Ruimtegebrek in Boschkamp Bewonerscommissie complex 739 wil communicatie beter Agenda Medische Diensten Kerk Diensten WeerWeekoverzicht Succes voor Myrthe Barvelink met Sillie K Alle maten, in 3 lengtes Holtens Nieuwsblad Na jaren weer schoolkerkdienst Donderdag 24 februari 2005 Holtens Nieuwsblad Foto-expositie over Mali van Jan Hut en Hans Wissink Me disch Centrum Holten tot en met zaterdag 30 april 2005 Papierknipkunst Bibliotheek Holten tot en met maandag 7 maart 2005 Passage: directeur pastoraal centrum De Hezenberg Kande laar donderdag 24 februari 2005 20:00 Sportverkiezing 2004 Lucky Co vrijdag 25 februari 2005 Koffieochtend Boschkamp vrij dag 25 februari 2005 9:30- 11.00 Kindermiddag met goochelaar Trefpuntvrijdag 25 februari 2005 15:30-17:30 Feestavond met Jan Steegink en Johnny Rodijk Trefpunt vrij dag 25 februari 200520:30 Toneelavond met DAT Bonte Paard zaterdag 26 februari 2005 Voorjaarsrit MAC Holterberg Holtenzaterdag 26 februari 2005 Toneel met OCH Trefpuntza terdag 26 februari 2005 14:00 Workshop met kunstenaar Pie- ter Torensma Bovenruimte schildersbedrijf Gervedink Nij- huis zaterdag 26 februari 2005 zondag 27 februari 2005 Lezing Elvira van Eijl Bosch kamp maandag 2x februari 2005 20:00 Lezing Henri de Vidal de St. Germain over de cirkel van le ven en dood De Kandelaar woensdag 2 maart 2005 20:0Q NBvP Dijkerhoek over onge wenst urineverlies Bonte Paarddonderdag 3 maart 2005 20:00 Fietsenbeurs Boschkamp zater dag 5 maart 200513:30-15:00 Vorming en Toerusting: lezing over voorstellingen van bestaan na dood Irene dinsdag 8 maart 2005 20:00 Lezing Sjaan Abel over boed dhisme en dood De Biester woensdag 9 maart 2005 20:00 Jaarvergadering buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek Bonte Paard donderdag 10 maart 2005 Compostactie Supporters er- eniging SV Holten Holten don derdag 10 maart 2005zaterdag 12 maart 2005 Voorstelling COV Holten Kan delaar vrijdag 11 maart 2005 Voorstelling COV Holten Kan delaar zaterdag 12 maart 2005 Uitwisselingsmotocross Zuur- berg zaterdag 12 maart 2005 9:30 Motocross nationaal Zuurberg zondag 13 maart 2005 13:00 Darten om het Gouden Keun 't Klavier zondag 13 maart 2005 13:30 Liberaal Café VVD, spreker Mark Rutte De Swarte Ruyter 14 maart 2005 20:00 Bijeenkomst Bejaardensocië teit Kandelaar dinsdag 15 maart 2005 14:30 Gesprek met Harry Gijsen en Jeanne Traas-Hageman over goed levenis goed sterven 13e Kandelaar dinsdag 15 maart 2005 20:00 Lezing Renate Dorrestein Boschkamp woensdag 16 maart 2005 20:00 Lezing over Paasgebruiken voor NBvP door G. Hazewin- kel 16 maart 2005 WGGGNGR huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur: W H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen(g;whk.wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens. nieuwsblad® whk.wegener.nl Inleseradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Advertentie-adviseurs: O. IJspeert. tel: 0548-597353, mobiel 06-51 19 83 42 H Schottert. tel: 0548-597351, mobiel 06-51 19 83 21. Fax: 0548-597359 Hoofd redactie: A. Schepers Commercieel regiodirecteur: G.J.M ter Hedde Directie: JV, Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertentiecontracten en aan biedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoor-waarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV Een exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis- aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Koninklijke Wegencr-concem. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij op genomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (laten) in formeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorg vuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV. afdeling Marketing, post bus 692,7500 AR Enschede. Enschede Hengelo Almelo Zutphen Deventer Doetinchem Holten - 'Complex 739' ofte wel de Schepenenstraat, Schoutenstraat en Lageweg heeft sinds kort een bewoners commissie. Brian de Beus, Schoutenstraat 34, Ido Esme- ijer, Lageweg 17, Jan Krol, Schepenenstraat 9, Wim Slijk huis, Schepenenstraat 17 en Mieke Visser, Schoutenstraat 36, die gezamenlijk deze com missie vormen, willen probe ren een betere communicatie te krijgen tussen Spectrum Wonen en de huurders van dit complex. De huurwoningen aan de Schou tenstraat, Schepenenstraat en Lageweg worden opgeknapt. De planmatige onderhoudslijst meldt voor 2005 verbetering van douche, toilet en keuken. "De projectleider van Spectrum Wo nen is overal op bezoek geweest en heeft de mensen verteld wat er staat te gebeuren. Sommige huurders kregen een telefoontje dat het onderhoud al op zeer korte termijn plaats gaat vinden. Na jaren van onduidelijkheid is dit tempo iets te voortvarend", aldus de commissie. "Zo kan het zijn dat de keuken of de douche een tijdje onbruikbaar is en vol gens de projectleider moeten de bewoners persoonlijk met de bouwaannemer hier afspraken over maken. Maar als je geen planning hebt weet je ook niet wanneer je buiten de deur moet gaan eten of douchen." "Vol gens dezelfde projectleider wor den de keukens vanaf maart/april opgeknapt, maar één van de mogelijke keukenleve- Arts Maatschap Huisartsen Holten. Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartscnholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111 Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedreceptcn geopend de Dienst Apotheek Salland, Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast het Deventer Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. M. Elzink, telefoon 0547-380586. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, telefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Deventer locatie Holten, Larenseweg 54, telefoon 0548-362835/ 0570-653000. Hervormde Kerk Zondag 27 februari: 10.00 uur, ds. Wassenaar. 19.00 uur, ds. Roozenboom Eerste collecte: zending; tweede collecte: kerk- rentmeesters Okkenbroek, 10.00 uur: ds. A. Zaal. Wesepe. Collecte: zen ding. Gereformeerde kerk Zondag27 februari: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, Open Deurdienst, schoolkerkdienst. Eerste collecte: kerkinactie/ zending, tweede collecte: kerk. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HM V-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 27 februari: 10.00 uur, communieviering. Voorganger werkgroep liturgie. Zang: dameskoor. Nieuw-Heeten, zaterdag 26 februari: 17.30 uur, eucharistie viering. Voorganger: past. B. Wolters. Zang: koor Passage; zondag 27 februari: 09.00 uur, eucharistieviering. Voorgan ger: pastor Wolters. Zang: gemengd koor. Okkenbroek, zondag 27 februari: 10.00 uur ds. Zaal Maandag In de nacht vielen er enkele lichte regenbuien. In de vroege ochtenduren was het geheel opgeklaard. Het kwik daalde tot 0.8 graden in de hut. Aan de grond kwam het tot wat vorst met -1.1 graden. De dag begon onbewolkt, later alweer gevolgd door bewolking waaruit een buitje viel. De eerste helft van de middag nog wat opklaringen en af en toe zon. Daarna geclusterde buien. Holten ving 3.2 mm op. Het werd 4.9 graden. Dinsdag De nacht verliep met enkel winters buitje, afgewisseld door opklaringen. Tijdens opklaringen daalde de temperatuur on der nul met -0.1 graden. Vlak boven de grond werd het -0.8 gra den. 's Morgens veel bewolking en lichte buitjes. In de middag overheerste de bewolking, enkele opklaringen, maar geen zon. Een stuk kouder met 1.9 graden als maximum Woensdag In de nacht wisselden wolkenvelden en brede opkla ringen elkaar af. Het vroor licht met -2.3 graden, op klomphoog te werd het -3.4 graden, Espelo noteerde -3.7 graden. De mor gen gaf perioden met zon, afgewisseld door wolkenvelden. Het eerste deel van de middag stapelwolken en geregeld zon. Daarna veel bewolking maar het bleef wel droog. Het werd precies 3.0 graden. Donderdag Doordat het de hele nacht bewolkt bleef werd het niet koud. De temperatuur zakte niet verder dan -1.3 graden door het gesloten wolkendek. In de morgen dreven er veel wolkenvel den over met soms een klein sneeuwvlokje. Tegen het middaguur begon de bewolking te breken en kregen we de zon te zien. Dat was ook in het begin van de middag het geval. Later weer geheel be-wolkt maar wel droog. Het was niet warm met 1.7 graden. Vrijdag De avond van donderdag kwamen er brede opklaringen voor waardoor het licht vroor. Later toenemende bewolking in de nacht, neerslag viel er niet. De minimumtemperatuur bedroeg - 1.6 graden, aan de grond -3.6 graden, 's Morgens veel wolken velden, de zon kwam niet. In de middag af en toe wat lichte mot- sneeuw. De wind maakte het koud voor het gevoel. Zaterdag Vrijdagavond viel er langdurig sneeuw. Het leverde in Holten een sneeuwdek van 3.0 cm op; dat was met verwacht. De nacht verliep droog. In de morgen aardig weer. de zon was gere geld aanwezig afgewisseld door wolkenvelden. In de middag een enkele bui. maar de zon liet zich wel zien. Het werd 6.7 graden. Zondag In de nanacht kregen we met regenbuien te maken, tot vorst kwam liet niet omdat er geen opklaringen voorkwamen. In de morgen hadden we wat zon en een enkele regenbui, 's Mid dags vielen er regelmatig winterse buien met hagel en natte sneeuw. Over het etmaal in Holten 4.8 mm neerslag en in Espelo 3.0 mm. Meteo Holten, Freddie Paalman. ranciers weet niet beter dan dat hij pas in de tweede helft van het jaar in actie hoeft te komen." Kortom, er is nogal wat ondui delijkheid. Vandaar dat een aan tal huurders de handen ineen sloegen en besloten tot het op richten van een bewonerscom missie. Met als doel een betere communicatie te krijgen en te onderhouden tussen Spectrum Wonen en haar huurders. Alle huurders hebben inmiddels een brief ontvangen van de com missie. "De reacties zijn positief. Mensen zijn blij dat er iets ge beurt dat er een orgaan in het le ven geroepen is dat middels con tacten met Spectrum probeert om de overlast zo gering moge lijk te houden en eventueel de zaak bijstuurt", vertelt Wim Slijkhuis desgevraagd. "De bevvoners van dit complex worden al jarenlang met een kluitje in het riet gestuurd. We hoorden niets, tenminste niet of ficieel. En er zijn ook een hele boel vragen. We willen onder andere graag weten of er een vergoeding komt voor bepaalde ongemakken. Zo is er sprake van dat de gips platen in de woonkamer worden vervangen. Daardoor moet je wellicht ook de vloerbedekking vernieuwen. Alle muren rond de douche worden vervangen, en ik heb al gehoord van mensen waar dit bij gebeurd is, dat de bouw vakkers met het verwijderen van enkele tegeltjes in de slaapka mer terecht kwamen. Dan krijg je daar ook weer onkosten aan", Vier van de vijf' leden van de commissie; Mieke Visser ontbreekt op de foto.(foto: Johan Bolink) somt Slijkhuis op. De bewoners willen ook weten hoe lang een en ander gaat duren. "Duurt het een week? Of langer? We krij gen bij Spectrum Wonen geen antwoorden op deze vragen." Er is sprake van dat de laatste week van februari in de Schouten straat met de werkzaamheden gestart wordt. "Het gaat om veertig woningen in totaal. Dit soort klussen duurt gemiddeld twee weken per woning en het kan dus zijn dat je net met va kantie bent als je aan de beurt bent. We willen geen onzeker heid meer. Als we huurverho ging krijgen weet Spectrum ons wel te vinden, waarom nu dan niet?" AA-team.nl 0900-0777 Vergelijk je rijk! 25,-p Vereniging voor automobilisten Holten - De Open Deur-groep houdt zondagavond 27 februari om 19.00 uur voor het eerst in jaren een schoolkerkdienst. Een dienst die school en kerk samen voorbereid hebben rondom het thema: Wat heb jij verloren? Ie dereen verliest wel eens wat. Hoe vaak gebeurt het niet dat je je kamer op z'n kop zet om een cd te zoeken, die je kwijt bent maar die je perse wil draaien? Hierover zal het gaan. Met de beamer wordt een verhaal uit de bijbel geprojecteerd. Er worden liederen gezongen met teksten over zoeken en vinden. De kin deren van alle scholen in Holten doen mee met dit thema èn met de creatieve uitvoering daarvan. Jong en oud zijn welkom. HOLTEN - Ooit, in de tijd voor de gemeentelijke herin deling, was er geld gereser veerd voor uitbreiding van dorpshuis De Boschkamp. On der meer Speelotheek De Bos hut en de Swingsoos voor ge handicapten waren dan uit de brand geweest qua behuizing. Maar de herindeling deed zijn intrede, en nu is steeds het ant woord 'Wacht nog even want het plaatje van het Kulturhuus moet eerst rond zijn.' Maar intussen tellen de jaren door en staat de vrijwilligers van de speelotheek niets anders te doen dan elke week de voorraad speelgoed voor de uitleen te ver slepen vanuit het propvolle ma gazijn naar de ontmoetingsruim te. inclusief de computers met het uitleenprogramma. Het kost hun uren werk. zowel voor als na de uitleentijd, om de zaken op orde te krijgen. Hoe enthousiast moetje zijn om dat vol te houden als vrijwilli ger? "We zijn bijna zes jaar geleden begonnen met een zeer enthou siaste groep vrijwilligers," zegt Inge Hiddink, stafmedewerker van de Boschkamp. De speelo theek voorziet in een duidelijke behoefte en heeft zo'n 140 leden. "Het werk draait op vrijwilligers die nog steeds enthousiast zijn over de speelotheek zelf maar het gedoe er omheen wel een beetje beu zijn. Plannen voor uitbreiding en goedkeuring daar van lagen al bij de oude gemeen te Holten. Ook het geld was ge reserveerd maar in hoeverre dit in de onderhandelingen over de herindeling geoormerkt is mee gegaan is bij ons niet bekend. We geven de herindeling ook niet de schuld maar we zitten in middels wel met een vertraging van jaren." Niet alleen de spee lotheek komt daardoor in de pro blemen omdat vrijwilligers struikelen over de praktische kant maar ook de Swingsoos komt in de verdrukking. Hid dink: "Zij maakten gebruik van de kelder waar ook de tienersoos zit maar daar kampen we met ruimtegebrek. De Swingsoos moet nu gebruik maken van de ontmoetingsruimte van de Boschkamp maar die ruimte is daar niet geschikt voor. Ze kun nen daar alle kanten op en je kunt daar niet echt de sfeer van een soos creëren." Jan Kurtz, namens de Stichting Sociaal Cultureel werk verte genwoordigd in de Kulturhus- werkgroep, beaamt de proble men van De Boschkamp en be grijpt niet hoe eerdere, goedge keurde plannen nog steeds niet zijn uitgevoerd vindt het ook bij zonder demotiverend voor de vrijwilligers die zich met hart en ziel inzetten om de boel op po ten te houden zodat de zaak niet doodbloedt. "Als er geen ruimte is dan krijg je ook geen vrijwilli gers want dit is een onwerkbare situatie. Het meest vervelende is dat er geen schot zit in het Kul- turhus-gebeuren waar het De Boschkamp betreft. Je krijgt het gevoel dat het met de overige in vulling van het Kulturhusplan goed vooruit gaat, terwijl het met het onderkomen van som mige voorzieningen in De Boschkamp hard achteruit holt. Je zit op twee wegen die niet pa rallel lopen. En in het geval van de Speelotheek gaat de kruik net zo lang te water tot 't ie barst. Het wordt hoog tijd om eerdere plannen eindelijk ten uitvoer te brengen." Inge:"We zijn nu in middels op zoek naar een andere locatie, noodgedwongen. Dat zou dan wel in het centrum van Holten moeten zijn. Een leeg staand commercieel pand is veelal te duur. Onze enige hoop is nu nog gevestigd op een ruim te in het politiebureau. We pro beren in elk geval een goede op lossing te zoeken." Holten - In Barchem behaalde Beau Barvelink met .Moon light in de klasse B categorie E een 6e prijs in het klassieke springparcours; categorie D en E waren samengevoegd. Ook in IJsselmuiden was er succes voor de zusjes Barve link, Britt werd met Sundra in de klasse B categorie D vijfde in het klassieke springpar cours. Beau wist met Moon light in de klasse B categorie E een derde prijs in het progres sieve parcours binnen te halen en Myrthe werd met Sillie K in de klasse M categorie C/D der de in het klassieke parcours. Het Stegeman Lenteconcours in Hellendoom was voor meerdere leden succesvol. Het eerste deel van dit concours leverde een vierde plaats op bij het klassiek springen voor Nikki Hulstein met Kahendy van de Klaver- borch in de klasse B categorie D. In het progressief werd zij ze vende, Beau Barvelink werd met Moonlight derde in de klasse B categorie E Myrthe Barvelink haalde met Sillie K de grootste buit binnen. Zij haalde in beide parcoursen in de klasse M cate gorie C een eerste plaats. Naar aanleiding van de behaalde plaatsen werd afgelopen week end de finale gereden. Hieraan mocht ook Britt Barvelink deel nemen. Beau Barvelink werd hier met Moolight eerste in de klasse B categorie E, Myrthe Barvelink werd met Sillie K eerste in de klasse M categorie C en Nikki Hulstein werd in de finale vier de In Balkbrug werd door An gela van Lies en No doubt Sha ron gescoord. Het klassiek par cours werd afgesloten met een eerste plek, het jacht met een tiende en het 2-fasen parcours met een vierde. Tijdens de finale behaalde ze vier strafpunten. Ook voor de dressuur werden prijzen binnengehaald. Emmalie den Heijer behaalde met King Kay 168 pnt en hiermee een tweede prijs in Heeten in de klasse L2 cat. D/E. Nikki Hul stein wist met Kahendy v.d. Kla- verborch in Manenheem met 168 pnt. een tweede prijs binnen te halen in de klasse B cat. D

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 3