Reggesteyn opent deuren vijf locaties Impuls voor 'Ontdek de Reggestreek' Thuiszorg begint weer verschillende cursussen 4 Resink m «ra maar kijken of kommie £elRheipÊ 10% EXTRA KORTING OP DE REEDS AFGEPRIJSDE SHOWMODELLEN Sportverkiezing Rijssen/Holten leeft bij burger Film van Piet Bos over prepareren van dieren Politie over veiligheid WORD P 0 L I T I E V RI J WIL LIG E R LITI E /flf V/vne/) je lief ij Donderdag 17 februari 2005 HO 7 Holten - De avond waarop de sportiefste inwoners uit de ge meente Rijssen-Holten bekend gemaakt wor den, nadert. Vrijdag 25 februari worden de na men van de winnaars bekend gemaakt. Dat de Sportverkie/ing 2004 Rijssen-Holten leeft bij de burgers uit deze gemeente bleek uit het grote aantal geno mineerden: ruim twin tig personen/teams wer den kandidaat gesteld. De Sportverkiezing 2004 Rijssen-Holten wordt ge houden bij Lucky co aan de Morsweg. Aan vang 20.00 uur: zaal open 19.30 uur. Kaarten zijn gratis af te halen bij de VV V-kantoren in Rijssen en Holten. De sportverkiezing is ge organiseerd door de sport verkiezingscommis sie Rijssen-Holten. be staande uit Johan West hof en Jan Nikkels uit Holten en Henk Altena, Dinant Brinks. Ab Brug- gink en Jenny Burgers uit Rijssen en Sportraadaf gevaardigde Theo Hage- doorn. De commissie is een zelfstandig onderdeel van de Sportraad. Bovengenoemd team heeft samen met Lucky de organisatie van dit sportieve gebeuren op zich genomen. Het eerste deel van de avond valt onder verantwoordelijk heid van de commissie sportverkiezing. De ge nomineerden worden eer der op de avond door de commissieleden ontvan gen in een aparte ruimte van Lucky. Elke genomi neerde krijgt een sticker met "genomineerd' er op, zodat hij/zij herkenbaar is voor het aanwezige pu bliek. De genomineerden krij gen ook een aandenken, zowel van de gemeente Rijssen-Holten als van de sporverkiezingscommis- sie. Tegen achten gaan de genomineerden naar de Fabriek, waar het sporte venement gehouden wordt. Arjan te Lintelo verzorgt de presentatie, en voor 22.00 uur zijn de namen van de winnaars bekend. Evenals voorgaande ja ren treedt de Dos-jazz- groep Jazz Spirit op, daarnaast verzorgt de Streetdancegroep van Bato uit Holten een op treden en om 22.00 uur begint het niet-offïciële deel van het programma en DJ Erik Gerritsen en een optreden van Jannes. RIJSSEN - De Chris telijke Scholenge meenschap Regge steyn houdt op don derdag 24 februari en donderdag 3 maart 2005 open huis. Ver spreid over twee avon den krijgen basis schoolleerlingen en hun ouders de kans om alle vijf schoolge bouwen van Regge steyn in Rijssen en Nijverdal te bekijken. Beide avonden begin nen om 18.30 uur en duren tot 21.00 uur. De eerste vestigingen in Rijssen die hun deu ren openen zijn de scholen aan de Karei Doormanstraat en de Wierdensestraat 64 (tegenover verpleeg huis De Schutse) en wel op donderdag 24 februari. Op donder dag 3 maart is men welkom aan de Wier densestraat 126. De open huisavonden bieden een goede gele genheid om een beeld te krijgen van alle onder wijssoorten die onze scholengemeenschap kent: praktijkonderwijs, vmbo, havo en athe neum. Ook kan men een indruk krijgen van de investeringen die ge daan zijn om up-to-date onderwijs te kunnen ge ven. In Rijssen wordt momenteel de laatste hand gelegd aan een schitterende nieuwe school die met ingang van het nieuwe cursus jaar de drie huidige ge bouwen gaat vervan gen. Men kan zich hier over uitgebreid laten in formeren op het open huis. Bouwtekeningen en foto's van de nieuwe school tonen aan dat kleinschaligheid ge combineerd kan worden met de modernste on derwijsvoorzieningen. Dc unit praktijkonder wijs aan de Wierdens estraat 64 laat 24 febru ari zien wat praktijkon derwijs inhoudt. 'Het "onderwijs is wat meer praktisch van aard en uitgebreide stages ho ren tot het programma. De docenten geven graag meer informatie over de aanmeldings- en plaatsingsprocedu res. Ook kan men een beeld krijgen van de buitenschoolse bezighe den en de culturele acti viteiten. Op de school aan de Karei Doorman straat maken de bezoe kers een rondgang door de school, waarbij de verschillende vakken hun lesmateriaal tonen. Voor de basisschool leerlingen is er een puz- zeltocht. Daarbij maken ze kennis met een La gerhuisdebat gehouden, diverse sportactiviteiten en toneelstukjes. Aan de Karei Doormanstraat kunnen leerlingen te recht voor de theoreti sche leerweg van het VMBO en voor de eer ste drie leerjaren havo en atheneum. De vestiging Willem de Clercqstraat in Nijver- dal is eveneens op don derdag 24 februari open. Hier tonen de di verse vmbo-afdelingen hun mogelijkheden. Er is heel veel te zien. Zo presenteren leerlingen van de afdeling elektro techniek een complete licht- en geluidsshow. De afdeling Zorg en Welzijn verzorgt diver ge kookdemonstraties. Leerlingen van de afde ling Handel en Admini stratie demonstreren hun eigen schoolbe- drijf. Bezoekertjes mo gen werken met een echte kassa en leren een cadeau in te pakken. Op de afdeling voertuigen techniek staan zoals al tijd moderne autotech nieken centraal. De Twentse truckdealers zijn via het TDA verte genwoordigd met enke le supertrucks en een informatiestand voor toekomstige vrachtwa genmonteurs. Boven dien krijgen bezoekers de gelegenheid om de onderhoudsgegevens van hun auto te verkrij gen. Op de school aan de Wierdensestraat 126 te Rijssen pakken de vm bo-afdelingen op 3 maart goed uit. Dit jaar staat de afdeling Con sumptieve Technieken centraal. Ook hier wordt aandacht besteed aan de Junior Vakkanjer Wedstrijden. De locatie Wierdensestraat heeft de reputatie regelmatig prijswinnaars af te leve ren. Uiteraard presente ren ook alle andere vak ken de laatste ontwik kelingen binnen hun vakgebied. Daarnaast wordt er aandacht be steed aan de leer-werk- trajecten en het leerweg ondersteunend onder wijs. (LWOO) Dit is een onderwijsvorm die bedoeld is voor leerlin gen die meer praktisch dan theoretisch georiën teerd zijn. REGIO - Bij Thuis zorg Noord West Twente begint bin nenkort weer een groot aantal cursus sen. Bovendien staan er enkele gratis infor matiebijeenkomsten op het programma. Een overzicht. TNWT houdt donder dag 31 maart een gratis informatiebijeenkomst over de zin en onzin van afslankmiddelen. De bijeenkomst duurt 10.00 tot 12.00 uur en heeft plaats aan de Eendracht 23-25 in Tubbergen. Er wordt aandacht besteed aan de voor- en nadelen van diverse afslank middelen, gezond af vallen en de rol van de diëtist. De bijeenkomst is bedoeld voor spor ters, mensen die af wil len vallen en mensen die geïnteresseerd zijn in voeding. Thuiszorg verzorgt vanaf zaterdag 12 maart een cursus baby massage aan de Kerk straat 6 in Nijverdal. De cursus is bedoeld voor ouders of verzor gers met hun baby van circa 6 weken tot 6 maanden. In vijf bij eenkomsten van 10.00 tot 11.30 uur wordt praktische en theoreti sche informatie gege ven over de ontwikke ling van baby's en het aanleren en oefenen van massagetechnie ken. Belangstellenden kun nen zich aanmelden bij het cursusbureau van Thuiszorg, telefoon 0900-0678 (lokaal ta rief). Via dit telefoon nummer is ook aanvul lende informatie ver krijgbaar. Thuiszorg verzorgt op dinsdag 8 maart de gra tis toegankelijke the mabijeenkomst 'Bo tontkalking, wat kan ik er tegen doen'. Tij dens deze themabijeen komst zet een diëtist de oorzaken en risicofac toren voor het ontstaan van botontkalking op een rij. Tevens worden er praktische adviezen aangereikt om de kans op botontkalking te verkleinen. De bijeen komst vindt plaats van 10.00 tot 12.00 uur in het gebouw van Thuis zorg aan de Kerkstraat 6 in Nijverdal. Belang stellenden kunnen zich aanmelden via Thuis zorg, telefoon: 0900- 0678 (lokaaltarief). Via dit telefoonnum mer is tevens aanvul lende informatie ver krijgbaar. Op donderdag 10 maart verzorgt Thuiszorg een gratis toegankelijke themabijeenkomst over coeliakie van 19.30 tot 22.00 uur in Almelo. Coeliakie is een over gevoeligheid van de dunne darm voor 'glu ten'. Gluten komen voor in de graansoorten tarwe, rogge, haver en gerst. Voor mensen met coeliakie is het noodza kelijk om een gluten vrij dieet te volgen. Maar hoe weet je nu zeker of iets glutenvrij is. Een diëtiste geeft praktische tips en ad viezen over inkoop en bereiding van gluten vrije maaltijden. Tij dens de bijeenkomst is er voor de deelnemers gelegenheid om erva ringen uit te wisselen. Thuiszorg verzorgt sa men met de Diabetes vereniging de cursus 'zelfcontrole voor dia betespatiënten'. De cursus bestaat uit drie bijeenkomsten op woensdag 23 en 30 jnaart en 6 april van 13.30 tot 15.30 uur en vindt plaats in Almelo. De cursus is bedoeld voor mensen die diabe tes Type II (ouder- donisdiabetes) hebben en hiervoor tabletten en/of insuline gebrui ken en die zelf hun blocdglucosewaarden willen leren bepalen. Tijdens de cursus leren de deelnemers hoe de bloedglucosemeter werkt, op welke mo menten het beste ge controleerd kan wor den, welke factoren in vloed hebben op de bloedglucosewaardcn en te doen bij een te hoge of een te lage waarde. Thuiszorg biedt een cursus aan voor het verlenen van eerste hulp aan kinderen die een ongelukQ'e) hebben gehad. Onder de titel 'Als een kusje niet meer helpt' wordt van af 8 dinsdag maart van 20.00 tot 22.30 uur drie keer een bijeenkomst gehouden. De cursus wordt gegeven aan de Zeearend 2 in Almelo. Belangstellenden kun nen zich aanmelden via het Zorgloket van Thuiszorg, telefoon 0900-0678. Via dit te lefoonnummer is te vens aanvullende infor matie verkrijgbaar. Thuiszorg verzorgt woensdag 23 maart de gratis toegankelijke themabijeenkomst 'Voeding en kanker'. De themabijeenkomst is bedoeld voor ieder een die geïnteresseerd is in dc relatie tussen beide. De bijeenkomst vindt plaats aan de Zeearend 2 te Almelo en duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Tijdens de bijeenkomst geeft een diëtiste informatie over alles wat er bekend is over de relatie tussen voeding en kanker. Er is ruim aandacht voor praktische adviezen over het veilig bereiden van eten en de beteke nis van hulpstoffen in onze voeding, zoals kleurstoffen en conser veringsmiddelen. Thuiszorg houdt dins dag 29 maart van 13.30 tot 15.30 uur een gratis toegankelijke bijeen komst over voeding en hartfalen aan de Zee arend 2 te Almelo. De bijeenkomst is bedoeld voor patiënten met hartfalen, onder andere herkenbaar aan klach ten als kortademigheid, vermoeidheid of een opgeblazen gevoel. De bijeenkomst wordt ge leid door een diëtist. Belangstellenden voor de cursussen en bijeen komsten kunnen zich aanmelden via tele foonnummer 0900- 0678 (lokaal tarief) van Thuiszorg. Via dit telefoonnum mer is tevens aanvul lende informatie ver krijgbaar. Holten - Kees Bos (1940 - 2002), voormalig con servator van Natuurdiorama Holterberg en kunstenaar, heeft zichzelf meerdere keren ge filmd tijdens het prepareren van dieren. Hij laat op bijzondere w ijze zien hoe dieren worden geprepareerd en vertelt daarbij hoe hij te werk gaat. Piet Bos, professioneel editor bij de NOB en zoon van kunstenaar Kees Bos, heeft de vele uren du rende film gemonteerd en op moderne wijze be werkt. De film duurt ongeveer 15 minuten en toont het prepareren van drie dieren. Tijdens de voor jaarsvakantie tot en met zondag 20 februari, zal in Natuurdiorama Holterberg deze bijzondere film vertoond worden. Natuurdiorama Holterberg is gedurende de vakan tie dagelijks geopend van 13.00 tot 17.00 uur. In formatie: 0548-361979 of w ww .museumholter- berg.nl REGIO - Aanlegstei- gers langs de Regge, vrij te gebruiken voor kanovaarders. Hooiber gen als onderkomen voor fietsers en wande laars en nee, de bezoe ker slaapt niet in het hooi. En een typische Amerikaanse school bus, die diverse attrac ties hier in de buurt met elkaar verbindt. Zie daar de plannen voor de komende jaren van Ontdek de Reggestreek, tweede editie. De plannen worden deze maand beoordeeld door de 'plaatselijke groep', mensen afkomstig uit verschillende gemeentes en uit Leader-. Keurt de ze de plannen goed, dan gaat Reggestreek 2 voor de zomervakantie van dit jaar al van start. Reggestreek vice-voor- zitter Bert van de Maat vertelt dat de eerder in het leven geroepen groep 'Ontdek de Reggestreek' een hechte club van men sen werd. Inmiddels is het een stichting gewor den die met dezelfde doelstelling en hetzelfde enthousiasme doorgaat met het promoten van de ze streek. De plannen van de stich ting zijn goed ontvangen bij de gemeente Wierden, die zo'n 35.000 euro sub sidie beschikbaar stelt. Het verdere benodigde geld komt van Leader+, deelnemende onderne mers, en bedrijven die gezamenlijk deze streek steeds meer op de toeris tische kaart zetten. De geplande projecten moe ten daar een extra stimu lans in zijn. Zo worden op tien tot twaalf locaties bij deelne mende bedrijven hooi bergen geplaatst als over nachtingsaccommodatie. "Je kunt dan een fietsar- rangementen maken dat van hooiberg naar hooi berg gaat", geeft Van de Maat aan. De zeven te realiseren aanlegsteigers langs de Regge krijgen een alge meen karakter en komen onder andere bij de Zuna- brug en bij WayPoint. Ze zijn bereikbaar voor de kanovaarder, maar ook de Enterse Zomp en de Holten - De afdelings avond van de NBvP Vrouwen van Nu afde ling Holten wordt ge houden op dinsdag 22 februari in zaal Vos man aan de Oranje straat. De avond wordt verzorgd door de politie. Medewerkers van de po litie vertellen over veilig heid en onveiligheid op straat. Zaal open om 19 uur, aanvang 20 uur. Reggestroom kunnen er aanleggen De stichting wil. als de plannen definitief goed gekeurd worden, ook een autobus aanschaffen die in dit gebied rondrijdt om zo de bereikbaarheid van kleinschalige bedrijven te vergroten. "Al met al is het een bij zonder product, dat vele verschillende arrange menten mogelijk maakt", benadrukt Van de Maat. "De samenwerking tus sen grootschalige en kleinschalige recreatie- bedrijven is daarin heel uniek." Reggestreek I werd door de provincie als voor beeld gezien; Regge streek 2 moet een krach tige voortzetting worden. In het bestuur van de stichting zitten verder voorzitter Gerard Bus- scher op Vollenbroek, se cretaris Bert Fortuin, penningmeester Maria Holzegger en Dineke Smit. Veiligheid in je eigen buurt is van grote waarde. Dat kinderen veilig op straat kunnen spelen. Dat de buurt vrij is van inbraken of vandalisme. Datje 's avonds op straat kunt lopen, zonder je onveilig te voelen. En als er dan toch iets gebeurt, blijf dan niet alleen kijken, maar kom zelf helpen. Als politievrijwiNiger. Dan lever je direct een bijdrage aan een veiliger samenleving. We bieden je boeiend werk en een opleiding in de avonduren. Al tijdens je opleiding ga je met ervaren beroeps-collega's de straat op. In je uniform natuurlijk. Ben je tussen de 18 en 45 jaar en heb je de Nederlandse nationaliteit? Beschik je over een rijbewijs B en een VBO-B (met Nederlands op C-niveau) diploma of hoger? Woon je in Twente en heb je naast je baan of zorgtaak tijd over voor andere activiteiten? Word dan politievrijwi Niger. We kunnen je hulp goed gebruiken. Bel voor meer informatie Oege van Dijk van de politie Twente. 0900-8844 of Bureau Personeelsvoorziening Politie 0800-6096 of kijk op www.politie.nl LAATSTE WEEK ALMELO. Woonboulevard. Weezebeeksingel. Tel.: (0546) 812625 ENSCHEDE. Woonboulevard, Schuttersveld 3, Tel.: (053) 4358835 WIERDEN. hoofdkantoor. INTERNET: www.resinkwonen.nl

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 7