Prinsenbal soms net tegen randje Oad Reizen ontvangt record aan prijzen Blokfluitles van sopranino tot grootbas Pouletoernooi darten Schoolkring Dijkerhoek Lezing en workshop door kunstenaar Pieter Torensma Nieuwe Peuterwijser is uit Nieuwe seniorenwoningen Staatsbosbeheer zoekt talent Geld blijft komen voor actie Azië Mindervalidencarnaval met vele artiesten Bijeenkomst NBvP Dijkerhoek Jaarvergadering Passage SeniorWeb Trefpunt viert jubileumfeest Inbraak bungalowpark Boekenverkoop Met bus naarTuinidee Après-ski Darten voor Azië gaat niet door ABC helpt bij gemeentehuis Donderdag 20Januaw\2005 Holtens Nieuwsblad Holten - De Holtengroep verzorgt vrijdag 4 februari om 20.00 uur in de Kandelaar een lezing van de bekende kunstschilder Pieter Torensma met als titel Heelbeelden van een intuïtieve schilder. Pieter Torensma werd in 1944 geboren te Leeuwarden en als het ware als kunstenaar in de wieg gelegd. Na acht jaar kunstacade mie bleek al snel dat hij een spirituele dimensie beeldend naar buiten wilde brengen. Hij zal een dialezing verzorgen waarbij zijn fascinatie voor de heilige Geometrie of het ordenende principe met de regelmatige patronen en verhoudingen in de natuur zullen worden belicht. De toegangsprijs voor deze lezing bedraagt 5 euro. Men kan zich aanmelden via telefoonnummer: 0548-365340 of e-mail: holten.bezieling@planet.nl of op de avond zelf aan de zaal. De groep organiseert ook een workshop met de kunstenaar op 26 en 27 februari in de ruimte boven schildersbedrijf Gervedink Nij- huis aan de Dorpsstraat. Holten - Bij alle gezinnen in de gemeente Rijssen-Holten waar een of meerdere kinderen tussen de 0 en 4 jaar wonen, valt de Peuterwijser 2005 in de brievenbus. Het is een kleurrijk boek werkje boordevol informatie over voorzieningen voor peuters in de gemeente Rijssen-Holten. Van bibliotheek tot kinderopvang, ouder- en kindzorg, peuter speelzalen, kinderboerderijen, speel-o-theken, speeltuinen, gym nastiekverenigingen, zwembaden. Met andere woorden, over een groot aantal organisaties en verenigingen die activiteiten voor peuters organiseren is in de Peuterwijser informatie te vinden. Het is het tweede achtereenvolgende jaar dat dit handige, nuttige, informatieboekje tijdens de Nationale Voorleesdagen, die dit jaar van 18 tot en met 29 januari plaatsvinden, uitkomt. Subsidie van de gemeente maakt de uitgave financieel mogelijk, de peuter speelzaalcoördinator zorgt samen met de coördinator voorschool- seperiode/ basisscholen van de bibliotheek voor de uitvoering er van. In de begeleidende brief krijgen de ouders van jonge kinde ren tevens een aantal bonnen aangeboden waarmee ze in de ko mende weken gebruik kunnen maken van aantrekkelijke aanbie dingen en kortingen bij diverse organisaties. Tijdens de Nationale Voorleesdagen zal op de peuterspeelzalen, kinderdagverblijven en basisscholen, nog meer dan anders, aan dacht worden besteed aan voorlezen. Iets wat van groot belang is voor de ontwikkeling van het jonge kind. Zo zal op diverse peu ter- en basisschoolgroepen in Rijssen een medewerker van de bi bliotheek het bekroonde prentenboek Wat nu Olivier? komen voorlezen. In Holten houdt de stichting voor sociaal en cultureel werk voor haar peutergroepen op 3 en 4 februari een groot voorleesontbijt in de ontmoetingruimte van dorpshuis De Boschkamp. Onder het genot van een heerlijk ontbijtje zal mevrouw van Iperen daar het verhaal van de rode lievelingslaarsjes van 'Gonnie' komen voor lezen. Onder begeleiding van een echte drummer zullen de peu ters die ochtend met diverse instrumenten muziek gaan maken en uiteraard mogen ze daarbij hun eigen lievelingslaarsjes aanhou den. Zowel in Rijssen bij de Thuiszorg Noord West Twente als in Hol ten bij Carinova Ouder- en Kindzorg kunnen ouders van peuters in februari deelnemen aan de cursus 'Praten over peuters'. Meer informatie hierover is te lezen in de Peuterwijser. Om de Voorleesdagen een extra feestelijk tintje te geven is er spe ciaal voor peuters zowel in Rijssen als in Holten een theatervoor stelling. In Holten is dit op zondag 23 januari om twee uur in het dorpshuis. Poppentheater Het Blauwe Huis brengt de voorstelling POEP, gebaseerd op het gelijknamige peuterboek, ten tonele. In Rijssen vindt om zaterdag 29 januari om half drie in de biblio theek de voorstelling Beestenboel plaats, verzorgt door danst heater Retteket. Kaartjes voor beide voorstellingen kosten 3,50 euro en zijn in Holten verkrijgbaar op het kantoor van het dorps huis en de bibliotheek en in Rijssen bij de bibliotheek. Markelo - Spectrum Wonen en Carint presenteren het aange paste plan voor het nieuwe Woon Zorg Complex in Markelo. Omwonenden en belangstellenden zijn welkom op dinsdag 25 januari van 20.00 tot 21.00 uur in woonzorgcentrum De An- holtskamp. Het aangepaste plan ligt dan ter inzage. Ook is het projectteam aanwezig om uitleg over het plan te geven en vra gen te beantwoorden. Het eerste ontwerp is vorig jaar voor het complex gepresenteerd aan bewoners. Naar aanleiding van de reacties van omwonenden is het plan aangepast: het gebouw is verlaagd en smaller gewor den. Het ontwerp heeft nu maximaal twee verdiepingen, de wo ningen zijn minder breed en de bergingen aan beide zijden van het gebouw vallen nu deels in het pand. Dankzij de aanpassingen oogt het gebouw nu minder massief dan in de eerste opzet en past daardoor beter bij het dorpse karakter van de omgeving. Het gebouw is gebruiksvriendelijk en aange past aan de eisen van de doelgroep. De bouw van de seniorenappartementen is het resultaat van de in tensieve samenwerking tussen Spectrum Wonen en Carint Marke- lo-Diepenheim. Beide stichtingen signaleerden een steeds grotere vraag naar geschikte woningen voor ouderen. Er werd gezocht naar een goede locatie die dicht bij voorzieningen en een zorgle- verancier moest liggen en die voldoende oppervlakte had. Het ter rein aan de Noordachtereschweg net buiten Markelo voldoet hier ruimschoots aan. Holten - Ben je tussen de 16 en 24 jaar, heb je belangstelling voor bos- en natuurbeheer, wil je met je handen werken en houd je van werken in de buitenlucht? Schrijf je dan in voor de wedstrijd en wordt een nieuw natuurtalent. Kijk snel op www.staatsbosbeheer.nl voor inschrijving en deelname regle ment. Inschrijven kan tot 1 maart 2005. Staatsbosbeheer is de grootste natuurbeheerder van Nederland en heeft naast het beheren en ontwikkelen van natuur ook een taak in het vakkundig opleiden van mensen die in het bos- en natuurbe heer werken. Vanwege de tiende editie van de Doe Kijkdag op Tweede Paas dag, houdt Staatsbosbeheer in samenwerking met Helicon-oplei dingen een wedstrijd waarbij een opleidingsplaats te winnen is. Twee jaar werken in de natuur van Flevoland, Overijssel of Gel derland. De eerste ronde van de wedstrijd vindt plaats op de Doe Kijkdag, op 28 maart 2005. De wedstrijd is bedoeld voor jon geren van 16 tot 24 jaar. De te winnen opleidingsplaats biedt geen baangarantie. Uit de aanmeldingen worden honderd natuurtalenten uitgekozen, die mogen meedoen aan de wedstrijd op de Doe Kijkdag op Stadslandgoed de Kemphaan in Almere en dagrecreatieterrein de Zwarte Dennen in boswachterij Staphorst. Ga bijlsteelhangen, houtschatten, testje natuurkennis, en win een opleidingsplaats bij Staatsbosbeheer. In de finale op zaterdag 16 april 2005 gaan de beste zes in Zee- wolde strijden om die ene opleidingsplaats in Flevoland, Overijs sel of Gelderland. De winnaar volgt de opleiding bos- en natuur beheer in het leerlingstelsel bij Helicon opleidingen MBCS Apel- doorn-Velp. Voor meer informatie over de opleiding kijk op www.helicon.nl. Aanmelden voor de wedstrijd kan via www.staatsbosbeheer.nl tot 1 maart 2005. Gezinsleden en perso neel van Staatsbosbeheer en Helicon zijn uitgesloten vaif deelna me. In de opleiding bos en natuurbeheer in het primair of secun dair leerlingstelsel bij Helicon opleiding MBCS Apeldoorn-Velp werkje 32 uur per week en ga je 1 dag per week naar school. Voor de opleidingsperiode ontvang je salaris. De opleiding geeft geen baangarantie. (Foto: Gert Perdon) 1?'. '1 plus 1 is 4.' 'Fout!' Vrij Corrupt deden Barend en Van Dorp na. Met als gast Mies Bouwman. Het nieuws van de dag werd besproken. Mies: 'Ik lees geen krant. Maar ik hoorde wel dat Jan Maats ging stoppen. En Jos wil het café niet overne men!' 'Maar Mies, Jan Maats is allang dicht. Daar staan al hui zen.' Verder werd via een directe ver binding, contact gemaakt met Café Hiernamaats. Daar aan de tap zaten onder andere Prins Bernhard, André Hazes en Pim Fortuin. Over het algemeen von den bezoekers sommige grappen toch te grof. Daarnaast waren er echter ook vele bij die de plank juist op de goede plek raak sloe gen. Carnavalsvereniging de Battumse Pompers uit Bathmen waren uitgenodigd en genoten van de avond. Deze werd na de acts voortgezet met muziek van Blind Date en een optreden van feestzanger Leon. Holten - De Azië-actie van de Holtense Handelsvereniging en Rode Kruis Holten duurt nog een week. Ondertussen is er al een bedrag binnen van 1990,22 euro. Massaal worden statiegeldbon nen. cadeaubonnen, geld en van alles met waarde ingeleverd. Ook de fooienpotten van diverse middenstanders zijn gedoneerd. Tot en met zaterdag kunnen mensen hun bijdrage storten in de bekende rode bussen van de HHV of in de glazen fles bij de apotheek. Holten - In samenwerking met Stichting Paardrijden Gehandicapten houdt car navalsvereniging De Fienp- reuvers zaterdag 29 januari om 15.00 uur in manege Snorrewind het Minderva lidencarnaval. Onder leiding van DJ Willem van het Proatiezer en de muzi kale begeleiding van de Braandheultjes zullen Prins Velocitas en z'n Adjudant Toon zorg dragen voor een mooi carnavalsfeest. De artiesten voor deze mid dag zijn ondermeer: De Drie Plinten, Clown Doppie, Bleke Henny, spreekstalmeester Koen en De Sjoeronnies. Hoogtepunt van deze middag zal ongetwijfeld het optreden van de eigen mindervaliden- artiesten zijn. Het motto van Prins Velocitas is dit jaar: recht toe recht an..., doarhoal ik van. Van de feestgangers wordt verwacht, dat dit onderwerp in hun kleding naar voren komt. Dijkerhoek - De nieuwjaars bijeenkomst van Vrouwen san Nu Dijkerhoek wordt maan dag 24 januari om 20.00 uur gehouden in Het Bonte Paard. Na het huishoudelijke gedeelte kunnen de leden kennismaken met Drama. Wat gebeurt er zoal op een cursus drama. Een leer linge van de Ballet- en Theater studio Elédance uit Lochem zal, samen met enkele bestuursle den, een tipje van de sluier op lichten. Holten - Passage Holten houdt donderdag 27 januari om 20.00 uur haar jaarvergade ring. De bijeenkomst wordt gehouden in de Kandelaar. Na het huishoudelijke gedeelte komt Jan Stam uit Holten vertel len over zijn reis naar Rusland. Nieuwe leden en belangstellen den zijn van harte welkom. Holten - SeniorWeb houdt dindsdag 25 januari om 14.00 uur het cybercafé in de Rabo bank in Rijssen. Als "onderwerpen zullen deze keer worden ingeleid: Tips en Trucs in Windows, en Wat kan ik met ISDN, ADSL en kabel. Espelo - Het Trefpunt bestaat dit jaar 40 jaar. Dat wordt j vrijdag 25 en zaterdag 26 fe- I bruari gevierd. Een gezellige middag voor de kinderen met een goochelaar zal vrijdag 25 februari gehouden van 15.30 tot 17.30 uur Dit wordt om 20.30 uur ver volgd met een feestavond met muziek van Jan Steegink en Johnny Rodijk. Tussendoor is er een optreden van een komisch duo. De entree is gratis. Toneelclub OCH zal zaterdag 26 februari om 14.00 uur optreden. Kaarten hiervoor zijn van te vo ren te reserveren bij Rien Ren- sen. Vijfhuizenweg 22: Mariska Hofman. Espelodijk 17; Hennie Meilink, Okkenbroekseweg 13. Holten - Bij een inbraak in de receptie van een bungalow park aan de Borkeldsweg. werden dinsdag 11 januari computers en keyboards ge stolen. De inbraak werd 's ochtends om 8.00 uur ontdekt. Een deur was via de Bulgaarse methode open gebroken. In elk geval worden twee computers en twee key boards, een van het merk Roland en een van Korg, vermist. Holten - De bibliotheek ver koopt vanaf woensdag 19 ja nuari afgeschreven boeken. Zo nu en dan worden oude boe ken in de bibliotheek opgeruimd om plaats te maken voor actuele en frisse exemplaren. De oude, die vaak nog heel goed bruikbaar zijn, worden dan ver kocht. Vanaf woensdag 19 januari kan men tien boeken kopen voor slechts 2,50 euro. Het gaat om romans en informatieve boeken voor jeugd en volwassenen. Holten - Spitax verzorgt don derdag 17 februari een bus dagtocht naar de beurs Tuini- dee 2005 in Den Bosch. De inrichting van de tuin is de laatste jaren even belangrijk ge worden als de inrichting van het huis. Tuinidee geeft een com pleet overzicht van ideeën, op lossingen, diensten en producten voor het creëren van een tuin op maat. Ook zijn er workshops bloemschikken en tuindecoratie. Voor informatie zie www.spi tax. nl/nieuws of www.tuini- dee.nl, telefoon 0548 - 36 44 90 Holten - Café 't Klavier wordt vrijdag 21 december vanaf 21.00 omgetoverd tot een heu se skihut. Consumpties en mu ziek zijn aangepast om de juis te après-ski-sfeer te krijgen. Flash Back verzorgt de mu ziek. Entree is gratis. Holten - Nog enkele yveken en dan barst het carnaval weer los. Om alvast in de stemming te komen, werd zaterdag 15 ja nuari in de Poppe het Prinsen bal gehouden. Vriendenclub Velocitas kon na tuurlijk niet ontbreken bij het bal voor Prins Velocitas, Willy Ve neklaas. Zij openden dan ook het feest met een optreden. Een fietsenrek met daarop Cam ping de Holterberg stond op het podium. Een deerne in zomerse kledij kwam aangelopen. 'Ben ik hier bij de Prins?', vroeg ze de twee op het podium. 'Ja hoor, je bent hier bij Prins Velocitas', was het antwoord. 'Nee, ik be doel Camping de Prins'. 'Nee, dit is de Prins van Camping de Hol terberg.' Een misverstand, maar de vakantiegangster wilde deze camping ook wel eens uitprobe ren. The Morning After... Pills kwam daarna langs voor een act. Van de Paapen en de Rooie Rid der, The Mistery Boysact en Vrij Corrupt volgden daarop. Van de Paapen en de Rooie Rid der waren alvast aan het oefenen voor de komende triatlon. Het gesprek ging onder andere over José van Beestje Beestje, die een afspraak had met dokter Van Couwelaar. 'Mevrouw Beestje Beestje. Vertel eens, wat zijn de klachten?' 'Ik ben gestoken, zou u daar even naar kunnen kijken? De huisarts bekeek elk plekje maar kon niets vinden. 'Waar bent u dan gestoken?', vroeg hij daarom aan José. Waarop ze ant woordde: 'Nou, ik weet het niet zeker. Maar volgens mij in de Hema in Rijssen!' De Mystery Boys hadden een serieus moment in hun act. Het ging over fout in de oorlog. Het publiek werd gevraagd of ze hiermee geen problemen had den. 'Anders gaat het niet door, hoor!' Niemand bleek er moeite mee te hebben. 'Het gaat om onze oom Piet, die fout was in de oorlog. Het ge beurde tijdens de oorlogsjaren in de klas.' 'Piet, hoeveel is 1 plus Dijkerhoek - Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek houdt zondag 30 januari om 13.15 uur een darttoernooi in het Bonte Paard. Opgeven kan tot en met dinsdag 25 januari 20.00 uur bij een van de bestuursleden. Dan is er na melijk de poule-indeling. Wie zich na die tijd opgeeft, heeft al leen kans als er nog plekken open zijn in de poules. Er zullen vier verschillende competities gemaakt worden, namelijk een profcompetitie (voor leden van de Dijkerhoekse dartclub), een herencompetitie en een damescompetitie. Voor de jeugd die op de lagere school zit, en minimaal acht jaar is, is er ook een competitie. De aller kleinsten kunnen zich deze mid dag vermaken met andere spel letjes. Deelnamekosten bedragen 2,50 euro per persoon. De jeugd mag gratis meedoen. vaartbranche geweest. Oad heeft altijd gekozen voor betrouwbare partners als Martinair en Transa- via en daarmee bewezen dat een goede kwaliteit en een scherpe prijs ook hand in hand kunnen gaan." Voor de vijfde keer in de afgelopen zes jaar won Oad ook de titel meest vernieuwende tou roperator. Daarnaast won Oad voor de ze ventiende keer sinds 1984 in de categorie 'Beste bustouropera tor'. Evenals vorig jaar werd Oad Reizen ook dit jaar be kroond als beste specialist op Turkije, Italië en de Caribbean. Voor het eerst werd Oad uitge roepen tot beste specialist op Thailand, de Nederlandse Antil len en Aruba. Tenslotte werden de reisbrochures van Oad door de reisbureaus uitgeroepen tot beste reisgidsen. Het afgelopen jaar vertrouwden 720 duizend Nederlanders hun vakantie toe aan Oad. De Oad Groep boekte in 2004 een omzet van 733 miljoen euro en is daar mee de op een na grootste reis organisatie van ons land. Holten/ Utrecht - Reisorgani sator Oad Reizen is door de gezamenlijke Nederlandse reisbranche uitgeroepen tot beste allround touroperator, de meest prestigieuze award in de reiswereld. Het was voor het derde achtereenvolgende jaar dat Oad deze prijs in de wacht sleepte. Ook werd Oad uitgeroepen tot de meest innovatieve reisorgani satie, touroperator met de beste prijs/ kwaliteitsverhouding, bes te vlieg- en beste bustouropera tor. Tijdens de uitreiking op de Vakantiebeurs in Utrecht werd Oad Reizen ook nog eens verko zen tot Nederlands beste aanbie der van reizen naar Turkije, Ita lië, de Caribbean, de Nederland se Antillen en Aruba en Thai land. Daarnaast werd Oad in nog 19 andere categorieën genomi neerd. Oad was met twaalf veren veruit de meest bekroonde reis organisatie tijdens het zoge naamde Verengala. De zogehe ten Reisveren, een initiatief van het branchevakblad Reisrevue, worden jaarlijks uitgereikt naar aanleiding van een grootschalige NFO Trendbox-enquête onder reisbureaus. De verkiezing van de beste allround touroperator geldt als het hoogtepunt van het Verengala. Topman Louis Fran- kenhuis toonde zich bijzonder verheugd met deze herverkie zing: "Het bevestigt dat Oad het meest succesvolle merk in de Nederlandse reiswereld is, zoals enkele maanden geleden ook al uit een groot consumentenon derzoek is gebleken." Al even verheugd toonde Fran- kenhuis zich met de bekroning tot reisorganisatie met de beste prijs/ kwaliteitsverhouding en die tot beste vliegtouroperator. "Er is de laatste tijd nogal wat negatieve publiciteit in de lucht- Dijkerhoek - Het geplande Darten voor Azië, zondag 23 januari in Bonte Paard, gaat niet door. De organisatie wilde prominente darters naar het Bonte Paard ha len. Onvoorzien was echter, dat een gelijksoortige actie op de zelfde dag al in een nabijgelegen plaats wordt gehouden. Daarom is besloten het evenement af te gelasten. Rijssen-Holten - Burgemeester en wethouders dragen ABC Bouwmanagement de directie voering van en het toezicht op de bouw van het nieuwe ge meentehuis op. De ABC-management groep diende een offerte in voor de be geleiding van de bouwfase. De werkzaamheden van de ABC- groep bestaan uit het begeleiden van het feitelijk bouwproces en de ondersteuning van de werk groep huisvesting Holten - Het Muziek Onderwijs Centrum in de Boschkamp begint met nieuwe blokfluitlessen. Hiervoor is docente Ester van der N een uit Hengelo aangetrokken. Zij zal in kleine groepjes les gaan geven. 'Bij mij kunnen ze les krijgen op wel ke blokfluit dan ook. Van sopranino tot grootbas', geeft ze aan. 'Blokfluiten van 20 centimeter groot tot twee meter.' Maandag 31 januari mogen belangstellenden van 16.00 tot 17.00 uur in de Boschkamp proeven aan het bespelen van de fluiten en is er informatie in te zien over de lesmethode. Ester geeft als professioneel docente op meerdere muziekscholen blokfluitles. 'Er is wel vaker les in blokfluiten geweest bij de mu ziekschool in Holten. Toen bleef het echter beperkt tot de gewone blokfluit. Toch bleek er veel vraag te zijn, om juist ook een cursus te kunnen volgen in de andere soorten. 'Alles is mogelijk, behalve plastic blokfluiten. Die zijn niet om aan te horen.' 'Ik werjc in groepjes van drie tot vier kinderen. Anders is de con centratie snel weg. Iedereen heeft z'n eigen aandacht nodig', geeft Ester aan. 'Er wordt gespeeld met cd en piano erbij. Alle blokflui ten komen een keer aan bod. Daarnaast gebruric ik er spelletjes bij zoals ganzenbord of schrijven we zelf liedjes.' Het is niet zo dat het alleen bij het kunnen bespelen van een blok fluit blijft. De bedoeling van de lessen is. dat het verder wordt uit gediept. 'De lesmethode vind ik zeer mooi. Het bestaat uit een boek en een cd. die de kinderen meekrijgen. Zo kunnen ze thuis ook met bege leiding gaan oefenen', maakt Ester duidelijk. 'In het boek kun'je onder meer op spelenderwijze noten leren lezen, maar er zitten ook puzzels, spelletjes en Internetopdrachten in die helpen bij het leren fluiten.' Ester geeft overigens niet alleen les aan kinderen. Ook volwasse nen zijn welkom. Zij- krijgen dan een individuele opleiding Voor meer informatie: Muziek Onderwijs Centrum in de"Bosch kamp. telefoon 0548-361412. (Foto: Rinus Vrijdag)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5