Bouw nieuw gemeentehuis start in mei Schokschouderen op stoere, snelle dansen van de straat overleden Burger kan dinsdag zijn mening geven Medische Diensten Kerk Diensten WeerWeekoverzicht Agenda tsÈ M.van Asselt plotseling weGeNeR Holtens Nieuwsblad Donderdag 17 februari 2005 Holtens Nieuwsblad 3 Holten - Met een rood spran- kelwijntje in een hoog glas werd maandagmiddag getoast op de nieuwbouw van het ge meentehuis. Op papier werd deze middag een belangrijke stap gezet: de bouwovereen- komsten werden ondertekend. Dat gebeurde in de raadzaal, waar onder andere afgevaar digden van gemeente en de be trokken bouw- en installatie bedrijven, respectievelijk Aan de Stegge en Kempkens, aan wezig waren. "Gelukkig, toch nog een enkele vrouw in de zaal", sprak ge- meentevoorlichter H. van der Wal, die de aanwezigen welkom heette. Wethouder J. Ligtenberg wees in zijn toespraak op de slo gan 'Bouw aan je toekomst', die nogal eens gebruikt werd. "De gemeente Rijssen-Holten bouwt ook aan haar toekomst. En dat geldt ook voor onze huisves ting", gaf Ligtenberg aan. Die huisvesting moest anders en be ter. "Een belangrijke aanleiding voor de nieuwbouw was en is een betere serviceverlening voor zowel burgers als aan bedrijven. Daarnaast werd na de herinde ling gekozen voor een centrale huisvesting. En er moeten goede werkplekken komen", aldus de wethouder. Hij gaf een kort verslag van de hobbels die genomen moesten worden om het financiële plaatje Arts Maatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111 Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedrecepten geopend de Dienst Apotheek Salland. Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast het Deventer Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. J. van Ofwegen, 0548-514140. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, te lefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Deventer locatie Holten, Larenseweg 54, te lefoon 0548-362835/ 0570-653000. Hervormde Kerk Zondag 20 februari: 10.00 uur, ds. H. Gijsen, gezinsdienst Schrift en Tafel. 19.00 uur. ds. S.M. Roozenboom, jeugddienst over 'Het katholieke geloof. Eerste collecte: diaconie; tweede collecte: kerkrentmeesters. Okkenbroek, 10.00 uur: da. Anneke Kruithof-Looije. Collecte: pastoraat. Dijkerhoek, 9.30 uur: ds. S.M. Roozenboom, gezinsdienst, Schrift en Tafel. Espelo. 10.45 uur: ds. S. M. Roozenboom, gezinsdienst. Schrift en Tafel. Gereformeerde kerk Zondag 20 februari: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder, Heilig Avond maal (zittend). 19.00 uur, ds. H.P. Mulder, Heilig Avondmaal (lopend). Eerste collecte: kerk/ HA diaconie, tweede collecte: gemeente toerusting. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gcbouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 20 februari: 10.00 uur, gezinsviering. Voor ganger pastor Wolters. Nieuw-Heeten, zaterdag 19 februari: 17.30 uur, gezinsviering met presentatie EHC. Voorganger: past. B. Wolters. Zang: kin derkoor. Maandag In de nacht was het kraakhelder bij een zwak oosten windje. Het was koud met -4.3 graden als minimumtemperatuur, aan de grond vroor het matig met -5.0 graden. Espelo noteerde op klomphoogte -5.1 graden. De morgen zag er fantastisch uit met volop zonneschijn. Dat was ook in de middag het geval, er was geen wolkje te zien. Zo werd het de derde zonnige dag op rij. Het werd niet warmer dan 5.5 graden. Dinsdag Opnieuw een onbewolkte koude nacht, met lichte vorst in de weerhut van -4.1 graden. Vlak boven de grond -5.8 graden. In de morgen prachtig zonnig weer met een strak blauwe lucht. De middag bleef onbewolkt en zonnig, het was wel wat heiig. Een hogedrukgebied boven Oost-Europa voerde stabiele en geleTdelijk vochtige lucht aan. Woensdag Onder een onbewolkte hemel vroor het minder hard dan de voorgaande nachten. Dit had te maken met het geleidelijk binnen dringen van zachte vochtige lucht. De morgen verliep met veel laaghangende bewolking en mist. 's Middags liet de zon zich geregeld zien, de zon werd afgewisseld door wolkenvelden. Later meer bewolking gevolgd door lichte regen. Het was niet koud met een maximumtemperatuur van 8.6 graden. Donderdag De nacht verliep bewolkt, droog en zacht, tot vorst kwam het niet meer. Het werd niet kouder dan 6.6 graden als mi nimum. Begin van de morgen regen, dat was ook in het verdere verloop van de morgen hel geval. In de middag bewolkt en nat weer. De regen had te maken met een koufront dat van noord west naar zuidoost over het land trok. Holten noteerde 9.8 mm, Rijssen kreeg 11.0 mm in de meter en Espelo kreeg 9.5 mm. Vrijdag In de loop van donderdagavond na de regen klaarde het op. Dc nacht verliep bewolkt en droog. Het eerste deel van de morgen vormde zich mist, daarna wolkenvelden en enkele opkla ringen. In dc middag was de zon geregeld te zien. afgewisseld met wolkenvelden. Het bleef droog en werd 7.3 graden.^ Zaterdag In de nacht liep de temperatuur geleidelijk op, eerst ge daald naar 4.4 graden. In de morgen viel er langdurig matige re gen. daar-bij stond een matige tot vrij krachtige zuidwesten wind. 's Mid-dags niet beter, cr was veel wind en de neer-slag was buiig van karakter. De zon kregen we even te zien. Holten. 15.0 mm, Rijssen 18.0 mm, Espelo 17.0 mm. Zacht met 10.9 graden. Zondag Opnieuw in de nacht regen en wind, met 3.4 graden iets kouder dan dc voorgaande nacht. In de morgen een afwisseling van geregeld zon en enkele buien. Ook in de middag hielden wc het niet droog. Nog weer neerslag van beteke-nis, Rijs-sen 9.0 mm, Espelo noteerde 7.0 mm en Holten kreeg 6.0 mm. Meteo Holten, Freddie Paalman. rond te krijgen, want de gemeen teraad wilde absoluut binnen het beschikbare budget blijven. Lig tenberg benadrukte dat er op an dere zaken bezuinigd was dan op bouwkundige. De wethouder bezocht met een bouwdelegatie nieuwe gemeen tehuizen en vroeg vooral wat er tegengevallen was. "Dat waren dan vooral zaken waarop bezui nigd was en die later toch bleken tegen te vallen. Dat wilden we niet. De kwaliteit moest goed blijven." Begin mei wordt gestart met de bouwwerkzaamheden. 'Ver wacht wordt dat het nieuwe ge meentehuis eind 2007 geopend kan worden. Ligtenberg wees er op dat er geen werk uitgevoerd kon worden zonder dat het over last veroorzaakt: "De bewoners en bedrijven in de directe omge ving gaan het merken." Hij gaf aan dat er een klankbord- Maandag zijn de bouwovereenkomsten voor het nieuwe gemeentehuis van Rijssen/Holten ondertekend. Begin mei wordt gestart met de bouwwerkzaamheden (foto: Rinus Vrijdag) groep gevormd was met daarin onder andere aanwonenden, die direct aan de bel kunnen trekken als er iets niet goed gaat. Directeur R.S.J. Nelis van bouwbedrijf Aan de Stegge vond het een mooie kans voor het bedrijf om in Rijssen-Holten het 'huis der huizen' te bouwen. Hij gaf aan dat het bouwbedrijf prima in staat was de werkzaam heden naar tevredenheid uit te voeren. Vervolgens vond de on dertekening plaats van vier over eenkomsten: een coördinatieo vereenkomst door de opdracht gever, aannemer bouwkundig, aannemer elektrotechnisch en aannemer werktuigbouwkundig en aparte overeenkomsten tus sen de gemeente en de betrok ken aannemers. En met het zetten van de handte keningen kan het spul beginnen. De streefdancegroep van Bato oefent in het gymlokaal De Waerdenborch op de maat van de muziek (foto: Johan Bolink) Holten - In het gymlokaal bij Dc Waerdenborch vormen acht lange spiegels een wand. De spiegels weerskaatsen de bewegingen van dertien mei den, die schokschouderen op de maat van de muziek. De streetdance-groep van Bato beweegt snel, soepel en strak. Acht dansers staan vrijdag 25 fe bruari op het podium in Lucky aan de Morsweg in Rijssen. Daar wordt die avond de sport- verkiezing Rijssen-Holten ge houden en de streetdancegroep van Bato verzorgt tijdens die avond een optreden. Acht streetdancers kunnen daaraan meedoen. Hester Paalman, leid ster van de streetdancegroep, legt nog eens uit dat er meer niet op het podium kunnen en vertelt hoe moeilijk het is om te kiezen tussen de dansers. Dan wordt de muziek weer ge start. Er wordt gedanst op mu ziek van Screem. De groep danst veel op muziek van Michael cn Janet Jackson, omdat die muziek zo lekker danst. Hester geeft aanwijzingen. ..'Groot dansen' is belangrijk bij streetdance. Maak volop gebruik van de ruimte om je heen. En reageer op degene die voor jc danst, an ders houd je geen mooie groep." „Eén, twee, drie en vier. Hup, bekken naar voren. Hier draai je in", klinkt het. „Het ging best goed", steekt ze de dansers na dc repetitie een hart onder de Hester Jansen geeft inmiddels zes jaar les in streetdance. We kelijks op de vrijdagavond geeft ze les aan drie groepen, met de kleintjes vanaf vijf jaar in de eerste groep tot en met de jonge vrouwen van 25 jaar in de derde groep. Het zijn niet alleen mei den die deze lessen volgen. „In de jongste groep zitten ook jon gens. Bij de andere twee groe pen zou ik graag jongens bij wil len hebben. Er zijn jongens die supergoed kunnen dansen. Er zijn ook wel eens jongens die komen kijken, maar volgens mij gebeurt dat vooral om de meiden die meedoen", lacht Paalman. Uit de groep van 15 tot 25 jaar werd het demo-team gefor meerd. „Daar zitten de meiden in die wat meer potentie hebben dan de rest", verklaart Hester. Dit demo-team treedt onder an dere op bij uitvoeringen van Ba to, tijdens het carnaval en op Koninginnedag en trad op bij de voorstelling Daniël. De groep vindt het gaaf om bij Lucky op te treden en traint extra om een succes van deze voorstelling te maken. Streetdance straalt met haar snelle en stevige bewegingen een heel eigen dynamiek uit. „Streetdance komt van de straat, is daar ontstaan en die wat stoer dere bewegingen zie je er in te rug", legt Paalman uit. De Hol- tense studeert fitness, gezond heid en welzijn in Limburg. Daarnaast studeert ze recht en Italiaans. Over anderhalf jaar studeert ze af en dat betekent dat de komende tijd het lesgeven op een lager pitje komt te staan. Maar voorlopig is ze er nog vo lop bij. „Streetdance is leuk. Je danst op muziek van deze tijd en bent daardoor sowieso met je gezondheid bezig. En je kunt de oefeningen zo in de disco dan sen. Je ziet die bewegingen ook vaak in de disco, dat maakt het ook leuk", aldus Paalman. Streetdance is een stevige condi tietraining want streetdance is zwaar. „Als je je echt helemaal geeft ben je daarna helemaal ka pot. Als de meiden na de tijd nog kunnen praten, weet ik dat ze zich niet voor honderd procent hebben gegeven", geeft Paal man aan. Wie belangstelling heeft voor streetdance kan gewoon een keer komen kijken; op vrijdag avond vanaf half zeven krijgen de deelnemers van 5 tot 10 jaar les. vanaf half acht de cursisten van 10 tot 14 jaar en vanaf hal f9 de dansers van 15 jaar en ouder. Holten - Gemeentebelang Rijs sen-Holten houdt dinsdag 22 februari een discussie-avond rond het thema 'Wat wil de burger?' De bijeenkomst wordt gehouden in de boerde rij van de speeltuinvereniging Braakmanslanden, Keizers- dijk 57a, Rijssen. Aanvang: 20.00 uur. Entree vrij. Op dit moment staan twee on derwerpen in de Rijssense en Holtense gemeenschap ter dis cussie: de veiligheid en het om vangrijke tunnelplan. Wat Gemeentebelang Rijssen- Holten betreft is het tunnelplan ingewikkeld, kostbaar cn ondui delijk. GB-raadslid Willy Vene klaas licht dat toe. Het probleem van de onveilig heid en de 'onzichtbare' wijk agenten wordt besproken door GB-fractievoorzitter Ab Hof huis. Inwoners van Rijssen en Holten worden uitgenodigd mee te praten over deze onderwer pen. "De mening van de burgers komt te weinig aan bod in de lo kale politieke besluitvorming. Ook kunnen bezoekers andere zaken aan de orde stellen op de ze avond", aldus Gemeentebe lang Rijssen-Holten. Holten - Zaterdag overleed in Holten op 55-jarige leeftijd Melvyn van Asselt, in de Hol tense sportwereld zeer be kend. Hij maakte onder ande re deel uit van de sportraad Rijssen-Holten. In het dage lijkse leven was hij TPG-ves- tigingsmanager in Raalte. Van Asselt overleed aan een hartstilstand. Melvyn van Asselt voetbalde in zijn jonge jaren bij SV Holten, de vereniging waar hij nauw bij betrokken bleef. Later was hij penningmeester van SV Holten en was ook penningmeester van de omnivereniging en finan cieel verantwoordelijk voor de kantine van de omnivereniging. Hij werd lid en bestuurslid van de sportcommissie Holten, en na de gemeentelijke herinde ling zat hij in de sportraad Rijs sen-Holten. Hij was daarvan een tijdje inte rim-voorzitter en daarna, tot zijn overlijden, vice-voorzitter. "Hij was een vriendelijke man, die het werk wat hij deed, heel goed uitvoerde", vertelt wet houder Willem ter Schure, die Van Asselt al jaren kende al voor de periode dat ze geza menlijk in het bestuur van SV Holten zaten. "In al die jaren bouw je toch een bepaalde band op", aldus Ter Schure, die geschokt was door het plotseling overlijden van Van Asselt. Dat laatste gold ook voor sport raadvoorzitter Ruud Vermaas. 'Wij zijn heel diep getroffen door het plotselinge overlijden van onze vriend en medebe stuurder van de sportraad Rijs sen-Holten Melvyn van Asselt, 55 jaar jong, nog barstensvol met ideeën, zeer trouw en een bekwaam bestuurder. Melvyn was een plezierig mens met een enorme passie voor de sport en kon door zijn rustige en beheerste optreden tal van zaken op de juiste waarde in schatten en afhandelen. Zijn heldere visie werd alom gewaardeerd, zijn geduld werd vaak op de proef gesteld, maar altijd bleef hij optimistisch en vastberaden. De sportraad zal hem verschrikkelijk missen', reageerde Vermaas. 'Op de avond vlak voor zijn dood, stuurde hij nog enkele mailtjes, voorzien van wensen en grappen en het is dan ook niet te vatten, om de volgende ochtend te moeten horen dat Melvyn is overleden. Wij verliezen in Melvyn een ui terst sympathieke en waarde volle collega, die wij niet snel kunnen vergeten. Maar het leed binnen zijn gezin en bij allen die hem dierbaar waren is nog vele malen groter en die wensen wij dan ook alle sterkte toe', aldus Vermaas. Van Asselt wordt vandaag, donderdag, begraven. Foto-expositie over Mali van Jan Hut en Hans Wissink Me disch Centrum Holten tot en met zaterdag 30 april 2005 Papierknipkunst Bibliotheek Holten tot en met maandag 7 maart 2005 Demonstratie papier knippen Biblioteek Holten zaterdag 19 februari 200510:00-12:00 Bijeenkomst Bejaardensociëtcit Irene dinsdag 22 februari 200514:30 Vorming en Toerusting: dia's over bijbelse werken Rem brandt Kandelaar dinsdag 22 fe bruari 200520:00 Passage directeur pastoraal centrum De Hezenberg Kande laar donderdag 24 februari 2005 20:00 Sportverkiezing 2004 Lucky Co vrijdag 25 februari 2005 Koffieochtend Boschkamp vrij dag 25 februari 2005 9:30-11:00 Kindermiddag met goochelaar Trefpuntvrijdag 25 februari 2005 15:30-17:30 Feestavond met Jan Steegink en Johnny Rodijk Trefpunt vrijdag 25 februari 200520:30 Toneelavond met DAT Bonte Paard zaterdag 26 februari 2005 Voorjaarsrit MAC Holtcrberg Holtenzaterdag 26 februari 2005 Toneel met OCH Trefpuntzater dag 26 februari 2005 14:00 Workshop met kunstenaar Pie- ter Torensma Bovenruimte schildersbedrijf Gervedink Nij- huis zaterdag 26 februari 2005 zondag 27 februari 2005 Lezing Elvira van Eijl Bosch kamp maandag 28 februari 2005 20:00 NBvP Dijkerhoek over onge wenst urineverlies Bonte Paard- donderdag 3 maart 2005 20:00 Fietsenbeurs Boschkamp zater dag 5 maart 200513:30-15:00 Vorming en Toerusting: lezing over voorstellingen van bestaan na dood Irene dinsdag 8 maart 2005 20:00 Jaarvergadering buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek Bonte Paard donderdag 10 maart 2005 Compostactie Supportersver eniging SV Holten Holten don derdag 10 maart 2005zaterdag 12 maart 2005 Voorstelling COV Holten Kan- dclaarvrijdag 11 maart 2005 Voorstelling COV Holten Kan delaarzaterdag 12 maart 2005 Uitwisselingsmotocross Zuur- berg zaterdag 12 maart 2005 9:30 Motocross nationaal Zuurberg zondag 13 maart 200513:00 Darten om het Gouden Keun 't Klavier zondag 13 maart 2005 13:30 Bijeenkomst Bejaardensociëteit Kandelaar dinsdag 15 maart 2005 14:30 Lezing Renate Dorrestein Boschkamp woensdag 16 maart 2005 20:00 AA-team.nl 0900-0777 Vergelijk je rijk! Pechhulp v.a. 2 5," p.j. AUTOBERGERS ALARMCENTRALES 168 our per wee* Vereniging voor automobilisten huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur: W H. Bevers, secretaris. Kollingserf 4, 7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen(a whk. Wegener nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad awhk.wegcner.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7. 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Advertentie-adviseurs: O. IJspccrt, tel: 0548-597353. mobiel 06-51 19 83 42 H. Schotten, tel: 0548-597351. mobiel 06-51 19 83 21Fax. 0548-597359 Hoofd redactie: A. Schepers Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Heddc Directie: J V.VIunsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertentiecomracten en aan biedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voor-waarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis- aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Koninklijke Wcgener-concem. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij op genomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (laten) in formeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorg vuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs steh dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV. afdeling Marketing, post bus 692,7500 AR Enschede.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 3