binnen. Ook hoogbejaarde veteranen zijn van plan, indien mogelijk,-de zestig jarige herdenking mee te maken. Bij het Canadacomité kwam on langs een brief binnen uit Cana da. waarin een zoon meldde dat zijn 91-jarige vader, oorlogsve teraan. doof en bijna blind, aan wezig zou zijn bij de herdenkin gen en festiviteiten die rond de bevrijding in Nederland worden gehouden. Hij meldde zich aan Het Canadacomité wordt gevormd door Joke Voordes, Fons Akkermans, Charles Vogely en Ger rit van Zeijts. (Foto: Rinus Vrijdag) voor een logeeradres in Holten. De Canadezen worden eind april verwacht en blijven tien dagen. 'Eind april zijn elke dag alle vluchten van Canada naar Ne derland volgeboekt. Dat bete kent dat de veteranen op ver schillende dagen en tijdstippen landen. En ook op verschillende dagen weer weggaan Wie het eerst komt, gaat ook het eerst Holten - Brezan Automate rialen mag zich vestigen in een deel van het pand aan de Aaltinksweg 14. De gemeente stelt dat de vesti ging niet in strijd is met het bestemmingsplan. Het perceel Aaltinksweg 14 is een afge scheiden onderdeel van het bedrijf Metalin. Het perceel heeft de bestem ming bedrijfsdoeleinden zone C. In deze zone zijn bedrijven tot en met categorie 3 uit de bedrijvenlijst toegestaan. Vol gens de bedrijvenlijst valt het bedrijf onder categorie 2 en is het als groothandel daardoor niet in strijd met het bestem mingsplan. Brezan Automaterialen is een bedrijf dat auto-onderdelen en gereedschappen levert aan ga ragebedrijven, carrosseriebe- drijven en andere met de auto branche verwante bedrijven. In zeer beperkte mate worden ook auto-onderdelen verkocht aan particulieren die in eigen beheer hun auto onderhouden en repareren. Het aandeel particuliere ver koop is niet meer dan 10 pro cent omdat de autotechniek zo gecompliceerd is dat reparatie veelal alleen met per merk versch i 1 lende gespecia 1 i seerde gereedschappen mogelijk is. Daarom wil de gemeente hier deze beperkte detailhandel toestaan. weer weg.' De gastgezinnen zor gen voor een slaapplek voor ve teraan en begeleider. Ze zorgen voor de lunch en als de vetera nen in Holten blijven die dag ook voor de warme maaltijd. Ze brengen hun gasten naar de Ca nadian Bar. die dit jaar gevestigd is in De Biester. 'De veteranen zijn graag in de Canadian Bar om samen herinneringen op te halen. De gastgezinnen brengen hen daar naar toe en halen hen weer op.' Ze begeleidden de ve teranen op de Farewell Party, en bijvoorbeeld tijdens Koningin nedag, want die dag blijven de veteranen gewoon in Holten. De gastgezinnen mogen ook bij de grote herdenking zijn. De gezin nen ontvangen allemaal een pro grammaboekje, zodat ze weten wanneer de veteranen een dagje weg zijn, vertrek- en aankomst tijden en wanneer de gasten wel/ niet mee eten. De veteranen gaan naar de her denkingen in Groesbeek en Hol ten, naar de parade in Apeldoorn en een dagje uit, waarschijnlijk naar Bridgehead in Bussum. 'Een vol programma voor deze ouderen, inderdaad. Maar wat deze mensen nog aan wilskracht en enthousiasme opbrengen is ongelooflijk. Als je ze ziet tij dens de parade in Apeldoorn, dan blijken tachtigers ineens weer twintigers!' Eén program mapunt is 'gesneuveld': altijd als de Canadezen kwamen, brachten veteranen ook een be zoek aan scholen om daar met de leerlingen te praten. 'Zowel de veteranen als de kinderen vonden dat geweldig leuk. Maar dit jaar kan dat niet. omdat de scholen vakantie hebben.' In Holten wordt dit jaar ook een ze ventien personen tellende pipe band ondergebracht. Deze groep gaat in haar geheel naar 't Losse Hoes. 'Als ze niet elders optre den draaien ze mee in het pro gramma voor de veteranen. En ze treden op tijdens de taptoe in Holten op 5 mei.' Al zo'n kwart eeuw komen de veteranen rond 4 en 5 mei naar Nederland en naar Holten. Elke vijfjaar, als er een grote herdenking gehouden wordt, komen ze massaal in het hele land. Maar ook als het geen lustrumjaar is, komen groepen Canadezen naar Holten, zoals vorig jaar bijvoorbeeld. Door de logeerpartijen zijn in sommige gevallen innige contacten ont- staan tussen Holtenaren en Ca nadezen. 'Er zijn veteranen die al jaren contact hebben met het zelfde gastgezin, en die logeren daar natuurlijk weer.' Meerdere Holtenaren hebben inmiddels een bezoek gebracht aan 'hun' Canadezen in Canada. In overleg kan iedereen kleding inbrengen bij Gerda. Dit kan donderdag 24 maart van 10.00 tot 18.00 uur, vrijdag 25 maart van 10.00 tot 18.00 uur en zater dag 26 maart van 10.00 tot 16.00 uur. Ingebrachte kleding moet wel gewassen en gestreken zijn. An ders wordt deze niet aangeno men. De verkoop van kleding is don derdag 31 maart van 9.00 tot 21.00 uur, vrijdag 1. april van 9.00 tot 18.00 uur en zaterdag 2 april van 10.00 tot 17.00 uur. Wat niet wordt verkocht, kan maandag 4 april van 16.00 tot 20.00 uur worden opgehaald door de inbrengers. Kleding die daarna blijft liggen, gaat dinsdag 5 april naar een goed doel. Voor meer informatie, Gerda Kwakernaak-Limburg, telefoon 0548-362782. Perioden met zon en droog weer. Vrijdag zaterdag en zondag pe rioden met zon, afgewisseld door wat wolkenvelden overwe gend droog weer. Temperatuur 13.0 a 14.0 graden, door de noordoosten wind wordt koude pool lucht aangevoerd waardoor het minder warm word. De nachten worden ook weer wat kouder. Dit weerbeeld wat ver wacht wordt is nog niet hele maal zeker. Maar de echte kou zijn we gelukkig kwijt. Weerman, Freddie Paalman (trawym Vis lezer van het U ontvangt een fraaie Holtens Nieuwsblad i - wordt Parker-Jotter ballpoint u goed geïnformeerd. gjg y Qns een nieUWe Als abonnee bent u daarvan serzekerd. abonnee opgeeft! Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Geef dat ook eens J Woonplaats: aan een ander door! Telefoon: Geeft als abonnee voor het Gebruik deze bon voor j Holtens Nieuwblad op: het opgeien van een nieuwe abonnee\DhrJmevT-: Adres: Inzenden aan: j Woonplaats: Holtens Nieuwsblad Postbus 692, j Postcode: 7500 AR Enschede j Telefoon: t.a.v. Service-afdelins1 p. Bankrekening: Handtekening: i €48.05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,95) Holten - Gerda Kwakernaak- Limburg houdt in haar winkel aan de Kerkstraat 5 een voor- jaars- en zomerkledingbeurs voor kinderen en volwassenen. Holten - Rijkswaterstaat is maandag 14 maart begonnen aan het herstel van vorstscha- de op het A 1-traject tussen Deventer en Markelo. Twee werkweken achtereen, be halve in het weekend, wordt op plaatsen met een slecht wegdek de bovenlaag van de rechterrij- strook vervangen door nieuw as falt. De werkzaamheden zijn uitslui tend 's avonds en 's nachts van 21.00 tot 06.00 uur. Ter hoogte van het werkvak blijft de linker rijstrook geopend voor het ver keer. Behalve de rechterrijstrook zullen een of meer nachten af wisselend ook de af- en opritten Bathmen, Holten en Markelo zijn afgesloten. Het verkeer wordt dan omgeleid. De wegrestaurants en tanksta tions langs de route zijn één avond en nacht niet bereikbaar. De Swarte Ruiter - Staatssecretaris Mark Rutte was afgelopen maandag gastspreker tijdens het liberaal café van de VVD Rijs- sen-Holtcn. Dit werd gehouden in De Swarte Ruiter op de Hol- terberg. Hij vertelde over zijn portefeuille het onderwijs. (Foto: Johan Bolink) Holten - De gemeente is van plan om de raadsvergaderin gen tijdens de nieuwbouw van het gemeentehuis in Rijssen, in Holten te houden. Tijdens de bouw moeten raads- werkzaamheden als vergaderin gen, leeszaal en griffie elders ondergebracht worden. De meest voor de hand liggende op lossing is het gebruiken van de raadzaal van het gemeentehuis in Holten voor het houden van de raads- en commissievergade ringen. Om te bekijken of de ruimte daarvoor geschikt was, werd met gebruikmaking van het meubilair uit de raadzaal in Rijssen een opstelling ingete kend. Daaruit bleek dat de ruimte in de raadzaal Holten geschikt is voor het houden van deze vergaderin gen. Wel is er onvoldoende ruimte voor het publiek. Maar door het openen van de schuif wand kan in de naastliggende ruimte het publiek een plek krij gen. 'Het publiek heeft dan een goed zicht op de vergadering', schrijft de gemeente. Door ge bruik te maken van de geluids apparatuur uit de Rijssense raad zaal kan de verstaanbaarheid voor zowel raad als publiek goed geregeld worden, is de ver wachting. De griffie en de griffiemedewer kers gaan een werkruimte op de begane grond van het Holtens gemeentehuis gebruiken. Zo kunnen de raadswerkzaamheden op één locatie worden geconcen treerd. Voor de leeszaal van de raadsle den kan gebruik gemaakt wor den van de vroegere leeskamer in het Holtens gemeentehuis. Het voordeel van deze leeszaal is dat deze ook buiten opening stijden van het gemeentehuis van buitenaf toegankelijk is. Het voorstel gaat nog naar commis sie en raad. Holten - Scholieren hebben afgelopen woensdag 16 maart bomen geplant aan de Oude Stationsweg. Zij deden dit, omdat het Boomfeestdag was. Wethouder Hans ter Keurst hielp mee bij het aanstampen van de grond. Op een bordje staat aangegeven waarom de bomen er zijn neergezet. (Foto: Rinus V rijdag) j

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1