Bert Boom: 'In de sport draait ÜSS^M het om karakter en eerzucht' BlauwWit'66 Holtense schakers komen tegen Zwarte Paard met de schrik vrij Blauw Wit 2 doet met volle winst in Teuge goede zaken BC Holten 3 blijft tegen Heeten steken op remise Scheurwater winnaar vijfde jeugddartstoernooi Klavier Hulsmannen naar kwalificatie voor EJK triatlon in Hongarije I Agenda Uitslagen De Eendracht W Holten Blauw Wit'66 op bezoek bij SVDW W Holten thuis tegen Zutphen Donderdag 24 februari 2005 Holtens Nieuwsblad 7 Holten - Blauw Wit 2 blijft het goed doen in de strijd om de bovenste plaats. De ploeg van speler/trainer John Paul Akker man wist tegen Teuge twee maal een achterstand weg te wer ken en pakte na rust de volle winst. Blauw Wit plaatste direct vanaf de aftrap een aanval, maar deze werd afgeslagen en in de tegenstoot wist Teuge de 1-0 te scoren. Al in de zesde minuut kwam Blauw Wit weer op gelijke hoogte toen Stefan een scherpe voorzet gaf en een speler van Teuge on der druk van John Paul in eigen doel schoot. In de 17e minuut was er een misverstand tussen keeper en verdediging waardoor Teuge opnieuw op voorsprong kwam 2-1. In de 25e minuut was het we derom John Paul die over links goed doorkwam en bijna vanaf de achterlijn de bal bij de eerste paal onder de keeper door wist te spelen en hiermee opnieuw de gelijkmaker produceerde. Blauw Wit begon beter te spelen en meer het middenveld te controleren maar Teuge bleef af en toe gevaarlijk via snelle uitbraken. Na rust joeg Blauw Wit dc tegenstander op vanaf de aftrap. Jur- gen pikte hierdoor de bal af van zijn tegenstander en schoot ver volgens vanaf 30 meter de bal prachtig over de keeper binnen. Dit bleek achteraf het winnende doelpunt te zijn. Beide ploegen had den hierna nog kansen maar wisten niet te scoren. De laatste tien minuten probeerde Teuge het nog met ruw spel en intimidatie maar ook daardoor liet Blauw Wit zich niet van de wijs brengen en ging met een 2-3 overwinning naar huis. Holten - De badmintonploeg van BC Holten 3 speelde vorige week thuis gelijk tegen Heeten Bonds BV 2 (4-4). Michel ten Voorde mocht de strijd aanbinden tegen Harry Peters, de vroegere trainer van de club. Ten Voorde maakte er twee span nende games van die in de verlenging verloren ging, 6-15 en 14- 15. Harko Bouwens had het moeilijker en moest zijn meerdere er kennen, 8-15 en 7-15. Annet Dijkstra maakte er een mooie partij van. haar tegenstandster had het nakijken, 11-7 en 11-4. Yvonne Beuker had het in de eerste game nog lastig maar in de tweede ga me ging het stukken beter, 11-9 enl 1-5. De tussenstand was dus 2-2. De herendubbel was weer eens een bloedstollende partij, waarbij de beide ploegen niet voor elkaar wilden onderdoen. Het duel werd pas in de derde games beslist: 11-15, 15-12 en 13-15. De da- mesdubbel bracht ook pas in de derde game de beslissing, 15-11, 9-15 en 15-10. De gemengd dubbel van Yvonne en Harko was toch moeilijker dan verwacht, 8-15 en 9-15. Annet en Harko speelden de tegenstanders slim uit en wonnen met 15-10 en 15-9. Holten - Leon Scheurwater heeft het vijfde jeugddartstoer nooi van café 't Klavier gewonnen. Scheurwater versloeg in fi nale Robin Koning met 3-1. Er hadden zich vorige week woensdag 21 jeugddarters verzameld in 't Klavier. Zij werden verdeeld in vijf poules waarvan de beste twee doorgingen naar de winnaarsrondc. De overige darters speelden in de verliezersronde volgens het knock-outsysteem. Bror van Zon werd winnaar van de verliezersronde. De strijd om de derde plaats in de winnaarsronde werd gewonnen door de winnaar van vorig jaar, Dennis Jansen. Hij versloeg Si mon van Wieringen die vierde werd. Er werd in het toernooi twee keer 180 gegooid door Dennis Jansen en de jongste deelnemer Marco Voortman. De hoogste finish was voor Frank Mculcbclt. Bert Blaauw en Ramon Muller zijn de grote winnaars geworden van de tweede wedstrijd om de Gouden Keun. Dit dartstoemooi wordt zoals gebruikelijk gespeeld over vier wedstrijdendagen. Deze wedstrijd werd voor het eerst gehouden bij bar 't Mossink (sporthal). Door de grote opkomst van de darters uit Dijkerhoek was er weer een record aantal deelnemers van 44, die door loting aan elkaar gekoppeld werden. Na de vier voorronden werd de winnaarsronde en de verliezersronde afgewerkt volgens het knock-outsysteem. In de winnaarsronde wonnen in de halve fina les Bert Blaauw en Ramon Muller met 3-0 van Remco Stevens en Dirk Bronsvoort. In de andere halve eindstrijd wonnen Dennis Jansen en Marco van Menum met 3-1 van Jan Deijk en Andre Schuchard. In de finale van de verliezersronde wonnen Andre Weigraven en Bert Prins met 2-0 van Bart Schuchard en Ronald Noteboom. Remko en Dirk waren in de strijd om de derde plaats van de win naarsronde met 3-1 te sterk voor Andre en Jan. De finale van dc winnaarsronde was zeer spannend. Bert en Ra mon waren uiteindelijk net te sterk voor Dennis en Marco: 4-3. De hoogste finish was met 142 voor Dieter Huisken. Arjan Mul der gooide een keer 180. De beste dame was wederom Jacqueline. De volgende wedstrijden worden gespeeld op 13 maart bij 't Kla vier en 17 april in het Bierlokal am Bahnhof. Holten - Twee Overijsselse junior triatleten zijn uitgenodigd voor de kwalificatiewedstrijden voor het Europees jeugdkam pioenschap in Hongarije. Deze kwalificatiewedstrijden voor A- en B-junioren worden afgewerkt in het Limburgse Weert. Onder de gekwalificeerde vrouwelijke atleten behoren Domini que Hulsman uit Holten in de categorie tot en met 16 jaar en Char lotte Hulsman in de categorie tot en met 18 jaar. Omdat stayeren in deze wedstrijd is toegestaan is er geen sprake van een open in schrijving, maar worden de atleten voor deze wedstrijd uitgeno digd.' Aan dc hand van nationale en regionale selecties cn dc eindstand van het jeugd- en juniorencircuit van vorig jaar is door de techni sche staf van het triatlonbond een lijst van genodigde junioratle ten vastgesteld. Bert Boom is prominent aanwezig tijdens de sportverkiezing Rijssen/Holten en verheugd dat ook een gehandicaptensporter van het jaar wordt gekozen: "Toch wordt de gehandicaptensport nog te vaak in de zielige hoek gedrukt." (foto: Harry Broeze) Holten/Rijssen - Sportveter- aan Bert Boom houdt tijdens de Sportverkiezing 2004 's middags een praatje voor de sponsors van de verkiezing, 's Avonds staat hij op het podi um en ontmoet hij alle sport- genomineerden. Enternaar Boom kent de Sportverkiezing Rijssen-Holten. "Ik ben er va ker geweest, meestal op uitno diging van Jan Bakker." Bak ker is één van de initiatiefne mers van de verkiezing. De ex-wielrenner vindt het heel belangrijk dat voor het eerst tij dens de sportverkiezing de cate gorie Gehandicaptensporter van het Jaar opgenomen is. Hij heeft een zwak voor die sporters en is er al jarenlang direct bij betrok ken als mecanicien. Jan Mulder, blinde fietser op de tandem, vroeg een aantal jaren geleden of het bedrijf Shimano hem wilde sponsoren. Dat was het bedrijf waar Boom voor werkte. Boom ging mee als be geleider en moest zorgen dat de tandem in orde bleef. Zo was hij in 1996 bij de Para lympics in Atlanta mecanicien van Jan Mulder. Daar bleek ook dat het dames rolstoelbasketbal team geen mecanicien bij zich had. In Athene, in 2004, was hij me canicien van bijna de hele sport ploeg van Nederland. "Alles wat maar rolde en draaide kwam op me af', vertelt hij. Zelfs het Olympisch Comité met de fiet sen die beschikbaar waren voor de officials wist hem te vinden. Aan de Paralympics wordt steeds meer aandacht besteed. Terecht, vindt Boom. "Toch wordt de gehandicaptensport nog te vaak in de zielige hoek gedrukt. Maar die sporters zijn niet zielig. Ze werken vaak en sporten daarnaast. De prestaties die deze amateur-sporters leve- Holten - Bij schietvereniging De Eendracht werden afgelo pen week onderlinge wedstrij den gehouden. De uitslagen. Geweer klasse A: 1. W. Paalman 165; 2. M. Aan stoot 161; 3. J.A. Paalman 153. Klasse B: 1. G.J. v. Aefst 160; 2. D Vin cent 153. Pistool: 1. H. Nekkers 171; 2. H. Paal man 163; 3. A. Schuppert 150. Vuurbuks: 1J. Eertink 59; 2. H. Bakker 55. Opgelegd 55+ Klasse A: 1. G. Haverslag 197; 2. G. Schuppert 189; 3. E. Grootent- raast 187; 4. D. Jansen 180. Klasse B: 1. A. Pekkeriet 173; 2. J. Nijen- dijk 170; 3. J. Klooster 163. Holten - Het eerste team van handbalvereniging Holten heeft zondag ge schiedenis geschreven door vier wedstrijden voor het einde van de competitie en met een ongeslagen status kampioen te worden. DSC werd thuis met 33-20 ver slagen. ren zijn gigantisch", zegt hij om vervolgens alle namen van alle Twentse paralympiërs met hun prestaties op te sommen. Boom (67) ging twee jaar gele den met pensioen, maar werkt momenteel nog veertig procent voor Shimano. "Dat gaat om presentaties en workshops voor de technische uitleg van fietsma- teriaal. Hij vertegenwoordigt het bedrijf ook vaak op beurzen. "Mooi werk. Kletsen en de techniek uit leggen naar de handel toe." Hij geeft technische ondersteuning bij toertochten n mountainbike- Holten - Afgelopen maandag speelde het eerste team van de Holtense schakers de belang rijke degradatiewedstrijd te gen het eerste team van Het Zwarte Paard uit Ommen. De uitgangspositie was duidelijk. Holten had twee punten uit vier wedstrijden en HZP drie punten uit vijf wedstrijden. Er mocht absoluut niet worden verloren, maar omdat er twee ploegen van de negen degrade- De wedstrijd liep in het begin wat stroef. Dc heren van HV Holten waren blijkbaar met hun gedachten al bij het kampioens feest. Na de weifelende start werd met goed combinatiespel, inzicht en inzet tegen handbalvereniging DSC al snel een voorsprong op gebouwd. De toeschouwers, die tochten. Zelf fietst hij ook nog. "Niet veel meer, maar ik blijf wel in beweging", benadrukt hij. Hjj doet nog een scholenproject voor de Tweewieleropleiding. Lezingen verzorgen kan hij wel en voor het praatje tijdens de sportverkiezing draait hij zijn hand niet om. "Ik denk dat ik de toehoorders bij Lucky wel wat wijzer kan maken. Ik heb wel zoveel verhalen en anekdotes in mijn hoofd, tot vervelens toe soms." Als hij de zaal rondkijkt, peilt hij de stemming. De zaal mag ook reageren. Boom is al een halve eeuw ren moest er eigenlijk gewon nen worden. Daar zag het voor lange tijd niet naar uit. Het begon nog wel rus tig met een remise van Dick van der Knaap, de enige remise van de dag, maar daarna begon de el lende. Ben van de Griendt, Ger- rit Luggenhorst en Dinant van Beek verloren op rij (borden 3, 4 en 5). Holten kwam daardoor met 3'A - Zx achter. De degrada- in grote getale kwamen opdagen gingen al snel mee in de feest vreugde. De wave werd al snel ingezet. In de rust stond HV Holten al op een comfortabele voorsprong van 20-8. Door gale- ryplay van de spelers van HV Holten werd het feest compleet. De eindstand werd uiteindelijk bepaald op 33-20. Nadat de sportman. "Bij sport draait het om karakter en eerzucht. Ik wil de alles winnen en daar moest je soms boerenslim voor zijn. En echt op tijd naar bed en veel trai nen." En plannen trekken. "In Overijs sel kijkt men nog altijd op tegen de westerlingen." Boom wist wel hoe deze aan te pakken. De eerste keer dat hij in een massa sprint naast een westerling fiet ste, zetten die zijn handen in zijn zij. "Je kunt je dan van de weg af laten drukken, maar ik haakte mijn arm er gewoon door. Dat ging als een lopend vuurtje door tiekoffers stonden al klaar om ingepakt te worden. Luggen horst had zelfs nog een remise aanbod afgeslagen gezien de stand aan de overige borden, want die was verre van roos kleurig. Alleen Bas van Beek en mis schien Jim Klinge stonden wat beter maar Gerrit Stevens leek niet verder dan remise te kunnen komen terwijl Ton van Oijen scheidsrechter JV Dorlas het eindsignaal had gefloten, wer den de spelers van het eerste door een tiental jeugdspeelsters in de bloemen gezet. Op zondag 6 maart van 18.00 tot 20.00 uur is er gelegenheid om het kam pioensteam op het sportcomplex Meermanskamp te feliciteren, (eigen foto) het peloton en niemand heeft dat ooit weer gedaan." Belangrijk is ook plezier blijven houden in de sport. "Het is nooit zo donker of het wordt weer licht. Als je aan sport doet kun je meer tegenslagen verwerken." Zelf kan hij daarover meepraten. In '77 kreeg hij een hersentumor. Vijf maand na de operatie werd hij kampioen bij de veteranen. "Ik hield er wel doofheid aan over. Dat is jammer, want ik ben ontzettend nieuwsgierig. Maar ik hield er ook het leven aan over. Dat is een mooi einde van het interview, vind je niet?" weer zeeën van tijd had gebruikt zonder direct zichtbaar resultaat. In het laatste uur kwam toch nog de ommekeer. Het gelukte Gerrit Stevens om met zijn torens de witte stelling binnen te dringen en dat bleek voldoende. Ook Bas van Beek wist ongeveer tegelij kertijd zijn stelling in winst om te zetten. De twee resterende duels wer den onder zinderende spanning afgewerkt. Na omzichtig manoeuvreren kreeg Jim Klinge het voor elkaar om een sterke vrijpion te creëren. Toen hij ook de dames kon ruilen was het uit en daarmee werd de gelijkmaker op het scorebord bijgeschreven. Met nog minder dan vijf minu ten had Ton van Oijen nog steeds geen tastbaar voordeel in handen. Echter zijn tegenstander deed wat minder nauwkeurige zetten en plotseling waren de rollen omgedraaid. Zijn tegenstander bood nog wel tactisch "remise aan maar Van Oijen kon zich permitteren dit naast zich neer te leggen, want hij stevende op de volle winst af. Met deze overwinning van 4'/2- 3'/2 die Holten voor de poorten van de hel wegsleept, kreeg het eerste team iets meer lucht in de strijd om degradatie. Veilig is het team echter allerminst. De partijen: Ton van Oijn-Jan Hoekstra 1-0, Jim Klinge- Harry Meerlo 1-0, Ben van de Griendt- Klaas Winters 0-1. Gerrit Lug genhorst- Gosse de Jong 0-1Di nant van Beek- Henk Jan Beze- tner 0-1, Dick van der Knaap- Oscar Punter '/2-'/2, Gerrit Ste vens- Jan Dijkstra 1-0. Bas van Beek- René Brouwer 1 -0. Ook werden er enkele partijen in de interne competitie gespeeld. De uitslagen: Henk van Beek- Ronald Klein Teeselink 1-0, Jo- han Klein Teeselink-Erik Bos man 0-1. Teun Scheurwater- Aloys Meulenbroek Z2-Z2. Wim Kees van Rijssen-Dick van de Griendt Z2-Z2, Bertus van Beek- Roclf de Jonge 1-0, Rob Gerve- dink Nijhuis-Jan Scheperman 1- 0. Daarnaast is de loting verricht voor de halve finale van de in terne bekercompetitie. De parin gen zijn als volgt: Jim Klinge- Ben van de Griendt en Gerrit Stevens-Henk van Beek Zaterdag 26 februari SVDW'75-1 - Blauw Wit 1, 14.30 uur (vertrek 12.30 uur); Blauw Wit 2 - Excelsior'31 4. 12.30 uur; Blauw Wit 3 - DZC'68 7. 14,30 uur; Blauw Wit 4 - Markvogels 4. 14.30 uur: Blauw Wit 5 - vrij; Blauw Wit Al - Dalfsen Al, 14.30 uur; Blauw Wit BI - Holten BI. 12.30 uur; Blauw Wit Cl - Hei- no C'2, 11.30 uur: Rohda R C5 - Blauw Wit C2, 1300 uur (ver trek I 1.45 uur); Rohda R C7 - Blauw Wit C3, 11.30 uur (ver trek 10.15 uur): ASC62 MA 1 - Blauw Wit MA1, 11.00 uur (vertrek 09.30 uur): DETO Dl - Blauw Wit El, 09.00 uur (ver trek 08.00 uur); Blauw Wit D2- SVVN D2, 10.30 uur; Blauw Wit El - JC Hellendoom El, 10.30 uur: Blauw Wit E2 - Le- melerveld E4, 09.30 uur: Hul- zense Boys E5 - Blauw Wit E3, 09.00 uur (vertrek 08.00 uur); Blauw Wit F1 - Heeten F1 09.30 uur; Haarle F1 - Blauw Wit F2, 10.00 uur (vertrek 09.15 uur); Blauw Wit F3 - Raalte F3, 09.30 uur; Rohda R F12 - Blauw Wit F4, 11.00 uur (ver trek 10.00 uur); Nieuw-Heeten F2 - Blauw Wit F5, 09.30 uur (vertrek 08.45 uur). Zaalvoetbal: Vrijdag 25 februari: Blauw Wit 1 - Helios 3, 19.30 uur; Blauw Wit 2 vrij. Vierde klasse H: Holten - Zutphen 1, aanvang: 14.00 uur. Derde klasse G: Holten 2 - Colmschate 3, aan vang 10.00 uur. Vijfde klasse Q: Luctor Et Emergo 3 - Holten 3. aanvang 10.45 uur. Zevende klasse BT: Haarle 5 - Holten 4. aanvang 09.00 uur. Zevende klasse BG: Holten 5 - Diepenheim 3. aan vang 09.00 uur. Poule C De Zweef 9 - Holten 6, aanvang 09.00 uur. Zevende klasse BL: Holten 7 - De Zweef 12, aan vang 10.00 uur. Zevende klasse BM: Haarle 7 - Holten 8, aanvang 09.00 uur. Zaterdag 26 februari: Junioren: Holten Al - vrij: Blauw Wit'66 BI - Holten BI. 12.30 uur (vertrek 12.00 uur): Holten Cl - Turkse Kracht Cl, 14.30 uur: Holten C2 - Den Ham C3, 13.00 uur: Holten C3D - De Tukkers C2, 13.00 uur; Pupillen: Holten Dl - Rohda Raalte D3. 09.00 uur; Rood Zwart D3 - Holten D2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Holten El - Almelo E2, 10.00 uur; Holten E2 - Omhoog E3, 10.00 uur; JC Hellendoorn E3 - Holten E3, 09.00 uur (vertrek 08.00 uur); RKSVF1 - Holten Fl. 11 15 uur (vertrek 10.30 uur); Zenderep Vooruit F3 - Holten F2, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten F3 - Omhoog F6, 11.00 uur; Holten F4 - Holten F5, 11.00 uur; Holten F4 Holten F5, 11.00 uur. Meisjes: Holten MB 1 - Om hoog MB. 14.00 uur; Rigters- bleek ME - Hokten MB 2. 11.00 uur (vertrek 10.00 uur). Holten - Blauw Wit wacht za terdag dc lastige uitwedstrijd tegen koploper SVDW'75 uit Doetinchem. De thuiswed strijd tegen deze ploeg ging met 2-0 verloren. SVDW heeft geprofiteerd van de steken die de koplopers voor de winterstop lieten vallen. De achtervolgers zitten SVDW dicht op de huid. De ploeg zal daarom alles in het werk stellen om de punten thuis te houden. Voor Blauw Wit zou het al mooi zijn als het een punt aan deze wedstrijd kan overhouden. De aftrap is om 14.30 uur. Holten - Voetbalvereniging Holten speelt aanstaande zon dag een thuiswedstrijd tegen Zutphen. Afgelopen weekeinde verloren de rood-zwarten geflatteerd bij Dierense Boys (4-0). De Zutphe- naren daarentegen wisten hun wedstrijd tegen het hooggeklas- seerde Helios in winst om te zet ten (2-0). Door deze uitslagen is het in de vierde klasse H onge kend spannend. Maar liefst acht clubs staan in de gevarenzone met een onderling verschil van slechts drie wedstrijdpunten. De wedstrijd op sportpark het Meer manskamp begint om 14.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 7