Gezamenlijk cultureel feest: Midzomernacht 'Het roer gaat om bij 't Losse Hoes, de drempel moet lager' Holtens Nieuwsblad Fienpreuvers derde bij Schlagerfestival Cursus voor ouders: praten over peuters Actie Rode Kruis en HHV verloopt goed til Trots op harde werkers Huurwoningen Lageweg wijken voor nieuwbouw Nieuwe eigenaar Wil Salomonson van Hanze Totaal: I Lampionoptocht voor koningin Veelpleger aangehouden Weekendweer Kerk Okkenbroek viert honderdjarig bestaan Holtens Nieuwsblad Donderdag 27 januari 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat Holten - De Holtense muziek vereniging HMV bestaat zestig jaar en dat wordt gevierd. Over het jaar verdeeld staan verscheidene evenementen op het programma, met als hoog tepunt de Midzomernacht. 'Het moet een soort van Night of the Proms gaan worden', licht HM V-voorzitter Gerhard Voor des toe. Niet alleen optredens van HMV zelf, maar ook van an dere koren, culturele verenigin gen, popbandjes en soloartie sten. Zo zou een toneelgroep bepaal de muziekonderdelen aan elkaar kunnen breien met optredens. Er is ruimte voor klassieke muziek, maar net zo goed voor populair. Van Mannenkoor tot de Reeper- bahner Stimmungsmacher. Maar ook zijn zangers of mensen die goed een instrument kunnen spelen welkom. Om een idee te krijgen over hoe Gerhard het evenement ziet, noemt hij als voorbeeld het Rondje Kulturhus. Ook hier lie ten verschillende Holtense cul- Holten - 'Omdat ik trots ben op zulke harde werkers, heb ik vandaag ook mijn werk jas aangedaan', zei burge meester Bort Koelewijn vo rige week vrijdagmiddag tij dens de opening van boerde rij Erve Deijk. Stichting Zo- Zijn maakt hier nu gebruik van. Familie van de cliënten, be trokkenen, medewerkers van de gemeente en een vertegen woordiging van de familie Deijk, waren op uitnodiging aanwezig om de officiële ope ning mee te maken die, naar later bleek, op spectaculaire wijze zou plaatsvinden. Vanwege de kou vond eerst een kort, inleidend praatje plaats door ad-interim Chert Hento. Daarna nam de burge meester het woord. Hij felici teerde zowel de cliënten als de leiding, maar ook de omwo nenden met dit nieuwe onder komen. Hij sprak ook zijn dank uit voor het werk dat hier verricht werd en wordt. De productie van allerlei leuke dingetjes voor de verkoop in de winkel en voor het werk dat gedaan moet worden in de zorg voor de dieren en het groen. Hij overhandigde de cliënten dan ook allerlei buitengereed schap, waaronder een gouden hark. 'Omdat jullie goud waard zijn.' Maar.Daarmee was de ope ning nog niet verricht. Die handeling mocht verricht wor den door Marian Ebenau, ma nager dagbesteding van Zo- Zijn. Maar zolang zij geen sleutel had, kon ze niets ver richten. Die sleutel was op dat moment in het bezit van de Amerikaanse woestijnbuizerd Rico, eigendom van Albert Pijffers. Echter, Rico zat ge parkeerd in een boom en nam de tijd om de sleutel over te vliegen naar cliënt Bas Keil- holtz. Maar na een paar fluit jes van de baas volbracht Rico zijn missie en landde keurig bij Bas op de arm, die vervol gens de sleutel overdroeg aan Marian. (Foto: Foto Video Slooijer) Holten - Carinova (voorheen Thuiszorg Zuidwest Overijs sel) houdt dinsdag 22 februari in Holten een bijeenkomst voor ouders van kinderen tus sen 1 en 4 jaar met als thema: praten over peuters. Opvoeden, het groot brengen van kinderen, is een hele uitda ging. Het heeft heel veel leuke, prettige momenten. Maar soms gaat het niet altijd even gemak kelijk. Als ouder komt u vaak voor momenten te staan waarbij u zich afvraagt: wat moet ik nu doen of zeggen? Tijdens de bijeenkomst wordt gesproken over: wat is lastig, hoe uit zich dat (onder andere door niet willen slapen, niet wil len eten, koppig zijn) en hoe kan men hiermee omgaan. De avond wordt begeleid door Dieny Koers, wijkverpleegkun dige Ouder- en Kindzorg en wordt gehouden van 20.00 tot 22.00 uur in het gebouw van Ca rinova aan de Gaardenstraat 31 in Holten. De kosten voor deel name bedragen 2,50 euro per persoon. Voor nadere inlichtin gen en aanmelding kan men zich wenden tot Carinova, Telefoon 0900-8662 (0,10 euro per mi nuut). Holten - Dc panden Lageweg 29, 31,33 en 35 zullen, net als de garages, op korte termijn worden gesloopt. Hiervoor in de plaats komen nieuwbouwwoningen in de betaalbare koop. Dat schrijft Spectrum Wonen in een brief aan de omwonen den. De bewoners zelf zijn inmiddels op de hoogte gebracht van de plannen. Enkele jaren geleden brandde een rijtjeshuis aan de Lageweg uit. Hierdoor móesten het uitgebrande huis en het hoekhuis ernaast, worden gesloopt. Nu wil Spectrum ook de andere vier gaan slo pen. turele verenigingen hun kunsten zien. Hoe het er uiteindelijk uit komt te zien, of er gebruik wordt ge maakt van een tent of iets an ders, is nog niet bekend. Dat hangt ook af van de deelnemers zelf. Om alvast inzicht te krijgen wie hieraan mee zou willen doen, wil Gerhard elke culturele ver eniging donderdag 17 februari om 20.00 uur uitnodigen in het repetitielokaal van HMV (naast de Houtbeurs). 'Iedereen is welkom: koren, to neelverenigingen, popbandjes, noem maar op. Iedereen die zingt in Holten. Het moet een gezellig en grandioos feest gaan worden.' De avond is bedoeld om, onder het genot van koffie of een borrel, met elkaar te brainstormen over de invulling van de avond. Voor meer informatie kan wor den gebeld met Gerhard Voor des, telefoon 0548-366555. Wierden - Met het nieuwe prinsenlied deden Prins Carnaval Velocitas en zijn Adjudant Toon mee aan het Schlagerfestival in Wierden. Zij werden daarbij ondersteund door de Raad van Elf van CV De Fienpreuvers. Het feest barstte helemaal los toen de confettikanon in werking trad. Na afloop bleken de Fienpreuvers ook nog eens als derde te zijn geëindigd. Een mooi begin van het komende carnaval. (Foto: Johan Bolink) Holten - 'De authentieke stijl blijft behouden, evenzo de sfeer, maar dat hotel-restau rant 't Losse Hoes tot nu toe had. We gaan Sallandse gast vrijheid bieden aan Jan en al leman', zo stelt Wil Salomons on, directeur van Hanze Hore ca Totaalgroep. Sinds 1 janu ari de nieuwe eigenaar. Er werd afscheid genomen van de heer en mevrouw Mulders- Moors die 't Losse Hoes zeven tien jaar runden. Vanuit zijn kantoor in Zwolle geeft Salo monson de grote lijnen aan, maar de dagelijkse leiding is in handen van gastheer Wim Jan sen, die met een ter zake kundig team borg staat voor de door Sa lomonson geroemde gastvrij heid. 'Het roer gaat om bij 't Losse Hoes. De zogeheten drempel moet lager. Het bedrijf moet toe gankelijker worden. Ook voor mensen met een smalle beurs. Ook zij moeten kunnen genieten van de schitterende accommoda tie die zoveel meer moois in zich heeft dan de buitenkant doet ver moeden. Vooral ook genieten van het heerlijke eten dat straks in buffetvorm zal worden geser veerd op de zondagen. We zul len ook meer muziek- en (the- ma)feesten organiseren op de zaterdagavond, zodat ook-de mensen in de leeftijdscategorie dertig/ veertig weer eens aan bod komen.' 'We hebben allerlei plannen om bijvoorbeeld fakkeloptochten te organiseren en wandeltochten met na afloop snert eten. Ga zo maar door. Voor bedrijfs- of fa miliefeesten willen we desge wenst graag samenwerken met onze overbuurman Hendrie Vukkink van Bikerent, zodat we (Foto: Foto Video Slooijer) samen een leuk programma kun nen organiseren. Maar we moe ten eerst wat achterstallig onder houd verrichten, zowel binnen als aan de achtergelegen huisjes. Daarna kunnen we ook weer vo lop mogelijkheden bieden voor vergaderingen, congressen, se minars met eventueel overnach tingen. Zodrajilles klaar is, nodigen wij de buren uit en de particulieren die hier om 't Losse Hoes wo nen, voor een borrel zoals hier op het platteland de gewoonte is. Daarna hopen we dat alle Holte naren de weg naar 't Losse Hoes weten te vinden en zeker niet zullen schromen om binnen te komen en te genieten van onze gastvrijheid maar zeker ook van dit prachtige pand. Ik weet haast zeker dat lang niet iedere Holte- naar weet hoe mooi het hier bin nen is.' De nieuwe eigenaar is weg van zijn nieuwe pand. Zelf staat hij samen met zijn vrouw aan de top van een grote horecaonderne- ming, Hanze Horeca Totaal- groep. Met 135 man/ vrouw op de loonlijst. Slijterijen en kook- studio's behoren tot die groep maar vooral de tak catering maakt een groot onderdeel van het bedrijf uit. De verzorging van zo'n vierhonderd tot vijfhon- 0800 77 67 867 (0800 - Prostop) www.lasertherapie.nl derd warme maaltijden per dat in Zwolle en Hasselt, de comple te catering van hogeschool Win- desheim. het stadion van FC Zwolle, het Provinciehuis, grote landelijke evenementen. En straks bij de opening van de N 348 mag Hanze Totaal de ca tering verrichten. 'Een hele eer', vindt Salomonson. 'Want daar mee worden we wel als een van de topbedrijven in Nederland beschouwd.' Maar wie denkt door dit succes in Salomonson een koele zaken man aan te treffen, heeft het mis. Het hart op de juiste plek, aan dacht voor alles en iedereen, de Sallandse taal nog lang niet ver leerd en trots op zijn mensen en zijn bedrijf. Pagina 3 Bevrijdingsdag wordt dit jaar weer groots gevierd. De organisatie hoopt op vele versierde straten. Pagina 7 IJsclub De Noordpool be staat 75 jaar en dat wordt ge vierd met een receptie in Zaal Vosman. Pagina 7 De belangstelling voor de triatlon was, net als voor- i gaande jaren, te groot. Daar- om moest worden geloot. Holten - Om de verjaardag van koningin Beatrix te vie ren, wordt maandag 31 janu ari om 18.45 uur een lampion optocht gehouden. Het vertrek is vanaf Diessenplas. via de Larenseweg, naar Smidsr belt. Hier zal voor de koningin worden gezongen. Alle kinderen zijn welkom aan de optocht mee te doen. Lam pionnen zijn te koop bij Blokker Van de Maat, Holten - Politieagenten hielden dinsdagmiddag 25 januari om 14.40 uur op de Pannenbak kersstraat in Holten een 37-ja- rige man uit Holten aan. Bij de man werd een dvd-speler aangetroffen, die even daarvoor uit een winkel aan de Smidsbelt was gestolen. Omdat de 37-jari- ge man een stelselmatige dader is. is hij in verzekering gesteld en opgesloten. Hij zal donder dag 27 januari worden voorge leid. Proces-verbaal wordt opge maakt. Af en toe zon en kans op wat re gen of sneeuw. Op vrijdag lijkt het meest droog te blijven. Klei ne kans op neerslag dus. Tempe ratuur overdag tussen de 2.0 en 3.0 graden. Zaterdag en zondag zachter door draaiing van de wind naar het noordwesten. Op beide dagen kans op wat regen of motregen, temperaturen rond de 4.0 tot 6.0 graden. Na het weekeinde lijkt het toch weer wat kouder te worden en stijgt de sneeuwkans weer. Holten - De gezamenlijke actie van de Holtense Handelsver eniging en het Rode Kruis Holten heeft 2195 euro opgele verd voor giro 555. Iedereen kan alles van waarde deponeren in een van de rode H H V-actiebussen Velen hebben hiervan gebruik gemaakt en hun oude geld gege ven. De organisatie zoekt nu liefhebbers voor onder meer: Franse francs, Italiaanse lires, Spaanse peseta's, Ierse ponden, Zweedse kronen, Engelse pen ny's, Oostenrijkse shillingen, Duitse marken, Belgische fran ken, Canadese dollars en als laatste een Amerikaanse cent. Natuurlijk teger. elk aannemelijk bod. Let wel, het is voor een goed doel. Okkenbroek - Honderd jaar geleden werd de kerk in Ok kenbroek in gebruik geno men. Vlak daarna kwam de Hervormde Kerkstichting tot stand. Beide feiten wor den het hele seizoen door herdacht en gevierd met vele activiteiten. In februari is er een concert, in maart een symposium, in april een grote reünie, in mei een jongerendag en in juni een kunstexpositie van de zoon van de oudste, nog in leven zijnde predikant: dominee Bartlema. Een rijke geschiedenis leent zich echter ook om vastgelegd te worden. Dat is dan ook ge beurd in de vorm van het boekje De kerk in Okken broek 1904-2004. Boeiend voor iedereen die zelf of wiens familie deel heeft uitge maakt van dit stuk geschiede nis of geïnteresseerd is in het ontstaan van een kerkdorp op een plek waar tot voor hon derd jaar geleden alleen bos en hei was, hier en daar afge wisseld met wat landbouw grond van een paar keuter boertjes en links en rechts een grotere boerderij. Slechts een molen en een smederij vorm den voor de komst van de kerk de enige voorziening. Dat, en alles wat er daarna gebeurde, is terug te vinden in de jubi leumuitgave, verkrijgbaar voor 7,50 euro tijdens de ere diensten of bij Henk Kerkdijk, Oerdijk 131 in Okkenbroek, telefoon 0570-551424. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Als lezer van hel Holtens Nieuwsblad u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarv an verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Adres: Postcode: j Woonplaats: Telefoon: Gebruik deze bon voor hei opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Postbus 692, 7500 AR Enschede t.a.v. Service-afdeling Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuwblad op: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening:_ i 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) I 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) j (losse nummers: 0,95)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1