Holterberg Classic levert veel geld op voor Ronald McDonald 2d Rolf van Krey beste speler Gerrit Dikkers zaaltoernooi CorruptuS winnaar Nacht van Huus Sportief Bekeken Uitslagen Bergruitertjes Nieuwjaarsreceptie Hockeyclub Handbalheren bijna kampioen Uitslagen handbal SportAgenda Spelmorgen Touwtrekseizoen Handbaldames winnen van ABS Donderdag 20 januari 2005 Holtens Nieuwsblad BC Holten 3 - Fairplay 1 BC Holten 3 speelde vrijdag 13 januari tegen Fairplay 1 in Dedemsvaart. Michel ten Voorde speelde als eerste heer maar kwam niet in zijn spel: 15-3, 15-3. Harko Bouwens is gelukkig weer hersteld van zijn blessure en moest tegen een erg fanatieke jongen spelen maar kon hem niet bijhouden: 15-5 en 15-2. Annet Dijkstra speelde de eerste game zoals ze moest doen, rustig en goed geplaatst: 8-11. De tweede game ging naar haar tegenstandster: 11-7. De derde game vocht Annet zich terug, maar had erg veel pech en verloor met 11-4. Yvonne Beuker speelde een afwisselend spel, in de tweede game walste ze over haar tegenstander, 8-11 en 0-11 Tussenstand na de enkelspelen 3-1. De herendubbel van Harko en Michel was een spannende partij, geen van de he ren wilde een punt afstaan, ook hier moest een derde game de beslissing brengen: 13-15, 15-9 en 17-14. De damesdubbel van Annet Yvonne moest ook in drie games worden beslecht maar werd toch eewonnen 8-15, 15-5 en 11-15. Annet Michel waren goed op dreef in hun gemengd dub bel en maakten er een bloedstollende partij van met verlen ging en drie games, 15-17, 15-13 en 15-13. De gemengd dubbel van Yvonne Harko moest ook in drie games gespeeld worden: 15-9, 11-15 en 15-10. Eind uitslag 6-2 voor Dedemsvaart. BC Holten 4 - BC Shuttle 2 BC Holten 4 speelde donderdag 13 januari de tweede wed strijd. De tegenstander was BC Shuttle 2 uit Losser. Helaas was bijna iedereen een beetje in de lappenmand zoals velen in deze griepperiode. Ismael Wind won gemakkelijk met twee games 11-15 en 1-15 Rolph Rikkering had drie games nodig, maar won toch vrij eenvoudig met 5-15, 15-5 en 3- 15. Marijke Offenberg won ook in twee games 9-11 en 5- 11. Renate Oosterik verloor helaas in drie games, dit van wege vermoeidheid veroorzaakt door griep: 2-11, 11-6 en 11-4. Tussenstand: 1-3 De herendubbel werd gewonnen met 4-15 en 9-15, de damesdubbel werd helaas ook verlo ren in drie games 1-15, 15-13 en 15-3. De mixen werden allebei gemakkelijk gewonnen, eindstand 2-6 voor BC Holten 4. BC Holten 5 - Baco 4 De eerste wedstrijd in het jaar 2005 leverde een eenvoudi ge overwinning op voor het vijfde team van Badminton Club Holten. In Olst werd met 7-1 gewonnen van Baco 4. Rob Kelder won de eerste game met de duidelijke cijfers 15-3. in de tweede game kwam er meer tegenstand van de jeugdige tegenstander, maar ook deze werd gewonnen door Rob met 15-9. Harry Knuiman had een gemakkelijke sing le, hij won met de cijfers 15-6 en 15-2. Alie Bijen moest in de eerste game een voorsprong prijsge ven (11-13), maar herstelde zich daarna volledig door de tweede en derde game met de cijfers 11-5 te winnen. Helaas kwam Marie Diepenbroek niet tot winst, ze verloor met 5-11 en 0-11 De herendubbel van Harrie Menkhorst en Harry Knuiman gaf een slechte start, maar halverwege de partij kwam het ritme, zodat deze gewonnen werd met 15-8, de tweede werd vervolgens ook gewonnen, dit maal met 15-7. De da mes lieten er daarna geen gras meer over groeien en lieten zien dat ze samen duidelijk sterker waren dan'de Olstcr da mes (15-6 en 15-2). De eerste game van de mix Alie/ Har rie werd verloren met 12-15, op dat moment zaten Marie en Rob al weer aan de kant, ze hadden eventjes gewonnen met 15-3 en 15-2. Mede door de aanmoedigingen van de kant bleven daarna Alie en .Harrie niet achter en ze wisten de tweede en derde game in winst om te zetten (15-4 en 15-9). Leden van PC de Bergruitertjes deden mee aan de kringkampioenschappen. De dressuurwedstrijden wer den verreden in Vriezenveen en Wierden. In de klasse B categorie AB werd Alberto van Lies met Fu- ego tweede reserve. Zijn zus Angela behaalde met No doubt Sharon een vierde prijs in de B-categorie D zij mag door naar de regio. Nikki Hulstein werd met Khahendi van Klaverborch le reserve in de klasse B categorie D. Ook Ulrikc Oostervelt werd met Guranja F eerste reserve. Emmalie den Heijer viel met King Kay in Vriezenveen niet in de prijzen maar zij mag wel door naar de regiokam pioenschappen, hetzelfde geld voor Malou Hoefman met Gonchar en Helena van Lies met Amillion. De reservekandidaten moeten nog even afwachten of er voor hen plek komt op het regiokampioenschap. Op 15 ja nuari waren er kringkampioenschappen springen in Ambt- Delden. Beau Barvelink werd met Moonlight, in het klas sieke parcours klasse B categorie E tweede, zij mag door naar de regiokampioenschappen. Myrthe Barvelink met Sillie K. in de klasse M categorie C een tweede prijs. Ook zij mag door naar de regiokampioen schappen. Britt Barvelink viel niet in de prijzen maar mag wel door naar de regiokampioenschappen. Ook Malou Hoefman mag door naar de regiokampioenschappen. Emmalie den Heijer behaalde met King Kay in de L2-dres- suur nog twee tweede prijzen, in Gorrsel deed zij dit met 171 punten en in Bathmen met 164 punten. In Hardenberg werd Britt Barvelink met Sundra in de klasse B categorie D in het progressieve parcours tweede. Beau Barvelink werd met Moonlight in de klasse B categorie E in het progressie ve parcours eerste. En Myrthe Barvelink werd met Sillie in de klasse M categorie C in het klassieke parcours eerste. Het progressieve parcours ook een eerste prijs. Holten - In het clubhuis van de hockeyclub HCH aan de Molenbelterweg is afgelopen zondag 16 januari de nieuwjaarsreceptie gehouden. Deze gezellige traditie met onder meer glühwein en overheerlijke hapjes ver zorgd door de familie Aanstoot (clubhuis- en barcom- missie) maakte het voor groot en klein weer een ge slaagde bijeenkomst. Tezamen met bestuursleden en alle andere aanwezigen werd er rondom het haardvuur en aan de bar geborreld en bijgesproken over de meest uiteenlopende ontwikkelingen zowel binnen als buiten dc hockeyclub. Voor de hockeyclub is onder meer in 2004 een zeer be langrijke mijlpaal geslagen. Het veelbesproken kunstgras staat bij de gemeente voor 2005 op de begroting.Chapeau kunstgrascommissic. Binnenkort wordt ook officieel bekend gemaakt wie als honderdste lid toe zal treden binnen HCH. De veelbeloofde hockeystick als introductiegeschenk bij HCH zal er uit gaan. Alle teams treffen weer de nodige voorbereidingen na de winterstop om er weer te staan voor de wedstrijden die zul len starten begin maart 2005. Na een ongekend grote opkomst tijdens de laatste leden vergadering. staat voor 2 februari de eerste algemene le denvergadering voor het nieuwe jaar op het programma. Deze vindt, zoals gebruikelijk, plaats in het clubhuis. Voor meer informatie, activiteiten of wedstrijdschema's bezoek www.hockeyclubholten.nl. Holten - Onder zeer goede weersomstandigheden werd afgelopen zondag 16 januari op de Sallandse Heuvelrug de vierde editie van de Salland Verzekeringen Holterberg Classic verreden. Aan deze door de Rotary Hel- lendoorn-Nijverdal georgani seerde ATB-toertocht, werd net als vorig jaar door een duizend tal deelnemers deelgenomen. Het mooie weer van de zondag lokte een extra groot aantal deel nemers naar de Holterberg Clas sic. Bij de tocht die organisato risch perfect is verlopen, hoef den ook geen deelnemers met pech of door ongelukken de tocht te staken. De opbrengst van de tocht gaat elk jaar naar een ander goed doel. Deze keer gaat de op brengst, die door voorzitter Nico van der Meer voorlopig geschat werd op 28.000 euro, naar het Ronald McDonald's Kinder fonds. Het bedrag is, ondanks de vele acties op dit moment voor de ramp in Azië, in elk geval een evenaring van het bedrag van vorig jaar. Een belangrijk deel van dit be drag werd opgebracht door zes tien bedrijventeams. Bedrijven konden, om hun personeel of re laties een bijzondere dag aan te Theo de Rooij w as uitgenodigd om een toespraak te houden. bieden, met een team van maxi- bedrag van 1250 euro meedoen tocht. Vooraf werden de deelne- maal acht personen tegen een aan de 30 of 50 kilometer lange mers toegesproken door de di- Holten - Het jaarlijkse Gerrit Dikkers zaaltoernooi op vrij dag 14 januari, was de ont moeting tussen veld en zaal. Deelnemende teams waren ge formeerd uit spelers van het der de (Triple players en 3-tebule), vierde (Kan niks en Doet niks), vijfde (White veterans en The old Five), zaal twee (Stamgas ten), kantinemedewerkers (Bar tenders) en leiders van jeugdelf- tallen (Prof leaders). In de B-poule verrasten de Bar tenders de Triple players met 1- 0. Toen de Triple players vervol gens 1-1 speelden tegen de Whi te Veterans hadden de Barten ders genoeg aan een gelijk spel tegen de White Veterans. Even leek het mis te gaan maar de bar mannen en vrouwen kwamen snel terug tot 1-1 en gooiden de wedstrijd op slot om zo poule winnaar te worden. In poule C won Kan niks na een 0-2 achterstand toch nog met 3-2 van de Prof leaders. The old five won vervolgens met 2-1 van Kan niks en plaatste zich met een bekeken 1-1 tegen de Prof leaders ook voor de finalepoule. In de finaleronde werden drie nieuwe poules gemaakt op basis van de plaatsing in de eerste poule. Alle derde teams streden om de zevende, achtste en ne gende plaats. Doet niks begon hier overweldi gend en won met maar liefst 4-0 van de Triple players. De Prof leaders wonnen vervolgens met 2-1 van de Triple players waarna de Prof leaders en Doet niks on derling streden om de zevende plaats. De Prof leaders kwamen snel op voorsprong waardoor Doet niks moest komen. De Prof leaders konden hiervan soms profiteren via snelle uitbraken. Een van deze uitbraken leverde de 2-0 op waarmee de wedstrijd was beslist en de Prof leaders poulewinnaar werden. In de finalepoule waren de Bar tenders snel uitgetapt. Ondanks volle inzet en een keeper die als een leeuw op alle ballen dook werd zowel van de 3-tebule als van The old five met 2-0 verlo ren. Deze twee teams gingen dus al in een rechtstreeks duel strijden om de toernooiwinst waarbij niemand het voordeel van een beter doelsaldo had en een onbe slist dus tot penalty's zou leiden. Nadat The old five de leiding had genomen en de 3-tebule weer gelijk hadden gemaakt leek het daar lang op uit te draaien. De 3-tebule wisten echter letter lijk in de laatste seconde nog te scoren en daarmee hun titel te prolongeren. Na de wedstrijden werden in bar 't Mossink de prijzen uitgereikt. Gerrit Dikkers had daarbij voor alle deelnemende teams een kleinigheid en ook werden de namen van de beste speler en beste dame bekendgemaakt. Beste speler werd Rolf van Krey en beste dame werd Irene Beid- man. Hierna bleef het nog lang gezellig in bar 't Mossink. Aan de tafels werden nog meer 'eer volle vermeldingen' uitgereikt. De mooiste actie was van Jan 'Meloen' Beldman die op onna volgbare wijze Hans Stam pas seerde, hel mooiste doelpunt van Teun Schuppert die vanaf eigen helft de bal in het doel wist te "zwabberen". De grootste misser was van Dirk Jan Schuppert (75 centimeter en een leeg doel is riant), de ge haaidste speler bleek Robert Tromop die diverse ongeoor loofde technieken op zowel de bal als mannelijke en vrouwelij ke tegenstanders toepaste en er nog mee weg kwam ook. Edwin Aaftink had bij het wegschieten van de bal het meeste publiek geraakt en Willy Dommerholt had de blauwste kuiten toen ze daarbij een keer in de weg liep. Herman Schutte en Bert Jan Paalman werden uitgeroepen tot beste scheidsrechter. Gerrit Dik kers kan met zijn ploeg organi satoren terug zien op een prach tig evenement. Mossink - Voor de vijfde keer in successie organiseerden CV de Knetterzoepers in samenwerking met Bar Mossink het carnavalszaalvoetbaltoernooi Nacht van Huus. Na diverse spannende poulewedstrijden, waarin vooral veel jeugdig talent van zich liet spreken, bleven er nog vier teams over. De eerste halve finale tussen Club CorruptuS en de verras send goed spelende DIS werd door de eerste genoemde toch wel verdiend gewonnen, al was het toch nog lang spannend. In de tweede halve finale stonden CV de Kratvinders en nieuwkomer de Kelderblaffers tegenover elkaar. Lang leek het erop dat de debutanten de finale zouden gaan halen, maar vlak voor tijd maakte de Kratvinders nog gelijk. De daaropvolgende penalty serie werd door de Kratvinders gewonnen, zodat er een finale ontstond van CV de Kratvinders tegen Club CorruptuS. Nog ver moeid van de uitputtingsslag tegen de Kelderblaffers werden de Kratvinders professioneel weggespeeld door Club CorruptuS. Het is nu alweer de derde keer dat Club CorruptuS de zogenaam de Lucasbokaal wint. Bijkomend voordeel hierbij is dat Keune- darp door nog een extra carnavalswagen zal worden opgesierd, want de winnaar van het Nacht van Huus moet altijd deelnemen aan de Keunedarpse carnavals optocht. Mark 'Terminator' Lam- mertink nam als aanvoerder de wisselbeker in ontvangst van Prins Velocitas. (Foto: Johan Bolink) recteur en oud ploegleider van de Rabobank Wielerploegen Theo de Rooij uit Holten. Na de tocht kregen de deelnemers een heerlijk stamppotbuffet. Holten - De handbalheren wonnen de lastige uitwedstrijd bij Tyfoon. Holten startte goed geconcen treerd, maar kwam moeilijk tot scoren tegen de stugge defensie de ploeg uit Hattem. Pas bij 4-5 kwam Holten voor het eerst voor. Door drie treffers op rij van Meino van Beek wist Holten di rect een gaatje te slaan. Bij rust leidde Holten met 6-11. De tweede helft toonde eenzelf de beeld. Een goed verdedigend, maar moeilijk scorend Holten. Toch liep Holten langzaam ver der uit tot een 11-18-stand. Het sloloffensief van Tyfoon verras te Holten. Tyfoon wist de ach terstand snel te verkleinen. Hol ten wist echter stand te houden, maar won uiteindelijk moeizaam met een minimale 17-18 zege. Het op de tweede plaats staande Plus/ Heeten 2 verloor vrijdag avond de inhaalwedstrijd tegen Achilles verrassend met 27-29. Holten is nog steeds ongeslagen en heeft nu een voorsprong van acht punten op de nummer twee. Scores: Meino van Beek, Freddy Wolterink, Jan Henk Kamphuis 4 Thijs Jeurissen 3 Menno Koerse 2 Andy de Jong 1 Holten - Dames 2 pakte de w inst tegen ABS 2. Holten was op alle fronten ster ker en leidde bij rust al met 2-6. na rust kwam ABS slechts 1 maal tot scoren. Holten ging goed door en won verdiend met 3-11. Dames A 2 verloor van HHZD. De dames boden goed partij maar troffen het niet erg bij de beslissingen van de man het in zwart. Zeker 4 strafworpen wer den Holten onthouden. Holten keek bij rust tegen een 10-4 ach terstand aan. Na rust een zelfde beeld. Holten combineerde van tijd tot tijd goed, maar kreeg ook onnodige treffers tegen. HHZD wist de wedstrijd met 22-15 naar zich toe te trekken. Jongens B boekte een fraaie ze ge op de nummer 2 Atlantis. Bij rust zag het daar zeker niet naar uit 8-12. Holten bleef echter goed combineren en scoorde ook via de break out. In de slot fase was Holten conditioneel sterker en werd de achterstand omgebogen in een 20-18 over winning. Meisjes C had geen kans tegen koploper Zwolle. Holten deed wat het kon, maar via een 3-11 stand bij rust werd met 3-22 ver loren van een veel ouder en ste ker team. Meisjes D won opnieuw. HCD '97 was niet veel zwakker, maar Holten was scherp. Via een 04 stand bij rust werd een keurige 2-9 overwinning geboekt. Blauw Wit Zaterdag 22 januari Blauw Wit 1 - Sp Teuge 1, 14.30 uur; Blauw W it 2- DES 3, 14.30 uur; Blauw Wit 3 - Oene 4. 12.30 uur; Blauw Wit 4 - Oene 5. 12.30 uur; Blauw Wit 5 - CSV Apeldoorn 12, 14.30 uur: Blauw Wit Al - Sp Lochem A2. 12.30 uur; Blauw Wit Cl, toernooi in sporthal, 14.00 uur; Blauw Wit MA, toernooi in sporthal bij VV Holten; E/F-pupiilen, spelmor- gen in de sporthal van 9.00 tot 10.30 uur. Inschrijven vanaf 8.30 uur; D-pupillen, speimor- gen in de sporthal van 10.30 tot 12.00 uur. Inschrijven vanaf 10.10 uur Donderdag 20 januari Blauw Wit 1 - De Hooiberg 2, 22.00 uur. Handbal Zaterdag 22 januari Meisjes D - Schalkhaar, 12.00 uur. Zondag 23 januari Dames 1 - Erix 1, 13.10 uur; He ren - CVO 1, 15.30 uur; Dames 2 - SDOL 3, 14.25 uur; Dames Al - Achilles, 11.00 uur; Dames A2-Kwiek, 12.05 uur. Mintonette Sporthal 't Mossink Dames 2 - Dynamiek, 19.30 uur: Dames 3 - VEC, 19.30 uur; He ren 2 - WA, 19.30 uur; Dames 1 - Tornado 4, 21.00 uur; Dames 4 - Dynamiek 2. 21.00 uur; He ren 3 - Dynamiek 3, 21.00 uur. Gymzaal Haarstraat Meisjes B - Dynamiek. 19.30 uur; Heren 3 - Set Up 65, 21.00 uur. Holten - Blauw Wit '66 houdt zaterdag 22 januari voor de pupillenafdelingen van VV Holten en Blauw Wit '66 de jaarlijkse spelmorgen in sport hal 't Mossink. De algehele leiding is in handen van Wim Hartkamp. Er worden ongeveer tweehonderd kinderen verwacht. De E- en F-pupillen kunnen van af 8.30 uur inschrijven. De in schrijving stopt om 9.00 uur. Deze groepen gaan om 9.00 uur van start met hun spellencircuit. Om 10.30 uur wordt het onder deel voor de E- en F-pupillen af gesloten, met aansluitend de prijsuitreiking in bar 't Mossink. De D-pupillen beginnen om 10.30 uur met hun ronde langs de spelletjes die zijn opgesteld in de zaal. Deze groep kan zich inschrijven vanaf 10.10 uur. De inschrijving sluit om 10.30 uur. Voor de winnaars per leeftijds groep zijn er leuke prijzen te winnen. Om 12.00 uur is ook voor de D-jeugd het spellencir cuit ten einde en begint de prijs uitreiking. Holten - Touwtrekvereniging Okia begint met de voorberei ding voor de oostelijke compe titie op donderdag 20 januari in de sportzaal aan de tuin straat. De trainingen beginnen om 19.30 uur met een rondje warm lopen door het dorp, daarna gaan we vanaf 20.00 uur in de zaal verder met rek- en strekoefenin gen. Verder moet er nog weer aan de conditie gewerkt worden en zullen er ook nog wel weer wat kilootjes moeten verdwij nen. Belangstellenden, zowel heren, dames als jeugd vanaf 12 jaar, zijn van harte welkom op de trainingen om eens vrijblijvend te kijken wat de touwtreksport allemaal inhoudt. Voor nadere informatie over trainingen en wedstrijden kun je bellen met de voorzitter Teun Stevens. Telefoon: 0572- 321582. Holten - In de uitwedstrijd te gen ABS hebben de handbal dames van Holten een prima resultaat neergezet. Na de tu multueuze wedstrijd in Hol ten, was ABS zeker gebrand op een revanche. Holten gaf in Bathmen de dames van ABS die kans niet. Vooral m de eerste helft speelde Holten sterk. Via fraaie aanval len kwam Holten al vlot op voorsprong. Defensief klopte het ook prima. Jessica Smit was bijzonder trefzeker. Dit leidde tot een verdiende 6-11-voor sprong bij rust. Ook de eerste tien minuten na rust speelde Holten sterk handbal en werd de voorsprong uitgebouwd tor 10- 19. Holten dacht de buit toen binnen te hebben en ging wat slordiger spelen. ABS kwam iets terug, maar Holten pakte de za ken op tijd weer op en wist de wedstrijd ruim met 16-21 te winnen.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 7