Holtense schakers met de schrik vrij Onteigening hoeft niet meer te kosten dan enkele tranen Vergadering NBvP Espelo Senioren en veiligheid Webwetensw@@rdigheden Puzzelland 3 maart '05 locatie Wierdensestraat 126 locatie Noetselerbergweg omdat we 1 2 3 4 5 6 7 8 Nr. 7 - door Henk Roede - www.studioroede.nl Kleine Crimineel. Donderdag 24 februari 2005 Espelo - De NBvP Vrouwen van Nu afdeling Espelo hield op 14 februari een afdelings- avond. Na het openingswoord kwam Anita Ten Wolthuis- Bronsvoort. Zij vertelde op boeiende wijze en met leuke anekdotes over de rondreis, die ze samen met haar man Mathijn maakte door Nieuw Zeeland en Australië. Na de pauze vertoonde Anita een video met prachtige beelden van de verschillende natuurge bieden die deze landen rijk zijn met onder meer koraalriffen, vulkanen, warm waterbronnen en enorme watervallen. Op 8 maart houdt de agrarische commissie een bijeenkomst bij het Bonte Paard, om 20.00 uur. Prof. dr. Frans van Knapen geeft een lezing met als onderwerp 'voedselveiligheid van onze voe dingsmiddelen'. De volgende bijeenkomst is op 1 maart met een speciale paasviering. Holten - In De Boschkamp wordt vrijdag 25 februari voor ouderen een ochtend belegd over veiligheid. Het is de maandelijkse koffie ochtend. 'Senioren en veiligheid' is het thema waarover wijkagent Hans Ymker het een en ander komt vertellen. Hij licht dat toe met een videofilm en beant woordt vragen. Aanvang 10.00 uur; koffie klaar 9.45. Toegang gratis en iedereen is welkom. Liefhebbers van reisdocumentaires, die niet vies zijn van een beetje humor, weten het natuurlijk al een hele tijd: de Britse acteur, auteur, presentator én komiek Michael Pal in staat in dit genre op eenzame hoogte. Ooit, meer dan dertig jaar geleden, werd hij bekend als één van de zes van het legendarische gezelschap Monty Python. Maar deze verwijzing heeft hij al jaren niet meer nodig. Sinds de BBC - nadat twee andere kandidaten feestelijk bedankt hadden voor de eer - Michael Palin in 1988 vroeg om het legendarische verhaal 'Rond de wereld in tachtig dagen' van Jules Veme na te reizen, lijkt er geen einde te kunnen en mogen komen aan de reeks televisiedocu mentaires. Palin reisde - op de kosten van de BBC zoals hij regel matig grijnzend in zijn programma vertelt - door vrijwel elk we relddeel om de leunstoelreiziger kennis te laten maken met land schappen. culturen, maar vooral mensen. Hij is inmiddels de zestig gepasseerd, maar denkt nog niet aan stoppen. Integendeel, elke nieuwe reis lijkt uit te draaien op een test. 'Even kijken of de oude man het nog aan kan'. Zijn laatste avontuur heet Himalaya, een echt hoogtepunt om de flauwe associatie maar te maken. In zes docu mentaires van een uur leidt Palin de kijkers door Pakistan, Noord- India, Nepal, Tibet, een stukje China. Bhutan en Bangladesh. Geen gemakkelijke bestemmingen. Afgezien van de grote hoogte kreeg Palin tijdens de opnamen in 2003 te maken met verschillende poli tieke conflicten. Die spelen echter nooit een hoofdrol in zijn verha len. Het gaat Palin om mensen, gesprekken, wandelingen over markten, door tempels en straten. Soms schiet hij hierdoor in snel treinvaart voorbij aan politieke en maatschappelijke problemen, soms blijven zijn reisverslagen wat oppervlakkig, maar dat wordt geen moment storend. Want reizen is per definitie aan het opper vlakte blijven hangen. Een reiziger is kort op een plek, ziet de hoog tepunten, vertrekt en heeft als het goed is onderweg nog iets opge pikt. Het succes van Palin heeft ervoor gezorgd dat de echte liefheb ber terug kan grijpen op dvd-sets, boeken en een uitstekende websi te. Wie het engels machtig is en een kijkje neemt op www.palinstra- vels.co.uk vindt een echte schatkamer. De website bevat pagina's voor alle zes series en bevat - bijyoorbeeld - de integrale tekst van alle boeken die Michael Palin over zijn reizen heeft geschreven. Ook zijn er de nodige video's te bewonderen: vaak stukjes uit de reisprogramma's, maar ook speciale videoboodschappen die Palin heeft opgenomen voor zijn website. Vaste fotograaf Basil Pao heeft voor palinstravels.co.uk vele foto's beschikbaar gesteld, die een beeld geven van de verschillende plekken die in de loop van 15 jaar bezocht zijn. Het meest bijzondere van de website is de zoekfunc tionaliteit. Via een wereldbol valt per reis exact te volgen waar Mi chael Palin en zijn crew zijn geweest. En door gebruik te maken van zoekvensters (Palin's guide) is het mogelijk plaatsen, accomodaties. activiteiten en personen op te zoeken. Zo is het mogelijk te zien wie Michael Palin waar heeft ontmoet en op welke reis. De website wordt geregelmatig vernieuwd, maar zelfs als dit niet zo zou zijn is palinstraveI.co.uk een prachtige plek voor iedereen die van reizen houdt. Een plek om uren te verdwalen vanuit een luie stoel. Holten - Afgelopen maandag speelde het eerste team van de Holtense de belangrijke degra datiewedstrijd tegen het eerste team van Het Zwarte Paard uit Ommen. De uitgangsposi tie was duidelijk. Holten had twee punten uit 4 wedstrijden en HZP 3 punten uit 5 wedstrijden. Er mocht abso luut niet verloren maar omdat er twee ploegen van de negen de graderen moest er eigenlijk ge wonnen worden. En daar zag het lange tijd niet naar uit. Het begon nog wel rus tig met een remise van Dick van der Knaap (het zou de enige re misepartij worden) maar daarna begon de ellende. Ben van de Griendt, Gerrit Luggenhorst en Dinant van Beek verloren op rij (borden 3, 4 en 5). Holten met 3/2 - Vï achter. De degradatiekoffers stonden al klaar om ingepakt te worden. Gerrit had zelfs nog een remise aanbod afgeslagen gezien de stand aan de overige borden want die was verre van roos kleurig. Alleen Bas van Beek en mis schien Jim Klinge stonden wat beter maar Gerrit Stevens leek niet verder dan remise te kunnen komen terwijl Ton van Oijen weer zeeën van tijd had gebruikt zonder direct zichtbaar resultaat. In het laatste uur kwam toch nog de ommekeer. Het gelukte Gerrit Stevens om met zijn torens de witte stelling binnen te dringen en dat bleek voldoende. Ook Bas van Beek wist ongeveer tegelijkertijd zijn stelling in winst om te zetten. De twee resterende duels werden onder zinderende spanning afge werkt. Na omzichtig manoeuvreren kreeg Jim het voor elkaar om een sterke vrijpion te creëren. Toen hij ook de Dames kon rui len was het uit en daarmee werd de gelijkmaker op het scorebord bijgeschreven. Met nog minder dan 5 minuten had Ton van Oij en nog steeds geen tastbaar voordeel in handen. Echter zijn tegenstander deed wat minder nauwkeurige zetten en plotse ling waren de rollen omge draaid. Zijn tegenstander bood nog wel tactisch remise aan maar Ton kon zich permitteren dit naast zich neer te leggen want hij ste vende op de volle winst af. Met deze overwinning die Holten voor de poorten van de hel weg sleepte om maar eens een cliché te gebruiken kreeg het eerste team iets meer lucht in de strijd om degradatie. Veilig is het team echter allerminst. Ton van Oijn- Jan Hoekstra 1-0 Jim Klinge- Harry Meerlo 1-0 Ben van de Griendt- Klaas Win ters 0-1 Gerrit Luggenhorst- Gosse de Jong 0-1 Dinant van Beek- Henk Jan Be- zemer 0-1 Dick van der Knaap- Oscar Pun- ter'/2-'/2 Gerrit Stevens- Jan Dijkstra 1-0 Bas van Beek- René Brouwer 1 - 0 Ook werden er enkele partijen in de interne competitie gespeeld Henk van Beek- Ronald Klein Teeselink 1-0 Johan Klein Teeselink- Erik Bosman 0-1 Teun Scheurwater - Aloys Meu- lenbroek'/2-'/4 Wim Kees van Rijssen- Dick van de GriendtV^-'A Bertus van Beek- Roelf de Jonge 1-0 Rob Gervedink Nijhuis- Jan Scheperman 1-0 Ook werd er geloot voor de hal ve finale van de intern beker. De paringen zijn als volgt: Jim Klinge- Ben van de Griendt en Gerrit Stevens- Henk van Beek. Stel: er rolt een gemeentelijk schrijven door de brieven bus, waarin wordt meege deeld dat de gemeente de grond waarop je huis staat nodig heeft voor een nieuw bouwwijk. Het overkwam Ans en Adriaan. "We hadden al snel door dat we het onderspit moesten delven. We zijn ons daarom maar gaan bezighouden met de schade loosstelling", vertelt Adriaan. Ans en Adriaan krijgen alle schade die zij door de onteige ning lijden vergoedt. Het uitgangspunt bij de bereke ning van de financiële schade loosstelling is dat Ans en Adri aan na de onteigening in een gelijke vermogens- en inko menspositie zullen verkeren. Enkele voorbeelden van schade die zij vergoed krijgen zijn ver mogensschade, bijvoorbeeld de waarde van hun onroerend goed zaak. eenmalige kosten, bijvoorbeeld verhuiskosten, herinrichtingskosten en advies- kosten. "Het enige dat niet vergoed wordt, is de emotionele schade. Bij ons tilt dat niet zo zwaar. We wonen hier pas een jaar of zes. Het is wel ons eerste huis sa men. Het bevalt ons uitstekend en ik denk dat we hier wel al tijd zouden hebben blijven wo nen, als de onteigening niet tussenbeide was gekomen. Bij onze buren ligt dat anders. Onze buurvrouw heeft haar he le jeugd in het huis doorge bracht vertelt Adriaan. De gemeente is verplicht er voor te zorgen dat Ans en Adri aan in een gelijkwaardige (eco nomische) positie zullen belan den. "Dat moet je met een korreltje zout nemen. We hebben net een veel kleiner perceel aan vaard. Denk niet datje in een identie ke situatie terechtkomt. Al thans, wij in ieder geval niet. Het gaat erom dat je positie na de onteigening gelijkwaardig is aan die er voor. Ook al betreft het een kleiner perceel, dan heeft de gemeente naar behoren gehandeld. Het nadeel dat we door het kleinere perceel lijden, wordt wel in de schadeloosstelling opgenomen." Als de gemeente besluit een nieuwe wijk te bouwen op de plek waar üw huis staat, moet u schade loos gesteld worden. Het enige dat niet vergoed wordt, is de emotionele schade. HO 6 18.30 - 21.00 uur vmbo vmbo/havo/atheneum Chr. Scholengemeenschap voor praktijkonderwijs-vmbo-havo-atheneum Noetselerbergweg 20 7441 BK Nijverdal Tel. (0548) 61 21 66 Fax (0548) 61 82 03 W. de Clercqstraat 7 7443 XG Nijverdal Tel. (0548) 61 35 26 Fax (0548) 61 83 85 Wierdensestraat 126 7461 BL Rijssen Tel. (0548) 51 22 33 Fax (0548) 51 42 11 K. Doormanstraat 3 7461 EN Rijssen Tel. (0548) 51 30 65 Fax (0548) 52 21 14 JP382 HORIZONTAAL: 1. Knijpkat; 2. ampère; 3. beentje, Germaanse godheid; 4. groente; 5. duikboot, zwart bruin; 7. verafschuwen, broodsuiker; 8. wind richting; 9. plaats in België, Spaanse wijn soort; 10. scheep stouw; 11. zuiplap. VERTICAAL: 1. Hebberig; 2. gelof te; 3. handelsterm, slurfdier; 4. familiel id; 5. plaats in Bel gië, soort schaatsen; 7. voegwoord, de vies; 8. gegroet; 9. rotan, buigzaam; 10. grootmoeder; 11. kansel.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 6