Onderzoek naar explosieven WO II op Vitens terrein Stagiaires doen onderzoek naar tevredenheid en 'loverboys' Holtens Nieuwsblad Joctiem Smale is nummer honderd Overijssel bussen-holte: Opfriscursus in rijvaardigheid Renate Dorrestein spreekt in Boschkamp Presentatie nieuwe cd Sjaloom in Dorpskerk Nieuwe projecten De Boschkamp Verderop in deze krant vindt u nieuws en informatie over uw provincie. lucky&co VR! JC/gO - >l\* Mark (s)Tuitert terug in wereldtop 1500 meter Lezing 'Optooien' in de bibliotheek Weekend weer Holtens Ni Donderdag 24 februari 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat Pagina 3 Het eerste team van Hand balvereniging Holten werd zondag ongeslagen kam pioen. Receptie op 6 maart. Pagina 4 EN DE SPORTRAAD RUSSEN-HOLTEN PRESENTEREN m Het Trefpunt in Espelo was 40 jaar geleden een houten gebouwtje. Na vele verbou wingen nu een multifunctio neel stenen centrum. Met de huurverhoging weet Spectrum Wonen ons altijd direct te vinden. Waarom nu dan niet? De beide stagiaires van De Boschkamp zijn goed bezig, (foto: Rinus Vrijdag) binnen De Boschkamp zeer seri eus genomen en men gaat probe ren te werken aan de aangege ven punten. Loverboys Van Erven en Molenveld. bei den bezig met de opleiding Soci aal Pedagogische Hulpverle ning, buigen zich momenteel over het probleem 'loverboys'. Of ze ook in Holten aanwezig zijn en wat ze precies doen. "Dat probleem verschuift zich momenteel vanuit de grote stad naar het platte land en de dor pen. Jongeren moeten hiervoor gewaarschuwd worden en dui delijk op de gevolgen van het omgaan met loverboys worden gewezen. Het probleem is alleen hoe bereik je de doelgroep van circa 13 tot 17 jaar." De beide stagiaires kwamen toe vallig in contact met toneelgroep Thot die over dit onderwerp een voorstelling geeft met een dui delijk voorlichtende en preven tieve kant. De opttredens wor den bewust gehouden voor klei nere groepen jongeren tot maxi- Holten - Sociaal en Cultureel Werk verzorgt vanaf woens dag 23 maart de cursus rij vaardigheid/opfrissen ver- keerskennis. Onder leiding van G. Talen worden (nieuwe) verkeersregels en situaties be handeld. Dia's en videobeel den tonen gevaarlijke situaties (ook Holten) en regelmatig wordt een toets gehouden. Het theorieboek dat gratis wordt verstrekt, mag mee naar huis. Na de theorie kan in eigen au to een ritje gemaakt worden met speciaal opgeleide in structeurs. 23 Maart 9.30 tot 11.30 Dorpshuis. Vier theorie lessen 13.50. Rit 13,50; info 0548-362755. Holten - Het Vitens terrein wordt dit voorjaar onderzocht op niet gesprongen explosie ven van de Tweede Wereld oorlog. Gespecialiseerde be drijven is gevraagd een offerte uit te brengen. In het voorjaar kan met het werk worden be gonnen. Waarschijnlijk heb ben de omwonenden geen overlast van de werkzaamhe den. Op basis van gehouden onder zoeken hebben gemeente en Vi tens besloten een deel van het Vitensterrein te onderzoeken. Gezocht wordt naar niet ge sprongen explosieven uit de Tweede Wereldoorlog. Onder zoek heeft aangetoond dat er in oktober 1944 een Duitse muni- tietrein is beschoten en geëxplo deerd. Tijdens de spoorbaanver nieuwing in 2003 zijn onder de spoorbaan al diverse munitieres ten gevonden en verwijderd. In het voorjaar wordt een proef- vak van circa acht hectare nader onderzocht en wordt de opge spoorde munitie verwijderd. Het betreft hier het meest westelijk gelegen terreingedeelte op het Vitensterrein dat in een punt loopt tussen de provinciale weg N350 en de spoorbaan Rijssen- Holten. De gemeente heeft voor het aan besteden van de werkzaamheden een bestek gemaakt en gespecia liseerde bedrijven uitgenodigd. De verwachting is dat de werk zaamheden dit voorjaar begin nen, een en ander afhankelijk van de planning van het aanne mersbedrijf dat de gunning krijgt. Heereveen/Holten - Het was een tijdje rustig rond Mark Tuitert. Maar hij is terug! Door griep miste hij de plaat sing voor het WK allround in Moskou en ook daarna wilde het op de World Cup wedstrij den niet echt lukken. Zesde in Baselga was onder zijn maat. Hierna bleef hij sukkelen, de trainingen verliepen niet naar wens en hij had enkele flinke valpartijen. Maar afgelopen zondag stond hij er weer. Hij moest eerste worden in de het eindklasse ment van de 1500 meter of zich bij de beste drie Neder landers plaatsen voor deelna me aan het WK afstanden in Inzeil. In een fenomenale race tegen ploeggenoot Wenne- mars werd hij de beste Neder lander en winnaar van het eindklassement. Mark opende in een tijd van 23,2 hierna trok hij door met rondjes van 26, 27,8 en 29,5. In de slotronde had Mark de laatste binnen- bocht, hier ging hij Wenne- mars voorbij. De eindtijd 1.46.57 is slechts 0.04 secon de verwijderd van het baanre cord. Zijn blijdschap was enorm. Winnaar van de wereldbeker, plaatsing voor het WK en weer geloof in eigen kunnen. Mark heeft beloofd er alles aan te doen om dit 'kunstje' dit jaar een keer te herhalen. De WK afstanden zijn 3 tot 6 maart in Inzeil. Zijn suppor tersvereniging vertrekt woens dag 2 maart naar Inzeil. Voor de snelle beslisser is er mis schien nog plek in de bus. Holten - Schrijfster Renate Dorrestein geeft dinsdag 15 maart 20.00 uur een lezing in het dorpshuis in Holten. Dit evenement is georganiseerd door de Stichting Openbare Bibliotheek Rijssen-Holten en Kunst en Cultuur Holten. Renate Dorrestein (1954) begon in de journalistiek bij het week blad Panorama. Vanaf 1982 is ze redactrice bij het tijdschrift 'Op zij'. In haar columns geeft zij ui ting aan haar feministische op vattingen. Ze is ook columniste bij 'De Tijd' en 'Bzzlletin'. In 1983 verschijnt haar eerste roman 'Buitenstaanders'. Daar na volgden nog vele titels. Dor restein voelt verwantschap met schrijfsters als Fay Weldon en Beryl Bainbridge, die net als zij het wonderbaarlijke in hun werk samenvoegen met maatschappe lijke betrokkenheid. Half november 2004 is Dorres- tein's nieuwste boek 'Zolang er leven is' verschenen, waarover zij ongetwijfeld zal vertellen. Kaarten zijn verkrijgbaar in de bibliotheek en de Boschkamp. Leden en donateurs 5, scholieren 3, overigen 8 euro. Holten - Burgemeester B. Koelewijn neemt vrijdag 25 februari het eerste exemplaar van de nieuwe cd van jongerenkoor Sjaloom in ontvangst. Dat gebeurt tijdens een bijeenkomst in de Dorpskerk in Holten. De presentatiebijeenkomst in de Dorpskerk begint om 19.30 uur en duurt ruim een uur. Na afloop is er gelegenheid de cd aan te schaffen. Sjaloom is het zo'n honderd leden tellende jongerenkoor van de gereformeerde gemeenten in Rijssen en staat onder leiding van Arie Loonstra. De nieuwe cd, getiteld 'Bewaar ons bij uw woord', is begin november opgenomen in de Grote of Gudulakerk in Lo- chem en bevat 75 minuten kerkmuziek door de eeuwen heen. Psalmen en gezangen worden ten gehore gebracht in bewerkingen van componisten als Bach, Mendelssohn en Franck. Het koor wordt daarbij begeleid door de Rijssense organist Gerard Harbers en bij enkele stukken speelt blokfluitiste Anneke Sanderman mee. Samen met haar vader, de Rijssense organist Dick Sanderman, le verde Anneke ook twee instrumentale bijdragen aan de opname. Dit zijn werken van Telemann en Vivaldi. "Het is een bijzondere cd geworden", vertelt dirigent Arie Loonstra. "We hebben een op name willen maken die anders is dan hetgeen al in overvloed op de markt is. Holten - Riet Strijker geeft don derdag 10 maart 10.00 uur een lezing in de Rijssense biblio theek over 'optooien'. Strijker vertelt hoe mensen zich vroeger kleedden en mooi maakten. De lezing past bij het thema van de boekenweek 9-19 maart: Spiegel van de Lage Landen - boeken over onze geschiedenis. Omdat de lezing ook past bij de ten toonstelling 'Van de wieg tot het graf tot en met 7 mei in het Rijssens Museum, hebben mu seum en bibliotheek deze lezing samen georganiseerd. Strijker is conservator van het Rectorshuis in Almelo en expert in kleding en klederdracht. Kaarten in bieb en museum. Er is ook een com- bikaart voor lezing en expositie. Wolkenvelden, regelmatig sneeuwbuien, weinig zon. Vrij dag, zaterdag en zondag overdag veel bewolking en aanhoudende sneeuwkans. Nu en dan zon Temperaturen overdag 2.0, 3.0 graden, 's Nachts lichte vorst: - 2.0 tot -3.0. Na het weekend blijft de winter. Meer weer pag. 3. Weerman, Freddie Paalman. Voor die cursussen komen steeds meer aanmeldingen, dat is positief. Belangrijker is dat de staf zich blijft afvragen of de deelnemers tevreden zijn. De da mes:" "We hebben ook contact gelegd met De Waerdenborch en ook van daaruit werd positief gere ageerd. Ook de politie wil mee werken. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad j u goed geïnformeerd, j Als abonnee bent u verzekerd. JjJ I Dhr./mevr.: j Adres: Postcode: Geef dat ook eens Woonplaats: aan een ander door! Telefoon: Geeft als abonnee voor het Gebruik deze bon voor j ^°^tens hieuwblad op: het opgeven van een nieuwe abonnee j mevr Adres: Inzenden aan Woonplaats: Holtens Nieuwsblad Postbus 692, Postcode: 7500 AR Enschede j Telefoon: t.a.v. Service-afdelina 01 Bankrekening: Handtekening: €48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 1 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) I(losse nummers: €0,95) Na het onderzoek en de ruiming wordt bezien of er nog meer zoekwerkzaamheden nodig zijn. Ook wordt dan bekeken of de waarschuwingsborden verwij derd kunnen worden en de Veen weg langs het spoor weer opengesteld kan worden. HetVitensterrein Twenhaarsveld is tijdelijk niet toegankelijk. Dijkerhoek - Voor Jochem Smale is zijn eerste schooldag een dag om nooit te vergeten. Zijn entree bij OBS Dijkerhoek was er een uit honderd. Een compleet feest voor de hele school, want de laatste decennia was het niet meer voorgekomen dat er honderd leerlingen de school bezochten. In een bomvol Bethanië werd hij verwelkomd door alle leerlingen en hun ouders. Felicitaties van het team en de ou derraad en voor Jochem nog een grote trekker. De hele morgen deden de kinderen spelletjes op het versierde plein. En omdat er toch sneeuw lag was het thema 'Elfstedentocht' heel toepasselijk, (foto: Johan Bolink) En ook vanuit de gemeente is een positief antwoord ontvan gen. Zodra alles rond is en de datum definitief bekend is zullen we nader hierop terugkomen." 0800 - 77 67 867 (0800 Prostop) www.lasertherapie.nl Holten - Hoe houd j'e de kwali teit van je diensten in de ga ten? Door de vinger aan de pols te houden, onderzoek te doen en je open te stellen voor kritiek. Dat was de insteek van de staf van dorpshuis De Boschkamp toen die een ver zoek richtte aan de beide sta giaires Patricia van Erven en Astrid Molenveld om een te- vredenheidsonderzoek in te stellen onder de mensen die gebruik maken van het aan bod van De Boschkamp. "Maar dan wel op een deelter rein zeggen beide dames, "an ders werd het onderzoek veel te breed en te onoverzichtelijk. We kozen daarom voor de doelgroep cursussen voor volwassenen, zo als schilderen, yoga, computer les, klussen in en om het huis." maal zestig personen. De spelers staan letterlijk en figuurlijk dicht bij het publiek en de toeschou wers worden heel nauw bij de uitvoeringen betrokken. Het stuk behandelt onder meer verliefdheid en hoe een loverboy te werk gaat. Dat optreden wil len de stagiaires van De Bosch kamp in april of mei aanbieden. De entree willen ze heel laag en nog liever kosteloos houden, zo dat alle jongeren uit de doel groep de voorstelling kunnen bezoeken. "Daarvoor hebben we fondsen aangeschreven en van het Oran jefonds hebben we al een posi tief antwoord. Maar we hopen op nog meer sponsoring te kun nen rekenen", zeggen ze enthou siast. We hebben in samenwerking met de staf een enquête opge steld en deze ook voorgelegd aan een socioloog van een on derzoeksbureau en daarna aan 180 deelnemers uitgedeeld. We kregen maar liefst 120 formulie ren ingevuld terug. Dat is een bijzonder goed resultaat. Echt een heel hoge score! Uit de ingevulde enquêtes kwam aan het licht dat de cursisten zeer tevreden waren over de kwaliteit van het gebodene en ook over de leraren. Kritiek was er slechts op kleine details, zoals bijvoorbeeld op het licht bij de schildercursus. Ook de kosten voor de cursussen werden aan de orde gesteld. Over het algemeen vonden de deelnemers de kosten laag; slechts van een cursus vond men de prijs een beetje te hoog. De uitslag van de enquête wordt

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1